Oudejaarsavond in Frankrijk. Eigenaardige vondsten in hotels. ALBINO'S. hij een recht gelukkig leven, terwijl de Vroolijke Emma, die ook spoedig trouwde, tiaar man geducht onder den pantoffel had tn al haar geluk zocht in gezelschappen, waar zij zich allerliefst wist voor te doen. Sinds dien tijd kon Reinhard geen kwaad hooren van de punchgeesten en op Oude jaarsavond noodigt hij ze trouw te gast. Zoover hebben zij hem echter niet kunnen Drengen, dat hij zijn vrouw, die zooveel van hem houdt, den streek verraadt, dien de ondeugden hem op dien bewusten Oude jaarsavond gespeeld hebben. Op Oudejaarsavond is het bedrijvig te Parijs. Do menschen hebben dan veel te doen voor den Nieuwjaarsdag. Het geven van geschenken,* zooals wij dat doen met Sh-Nicolaaa- en het Kerstfeest, valt in Erankrijk samen met de Nieuwjaarswen- schen. Dan worden eenige honderden visitekaar tjes gereed gemaakt, waarbij men zich bij na het hoofd breekt door te denken aan de mogelijkheid, dat men den een of an deren overigens verren vriend zou hebben vergeten bij het zenden der Nieuwjaars groeten. En tevens geeft men zich moeite voor duur geld een aantal smakelooze en bijna altijd onbruikbare voorwerpen te koopen, waarmee men als „étrennes" vele vrienden denkt gelukkig te maken, om zich daarvoor bij de bezoeken een vriende lijke dankbetuiging te halen. Wee hem, die zijn geschenken te gelijk met zijn Nieuwjaarsgroet meebrengt 1 Dan is men geep chique mijnheer. Die mag zijn geschenk niet zelf komen aandragen. Hij zendt ze en komt eerst den volgenden dag om zijn Nieuw jaarsspreuk je te stamelen. Daar hij voor dat zenden dikwijls geen dienstman en voor het brengen der visite 'meermalen geen rijtuig kan vinden, gaat de vroolijke dag meestal op zoo aangename wijze voorbij, dat men dankbaar is, wan neer het nieuwe jaar al weer ouder wordt en men zich eindelijk weer eens een beetje met zichzelf en niet alleen met de lieve naastb©8taanden bemoeien mag. Het is dus anders dan bij ons, lang niet zoo gezellig, lang niet zoo aangenaam. Al leen de kinderen profiteeren van deze re- ,geling? want zij worden tweemaal bedacht. Op den eersten Januari ontvangen zij hun „étrennes", juist zooals papa en mama, en in den Kerstnacht bezoekt hen het Kerstkindje, dat hier „le petit Noël" heet. De kleine Noël verschijnt héél geheimzin nig, wanneer de kinderen slapen. Hij komt door den schoorsteen, waarvoor Zij hun schoentjes hebben neergezet. Vele ouders, wien de voorstelling van den klei nen „Noël" te godsdienstig toeschijnt, spre ken hun kroost van een vader Noël", die is een oude, witbaardige heer, van geheel onkerkelijk karakter. Maar of het een knaapje dan wel een grijsaard is, die de geschenken brengt, „Noël" heeft een moeilijke taak, want de kinderen worden steeds veeleischender. In het algemeen is onder al de produc ten van de industrie het speelgoed wel het meest conservatieve en zooals de Nürnb'er- ger peperkoek-man nog steeds in denzelf den vorm gebakben wordt als vóór twee honderd jaar, zoo ook zijn de harlekijns, de schaapjes en dergelijke interessante ge stalten sedert de renaissance bijna de zelfden gebleven. Met een pop, die er uit ziet zooals die van den vorigen „Noël", is zelfs de kleinste dreumes niet meer te vreden en daarom moet ook op dit gebied naar iets meer moderns worden gezocht. Er gaat bi.yia geen dag voorbij, waarop het personeel van hotels niet voorwerpen van grootcre of kleinere waarde vindt. Gevallen als het vinden en terugbezorgen van een portefeuille, inhoudende 1400 pd. st. in bankbiljetten en cheques, welke on langs door mr. Bellamy Storrer, den vroe- Winter in de Duitsclie bergen.' Het bovenstaande geeft een kijkje in het Reuzengebergte- geren gezant der Yereenigde Staten te Weenen, gedachteloos was achtergelaten in zijn hotelkamer te Lausanne, worden volstrekt niet als ongewoon beschouwd in eersteklasse-hotels te Londen. Er gaat bijna geen dag voorbij, aldus deelde onlangs de directeur van een Lon- denscli hotel aan een journalist mede, waarop het personeel niet grootere of klei nere voorwerpen van waarde vindt, welke sommige haastig vertrekkende gasten bij het inpakken in het laatste oogenblik over het hoofd zien. Het schijnt wel, dat hotelgasten en pas santen gekweld worden door deze soort van gedachteloosheid, tot welke natie of klasse zij ook behooren mogen, vooral als zij zonder meid of bedienden reizen. En dat is meestal tegenwoordig het geval, om dat de rijke lieden op reis, bij het thans gebruikelijke snel bezichtigen der beziens waardigheden en dan weer verder trekken, meer last dan dienst van hen hebben. De dames zijn het vergeetachtigst. Het is interessant eens na te gaan, welke voorwer pen zij dikwijls vergeten. De lijst bevat van alles, van af een. tandenborstel of poeder kwast, tot een diamanten broche toe, of wellicht drie of vier overvloedig met bril janten bezette ringen, welke de eigenares had afgedaan om haar handen te wa$schen en natuurlijk „heelemaal vergeten" had. De artikelen, welke het meest door het schoone geslacht worden achtergelaten, zijnhaarkammen, handschoenen, zon- en regenschermen, bad-pantoffels, kimono's, nachthemden en eveneens de prachtigste zijden pyjama's. Meer dan eens hebben wij ook gered crapé's en kostbare haarkam men, welke noodig waren om mevrouws diner-coiffure op te maken. De meeste crapé's waren van donker haar, dit schijnt aan te wijzen, dat blondines minder ver geetachtig zijn dan brunettes. Over het algemeen hebben echter de man nelijke gasten ook neiging hun pyjama's en pantoffels te vergeten. Zelfs velen laten overjassen, sigarenkokers, pijpen, wandel stokken en regen- en zonneschermen achter, terwijl door de kamermeisjes zoo nu en dan een horlbge of een zakboekje wordt gevon den onder het bedkussen van een gast, die met een vroegtrein moest vertrekken. Een financier, op de geldmarkt zeer gunstig be kend, liet eens een heel stel valsclle tanden achter. Misschien wel doordien een drin gend telegram hem genoodzaakt had, vroeg in den morgen te 'vertrekken. Hij telegra feerde ons van uit Dover ze naar Parijs te zenden, "wijl hij zonder zijn gebit niet eten kon. We deden zulks, maar er moet een vertraging met het verzenden hebben plaats gehad, want na 36 uur ontvingen wij ^en tweede telegram, waarin hij ons smeekte om hem toch te redden, en niet van den honger te laten omkomen, door toch de( tanden over te sturen. De belangrijkste van de verloren geraak-, te voorwerpen worden geregeld door de eigenaars opgevraagd. Het is, geloof ik, in- ieder hotel in Londen de gewoonte, een meid te hebben, die, zoodra de gast ver trekt, de ledige kamers onderzoekt om te zien of er iets vergeten is. Wanneer iets wordt gevonden, wordt het gebracht naar een voor dit doel bestemd vertrek en in geschreven onder het nummer van de ka-! mer van den gast, wien het toebehoort. Soms kunnen wij nog net de gasten snap pen vóór zij het hotel verlaten hébben,; maar indien dit niet het geval is en de voorwerpen niet opgevraagd zijn, wórden' ze na één tot drie jaar bewaard te zijn, bij. opbod onder toezicht van een notaris ver kocht. In den regel echter worden, zoo als gezegd, belangrijke artikelen terugge vraagd en den eigenaars toegezonden. De heeren zijn er erg op gesteld pyja ma's en horloges terug te krijgen, maar de dames haasten zich volstrekt niet met na vraag te doen naar haar crapé's. De hotelhouders van een ander luxueus Londensch hotel deelde mede, dat de; vrouw van een bekenden Amerikaanschen millionnair eens een kistje met juweelen ter waarde van 3000 pd. st. op de kaptafel had laten staan, toen zij Southampton ver liet, om na.ar haar land terug te stoomen. De juweelen werden niet vermist, vóór zij te New-York aankwam, maar de bemidde ling van het Londensche agentschap van haar bankiershuis te New-York was vol doende om haar eigendom terug te doeD krijgen. („Hotelhouder"). Bij vele diersoorten heeft rn^n reeds Al bino's aangetroffen, en zoo nu en dan komen er weer nieuwe berichten van jagers, die het een of andere zoogdier of vogel hebben ge zien, welke, in afwijking van zijn soortge- nooten, geheel wit van kleur was. Eén heel enkelen keer treft men ook onder de men schen Albino's aan; men zal zich herinneren, dat eenige jaren geleden in een circus, dia ons land doortrok, een boeienkoning te zien was, die geheel witte haren had en róód- geklemde oogappels. Ook in de vogelwereld worden meermalen Albino's aangetroffen, ter wijl deze afwijking bij sommige zoogdieren, bij de konijnen bijv., zeer vaak voorkomt» Opmerkelijk is het, dat in sommige ge vallen de Albino's werkelijk mooi zijn, ter wijl het in andere gevallen misstaat. Een menschelijke Albino is allesbehalve mooi, ziet er soms uit om van te rillen met zjjn vreemde roode oogen. Sommige vogels, roofvogels vooral, doen als Albino's oo,k angstig aan, terwijl daar-

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 16