De Nieuwjaarswenschen N°. 16515. Dinsdag Cecomber. A0. 1913. fêze (Courant wordt dagelijks, met uiizondering (Zon- en feestdagen, uitgegeven. van Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. üit de Omstreken. &BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: V»n 1o regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootara lettere n&u plaattruimte. - Kleine ldvertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Oonts, -Yoor het incasseeren wordt ƒ0.05 berekend. PIUJS DEZER COURAKTi Voor Leiden per week 9 0ent8| per 3 maandeD i f 1.10. Bciten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poet1.65. welke worden opgenomen in het „Leidsch Dagblad" van Woensdag (Oudejaarsavond) 31 December kosten van heden af 50 'Cents per advertentie. Buiten Leiden wonenden kun nen postwissel zenden en de advertentie op het strookje schrijven. WINKELSLUITING. Met 1 Januari a. s. treedt de Verordening op de Winkelslui ting alhier in werking. Wij hebben nog eenige Ver ordeningen met toelichtingen van de heeren W. Balfoort en A. P. A. Eskens, Inspecteurs van Po litie alhier, in voorraad, en raden ieder, die het werkje nog niet heeft, aan, zich er alsnog een exemplaar van aan te schaften. Verkrijgbaar bij den Portier in de Vestibule tegen 10 Cents per stuk. Voor houders van inrichtingen, waarin sterke drank, alcohol houdende en alcoholvrije drank wordt geschonken* Tegelijkertijd met het in-werking-treden der winkelsluitingsverordening (Donderdag 1 Januari a. s.) treedt ook de gewijzigde verordening op het sluitingsuur van ver gunning- en verlofslokalen in werking. Het nieuwe in deze verordening is, dat voor het publiek toegankelijke inrichtin gen, waarvoor verlof voor den verkoop van u it sluitend al coholvrijeii drank is verleend, ook des avonds twaalf uren moeten gesloten zijn. Dit was voor heen niet zoo daojjom vestigen wij er uu de aandacht op. Op 1 Jan. a.s moeten dus alle inrich tingen, die voor het publiek open staan ea waarin drank, onverschillig welken, voor gebruik ter plaatse wordt verkocht, te mid dernacht gesloten zijn, tenzij door aen burgemeester aan de houders schriftelijk is toegestaan hun inrichtingen na midder nacht voor hot publiek geopend te houden. Leiden, 30 December. Door da Pensioen-vereeniging van Rur- gelijkc xlmbtcnaren is besloten bijwijze van petitionnement, haar verlangen naad' voren te brengen. Voor Leiden cn Omstreken ia t&i plaat selijk comité opgericht 5;u Üandfceekeningtea te vm zamel an. dieting daarin hebben F. Kooistra, J. Meijer, W. Pool, J. C. van Vreedencla&l, J. II. Schidkr, W. A. M. Schrijvers, L. Abelman, P. S. Wielinga, J. v. d. Kant, J J. v. d. Vlis, die bereid zijn inlichtingen te verstrekken.- De lijsten 'zullen, met een toelichting ov'-er het doel en de punten van hot adres, in de laatste helft van Januari ter teekoning worden aangeboden aan allen, die recht heb ben of krijgen op Rijkspensioen, ook reeds geponsi onneerden Een zeventienjarige jongen kreeg gis tere nin de Raamsteeg een toeval. Op advies van dr. S. is de jongen per politio branoard naar zijn woning vervoerd. Door de politie is gisteren aangehou den een man, die op den Maredijk bedelde. Hot bleek, dat die man meer dan achttien jaren te Veenhuizen had doorgebracht en ook benige malen in de gevangenis vertoefd. Door den commissaris van politie is hij ter be schikking van den officier van justitie te 's-Gravenhage gesteld en overgebracht naar het Huis van Bewaring aldaar. Een vuilnisman werd aan de Nieuw- Straat, aangereden door een wielrijder, die böed op de voor voetgangers bestemde klin- jkiesretraat. Hij viel en bezeerde zich aan de been en. Na een poosje rust kon hij zyti ^werkzaamheden voortzetten. Ten nadeel© van een bewoner aan de Hansenstraat is tijdens diens afwezigheid van eenige dagen uit een gesloten kistje £»efh bankbiljet- van f 60 ontvreemd* Eerste Lezing met Klaviervoordracht. In de kleine Stadszaal hield de heer Leo. Mens gisteravond de eerste der vier voor drachten over: de ontwikkeling der Sonate tot Jos. Haydn- Deze lezing werd bijgewoond door een klein publiek, dat met groote aan dacht de bespreking van den heer Mens heeft gevolgd. Spreker, die, ook buiten het ge bied der Sonate, interessante mededeelingen deed, had van zijn voordracht, zoowel in hetgeen hij te vertellen had, als wat hij op het klavier, ter illustratie van het gespro kene, vertolkte, veel werk gemaakt. Duide lijk vertelde hjj ons van den oorspiroug der Sonate, die nu zulk een groote plaats in de muziekliteratuur inneemt, en die in de 16de eeuw zulk een ander karakter had dan de Sonate van nu, doordat langzamerhand ieen nieuwe vorm ontstond, cn de Sonate zich splitste in twee soorten: de kerksonat-e cn d© kamersonate, de kerksonate met orgel 'en de kamersonatc met cembalo. Engeland is de bakermat der klaviersonate, ook der klaviermuziek; vooral volksliedjes* met variaties, voorafgegaan door een pre ludium werden gecomponeerd. William Byrd bewerkte in het begin van 1600 een Engelscli volkslied ,.The Carman's whistle" op deze manier. Door den heer Leo Mens werd ons deze compositie voorgespeeld, die, volgens sprc- Jeer, volstrekt niet- smakeloos of stijf klinkt, doch veel beter dan menige moderne com positie, Volgens onze meening, hangt deze opvatting van eigen smaak af. De pianist Mens toonde zich vaardig op het klavier; in Byrd's tijd zullen, deze Variaties wel niet zooveel geluid hebben gehad als op den klankvollen Ibaoh-vleugel, die gisteravond werd bespeeld. Van den Engelschen Byrd, staken wij met den heer Mens over naair het vasteland, waar wij in Nederland Sweelinck aantreffen, stellig beïnvloed door Byrd; in Duitschland Von Kerl, waarvan in 1704 een bundel composities verscheen, die vrij hooge eisehen aan d© klavier techniek stolt. In Frankrijk openen Couperin, vooral Ram eau, nieuwe banen voor de klaviermuziek. Van Rameau wordt ons een fijne, melodieuze Gïgue voorgespeeld: van Von Kerl een Toc cata, vrij eentonig en uit de oude doos klinkend. Ds naam „Sonate" treffen wij aan bij den Duitschen componist Kuhnaudie vóór J. S. Bach organist was aan de Thomas berk t© Leipzig. Van dezen componist zijn in Engeland twee Sonaten: „Musikalisohe Vorstellung Biblischer Historiën; 6 Sonaten auf dem Klavier zu spieion" opnieuw uitge geven. Een hiervan, „David en Goliath", wordt ons voorgespeeld. Eigenaardig klinkt deze Sonate, die in verschillende afdeelin- gen i,3 gesplitst, om ons den strijd tusschcn David en Goliath, den angst, de vreugd der Israëlieten, tot slot de zegepraal, te laten hooren. Eenvoudige middelen gebruikt Kuh nau om deze gevoelens uit te drukken; de muziek klinkt eer vredig, dan strijdlustig. De vertolking, die niet gemak®ijk was zeer goed. Nog hooien wij een ééndeelige Sonate van D. Scarlatti, die in het begin der 18de eeuw Veel componeerde, en die als de grondlegger der Sonatenvorm kan wdrden beschouwd. Zijn Sonaten munten meer uit door geestige scherts, dan door diepte. Een zoon van J. S. Bach, de bekende C. Ph. Em. Bach, heeft den sonatenvorm van Scarlatti in zijn com posities overgenomen, maar in drie deelen gesplitst. Van een dezer Sonaten werd een eerst© deel voorgespeeld. Aanstaanden Vrij dag gal de heer Mens een avond aan J. S. ÏJach. wijden. Van zijn interessante lezing hebben wij slechts eenige pnnten kunnen aanstippen het zou te ver voeren, indien wij hierover in den basede gingen uitweiden. Hinderlijk, zoowel voor spreker en pianist-, als voor 'het publiek, was het geschetter' der bioscoop-muziek, dat uit de groote zaal tot ons opklonk- Een dankbaar applaus beloonde den heer Mens voor de moeite, die hij pdcK voor ons gegeven heeft. Prof. dr. P. Zeeman Gzn., alhier, is benoemd tot .lid der examencommissie voor de Techn. Hoogeschool te Delft, afd. weg en waterbouwkunde. Voor het te Amsterdam gehouden examen in de Ned. handelscorrespondentie en het handelsrecht (,,Mercurius"-diploma) ia geslaagd de heer D. J. Poptie, van hier. Geslaagd voor het examen boekhouden, handelsrekenen en handelsrecht, afgenomen door de „Vereeniging tot bevordering van Handelswetenschappen", de heer P. A. van Aggelen, alhier, leerling van mej. Oct-a- via Parmentier, alhier. Voor het examen in de Engelsche han delscorrespondentie, te Rotterdam, voor „Mercurius", slaagden de heer \V. Vel- berg, alhier. Voorts zijn bij het examen voor hetMer curius"-diploma voor handelscorresponden tie in de practijk geslaagd voor Franscli de heer C. A. Veltkamp te Katwijk-aan- Zeevöor Engelsch de heeren J. Kriek en J. H. van der Werff, alhier, allen leerlin gen van den heer B. P. du Oroix. LEIUSCHE SCHOUWBURG. „31anr ©en Droom." Louis Chrispijn Jr. is gisteravond gehul digd door het schouwburgbestuur met een pracht-lauwerkrans. Jammer, dat niet meer deren er getuige van waren, En om den gehuldigde, èn om de N. V. „Tooneelver- eeniging", die alles doet om de Leidenaars van goede tooneclvoorstcllingen te laten genieten, èn'om de afwezigen, die een leu ken avond met uitstekend tooheelspel heb ben gemist Het vorig jaar heeft het ensemble van het „Neue Schauspielhaus'te Berlijn met Retzbach, Gotthardb, Mirjam Horwitz en Kitt-y Aschenbach zijn afscheidsvoorstelling gegeven met ,,Nur ein Trauin", van Lothar Schmidt. Van die voorstelling hebben we aangename herinneringen bewaard. Het is niet te verwonderen, dat Heyermans dit blijspel op het repertoire heeft gebracht. Vergissen we ons niet, dan heeft Chrispijn Jr. met zijn eigen gezelschap ,,Maar een Droom" het vorig jaar ook reeds in de hoodstad gegeven. Wat is er weer volop gelachen. ,,Maar een Droom" is ook zoo'n dol blijspel. Schmidt heeft zoo echt-losjes dit ding in elkaar gezet. De vertaling is verdienstelijk. Ook nu is dit blijspel frisch en geestig. Onwillekeurig gaat men deze vertooning vergelijken bij die van het Duitsche gezel schap. Het geheel kan dan heel goed die vergelijking doorstaan. Retzbach en Chris pijn geven als regisseurs elkaar niets toe. Het hoekje, waar in het eerste bedrijf het gezelschap aan dc bowl zit, is allerknust. Chrispijn was, trouwens is dit niet andera denkbaar, de architect Stabrin. Buitenge woon jolig speelde hij deze rol. Grappig, als hij in het oogenblik dat hij zijn vrouw de vreeselijke bekentenis wilde doen, zoo'n geheele zijden onderrok in zijn zak stopte, de banden er van saanistrikte, de eene knoop na de andere legde. In de zwartgal- ligste bui verkeerend moet men nog lachen. Bij oogenblikken, vooral in dat wat we hiervoor noemen, overtrof de Nederlander den Duitscher Gotthardt. Ook wat Gusta Chrispijn—Mulder van Stabrin's vrouw maakte, was niet slechter dan wat Mirjam Horwitz indertijd gaf. En dat was inderdaad uitnemend. Alleen in de scène met Sponholtz was ze'iets zwakker. Niet als ze tegenstribbelt, maar wel als ze ten slotte hem den. gevraagden zoen geeft. Sponholtz van Alex Frank was niet on verdienstelijk. Aan het eind van liet laat ste bedrijf is hij heel goed. Maar een vrou wenverleider, neen, dat is Frank niet. Oorrie Italiaander was Gisela Hausmann, de vrouw van den professor. Allerleukst, hoorOok al niet slechter dan haar Duit sche kunstzuster Kitty Aschenbach, die het vorig jaar veel. succes had. Constant van Kerckhoven kon evenwel Retzbach niet evenaren. Hadden we de laatste niet gezien, stellig we zouden an ders oordeelen. Goed spel gaf Van Kerck hoven ala professor Hausmann wel, maar Retzbach schitterde, in één woord. Hoe prachtig was deze, toen hij stond te betoogen, dat alles wat de mensch doet of ni^t doet, onafhankelijk is van zijn wil. De droge ,,Flie-gende Blatter"-prof van Retzbach deed het beter dan de creatie van Van Kerckhoven. Retzbach amuseerde zoolang hij op de planken was, Van Kerckhoven liet de toeschouwers tamelijk onbewogen. Annie Heuff was een aardige dienstbode in haar leuk japonnetje, Roemer een gewel dig kafferachtig soldaat. Van dit laatste rolletje is evenwel meer te maken. Chrispijn zal men nog dezer dagen de hulde- kunnen brengen, waarop hij aan spraak mag maken. Zijn uitnemende créatie van Timm Boots zal men hier Donderdag avond weer kunnen aanschouwen. Het ensemble, dat onder Chrispijn speelt, zit goed in elkaar. De paar malen, dat het hier optrad, hebben uitnemend voldaan. Het vernieuwen van de gegolfde ge galvaniseerde afdekking met lichtramen en verdere bijkomende werken, enz. der mar quise over het eerste perron van het sta tion alhier is door de directie van de H. IJ.-S.-M. te Amsterdam opgedragen aan J. 's Gravendijk en zoon, aannemers van con structiewerken. B. en Ws. van Zaandam benoemden tot deskundige bij de voorbereidende werk zaamheden in verband met de electriciteits- voorziening den heer S. C. van Dorsser S.Czn., electro-technisch ingenieur, tijde lijk werkzaam alhier. De woldadigheidsvoorstclling, welke de toon eel vereeniging „Betsalel" uit Am sterdam in den grooten schouwburg te Rotterdam heeft gegeven ten behoeve van het Centraal Israël. Wees- en Doorgangs weeshuis alhier, heeft netto ƒ716.23 opge bracht. In den uitslag der door B. en Ws. van Leiden gehouden aanbesteding opgeno men in het tweede blad is een kleine fout geslopen. Voor onderhoud jalouziecn enz. is voor perceel 6 ingeschreven door Van Ewijk en Zoon voor 147 en niet door F. F. Fraikin. Zeil-, Roei- en Motor* sportvereeuiging „De Kaag." Gisteravond hield bovenstaande Vereeni ging, onder voorzitterschap van den heer Hooi werff, in het Nutsgebouw. een flink be zochte ledenvergadering, die te half acht door den voorzitter met een hartelijk welkomst woord, in het bijzonder aan de aanwezige dames, werd geopend. Onder de verschillende mededeelingen trof ons, dat er vanwege de Vereeniging, die in het geheel reeds ruim 300 leden, tolt, cursussen worden gehouden, die door ta.1 van belangstellende leden wor den gevolgd en waar theoretisch en practiseh. onderricht, wordt 'gegeven in de kennis van het vaartuig en het varen. Tot nieuwe leden werden aangenomen de heeren G. A. Rcimeringer en A. v. d. Goot, ie X'eiden; Th. Coohvijck on Corn. v. d. Sluys, in Den Haag; Francois Guillaums, te Rotterdam, en J. Jelgersma, te Delft. Tbt kasnazien'ers werden benoemd de hee ren De Groot ©n Wijnnobel en tot plaats vervangers de heeren Van Reeiven on Van Spall. Nog Werd ter sprake gebracht do uitdie ping der Leede, De Voorzitter zeide, dat de Vereeniging voor dit werk voorshands geen geld heeft, doch 't doet hem genoegen, dat op do begrooting voor 1911 van liet Hoog heemraadschap Rijnland daarvoor gelden zijn Hiermede was het huishoudelijk gedeelte afgcloopcn en leidde de VooTzitter bij de vergadering in. den lieer H. Kersken, uit Am sterdam, die een interessante voordracht hieldi over de schoen er jachten Meteor" van den Diutselren Keizer en de „Germania" van den heer Krupp, welke voordracht rnët een serie lichtbeelden werd toegelicht Toen deze jachten in den afgeloopen zomer deel na mén aan de Noord zee-wedstrijden, door de Koninklijk© aangeboden, maakten zij in het ruim'e sop niet zoo den "indruk van grootheid als wanneer men ze op zichzelf beschouwt. En dat deed de spr. aan de hand van projecties van het inwendige cn uitwendige der vaartuigen- Wij kunnen de cijfers der afmetingen niet alle geven. Men krijgt echter een denkbeeld van den omvang dezer schoeners, als men hoort, dat de „Me teor" 560 en de „Germania" 542 tonnen- maat heeft en de oppervlakte van al de zei len van het eerstgenoemde jacht 4484 M8. bedraagt. Het comfort in deze jachten is met het uiterlijk in overeenstemming. Er ontbreekt in deze vorstelijke vaartuigen let terlijk niets, wat men in een aristocrati sche woning aantreft. M-et gToofce belangstelling werd de sjïr. idoor de aanwezigen gevolgd, die hein zoo onder de lezing door nog" verschillende inlich tingen vroegen, welke welwillend werden gegeven. Ten slotte werden nog- verscheidene fraaie liohtbeelden op watersportgebied vertoond, naar Jdekjes, mede door twee bestuursleden van. „De Kaag", do heeren Hooi werff on La Rivière, genomen. Het was een mooie avond voor da bezoe kers en wie er van de leden zijn thuisge bleven, hadden ditmaal ongelijk. ALKEMADE. De Raad zal vergaderen op Woensdag 31 Dec. a.s. voorm. 9 uren. HAARLEMMERMEER Het aantal werklcozen is op dit oogen blik bijzonder groot, grooter dan zulks in jaren het geval was. Van de z.g. losse ar beiders werkt maar een heel enkele. Dit schijnt hoofdzakelijk zijn oorzaak hierin te vinden, 9dat, sedert den invoer van drai- neerbuizen, de greppels en zelfs de slooten, behalve dan de kavelslooten, gedicht wor den en rlus verdwijnen en met deze ver dwijnt ook voor een groot deel het winter werk n.l. het slootschieten. Op sommige landerijen zijn alleen de kavelslooten over gebleven. Het weinige werk, dat nog over blijft, kan door de vaste arbeiders verricht worden. Bedenkt men bij dit alles, dat. de bietencampagne bijzonder vroeg was afge loopen en er eerst in Maart weer landwerk komt, dan begrijpt men dat vele arbeiders een lange enbange winter doorleven. KATWIJK-AAN-ZEE. De toebereidselen voor de trawlvis- scherij zijü zoo goed als geëindigd. Na Nieuwjaar zullen onze zeiltrawlers ten geta le van circa 70, uitzeilen. Hot voortduren der staking te IJmuiden doet veronderstel len, dat de vischprijzen voorloopig nog hoog zullen blijven, wat onzen trawlers na tuurlijk ten goede komt. Van de naburige visschersplaats Scheve- ningen moeten een L30 loggers trawlen. Van de zeeliedenvereeniging „Volhar ding", gevestigd te Rotterdam, is alhier na een in café ..Gluck auf" gehouden ver gadering, een afdeeling opgericht, tellende 20 leden. In de Katwijksche monsterrol is dit jaar een wijziging aangebracht in 't belang der visschcrs. Tot nu stond in deze mon sterrol o.m. de bepaling, dat de visscher afstand deed van Art. (23 Wetboek van.j Koophandel. Deze bepaliug is thans verval- j len. Art. 423 Wetboek van Koophandel luidt: Ieder schepeling, die gedurende de reis ziek, o£ in dienst van het schip, of in ge vecht tegen vijanden of zeeroovers gewond of verminkt wordt, blijft zijn huur behou den, is gerechtigd tot oppassiog en gene zing en in geval van verminking, tot scha deloosstelling, op zoodanigen voet en op zoodanige wijze, als de rechter in geval van verschil, zal oordeelen te behooreu. Tot regent van het Ned.-IIerv. Gast huis alhier, is herbenoemd de heer C. Ouwehand Sr. en tot regent van het Ned.- Herv. Weeshuis de heer G. Haasnoot Az., die beiden hun herbenoeming hebben aan genomen LISSK Gisteravond werd in het Hotel „do Witte Zwaan" de 16de algemeene verga-- dering gehouden van de „Harddraverij- vereeniging Lisse cn Omstreken", onder voorzitterschap van den heer C. Langeveld. Door den 2den secretaris G. A. Theissen werden de notulen gelezen, terwijl door den lsten functionnaris, den heer G. van der Veld het verslag werd gelezen van de in dit jaar gehouden harddraverij. Door denzelfde werd ook een verslag uitgebracht over het jaar 1913. Hieruit bleek dat de vereeniging met 6 leden was verminderd en thans bestaat uit 212 leden, 6 donateurs en 1 eerelid. Het aantal in 1913 verkochte entroe- kaarten bedroeg 733, tegen 1291 in 1912. Daarna werd door den penningmeester, den lieer II. Verdegaal, rekening en ver antwoording gedaan over 1913. Hieruit bleek dat de ontvangsten, met inbegrip van liet batig saldo over 1912, ad ƒ1712.18, hadden bedragen 3375.52, en de uitgaven 1076.30, zoodat het saldo bedroeg 1499.22. De rekening werd nagezien door de heeren H. Marseille, J. Mulder en L. van Grieken. Na accoordbevinding werd do penningmeester gedechargeerd. Hierna werdon de periodiek aftredende bestuursleden C. Langeveld, H. Verde gaal, G. A. Theissen, L. Onderwater en M. Beelen bij acclamatie weer als zoodanig herkozen. Ver volgons werd met 42 tegen 22 stem men besloten, om adhaesie te betuigen aaD een door verschillende vereenigingen op het gebied van paardensport aan de Twee de Kamer te richten adres voor toelating van de totalisator bij paarden wedstrij den. Hierna werd de vergadering gesloten en' ging men over tot een verloting van kamer planten. De Raad vergadert op Woensdag 31 December, 's morgens te 10 uur. NOORD WiJKERHOUT. De gemeentewoning, welke den la&t- sten tijd, geen enkel levcnsteeken meer gaf, leverde Maandagavond weer eens een ge- zelligen aanblik op. Door tusschenkomsto van een alhier wonende dame werd er een kindervoorstelling gegeven. Mooie verha len werden gedaan en toepasselijke licht beelden er bij vertoond. Voor het eerst zullen miliciens, alhier in de gelegenheid gesteld worden deel te nemen aan een Retraite, welke in het St. Clemenshuis^ uitsluitend voor hen, zal ge houden worden. MEUWA' ENNET. De zang vereeniging „Looft den Heer" alhier gaf in de Ned.-Herv. Kerk haar eer ste uitvoering, onder directie van den heer [Langereis. Ds. Van den Bosch, cerevoor- zitter, sprak het openingswoord, waarna een flink programma werd afgewerkt. Er werd mooi cn zuiver gezongen en aandach- tig luisterde het zeer talrijke publiek. Hot bleek, dat de leiding bij den heer Langer eis in goede handen is. Ter afwisseling bracht de heer De Tello, lid van het mannenkoor te Hoofddorp, met zijn schoone volle stem een paar liederen ten gehoorc. Deze eerste uitvoering der jonge vereeniging mag uit stekend geslaagd heeten. OEGSTGEEST. Gisteren gaf het Oegstgeester Fan farecorps „Crescendo" zijn jaarlijksche uitvoering voor leden en donateurs. De muziekuitvoering werd afgewisseld door komische voordrachten en duo's, die blijkbaar zeer in den smaak vielen. Van het hoofdbestuur waren aanwezig de heeren dr. Timmermans en Jhr. Six. Het Fanfarecorps gafdank' zij den ijver en toewijding van dén directeur, den heer J. J. II. van Rosmalen, stafmuzikant en solist bij de Koniukl. Mil. Kapel der Bri gade Grenadiers en Jagers blijken aanmer kelijke vorderingen te hebben gemaakt. Een woord van lof komt voorzeker toe aan de heeren J. C Bosch solist te 's-Qra- verthage en J W. Ilarting Jr. en D. J. Bos te Leiden, leden dei Leidsche Dilet tanten-Club. Wanneer men bedenkt dat het Fanfare- Corps hoofdzakelijk is samengesteld uit jonge mannen, die na veelal vermoeiende dagtaak tijd vindend ©d lust gevoelen om in hun vrije avonduren de kunst to beoefe nen, dan mag dit zeker de waardeering dec ingezetenen opwekken.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1