N». 16504. Donderdag 11 December. A°. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1o regels ,'1.05. Ieuere regel meer /'0.17J. Grootere letters naaf plaatsruimte. Kleine edvertontiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 0ent3. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. riïlJS DEZER EO U R A NT i Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn e 1.30. Franco per post f 1.65. Leêden, II December. Alliance frnn^aise. Conférence AL André Lichtenberger. Zeker had h'efc publiek grooter kunnen zijn- Toch kon de conférencier tevreden zijn over de opkomst. Trouwens, de hoer Lichten berger behoort .tob de groep dor ernstige hedendaagsebo romanschrijvers; zijn „le petit Ti'ott" en „Coeur fidéle" zijn werken van blijvende verdienste, .van levendigen verhaal trant, vol fijno psychologische opmerkingen. Het onderwerp „bet familieleven in Frank rijk van .voorheen on thans", bleek dan ook aan goedo banden toevertrouwd. Na terug gegaan te zijn tot do oudste tijden, stond de spreker vooral slil bij de 16de en 17de eeuw. Hij toonde de familie, nauw aaneengesloten rondom, den vader, het door allen erkend en geëerbiedigd hoofd. Hij ordende, regelde de zaken van bestuur, huwde de dochters uit, koos de aanstaande echtgenoot-en van zijn zoons, dat Alles mot instemming van de moeder, en zoo noodig zonder haar instem ming. Hij bepaalde den bruidsschat en ver deelde zijn nalatenschap naar welgevallen. In de ,18de oeuw deed de verslapping der zeden, zich .tot in het familieleven gevoelen. Weldra eischbe de revolutie den burger op voor den Staat en bracht de vrijheid ook in het gezin. Do absolute, dikwijls tiram- nieke heerschappij van den vader loopt ten einde. De 19de eeuw maakt den hand nog losser. Wat tot dusver door plaatselijke toestanden, door afgeslotenheid naar buiten werd terug gehouden en saamgebonden, hot toenemend verkeer voerde de leden van het gezin moer uiloen. Dat de reactie volgde, was niet te ver wonderen ïrien eischic s teeds meerdere wij heid van beweging, do vrouw verwijderde zich van den man, de kinderen van de ouders; do echtscheidingen waren aan do orde va.n don dag, do plaats der ouders werd ingenomen door gouverneurs en gon vernan tes. AI aar ook hier zien we do kentering. Het familieleven borstelt zich. Niet het leven zooals do Moulin Rouge en andere derge lijke plaatsen dat aanbieden, niet het loven zooals een zinnenprikkelende roman- en the- aterloctuur uio gaarne wil voorstellen, maar het zelfbewuste samengaan van man en vrouw. De eerste is nog het hoofd van hot gezin, maaT do vrouw staat naast hom, deelt zijn zorgen, moeiten en genietingen. Voor den jongen man is de vrijheid gebleven en hij weet die te gebruiken. Hij zoekt en vindt zijn eigen weg, niet dien, welke naar de staatsruif voort do regeering kan noode do open plaatsen aanvullen maar in koloniën en industrie, in zijn ontspan ningen, aviatiek, de renbaan en andere tak ken van sport. De spreker haalde, pm zijn gevoelen te staven, do getuigenissen aan van békende vreemdelingen, die langen tijd in Frank rijk 'gewoond hebben en wien hot gelukt was, wat weinigen gegeven is, t-ot in het familieleven door to dringen. Hij had met hen kunnen noemen dr. Max Nordau, die in „La Revue" liet ware portret geeft van de Par is ion ne, in tegenstelling met het ver sleten cliché, dat men overal vindt. De vv.aro Parisienne is geestdriftig, zonder te vallen in de excessen van haar zusters aan do overzijde van het Kanaal, zij is zuinig, haar aangeboren smaak houdt haar terug van het opzichtige; indien zij opgemerkt wordt, is het door bevalligheid van kleedij en ge mak van bewegenzij is werkzaam, een vertrouwde vriendin en later zoo noodig een opofferende echtgenoote. Kortom, het was in alle opzichten ccn gezellige causerie, een uitstekende confé rence. Dezen 6 ympathiöken spreker, den hèelr Lichtenberger, zullen we gaarne terugzien. „Obarifa." Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de jongelihgsvereeniging op Geref. grondslag „Obadja" had gister avond in het kerkgebouw der Geref. Gem. aan de Oude Vest alhier een openbare samenkomst plaats, welke vrij goed be zocht was. Zij werd geleid door ds. Thomas, van hier, die een inleidend woord sprak en aan het slot der samenkomst den spreker van den avond dank zei. Deze spreker was dr. B. "YViefcnga, van Amsterdam, die op zeer onderhoudende wijze vertelde van zijn ervaringen, opge daan in het groote, drukke Londen aan gaande den strijd, welke daar gevoerd wordt tusschcn het licht en cle duisternis, omtrent de ontaarding en cle opwaking al daar. Ten slotte bracht hij hetgeen in Lngelands hoofdstad geschiedt in verband tnet het doel en streven van de jongelings- vereenigingen, waarvan het jubileerend© Leidsche „Obadja" er een is, en richtte in het bijzonder naar aanleiding van haar her denkingsfeest eenige ernstige woorden tot haar leden Williclmns van Nassocwe. Reeds ©enigen tijd geleden kondigden wij aan het verschijnen van „Wilhelmus van Nassouwe," een trilogie door onzen stadge noot J. AI. Laban. Nu heeft gisteravond de heer Laban, om het publiek kennis te doen maken mot zijn werk, in de zaal van „Zomerzorg" er eonige fragmenten uit voorgedragen, waar wij met veel genoegen naar geluisterd hebben. De drie doelen van het werk zijn getiteld, Egmond, de weifelaar, Lumey, de gewelde naar en Geranls, de moordenaar; tusschen- spelen gebeid curde verschillende doelen. De hoofdpersonen van het werk zijn, behalve „Vader Willem," Afarie 't Hoen, haar vader Govert en Geinifc van der Laan, den lateren geuzenkapitoin en echtgenoot van Marie. Het zou ons te ver voeren, om u den loop van het fetuk te vertel Ienvolstaan, wij er dus "mes, .te zeggen dat do schrijver eenige voorname geschiedkundige feiten uit den aanvang van den 80-jarigen oorlog ten toonecle voert. De heer Laban heeft met 't schrijven van „Wilhelmus van Nassouwe" "een verdienste lijk werk verricht. Wij willen daarmede» niet zeggen, dat zijn trilogie oen meester werk is, daar 'staat heb nog ver van af. Daarvoor is or te voel gebrek aan dramati sche handeling, in Verband hiermede geloo- ven wij ook Piet dat het als speelstuk zal voldoen, ook zijn dc dialogen wel eens wat lang in verhouding tot de belangrijkheid van liet gesprokene. Voor een groot deel is het werk in Verzen geschreven en verschillende fragmenten hier van voldoen zeker aan da eischen, die aan een rhythmisch tooneelspel gesteld moeten worden. Het best zal „Wilhelmus van Nassouwe" wel voldoen, wanneer men het voordraagt. Dit nu deed 'do heer Laban gisteravond zeer goed; hij wist ons uitstekend, zonder overdrijving en zeer beschaafd, de verschil lende personen naar- 'voren te brengen. Op het laatst echter konden wij wel bemerken, clat cle stem 'van den spreker wat vermoeid was -en het Verwonderde ons niet, dat ons medegedeeld werd, dat de heer Laban voor- loopig van oen tweeden voordrachtavond af zag; er zal "dus Zaterdagavond geen voor dracht zijn. Dc pauzes werden opgevrooliikt door oen aardig „strijkje". Alej. E. W. Amptmeyer, geb. alhier, is te Breda geslaagd voor het examen voor apothekers-assistent. Zij ontving haar opleiding van den heer M. Boekwijt, apotheker aan de Vischmarkt alhier. De kapitein AI. van Alens van het 1ste regt. inf. te Assen wordt overgeplaatst bij het 4de regt. inf. alhier. AALSMEER. De heer S. en echtge noote. sinds kort in deze gemeente woon achtig. zijn aan een groot gevaar ontko men. Toen zij uit bed stapten vielen bei den bewusteloos op den grond neer, be dwelmd door de gassen uit een vulkachel. Gelukkig kwam de man weer zoover bij, dat hij het _raam wist te openen. De fris- sche lucht die daardoor de kamer binnen kwam deed beiden weer geheel en al tot bewustzijn terugkeeren BOSKOOP. Wegens het veelvuldig voor komen van cliphthe-ritus en typhus onder do leerlingen der Chr. school heeft het be stuur in overleg met den burgemeester be sloten de school tijdelijk te sluiten en te doen ontsmetten. HAARLEMAIERMEER. De postduiven vereniging .,üe Telegraaf" alhier, heeft op 13 en 14 Dec. a. s. een tentoonstelling georganiseerd. Prachtige exemplaren zijn reeds ingeschreven, zoodat deze eerste ten toonstelling een groot succes belooft to worden voor de vereeniging. De bewoners van het zuidelijk deel dezer gemeente hebben zich met een adres tot den Raad gewend om aan cle Stoom boot Alij. „Carsjens" te Leiden een sub sidie te verleenen. Alen schijnt te vreezen clat anders niet alle booten in de vaart zul len blijven. KOUDEKERK. Gistermorgen werd al hier een man gevonden in bewusteloozcn toestand ter hoogte van cle buitenplaats „Rijnhoave." Het bleek te zijn een schoonzoon van den postbode C. welke werkzaam is te Kat wijk en des avonds naar hier keert. Thuis gebracht is hij een oogenblik bij kennis geweest, en zeide dat hij door drie personen was aangevallen. Zijn horloge be nevens al zijn geld. was hij kwijt wat nog al een aardig bedrag was daar hij vandaag inkoopen zou gaan doen, daar hij pas veer tien dagen is getrouwd. Zijn fiets is. in de sloot terug gevonden. De gewonde heeft een gat in heb hoofd, een snede in de wang, terwijl een hand ernstig is gekwetst. Zoodra hij een en an der had meegedeeld, keerde de bewuste loosheid weer terug. Vermoedötijir is de aanslag des avonds ongeveer halfelf ge schied. KATWIJK-AAN-ZEE. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer te Katwijk-aan-Zee hield Woensdag avond in het badhotel „D© Zwaan" ©en al gemeene ledenvergadering. Te acht uur opende de voorzitter de ver gadering met een kort welkomstwoord, daarna las do secretaris de notulen der vorige vergadering, die onveranderd wer den goedgekeurd. 't Aantal ingekomen stukken was zeer talrijk. De voorzitter deelde mee, dat 't beantwoorden hiervan een voornaam deel van de taak van den secretaris is en het bestuur gaarne meer reclame zou maken doch dit niet kan doen daar de financiën ontoereikend zijn en doet daarom een be roep op den financieelen steun der burge rij, in de eerste plaats op dien der direct belanghebbenden. Nadat nog is meegedeeld, dat 't gemeentebestuur een nieuwe veror dening met betrekking tot het reddingswe zen op on3 strand heeft ingevoerd geeft de voorzitter het woord aan den heer P. L. de Vries, gemeente-secretaris te Zandvoort, die een voordracht zal houden strekkende tot het oprichten van een Bond van Neder- landsche Noórdzee-badplaatsen. De heer De Vries deelt daarop mee, dat het oprichten van zulk een Bond voor 't eerst te Amsterdam is ter sprake gebracht op 'n vergadering en vertelt daarna 'n tref fend staaltje van de macht der reclame voor een badplaats. Eendracht maakt macht, de Noordzee-badplaatsen moeten elkaar niet beschouwen als concurrenten maar als zus- tergemeenten, die ten doel hebben de vreemdelingen naar Holland te lokken. Spr. behandelt daarna 't concept der voornaamste grondslagen voor de oprich ting van den ,,Bond der Ned. Noordzeebad plaatsen". De zetel van den Bond is ge vestigd te 's-Gravenhage, omdat ook daal de zetel is van 't „Centiaal Bureau voor V. V. V.." dat ook naar buiten werkt. Het doel is de belangen der Nederl. Noordzee badplaatsen te behartigen en te bevorde ren. Hij tracht zijn doel te bereiken door ge meenschappelijk reclame te maken in bin nen- en buitenland, door 't uitgeven en ver spreiden van gidsen on reclame-materiaal in den uitgebreidsten zin des woords, van die badplaateen, waar leden van den Bond gevestigd of woonachtig zijn, door oprich ting, onderho'ud en leiding van een Cen traal Informatie-bureau en het vestigen van bureaux of agentschappen in binnen- en buitenland, alwaar prospectussen en verder reclame-materiaal worden uitgege ven door gemeenschappelijk optreden de belangen van de badplaatsen bij de regee ring, bij instellingen, Maatschappijen of andere organisaties voor te staan, door el kander op nuttige ervaringen op het ge bied van het leven in de badplaatsen en de inrichtingen aldaar opmerkzaam te maken en door raadgevingen in alle aangelegen heden, die het leven op de badplaatsen be treffen. De Bond bestaat uit gewone leden, leden- donateurs, buitengewone leden en eere-le- den. Gewone leden van den Bond kunnen o. a. worden: ,,Vereenigingen voor V. V. Y. in Nederl. Noordzeebadplaatsen", ge meentebesturen van zulke badplaatsen, verschillende maatschappijen en particulie ren. De contributie bedraagt voor plaatse lijke vereenigingen voor ,,V. V V." ƒ1 per lid der Ver. tot een minimum van 75. Eereleden betalen geen contributie. Het beheer van den Bond is opgedragen aan een hoofdbestuur en een dag. bestuur. Het hoofdbestuur bestaat uit een voorzitter, een secretaris, een penningmeester, een lid uit elk der aangesloten badplaatsen, twee leden gekozen door en vertegenwoordigende de overige leden van den Bond. In de al gemeene vergadering hebben de leden voor iedere 25 contributie één stem, tot een maximum van 4 st. De Bond moet zijn lid van het Centraal Bureau voor „V. V. V.". De heer De Vries besluit zijn aangename voordracht met enkele algemeene beschou wingen waarna dc voorzitter hem hartelijk dankt voor wat hij de vergadering heeft medegedeeld, en opent daarna de discus sies, na. nog te hebben medegedeeld, dat de door de Arer. aangeschafte gidsen der bad plaats allen uitgegeven zijn en een nieuwe oplaag van 2000 ex. circa 200 kosten zal. Het resultaat der discussies is, dat de ver gadering zich in beginsel verklaart voor toetreding tot den Bond, terwijl aan het bestuur de regeling der zelfstandige recla me zal worden overgelaten in verband met de financieel© draagkracht der vereeniging. Ten slotte wordt na eenige discussie tus- schen den voorzitter en den heer R. Ouwe hand met op 1 na algemeene stemmen het voorstel van den voorzitter aangenomen om aan het gemeentebestuur te verzoeken de gemeente-subsidie van 50 te brengen op ƒ100, in verband met het feit, dat thans de gezamenlijk© contributie der leden in plaats van ƒ200, ƒ400 bedraagt. Staande de ver gadering verhoogt een viertal der aanwe zige leden uit eigen beweging de contribu tie. Te circa half twaalf werd de vergadering gesloten. In het verslag der lezing van ds. A. R. d© Jong, christen-socialist in 't nummer van Woensdag komen een paar zinstorende drukfouten voor. In regel 43 van boven toch staat ,,geen kcizèr meer" wat moet zijn ,,geen keuze meer" terwijl in regel 27 van onderen staat „onmogelijk maken" wat zijn moet „om mogelijk te maken". LEIDERDORP. Gemeenteraad. In de gisteravond gehouden Raadsverga dering waren, met den burgemeester, 5 1<* den tegenwoordigafwezig waren, met ken nisgeving, de heeren J. Boot ©n J. Aloraal. Na opening met gebed en goedkeuring der notulen, wordt mededecling gedaan van eenige ingekomen stukken, waaronder die tot t-oezending van de goedgekeurde raadsbeslui ten inzake de penrioensregeling van de ge meente-ambtenaren, hun weduwen en weezen; der goedgekeurde begrooting voor 1914; der gesloten rekening over 1912; der machtiging van Gedeputeerde Staten tot oen gemeen schappelijke regeling inzake drinkwaterlei ding, en een dankbetuiging der feestcom missie voor het verleende subsidie Allo stukken worden voor kennisgeving aangenomen, alsmede 's Voorzitters mededee- ling, dat de districts-sehoolopziener onthef fing heeft verleend van het voorschrift om trent de inrichting van de privaten ded openbare lagere school. Het kohier van het schoolgeld, over het 3de kwartaal 1913, wordt vastgesteld tot een bedrag van f 60.78. Hierna wordt de vergadering veranderd in een met gesloten deuren. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat het suppletoir kohier van den hoofde- lijken omslag over 1913 is vastgesteld tot een bedrag van f 90.59V*dat de'aanslag in den hoofdei ij ken omslag van mcj. AI. Blanken-Karens is verminderd met f6.75; die van A. J Ramaker is vernietigd, ter wijl E. van Arkel cn H. Sutter land gedeel telijke ontheffing is verleend wegens ver trek". Daarna deelt de Voorzitter mede, dat ra-eer dan eens klachten zijn ingekomen over den vervuilden toestand, waarin het water, do zoogenaamde Burgl, verkeert; dat B. en Ws- oen persoonlijk onderzoek hebben ingesteld cn het hun gebleken is, dat de toestand aldaar onhoudbaar en demping en 'rioleering dringend noodig is. Hij stelt, namens B. en Ws., voor, om, in overleg met de eigenaren van dc woningen wier eigendommen in het water loozen, deze eloot te dempen en te rioleoren en hun een crediet te verleenen, waarvan het bedrag latei' zal worden vastgesteld, om daaruit liet aandeel der gemeente in de kosten te voldoen. Na breedvoerige bespreking, wordt dit voorstel m-et algemeene stommen aangeno men en zal, zoo mogelijk, in hot aanstaande voorjaar het werk worden uitgevoerd. Do rondvraag levert niets belangrijks op en do vergadering wordt gesloten. LEIDERDORP. De omslag der polder- lasten voor den Alunnikenpolder over 1913, is door het bestuur bepaald op f 2.50 per hectare. Van de 42 aanvragers hebben er 36 een uitkeering, ingevolge de Invaliditeitswet, gekregen. Gisteravond werd in „Irene" de Jaar vergadering der Gymnastiekvereeniging Sparta" gehouden. Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester bleek, dat de jeugdige veree niging een goed jaar achter den rug heeft. Er zijn nu 17 werkende leden en even eens 17 adspiranten. Het aftredende bestuurslid, de lieer C. do Graaf, werd bij acclamatie herkozen. Als commissarissen werden gekozen de heeren G. do Blanken en G .van Leeuwen. Er werd besloten in het begin van 1914 een openbare oefeningsavond te houden. Gisteravond hield de heer Will. C. Brouwer, van Leiderdorp, een historisch- aesthetische causerie over aardewerk en de invloeden, welke op de Europeesche aar dewerken van nute bemerken zijn. Een cn ander onder auspiciën van de „Apeldoornselie Kunstkring" voor een stampvolle zaal van „Tivoli", aldaar. NOORDWJJK. In dc zaal van „Hof van Holland", die matig bezet was, trad gisteravond op ds. A. R\ de Jong, Ned. Herv. predikant te Veehei, om dezelfde red© te houden, die hij Dinsdagavond te Katwijk hield, en waarvan we in ons No. van gisteren een uitvoerig verslag opna men. Evenals te Katwijk werk ook tc Noord- wijk de vergadering geopend door den heer A. Cats, voorzitter van' de afd. Lei den van den Bond van Christen-socialisten. Van de gelegenheid, om met den spreker van gedachten te wisselen, werd gebruik gemaakt door den heer A. Hoogendam, van Noordwijk. Deze hield echter meer een gemoedelijke causerie, dan dat hij een te genbetoog leverde. Niettemin vond de spre ker gelegenheid, om op geestdriftige wijze nogmaals het beginsel der Christen-Socia listen uiteen tc zetten. De spreker doelde nog mee, hoe het hem ter oore was gekomen, dat de vorige maal, toen „Enka" te Noordwijk-aan-Zec optrad, Van gereformeerde zijde ^gezegd zou zijn, dat de Christen-Socialisten geen openbaar debat aandurven. Daarom had men deze bijeenkomst tijdig cn zoo ruim mogelijk ge convoceerd en duidelijk aangegeven, clat er gelegenheid voor debat zou zijn. Spr. zei- de, dat 't hem smartte, te moeten mede- deelen, dat ds. Koers, van Noordwijk-a-an- Zee, die uitgenoodigd was, om met den spreker van gedachten te wisselen, geant woord had met een zwijgen, dat bepaald als vernietigend was bedoeld. Do vergadering, die een zeer kalm en re gelmatig verloop had, werd gesloten met gebed. NOORDWIJKERHOUT. Woensdag had alhier eenc belangrijk© houtverkooping plaats in de bosschen van „Leeuwenhout" in O vergeest ten overstaan van notaris Binnendijk. De prijzen waren middelmatig. Er was tamelijk veel publiek. In de Ned. Herv. Kerk had Woens dagavond een verkiezing plaats van twee notabelen, een ouderling, en een diakon. Herkozen werden cle heeren D. J. Nell, notabel cn C. Berghout diaken. Gekozen werd als notabel de heer Joh. Hoogstraten in plaats van den heer AI. van Dijk, cn als ouderling de heer J. Par- levliet, in plaats van den heer Wassenaar. Do nieuw-benoemden de heeren Joh. Hoog straten cn J. Parlcvlict wenschen de be noeming eenige dagen in beraad te hou den. Van de 79 stemgerechtigden, waren er 64 opgekomen. Na afloop der verkiezingen had een ver- kooping plaats van zitplaatsen. Dezo brachten buitensporig hooge prijzen op. INBRAAK OP DEN „BOEKHORST". Op klaarlichten dag werd hier ingebro ken op den „Boekhorst" bewoond door den jachtopziener van Hemert. Verscheidene waardevolle zaken werden ontvreemd. OEGSTGEEST. Gistermiddag vierde het kinderkoor „De Jeugdige Zanger" het 2d© jaarfeest in do remise van het „Witte Huis", daartoe welwillend afgestaan door den lieer Van Ingen Schenau. Onder het genot van een kopje anijsmelk met be schuitjes, koekjes en bruidssuikers, werden verschillende spelletjes goda-an, clie zeer in den smaak vielen. Telde het koor bij cl© oprichting, nu twee jaar geleden., 18 leden, thans zijn er 67, die de edele zangkunst in hun jeugd leeren beoefenen. In de twee jaar van het bestaan zijn 7 uitvoeringen gegeven, waarvan de opbreng sten strekken ten voordoele van het sup pletiefonds der Herv. School. D© „Jeugdige Zangers" hebben pret ge had en gingen te ongeveer 6 uur blijde en voldaan huiswaarts. SASSENHEIM. Do Jongelingsyereeni- ging op Geref. grondslag „Jonathan", heeft haar 33ste jaarvergadering in „Con cordia" gehoüden. De bijeeukomsfc werd geopend door den" eere-voorzitter ds. J. Thijs. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 26 leden telde. De pen ningmeester kon een gunstig verslag van de geldmiddelen uitbrengen en deelde mee, dat f 25 voor de zending is afgedragen. Afgevaardigden vSn verschillende veree- nigingen waren tegenwoordig. Voor het Alilitair Tehuis te Leiden werd ruim f 10 gecollecteerd. De avond werd gesleten met- het voorle zen van opstellen, welke mochten worden becritiseerd en het houden van voordrach ten en samenspraken. Zoo viel o.a. zeer in den smaak de samenspraak door 7 per sonen: „Uit dc oude doos", gevolgd na do pauze door de samenspraak door 10 per sonen :,,Hoog bezoek". Deze laatste was een vervolg op de eerste. Deze goed geslaagde vergadering was druk bezocht en werd gesloten door den voorzitter, den lieer j Wiepkema. Enkele leden van „Dorcas" maakten z'.ch verdienstelijk met het ronddeeleu van ver- verschingen. Gisteravond hield de afdeeling Sas- senheim van den „Bond van Staatspeu- siönneering" een openbare vergadering ter herdenking van het heuglijk feit der eerste pensioen-uitkeering. De wenschelijk- heid der uitbreiding hiervan werd bespro ken door den secretaris der afdeeling. die door de druk bezochte vergadering met aandacht werd gevolgd. Van de gelegen heid om vragen tc stellen werd door een persoon gebruik gemaakt, welke degelijk beantwoord werd, waarna de secretaris nog enkele vragen behandelde welke dooi tegenstanders, den bond voor staatspen- sionneering dikwijls naar het hoofd wor den geslingerd. (Applaus). Ilierop sloot de voorzitter de openbare vergadering, waarna tot een huishoudelijke werd overgegaan. Behoudens enkele besprekingen, werd door enkele leden een motie ingediend, waarin betreurd werd dat de afdeeling zoo weinig steun vindt bij d i e ingezetenen, di© in verband met hun politieke overtuiging, hun moreelen en financieelen steun niet mogen onthouden. Hierna sluit de voorzitter ook deze ver- gadcrilig.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1