N\ 16505. Vrijdag 13 December. A#. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DER 1DTERTENTIEN: >7an 1u regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17L Grootere letters naai plaatsruimte. Kleine advertentiën van SO woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per week 9 Gents f per 3 maandeD Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Franco per post 1.10. 1.30. 1.65. Veemarkt fe Leiden. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden lo. dat, vanaf den lsten Januari 1914, op de veemarkt en de markt voor vette varkens geen afzonderlijk hokkengeld meer verschuldigd zal zijn 2o. dat, vanaf denzelfden datum, aan marktgeld zal verschuldigd zijn a. voor een paard, hit, rund, schot, vaars, pink of graskalf ƒ0.25 b. voor een beer, zeug, vet of gemest varken 0.25 c. voor een vet kalf, veulen, muilezel of ezel ƒ0.15 d. voor een nuchter kalf, jong varken, schram of schaap 0.10 e. voor een lam, bok, geit of bigge 0.05 f. voor een lam tusschen 1 Augustus en 31 December ter markt aangevoerd, en voor een bigge zwaarder dan 25 K.G., ƒ0.10 3o. dat, eveneens met ingang van Januari 1914, de thans gangbare veemarktpennin gen van 3, 6 en 60 cent, zullen worden in getrokken en dat deze penningen, voor zoover zij op dien datum nog in omloop zijn, gedurende het geheele jaar 1914 ter inwisseling kunnen worden aangeboden a. aan het kantoor van den Gemeente- Ontvanger, des Maandags, Dinsdags, Woensdag en Donderdags, van des mor gens 9 tot des namiddags 2 uur b. aan de drie marktkantoren tijdens de veemarkten op Vrijdag, uiterlijk tot des morgens 10.\ uurj 4o. dat, met ingang van dcnzelfden da tum, behalve penningen van 5 en 10 cents, ook penningen van een gulden zullen wor den ingevoerd, welke laatste gebruikt kun nen worden voor lammeren, bokken, gei ten of biggen, die bij 20 stuks, en voor nuchtere kalveren, jonge varkens, schram men of schapen, die bij 10 stuks tegelijk worden aangevoerd 5o. dat een exemplaar van deze publi catie en van het Reglement voor de Vee markten, vastgesteld door Burgemeester en Wethouders van Leiden op den 13den November 1911 (Gem. Blad No 36), voor degenen, die daarvan nog niet mochten zijn voorzien, gratis verkrijgbaar is tijdens de veemarkten op Vrijdag, aan de drie marktkan toren en brengen voorts, voorzoover noodig, in herinnering: lo. dat het ingevolge art. '14 der Veror dening op do Markten verboden is, ter plaatsing van vee op de markt, een andere of meer ruimte in te nemen, dan daartoe door den Algemeenen Marktmeester of door diens adjunct is a-angewezen 2o.1 dat ingevolge art. 45bis, eerste lid, derzelfde verordening beheerders en gelei ders van nuchtere kalveren verplicht zijn zorg te dragen, dat deze, zoodra zij op de voor hen bestemde plaatsen op de markt zijn gekomen, van de touwen, waarmede hun pooten zijn vastgebonden, worden ont daan en niet eerder weder worden gebon den, dan ten lioogste I uur, vóórdat zij van het marktterrein worden weggevoerd 3o. dat ingevolge art. 46 dier verordening stieren boven den leeftijd van ll jaar, be halve behoorlijk geknieband, van een ring in den neus moeten zijn voorzien 4o. dat het ingevolge art. 49bis dier ver ordening verboden is, melkgevende koeien met gevulde uiers van het marktterrein weg te voeren, tenzij met vergunning van den Keuringsveearts van het Openbaar Slachthuis 5o. dat ingevolge art. 15, eerste lid, van het Reglement voor de Veemarkten ieder, die voor zijn vee de noodige ruimte op de markt wenscht te doen reserveeren, ver plicht is zijn daartoe strekkend verzoek schriftelijk aan den Algemeenen Markt meester kenbaar te maken, des daags vóór den marktdag vóór 7 uur des avonds, en met juiste opgave van aantal en soort van het ter markt aan te voeren vee, ter wijl ingevolge hetzelfde, artikel deze ge reserveerde plaatsen binnen een uur na den aanvangstijd der markt door de recht hebbenden geheel of althans ten deele rhet hun vee moeten bezet zijn, en intusschen door of vanwege hen bewaakt worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 December 1913. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Aanvraag van werkzoekenden. 1 Kantoorbediende, 1 Opzichter, 20 Tim merlieden, 15 Opperlieden, 10 Metselaars, 10 stuc-adoors, 15 Schilders, 1 Stoker, 1 Grofba-nkwerker, 1 Machinebankwerker, 1 Electricien, 1 Goudsmid, 1 Gasfitter, 1 Schippersknecht, 3 Grondwerkers, 12 Loop knechten, 1 Magazijnknecht, 1 Waker, 20 Losse werklieden, 2 Werksters, 1 Wasch- vrouw. Leiden, 12 December.] Wij vestigen- er de aandacht op, dat voor de in deze gemeente gevestigde verlof gangers van de onderscheidene lichtingen der militie, wier zakboekjes in verband met de legerorganisatie bij de j.l. gehouden in spectie of later zijn ingenomen, morgen nog ten Raadhuize zitting zal worden gehouden tot het?weder uitreiken van deze zakboekjes. Onze stadgenoot, de heer Joh. N. Zandbergen behaalde het eind-diploma als pianist-solist axin h'et Kon. Conservatorium, in Den Haag, waar hij achtereenvolgens studeerde bij O. L. W. Wirtz en Carl Ober- stadt. De heer J. Peereboom, die heden met goed gevolg zijn artsexamen deed, is tevens benoemd tot inwonend assistent- aan de neurologische physiatrische kliniek Vale- riusplein, te Amsterdam. Op uitnoodiging van de Leidsche Stu denten- en Burger-afdeeling van het Alge meen Nederlandsch Verbond hield de heer Henri Borel in het Klein-Auditorium der Academie gisteravond een voordracht over ,,De Chineesche kunst, vooral schilderkunst, in verband met de Chineesche levens- en natuurbeschouwing' De door oen talrijk publiek, waaronder ook enkele Cliineezen, in Den Haag woon achtig, bezochte vergadering, werd geleid door prof. dr. L. Knappert. De ,,Sts.-Crt." bevat de statuten van do N. V'. Schelpkalk, te Leiden. Goedgek. bij Kon. besl. van 27 Oct. 1913. Doelde handel in schelpkalk. Duur tot 30 Juni 1942. Kapitaal f 70.000, verdeeld in60 aandeolen van f 1000, 30 aandeelen van f 100 en 200 van f 10. ALPHEN. De Chr. Muziekvcreeniging ,,Arti et Religioni" gaf gisteravond in het Nutsgebouw een uitvoering. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld, want men wist het, van ,,A. et R." was wat moois te verwachten. De voorzitter der vereeniging, de heer Verduyn, riep allen een hartelijk welkom toe, hij hoopte, dat een ieder zou genie ten, beval de vereeniging in den gelde- lijken steun der aanwezigen aan en deelde nog mede, dat „A. et R." in den afgeloo- pen zomer het groote genoegen mocht sma ken met andere Chr. muziekvereenigingen aan onze geliefde Koningin en haar Huis, een aubade te brengen. Het programma werd geopend met „Ju bilee Marsch", een stuk, waarvan een der leden der vereeniging, de heer M. v. d. Heijde, de componist is en dat veel bijval inoogstte. Verder werden nog gespeeld „La petite Duchesse" en „Avondlied" allen voor de eerste maal door de vereen, ten gehoore gebracht. Schitterend blonken de instru menten in de verlichte zaal, schitterend was ook de uitvoering van elk stuk, dat uit de koperen kelen der instrumenten werd te voorschijn geroepen. Na elk stuk klonk dan ook een daverend applaus. Doch muziek vraagt om zang, dat be greep ook de vereeniging, want op haar uitnoodiging was Voorschoten's mannen- kwartet „Inter Nos" overgekomen en dit vergastte allen op eenige zangstukken, die prachtig werden voorgedragen. Er werd o.a. gezongen ,.Jesu Dulcis", „Mimoria", „Sterrennacht". ;n Oorverdoovend applaus volgde op elk gezongen stuk, wel een be wijs, dat de zang eveneens zeer in den smaak der aanwezigen viel. Na de pauze bracht ,,A. et R." weder een marseh ten gehoore, waarna het man- nenkwartet een drietal stukken voordroeg, o.a. „Serenade". Na het laatste stuk kwam geen. einde aan de bijvalsbetuigingen, zoodat het vier tal nog een stuk ten beste gaf. Nu kwam de muziek vereeniging weder aan de beurt. „Xeerlands vreugd", „Oran jevaan" en „Bondsmarsch" werden weder op voorbeeldige wijze uitgevoerd, zoodat een ieder volkomen instemde met het woord van dank. dat ds. v. d. Heyde aan het eind der vereeniging en haar bekwamen directeur, den heer W. J. Smolders, onder- kapelmeester van het. 4de Reg. Inf. te Leiden, bracht, de eerste voor al het schoons dat zij ten beste gegeven had en den laatste voor al den ijver waarmede hij aan deze vereeniging werkte. Na het zingen van Ps. 140 2 gingen allen uiteen. De vereeniging mag op een uitstekend geslaagden avond terugzien. Van harte roepen wij haar een tot weerziens toe. AARLANDERVEEN. G eni een teraad. Voorzitterde Burgemeester. Afwezig de heer J. van der Knijff. De vergadering wordt geopend met ge bed. Mededeeling wordt gedaan van de se dert de vorige vergadering ingekomen stuk ken. Op voorstel van B. en Ws.. en in. overeen stemming met het advies van de commissie van beheer van de gasfabriek besluit de Raad aan het gemeentebestuur van Alphen mede te deelen, dat de gemeente Aarlan- derveen bereid is tot verkoop van een ge deelte terrein der gasfabriek aan de ge meente Alphen, teneinde daarop een brug- wachterswoning te kunnen doen bouwen. De overdracht kan gratis geschieden op voorwaarde, dat de gemeente Alphen, de jaarlijksehe retributie ad 50 als bijdrage in de kosten van onderhoud, gebruik en be diening van de ophaalbrug over de spoor weghaven niet weer zal heffen. Voorlezing wordt gedaan van een advies van C. A. Kop e. a. wonende alhier en te Oudshoorn, houdende verzoek om verbetering te bren gen in den slechten en zelfs gevaarlijken toestand van den drukken verkeersweg de Aarkade, hetzij door bestrating, hetzij door middel van keislag of grind. B. en Ws. adviseeren den Ra-ad op het verzoek gunstig te besohikken en de Aarka de door middel van bazaltbeslag en grind te verharden. De heer A. van Dam zegt-, dat de slech te toestand van den A^rdijk voor een deel ook te wijten is aan de opgravingen in den weg ten behoeve van de gasfabriek. De heer Ruting stemt dat toe. In den laatsten tijd zijn telkens door de gasfabriek gedeelten van de hoofdbuis verwijd en was dan opgravingen van de keistraat of den grindweg noodig. De Voorzitter deelt in verband hiermede mede, dat men vanwege de gasfabriek sinds eenige dagen bezig is de opgegraven straat te doen ophoogen en verstraten. In behandeling komt èen adres d.d. 25 October j.l., van het bestüur van de afdee- ling" Alphen, Aarlanderveen l.z. ipn Ouds hoorn der Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis", houdende verzoek om aan hun plaatselijke vereeniging een bij drage te willen verkenen of eenige rente- looze aandeelen te willen nemen, ten einde de afdeeling in staat te stellen een auto voor het vervoer van zieken aan te schaffen. Hóewei uit het verslag van de hoofd bestuursvergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" blijkt, dat niet alle geneeskundigen over het nut van een zie kenauto even gunstig denken, meenen B. en Ws. toch, dat een ziekenauto vooral voor het dorp van groot nut kan zijn. Zij stellen daarom den Raad voor te besluiten, tot het nemen van 4 rentelooze aandeelen van f 25 onder voorwaarden lo. dat de ziekenauto moet zijn aange schaft vóór 1 Mei 1914; 2o. dat de ziekenauto moet beschikbaar zijn voor ingezetenen uit de geheele ge meente, zonder onderscheid van wijk of gemeentedeel. De heer Mr. C. v. d. Lee, juicht het voorstel van B. en Ws. van harte toe. Een auto kan vooral voor het dorp belangrijke diensten bewijzen. Hij vraagt of het voor stel om vier aandeelen te nemen eenigs- zins verband houdt met voorstellen van de Dag. Best. van Oudshoorn cn Alphen. Ver der kan hij jnededeelen, dat het aanschaf fen eener auto in het dorp op prijs wordt gesteld en dat de afdeeling van „Het Groene Kruis" in het dorp vrij zeker ook aandeelen zal nemen. De Voorzittér zegt dat het voorstel van B-. en Ws. niet is vastgesteld in overleg met andere Dag. Best. B. en Ws. meenden dat 4 aandeelen voldoende was. De heer M. van Muiswinkel kan zich' vereenigen met het voorstel van B. en Ws., dat de goede zaak wil steunen en een steentje bijdragen aan het gebouw. Het voorstel wordt met algemeenc stem men aangenomen. B. en Ws. stellen den Raad voor den Aardijk (machincweg) voor zoover die het eigendom der gemeente is, te verhuren voor den tijd van één jaar aan den heer P. van Vliet alhier, voor de som van één gulden. Bij deze verhuur i^wüt B. en Ws. niet om de verhuur te doen, maar wel om de regeling van de huur, omdat B. en Ws. het niet gewenscht vinden, dat er een gemeente-eigendom is, al is het nog zoo klein, dat door een ander wordt gebruikt, zonder dat daarvan een overeenkomst wordt gemaakt. De heer Mr. v. d. Lee vindt een gulden echter wel wat al te gering, en stelt voor de huurprijs te bepalen op f 5, welk voorstel wordt aangenomen. Op voorstel van B. en Ws. wordt be sloten tot overname in eigendom van de Van Boetzelaerstraat, die thans ten name van den lieer W. C. van Giessen staat. Op het verzoek van den heer W. C. van Giessen, alhier, om overname van de straatlantaarn in de Van Boèfczelaerstraat tegen den kostenden prijs, zijnde f 120,05 wordt afwijzend beschikt. Op voorstel van den heer J. van den Bosch wordt met algemeene stemmen goed gevonden den heer Van Giessen mede tc deelen, dat de. gemeente de lantaarn wil overnemen voor den prijs van ƒ60. Aan de orde komt het verzoek van den heel*J. Vonk, te Aarlanderveen, om ver goeding voor het verlies van 53 M2. grond, die hij ten gevolgd van de bepaling van de rooilijn, na de voorgenomen verbouw van zijn eigendommen, voor liet publiek verkeer meet afstaan. B. en Ws. hebben omtrent dit ver zoek liet advies ingewonnen van den ge méén te-architect, die liet verzoek om ver gooding van Vonk billijk vindt en adviseert de schadevergoeding te bepalen op f 505. B. en Ws: kunnen zich met het advies van den gemeente-architect veramigen en stellen voor oen schadevergoeding tot dat bedrag aan te bieden. De commissie, die over dit verzoek is ge hoord, adviseert eenparig om op het adras afwjjzend le beschikken, maar te beslui ten om den buiten de rooilijn vallenden grond teVerhoogcn fen te bestraten en een gedeelte van den steenen muur langs liet Laanwat-er te verhoogen. De voorzitter der commissie, de heer J. van den -Bosch cn het lid do heer A. van Dam verdedigen nog nader het rapport der commissie. De liceren rnr. v. d. Lee en M. van Muis winkel kunnen zich voreenigon met het advies der commissie, terwijl de hoeren J. H. Ruting en C. van Egmond het voorstel van -B. en Ws. verdedigen. Zonder hóofdelijke stemming wordt het voorstel tot afwijzing van het verzoek aange nomen. Vastgesteld wordt een besluit houdende bepaling dat de inkoop voor eigen pen sioen van de ambtenaren dezer gemeente in 40 annuïteiten zal worden betaald en een besluit regelende do pensioensgrondslagen der gemeenteambtenaren, die daarvoor in do termen vallen. Besloten wordt do voorwaarden door Ged. Staten, verbonden aan de vergunning tot het herstellen van den aanlegsteiger aan het Aarkanaal aan te nemen. Hierna gaat do vergadering over in gesloten zit ting, tot het behandelen van de aanvul lingskohieren plaatselijke belastingeni, waarna do vergadering wordt gesloten. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Slob. De heer Los had bericht, wegens ongesteldheid, verhinderd te zijn. Mej. C. Langereis werd benoemd tot on derwijzeres aan school No. 9, en tot on derwijzers aan de herhalingsschool te Hoofddorp, de heeren Klaver en A. H. y. cb Lint. Do heeren Soepnel cn M. van Wierin- gen werden herbenoemd tot leden der plaatselijke schoolcommissie. Afwijzend werd beschikt op een adres van ingezetenen in heb zuidelijk deel der gemeente om aan de Mij. „Carsj'ens", te Leiden, een jaarlijksehe subsidie te ver- leenen, om het aantal booten naar en van Leiden weder te vermeerderen. Gebleken was dat minstens een subsidie van f 1000 noodig was. Aangehouden voor nader onderzoek werd een adres van de afd. Halfweg en Omstr. van de S.-D. A.-P. om in Zwanenburg een stembureau te vestigen. B. cn Ws. werden gemachtigd tot ver koop van oude materialen, als pekkransen en oude lessenaars aan Dins dag, te Haarlem, voor f37.50. Een suppl. kohier hondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van f 17.12-L De pensioens-grondslagen voor de ge meente-ambtenaren werden vastgesteld op het salaris, dat genoten werd op 1 Oct. j.l. Goedgekeurd werd de aankoop van een lichtdruk-installatie voor het vervaardigen van kaarten en teekeningen. Inzake wijkverpleging werd besloten aan „Het Witte Kruis" in erfpacht te geven tegen f 1 per jaar, een perceel grond op den hoek van Nieuweweg en Parklaan, te Hoofddorp, cn een perceel grond op den hoek van Gelevinkstraat en Venneperstraat te Nieuw-Vennep, voor den bouw van wijk- gebouwen. Een subsidie zal verleend worden van f 400 per jaar en de bestaande gebouw tjes te Hoofddorp en Nieuw-Vennep zullen overgenomen worden voor f SOO. Opnieuw werd gewijzigd vastgesteld, de verandering, regelende de jaarwedden cler schoolhoofden van clc gewone openbare school. School l is hier geheel uitgescha keld. Niéuwe onderwijzerswoningen zullen ge bouwd worden aan den Nieuwe-Meerdijk en te Nieuw-Vennep. Aangehouden werd een voorstel tot wij ziging van de politie-verordening. Afschrijvingen van belasting wegens ver trek werden verleend. Bij de rondvraag hoorden we dat de lichtkwestie denkelijk over 14 dagen be handeld zal worden. De lantaarns bij station Nieuw-Vennep zullen spoedig geplaatst worden. B. en Ws. zullen bespreken of het mo gelijk zal zijn de clorspwegen te bestraten. Bij een herziening der politie-verordening zal ter sprake komen een vast te stellen breedte voor stroowagens. Ter gelegener tijd zullen B. cn Ws. een onderzoek instellen naar de duisternis die 's avonds heerscht bij de Spoorbrug te Oudewetering.. Ten slotte kregen we een interpellatie omtrent cle politie-maatregelen bij Concor dia's feestavond. De Voorzitter verdedigde zich op grond van de houding van heb bestuur dier ver eeniging en deelde mede. zich door nie mand van zijn plaats te zullen laten drin gen. De vergadering werd hierop gesloten. LEIDERDORP. Ter aanvulling van het bericht uit Koudekerk, omtrent een daar plaats gehad hebbende aanranding, diene, dat reeds Dinsdagavond het gerucht liep, dat er iemand onder Leiderdorp gestoken wasde politic, die terstond een onderzoek instelde, ontdekte evenwel niets. Woensdagmorgen werd onder deze ge meente in een sloot een rijwiel en op den kant een hoed gevonden. De in Koudekerk gevonden man, ver klaarde aan de politie van Koudekerk en Leiderdorp, dat hij 's avonds, te ongeveor 10 uren, onder Leiderdorp door drie per sonen, was aangerand. Bij het verhoor, dat hem Woensdagmiddag werd afgenomen, deed de man of hij erg verzwakt was. Toen Woensdagmorgen, de politie van beiclo gemeenten, het onderzoek wilde voortzetten, bleek de man .reeds om half zeven Koudekerk per fiets verlaten te heb ben en had hij vooraf aan zijn vrouw ge zegd, dat het geheele verhaal verzonnen was, om welke reden is niet bekend. Hedenmorgen liet de 15-jarige J. II., te Leiden woonachtig, zich door oen stoom boot, waaraan hij een touwtje had beves tigd, met zijn schuitje door den Rijn sloe pen. Door den golfslag zonk liet schuitje on geraakte do jongen te wat-er. Met veel moeite werd hij gered cn bewus teloos binnengebracht in het café Umbreit, waar hem cle nooclige zorg werd verleend. KATWIJK AAN.ZEE. INWIJDING DER NIEUWE ZAAL VOOR - CHRISTELIJK-PROTESTANTSCHE BELANGEN. In tegenwoordigheid van B. cn Ws., Ker- ke'raad, Kerkvoogden en Notabelen, regen ten van liet Her v.-Glas thuis en Wieeshuisy cle vaders cn moeders, cle hoofden dor chr. cn.openb. scholen, de besturen van Jonge- lings-, Knapen- cn Zangverenigingen en Zondagsschool, de obligatiehouders en zij, di-o giften hadden geschonken, inct oen of twee hunner huisgenooten of kennissen, had Donderdagavond de plechtige inwijding* van do nieuwe zaal voor Chr Prot. Belangen binnen do Herv. Gemeente tc Katwijk-aan-ZeO plaats. Te zeven uur betrad ds. A. J- v. W ijn- gaarden, voorzitter der zaalcommissie, lveb spreekgestoelte tot het uitsproken der ope ningsrede. Zijnccrw. sprak ongeveor. als volgt: Waarde vrienden en vriendinnen- Zoo zijn wij dan liier allen tegenwoordig om dit gebouw in to wijden, cl. w. z. plechtig wij den tot zeker gebruik en 't zal dan ook niemand verwonderen, dat on3 begin, onze voortzetting cn ons einde van deze plech tigheid zij in den Naam des Vaders, des Zoons en dos Heiligen Geestos. Na het zingen van Ps. 103: vérs één én elf, het uitspreken van 't dankgebed, 't lozen van Psalm 103 cn een korte bespreking van dezen lofpsalm, ging zijnccrw. voortHeb kan niet in onze bedoeling liggen dezen psalm in zijn geheel te ontvouwen, ik koos hem tot wijdingspsalm omdat ook wij over vloedige stof tot danken hebben. Dit gebouw in dé nabijheid onzer kerk verrezen, mogo zonder versiering* wezen, het doot toch do kerk met haar architectonisch schoon geen schande, maar eer aan, het predikt, dat do stichters bij do groote uitbreiding onzer ge meente in de laatste jaren, een open oog gehad hebben voor de geestelijke nocdon van klein en groot. Op Woensdag 31 Aug. 1861 nam de toenmalige predikant cis. C. P. van Tooien, het initiatief tot stichting der Oude Zaal. In 4 dagen tijd waren 80 aan deelen ad f 50 geplaatst en konden van den heer Sell. v. D. koetshuis cn stalling voor 1 1700 gekocht worden, waarna deze wer den herschapen in pen zaal bestemd voor velerlei Christ, doeleinden. Al zijn nu voor do 6tichting der nieuwe zaal nvcer dan vier dagen noodig geweest, want roecls in 1908 werd clc vcrgrootdng der oude zaal bespro ken. wc zijn niet minder gelukkig geweest, dan ds Van Tooi*.en. Wij kunnen 't Izaük nazeggen: Relioboth, dc IIcore heeft on3 ruimte gemaakt. Moge de heerlijkheid dez-eir tw-cede zaal groot-er worden dan die der (eerste. Roeds nu is ze dit. Ze maakt toch, zonder met geringschat!ing op de oude zaal neer-te zien, zoowel uit- als inwendig meer den indruk "van een gewijde plaats dor aan bidding'. Moge ook ia een anderen zia dé heerlijkheid van dit gebouw groobor zijn dan.' dio van het oude. Moge in deze zaal de heer lijkheid Gods fles Vaders gezien, do liefde Gods des Zoons ervaren, de gemeenschap Gods des Zoons gesmaakt worden; deze zaal zij con Both El. Schonk e God Zijn zegen np al den ar beid, die in deze zaal verricht zal worden, ■en zegejio hij ook allen, die hier tegenwoor dig zijn, dio door hun financieeleu steun hebben medegewerkt, de leden der Vereeni ging en het bestuur.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1