fjo. 164-77 Zaterdag 8 November. A". 1913. gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17j. Grootere letter» nau plaatsrnimte. - Kleine idvertentiën Tan 30 woorden 40 Oenta contant i elk tiental woordon meer 10 Oenta. - Voor het inoaseeeren wordt ƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta i pet 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gereetigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 8 November. Te Amsterdam is geslaagd voor bet examen vrije- en orde-oefeningen de heer (P. J. Hoogendam, te Katwijk; te Breda lijn geslaagd de heeren G. Mizee en J. van Muiden, van Leiden, en G. H. Schaap, te Kat w ij k-aan-Z ee. Het bataljonsdistrict '6-Gravenhage levert voortaan zooveel mogelijk de infan- terie-militie voor de Januariploeg aan 2de bataljon 4de reg. inf. te Leiden en voor plm. de halve Octoberploeg van de 3de en 4de compagnie van het 3de bataljon 4de reg. inf. te Leiden. De 1ste luit. M. W. L. van Alphen is overgeplaatst van het 10de reg. inf. te Haarlem bij de lste mitrailleursafdeeling alhier. Een internationaal comité tot behar tiging van Zendingsbelangen zal tijdens den duur van zijn bijeenkomst hier te lande zijn intrek nemen in het Hotel Oud-Was senaar", by Den Haag, welks rustige om- geving zich bij uitstek voor zoodanig con gres leent. Het congres duurt van 13 tot 31 November en vele aanzienlijke geeste lijken en Zendingsdirecteuren zullen er aan deelnemen. Ons land is er vertegenwoordigd J->or zendingsdircctor Gunning. Onder de afgo vaardigden is ook een Chin.ees.cli geestelij ke Tseng.-Tsjing-Ji. De bisschop van Win chester behoort tot de Engelsche afgevaar digden. Enkele afgevaardigden «uilen hun dames medebrengen. Te Wageningen is het diploma voor fruitteelt .vanwege de Ned. Pom. Vereeni- ging behaald door den heer M. v. d. Heu vel, te Wassenaar. Hedennamiddag is te Rotterdam de Handelshoog'eschool geopend. De Min. van Binnenl. Zaken, mr. Cort van der Linden, hield daarbij een rede, waarin hij de ópe- niog dezer Hoogcschool van bijzonder be lang noemde. H.H. M.M. do Koningin en de Ko ningin-Moeder maken dagelijks rijtoeren in de omgeving van Het Loo en door de Hoog-Soerensche bosschen. Curatoren van het gymnasium te Schiedam bevelen, naar de „Sch. Ot." meldt, ter benoeming tot leeraar in het Ne- derlandsch en de geschiedenis aan die in richting aan den heer J. S. Bartstra, doctorandus in de Nederl. letteren. Het hoofdbestuur ran de vereeniging „De Vervenersbond", gevestigd te Em- men heeft zich met een adres gewend tot H. M. de Koningin met verzoek, dat alle pogingen zullen worden gedaan, die kun nen leidën tot afschaffing van de nog be staande watertollen. Naar „De Bode" verneemt, adviseert de school-commissie te Zaandam met op één na algemeene stemmen vóór afschaffing van het ambulantisme. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar tvij vernemen is in een te Utrecht gehou den vergadering van bioscoop-explicateurs in Nederland in verband met de huidige actie tegen het bioscoopbedrijf een perma nent comité van- verweer benoemd. Dr. I. Boldingh, conservator aan het Bot. Laboratorium te Utrecht, is benoemd als zoodanig aan het herbarium van 's lands plantentuin te Buitenzorg. Naar „Het Vad verneemt, heeft de heer Th. Stang directeur der Haagsche Duinwaterleiding, tegen ultimo December als zoodanig wegens hoogen leeftijd eervol ontslag aangevraagd. De heer Stang werd 14 Maart 1830 ge boren en is dus 77 jaar. Naar de „Arnh. Ct." verneemt, hoopt de oud-minister ds. A. S. Talma morgen ochtend op te treden in de Nieuwe Kerk te Arnhem. Het Hoofdbestuur van den „Bond fr. Ned. Onderwijzers" deelt in „De Bode" inede, dat het heeft besloten, in Den Haag of Amsterdam een salarismeeting te beleg gen, kort vóór de te verwachten begroo- tingsdebatten over de Afdeeling „Onder wijs". Naar „De Fakkel" verneemt, heeft pr. K. A. W. L. Hazelhoff Roelfzema het Voornemen Amsterdam metterwoon te ver laten eii zich te Velp te gaan vestigen. 'Aangezien mr. Roelfzema voor het vijfde Amsterdamsche kiesdistrict zitting heeft in de Provinciale Staten van Noord-Holland, ?al dientengevolge na zijn vertrek opnieuw een verkiezing moeten plaats hebben van een Statenlid voor Amsterdam V. De voorzitter van het hoofdcomitó de oprichting van een Ruiterstand beeld voor Stadhouder Willem Ille de lui- aant„aal A. Kool, die wegens ge zondheidsredenen zijn eervol ontslag ge vraagd en verkregen heeft, is tot eerelid van het hoofdcomité benoemd en de gene- ral-staatsraad W. Cool is in zijn plaats als voorzitter opgetreden. Het programma der onafhankelijk- heidsfeesten te Arnhem luidt: Op U November 's morgens in alle ker ken godsdienstoefening, des middags een gekostumeerde voetbalwedstrijd, terwijl in alle scholen dekinderen onthaalt zullen worden en hun een herinnering zal worden aangeboden. Des avonds een taptoe met fakkeloptocht waaraan zullen deelnemen plm. 1C00 perso nen, w.o. tamboers, hoornblazers, trompet ters, pijpers van 18J.3 en 1913, drie muziek korpsen en een lichtstoet van verschillen de vereenigingen met haar banieren, liet programma der taptoe zal op vier plaatsen der stad worden uitgevoerd. Ook verschil lende zangvereenigingen nemen deel sou de taptoe. Op vier plaatsen worden concerten gege ven door het muziekkorps der infanterie, dat van de Koloniale Reserve, de Axnh. Orkestvereeniging en een kapel. Op 12 November worden de feestelijkhe den aangekondigd door 21 saluutschoten van de rijdende artillerie. Tusschen 8 en 9 uren zal overal in de stad de voorlezing plaats hebben van de proclamatie, door generaal von B'iilow 20 Nov. 1813 te Munster gedaan. In den morgen en middag van 912 en 15 uur hebben kostelooze voorstellingen plaats in het Cinema Palace voor school kinderen van ongeveer 12-jarigén leeftijd. Te halfnegen heeft een reveille plaats op Lombok door het muziekkorps van het 8sto regiment, op de Groote Markt door de A. O. V.in de Agnietenstraat door de ka pel .vail Benjamin Wolf en op het Roer mondplein door de Koloniale Reserve. Na afloop der reveille trekken de mu ziekkorpsen naar „Den Gulden Bodem", waar het militaire schouwspel zal plaats vinden. Het schouwspel zal voorstellen een episode uit het beleg van Arnhem in 1813. Na afloop marcheeren de troepen naar de Markt, waar de maire Van Eek de gou den sleutels der stad aan generaal von Bülow zal overhandigen en waarna de oran jevlag uit den toren gestoken zal worden, de klokken zullen luiden en een jubellied door een zangvereeniging zal gezongen worden. Te halftwee marcheert van de Buitenso ciëteit de optocht af, bestaande uit een historische, een allegorische en een recla- me-afdeeling. 's Avonds ia er orgelconcert in de Groo te Kerk, terwijl op 4 plaatsen muziekuit voeringen plaats zullen hebben, terwijl in „Musi's" bal is en vuurwerk wordt afgesto ken. ALPHEN-OUDSHOORN. De vereeni ging „Harmonie Beethoven" te Alphen Oudshoorn hoopt 1 Maart 1914 haar 25-ja- rig bestaan te vieren. Tevens herdenkt dien dag de directeur der vereeniging, de heer A. J. Morkx zijn 25-jarig directeurschap. Naar wij vernemen worden grootsche plan nen beraamd om te dier gelegenheid een groot concours te houden. Het verdient ook vermelding, dat bo vengenoemd Harmonie in 1891 het eerste festival gaf in Zuid-Holland. BODEGRAVEN. De heer Besier, com mies-titulair aan het post- en telegraafkan toor te Baarn, wordt met ingang van 16 Nov. verplaatst naar het post- en telegraaf kantoor, alhier. Het herhalingsonderwijs aan de open bare school A, alhier, is aangevangen met 29 leerlingen. HAZERSWOUDE. Bij de verkiezing van 6 gemachtigden voor het kiescollege der Ned.-Herv. Gem. werden 140 geldige stem men uitgebracht. Gekozen werden met 74 stemmen de heeren M. P den Hollander, W. Rijnsburger en L. Noord am, met 75 stem men de heer S. van Beek, terwijl bij loting werd uitgemaakt, dat herstemming zal plaats hebben tusechen de heeren A, Rijkaart en J. Bogerman, die evenals de heeren O. W. Oppelaar, L. van Galen en W. van Klaveren Jbz. 72 stemmen verkre gen. Voor de buitengewone vacature zal her stemming plaats hebben tusschen de hee ren L Kfwakernaak en J. Zwemetra, - die respectievelijk 71 en 72 stemmen verwierven. De inwijding v. het nieuwe schoolge bouw der Geref. Kerk had plaat, in het kerkgebouw. De voorzitter, de Keer D. de Bruyn IJzn.,opende de bijeenkomst met ge bed: Als motto van zijn openingsrede had de spreker gekozenDe He ere heeft groote dingen bij ons gedaan, dies zijn wij verblijd. Veertig jaar geleden do school begon nen met 70 leerlingen, thans heeft zij 0 lo kalen met 184 leerlingen. De voorzitter bracht hulde aan den architect, den heer Van Osnaibrugge en aan al de bouwlieden voor de vlugge en nette afwerking van 't ge/bouw. Hij wijdde vervolgens waardee- Tende woorden aan het vertrokken hoofd, den heer A. ten Hoor, die daarop dankte voor de hartelijke woorden en gaarne nu wilde feestvieren, omdat God zooveel wel daden schonk. Vervolgens werd het nieuwe hoofd, de heer yan N&3. toegesproken en de kinderen zongen hem een welkomstlied tpe. De heer Van Nee dankte voor deze hulde en deed een beroep op aller liefde en mede werking, ook en vooral die van 't personeel der school. Daarna voerden nog het woord de heeren Van Diiin. Meyer en Van der Berg, allen hoofden van Chr. scholen in den omtrek en eindelijk sprak de gewezen ohef van het nieuwe hoofd, de heer Van Randen, van Dordrecht, zij-n gewezen onderwijzer nog op hartelijke wijze toe. Do heer Bol, van Bodegraven, sloot met dankgebed. De kinderen ontvingen nu en kele versnaperingen en een blijvend aan denken, terwijl de ouders een kijkje gingen nemen in het nieuwe schoolgebouw De cursus voor bemestingsleer is be gonnen met 17 leerlingen. Aan zoo'n cursus blijkt dus behoefte te ziin. Er is in deze gemeente een tuinbouw- vereeniging opgericht, tot gezamelijkc ex port naar het buiteuland en wel onder de Zeeuwschie zinspreuk „Litctor et Emergo". Het voorloopig bestuur bestaat uit de hee ren: A. Heesterman, W. Slootweg en ,T. Z wemstra. HILLEGOM. Een jongen van 15 jaar, ge naamd H. Burger, is gisterenlevenloos uit het water opgehaald. Vermoedelijk is hij tijdens een aanval van vallende ziekte te water geraakt. De Raad dezer gemeente komt Vrij dag 14 Nov. a.s. om 9.45 's morgens bijeen. In een zeer druk bezochte openbare vergadering der afd. Hillegöm van de S».- D. A.-P., gisteravond in café „De Beurs" gehouden, heeft mcj. A. van der Vlies.(En- ka) gesproken over het onderwerp „Kan een Christen Sociaal-democraat zijn 1" Ge debatteerd werd door de heeren Blok en S. Osinga. De eerste wekte meer den lachlust op, dan dat hij degelijke argumenten aan voerde. De spreekster diende van repliek. KATWIJK-AAN-ZEE. Op 21 Dec. a, s zal het vijf en twintig jaren geleden zijn, dat. dr. A. J. van Walsem alhier tot mpd. doet. promoveerde. LEIDERDORP. Tot leden van het kies college der Ned.-Herv. Gem. zijn gekozen de heerenW. Ramp, A. Rijnsburger Fz. L. Heykoop en J. van Muiden Zzn. Gisteren herdacht pastoor F. Th. M. Buhrs, dat hij gedurende 25 jaren herder is van het Katholieke Leiderdorp. Op ver langen van den jubilaris moest dit in een voud gevierd worden. Te acht uren droeg de krasse 72-jarige grijsaard de plechtige H. Mis op. Het zang koor zong zeer verdienstelijk. Onder de H. Mis naderde de geheelc parochie ter H. Tafel. Velen gingen den jubilaris feliciteeren na de H. Mis en op de receptie in den voor middag. Het kerkelijk feest .werd gisteravond be sloten met een plechtig Lof. Z.Eerw. ontving een feestgave van de parochie. Morgen zal het feest door het patronaat gevierd worden. LISSE. Bij Kon. besluit is de benoeming van den heer S. Boot, te Hoogkarspel, tot' leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool alhier, op diens verzoek, ingetrokken, en met ingang van den datum, waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, benoemd tot leeraar aan die school de heer W. F. A. Grimme, te Apeldoorn. Ons politiecorps zal met 1 Januari a.s. weer met een veldwachter worden uitge breid. Het corps is onlangs zoodanig gere organiseerd dat de nachtdienst niet meer werd verricht door een specialen nacht agent, maar door de veldwachters volgens rooster. NOORDWIJK. Dinsdagavond te acht uren vergadert de Raad. Een der punten van behandeling isgewijzigd voorstel-dr. Kervel. (Zie het artikel uit Noordwijk daar over in het Tweede Blad van heden). NOORDWIJKERHOUT. Eenige tuinders alhier, hebben een begin gemaakt met het exporteeren van duinaardappelen naar Amerika. Nu vöor Nederland het invoer recht op aardappelen is afgeschaft zijn de vooruitzichten voor den invoer gunstig. Voor goede kwaliteit aardappelen geteeld op den lichten zandgrond, worden hooge prijzen gemaakt. Als bewijs van de activiteit der Leid- 8che Centrale, diene het volgende: Toen mej. G. een defect aan het scha kelbord had, telefoneerde een gedienstige om hulp naar de Leidsche lichtfabriek. En reeds een half uurtje daarna, 's avonds halfelf, arriveerde per stoomfiets een mon teur, die de zaak spoedig op orde had. De penningmeestere8se der „Interna tionale Conferentie voor Volks- en School- baden", mevrouw Devos, alhier woonach tig, is benoemd tot officier de l'Académie Frangaise. OUD-ADE. Nu de lange avonden weer zijn aangebroken schijnen eenige opgescho ten jongens zooals vorige winter meer gebeurde den avoüd gedeeltelijk te be stedon aan het plegen van baldadigheden. Bij de landbouwers D. v. d. G. en H. P. alhier werden eenige vernielingen aange bracht. Van den eersten werden de brieven bussen van zijn hekken gerukt en vol met grind gestopt, van P. werden hekken afge broken cn te water gegooid en afscheringen van prikkeldraad afgebroken. Als verdacht hiervan werden door dc politie gehoord zekere H. B., Jac. v. L. en D. v. d. P, welke twee eerstgenoemden reeds hebben bekend. Proces-verbaal is opgemaakt. TER-AAR. De Augurkenbond „Bidt en werkt" heeft een ledenvergadering gehou den in het bondscafé. Na opening der ver gadering en na mededeéling dat de Bond weldra zijn 12-^-jarige viering zal hordenken bracht de secretaris een voorloopig verslag uit. Hieruit bleek, dat voor een bedrag van ƒ39,000 aan de veiling verkocht was, het geen liooger is dan in het jaar 1912. Ver moedelijk zal 2 pCt. aan de leden kunnen worden terugbetaald. Tot ledeü der eind- commissie zijn gekozen de heeren J. Hoo- gervorst Cz„ D. Heijns, eu O. Hoogervorst Lz. Namens het bestuur werd machtiging gevraagd t^t het aangaan van een geldlee- Ding met betrekking tot de kosten, aan sluiting spoorwegnet NieuwveenPapen veer, welke met algemeene stemmen werd verleend. Verder wordt medegedeeld, dat de ophalingskosten van de vruchten, gele verd door de tuinders die niet in de nabij heid van de veilingsplaats wonen, zullen bedragen 3 cent per mand, welke- kosten door den bode zullen worden geïnd. Met oen toepasselijk woord werd de vergadering gesloten. VALKENBURG. De Raad is hedenavond te halfacht in spoedeischende vergadering bijeengeroepen. VOORHOUT. Als bekend mag worden verondersteld, dat de bouwvallige woning „Uitermèer" aan den Nooidwijkerhoek al hier wordt gesloopt. Het zal iedér genoegen doen te verne men, dat de timmerman en aannemer de heer W. D. Th. van Wèrkhoven, die het stuk grond niet den bouwvak gekocht heeft, zoo welwillend is bevonden, do hooge eiké- boomen, die aan de vlakte daar nog eenig relief geven, te laten staan. VOORSCHOTEN. Door de Chr.-Hist. Kiesvereeniging is in haar gisteravond ge houden vergadering besloten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing geen eigen can- didaat te stellen. De Anti-revol. Kiesver eeniging besloot den candidaat der Liberale Kiesvereeniging, den heer I. Romein, te steunen. De R.-K. Kiesvereeniging zal ook deze candidatuur steunen. ZWAMMERDAM. In de eerste Nutsle zing trad alhier op de heer O. ICuhn, uit Amsterdam. Voor een talrijk gehoor droeg hij vóór de pauze op uitnemende wijze voor „Een Sinterklaasavond", een gevoelvolle, niet uitgegeven schets van Justus van Mau- rik. Na de pauze volgden „Een opknap pertje" en „Een Zondagmorgenverrassing" beide eveneens van denzelfden schrijver en beide vol geestigheid en uitbeeldingsvermo gen voorgedr&gcn. Een welverdiend ap plaus volgde op deze welgeslaagde voor drachten. Emit Telmanyi. In den Schouwburg heeft deze vioolvir tuoos gisteravond het vrij talrijke publiek' in verrukking gebracht door zijn verbluffend spel, dat spoelt met alle denkbare moeilijk heden. Op zijn pracht-viool overwint hij de allermoeilijkste compositie op vioolg^bied, waarbij de glanzende, gave techniek, de volmaakt uitgevoerde flageoletten en pizzi- cati tot bewondering dwingen. Zangerig is de toon, meer fijn dan groot; rustig zijn optreden. Slechts de streek en de opvatting konden breeder zijn. Telipanyi is zoo Ver standig om composities uit te voeren, dijeJ bij zijn spel passen. Op het gebied der volmaakte techniek liggen de duivelskunsten van Paganini, de duivelstrillers van Tartini, op het gebied van fijn spel de elegante salonstukken als „Liebesliod." en „Liebesf- freud" van den eminenten violist Ivreisler. Bij het spel van den violist sluit zich dat van den pianist wonderwel aan. Ernest van Dijck is eveneens meester over de tech niek; hij .voert ook de parelende, lichte loopjes uit met fijne toongeving op den zwaren Ibach-vleugel. Het allerbest was deze pianist in het samenspel; waar hij in de poli zelfstandig moest optreden, waa hij niet zelfstandig genoeg. Behalve de reeds genoemde composities van Paganini en Tartini, spoelde Telmanyi de veeledschende „Tambourin" van Leclair. In diens „Sarabande" misten wij de noodige breedheid in streek en opvatting. Veel meer bekoring bracht „La Chasse"; het aller meest schitterde hij in Hubay's „Zephyr", welke licht en luohtig voorbijging. Chan sons „Poème" was op technisch gebied vol- tnaakt, maar moer poözie is hier de vraag Nog een kunststukje was het extra-nummer Kreisler's „Caprioe Viennois". De pianist bleek onvermoeid. Hij liet Moskowsky's „Etdncelles" zoo helder voor ons schitteren, dat hij als ster op pianistisch! gebied [tweemaal den bijval van het opge togen publiek in ontvangst had. te netaren;. Chopin's „Barcarolle" en .JBeroeuso" boei den eveneens, hoewel de toon hier en daar stug klonk. Rubinstein's „Rêve angélique", waarin men hemelsohe harpen meent te hoo- ren, had niets tot ons t>e zeggen, daaren tegen kwamen in Liszt's „Konzortétude" nog maals de technische.volmaakto eigenschap pen van Ernest van Dijck aan het licht, Beido artisten werden luide toegejuicht Met vreugde zullen we hen hier terugzien. SPORT. Do wedstrijden van Zondag. Dat het- geluk oen grooten rol in de sport speelt, hebben de toeschouwers van ,*Ajox"- „Unitas" veertien dagen geleden kunnen zien. Alhoewel de verhouding in het veld geens zins een overwinning van onze stadgenooten rechtvaardigde een nederlaag evenmin was Forturia dien Zondag aan de zijde der Gorkummers. Enkele voor den scheidsrechter onzichtbare overtredingen hebben „Ajax" twee punten doen verliezen. Het publiek begrijpt echter nog steeds niet, dat zij op een andere plaats dan den scheidsrechtert staat, zoodat overtredingen, die de eena partij ziet, mogelijk niet door de andere gezien kan worden. Een demonstratie tegen den scheidsrechter is dan ook hoogst onge motiveerd en bovendien zeer gevaarlijk voor de thuisclub. De scheidsrechter behoeft slechts een kik te geven en liet terrein wordt voor onbepa-alden tijd gesloten, terwijl do ontvan gende vereeniging haar thuiswedstrijden el ders moet spelen. Demonstreeren van het' publiek is alzoo nadeeRg voor de ontvan. gende club en de toeschouwers zelf. Dat men dat bedenke en bovendien, dat. een scheidsrechter boven dc pprtijen staat. Laat) het publiek in Leiden /blijven, zooals del vereeniging altijd is-geweest-. Om nu over te gaan tot den morgen alhier op het „Ajax'Vterpein te spelen wedstrijd, dient allereerst gezegd, dat onze stadgenoo ten met de datums der thuiswedstrijden ge luk hebben. Was eenige weken „Ajax" ,,D. V. V." door do overwinning van „D.- V. V." op „Concordia" de belangrijkste, nu is door :de schitterende rehabilitatie van „Cencordia" nAjax"„Concordia" weer de wedstrijd yan het seizoen. „Concordia" trekt altijd., .zoodat het weer als vroeger bijzonder druk óp Heb „Ajax"-terrein zal zijn. Ver leden jaar maakte „Ajax" zelfs een record.' recette '.voor èen competitie-wedstrijd. Eiï waar nu eigenlijk de wedstrijd van ontzag lijk meer belang is voor onzo stadgenooten, is pij gunstig weder een recordverbcteing niet uitgesloten. „Ajax" is Zondag door d kolossaio nederlaag van „Dordrecht" zon der spelen oen plaats op de ranglijst ges beken, zoodat morgen Noa. 1 en 2 hier voorloopig do .eerste plaats zullen moeten beslechte-'. Do veertien dagen rust zullen „Ajax" wel goed gedaan hebben om' nu weder met nieu wen moed te beginnen en ,!Ajax" is vast besloten het „Concordia" zoo lastig mogelijk tc maken. Het belooft aldus een geanimeer den wedstrijd te worden. Over den uitslag zijn wij niet. al to gunstig gestemd, daar we bier eerlijk moeten bekennen, dat we een Delftsche victorie verwachten. Doch zonder feilen 'strijd zal „Ajax" zich zeker niet overgeven. „Do Sportman", die de laatste, weken blijk baar wat van streek is. bezoekt do leiders van haar afdeeling en we kunnen in deze omstandigheden moeilijk een succes voor do groenwit-ten voorspellen. Evenmin zal het „L. ,Y. V." in Haarlem teg^en „H. S. V.* beter gaan, al zou de verbetering, die bij „L. ,V. V." te bespeuren is, nu misschien een gelijk spel ten gevolge kunnen liobben. De samenstelling van het korfbal progi am - ma wordt hoe langer hoc slecht",c. In cnkelo dagen tijds voor den laats ten Zondag, werd het .programma driemaal gewijzigd, met het succes, dat ér in het geheel niet gesxieeld werd, omdat de reglementaire termijn voor do vaststelling al verstreken was. Nu staat' voor Zondag hier ter stede „Vitesse—,,Ve- lox" op het programma en verwijzende naar ons vorig overzicht, kunnen we hier thans volstaan met do mededeeling, dat „Vitesse" morgen pon tweetal punten rijker zal zijn. Voor ,de eerste klasse van den „L. V. B."- komen weder een zestal elftallen in het veld. De wedstrijden zelve zijn echter uiterst onbelangrijk. De kampioenen, die zoo hope loos uit vorm zijn, zullen nu zeker wel vair „Ajax IÏ1" wifinen, terwijl de beid* andere ontmoetingen „De Sportma.n II ,.D. L, V." en „Leiden"„Lu^dununi" door de be zoekende vereeiiigingen gewonnen zullen moe ten worden. Voor „Lugdunum. if deze uit wedstrijd echter zeer eins tig op t* vatten. Beide elftallen van „Lugduuom" verloren Zondag de eerst» plaats vun hun afdeeling en evenmin al» het. eerste daar morgen ween terecht zal komen, zal het tweede dooi" do samenstelling van het- programma op eereplaats kunnen terugkeereD. Alleen in het geval wanneer „O. N. 1." morgen 1* Voor schoten verliest of gelijk speelt,, blijft wl een kans voor „Lugdunu,iu II" bestaan^ doch het is moeilijk aan t» nemen, dat „O. N. I", dat Zondag zulk oen .keurige over winning te Noordwijk boekt», morgen *al falën. „Lugdunnm II" ontvangt xelf F. O. DL" en waar dp kampioenen ja^lf

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1