Qeze (Qcurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DKtt ADYBBTENTIEN: Van 1ti ragels ,'1.05. Iedere tegel meer f 0.171. Grootero lettere caat plaaterninte. - Kleine tdvortentiën Tan 30 woorden 40 Oenta contantt elk tiental woorden meor 10 Oenta, Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oenta i per 3 maanden i f 1.10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd e:in l.JO. Franco per post 1.6S. Inkomstenbelasting:. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen in herinnering dat den SOsten November e.k. de 5e termijn vervalt van *de plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, en dat alzoo op den lsten Deoember minstens 5/6 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAB, Burgemeester. VAN STRTJEN, Secretaris- Leiden, den 2-isten November 1913. Vergadering Tanden Gemeenteraad TA2i loeiden, op DoDdeidag 27 Nov. 1913, dos namiddags te twee uren. Tb behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een lid der Commis- eie, belast met het onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in de plaatselijk© directe belasting. (300) 2. Benoeming van een Voorzitter dier Commissie. (300) 3. Benoeming van een plaatsvervangend lid dier Commissie. (30C) 4.'Benoeming van een buitengewoon ge neesheer aan do gestichten Endegeest", „Vo'orgoest" er. „Rhijngeest". (303) 5. Verzoek van de Chr. Gymnastiek- en Scherm vereeniging ,,Door Oefening Sterk" om het gebruik van het gymnastieklokaal der school aan do Langebrug. (297) 0. Voorstel tot verhuring van het per ceel Lammermarkt No. 36 aan de stich ting ,,Hefc Leger des Heils". (302) 7. Verzoek van B. E. Spijker Azn. om vergunning tot demping van een gedeelte sloot langs den Zoeterwoudschen Singel. 8. Voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een gedeelte van do Buitenlaan. (293) 9. "Voorstel tot het geven van een naam aan den te maken verbindingsweg tusschen de Doelengracht en den Witten Singel. (292) 10. Verzoek van de Nationale Vereeni- ging tegen de Werkloosheid om toe te tre den als lid dier vereeniging. (296) 11. Voorstel van mr. A. J. Fokker, in zako de heffing van een toegangsprijs voor het bezichtigen van het Raadhuis. (295) 12. Verordening, houdende wijziging der verordening van 7 December 1911 (Ge meenteblad No 41), bepalende het getal der scholen voor openbaar lager ouderwijs te Leiden, den omvang van het onderwijs op elke school, den bijstand aan dè hoofden der scholen te verleenen en de bezoldiging van het onderwijzend personeel.(293) 13. Bezwaarschriften tegen aanslagen in het Vergunningsrecht, dienst 19131914. (301) - 14. Voorstel a. tot aanvulling van het Uitbreidings- eu Vernieuwingsfonds der Stedelijke Gas fabriek met 24,000 en van dat der Elec- triciteitsfabriek met 6000 b. tot vaststelling van den desbetreffen- den begrootingsstaat. (294) 15. Verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der Rijles Personcele Belasting, te Leiden. (291) 16. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke u» recto belasting, dienst 1913. (304) Leiden, 24 fiowersibe?. Hedenmorgen om elf uren werden buren in de Morschstra-at ongerust over hun buur S., bij wien den ganschen mor gen was gebeld, doch waar niemand open deed. Eenige honderden nieuwsgierigen stonden voor het liuis. Ten slotte wist de politie er binnen te komen na over daken bij buren geklommen te zijn. De zoon des huizes, die alleen binnen was, lag rustig te slapen en had van al het lawaai niets gehoord. Zijn medehuisgenoo- ten waren niet thuis gekomen van een bruiloft buiten de stad Groote pret onder dc toeschouwers, toen een agent door een geopend raam mede deelde, dat het geval geen onrust behoef de to verwekken. Men had den mond al vol over verstikking door gas. De bode van Voorschoten reed met paard en wagen door de Maarsmanssteeg. Bij het uitwijken voor een daar staandon handwagen kwam de vrachtwagen tegen een fiets, die voor den slagerswinkel van den heer R. stond. De fiets kwam onder den "wagen en werd danig beschadigd. Gouden feest Mannencon^regatie fifi. Fr. mil ie. In de feestelijk, met kleurige vaandels en banieren versierde kerk, werd gister morgen te halfelf de feestviering van de afdeeling van do „Aartsbroederschap der H. Familie" in de parochie-kerk „O. L. Vr. Hemelvaart" met een Pontificale H. Mis, door Z. D. H. Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem opgedragen, voortgezet. De kerk was reeds voor den tijd van aanvang geheel gevuld, en op de straat trok het aankomen van den Bisschop in de kerk en later ook het vertrek veel be langstellende kijkers. In de plechtige H. Mis en bij den ont vangst van Z. D. H., assisteerden als •Presb. Ass. do Zeereerw. beer deken Des- sens, en als Troondiakens de zeereerw. heeren deken Mosmans, van Zoeterwoudo, en de zeereerw. pater pastoor Gadet. De zeereerw. heeren pastoors Mersel en Haf- kensche-idt fungeerden resp. als diaken en sub-diaken. Voor vele leden was deze dag ook nog een persoonlijke feestdag met betrekking tot het aantal jaren dat zij lid waren van do congregatie, daarvoor werd er dezen dag een fraaie herinneringsmedaille aan hen uitgereikt. Va n verschillende woningen wapperde dan ook nog de driekleur, met pauselijken wimpel. Te zeven uur gisteravond was er een feest-congregatie. De kerk was wederom eivol en evenals in den morgen werd Z. D. H. de Bisschop door eenige assistee- rende eerw. H. H. geestelijken aan do kerkdeuren opgewacht en binnongeleid, terwijl heb kerkorgel in machtige akkoor den den zang begeleidde. De eerw. pater Redemptorist v. d. Pol, de leider van de voor-oefeningen dezer week, hield nu de slot-predikatie, waarin hij de feestvierende congreganisten tot of fers brengen en volharding aanspoorde Vanaf het altaar hield Z. D. H. de Bisschop een korte toespraak tot de feestvierende congreganisten. Het deed Mgr. genoegen het gouden feest dezer congregatie mee te kunnen vieren en het stemde hem tot dankbaar heid om het vele goede dat van deze congregatie uitgaat. Z. D. H. sprak verder naar aanleiding van het epistel van dezen dag, getrokken uit den brief van den Apostel Paulus aan de kolossensen I, 917. Ook voor deze mannen was dit in toepassing te brengen en wij moeten niet ophouden met bidden en smeeken, opdat gij vervuld moogt wor den met de kennis van Gods wil in alle wijsheid en geestelijk verstand. Voortgaande op hetgeen verder in het bovengenoemde epistel vervat is, en dit toepassend op dit feest en deze feestelin gen, wekte Mgr. de congreganisten op tot voortgaan op den weg van volharding om eenmaal de kroon, die aan die volharding toekomt, als loon daarvoor te ontvangen. Nog werden verschillende gezangen ge zongen, en een plechtig „Te Deum", waar bij zang en muziek een overweldigende in druk maakten, en die grootscho plechtig heid zeer opluisterde. Na afloop der plechtigheden, werd Z. D. H. wederom naar de pastorie op de Oude Vest gebracht, vertrok nog dien eigen avond weder naar Haarlem. Voor de congregatie en de leden was de dag van gisteren ongetwijfeld een groot- sche feestdag en belooft ook de avond van morgen een vreugdevol slot te worden. Wij hebben er melding van gemaakt, dat tijdens de onafhankelijkheidsfeesten zou- zijn ingebroken in de woning van een juffrouw in de Wolsteeg. Thans kunnen wij melden, dat de door haar vermiste sie raden zijn teruggevonden in een andere lade dan waaruit zij werden vermist. Ver moedelijk is hier een grappenmaker aan het werk geweest. De boel toch was inder daad overhoop gehaald. De films der Leidsche onafhankelijk heidsfeesten, w.o. de geheele optocht, worden nog eenige keeren in 'het Biosco pe-theater aan den Stationsweg vertoond. Wij hebben er den optocht gezien en kun nen zeggen, dat zij heel duidelijk en scherp is. Aardig vooral voor de vele deel nemers, zichzelven daar zoo op het doek te zien rijden of loopen Ook het derde avondfeest van de Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging, Zater dagavond in de Stadszaal, is best ge slaagd. Zeer velen hebben van deze volks bijeenkomst genoten. Het bestuur kan met voldoening terug zien op onafhaukelijk- heidsviering dezer Vereeniging, al heeft zij er dan ook het tegendeel van winst mee behaald. De Vereeniging is er echter in kracht door toegenomen en in ledental vooruitgegaan. Door dc gemeentc-politie te Leider dorp is van twee personen uit Leiden, die niet voorzien waren van een akte of be wijs, waar zij mochten visschen, een groote zegen in beslag genomen. Feestavond van de afd. Leiden van het Ond-Kath. Onticrsteuuinstfonds. Het was een goeclo gedachte van het be stuur van d« afdeeling Lei don van het Oud- Katholiek Ondersteuningsfonds om van het heuglijk feit, dab de aartsbisschop van» Utrecht te Leiden vertoefde, gebruik te ma ken, om den feestavond der afdeeling op dien dag te s tollen. Do dag, reeds onvergete lijk door het varmfeest in de kerk, werd daardoor in zijn geheel tot oen echten feest dag. Bij hot binnenkomen werd den Bisschop door do aanwezigen een welkomstlied toege zongen, voor deze gelegenheid vervaardigd. Daarna warden door de kinderen een paar aardige liedjes gezongen. Dat „Kinderg^ bedje", door die klei no peuters voorgedrag gen, wat klonk dat lief! 't Moest dan ook gebisseerd worden. Ook de andore liedjed sloegen in. Toen daarna do voorzitter aan mej. Korswagen oen bop quet aanbood en haar dank bracht voor alles, wat zij voor do gemeente had gedaan, door haar goed zangonderwijs, scheen aan de toejuichingen geen eind te zullen komen. Nadat de inwendige m-enseh wat was ver sterkt, gaf do 'voorzitter het woord aan den spreker van den avond, pastoor Berends". Pastoor Berends is voor dezo afdeeling geen onbekende. Een. van de eerste avonden der nog jonga afd. mocht zijneerw. reeds in zijn midden zien. Pastoor Berends was toen juist voorzitter van het Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds,' en het was wol eigenaardig, zooals do voor zitter opmerkte, dat, nu men was op den; vooravond van heb jaar, dat pastoor Berends opnieuw voorzitter der Vereeniging zou wor den, men hem opnieuw als 6preker voor de afdeeling mocht begroeten. Toen de vraag van het bestuur tot hem gericht werd, om als spreker dezen groo- ton feestavond in deze afdeeling te komen, van een afdeeling, waarvoor liij zoowel ge voelde, omdat zij leven bracht in deze Ge meente, had hij dien met groot genoegen aangenomen. Het speet hem daarom eenigs- zins, dat drukke bezigheden hem hadden} belet een speciale en toepasselijke rede voor dezen avond te maken; maar gelukkig had zij'neerw. onder zijn papieren nog een lezing gevonden, welke nog ©enigszins toepasselijk kon worden geacht, omdat een dör hoofd personen ook oen Bisschop was. Daarna werd door den eerw. spreker een verhaal voorgedragen, spelende omstreeks 400 jaar na Christus, waarvan met honderden toeschouwera ook do hoofdpersoon Gildr'ik, de wagenmenner, een tot Christen bekeer de heiden, to midden Van zijn glorierijke overwinning in de arena, door keizer Theo- dosius .don dood vond. Bisschop Ambrosius van Milaan waigerde om die daad van wreed heid aan zijn Keizer den toegang tot liet avondmaal, en de Keizer, getroffen door de majestueuze houding en het krachtig op treden van den Bisschop, boog het hoofd en volbracht do boete, dia ds Bisschop hem oplegde. Door deze daad van zelfverlooche ning van een vorst wischte hij zijn vroe gere wandaad uit. In de pauze en na afloop der lezing Wer den door do kinderen nog enkele liedjes* gezongen. Een oude bekende, ,,'t Baanve ger! je", pakte ook dezen keer weer zoo, dat het herhaald moest worden. 't Was een och te feestavond geweest; to meer, omdat zoovel-en den Bisschop do hand hadden mogen drukken en gelegenheid had den enkele woorden met dezen to wisselen. Bij het woord van dank, dat do Voor zitter ook aan Monseigneur en alle anderen, die tot het slagen van den avond hadden medegewerkt, bracht, kon met vreugde gecon stateerd worden, dat deze Gemeente, al is zij dan ook kleiu in getal, metterdaad kan toonen, dat van haar ook nog kracht en bezieling kan uitgaan. Leidsche Bilettantenclnb. Zaterdagavond gaf de tooneelvereeniging „Leidsche Dilettantenclub'' een uitvoering rnet introductie in de met groen en vlagge- doek gesierde zaal van de „Graanbeurs", alhier. Het vaandel der vereeniging prijkte fier met de reedö verworven medailles ter zijde van het tooneel, terwijl een strijkje, onder leiding van den heer Van der Wilk, het vrij talrijke publiek voor den aanvang en tijdens de pauze - vngenaam wist bezig te houden. De Voorzitter, de heer J. W. Harting Jr., riep allen een hartelijk r- lkom toe, in het bijzonder de afgevaardigden van de „Leid sche Politievereeniging" en de donatrices en donateuro der vereeniging. Verder deelde bij mede, dat het ledenaantal hetzelfde was gebleven en dat der begunstigers was voor uitgegaan. Na een opwekking aan de aan wezigen, die het nog niet waren, ook als zoodanig toe te treden, verklaarde dc voor zitter de bijeenkomst geopende. Hierna werd opgevoerd „Arthur de Beau mont," oorspronkelijk drama in 3 bedrijven, door A. A. van der Stempel Jr., een drama dat nogal goed afliep, want de doodgewaan- de, die reeds in het eerste bedrijf zoo goed als gestorven was, komt springlevend terug, de waanzinnige geneest plotseling en de twee i gelieven worden vereenigd. V/ij hebben het met voldbening aangezien. Het spel van de hoofdpersonen wae, van den een wat beter van den ander wat minder in iedcw geval vol doende. De regie was in handen van den heer Halting. Aan het slot dat daverend toegejuioht werd kreeg mej. M. Nasveld bloemen. Het programma vermeldde verder nog, be halve de muziek, een dramatische voor dracht, een komische scène en een komisch duet en na afloop hiervan nog een bal onder leiding van den heer P. Mazurel Jr. Het is dus voor de „Dilettantenclub" een latertje geworden, een welgeslaagde avond. "Volkshuis-concert. Een talrijk publiek luisterde gisteren met groote aandacht naar een bijzonder geslaagd Volkshuis-Geneert. Freule Repe- laer van Driei's doorvoelde zang, gloedvol voorgedragen, trof en ging er in. Het Hol- landsch werd duidelijk uitgesproken en van de beide Duitsche liederen door do zangeres vooraf een verklaring gegeven. Het rhythmisch warm en zuiver vioolspel van mevrouw Gratarna won sterken bijval. In het pianospel van mej. van Geer trof het groote aanpassingsvermogen en de fijn heid van schakeeringde klank van de Stein way-vleugel (magazijn-Cockuyt) is bij zonder fraai. In het trio van Mozart was het samenspel aan viool, violoncel (mr. F. van Geer) en piano volmaakt. Een hoog genot gevend en te gelijk op voedend concert, want het programma bood kenmerkend werk van groote componisten o.a. een echte Mozart, en echte Beetho ven, een echte Schumann. De begeleidster van den zang moet ook genoemd worden zij bracht er het hare toe bij, om alles tot zijn recht te laten komen. Wat het aanzien van de zaal betreft ditmaal, gelijk immer in November, met klimopranken versierd, do Leidenaars ra ken gewoon aan do sobere schoonheid van deze ruimte, die immer een indruk maakt van harmonie en rustwij weten niet be ter, of het behoort zoo. Wie van elders komt intusso'nen is altijd weer getroffen door bouw en inrichting van ons Volks huis en benijdt Leiden cm wat het zelf' nauwelijks meer waardeert, maar als van zelf sprekend aanvaardt. Beteekent dit aanvaarden, aanpassen en in zich opnemen, dan beteekent dit meer dan waardeeren en kan liet Volkshuis te vreden zijn. Zendingsbozanr van de Vereen, tot bevordering der Zendingszaak. Dank zij het dames-comité, waarvan mevr. De Gijselaar eere-presidonte en mevr. van Nes presidente is, is do Foyer der Stadszaal in een rijk voorziene ba zaar herschapen, waarin groot en klein zijn gading kan vinden voor veel en voor weinig geld. Do opbrengst strekt ten voor deel© van de Zending, zoodat men tegelijk met zijn geld, waarvoor men waar krijgt, nog een goed werk steunt. Tal van fabrikanten in onze stad en el ders in ons land hebben van hun belang stelling blijk gegeven door iets, soms veel, voor dezen bazar af te staan. Zoo vindt men er tal van huishoudelijke artikelen, kaarsen, cacao, thee, koffie, om slechts iets te noemen. Verder vindt men er vele dameshand- werken, kinderspeelgoed en houtsnijwerk, vervaardigd door de leerlingen der 'tucht scholen fijn aardewerk, waaronder een zending van een werkman uit een aarde werkfabriek uit Alfen, in zijn eigen tijd gemaakt, en om hiermede te eindigen een keuze-af deeling Indische goederen. De oud-zendeling Van der Roest zal bij deze afdeeling uitleg geven, zoodat men ook nog eenige kennis van land en volk uit Ned.-Indië kan opdoen. Met het oog op den a.s. St.-Nicolaas komt deze bazaar juist op tijd. Mén wil het aangename met het uuttigo verbinden in het midden der zaal is een mooie bloementent geplaatst en achter in de zaal is een electrischo visscherij aange bracht, waarbij men zijn geluk kan be proeven. Vriendelijke jonge dames zullen op den bazaar verkoopen. Deelen wij ten slotte mede, dat de op brengst bestemd is voor het Ned.-Zend.- Genootschap, de Utrcchtsche Zendings- vereeniging en het Java-C'omité. Hedenmorgen werd door den heer W. C. Mulder, architect, 'in „ln den Ver gulden Turk" aanbesteed het afbreken en weder opbouwen van het perceel Noordeinde, hoek Rapenburg, waarin be neden wordt gevestigd de sigarenwinkel van den heer H. J. Jung. Ingeschoven werd door de heeren Jac. van Riet voor f17.200; Hartevelt en De Vrind 15.500 J. Sirag f 11.700 J. Zitman f14,490 Barton en Oudshoom f 14- 489 H. Kors wagen f 14.488 J. J. vau Benten f M.450 Joh. Dietz f 13.839 A. van 't Riet f 13.700 \V. van der Hoogt f 13.610 en AI. Koert f 13.578, allen te Leiden. Regrafenia van i.«it oad-ketor Kllnkert. Een kleine eohaar van familieleden «m vrienden verzamelde zich hedenmiddag op de begraafplaats „RhynhoF', om aan de* oud-loctor den heer H. (J. Klinker! d* Iaat»- ste eer te bewijzen. Onder de aanwezigen waren ook da roefco»- magnificus prof. dr. G. Jelgerema, en de secretaris van den eenaat prof. dr. J. 1L Jansc, een der oudste leerlingen de heor Ed. Pjkc, de heer Peltenburg van de firma Brill ca vele anderen. Een aantal kransen dekt* de kist. Aan de groeve werd de overledene her dacht door dr. C. F. Gronom.syer, ecorotar ris van het Ned. Rïj-b&igepootsohap, te Utrecht, cn door den rector magnificus prof, JOgersma. Doze laatste herinr^-de er aan hoe d-ea» 84-jarige grijsaard nog midden uit zijn ar beid 16 weggerukt. Hij behoorde tot die naturen, welke zich geen rust gunnen en den arbeid zoeken. Niet alleen door zijn verta.Hu- gen van den Bijbel in het Maleisch, ook door de uitgavo van een Malei sch-Nederlandsch Woordenboek heeft hij :*;n naam gevestigd. Als docent heeft iiij talrijke ambtenaren voor den Indischen c/cost opgeleid, die hom daarvoor erkentelijk zijn, en toen hij in 1904 het ambt van I<vtor neerlegde, heelt hij rich geheel gewijd net. Ned. Bijbel genootschap, dat de liefde van den oud- zendeling had. Dr. Gronemeycr, schetste juist de ver diensten van den heer Klinkert als vertaler van het Nieuwe en Oude Testament in heb Maleisch, waaraan hij een groot deel van zijn leven heeft gegeven en welke vertaling be halve op Ambon in geheel Ned.-Indië wordt gebruikt. Met dankbaarheid zal naast de namen van Matthes Hn.rdeland, en Geriolre de naam van Klinkert wórden genoemd. Er zal van hem zegen uitgaan, over allen, die in verre gewesten zijn BijlV1 zullen lezen. Hj slaapt nu, maar hij za. opotaan en bij zijn Heer komen. Dien hij in zijn lang en vrucht baar leven heeft gediendaldus eindigde deze spreker. Levende bloemen werden in het graf ge strooid, waarna de zoon van den overledene, de hoer Klinkert, uit' Londen, dankte voor de laatste eer, den overledone beween. De heer J. J. P. M. Driesscn (firma J. P. Driessen), goudsmid en juwelier aan de Botermarkt 2, heeft aan zijn bekende zaak een belangrijke uitbreiding gegeven, waarop wij gaarne de aandacht onzer stadgenooten vestigen. Het was al lang liet voornemen van den' heer Driessen aan zijn populaire zaak een nieuwe afdeeling te verbinden voor zeer luxueuze en kostbare goud- en zilverwer ken, juweelen, smaragden, briljanten, ena. Wel had de- firma ook thans deze kostbare» klcinoodiën in voorraad, maar de gele genheid ze op smakelijke wijze te etalee< ren ontbrak nog altijd. Daarin is thans verandering gekomen. Door aankoop werd de firma eigenares van een achter dc bestaande zaak liggend perceel, dat den uitgangjieeft in de Koorn- brugsteeg, waar voorheen een vischhan- del werd gedreven en later „Erato" haar magazijn had gevestigd. Onder bekwame leiding van den Leid sche n architect den heer Van der Laan, werd dit perceel herschapen in een mo dernen winkel, cïie met zijn keurige étala- gokasten gevuld met do fijnste en duur ste artikelen, een sieraad is voor Koorn- brugsteeg, welke daarmede op weg Li een waardige zijtak te wordem van de Broe- straat. Dc twee winkels zijn verbonden door een keurig ingericht salon, dat ata wachtkamer voor dc bezoekers is iugoriehb. In den "winkel met mahoniehouten be timmering zijn stofvrije kaften en étalage- kasten aangebracht, volgens Engelsch av- stoem. Geeft dus het uiterlijk den indruk van degelijkheid en fijnen smaak wat wo zoo wel binnen als in dc étalagekasten za gen, sluit zich daarbij waardig aan. Een broche met briljanten van ƒ900; eeü ring met smaragd waarvoor men 1200 moet uittellen een armband, met robij nen ingezet, die voor ƒ750 staat geprijsd, ziedaar enkele grepen uit de kostbare ver zamelingen. Ook trokken onze aandacht kostbare col lecties tafelzilver, een mooie zilveren fon« tein, zilveren candelabres met porselei nen kaarsen, waarvan de electrischo gloei- lichtjes de edelgesteenten doen schitte ren en glanzen in al de kleuren van deö regenboog. Een nouvauté, waarvan de fiima den af- leenverkoop in Leiden heeft, is het r..g, silber porzelian, fijn porselein, met zilver gemonteerd, waaruit de dames zeker gaar ne voor den St.-Nicolaas een keuzo zullen' doen, vooral ah zij weten, dat hiermede op dc Gentsche tentoonstelling een eero« prijs verfl behaald. Eveneens heeft de firma den allcmver- koop van antiek gedreven zrlzerwerk uit een bekend. Nederlandscho fabriek waarin cok te kivst en te ksur kan gaan. Zoo zouden we nog heel wat kernen opnoemen, doch is zoo al genoeg, leder weet nu wel, dat or voor hen, die aan de Botermarkt hun gading

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1