fto. 16490. Dinsdag 25 November, A0. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Leidsehe Sehouwburg. Faillissementen. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1ti regels /T.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters nau plaatsruimte. - Kleine advertentiëa ran 30 woorden 40 Cents contant i elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 8 Cents| per 3 maanden J f 1.10. Buiton Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn 1.30. Franco per post 1.65. Inkomstenbelasting:. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen in herinnering dat den 30sten November e.k. de 5e termijn vervalt van fde plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, en dat al zoo op den lsten December minstens 5/6 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling; van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, den bisten November 1913. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artfc. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door WILLEM BARTHOLOMEUS UITEN- HOUT, wonende te Leiden een verzoek schrift is ingediend, om verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de biljartkamer van het per ceel Rijnsburgersingcl 38. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 25 November 1913. Leiden, 25 fflovembee*. Verslag: omtrent 's-Uijks Inseum voor Nutnurlijko Historie. *fij ontvingen bovengenoemd verslag «pende over het tijdvak van 1 Sept. 1912 v. l Sept. 1913 en deelen daaruit het gende mee. De verzamelingen zijn nu iour het grootste deel naar het nieuwe gebouw overgebracht, maar kunnen nog .et voor het publiek opengesteld worden. De skeletten-verzameling is nog in het oude gebouw. Door schenking ea aankoop, zoowel als door ruiling is menige aanwinst voor het Museum verkregen. Het Museum werd in het verslagjaar be zocht door 5402 personen. Hiervan kwa men 1567 bezoekers op Zondagen. Gedu rende, het winter-half jaar i3 bovendien nog :et Museum des Zondags gesloten. Het verslag is van do hand van den waarnemend en directeur dr. E. D. van Dort". Volkszang. De vierde avond voor Volkezang heeft gis pen in het Volkshuis plaat^ gehad. VeleD n&fen gekomen en er is weer met iiiöt en jyer gezongen, oude zoowel als nieuwe lied- os. De nieuwe waren: „Ëen vrouwken ge zand te spinnen zat" van G. Antheunis, •We ruilen toch ons landje niet'' en ,,'t Ge- akskind", beide van Adr. P. Hamers. Ver assend was het te ontdekken, hoe va-n het oude bekende ,,'k Heb mijn wagen volgela den" iets anders t? maken is dan deun, daarop het gewoonlijk gezongen wordt. Hoewel het aantal bezoekers dozer volks- ^rigavonder, nog steeds klimt, blijft het d»1 fraag, of op deze wijze alleen in Leiden het iof-1 bereikt kan worden en het Hollandsch ied den straatdeun vervangen kan. Is het - zoo vraagt men zich af ondenkbaar, lat tegelijk andere middelen worden ter land genomen Dat bijv. een twintig-, een eer tig tal goede zangers 'e avonds met de 'n het Volkshuis geleerde liederen de straat opgaan en op hoeken en pleintjes de liedjes Angen en erep reiden In Frieslands hoofd rad bestaat een groep dames en heeren, die j>P straat zingt, doch vierstemmig. Zoo komt "c't echter niet tot veredeling vna den volks- lapg: dan moet éénstemmig gezongen wor- 'klh Iets anders is liet, het volk goede mu- Uokte doen hooren; iets-anders de menschen te leeren zingen. G.iis kwam ter ooren, dat de Duitsche rraatmuzikant-en, die ook Leiden geregeld ^zoeken, niet ongeneigd zouden zijn ,,Mar- pentje", ,,het Bruidje", ,,wij zonen van Tromp en De Rnytcr" op hun koper te bla- En wat, als in de kazerne het Neaer- tandsch Lied inheemsch werd? Er is werk voor de Leidsche oommiosic 7a-n cis vereeniging „Volkszang". In het perceel Noordeinde Hoek Ra penburg, dat geheel verbouwd wordt en ^arin het volgend jaar beneden, de zaak firma -Jung en Blanken zal gevestigd ^°p(len, komen boven de kantoren van de Meulsehe. Maatsch. van verzekering en l Heven, thans aan dp Rijn- en Schie- k ii d s Opening Tan den Zendliigsbazaar. De Zendingsbazaar in den Foyer der Stads- zaal, waarvan wij gisteren reeds een en ander mededeelden, is heden in tegenwoor digheid van een groot aantal dames en hee ren, waaronder het hoofd der gemeente jhr. De Gijselaar, en t-al van predikanten der Ned.- Herv. Gem. alhier, geopend. De eere-voorzit ter van de Vereen, tot be vordering van de Zending (Hulpvereen. van •het Ned. Zendeling-Genootschap), prof. dr. H. M. van Nes, hield een korte openingsrede. Hij heette allen welkom en ging in korte trekken de voorgeschiedenis van dezen bazaar na, waaruib bleek, dat er heel wat handen en hoofden voor in aotie waren geweest. Hij dankte allen, die op eenigerled wijze aan het welslagen hadden medegewerkt;, aller eerst het dames-comité onder eere.voorzitter schap van mevrouw Da Gijsidaar. Hij wees daarbij op een enkele schaduw, die op" dezen dag viel, doordat een der leden van het Comité, die aanvankelijk daartoe had mede gewerkt, wijlen mevrouw Hoogenraad, vóór de opening door den dood werd weggerukt. Hij deed uitkomen, dat Leiden meer en meer oen centrum wordt voor de Zending, wat ook hier uit blijkt, dat liet Ned. Zende ling-Genootschap op 1 Sept. '1915 in do na bijheid van Leiden haar nieuwe Zendings school hoopt te openen. Met een krachtige, opwek king, om met dezen bazaar ook de Zendingszaak te steunen, be sloot spreker, waarna hij -in gebed voorging. Mej. Nieuwenhuis zong daarna op verdien stelijke wijze, onder orgelbegeleiding, een tweetal Zen dings liederen, terwijl volgende da gen een strijkorkest zioh zal doen hooren. De genoodigden hadden nu gelegenheid den bazaar te beziohiigen. Do worp opening die der beurzen begon nu pas, merkte de professor op. Zooals wij gisteren reeds opgemerkt heb ben: deze bazaar ziet er rijk .uit en kwam nu in bloementooi en. in een, kleur enschitte-, ring van eleclrische gloei lichtjes prachtig naar voren. Ongetwijfeld zullen velen onzer stadg-e- no.oten heden, morgen en overmorgen gun' don bazaar een bezoek brengen. Er is voor elk wat wils! Door den burgemeester is van een onbekende uit Breda ontvangen do som van twëe-duizend gulden ten behoeve van de algemeene armen van Leiden. De burgemeester heeft deze aanzienlij ke gift overgedragen aan den Armenraad, die, ingevolge het bepaalde bij de Armen wet, zich met de verdeeling er van zal belasten. NOORD WIJK. Dat was gisteravond tus- echen 5 en 6 een heel relletje. In de Bronckhorstetraat. liepen om dien tijd een koppeltje Noordwijk-aan-Zeesciie jongens van die opgeschoten knapen. Sommigen (of allen hadden wat spraakwater op, en nou liepen ze herrie te maken van heb- ik-jou-daar! Veldwachter Went maande aan tot kalmte. Baatte niet. Ze namen te genover W., een uitdagende, tartende hou ding aan. Men kent dat! W trachtte er één van te arresteeren, maar dat ging niet gemakkelijk, want zijn kameraden stonden hem bij. Zoo raakte veldwachter en jongelui al worstelend in het Dampad, maar W. liet zijn arrestant niet los. Eén der brooddronkenen ontfutselde W. zijn sabel. Met behulp van den onbezoldigden rijks veldwachter J., die in het Dampad woont, werd de arrestant toch naar 't „bureau" gevoerd. Zoo kon men gisteravond tussehen 5 en 6 uren te Noordwijk-Binnen aanschou welijk zien medegedeeld, dat de haring vangst dit jaar goed was. Veel haring, veel geld, veelvul maar verder in, lezer I VALKENBURG. De heer J. A. Kool, alhier is met ingang van 8 December a. e. benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school, derde klasse, num mer twee, te Leiden. WARMOND. Gisteren hield de Muziek en Tooneel-Vereeniging „Harmonie van Warmond" haar gewone jaarhjksche alge meene vergadering. In het jaarverslag werd herdacht, het zoo uitstekend geslaagde concours in Mei j.l. gehouden en herinnerd aan de vele blijken van sympathie die de vereeniging bij gelegenheid van de viering van haar 45-jarig bestaan mocht ondervinden. De resultaten van het concours waren in alle opzichten, het weder uitgezonderd, gunstig; de vereeniging blijft vooruit gaan, met toenemend aantal contribuee- rende en werkende leden. De leiding van den directeur, den heer WernelinkEntink is uitstekend. De rekening van den penningmeester die verhinderd was aanwezig te zijn werd accoord bevonden met een batig saldo. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren F. Machen en S. J. Schouten, worden bij acclamatie herkozen. Na nog eenige onderlinge huishoudelij ke besprekingen, en niemand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter de ze vergadering. ALPHEN. Verplaatst wordt de comm. tit. bij de P. en T. de heer A. Monster van Utrecht naar hier. De Martha stichting heeft voor haar Bouwfonds f 1000 ontvangen uit Amster dam. HAARLEMMERMEER. G. R. en zijn vrouw konden het dan maar danig slecht met elkaar vinden. Tollen's woorden „Niet steeds is de liefde bestendig van duur" schenen ook wel voor hen geschreven.- Of ze ooit wel hun „boezem fel had doen bla ken" mag betwijfeld worden. Moeder de vrouw had al dikwijls gedreigd heen te zul len gaan en gedaan had ze dat ook wel eens voor een enkelen nacht, Doch nu, na een harden "woordenstrijfj is ze verle den Dinsdag weggegaan,enkele onmisbare stukken huisraad medenemende, en tot he den is ze nog niet teruggekeerd. J. de Vos van den Lisserweg had een hit gekocht. Zeer in zijn schik mët het beestje spande hij het aan en stapte^'vroo- lijk' en lustig op zijn karretje. Neen maar, dat' was wat anders dan zelf loopen of een kar duwen. Het goluk du\irt echter dik wijls niet lang. Dat ondervond ook De Vos. Hij kende de jolige eigenschappen van. zijn hit volstrekt niet. Nog maar wei nige meters was hij van zijn .woning ver wijderd of daar lag hij met karretje en al in de sloot,, waaruit hij door toegesnelde huurlieden met veel moeite weer op het droge gebracht werd. HILLEGOM. Verplaatst is de comm. tit. bij de P. en T. de heer H. C. Hoekwater, van Amsterdam (bijkantoor „Overtoom") naar hier. KATWIJK-AAN-ZEE. Tot. tijdelijk on derwijzer aan de bijz. school voor M. U. L. O. alhier is benoemd de heer Rooth te Spijk. (Gr.) De Minister van financiën heeft een onderzoek ingesteld in de bekende ^zaak van den landbouwer C. Ouwchand aRjior, pachter Vao domeingronden tii9schen Katwijk en Noordwijk. Als gevolg van dit onderzoek is de pachter in 't ongelijk: ge steld. Deze beweert echter dat dit onder zoek éénzijdig is geweest, daar wél de di recteur van het domeinbestuur doch hij zelf niet is gehoord. Hij zal zich dan oolc niet bij do uitspraak van den Minister neer leggen, maar zich per request tot H. M. de Koningin wenden. Voor den nieuwen cursus der tweede Hervormde school zijn opgegeven 119 leer lingen, waarvaD er 46 kunnen worden ge plaatst. Mede ten gevolge van de goede resul taten, die de haringvisscherij dit jaar heeft gegeven zullen verscheidene reeders hun vloot uitbreiden. Bij Gebrs. Boot te Leiderdorp zijn niet minder dan veertien nieuwe haringloggers besteld, waarvan vele voor ICatwijk-aan-Zce. LEIDERDORP. Tot ouderlingen der Ge reformeerde Kerk zijn gekozen de heeren C. Bos en C. van der Zwet; tot diaken is gekozen de heer J. J. B. Koning. LISSE. Gisteren heeft de nieuw benoem de gasdireeteur, de heer Van Beek, zich alhier metterwoon gevestigd. Als welkom had het personeel de vader- landsche driekleur uitgehangen. De heer Van Beek heeft voorloopig ook nog be heer over de gasfabriek te Oudewater. VOORSCHOTEN. In het jongste ver slag van den Raad wordt meegedeeld, dat de lantaarn deels om halfelf, deels om halftien gebluscht worden. Dit moet zijn: halfelf en halféén. Tevens heeft het drukfouten-duiveltje nog een typische aardigheid uitgehaald. Het maakte van Wingerdenlaan: Wurger- derlaan. Zeker, als daar niet door de goede zorgen van B. en Ws.dio een open oog hebben vóór de belangen van alle ge meenteambtenaren, meer licht kwam, zou men wel eens bang kunnen worden in die donkere laan „gewurgd" te worden Zondag 1.1. had een plechtigheid plaats in de kapel van het pensionaat „Bijdorp". Aan het versierde altaar droeg de zeereerw. heer J. P. M. Beukers, die zes jaren pro fessor was aan het Missiehuis te Roozen- daal, voor het.laatst op vadeiiandschen bo dem een M. Mis op in tegenwoordigheid van zijn ouders en een tiental broeders en zus ters. In de volgende week zal de eerw. heer J. Beukers met vieT andere missionnarissen van de St.-Jozof-congregati.e van Mill Hill scheep gaan naar de missie van Madras (En- gelsch-Indiè). Op de jachtpartij, die gisteren gehou den werd op do koninklijke goederen „Raaphorst", „Ter Horst" en „Eiken horst", werden tezamen geschoten 198 stuks wild, waaronder 168 fazanten, 9 houtsnip pen en 20 hazen. Aan deze jachtpartij werd deelgenomen door Z. K. H. Prins Hendrik. Heden wordt deze jacht voortgezet. OUDEWETER.ING. Gisteravond werd een meisje van een jaar of dertien door eeo jongen met een steen gegooid, zóó dat er een bloedende schram op haar voorhoofd ontstond. Het meisje, J. K., sloeg den jongen met haar tasch in 't gezicht, waar door. zijn oog beleedigd werd. De moeder van den knaap deed aangifte bij de politie. Stemming; voor den Raad van Voorschoten. Men schrijft ons De groote dag was gisteren eindelijk aangebrokenDagen lang was elks mond er vol van. Wie zal 't winnen] Wie 't verliezen? Het college onzer „Vroede Va deren" moest met één aangevuld worden. Uit hetzelfde kamp zijn twee ridders te voorschijn getreden I Wie zal 't winnen, wie 't veFliezeü Opgeschrikt is ons rustig dorp uit zijn kalm voortleven. Naamdichten, klinkdichten, vellen, vol gedrukt met alles, wat een candidaat aan bevelenswaardig kan maken I In elk ver- overmitjdel, hoorde men het fluisteren: „Wie zal 't winnen?" Do tramreizïgers, zij konden er niet over zwijgen, de voer lieden der vrachtwagens, ze riepen het el kaar onder het voorbij rijden toe; fietsers hielden elkaar midden op den weg aan; do jongens op straat, ze vochten er om, ze vormden twee legerbenden, Romeinen aan de éénc, strijders uit 't Over-Kleefsche aan de andere zijde. Gelukkig, er waren er maar twee; anders ware het heele dorp in vele, elkaar fel-be6trijdende partijen verdeeld geworden. De boomen, van hun bladerentooi ont daan, ze werden gesierd met ópwekkings- biljetten; de blinde muren, ze z'jn immers blind, stonden als bedelaars langs de we gen en vroegen „Een stemmetje asjeblieft voor Twee rijwielen met sterk schijnende lan taarns waren rustig tegen elkaar gezet en beschenen een grasveld» op welks achter grond een uit planken saaragestelde schuur zich vertoonde, tot bergplaats van niet gebruikt materiaalStemmengefluis- ter, papiergeritsel, gekwak van een stijf selkwast I 's Morgens was iéder vol aanschouwing l Met groote letters stónd er: „Kiest Een leger van borddragers vulde de 6trateü Een Wagen geheel beplakt met biljetten: „KiestBellengeriokel, schelgelui, een scheepsroeper, die met ko peren mond het gansche dorp doordringt met zijn „Kiest Do donkere stembus heeft haar wijde kaken geopend Bekend is geworden, wel ke candidaat het meest zwart of liever blauw gemaakt is. De twee kampioenen hebben hun zwaard aan den wand gehan gen, hun schild opgeborgen, hun harnas uitgetrokken, en een van de twee kan nu zijn pen scherpen om zijn eerste redevoe ring te gaan houden in de vergaderzaal onzer „Vroede Vaderen". Ja, de stembus heeft gesproken I Toen daarbinnen de 6temmen geteld werden, stond het voor heb Raadhuis zwart van menschen, vooral ook van menschjes. Daarbiunen doodsche stilte 1 Alleen dc stein van den burgemeester blijft kalm do namen oplezen. Men hoort de verwonde ring, do verbazing rondsluipen tussehen de vele toehoorders, als Overkleeft zóó ver in de meerderheid komt Eindelijk is het laatste biljet gelezen 1 Overkleeft 255 stemmen. Romein 102. 5 van onwaarde, 14 blanco. Men haast zich de.zaal uit 1 Als het buiten bekend wordt, dan schreeuwt men aHerwegen niet meer „Kiest Overkleeft", maar „Overkleeft is gekozen, hoeral" Men dacht een oogenblik in Amerika te wezen zóó had men de inwoners van het rustige Voorschoten maar zelden gezien I NIEUW.VENNEP. De Commissie, die hier het onafhankelijkheidsfeest organiseerde, heeft besloten alsnog de volgende prijzon uit te koeren aan deelneemsters en deel nemers aan de ringrijdorij op fietsen en twee., wielige rijtuigen; voor de mooist versierde Tijtuigen 1ste prijs J. Avis, 2de pr. J. Pe ters, 3de pr. L. v. Wijk; voor de mooist versierde rijwielen J. Ver bruggen lstc pr., P. Arensman 2de pr. en L v. d. Groef 3de pr. Eindelijk hebben de Lisserbroekerrs ge kregen, waarop ze reeds lang hadden ge hoopt, nl. een brandspuit. De brandspuit van Hoofddorp is verhuisd naar A b be nes, ter. wijl die van Abhonos thans'te Lisserbroek is gestationneerd. Hiermede is de onge- wonschte toestand, dat een zoo volkrijke buurt als Lisserbrook zonder brandbl iLsclimiddel was, thans opgeheven. Weldra zal de bietencampagne tot het verleden behooren. Nog sléchts liier en daa.r zijn kleine hoeveelheden ter transporteering over, doch deze week zal de Meer haar bieten kwijt raken. Een groot verschil met 1912, toen m)en ver in December nog slechts zoover was als thans in 1913. Doch ook in leen ander opzicht groot verschilde op brengst is aanmerkelijk minder, zoovel wat gehalte als gewicht, betreft. Van 1913 kan men 'gerust zeggen, (lat liet een ongunstig bictenjaar is. NOORDWIJK-AAN-ZEE. De bijzondere school der Ned.Hcrv. Gem. alhier zal 1 Mei 191-1 met vi. r lokalen worden geopend. De school zal aangesloten zijn bij de Ver eeniging voor Chr. Volksonderwijs. „Het Een verrukkelijke avond! De voorstelling van Henri Bernstein's nieuwste tooneol- spel, „Het Geheim", is een zeldza-am genot geweest, èn door het stuk zelf èn door de bijzonder verdienstelijke vertolking, dio de K. V. „Het Nederlandsch Tooneel" er van gaf. Bernstein heeft als hoofdpersoon een vrouw gekozen, wier jalouzie tot misdadig heid is geworden. Gabriëlle Jannelot is gelukkig gehuwd. Haar man bemint ze hartstochtelijk en zijn genegenheid voor haar is niet geringer. Maar daarnaast' kan ze ook geen innigo vriendschap dulden. Ze kan niet uitstaan dat haar man Constant van zijn zuster houdt en op een listige manier, zoo dat Con stant er niets Yan merkt, weet ze broeder on zuster tegen elkaar op te zetten, dat een proces zelfs het eind is. Ze kon ook niet dulden, dat haar vriendin Henriëtto meer dan gewone vriendschap voor haar amant Charlie Ponta Tulli heeft opgevat. Het huwelijk dat tot stand zon komen, wist ze met vele leugens te verhin- f deren. Hetzelfde spelletje wil ze spelen als Hen- riëtte vier jaar later door Denis le Guenn ten huwelijk wordt gevraagd Dan prest Gabriëlle haar vriendin om Lo Guenn le spreken van haar vroegore liaison. Vrees en liefde, verhinderen Ilenriette dit te doen. Vrees om Le Guenn, van wien ze ontzaglijk veel houdt, te verliezen, liefde voor hem, wien zo weet met die mededeeling nameloos leed te berokkenen. f Dé toeleg van Gabriëlle mislukt, hot hu welijk komt tot stand. Het geluk van beide menschen, dio oprechte toegenegenheid kan de misdadig-jaloerscho vrouw niet aanzien. Weer spant ze haar strikken. Bij een tanto weet ze geïnviteerd te worden tegelijk met Le Guenn en zijn vrouw om eenigen tijd te komen logee ren. Maar ze weet meer te be werken. Ze slaagt er ook in Ponta bij de genoodigden te zien. Hier komt 't tot een explicatie tussehen Hen riëtte en Ponta e n dan komt meteen aan hot licht 'welk mon sterachtig spel Gabriëlle al die jaren heeft gespeeld. Ten slotte overwint door de tus- 8chenkomst van Constant Jannelot de lief de tussehen Henriètte en Le Guenn. Als eindelijk Gabriëlle ziet welk groot onheil ze heeft gesticht bekent zc haar man, waar toe haar jalouzie haar bracht, bekent zo hem de verwijdering tussehen hem en zijn zuster te hebben veroorzaakt, bekent ze hoo ze Henriëtte en Ponta van elkaar verwij derde, bekent ze het huwelijksgeluk van Honriëtte en Lo Guenn te hebben willen verstoren. In dit t ooneelspel, waarvan dr. Jan Ij. Walch de vertaling leverde, treft bovenal de» bijzonder fijne karakter.analyso. Dat komt prachtig tot zijn recht door liet spel van alio optredenden zonder ondeosclieid. Theo M an n-Bouw meester had, zooals we dat van haar gewoon zijn, een hijzonder fijne stu die gemaakt van Gabriëlle. Moeilijk is deze rol ongetwijfeld, maai' nergens goeft dezo begaafde actrice to weinig, maar ook nooit to veel. En daarvoor is er gelegenheid genoeg. Hod zuiver bleef niet liet derde bedrijf, waar ze haar man do bok eh ten is aflegt. Als Constant, de éénvoudige, dikwijls goe«. tige, uiterst gevoelige man voldeed Jan C. de Vos uitnemend. Rika HoppcT heeft getroffen door bijzonder mooi sped. Hoo heeft ook zij elko pose, elk gebaar bestudeerd. Ontroerend was ze, toon zo op do bank zat en Le Guenn vertelde vnn haar vroegere verhouding tot Ponta on niet minder toen ze, op de trap staande, het onder houd had met Ponta en later met Gabriëlle, nadat ze vernomen hoeft, welke rol dio vriendin in haar leven speelde. Als Le Guenn gaf Constant van Kerk hoven Jr. vooral krachtig spel in hoi tweede bedrijf. Het ge.heele stuk hoeft hij zijn rol prachtig volgehouden, maar liet tweede be drijf was meesterlijk. Louis Grimberg gaf nog een gevoelige Ponta, wiens houding geheel verklaard wordt door het feit, dat hij, naar hij ineenl, op verzoek van Henriètte is geïnviteerd en Christ. Poolman was leuk als dé tante met al haar ingebeelde kwalen. Ten slotte moeten wc nog even wijzen op de keurige toiletten der dames, met zoovovl gratie gedragen, op de mooie décors en do fraaie aan kleed in g. A. F. Constant, koopman, te Gemert. De N. V. „La Vauqueline", te Kaats heuvel. F. E. Dalleu, zonder beroep t-e Kaatsheu vel. Mej. J. M. M. Naujocks, wed. J. M. Den Haag. J. W. B. Buyinck; winkelier te .Scheve- riingen. Opgeheven is het faillissement van R- vJln de Pol, te Leiden. Vernietigd is bet faillissement van J. A. Verlooy, boekhouder, te Lisse, vroeger boek handelaar onder dc firma P. J. Verlooy, te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1