N\ 16455 Dinsdag 14 October. A0. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Beau Brocade. PRIJS DER ADTERTENTIEN: Tan 1u regels ,'1.05. Iedere regel meer /"0.17i. Grootere letters naar plaateruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contant elk tiental woorden meer 10 Oents, Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maandeD 2 2 Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn franco per post a HÏSDEKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeeue kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan D. SCHOTEL, cn rechtverkrij genden tot de oprichting van een emailleer inrichting in het perceel Heerenstraat No. 51, Sectie M No. 455. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 October 1913. Leiden, £4 Ocioben. Prof. dr. E. O. van Leersum, hoog leeraar aan de faculteit der geneeskunde aan do Rijks-Universiteit alhier, zal eerst- daags Leiden verlaten en zich metterwoon te Amsterdam vestigen. Hij blijft echter heb ambt van hoogleeraar hier bekleeden. Om in aanmerking te komen voor ouder domsrente hebben zich hier reeds ongeveer duizend personen aangemeld, die zeventig jaar zijn of ouder. Benoemd is tot onderwijzer aan een öpenb. la.g. school te 's-Gravenhage de heer J. Bolle, alhier. Voor den dienst in Ned.-Indiè zijn be stemd om te worden'benoemd tot onderwij zeres 3de kl. bij heb openbaar Europeescli lager onderwijs do dames J. W. van Nieu- wenhuizen te Leiden, en J. Valk, te "Wasse naar. Bij de mitrailleur-afdeelingen alhier, te Deventer, Maastricht cn Amersfoort zijn de daarbij van de veld-artillcrie gedetacheerde miliciens der lichting 1910 (het militiekader inbegrepen) tot 8 November voor herha lingsoefeningen onder de wapenen geko men. De kapitein B. E. Stövcr, van het 4de reg. inf., wordt 31 dezer ontheven van zijn detacheering onder de bevélen van den chef van den generalen staf te 's-Gravenhage en komt dan hier in garnizoen. Den 13den Februari e. k. zal het 100 jaar geleden zijn, dat het 3de regiment huzaren, te 's-Gravenhage in garnizoen, werd opgericht. Een commissie is belast met de regeling der feestviering. Men meldt ons uit Den Haag: Na de algemeen© bespreking omtrent die vast te stellen loonregeling op 8 Ocobcr -jl. worden door den Directeur-Generaal der Posterijen Verschillende beambten, voormannen in de postale vakbeweging, in afzonderlijke audiëntie opgeroepen, ten einde te beraad slagen omtrent de wijze, waaTop gegevens kunnen worden verzameld voor de voorge nomen standplaats-in deeling. De heer Jurriaan Kok is voornemens te bedanken als directeur der Kon. PoT&e- loin- en Aardewerkfabriek Rozenburg", omdat z. i. bet wethouderschap van publieke Werken van een groote stad als Den Haag den geheelen persoon opeischt. De heer K. ter Laan verzoekt aan „Het Volk" het volgende te plaatsen: De Haagsche (soc.-dem.) Raadsfractie wees als haar candidaat voor de wethou dersvacature den heer Hoejenbos bij meer derheid van stemmen aan. De voorzitter, de heer K. ter Laan, deelde daarop aan de vergadering mede, dat hij na deze beslis sing het voorzitterschap neerlegde, in ver band met het feit, dat hij pas de vorige maand als candidaat van de fractie was aangewezen. Blijkens een bij het hoofd-comité van het Ned. Roode Kruis ontvangen telegram zal de ambulance van het Ned. Roode Kruis, welke te Belgrado onder dr. Lingbeek werkzaam is, Vrijdag 17 dezer des namid dags 3 u. 11 m. aan het station der Staats spoor te 's-Gravenhage aankomen. Naar ,,De Res.-bode" verneemt, werd in dé laatst gehouden vergadering van de Scheveningsche afdeeling der S.-D. A.-P. bosloten, het partijlid dr. H. E. van Gel der, gemeente-archivaris, ter verantwoor ding te roepen over zija deelneming aan de onthulling van de bekende gedenksteenen bij gelegenheid van de onafhankclijksfees- ten, m Den Haag. Eveneens een ander par tijlid, dat gekostumeerd aan den histori sch en optocht had deelgenomen. Zooals wij indertijd gemeld hebben, werd in dien Raad van Amerongen gevraagd naar de woonplaats van den nieuwben ein den burgemeester, jhr. rnr. W. vain Weede. Uit de rede, door den nieuwbenoemde bij zijn installatie gehouden, blijkt, volgens het ,,N. v. d. D." dat de burgemeester zich op manoeuvres bevond en daardoor zeer laat van zijn benoeming kennis kreeg. Te Utrecht ia een der zalen van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen werd een algemeene vergadering gehouden van den Ned. Bond van Rijkshulptelofonisten, onder presidium van mêj. A. van Haaren, uit Culernbui'g. De vergadering was zeer druk bezocht. Daar de hoCifdbestuur.sleden hun func tie hadden neergelegd, moest een geheel nieuw bestuur worden samengesteld. Wijl evenwel geen voldoend aantal personen zich beschikbaar stelde, om zitting te nemen in het bestuur, werd ten slotte na uitvoerige besprekingen besloten, den Bond van Rijks- hulptelefonisten te ontbinden. Gisteren, ter eere van het 25-jarig jubi leum van den beer B. Nierstrasz, als direc teur van de Hollandsche Stoombootmaat schappij, te Amsterdam wapperden talrijke vlaggen van de gebouwen en schepen dezer Mij. Het kantoor was feestelijk versierd, terwijl voorts tallooze bloemstukken als be wijzen van hulde werden ontvangen. De commissarissen zoowel als deputaties van het kantoorpersoneel, van gezagvoerders en scheepsofficieren, va schepelingen en boot werkers, van bazen en controleurs, boden den jubilaris met hun gelukwenschen ver schillende hudeblijken aan. Ook de over- zcesohe agenten, de directies van andere stoomvaartmaatschappijen en vele andere belangstellenden deden persoonlijk en laags tele gr. weg van hun hartelijke deelne ming in het jubileum van den heer Nier strasz blijken. Wij vernemen nog, dat de heer Nief- strasz een groote bronzen medaille heeft in gesteld, die aan iedler zal worden uitgereikt die gedurende twaalf jaren bij de Holland sche Stoombootmaatschappij is werkzaam geweest, en ook in de toekomst aan allen zal gegeven worden, die twaalf jaren de Maat schappij hebben gediend. Aan de eene zijde er van staat: „Voor bijzondere diensten, ver richt ten bate van de Hollandsche Stoom bootmaatschappij De keerzijde vertoont Mercurius, die het eeTste schip aan de zee toevertrouwt. Onder die afbeelding staan de woorden Wèl-vaart I en Hou zee Te Tilburg is in een bijeenkomst van afgevaardigden van verschillende vereeni- gingen besloten, een groote huldebetooging te houden voor oud-minister Talma, uit dankbaarheid voor de vele door hem tot stand gebrachte sociale wetten. Aan de betooging die einde November zal plaats hebben en waarbij mr. dr. Jan van Best, te Eindhoven, lid der Tweede Ka mer der Statbn-G ener aal, als hoofdrede- naar zal optreden, hebben reeds een vijftien tal vereeniigingen haar deelneming toege zegd. De uitnoodiging door de Handelsver- eeniging St-Franoisous van Assisie" aan minister Talma, om bij de huldebetooging aanwezig te zijn, heeft deze niet kunnen aan nemen. Hij heeft zich echter bereid veT- klaard, te komen spreken over een op te geven onderwerp. Deze aanbieding werd ge accepteerd en als onderwerp gekozen „on eerlijke concurrentie." De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal 18 October a.s. niet plaats hebben. HILLEGOM. De Raad vergadert Dinsdag a.s. des voormiddags om 9.45. In een vergadering van het departe ment Hillegom van ,,'t Nut" is de heer D. C. D. Breemee gekozen tot lid van het bestuur, in Üe vacature ontstaan door overlijden van den heer P. H. van Wave- ren Hzn. KATWIJK-A AN-ZEE. Maandag kwamen hier zes partijen haring in afslag. Volle ha ring bracht per kantje op 15,80—15.95 maatjesharing ƒ15.95; ijle haring ƒ13.45— 13.95steurharing 12.2014.65 makreel 8.50—9.90. Van de Katwijksche visschersvloot heb ben thans op één na alle loggers twee of drie reizen gemaakt, terwijl de helft van het aantal bomschuiten reeds tweemaal bin nen kwam. LIS SE. Bij Kon. besluit is met ingang van den datum, waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool alhier, de heer S. Boot, te Hoogkarspel. NIEUW-VENNEP. In het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem. alhier heeft men alle ramen van nieuwe ruiten voorzien. Deze nieuwe in lood gevatte ruiten, ma ken een prachtig affect, terwijl de uitvoe ring van dit werk den aannemer D. Bak ker alle eer aandoet. Nadat Zaterdag j.l. het werk voltooid was, herdacht de predikant Ds. Van den Bosch dit in zijn prediking naar aanlei ding van Jes. 54:12a.: „En uwe glasvenste- ren zal ik kristallijnen maken." De werkzaamheden van het bieten- rooien vlotten door het gunstige najaars weer naar wensch. Massa's bieten zijn reeds naar de fabriek vervoerd; naar men ons van bevoegde zijde mededeelde was verleden Zaterdag 1/3 der geheel© voorraad reeds verzonden. Men verwacht dan ook, dat bij eenigszins gunstig weer bij begin December, wellicht nog iets vroeger, de geheele campagne afgeloopen zijn zal. De opbrengsten vallen over 't geheel tegen en het gewicht van 40.000 K.G. per H. A. wordt heel weinig bereikt. Verscheidene landbou wers halen een gewicht van nog geen 30.000 K.G. bieten per H. A. Neemt men hierbij het lagere gehalte en den 1 ageren contractprijs van vorig© jaren in aanmerking, dan kan men rekenen dat ge middeld de opbrengst 1/4 of ruim 1/4 min der zal zijn dan in de twee laatste jaren. Zij, die een suikerprijs-contract (riciso- contr.) hebben afgesloten, hebben ook al geen meevallertje, daar deze prijs 15 cent minder is, dan de 14 pCt.-prijs bedraagt. Zoo zal 1913 geen best bietenjaar worden. Door de commissie voor het organisee- ren van een onafhankelijkheidsfeest is van den burgemeester verlof verkregen daar voor twee dagen te bestemmen, welke nog nader bepaald zullen worden. De eerste dag zal gewijd zijn aan het houden van een kinderfeest voor de schooljeugd. Ook zal dien dag, in overleg met de voorgangers der verschillende gemeenten, Neerland» on afhankelijkheid kerkelijk worden herdacht-. De tweede dag zal op verschillende wijzen gemaakt worden tot een volksfeestdag. Reeds is een aanvang gemaakt met het inzamelen van gelden voor het feest, 't Is te hopen, dat de gemeentenaren door ruime bijdragen een goed slagen van het herden kingsfeest mogelijk zullen maken. Ook in dezen heeft de burgemeester zijn welwillen de medewerking betoond door 't schenken van een flink© bijdrage. NOORDWIJKERHOUT. Maandagavond had in „De Geméentewoning" alhier, de eerste algemeene ledenavond plaats. Een talrijk publiek was opgekomen. Mede waren tegenwoordig, de nieuwe pre dikant en onze vroegere herder ds. Bocke uit Schoor!. De bijeenkomst werd geopend door ds. E'. Ter Haar Romeny, van Voorhout. Deze bracht hulde aan dr. Boeke, voor alles, wat hij gedurende zijn elf-jarig verblijf in onze gemeente had tot stand gebracht en sprak de hoop uit, dat de nieuwe predikant op den ingeslagen weg zal voortgaan. Alle aanwezigen zongen daarna 'Psalm 146. Nu nam ds. Boeke het woord en zette breedvoerig uiteen de wordingsgeschiedenis van „De Gemeentewoning" en herdacht al de moeilijkheden die aan de tot-stand- koming van een eigen gebouw vooraf gin gen. Verschillende Gemeentewoningen wer den op doek gebracht uit binnen-en buiten land en allerlei lichtbeelden, hierop be trekking hebbende, werden vertoond. Een ©n ander werd afgewisseld met keurig uit gevoerde zangnummers van het „Gemengd Koor". De R.-K. Mannen-Zangvcreeniging „Pius X" heeft besloten zich aan te slui ten bij den „R.-K.Volksbond", alhier. WADDINXVEEN. De „Sts.-Crt." bevat de statuten der naarol. venn. Stoommeubcl- fabriyk, voorheen Hoekstra cn Van der Wolff, alhier. Kap. f 50.000, in aand. van f 500, gepl. en volgest. 58 aand. Dir. A. O. Hoekstra comm. C. J. Alblas en L. de Graaf. f 1.10. q 1.30. 1.C5. „Hlathesis Scientiarum Genitrix." Door het bestuur van „Mathesis Scicntia- rum Genitrix" werd gisteren het 14d© theor. monteurs en het 16de t-heor. leerling- monteurs examen afgenomen in tegenwoor digheid van de heeren dr. P. M. Verhoeckx w. i. en H. W. L. Briickmann e. i. als gede legeerden van de vakafdeeling voor elec- trotechniek van het Koninkl. Instituut van Ingenieurs. Van de leerling-monteurs slaagdenII. Beltman, C. van Bentem, H. M. Bernsen, allen van Leiden C. Cammcraat, 's-Gra- venhagcW. L. H. van Grasstek, Voorscho ten W. Guldemond, LeidenG. Groe- newegen, LeidenH. J. Hagers, 's-Graven hage W. F. Hemerik, LeidenW- H. Ho- vy, Rotterdam M. A. Huisman, Schevc- ningen M. de Jong, E. F. J. Langer, H. H. Mulder, C. J. Nulle, G Reuvers, allen van 's-GravenhageC. J. Stephanus, E. A. Struykenkamp, beiden van LeidenF. A. Tangel. J .M. J. Vink, C. D. Winterdijk, J Ch. G. de Wit, allen van 's-Gravenhage M. E. Zitman, Leiden. Afgewezen twee. Van de monteurs slaagden J. Arnoldus, Leiden J. M. van Bemmel, W. P. J. Bolt Jr., beiden van 's-Gravenhage; Ch. M. Brand, L. de Bruin, beiden van Leiden F. Harte velt, Scheveningen W. Hess, Amster dam A. Th. J. Luyben, W. Ch. Maitland, beiden van 's-Gravenhage L. C. van Meurs, VoorschotenG. W. van Tol, LeidenJ. Voerman, Haarlem P. P. Wellens, 's-Gra venhage W. Zwart, J. G. van de Rotte, beiden van Leiden en L. Schouten, Ouds hoorn. Afgewezen een. Rijkstfsïisbonwvriaitei'sciiool te Irisse Uitslag van het herexamen, gehouden op 10 en 11 October j.l. Tot de 2de klasse zijn alsnog toegelaten de leerlingenA. Becrhorst, te Sassen- heimF. Boot, te Leiderdorp J. G. Pij- nacker, te LisseJ. Roozen, te Sasenheim J. Smit, te Haarlem Uitslag van het Toelatingsexamen, ge houden 10 cn 11 October j.l. Aan liet Toelatingsexamen werd door 17 candidaten deelgenomen, waarvan do na volgende 16 slaagdenA. A. Bolt, to 's-GravenhageP H. v. d. Eijken, to HeemstedeC. T. Engel, te HillegomJ. Enthoven, te Nieuw-Vennep (Haarlem- meer) P. A. Goemans, te HillegomA. A. Haarmans, te Leiden W. Hansen, te Lis- se N. F. H. ten Holt, te LeidenP. L. Jung, te Leiden; A. H. Lefeber, te Lisse; H. Rot, te Westzaan H. M. A. Ruijsenaars, te Heemstede J. G. Schilpzand, te Hille gom L. Verdegaal, te Sassenheim C. J. S. v. d. Wiel, te Sassenheim, cn D. Zijp, te Lisse Toegelaten werdentot de lessen in de Duitsche taalA. A. Bolt, G. T. Engel (voorwaardelijk), J. Enthoven, P. A. Goe mans, N. F. H. ten Holt. P. L. Jung, A. H. Lefeber (voorwaardelijk), H. Rot (voor waardelijk), H. M. A. Ruijsenaars, J. G. Schilpzand, L. Verdegaal, C. J. S. v. d. Wiel, D. C. Zijp, Tot de lessen in do Engelscho taalC. T. Engel (voorwaardelijk), J. Enthovon, P. A. Goemans (voorwaardelijk), W. Hansen, N. F. H. ten Holt, P. L. Jung, H. Rot, J. G. Schilpzand, L. Verdegaal, C. J. S. v. d. Wiel, D. C. Zijp. DE VERMETELE. 19) „Maar „Gij zult op een halve mijl van hier een eenzame hut vinden, daar slaat ge links af en dan zult gij komen aan een huis, dat vroeger een herberg was. Daar is de Bohelm. Ik zag hem er nog geen halfuur geleden. „Maar de rebel, kapiteinwierp de 'sergeant nog zwakjes tegen, „mijn plicht......" „Nu, sergeant, zooals gij wilt", sprak Bathurst koel, met een vertooning van vol komen onverschilligheid, „maar terwijl gij hier bezig zijt, zal Beau Brocade u door de vingers glippen. Nu is hij nog in dat huis, maar voor zonsondergang zal hij weg zijn. Zoek naar je rebellen, verkwist den tijd en de honderd guinjes zijn voor jou en je mannen voor altijd verloren". Het was duidelijk, dat beiden, sergeant en manschappen, besloten hadden deze kans op een mooi fortuintje niet te verlie zen. „Zoo zij het dan, mijnheer", sprak hij besloten. Alles wel beschouwd", voegde hij er bij, „kan ik altijd nog terugkeeren en de smidse doorzoeken". Al de soldaten schenen als een man een zucht te slaken van verlichting en begeerte en nauwelijks had de sergeant dit gezegd, of zij keerden zich om tot vertrek. „Gij zijt een verstandig man, sergeant", sprak Bathurst vroolijk. „Voort nul Al recht-uit maar, dien weg voor u. De hut is juist achter dat groepje dennen in de verte en daar zult ge den verderen weg, linksaf, zien. Maar ik zal je voor dien tijd wel inhalen. Ik moet mijn paard eerst een handvol haver geven Nog terwijl hij sprak riep de sergeant: Geeft acht!" „Ik zal niet mankeeren, mijnheer", riep hij opgewonden uit. „Bij mijn ziel! 't Is een fortuin 1 Omgekeerd! Marsch!" De jonge man stond in de deuropening en keek het troepje na, dat, voorafgegaan door den sergeant, op jacht was naar for tuin. Ook John Stich volgde hen met zijn oogen totdat de roodrokken d.oor de krom ming van den weg aan het oog onttrokken waren. Toen keerden zij beiden om en gingen binnen. Maar Lady Patience had de soldaten niet nagekekenmet haar wijdgeopende, schitterende, magnetische oogen staarde zij als in geestverrukking den vreemdeling aan. De naam van den vreemdeling. Juffrouw Betty bekwam het eerst van Kaar schrik en verbazing. Ook zij had den vreemdeling met verbaasde en vragende oogen aangestaard. „Dit is de heer, die gisteren den briet van Zijne Edelheid bracht", fluisterde zij haar meesteres in. Patience sloot even haar oogen; haar geest, die rondgezworven had in het droo- menland, waar vanouds helden en ridders wonen, keerde tot de aarde terug. „Dan moet hij geraden hebben, dat mijn broeder hier was", mompelde zij, „en dit deed hij dan nu, om hem te redden". Maar toen de spanning voorbij was, kwam de heldere, zonnige natuur, die den vreem deling zoo eigen scheen, spoedig weer bo ven cn weerklonk zijn blijde lach. „Ziezoo 1 Dat is weer voorbij!" zeide hij tot John. „"Verduiveld! Hij verzwolg als een baardvisch het aas, hè, vriend Stich?" Hij scheen het opzettelijk te vermijden Pa tience aan te zien; misschien wilde hij met zijn aangeboren kieschheid haar tijd geven, om tot kalmte te komen. Maar nu trad zij vooruit, hem aanziende met een lieven lach, waarin een oneindigheid van gevoel lag. „Mijnheer", zeide zij1, „ik wilde u bedan ken Hij strekte zijn hand uit met een gebaar van afwijzing. „Mij bedanken", 6prak hij met diepen eerbied. „O, gij schertst slechts. Ik heb niets gedaan om zoo'n groote gunst te verdienen". Hij boog voor haar met hoofsche be valligheid; maar zij liet zich niet tegen spreken. Zij wilde gelooven, dat hij aldus voor haar gehandeld had. „Mijnheer, gij doet te kort aan uw edele daad", zeide zij. „Wilt zij mij niet veroor loven te gelooven, dat, wat gij zooeven deedt, gij dat deedt door uw goed hart gedrongen, en omdat gij zaagt, dat wij zoo angstig warenen datik zoo onge lukkig was Zij was heerlijk schoon, zooals zij daar voor hem stond, met haar als goud glanzen de haren in de schuine stralen der dalende Septemberzon. Zij had een zachte, melo dieuze stem en er was iets lokkenda in, toen zij hem een kleine bevende hand toe stak. Hij hield die voor een oogenbhk vast in de zijne; toen boog hij zijn jonge, ranke figuur en drukte zijn lippen op haar vin gertoppen. „Dank voor die zoete illusie I Ik zal meer dan beloond zijn, zoo die u nog een poosje bijblijft" Ondertusschen had John de tusschendeur opengemaakt, Alles in orde, volkomen veilig, mylord riep hij vroolijk uit; „hier zijn alleen vrienden". Broeder en zuster, aan niets anders den kend, in hun blijdschap over het afge wende gevaar, hadden elkaar omhelsd. Ka pitein Bathurst had haar blijden uitroep „Philip!" gehoord, had gezien hoe haar betraande oogen van blijdschap straalden en een vreemd gevoel van toorn, dat zij zelf niet verklaren kon, drong hem, zich met gefronst gelaat en èen zucht om te keeren. Patience klemde zich zenuwachtig opgewonden aan haar broeder vast. „Gij zijt gered, lieve" mompelde zij, met haar bevende moederlijke handen het dier bare hoofd streelend, dat zoo pas nog in zoo'n gevaar verkeerde, „gered en veilig laat mii uw dierbare handen voelen o! het was toch zoo vreeselijkNog een oogenblik en ge zoudt ontdekt zijn! „Mijnheer" riep zij uit, zich nogmaals tot den vreemdeling wendend, met een opwel ling van dankbaarheid, ..mijn woorden van dank moeten zoo arm zijn geweestIk was zoo zenuwachtig en opgewonden Maar zie! Hier is iemand, die u het leven verschuldigd is, en die, dat weet ik, zijn dank bij den mijnen wenscht te voegen". Maar nu veranderde hij geheel van hou ding. Hij boog licht voor haar en sprak op zeer koelen toon: „Neen I Laat mij u nogmaals verzekeren, dat ik niets gedaan heb om uw dank to verdienen, John Stich is miyn vriend en hij was in moeiteZoo ik de eer gehad heb u tegelijk te dienen, dan is het aan mij om u dankbaar te zijn". Zij zuchtte een beetje teleurgesteld over zijn koelheid. Maar Philip strekte met jongensachtige geestdrift zijn beide handen naar hem uit. „Neen, mijnheer", sprak hij, „ik weet niet wie gij zijt, maar achter die deur hoor de ik een ander cn ik weet, dat ik u mijn leven verschuldigd ben „Ik bid u, mijnheer „Eén oogenblik nog en ik zou er uitge vlogen zijn om mijn leven duur te verkoo- pen. Uw edele poging, mijnheer, deed meer dan mijn leven redden", voegde hij er bij, terwijl hij Patience's hand greep; „zij be waarde voor diepe smart, haar die mij zoo onuitsprekelijk dierbaar ismijn eenigc zuster". „Uwuw zuster?" „Ja! mijn zuster, Lady Patience Gas- coyne. Ik ben de graaf van Strelton, valsch beschuldigd door de Parlementsakte. Het leven, dat gij juist gered hebt, mijnheer, staat voortaan u ten dienste". ..Inderdaad, Philip", voegde Patience er vriendelijk bij, „wij zijn beiden diep in do schuld bij dezen heer. Betty, die hem kende, zeide mij, dat hij het was, die mij gisteren je brief bracht". (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1