Binsclag SS >e«o5)er. A". 1513. Qeze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Beau Brocade. fjo. 16467 PRIJS DER ADTERTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17|. Grootere letters naai plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend* PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Franco per post 9 1.65. HINDHRWRT. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan de firma TIELEMAN EN DROS en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de fabriek van verduurzaamde levens middelen in het perceel Middelstegracht, Sectie I No. 2496. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester: VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 October 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, da,t door hen op lieden vergunning is ver- leend aan Ph. VAN DER ZANDEN en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de koek- en banketbakkerij in het perceel Lange Diefsteeg No. 13; Sectie G. No. 641. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSElAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 October 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis", dat door hen op heden vergunning is ver- leend aan F. COLPA en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een zuivel-inrich- ting in het perceel Nieuwstraat No. 55, Sectie 'I No. 297. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 October 1913. Leicüen, 28 October. Het moet voor de vrienden van de Zen ding zeer verblijdend en zeer bemoedigend zijn te ervaren, dat de openbare Zen dingsbijeenkomsten alhier in den laatsten tijd zoo druk bezocht worden. Zoo waren gisteravond weer zeer Yelen samengekomen inde Hooglandsche Kerk, waar zulk een samenkomst gehouden werd vanwege de jonge Vereeniging tot bevordering der Zen dingszaak (Hulpvereeniging van het Ned. Zend.-Gen.). Als spreker trad er op dr. J. Th. de Vis ser, oud-lid der Tweede Kamer, die behan delde op boeiende en indrukwekkende wijze het onderwerp: .Zending en Hervorming", daarbij als grondslag nemende deze woor den van 1 Tim. 6 20„O, Timotheus, be daar het pand, u toebetrouwd". Prof. dr. H. M. van Nes, van hier, leidde den spreker en diens onderwerp in en deel de o. a. mede, dat de Vereeniging, begon nen met 6 leden, er nu reeds 241 met 20 be gunstigers telt, dat er van de leden zelfs één in Transvaal woont, zoodat het arbeids terrein Leiden en Omstreken der Vereéni- ging zich nogal ver uitstrektdat van deze Vereeniging de jaarlijksche Zendingsfeesten op Hemelvaartsdag op „Poelgeest" uit gaan dat weldra, n.l. op 25, 26 en 27 No vember a.s. van harentwege een groote Zen- dingsbazar zal worden gehouden in den foyer der Stadszaal ten voordeele van het Ned. Zend.-Gen., de Utr. Zend.-Vereeni ging en het Javacomité, en dat het aanvan kelijk het voornemen der Vereeniging was geweest deze bijeenkomst te houden op den Hervormingsdag, maar dat zij daarvan had afgezien met het oog op de vergadering, welke alsdan in de Pieterskerk voor de vrienden van het Christelijk Onderwijs al hier wordt gehouden. Van de vereeniging „Kartihifonds", welke zich ten doel stelt de bevordering der oprichting en het in-stand-hóiiden van scholen voor meisjes, behoorende tot de in- landsche bevolking van Ned.-Indië, is ook hier ter stede een commissie gevormd, die het" streven dier Vereeniging zal bekend maken en zal trachten leden te winnen. Binnenkort zal een bevoegd spreker of spreekster in een bijeenkomst mededeelin- gen doen over het in Indië steeds meer veld winnend streven, dit onderwijs uit te breiden. Leden der commissie, van welke mevrouw De GijselaarViruly welwillend het eerevoorzitsterschap heeft op zich ge nomen, zijn mevr. Van- OphuysenVan Steeden, voorzitster mevr. Van Eysinga Van Hogendorpmevr. Snouck Hurgron- je—Oort; mevr. HeeresVan Troosten- burgh de Bruyn mevr. DrosVan Rhijn mej. dr. C. Serrurier, mej. D. Coebergh, prof. mr. C- van Vollenhoven en mevr. A. van der Eist, secretaris. Bij resolutie van den Min. van Kol. is de heer W. J. van Aken, alhier, ter beschik king gesteld van den Gouv.-Gen. van Ned.- Indië, ten einde daar te worden benoemd tot klerk bij den poet-, telegraaf- en tele foondienst. In verband-met de reorganisatie der landwet-vesting-artillerie worden de vol. ge>nde reserve-officieren van dat wapen over geplaatst eetete-ludfe. W. J. Duninok van het district Amsterdam naar Leideneerste- luit. M. J. J. Bijl van het district Amster dam aar Leiden; tweede-luit. D. O. Peijpe van het district Leiden naar Sneek; eerste- luit. M. H. Linds van het district Gorkum naar Leiden; eerste-1 uit. J. van Oest van het district Rotterdam naar Leiden. Ds. H. Enserink, van Nieuwveen, nam voor een volle kerk wegen» vertrek naar Wilsum (Duitschland) afscheid van de Ge- ref. Kerk aldaar, naar aanleiding van Habakuk 3:2 (middelste gedeelte). Aan het eind van den dienst richtte ouderling Hoogendoorn namens kerkeraad cn ge meente eenige hartelijke woorden tot den scheidenden leeraar en verzocht do ge meente hem toe te zingen. Ps. 121:4. Daar na sprak ds. P. Warmenhoven, van Aar- landerveen, consulent, namens de classis den leeraar toe. Het tweede kort en niet officieel ver blijf van H. M. de Koningin te Amsterdam, zal in den loop van de volgende maand te verwachten zijn. Een wettelijke regeling van de coöpe ratieve vereenigingen in Nederlandsch-In- dië is in voorbereiding. In Den Haag is telegrafisch bericht ontvangen, dat de heer B. L. van Bijlevelt, ass.-resident te Bandoeng, benoemd ia tot resident van Djokjakarta. Op het graf van; den emeritus-predi kant bij de Ev. Lüth> Gem. te 's-Graven- hage, ds. J. A. Bohringer, wiens stoffelijk hulsel sedert Augustus 1911 op de begraaf plaats „Öud-Eik-en-Duinen" rust, is na mens vrienden en oud-leerlingen van den betreurden doode een gedenkteëken ont huld en aan het hoofdbestuur van den Ne- dè'rl. Protestantenbond ^Overgedragen. Vele vrienden en ouddeerlingen, leden van een Protestantenbond, en van de Ev.-Luth. Gem., personen uit alle standen en krin gen der maatschappij, woonden de plechtig heid bij. Nadat door het gemengde zangkoor van de Ev.-Luth. Gem. aldaar een gezang uit Böhringer's liederenbundel ten gehoore was gebracht, werd het woord gevoerd door ds. A. D. Wempe, Den Haag; ds. Bakker, Zwolle, en den heer Reinier Siegmund, Am sterdam. De Ministers van Binnenlandsche Za ken, van Justitie, van Waterstaat en van Landbouw, Nijverheid en Handel hebben zich bereid verklaard om met den Commis saris der Koningin in Zuid-Holland en de burgemeesters van 's-Gravenhage en van Rotterdam het eere-ëomité te vormen van het derde nationaal congres voor Zondags^ rust. Door het hoofdbestuur van het ,,N. O.- G." is aan den Minister van Binnenlandsohe Zaken een adres gezonden, waarin verzocht wordt de uitkeeringen, bedoeld, bij art. 1 der wet 6 Juni 1913, ook te doen plaats, he-bben voor hen, die op eèn anderen datum dan 1 October (1 Juli) daarvoor in do termen val- len. Aan H. M. de Koningid is cioor hetzelfde college een a-dre-s gezonden, ■yaarmj^m op dracht van de 68ste algemeene vergadering te Winschoten, op 31 Jnlf, 1 en 2 Augustus Ï913, H. M. eerbiedig -vbrzocht» wördt de voorstellen der Staatscommissie niet onver anderd in een wetsontwerp om te zetten, maar ds gesplitsto onderwijzers-opleiding mot een eerste en tweede bevoegdheid daar uit te laten vervallen voor een vijfjarige (theoretische en praotische) kweekschool opleiding met één volledige bevoegdheid voor het gewoon lagiea- onderwijs. Naa-r aanleiding van de door den heer De Klerk tegen ds. Jongebreur, te Veenen- diaal, ingebracht© klacht, nam de kerkeraad der NccL-lIerv. Gem. aldaar do volgende motie aan: ,,De kerke-raad der Ned.-Herv. Ke<rk te Yeenendaal, ontvangen hebbende een klacht va»n den heer A. de Klerk tegen ds. Jonge- breur, als zou deze opzettelijk en met ge weld tegen hem aan zijn geloopen, gehoord van ds.Jongebrenr, dat de zaa.k zich eer omgekeerd heeft toegedragen als door den heer De Klerk in die klacht voorgesteld; overtuigd, dat de waarheid in deze zaak ge heel aan d'e zijde van ds. Jongebrenr is; spreekt met eenparig© stemmen zijn be vreemding en diepe afkeuring uit over deze klacht, waardoor de naam van genoemden predikant In opspraak ia gebracht; en be sluit hiervan afschrift te zenden aan den heer De Klerk". Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is tot geestelijk adviseur van den R.-K Volksbond te voorburg benoemd do zeereerw. heer B. P. Aalberse, -in de plaats van den zeereerw. heer W. van Stee. Jhr. De Muralt, afgevaardigde voor het district Oostburg, zü voorloopig de Ka merzittingen niet kunnen bijwonen. Do heer De Muralt heeft in verhand met inepannen- dfen arbeid last van chronische hoofdpijnen, als gevolg waarvan zijn geneesheer hem een volle maand volkomen rust heeft voor geschreven. De heer De M. zal zijn gedwon gen vacantia doorbrengen in liet buiten land. (,,Midd. Ct.") Deaer dagen is door het comité tot verkrijging van wijziging der wet op de ge neeskunst aan de Tweede Kamer een adres van adhJaesile gezonden met het bekende adres van prof. Van Hamel c. s. Da*. C. E. Hooykaas, predikant bij de Rem. Geref- Gem. te Vierdingen, Heeft voor het beroep bij de Holla ndsohe Gem. te St.-Petersburg bedankt. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal Vrijdag a. s. niet plaats hebben. ALPHEN. De ,,St.-Ct." bevat wijzigingen in de statuten der Ned. Asfalt fabriek voor het Loodgieters- en Fittersbedrijf alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Het. z.g. „blake ren," aanleggon van een vuurtje op het 6trand of in het duin is hier bij kinderen zeer geliefd, 't Is echter ultijd een gevaar lijk spelletje. Meer dan eens is er duin brand door ontstaan ook loopen de kinde ren, die te dicht bij zoo'n vuurtje komen, gevaar, dat hun kleeren vlam vatten, het geen onlangs een zesjarig kind overkwam. Nu weder werd door jongens zulk een vuurtje aangelegd in de onmiddellijke na bijheid van den seinpaal, die bij den vuur toren staat, waardoor deze seinpaal in brand geraakte. De kustwachter hëeft hiervan bij de politie aangifte gedaan, die van het goval proces-verbaal heeft opge maakt. Dr. S. Boorsman, leeraar H. B.-S. in N.-I. is heden, na een tweejarig verlof hier te lande te hebben doorgebracht, weer naar Indië vertrokken. Onder voorzitterschap van den hee-r P. Bloot Jr. werd gisteravond in „De Zwaan" een vergadering belegd van ne ringdoenden, tegenstanders van 9-uurs- winkelsluiting. Er werd besloten een adres aan het gemeentebestuur bij de tegen standers van winkelsluiting ter teekening te doen circuleeren. KOUDEKERK. Do Raad vergadert Don derdagmorgen om tien uren. LISSE. In de vergadering van den Ned. R.-K. Volksbond werd een commissie ge vormd ten doel hebbende het verkrijgen van do.noodige fondsen voor en do aan koop van een terrein en het stichten van een nieuw bondsgebouw met conciergewo- ning. Deze commissie bestaat uit do heem Th. Raaphorst, P. Warmerdam, J. Kortekaas, S. Berkhout, en J. -van Velzen. Nog werd door den heer Th. Raaphorst een lezing, gehouden over Esperanto. Het gevolg hier van was, dat er een Espcrantistenclub werd opgericht met aanvankelijk 15 leden. De bouw van een villa te Hillegom, voor rekening van den heer W. Hopman al daar, is bij publieke aanbesteding opgedra gen aan de heeren Gebr. Van der Zaal,' metsel- en timmerwerk. A. van der Zaal Pz., glas- en tchilderwerk. N. Nieuwenhuis, lood- on zinkwerk, en L. Boot, steenhou- werswerk, allen alhier. NIEUW VENNEP. Alhier hebben zich bij verscheidene personen, behoorende tot ver schillende gezinnen, ziekteverschijnselen geopenbaard, bestaande in erge onpasse lijkheid en ingewandsstoornissen, vermoe delijk vc-roo'zaakt door het gebruik van ondeugdelijke ham, geleverd door een win kelier alhier Voor verscheidene personen is dokters hulp ingeroepen moeten worden. De zaak is in handen der politie, die een onderzoek instelt. NOORDWIJK. De Raad vergadert a.s. Donderdagm middag t© twéé uren. NOORDWIJKERHOUT. Alhier is in een schuur gevonden het lijk van N. Vink, die zich door ophanging van het leven had be roofd. Een veldstrooper alhier, die zich Maan dagnacht achtervolgd zag, heeft een jacht opziener in 't onderlijf geschoten. Do da der is daarop gevlucht, doch is spoedig ge arresteerd en in verzekerde bewaring ge steld. Een eerste klas rijwiel, dat te Amster dam ontvreemd was, is hier opgespoord. Een ingezetene alhier had 't van een onbe kend persoon gekocht, die hij in „Lange- veld" ontmoette. 'Thans was 't weder aan een anderen inwoner alhier, met goede winst verkocht. Twee opgeschoten jongens kregen al hier tijdens de voetbaloefeningen twist. Eén hunner beet daarbij den anderen zoo hevig in de duim, dat de top er bij hing. Alvorens naar Amerika te vertrekken, hoopt cle rev. father G. Vermin, die thans tijdelijk alhier bij zijn familie vertoeft een reis te msken naar Rome om aldaar in audiëntie te worden ontvangen door Z. H. den Paus. NOÖRDWIJK-AAN-ZEE. In do zaal van „Ons Huis", nog in zomertenue, was gister avond belegd een gecombineerde vergade ring van de leden der beide drankbestrij- dersvereenigingende Gereformeerde en de neutrale. Doel der bijeenkomst was, aan de leden uiteen tezy'cfcejl de betoekenis en werking van de beweging voor plaatselijke keuze. Dit deed de heer B. v. d. Wiel, voor ziener van het comité, dat men nog bezig is te vormen. We waren al eerder in de ge legen) eid, hieromtrent het een en ander mee te deelen. Leerzaam was datgene, wat dr. Hermanides nog zeidc ten voordeele van de plaatselijke keuze. Het volk als zoodanig heeft geen mede zeggingschap in het verleenen of weigeren \an „vergunningen". Als de aanvrager zorgt, dat de wettelijke bepalingen Avorden nageleefd, dan zijn B. en Ws. verplicht, een door hem gevraagde „vergunning" te verleenen. Justitie en politie, armenwezen en ver zorging van weezen en krankzinnigen zouden duizenden guldens minder kosten, als er niot zooveel gedronken werd. De gemeen schap kan maar opbrengen en betalen voor de noodlottige gevolgen van het drankmis bruik. Dan is het ook billijk moende spr. dat die gemeenschap mee kan spreken inzake de drankgelegenheden, 't Moet mo gelijk zijn, aan de wenschen van de meer derheid eèner gemeentelijke bevolking ge hoor te geven, als die meerderheid vermin dering of algeheele verdwijning van drank- golegenhcden eischt. Als de niet-drinkendo DE VERMETELE. 82) Alleen Betty was verschrikt en niet wei nig pruilend in de koets gebleven. Het was haar gillen geweest, dat de toeschou wers en deelgenooten dezer vertooning op de heide had opgeschrikt. „Mylady I Mylady!"- gilde Betty nog eens met alle kracht. Toen wist Patience ineens, dat hot too- verland werkelijk verdwenen was, en de droevige werkelijkheid kwam met vernieuw de wreedheid tot haar. -■„Mijn brieven I Mijn brieven!" snikte zij, en wilde naar de koets vliegen. Maar reeds was Jack Bathurst, onmiddel lijk door John Stich gevolgd, de dansplaats overgesprongen. Patience's angstige, om hulp smeèkende kreet had hem hevig aan gegrepen en in één seconde de opwinding van het voorbijgegane uur verdreven. De wondere, opgewonden stemming van die laatste oogenblikken was in dat óéne moment overgegaan in die van den koelen, moedigen zwerver, op wiens hoofd de wet een prijs gesteld had," en die nu, orn re vanche te nemen,.alle wetten tot zijn slaven bad gemaakt. Zijn scherp, vlug oog had den smid al gezien. „Volg mij, Johnbeval hij, ,,en loop om uws levens wil Toen de beide mannen de brem- en raam6truiken, die de dansplaats van den scheiden, waren doorgedrongen, za gen zij juist een man snel een donkerbruin paard bestijgen, op ongeveer twintig meter van de koets. Het portier van het rijtuig aan hun kant was open en de arme Betty lag, vlak daar bij, op den grond, nog altijd hard gillend. Met één sprong was Beau Brocade bij zijn paard, dat, gewoon aan zijn vrij leven op de heide, daar rustig heen en weer ge loop en had, wachtend op het geroep van zijn meester. De jonge man was ongewapend sedert hij zijn pistolen aan Patience's voeten had neergelegd, maar Jack o'Lantem was snelvoetig als een wild paard en kon lede ren ruiter gemakkelijk inhalen. Beau Brocade's hand greep zijn paard bij den teugel en er waren maar weinig schreden tusschen hem en den geheimzin- nigen ruiter, die juist weg wilde rennen, toen deze zich plotseling omkeerend uit zijn pistool twee kogeh afschoot op zijn vervolger. De jonge man hield zich op. Hij greep zijD paard Bij den teugel en trachtte op te stijgen, maar hij wankelde en viel bijna. „Vervolg hem, John", riep hij met schor re stem, toen hij, weer wankelend, op zijn eene knie neerviel. „Snel hem achtenal snel 1 Neem mijn paard, bekommer u niet om mij Dit behoefde John niet tweemaal gezegd te worden. Hij greep het paard bij den teugel en was, zoo snel als hij kon, in het zadel. Maar dit korte oogenblik had den ruiter een voldoenden voorsprong gegeven. Nog was de maan helder, maar de mist dik en de brem- en doornstruiken zeer dicht aan den anderen kant van den wen. Reed» was hij uit het gezicht verdweuen, John's ooron en oogen waren niet zoo scherp als die van Beau Brocade, den roover, den nu gewonden koning der heide. Z ij n eed. Toen Patience bij de koets was gekomen, was haar eerste zorg voor Betty; zij hielp het arme meisjeop de been en trachtte eenige verklaring omtrent het gebeurde van haar te verkrijgen. „Ik luisterde naar de fluit, mylady, en keek uit het raampje", jammerde Betty, die meer verschrikt dan gekwetst was, „toen plotseling het portier van het rijtuig geopend werd, ik er uit werd getrokken en gillend op den grond lag...... Dit is alles, wat ik weet". Maar één blik in de koets had Patience de geheele treurige waarheid doen zien. Dié wa? doorzocht en de holte onder de bank, waarin de gewichtige brieven gele gen hadden, waa nu leeg. „De brieven! Ach, de brieven 1" klaagde Patience in een aanval van smart en wroe ging. „Philip, dierbare Philip, gij steldet uw kostbaar leven in mijn handen en ik ben dat vertrouwen onwaardig geweest". Geheel gebroken van smart bij deze sohrikkelijke gedachte, zette zij zich, met het hoofd in de handen, in hartstochtelij ke, hartbrekende droefheid, op de trede der koets neder. „Mylady Zij keek op en zag bij het zwakke licht der maan een gestalte op de knieën, met ziohtbaar pijnlijke pogingen zachtjes tot haar voortkruipend. In één oogwenk atond zij op, slank. trofcsch, met een wereld van toorn in haar oogen, terwijl zij met afschuw neerzag op die knielende gedaante voor haar. Mijnheer", sprak zij met ijskoude ver achting, „zoo gij nog een greintje eerge voel hebt, doe dan dat masker af en laat mij ten minste zien wie gij zijt. Haar smartelijke schaamte was meer dan j zij Icon dragen. Zij, die zichzelf zoo fier, zoo sterk had geacht, dat zij zoo voor den gek was gehouden, zoo bedrogen, en dat door dezen man, dezen dief, dezen lagen roover, die haar hand had durven aanra ken. Al de trots van stand en rang ver hief zich in haar. Wie was hij, dat hij zóó tegen haar had durven spreken Haar wangen gloeiden van schaamte bij de gedachte aan die stem, die zij zoo gaar ne had gehoord, die teedere klank daarin, en ozij was zijn speelgoed geweest, zijn werktuig bij die infame list, die het leven haars broeders in grooter gevaar had ge bracht dan te voren. Hij had haar zachtmoedig gehoorzaamd; hij had zijn eigen trotschen geest voor haar smart gebogen. Zijn gelaat, nu aschgrauw en vertrokken van pijn en smart, zag met een stomme bede om vergeving tot haar op. „Een arme drommel", stamelde hij z/tfak, „wiens dwaze, bespottelijke gril Maar zij keerde met bitteren haat zich van hem af, zich in haar volle lengte op richtend, met alle middelen, die in haar macht waren, trachtend hem te toonen, hoezeer zij hem verachtte. Zij was zoo opgegaan in haar smart en vernedering, in haar bittere wroeging over* het door haar geschonden vertrouwen, dat zij niet eens bemerkte, dab hij gewond was en verzwakt door bloedverlies. „Gijgij'riep zij met verachting en afschuw uit. „Neen, spreek niet tot mij, bid ik uGijgij hebt mij voor don gek gehouden en bedrogen en ikik ach!" voegde zij er verwijtend bij. „wat had ik of mijn broeder u gedaan, dat gij hem zooveel kwaad wildet doen'! Welken prijs hebben zijn vijanden op zijn hoofd gesteld, dat gij hem aan hen wildet vèr- koopen?" Hij trachtte haar in de rede te vellen, want haar woorden pijnigden hem tiendui zend-maal meer dan die wond in zijn schoudermet bijna bovenmonschelijke in spanning sleepte hij zich tot voor haar voeten, zich aan de struiken vastgrijpend om zich op te houden. Hij wilde haar niet laton zien hoe zij hem deed lijden. Zij Zijn schoone, witte roos, die hij onwetend, naar het scheen, zoo diep had beleedigd. Haar geest was verward, zij begreep niet, en ach het was onmogelijk, dat zij kon begrijpen hoe wreed haar woorden wuren, harder om te dragen dan eenige marteling, door het duivelsch brein van menschen uit gedacht. „Ik had u goud willen geven", vervolg de zij, terwijl zij hevig snikkend bijna niet kon spreken, „zoo gij goud begeerdet Hier is de beurs nog, die ge niet aannaamt. Tweehonderd guinjes voor u, mijnheer, zoo gij mij die brieven terugbrengt". En met een laatste gebaar van oneindige minach ting wierp zij de beurs voor hem op den grond. (Wordt vervolgd). i

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1