X>on<lei*<iag 16 October, feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Beau Brocade. N°. 16457 A#. 1813. PBIJS DER AJDYERTENTIEN: Tan l—o ratals ^1.05. Ieuera regel meer f 0.17}. - Grootore lettere naai plaatsruimte. Kleine tdrertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DSZElt COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents per 3 mv.nden j l Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevostigd aijn Franco per post f 110. i.:J 1.65. ORANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artb. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door JOHANNES ALBERTUS VAN VARIK, wonende te Lcideai een verzc ksohrift 'is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudend en, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het voor-, tusschen- en achterlokaal tvan het perceel Janvossensteeg No. 26. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 October 1913. Leiden, 16 October. Do Chr. j o n gel in gsver e e n.igi n g „Pred. 12 la," alhier, had tegen gisteravond in haar gebouw aan de Janvossensteeg een open bare vergadering uitgeschreven. De opkomst ■waa zóó groot, dab er in de ruime zaal veel zitplaatsen te kort kwamen. De vergadering werd geopend met ge- ïneensch appel ijk Psalmgezang, waarna de voorzitter,de heer Huner, voorging in ge bed en het doel dezer samenkomst uiteen zette. Alsnu bracht de jonge Chï. zangvereeni- ging „De Lofstem", dir. de lieer M. van iWijk, een paar nummers ten gehoore, het geen zij later in den. avond tot veler ge noegen wederom, deed. Dr. M. M. den Hertog, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. in Den Haag, sprak daarna over Twijfel als over een algemeen men- echel ijk verschijnsel, dat zich in onzen tijd zeer doet gelden, vooral ook onder de jonge lingschap; meer in 't bijzonder over den' historischen en den zaligmakenden twijfel, en in dit verband over het woord twijfel, over het wezen, de oorzaak en den invloed van den twijfel en over de wijze om er zich tegen te wapenen en in Gods kracht de over winning te behalen. Ds. W. J. Roscani Abbing, van hier, sprak een toepasselijk slotwoord, waarin hij den jongelingen tcewensohte rust iu den strijd, den inmiddels vertrokken Ilaagschen refe rent en ook de 2angverccnigiug dankte en met dankgebed sloot, nadat andermaal ge meenschappelijk was gezongen, De voorzitter dankte ds. Roscam Abbing. Aangezien Or geen entree geheven nas, werd er in de zaal en aan den uitgang gecollecteerd voor de jongelingsvereeniging, welke weer op een welgeslaagden avond kan terugzien. Bij het examen vrije- en orde oefenin gen der gymnastiek te Amsterdam is ge slaagd mej, H. H. AI. Berkeljon, alhier. De vaste keuringscommissie van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de heeft in haar vergadering, gehouden in de Koningszaal van het Kon. Zool. Genoot schap „Natura Artis Magistra", te Am sterdam, o. m. de navolgende onderschei dingen toegekend als: Getuigschrift eerste klasse aan Adiantum gloriosum Lemkesii, nieuwgewonnen uit scutumzaailingen van de firma Lomkes en Zonen, te Alphen a. d. Rijnvan verdien ste voor Pteris Degoesi van dezelfde firma. Voor de Plantenbeursverguld-zilveren medaille (met lof der jury) aan verzame ling Hortensias, Begonia's, enz. van den heer Aid. Maarse Czn., te Aalsmeer; zil veren aan verzameling Cyclamen van de heeren D. Spaargaren Zonen, te Aals meer, en verzameling varens van de firma Lemkes Zonen, te Alphenbronzen me daille aan verzameling Cj'clamen van den heer J. Spaargaren Czn., te Aalsmeer, en verzameling Chrysanten en Aronskelken van den heer J. C. M. Mensing, aldaar. De zestiende lijst van de 35ste jaar collecte voor de Scholen met den Bijbel vermeldt o.m.Lisse met f 188.88£. Onder de nagiften: Hazerswoude (dorp) f 19.65, Hazerswoude (Rijndijk) fl. H. M. de Koningin heeft zich, op het verzoek van de Ned. Vereeniging tot bevor dering van Zondagsrust, bereid verklaard, als beschermvrouw op te treden van het in September 1914 te 's-Gravenhage te houden internationaal congres voor Zondagsrust. Z. K. H. de Prins der Nederlanden ver klaarde zich, gelijk reeds gemeld, bereid het eene-voorzitterschap van het congres te aan vaarden. Dezer dagen vergaderde de centrale commissie „Plan 1913" te 's Gravenhage, onder voorzitterschap van jhï. Ch. F. van de Poll. Uit de mededeeltngen van verscMllende aanwezigen bleek, dat liet vreemdeling-en- bezoek hier te lande zeer aanzienlijk is. Voor de spoorwegen zijn juiste cijfers nog niet te verkrijgen, maar de lieer P. A. Arriens, de vertegenwoordiger van de H. _Ij.-S.-M., wist fe vertellen, dat over de maanden Juli- Augustus 10 pCt. meer reizigers vervoerd, warc-n, dan in het vorige jaar, niettegen staande het spoorwegverkeer in geheel Europa voel van den Balkan-oorlog heeft te lijden gehad. Ook het aantal welgestelde vreemdelingen, dat per auto ons land bezocht heeft, is enorm geweest. Verder besloot de vergadering, dat de ervaringen door de commissie opgedaan, neer gelegd zullen worden in een uitvoerig rap port. Hoewel de.centrale commissie „Plan 1913" met het uitbrengen van dit rapport- feitelijk aari het einde van haar taak zou zijn ge komen, zal worden overwogen of zij zich niet zal kunnen reconstrueeren tot een per manente instelling, die dan meer eenheid) zou kunnen brengen in de actie der verschil lende vereenigingen. Gistermiddag had de plechtige-opening van liet nieuwe ziekenhuis Bethel te Delft plaats. Het gebouw heeft gekost f 70,000, welk bedrag op f 10,000 na bij elkaar is. Alleen aan giften kwam f 30,000 in. Bij de behandeling van de begrooting van het St.-Joris.Gasthuis in den Raad to Delft, kwam de heer Baut terug op het voorgevallene met zuster Lompertz en stolde de volgende motie voor: De Raad verzoekt B. en Ws. er bij de regenten op aan te dringen, .dat zoo spoedig mogelijk maatrege len worden genomen, dat de rechtspositie van het lagere personeel van dat gesticht beter dan thans gewaarborgd zal worden. Deze motie werd op voorstel van den heeir Post van den Burg aangehouden tot een volgende vergadering. Daarna werd de begrooting van het St.- Joris-Gasthuis goedgekeurd. In den ouderdom van ruim 71 jaar is overleden dr. F. H. G. van Iterson, nestor der Raadsleden van Gouda. In het begin van Juli zijn de eerste pogingen in het werk gesteld, om ook te Rotterdam te komen tot de opriohting van een coöperatieve keuken. Thans is in het Notarishuis eefc. vrij goed bezochte tweede bijeenkomst gehouden, ten einde tot de definitieve oprichting van een coöperatieve keuken over te gaan. Mcdedeeling werd gedaan, dat op dit oogenblik door 173 personen aandcelen zijn genomen tot een bedrag van f2300, onge veer de helft van de benoodigde som. De pre sidente sprak echter het vertrouwen uit,- dat het weldra blijken zou, dat er in Rot terdam zooveel sympathie voor een coöpe ratieve keuken bestaat, dat de f 4600 wel spoedig bijeen zal zijn. Staande de verga dering werden nog 15 aandcelen ad f 10 ge nomen. De heer J. N. de Jong, lid van het voor- loopig bestuur, bracht in het midden, dat het in .$e bedoeling ligt de statuten voor de Rotterdamsehe keuken in te richten in den geest van die van dc Leidsch'e coöpera tieve keuken. Nadat nog eenige vragen waren beant woord,. werd besloten tot de oprichting van de Rotterdamscho keuken. Door den Raad van Franeker is Dins dag met 7 tegen 6 stemmen besloten, den Zondag der Franeker kermis, die in 1912, toen de Raad in meerderheid rechts was, was afgeschaft, weder .te herstellen. Vóór stemden thans zes vrijzinnigen cn een Rooinsch-Katholiek, tegen drio anti revolu- tionnairen, twee Roomsch-Katholieken en een sociaal-demoöraat. De pogingen om tjlir. J. O. de Jong van Beek en Donk, die ontslag nam nis voorzitter der Ned. Maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde, op zijn ontslag to doen terugkomen, hebben geen doel getrof fen. Op het a.s. wintercongres zal in de vacature worden voorzien. Door den burgemeester van Amsterdam is van een onbekende ontvangen f1000, ten behoeve van de algemeene armen, welk be drag dooi' heui aan den Armenraad aldaar is toegezonden. De verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer in het district Amsterdam III (noodig geworden door de benoeming van den heer H. Polak tot lid van de Eerste Kamer) is .door den Mi u. van Bin- nenl. Zaken bepaald op Maandag 27 Oct., de stemming, zoo noodig, op Dinsdag 4 Nov., en de herstemming op Dinsdag 11 November. De lieer Van der Lande, door de Provin ciale Staten van Overijscl benoemd tót lid van de Eerste Kamer, heeft meldt de „N. R. Ct." die benoeming aangekomen. Te Wageningen had in een zaal van café „Moderne" do aanbieding plaats van het vaandel, op initiatief van een dames comité aangeboden door docenten en assisten ten der R. H. Land-, Tuin- cn Boschbouw- school aan het Wageningsch Studentenkorps. Onder zeer groote belangstelling werd gisternamiddag het nieuwe gebouw van den Nederlandschen Militairen Bond aan den Kanaalweg te Helder plechtig geopend. Door de zorgen van de Vereeniging R.-K. Herstellingsoord voor longlijders cn zwakke kinderen in Nederland is op een der fraaiste punten van Gelderland, op on geveer een uur afstand van Nijmegen, het R.-K. Sanatorium Dekkerswald verrezen. De offieieele opening van deze grootschc inrichting had heden plaats. De gen.-majoor P. Kleynhens, comman dant der Nieuwe Holl. Waterlinie, zal t-cgen November den militairen dienst met pen sioen verlaten. In de Geref. kerk, te aassluis, is in do gewone collecte voor de kerk, gecolleoteerd een gift van f 1000, als bijdrage in de bouw kosten van een nieuw gebouw der Vrije Universiteit. AALSMEER. Op de vergadering ter be spreking van oen onafhankelijkhcidsfeest in dezo gemeente bleken bij opening el-echts ongeveer 25 personen aanwezig te zijn. Uit dezo slechte opkomst viel reeds dadelijk op te maken, dat het tot een feest wel niet zou l^omcn. Dc voorloopige commissie wei gerde bovendien aan te blijven, pen andere kon niet samengesteld .worden. En waar geen commissie te vinden is, zal van feest wel geen sprake wezen. Zoo mogen wo dus gerust constatoeren, dat ook deze poging tot niots geleid heeft. Waarschijnlijk zal niemand den moed bezitten, om, nadat tot nu toe alles op een fiasco is uitgeloopen, nogmaals de zaak ter hand te nemen. BODEGRAVEN, De anti-rev. kiesverecni- ging heeft den candidaat der christelijk-, historischen voor den Gemeenteraad, den lieer J. v. d. Marei, overgenomen. HILLEGOM. Gezien een verzoekschrift aan den Raad van den heer J. Herben zal er op de begrooting dezer gemeente dienst 1914, een "post worden uitgetrokken voor xiolccring van dc Vinkelaan, waarmede ook wordt beoogd 'een verbeterde afwatering bij de rol-voetbrug aldaar. De stemming ter vervulling van oen vacante plaats in den gemeenteraad zal plaats hebben op Donderdag 23 October a.s. Dc candidaat van eon groep arbeiders, de heer Paase, (zijn eigen Kiesvereeaiging stelde den heer Vooren) heeft voor het lidmaat schap van die Kies vereeniging bedankt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gister avond werd in het hotel „De Roskam" al hier, de Oranje-Vereeniging definitief opge richt. Doel is het kweeken en onderhouden van liefde tot het huis van Oranje en het organiseeren van Volks- en kinderfeesten op nationale feestdagen. Het bestuur der Vereeniging bestaat uit 13 personen, waarvan er 12 door de leden wer den gekozen, terwijl de Harmonie-vereeni- ging zal worden uitgenoodigd tot benoeming van het 13de lid. Waar bij te houden feesten de medewerking der muziek-vereeniging im mer noodig is, werd deze bepaling in het reglement opgenomen, opdat de Harmonie meer op de hoogte zou zijn van het innerlijke leven der Oranje-Vereeniging, wat de sa menwerking zeer zeker zal bevorderen. Jaarlijks treden 3 leden af. dio niet ter stond herkiesbaar zijn. Ten opzichte van de leden is bepaald, dat er 4 moeten behooren tot de Ncd.-IIcrv., 4 tot de Geref., en 4 tot de R.-K. Kerk. Ook met de te organiseeren feesten is met de Kerkelijke gezindten rekening gehouden, waar ten deze niets zal worden georgani seerd, wat in strijd moet worden geacht met de godsdienstige richting der leden. Jaarlijks zullen 2 vergaderingen worden gehouden en wel één in de maand Februari, en dc andere vóór een eventueels feestvie ring, in welke laatste de plannen voor een feest zullen worden besproken en vastge steld. Verder zal eèn vergadering worden be legd, zocdra een zeker deel de leden dit vraagt. De contributie is bepaald op een mini mum van vijftig cents en zal jaarlijks vóór 1 Juli worden geindi voor 1913 zal tot. dek king der kosten van oprichting over het 1/1 deel der bijdrage worden beschikt. De vereeniging telt icden en adspirant- leden, eerstgenoemden die den leeftijd van 20 jaren moeten hebben bereikt, bezitten het stemrechthet lidmaatschap staat open zoowel voor mannen als vrouwen. Tot leden van het bestuur werden gekozen do heeren: P. J. Alkemadc, H. J. bok horst, H. de Boer, J. Hucting, J. van Maa- non, Jac. Meyer, A. C. van Mill, J. Min- nee Chrz., W. Schoonevcld, H. Snel, C. van Tol cn Jac. Wassenaar. Do waarnemend voorzitter, de heer J.. Huetirig, dankte aan het eind der verga- doring voor de flinke opkomst er waren ongeveer 60 personen aanwezig hoopte dat in het vervolg de leden eveneens trouw de vorgadcringen zouden bijwonen en spoor de ieder aan tot het werven van nog meer dere leden; het streven zij, dat ieder in gezetene lid is der Oranje-Vereeniging! KATWIJK.AAN.ZEE. Door dc Chr. Jon- gclingsvvr Amos. V6a, allüer, is tot voor zitter verkozen (lc heer W. van den Akker, hoofd der Herv. School alhier, dio deze benoeming heeft aangenomen. Dr. O. N. Impcta van lvatwijk-aan-Zec, hcrocpcn predikant te Avoreest, is door de Classis Ommen der Gereformeerde Kerken peremptoir geëxamineerd cn met alle stom men toegelaten tot dc bediening des Woords. Dr. ïmpeta stelt zich voor, Zondag 7 Dcc. a.s. zijn intrede te doen, na bevestigd! te zijn door zijn vader, ds. J. J- Impcta, van Katwijk-aan.Zee. LEIDSCHENDAM Dc Stsr-l" l-vat de statuten van de R.-K. bloemist- en tuin'- bouwlicdcn-vcrccuiging „St-Jau", alhier. LEIMUIDEN. Een inwoner van onze ge meente koolit op het koelhui- van den heer i K. tc Nieuwer-Aanstel, een tweetal kocdcn, die hij meteen meevoerde cn hier op stal bracht. Den volgenden morgen echter waren de beesten verdwenen. Nergens was or iels van tc ontdekken. Bij ingesteld onderzoek bleken de dieren weer naar hun vroegor verblijf in Nieuwer.Amstel teruggekeerd to zijn, hetgeen ook daar, zooals men begrijpen lean, groote verwondering teweeggebracht had. NOORDWIJK. In het nieuwe, gezellige lelectrisch verlichte voorzaaltje van café „Hot Fortuin" van de Ervcu O. Gor dijn, vergaderde gisteravond de afd. Noord- wijk van de „Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur", onder presidium van den voor zitter, den lieer W. dc lluyter. Medegedeeld werd, dat de lessen van heb tweede cursusjaar van den Rijkstuinbouw- DE VERMETELE. 21) Zijn cape was donker en doelmatig, maar van liet f'inste laken en van den laatsten, modieuzen snit en daaronder kwam een keurig zijden, geborduurd vest te voorschijn. Om zijn hals en polsen had hij van de fijnste Mechelschc kant en zijn laarzen, hoezeer sterk eu zwaar, verrieden de kleinte en welving der voeten. Hoewel Jack Bathurst klaarblijkelijk gereden had, droeg hij noch rijzweep, noch karwats. •Philip merkte gedurende hun snellen loop naar de schuilplaats, door Bathurst voor hem uitgedacht, dit alles op, wat echter Patience met de snelle opmerkingsgave der vrouw terstond had gezien. Natuurlijk was de kapitein voor haar slechts een beleefde vreemdeling, aangenaam om te zien, en met al die ridderlijke eigenschappen, die deze bewogen tijd te voorschijn riep in de harten zijner zonen. Zij wist niets van Beau Bro cade, den roover, en zij zou waarschijnlijk hevig geschrikt zijn bij do gedachte, dat de naam vah een dief verbonden was aan dien vaD haar pas ontdekten romanheld. Zij- stond eenigen tijd in de open deur, met starende oogen de gestalten dier beide mannen volgend, tot z'j achter een verhoo ging der heide verdwenen; toen keerde zij' zich met een lichten zucht om en giug naar binnen. John Stich en juffrouw Betty waren in een verwijderden hock in druk gesprek met elkaar. Patience wilde hen niet storen. Zij was John zoo dankbaar en had schik in zijn duidelijke genegenheid voor de aar dige Betty. Zij liep de werkplaats door en toen zij de deur aan het achtereind opende, be merkte zij, dat die uitkwam op een kleine plaats tusschen de smederij en de hut, waarin Stich en diens moeder, die het huishouden voor hem waarnam, er met veeJ zorg in geslaagd waren eenige bloemen te kweekeneen paar hooge stokrozen, enkele heldere zonnebloemen en wat welriekende reseda's, terwijl achteraan een aardig perk je witte struikrozen, bekend onder den naam van ,,de vijf zusters", zijD geuren over deze oase in de heidewildernis ver spreidde En terwijl haar verbeelding nog eens rondzwierf in het rijk der droomen, begon zij onwillekeurig het lieve, oude wijsje te neuriën„Mijn schoone witte roos". Plot seling, b:i een snel invallende gedachte, terwijl haar oogen verduisterden, en haar wangen begonnen te branden, trok zij een bosje dier sneeuwwitte bloemen, waarop nog glinsterende regendruppels lagen, naar zich toe en begroef haar gloeiend gezicht daar in. Toen trok zij er een mooie witte roos af en stak die met een zucht in haar cein tuur. Een voorstel en een bedreiging. Sir Humphrey Challoner had niet lang geaarzeld Mittachips heilloozen raad op te volgen Hij gebruikte de oude spreuk, 'dat iü de liefde alles geoorloofd is, tot ver schoon iug van zijn boos plan. Hij was niet in elk opzicht een slecht mensch. Behalve zijn geldzucht, had hij geen dier groote ondeugden, die in dien tijd bij de aristo cratie werden verschoond. Hij dronk sterk en eischte zijn pond vleesch van al zijn pachters, maar dit was iets zeer gewoons voor een Engelsch edelman in de achttien de eeuw. Een groot aantal hunner was on vermogend en allen waren liefhebbers van een rijk maal. Aanvankelijk had hij niets kwaads in den zin tegen den Graaf van Stretton. Zijn dom bedacht plan was, Phi lip eerst in moeite te brengen en hem er daarna uit te helpen, om aldus de dank baarheid te verkrijgen van de rijkste erfgename van het graafschap en de mooi ste vrouw van Engeland tevens. Sir Humphrey Challoner was geen diplo maat; hij was een ruw landedelman van dien tijd, met sléchts bekrompen begrip pen van recht en onrecht, waar zijn eigen begeerten er mede gemoeid waren. Zijn oorspronkelijk plan was mislukt door die Parlementsakto, waardoor Philips leven in groot en onmiddellijk gevaar raakte. Sir Humphrey begeerde den dood des jonge- lings niet; natuurlijk niet. Daarbij had hij niets te winnen; hij begeerde alleen zijn zuster Patience tot vrouw. Hij wilde nu haastig naar Londen reizen, hopende gebruik te maken van den in vloed ,dien hij had, en van hetgeen hij wist van Philips houding tijdens den op stand, om zoo Philips in-vrijheid-stelling en rechtvaardiging te bewerken. Dat Patience het middel had gevonden, om buiten hem om haars broeders onschuld te bewijzen, was een bittere teleurstelling voor Sir Humphrey. Hij wist, dat zij uit eigen beweging nimmer zijn vrouw zou worden, maar alleen door dwang of uit dankbaarheid. Deze laatste was nu buiten kwestie. Hij kon niets doen om die te winnen. Dwang was nu het eenig middel en Mittachip had met krachtige overreding hem den eenig mogelijken weg gewezen; daarom ging hij nu naar de smidse van John Stich om dat plan ten uitvoer te brengen. Het was dicht bij zonsondergang. De hei de was overdekt met brem, bramen en erica, gekleurd door de ondergaande Sep- temberzon. Toen Sir Humphrey bij de smidse kwam, was het eerste, dat hij zag, het mooie, kastanjebruine paard, vastgebonden aan den deurpost, hetzelfde, dat hij dien dag ,,een ,klein fortuin waard" had genoemd. Het lot was hem blijkbaar gunstig gezind. Mittachip had hem niet bedrogen, met geen valsche hoop gevleid. Overigens was de werkplaats leeg; van John Stich was niets te zien, ook niet van den vreemdeling, die dat paard bereed. Sir Humphrey trad bin nen en ging, zoo geduldig als hij kon, zitten wachten. Toen Jack Bathurst even later in de smid se terugkeerde, zag hij, dat Mylady, Betty en Sticli weg waren, terwijl daar op den kant der ruwe dennenhouten tafel, onge duldig met ziju karwats tegen zijn laarzen kloppend, niemand minder zat dan de Squire van Hartington. Jack had hem den vorigen nacht op de heide vluchtig gezien, onder omstandighe den, die zelfs nü een glimlach op zijn lippen brachtentorwijl de armenkas van Bras- singfc'on er vijftig guïnjes rijker door was geworden. Een oogenblik twijfelde hij of hij al dan niet zou binnentreden. II-was toen natuur lijk gemaskerd geweest en kende geen zweem van vrees. Zijn moedige, duivelsche lust tot grappen en avonturen kreeg dra de overhand en het volgend oogenblik had hij den Squire gegroet met al de hoffelijk heid, die hem eigen was. Sir Humphrey keck hem even scherp aan. Jong cn goed uiterlijk! Dikwijls te zien bij dc smidse tegen zonsondergang „Uw dienaar, mijnheer!" zeide hij, terug groetend. Sir Humphrey had geen haast. Hij geloofde vast, dat het lot beslolon had hem gunstig gezind tc zijn in dezo zaak; maar hij' wilde voorzichtig wezen om zijn onderneming niet in gevaar tc brengen. Daarom begon hij met een gewoon praat je over het weer, den regen, den slechten toestand der wegen en het ontoereikend politietoezicht in de streek, over den laat sten opstand en dc nieuwste mode in de kleeding. Jack Bathurst kwam in zijn gewone doen., Hij was slim genoeg, om te bcgrijocn, dat Sir Humphrey Challoner, naar zijn eigen meening, een diplomatiek spel speelde van de kat on de muis -n het intérresseordo hem te weten wat zijn eindoogmerk was. Hij had niet lang tc wachten na een poosje over allerlei gepraat to hebben, ging Sir Humphrey recht op zijn doel af. „Drommels!" riep hij plotseling uit, in eens zijn gebabbol over allerlei afbrekend, ,,hoe lang zou die smid van zijn werk weg blijven? I-Iij is een luie loeglooper. Wat zegt gij er van, mijnheer?" „Neen, mijnheer, gij doet een goed man onrecht aan", antwoordde Bathurst. ..John Stich is een ijverig workman. Zal ik hem voor u roepen"? Ik ken den weg in dit huisje". (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1