CARR'S Ü9UTBR09D Burgerl. Stand van Leiden. Agenda van de weeks Ka-rtini zich in onze richting heeft geuit. Het vrouwendienstjaar is de strijd van de vrouw om het beste wat in haar is en wat een te vergaand feminisme dreigde te verstikken opnieuw tot zijn recht te doen komen. Daar is een massa, misbruikte zoowel als onge bruikte vrouwenkracht om ons heen, daarin verbetering te brengen is de onafwijsbare taak van deze ethische vrouwenbeweging. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruikt gemaakt door mevrouw Meyers en dr. Knuttel, terwijl ook een enkele had ge bruik gemaakt van de aangeboden gelegen heid de spr. schriftelijk vragen te stellen. Zoo was er gevraagd of door de toepassing van spr. denkbeelden de idee van den wereld vrede niet in gevaar zou worden gebracht, waarop spr. antwoordde dat zij hoe wel uit sympathie lid van „Vrede door Recht" zeer soeptiech tegenover den wereldvrede staat. Mevrouw Meyers achtte al veel gewonnen, wanneer het verplicht onderwijs aan meisjes werd verlengd tot 14 a 15 jaar. Dienstplicht van fabrieksmeisje van 18 tot 21 iaar achtte z:i in ieder geval te last. Velen zullen dan al getrouwd zijn. Dr. Knuttel hoe wel zich overtuigd houdend dat zijn denk beelden hier niet veel ingang zulle vinden wilde toch niet zwijgen. Hïi wist niet waar over hij zich het meest verbazen moest over het reactionaire dat in het plan is gelegen of over de onnoozelbeid daarvan. Het eerste bleek wel uit de merkwaardigheid dat een der meest reactionaire landen van Europa het wil verwc^olTT"!- r»nr! <->/■• "r Vfl.Tl het plan spreekt hieruit dat spr. niet eens vraagt of de vrouw met rmo d-° arbeiders vrouw zich voor zulk een dienstplicht vinden laat.' De-ze zal er feestelijk voor bedanken zich ten genoeee van de bourgoisie dames een naar jaar dienstplicht te getroosten. Uitvoerig beantwoordde de spr. dr. Knut tel, én betaalde hem waar hij kras tegen haar optrad met gelijke munt terug. In een zeer goed bezochte vergadering van het kader der Leidsche vrijwillige brandweer, gisteravond gehouden in ,,Den Burcht", werd op feestelijke wijze herdacht het 45-jarig lidmaatschap van den heer N. M. van Bemmel. Met een hartelijk woord van waardeering en dank namens Leidcns burgerij en de Leidsche brandweer bood de heer Jac. J. P. de Graaf, als voorzitter van genoemd college, den jubilaris een prachtige litho graphic aan, vervaardigd door de firma Ed. Ydo, vermeldende dat de heer Van Bem mel benoemd werd tot eere-lid. De feestelijk met bloemen en planten ge tooide zaal en de goede zorgen van den heer Backer zullen gewis bij den jubilaris niet spoedig vergeten zijn. Een fraaie photo (van Jonker) van het kader werd den heer "Van Bemmel als een blijvende herinnering aangeboden. Het prov. kerkbestuur van Overijsel heeft tot de evangeliebediening in de Ned.- Herv. Kerk toegelaten de heeren P. Glas en J. Petri, candidaten aan de universiteit alhier. De heer J. C. L. Klesser, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Ook is daar geslaagd de heer P. Sneeuw, van do kweekschool te Haarlem, vroeger te Leiden. Bij de aanbesteding van verschillende goederen ten behoeve van het Provinciaal Gesticht voor krankzinnigen „Meeren- berg" te Santpoort, was dc minste inschrij ving voor perceel 11, 1200 M. cocosband, 1150 M. cocosmat en 100 diverse cocosvloer- matten h, f 1309.88 van de N. V. Leidsche Tapijt- en Mattenfabriek, Heerensingel, alhier. HAARLEMMERMEER. Na gehouden aanbesteding is de levering van stroo ten be hoove van dc paarden der gemeentereiniging te Haarlem voor een jaar opgedragen aan den heer Jansen, stroohamlelaar in deze gemeente, en wel voor f 21.45 per 1000 kilo gram. HELLEGOM. Gisteravond heeft de heer M. E. de Koningh op verzoek van de Nat. Chr. Geheelonthouders Yereeniging in het lokaal „Eben Haezer" alhier in een open bare vergadering een lezing gehouden over het alcoholisme. De spreker schetste het verderf, dat misbruik van drank veroor zaakt, en de middelen tot bestrijding dezer ellende, door organisatie. Na de openbare vergadering hield dc vereeniging een huis houdelijke vergadering, waartoe met-aan geslotenen toegang verkregen om vragen te stollen. De opkomst had beter kunnen zijn. De vereeniging „Middenstand" alhier heeft, in een ledenvergadering den heer L. van der Linde benoemd tot bestuurslid, ter vervanging van den lsten secretaris, die tusschen tijde had bedankt. De vergadering sprak zich met een kleine meerderheid van stemmen uit, voor de invoering van een verplichte 9-urenwinkelsluiting gedurende de wintermaanden. Deze kwestie zal in een openbare vergadering behandeld worden, en wel door een voor- en door een tegen stander. Gisteravond heeft de gymnastiek- en schermvereeniging „Kracht door Oefening" in de zaal van „Flora" een goedgeslaagde en druk bezochte uitvoering gegeven onder leiding van den heer H. B. Dreijer, den di recteur. De gymnasten werkten goed, ook de adspiranten, terwijl do meisjes-groep best voldeed. KATWIJK-AAN-ZEE. Yan de Katwijk- sche visschersvloot hebben drie bomschui ten de visscherij reeds geëindigd. Verreweg de meeste vaartuigen, die thans nog op zee zijn, zullen wel uitblijven tot zij voorgoed naar huis komen. YOORHOUT. Alhier is opgericht, onder leiding van den heer A. Teljeur, van Lei den, een zangkoor, voornamelijk ter onder steuning van het kerkgezang in de Ned.- ïerv. Gem. Reeds kon met 20 leden begonnen worden. Yoor de restauratie en vergrooting van het kerkgebouw kwam heden in f 100 na mens de Ned. Gustaaf Adolf Vereeniging te Leiden. Eerst© g te enl egging der Ned.-ïïerv« Kerk te Voorkont. Gistermiddag heeft te Voorhout de plech tigheid plaats gehad van het leggen van een gedenksteen aan het nieuw te houwen gedeelte van dc te restaureeren Ned.-Herv. Kerk. Door de zorgen van den opzichter waren vlaggen en gr oen versiering aangebracht en begon na aankomst van den zeeroerw. heer ds. Ter Haar Romeny, met zijn echtgenoota en twee dochtertjes, in tegenwoordigheid van de kerkvoogden en genoodigden de plech tigheid. Het ruim driejarig blondlokkig doch tertje verrichtte het werk zeer aardig, en' ■streek heel vaardig de specie gelijk, waarop de steen geplaatst werd en gaf daarna heel vakkundig met bet heft van het versierde troffcltje eenige vasts tam pende stootjes. Op den steen, van zandsteen gehouwen, was ge beiteld „Mij heeft gelegd CATHARINA DOROTHE TER HAAR ROMENY, oud 3V2 jaar, op 12 November 1913." Nadat het kleine meisje haar werk had verricht, werd haar door den opzichter een fraai bouquet van frissche, roode bloemen aangeboden, en nam ds. Ter Haar Romeny het woord om ongeveer de volgende toe spraak te houden: Het vervult mij met trots, dat op dit oogenblik mijn oudste dochtertje den eersten st-cen van dit bouwwerk mocht leggen. Doch niet alleen daarom verheug ik mij, doch ook over het feit, dat het werk reeds zoover gevorderd is, dat deze steenlegging kon plaats hebben. Daarom spijt het mij, dat de beide archi tecten, de heeren Freem en Bremer, die zoo kolossaal voel 'bijgedragen hebben door den spoed, dien zij hij deze werkzaamheden heb ben betracht, dat het werk reeds zoo ver gevorderd is, niet aanwezig konden zijn. Hun vertegenwoordiger, de heer De Graa-ff, zal wel genegen zijn onzen dank ever te brengen; cn voor hetgeen hijzelf als op zichter, dn vereeniging met den- uitvoerder reeds tot stand bracht, wel persoonlijk dank willen aanvaarden voor den bekwamen spoed, daarbij betracht. Nog leen dankwoord aan den aanniemet, en een woord van waardeering voor het werkvolk, dat hier het werk doet, zij hier op zijn plaats. Dezen hebben echter niet ge noeg aan woorden en daarom hebben de kerk voogden gemeend een tastbaar blijk te moe ten geven. Spreker overhandigde het werkvolk hier bij een enveloppe met inhoud e<n sigaren. Spreker bracht verder nog donk aan de hee ren kerkvoogden, die hem in alles volle vïij- heid gaven om te handelen, zoodat hij zaken vlug en in ieders belang kon behartigen. Dat 'echter dit alles inenschenwerk is, en het geheel in Gods hand ligt, is zoo vanzelf sprekend, dat wij hierover niet hebben uit te weiden. Wij moeien hierbij indachtig blijven, dat, zóó do Heer het Huis niet bouwt, werken de arbeiders te vergeefs. Nadat zijneerw. zijn toespraak geëindigd had, werden in verschillende standen eenige kiekjes genomen, waarbij ongetwijfeld heel aardige opnamen zullen zijn. De steen is voor in het koor •aangebracht, recht boven den toog, die in de fun doering gemetseld is, en waaronder de st-eenen dood kist bewaard blijft. NOORDWIJK. De grootc zaal van het vernieuwde en vergroote café „Het For tuin" van de Erven C. Gordijn was gister avond goed bezet. Maar zoo warm als het er anders wel kon zijn, al3 de zaal vol was, is het er nu niet meereen electrische ven tilator, die in beweging komt, zoodra er een kleine pauze is tusschen een paar tooneel- bedrijvcn, zorgt voor de luchtverversching. Dat is de eerste ventilator, die te Noord- wijk-Binnen in werking is gesteld. Do reciteerclub „Utilo Dulci", onderaf- deeling van het St. Jeroensgilde, gaf haar eerste uitvoering in dit seizoen. Het voor- scherm, voorstellende dc Rembrandtweg met omgeving, was actueel gemaakt; men zag de vlammen slaan uit pension-Doncker. Alleen was verzuimd, de brandweer er bij te teekenen. Het openingsnummer was een. duet. Even hoorde je het snorren van een „stoomvin- kie", en dan sprongen een paar „vliegmen- schen" op de planken. Dat nummer sloeg in. Opgevoerd werd „Baboe Rita", bewerkt uit het bekende ,,'t Was maar een loods", tooneelspel in vier bedrijven, van zulk een omvang, dat om halfelf, zegge halfelf de eerste twee pas gespeeld waren. Men denke echter niet, dat de menschen er erg in hadden, dat 't al zoo laat was. Geen sprake van. 't Spel der jongelui was van dien aard, dat allen zich amuseerden, en met spanning den loop van het spel volgden. De heer Peters had vooraf den gang van het tooneelspel bij gebrek aan tekstboekjes in het kort aangegeven. Dat was een goede maatregel. Het stuk bleek met zorg ingestudeerd. Het samen spel viel te loven. Bepaald goed vertolkt werden de rollen van „Tienes Kokinje", „Teunis Haaij", „Willem Ciesfcld", „Ba rend" en ook die van den knaap „Herman". Niet, dat de anderen het niet goed deden. Dat willen we niet zeggen. Maar sommi ge rollen leenen zich beter, om losjes weer te geven. Sommige spelers komen ook meer op den voorgrond. De oude „fut" is er nog niet uit bij „Utilo Dulci", dat vroeger „Amicitia" heette. Er komt gaandeweg wat jong bloed in, als een oude getrouwe in het „bootje" stapt-, en dan bij moeder de vrouw blijft. Ze moeten onder leiding v?n hun nieu wen adviseur, kapelaan Sentenie, zoo maar doorgaan, 't Gaat goed, hoor OUDEWETERING. Gisteren is van een sleepboot met zandbakken, bij het nemen van een bocht, één dier vaartuigen zóó hevig tegen een dukdalf terecht gekomen, dat het zonk. Zoo spoedig mogelijk zal tot lichting worden overgegaan. Het vijftigjarig bestaan van de Chr. school is op feestelijke wijze herdacht in een samenzijn van de leden der schoolver eniging met genoodigden en belangstellen den. Na de opening door ds. J. Brouwer werden verschillende toespraken gehouden o. a. door den heer F. H. van Wichen, bur gemeester en het vroegere hoofd der school den heer J. A. J. van Ginhoven. Door het kinderkoor werden enkele liederen werkelijk goed gezongen. De heer W. C. P. Janz hield eenige voordrachten en mejJanz bracht op zeer verdienstelijke wijze eenige solo'6 ten gehoore. Verder werd de avond genoeglijk doorgebracht met orgel- en pianospel van de heeren Yan Kalken en Janz, die beiden welverdienden lof inoogstten. Onderwijl wer den koffie, gebakje-s en limonade gepresen teerd. Diep in eten nacht sloot de voorzit ter, ds. J. Brouwer, deze uit6tekend geslaag de bijeenkomst. VOORSCHOTEN. In de vacature ont staan door het overlijden van den heer D. K. J. Schoor zijn als candidaat voor den gemeenteraad gesteld de heeren I. Romein en C. O verkleef t. BINNEKLA ND. Behalve de reeds door ons vermelde onderscheidingen zijn door de vaste keurings commissie der Ned. Maatscli. voor Tuinbouw en Plantkunde, te Amsterdam, nog toege kend een getuigschrift eerste klasse aan chrysanthemum ind. „Ouwerkerks Glorie", glanzend goudgeel, sport van Godfrey's King en aan chrysanthemum ind. „Rembrandt", bronskleurig goel, evenals de vorige een! sport van Godfrey's King en beide inge zonden door den heer J. va n O uwerk er k. te Aalsmeer; een verg.-zilv. med. aan een ver zameling Begonia Glhire de Lorraine, voor uitstekende cultuur, van den heer D. Baardse Dzn. te Aalsmeer; een zilveren med. aan een verzameling Chrysanthemumhloemen van den hieer J. C. M. Mousing, te Aalsmeer; een eerv. vermelding aan ehysantbemum God frey's King van den heer J. van Ouwer- kerk, te Aalsmeer. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de R.-K. Middenstands vereeniging „Dc Hanze" voor Alkemade en Omstreken, te Roelof- arendsvèen. Bedankt is voor het beroep naar dé Ned.-Herv. Gem. te St.-Pancras door ds. J. Nauta Azn., te Parrega. Beroepen is "bij de Geref. Kerk te Tar- Aar ds. M. van 't Sant, te Oostburg. Ds. D. A. v. d. Bosch, te Nieuw-Vennep, komt Voor op het drietal voor pTed. bij de Ned.-Herv. Gom. te Ouderkerk aan den A metal. In Den Haag is, op initiatief van den gep. officier van gezondheid eerste klasse O.-I. leger F. de Boer, besloten tot de op richting van een Bond van gepensionneerdja en eervol ontslagen officieren van leger, vloot en O.-I. leger. Het programma voor de viering van het onafhankelijkheidsfeest te Rotterdam op 17 November is vastgesteld. Het feest zal geopend worden met klok kengelui en koraalmuziek op den toren. Voorts zullen de 90,000 kiuderen der lagere scholen in de schoollokalen, onthaald wor den en een gedenkplaat ontvangen, terwijl de leerlingen der middelbare scholen een gedenkpenning krijgen. In kerken worden godsdienstoefeningen gehouden en in de Groote kerk een gedenkraam onthuld. In middels hebben op vier terreinen volksspe len plaats. Des middags worden in kerken orgelbe spelingen gegeven en op de vier feestter reinen muziekuitvoeringen, benevens een muziek- en zanguitvoering door de Chr. zangvereenigingen in het Beursgebouw, ter wijl in Den Doelen tweemaal een kinder- cantato wordt uitgevoerd. Te halfelf vangt de intocht aan van den souvereinen vorst van af de Schiekade W.-Z. Tegen den middag heeft een huldebetoo- ging plaats bij het standbeeld van Gijsbert Karei van Hogendorp, waarbij dr. Callen- bach een rede zal houden. In het huis Leu- vehaven 129, waar deze staatsman geboren werd, zal te voren een gedenksteen wor den geplaatst. Tegen halftwee houdt de souvereine vorst receptie in een feesttent, aan de Oostpoort opgericht, waarna de optocht wordt voort gezet, die dan te ongeveer halfvier wordt ontbonden. Verder heeft overdag nog een voetbalwed strijd plaats om een gouden beker tusschen een Rotterdamsch en een Nederlandsch elf tal. Des avonds geeft „Rottes Mannenkoor" met de orkestvereeniging „Symphonia" een muziek- en zanguitvoering in het Beursge bouw. Op een aantal pleinen hebben mu ziekuitvoeringen plaats. In den Groeten Schouwburg wordt een gratisvoorstelling gegeven van het blijspel „Oranjeklanten" en in den Tivoli-Schouw- burg des middags en des avonds een gratis voorstelling van het blijspel „Kaat Mos sel". Verder heeft een algemeene illuminatie in de stad en op de Maas' plaats, waarvan bijzonder veel werk gemaakt wordt, en worden mede op de Veemarkt, Hooidrift en Afrikaander plein vuurwerken ontsto ken. Naar „Het N. v. d. D." verneemt, is te Amsterdam in wording dé oprichting van een Bond Tan Vereenigingen, die zich ten doel stelt de nationaliteitsgedachte in Ne derland op te wekken en daarvoor bij gé- paste gelegenheden uiting te geven van liefde voor het Oranjehuis. Tot dusverre hebben reeds ruim 60 vereenigingen in Am sterdam, hehoorende tot verschillende ge zindten, in beginsel verklaard zich bij dien Bond aan te sluiten. De oprichting is een uitvloeisel van de huldebetooging, die dezen zomer tijdens h-et verblijf van H. .M. de Ko ningin gehouden is. Als lid kunnen zich laten inschrijven ver eenigingen en ook particulieren. Naar het „Hbld." verneemt, heeft de Regeering thans gunstig beschikt op de aan vragen om Rijksvoorschot van y.cs woning bouwverenigingen te Amsterdam. Zooals men zich-zal herinneren, had mi nister Heemskerk er bezwaar tegen gemaakt deze voorschotten te yerleenen, en wae daardoor stoornis ontstaan in den arbeid dezer vereenigingen. De beslissing van minister Gort van der Linden echijnt intusschen, zoo schrijft het „Hbl." verder, niet als een principieele te moeten worden beschouwd. Het is blijkbaar de bedoeling van dezen bewindsman geweest de stagnatie in den arbeid der woningbouw verenigingen op te heffen, zonder dat daar mede een precedent bedoeld is, Door deze beslissing zullen een zeshon derdtal woningen kunnen worden gebouwd. Vanwege het hoofdbestuur der poste rijen en telegrafie werd aanbesteed, het bij spannen van draden aan een lijn langs den spoorweg ZaandamUitgeest en het uit voeren van daarmede in verband staande werkzaamheden. Minste inschrijver de heer H. Baas, te WaddinxveeD, voor f4320. De Raad van "Vormer heeft besloten het getal opcenten op de personeele belas ting terug te brengen van 85 op 50. Het nieuwgekozen Tweede Kamerlid dc heer P. Otto, zal ontslag vragen als hoofd der school, waaraan hij thans te Amsterdam verbonden is en verzoeken tot onderwijzer te worden benoemd, opdat hem als zoodanig verlof zal kunnen wor den verleend. Een zoodanige regeling is, zooals men zich herinnert, ook getroffen ten aanzien van het tot Kamerlid gekozen schoolhoofd Gerhard. Op Zaterdag 15 Nov. a.s., wordt in Hotel „Noord-Brabant", te Utrecht, op initiatief van het Comité voor gemeen schappelijke Salarisactie, een vergadering gehouden van de Hoofdbesturen van allo bij deze actie aangesloten onderwijzers- vereenigingen. In deze vergadering zullen mededeelingen worden gedaan omtrent hetgeen in deze geschied is, en zal worden bepaald op welke wijze deze actie verder zal worden gevoerd. Gisteren arriveerde Z. K. H. Prins Hendrik te Apeldoorn, vergezeld van zijn adjudant, den heer Ruys, kapitein-ter-zee. Per auto begaf de Prins zich naar Het Loo. Het aantal paarden aan het Konin klijk staldepartement zal met het a.s. voor jaar belangrijk worden verminderd, terwijl het aantal auto's successievelijk zal wor den uitgebreid. Te Amersfoort hebben B. en Ws. een terrein aan den Parallelweg afgestaan voor den aanleg van een rosarium. Dit is het vierde in ons land, schrijft het „HbJ.". Twee werden dit jaar geopend: een in den tuin van het Vredespaleis en een te Utrecht. En dan komen Arnhem en Amers foort aan de beurt. De uitslag van de herstemming voor 84 plaatsen in het kiescollege der Ned.- Herv. Gem. te Amsterdam is aldus, dat op de candidaten der confessioneele kies- vereeniging „Vriendenkring" werden uit gebracht 1700 stemmen, en op die der vrijzinnige kiesvereeniging „Hervormde Kerk" 1100, zoodat de confcssioneelen alle 84 zetels weer bezetten. B. en Ws. van Amsterdam stellen den Raad voor, aan te vragen en te aanvaar den uit 's Rijks kas een rentedragend voor schot van f 410.000, ten einde die som on der dezelfde rente en annuïteiten in voor schot te verstrekken aan de vereeniging Amsterdamsch Bouwfonds vöor den bouw van een tehuis voor ongehuwde arbeiders )p een terrein, gelegen aan de Marniy- ïtraat, welk terrein behoort aan de ge^ "peente. Naar „Het N. v. d. D." verneemt hebben zich ongeveer 200 sollicitanten aan gemeld voor de vacante betrekking van secretaris van de Hollandsche Maatschapp"\ van Landbouw. Het salaris bedraagt f2000. De commissie der studenten voor dc organisatie van Academie-preeken te Gro ningen heeft den oud-minister Talma uit- genoodigd om een preek te houden. De heer Talma heeft schrijft men aan de „N. R. Ct." deze uitnoodiging aangenomen en zal op l Februari in het universiteits gebouw optreden. Op het graf van wijlen ds. H. H. Veder, op „Crooswijk", te Rotterdam, is een gedenksteen onthuld, door vrienden van den overledene aan de familie aan geboden. Aan B. en Ws. van Amsterdam wordt namens de Hoofdbesturen van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, het Ne derlandsch Onderwijzers-Genootschap en dc Vereeniging Volksonderwijs beleefd ver zocht aan de onderwijzers(essen) aldaar, die het Congres voor Kinderbescherming dat op 13, 14 en 15 December te Amster dam gehouden wordt, willen bijwonen, voor dié dagen verlof te geven. Telegrafisch weerbericht, Hoogste barometerstand 772.9 te Horta. Laagste 737.6 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 14 Nov.: Krachtige tot matigen westelijken tot zuidwestelijken wind. Zwaarbewolkte tot halfbewolkte lucht. Aanvankelijk nog re genbuien. Kouder. Het weer in het buitenland. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt Ook in Duitschland wordt het fraaie ve der thans door buiïg weer vervangen, waar bij de ochtendtemperaturen intueschen nog gestegen zijn. Uit Zweden verdween ook in het Noorden de vorst, geheel Scandinavië kwam onder invloed van de depressie die aan de Noordzee in Ierland, Engeland aan het Kanaal, in West-Frankrijk en België storm achtige Noord-Westen tot Westenwinden en buiïg w.eer brengt. De temperatuur is ge daald. In Ierland komt heden eenige opklad- ring. SPORT. Korfbal. Aan onze uitslagenlijst van Zondag 8 Kovembar ontbrak de voor Earste Klasse Noord vastgestelde wedstrijd, die door ,,D. O. S." met een reglementair 50 gewonnen werd. Seriewedstrijden om den Zilveren Eiketak. De loting voor den halven eindstrijd weeq de volgende ontmoetingen aan Winnaar „D. E. S"„O S. C. A." i >,A. L. O." „D. Y. D."-„D. 0. S." V o e t b a I. Do tweede k 1 asso.competi fcio van den L. V. B. Op verzoek van de vereeniging „D. L. V.'* is de wedstrijd „Sportman III"„D. L. Y. U", die 2 November in een overwinning mot 51 voor „De Sportman III" eindigde, ongeldig verklaard wegens een overtreding} van „De Sportman III". In den wedstrijd „D. L. V,"„Norvicus" werd een protest ingediend door „D. L. V." wegens te. korten speeltijd. STANDEN. Voetbal, I, eidsche Voetba 1-B o u Extra-competitie. Nog niet aangevangen. Eerste Klasse. No. Vereen. t - s J a 3 1. L. C. dB) 4 4 2. Lugdunuin (3 B) 4 3 1 3. Beresteyn 5 3 11 4. De Sporlm. II4A) 4 2—2 5. D. L. V. (2 B) 4 1 1 2 6. Leiden (4 B) 3 12 7. Ajax Hl (3A) 3 3 8. L. V. V. H (1 A) 33 8 14 4 2.—i 7 15 2 1.75 7 8 4 1.4Q 4 12 10 1.— 3 8 12 0.761 119 0.68 3 13 2 9 r-i Tweede Klasse. 1. O. N. I. 4 3 1—7 13 2. Lugdunum II 3 2 1 5 13 3. Beresteyn II 2 1 12 4 4.L. P. C. H (1) 4 1 2 1 4 8 5. Norvicus 3 1113 3 6. De Sporlm. III (5) 3 1 2 2 6 7. D. L. V. II (2) 3—1212 8. L. V. V, m (3) 22 2 Derde Klasse. 6 1.75) 7 1.6Ó 4 1— 9 1.-4 6 1.—i 6 0.66 7 0.33 6 1. Norvicus II 2. Leiden H 3. Ajax IV (4) 4.L. P. C. III 5.O. N. I. II 6. Lugdunum III 11 11 2 1-1 2 1—1 22 2 5 0 2.h 2 2 0 2.^4 2 15 5 lr-i 2 4 3 1.M 1 ID i KËCL4IIKS, 4 40 Cent per regel. 5461 8 Vertearbaarheid 19, tegen ander brood 9. LEIDEN. In den Burgerlijken Stand van Leiden moet iu den tienden iegel vervallen de naam Mieieinet. ifoofdpsjn bij een vrautfr komt alleen door storingen, die alleen aan vrouwen eigen zijn. Z(j komen door een eenvoudige oorzaak, maar dezo wordt spoedig verholpen door 6460 9 Chronische slechte spijsvertering na ürie jaar genazen. Iemand heeft eens gezegd„De goedj God gaf ons onze vrienden". Een Utrechte naar heeft zeer zeker goede redenen om een vriend in nood -te apprccieeren, di© hem vertelde van de gunstige resultaten, die hij van Stomoxygen, het nieuwe zuur stof preparaat tegen alle maagziekten on dervonden heeft. Lees zijn brief van Juni 1913: „Een vriend, die mij verzekerde, dat hij door Stomoxy gen-tabletten van een zeer slechte spijsvertering genezen was, verzocht* mij dringend deze ook te probeeren, daar ik gedurende drie jaar een chronische lij der was en sinds dien tijd niet eenige tij delijke verlichting verkreeg. Dit deed ik met werkelijk merkwaardig resultaat. De flatus was direct verdwenen en mijn inge wanden werken nu zoo regelmatig als een uurwerk. Een maaltijd is voor mij iets heerfijks, vóór dien tijd was het een marte- ling." Stomoxygen-tabletten zijn gebaseerd op de theorie van de werking van Ozon van het Oxygen. Zij zijn het ideaal middel voor slechte spijsvertering, flatus, dispopsia, verstopping enz. Bestaat er eenige. moei lijkheid om ze bij Uw Apotheker of Drogist te kunnen krijgen, wendt U dan direct tot de N. V. v./h. HENRI SANDERS, 22 Hee rengracht, Amsterdam. 5471 3? Donderdag. Oreterkevk. Zendingsbidslond. Spreker: Ds. A. Lufc^yn (IJselmonde). 8 u u r. Wfjkgebouw Levendaal. Feestviering 1813 1913 Kleine Stadsznal. Opeub. Vergaderiug S -D. A.-P. Spreker A. B. Kleerekooper (Amsterdam). Half- negen. Den Burcht. Leid?eb* Damvoroenig Simultaan- séance door den heer v. d. Broek (Rotterdam). 8 u u r. Sassenheim. .Concordia". Lerwick-avond. Sprekers: de heeren Ds. J. Thijs, Ds. K. v <1. Wal (Hillegom), W. bluyter (Driebergen). H a 1 f a c h t. Noordwijk-Binnen. Ned.-Herv. Keik. Chr. Jong.- Verg. ,0. R. is Chr." Spreker: WelEerw. heer Ds. D. A. v. d. Bosch (Nieuw-Vennip). Zeven uur. Vrijdag;. Leidsche Schouwburg. „Op Hoop van Zegen". Spel v. d. Zee. S u u r. Graanbeurs. Ledenvei gadering Yereoniging Huurders. Halfnegen. Rijnzaterwoude. Café De Boer. Openb. Vergade ring Deoarlement Maat9ch. Nut v. 't Algemeen. Spreker: de heer Deierhauff. Halfacht. MENU. Runderlappen, Roodekool, Gort met rozijnen®

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 2