N<>. 1645T Donderdag 9 October. A0. 1913. i§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. De Verordening op de Winkelsluiting. 10 Cents. JVereeniging zal herdacht worden, maar in 'fc bijzonder door ds. J. Vonk. FEUILLETON. Beau Brocade. DE VERMETELE. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 11/ regela ('LOS. Iedere regel meer /0.17|. Grootera letters naar plaatsruimte. - Kleine adyertentiën Tan 30 woerden 40 Oents contant elk Cental woorden meer 10 Oents. Yoor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden i l l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. De Verordening op de Winkelsluiting heeft heel wat voeten in de aarde gehad Maar zij ia er thans onherroepelijk. De winkels moeten vanaf 1 Januari 1914 te 9 uren worden gesloten, maar er zijn verschillende uitzonderingsbepalingen, die men moet kennen en waarbij winkeliers en publiek belang hebben. Het kan iedereen overkomen, dat hij na 9 uur nog wat noodig -Reeft en dan moet men weten hoè-en wtUtr Jïien het hoodige bekomen kan'en de win kelier moet precies weten, wè,t en hóe hij pa 9 uren nog leveren mag, wil hij niet in 'hanraking komen met de strafbepalingen. De heercn W. Balfoort en A. P. A. Es- kens, Inspecteurs van Politie, hebben daar om een boekje samengesteld, waarin elk artikel afzonderlijk besproken wordt en duidelijk uiteengezet hoe men de bepalin gen heeft op te vatten. Het is prettig ge schreven en hier en daar met voorbeelden toegelicht. Het werkje heeft bijzondere waarde, om dat het is van de hand van mannen der practijk, die van de gedwongen winkelslui ting bijzondere studie hebben gemaakt en met dé uitvoering der verordening belast zijn. Van den grootsten tot den kleinsten win kelier, ieder vergunning- of verlofhouder, zelfs de man met het ijswagentje of met dê palingkraam, elk particulier, kortom ieder een vindt er 't zijne in en heeft er belang bij het werkje in zijn bezit te hebben. Het is ons daarom aangenaam dit boekje voor onze abonnés beschikbaar te kunnen stellen tegen de helft van den prijs, n.l. Maandag a.s., 13 October, heeft de aflevering plants. Leiden, 9 October. Hedenavond en volgende avonden zal vanwege de afd. Leiden en Omstreken der Holl. Maatschappij van Landbuw, een cur sus in bemestingsleer worden gegeven, on der leiding van don heer II. Hofkamp, uit Den Haag. De cursus wordt gehouden in het Nutsgebouw, aan het Steenschuur. Het aantal deelnemers is zeer bevredigend. De cursus wordt gesubsidieerd door het Rijk. Maakten wij reeds met een enkel woord melding van de 25ste alg. vergadering van „Effatha" op Donderdag 16 Oct. a.s. alhier, thans kunnen wij nog berichten, dat des namiddags het 25-jarig bestaan der Opgaaf van het aantal bezoekers van de Rijksmusea, alhier, gedurende het derde kwartaal 1913: Het Rijksmuseum van Oud heden 4115. Het Rijks-Ethnografisch Mu seum 1070. Het Rijksmuseum van Nat. Historie 2762. Op de 14de lijst van de 35ste jaarcol lecte voor de Scholen met den Bijbel komen 0. m. voorNieuw-Vennep met Abbenes met f 253.15. De Unie-collecte te Nieuw-Vennep is fei telijk f 1153.15. Er mag echter gerekend worden, dat er f 900 onder is begrepen voor een nieuw te bouwen schoollokaal. De heer J. G. Nagel, onderwijzer aan de R.-K. school, aan de Haarlemmerstraat-, alhier, is benoemd tot hoofd der R.-K. school te Montfort. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot voorzitter van het be stuur der Plaatselijke Patronaatscommis- siën en Jongelingsvereenigingen in het bis dom van Haarlem, den weleerw. heer W, van Stee, rector te Voorburg. Te Gouda vierde de 73-jarige hoofdop zichter bij den 'P'rov. Waterstaat, de heer P. J. Huibers, zijn 50-jarig jubileum. In 1863 werd de heer Huibers aangesteld als opzichter bij de Maatschappij tot Exploita tie van S.-S. In 1892 ging hij in provincia len dienst over. De krasse 73-jarige hoofd opzichter vervult nog met ijver en nauw gezetheid zijn taak. Hij vierde gisteren zijn jubilé onder groote belangstelling van auto riteiten en vrienden. Te halfdrie is gistermiddag het jaar- lijksche tuinfeest ten paleize Het Loo be gonnen. Door het ongunstige weder ging bet karakter van „tuinfeest" verloren, daar de partij thans geheel binnen de muren van het paleis werd gehouden. Door de goede zorgen van den chef-bloemist waren evenwel de groote middenzaal en aangren zende zalen in wintertuinen herschapen, waar do ongeveer 400 genoodigden zich be wogen. H. M. de Koningin en Prins Hendrik onderhielden zich met militaire en civiele autoriteiten, en lieten zich aan anderen voorstellen. De muziek van het 8ste reg. uit Arnhem had plaats genomen op een verhooging in de nieuwe eetzaal en luisterde de partij op, welke te halfvijf eindigde. In de gisternamiddag gehouden Raads zitting te Haarlem hebben, naar aanleiding van het verzoek van den heer A. Brakel, lid van de commissie van toezicht op het 1. o., om schadevergoeding voor tijdverzuim, mr. Thijssen en mr. Yan Styrum voorge steld, het geven van bedoelde vergoeding door reglementswijziging mogelijk te ma ken. De heer A. Brakel, een werkman, dié onlangs door den Raad benoemd werd tot lid van die commissie, had doen weten, dat wanneer hij niet schadeloos gesteld wordt voor het tijdverzuim, dat dit lid maatschap veroorzaakt, wanneer het werk zaamheden meebrengt tusschen 712 voor middags en H—namiddags, hij dezen arbeid, die zijn sympathie heeft, niet zou kunnen verrichten. Hij werkt n.l. bij de Holl. Spoor. In de 8 maanden, dat hij lid der commissie is, heeft hij een schade in zijn loon geleden van f 8.48. Men verwacht, dat de nieuwe Effec tenbeurs te Amsterdam in de tweede helft der volgende maand in gebruik zal geno men kunnen worden. De Raad van Amsterdam heeft giste- gen benoemd tot gewoon hoogleeraar in de algemeene godsdienstgeschiedenis en de ge schiedenis van den Israëlietischen gods dienst aan de universiteit aldaar dr. Hein- rich Hackmann, te Londen. Goedgekeurd werd de voordracht tot wij ziging der Verordening tot regeling van do Universiteit (regeling der jaarwedden vau hoogleeraren en lectoren). Voorgesteld werd voor dc hoogleeraren het aandeel in de lesgelden af te schaffen en daarvoor in de plaats te stellen een ver hooging der salarissen met f 1000 voor de gewone hoogleeraren en bovendien de mi nimumsalarissen dezer hoogleeraren met f 500 en de maxima met f 1000 te verhoogen, met twee verhoogingen van f750, telkens na 5 jaar. Voor de buitengewone hoog leeraren werd voorgesteld een vaste ver hooging (in plaats van het af te schaffen aandeel in de lesgelden) van het salaris ongeveer met het bedrag, dat gemiddeld in de laatste vijf jaar per jaar als aandeel in de lesgelden genoten werd, benevens een verhooging van f 500. Ook voor do lectoren werd een salarisverhooging van f500 voor gesteld. De Raad heeft in geheime zitting beslo ten tot aankoop van een blok huizen tus schen Singel en Heerengracht, nabij de Raadhuisstraat. Op deze plaats zal een der de telephoonoentrale gesticht worden. Hij heeft ook het besluit genomen zich te wen den tot de Regeering, met het verzoek ook voor het tweede gedeelte van de Vijzel straat een onteigeningswet in te dienen ten behoeve van de verbreeding dier straat. Bedankt is voor het beroep naar de Chr.-Geref. Kerk te Zwolle, door ds. Joh. Jansen, te Utrecht. In de gisteravond gehouden vergade ring van den Raad van Alblasserdam is tot wethouder gekozen de heer A. M. Vroe ge, die deze benoeming heeft aangeno men. Graaf Bentinck van Middachten heeft het bestuur van het Christelijk Nationaal Zendingsfeest verzocht, het 5lste feest in 1914 op Middachten te houden. Wegens drukke bezigheden heeft mr. W. Roosegaarde Bisschop te Londen het secretariaat van de Ned. Kamer van Koop handel aldaar neergelegd, hetwelk door hem 16 jaar met ijver en toewijding is ver vuld. Naar ,,De Tel." mededeelt, hebben nu veertien bestuursleden der Kamer, o. w. de heeren E. C. Stoop, voorzitterJ. Swaag- man Darwen, onder-voorzitterN. van Les sen, penningmeester C. Rozcnraad en Hen ry van den Bergh, aan mr. Bisschop een schriftelijke betuiging van hun leedwezen over zijn aftreden gezonden, daaraan het verzoek toegevoegd, dat hij, vermits zijn vele diensten, der Kamer bewezen, zich vast aan haar zou verbinden door voortaan ala haar advocaat op te treden, met zoodanige rechten en verplichtingen van bestuurslid maatschap, als met die positie niet onver- eenigbaar zijn. Mr. Bisschop verklaarde zich volgaarne bereid, aan dien wensch te voldoen. Het bestuur heeft aan de op 14 dezer te houden ledenvergadering de be krachtiging dier benoeming voorgesteld. De heer J. O. L. van der Lande, ge kozen tot- lid van de Eerste Kamer in de vacature-Barge, wenscht, volgens „Het Cen trum" de aanvaarding dezer benoeming in beraad te houden Men meldt uit Ermelo, dat de heer Joh. Kortlang Fz., architect aldaar, namens de „Mr, Jan-Pieter-Adolf-vereeniging", ge vestigd te Arnhem, in den loop van de vol gende maand aanbesteden zal het bouwen van een paviljoen voor 20 mannen, een directeurswoning en een landbouw-schuur. De stichting zal verrijzen op het terrein van de bovengenoemde Vereeniging te Barne- veld. Deze nieuwe stichting is bestemd voor ontslagen gevangenen, drankzuchtigen, be delaars, enz. Zij komt te staan naast de kin derstichting, uitgaande van de vereeniging tot duurzame verzorging van minderjari gen, te Utrecht gevestigd, welker gebouwen reeds onder de kap zijn. Laatstgenoemde stichting, ook onder architectuur van den heer Joh. Kortlang, bestaande uit twee pa viljoenen, directeurswoning en ziekenbarak, zal vermoedelijk midden Januari geopend worden. In het Noordhollandsche visschcrsdorp Huizen wordt een actie op touw gezet tegen de Regeeringsplannen inzake de droogleg ging der Zuiderzee. De weesinrichting te Neerbosch ont ving een legaat van ƒ1000 van J. H., te A., en f 500 van N. N„ te N., voor de winter provisie. HAARLEMMERMEER. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatsver- va-nger in het kanton Haarlemmermeer de heer Th. C. C. Ninaber, burgemeester vau Leimuiden. Tot deurwaarder bij het Kantengerecht is door de Raarlemsche rechtbank benoemd de heer H. Vincent, te Haarlem. KATWIJK-AAN-ZEE. W oensdagnamid- dag gingen do garnalenbooten uit onu to visschen. Hot minder gunstige wetfr nood zaakte eohter de visschers reeds des avonds binnen te loopen. Twee er van werden bij het binnenvallen op de steenen hoofden bij de Uitwatering geworpen. Het vaalrtuig van schipper C. Krijgsman sloeg da-atrna vol water. VaPmorgen was men bezig de scheepjes Piet behulp van paarden omhoog to trekken. De 58-jaïigo P. v. d. Bent alhier, die Maandag zoo'n ernstigen val deed, is heden morgen aJan de gevolgen van dien val over leden. Gisteren kwamen hier pairtijen haring in afslag. Volle haring bracht per kantje op f 15,15f 15,85; ijle hairing f 13,85; steuT- hairing f 15makreel f 10. Het gaat tot hier toe met de ha'ring- vissoheïij, als we enkele vaartuigen uitzon deren, zeer naair wensoh. De sohepen. zijp ongeveer alle voor den tweeden keer bin-, nen gowe'est, sommige reeds voor den dérden keer. Deze staan er dan ook best voor. Ook de schuiten beginnen langzamerhand voot den tweeden keer to komen. Stonnsohado is er tot hiertoe aan onze vloot nog niet aangericht, wat in dezen tijd des ja ars wel kon plaats hebben. W.afc is er bijv. voor twéé jaren op 30 September geen ontzaglijke 6chado aan de Katwijksche visschersvloot toe gebracht. NOORDWIJK. De heer P. P. in de Mo lenstraat alhier kwam gistermorgen tot de onaangename ervaring, 'dat niet minder dan tien zijner konijnen waren doodgebe ten. Een hond is waarschijnlijk de dader. Er schijnen altijd nog menschen te zijn, die '8 nachts hun honden de „breêveertien" op sturen, om fortuin te zoeken. NOORDWIJKERHOUT. Met het vallen van den avond bleef het dorp in duister nis gehuld Wedorom was er geen stroom. Werkzaamheden aan den electrischen kabel in do nabijheid der afgebrande houtwa- renfabriek waren hiervan de oorzaak. Na verloop van een uur kwam er licht. Do heer P. M. Warmerdam alhier, werd door aankoop eigenaar van 15 H.A. weiland, gelegen in dexi Noordzijdcrpolder voor f 37,560. VOORHOUT. Gisteravond vergaderde in het oafé ,,De Bonte Koe", de R.-K. Fies- vereeniging alhier. De opkomst was vrij groot. De heer Th. C. Mens, vice-voorzit- ter, leiddo bij afwezigheid van den Voorzit ter de vergadering. Hij opende de ver gadering met den Christelijkcn groet; waar op door hem wordt medegedeeld, dat het bestuur naar aanleiding van de gebeurte nissen, bij de laatste gemeentera-adsverkie- zioli in haar geheel besloten heef1 het bijltje er bij neer to leggen. De Seoreta-ris de heer F. Angevaare, leest daarop de notPlen voor, die goedgekeurd worden. De Voorzitter stelt hierop voor tot de verkiezing over ta gaan van een nieuw be stuur ter vervanging van 't nu afgetredene. De af bred enden volharden bij hun voorno men om niet meer in het bestuur zitting te nemen. De Voorzatte- zeide, dat indien hot be stuur aanbleef bet verplicht was verschil lende leden te Toyeeren, daarom verkoos het maar op to stappen. Do heer C. Does, vroeg waarom men dat dan maar niet deed, )hij vond 't flauw van Ket bestuur nu heen te gaan. Men had hem voor de vergadering gezegd dat hij er van langs'zou krijgen. Men moest het nu maar eena zeggen. Hij zat daar niet voor "Plets. De heer V. d. Laan anbwoorddo hierop, dat (niemand hier nog beschuldigd had. en gedachtig aan het, die zich verontschuldigt, beschuldigt zichzelf; kan men verder zelf gevolgtrekkingen maken. Volgens Teglement, zou het bestuur de genen, die die lijst van den protestcandidaat omdiorteekenden, moeten royeeren, doefti het was ook vrij, om in plaats van een deel bur gers tegen het hoofd te stooten zelf been te gaan en daartoe had het besloten. Als lid van de Kiesvereen. hadden zij tot het candidaatstellen geen recht gehad. Do stemming die hierop volgde bracht de volgende leden in aanmerking voor be stuurslid: Th. Mens, W. v. d. Laan, F. An- gervaare, S. Warmerdam, J. v. Dijk, G. Rui ter, L. Zonneveld, C. Roozen, P. Damen, C. Huijts, P., N. en P. v. d. Hulst Jzn., A. v. d .Vlugt, C. Doe's, H. Vester, P. Verdc- gaal en J. v. Reisen. De heer Huijts het eerst gevraagd nam de benoeming aan, de overigen bedankten opvolgend. De heer Warmerdam wil nu een voorloopig bestuur kiezen. Doch de heer Van der Laan merkt op dat dit ook niet zal gaan. Hoewol hij den ernst van deze stemming in twijfel trekt (Kaat Mossel o.a. kreeg nog een stem), ziet spreker in dat andermaal stemmen geen heil en redding zal brengen. Die be lang hebben of een kicsveree'niging wen- schen laten die de zaak aanpakken. Tot af- hreken zijn zij in staat laat hun nu ook weer opbouwen. Op nu juist niet o zoo'n beschaafden' toon, en met lang niet de fraaiste uitdruk kingen, voerde de heer Does wederom het woord, waarbij deze het bestuur in staat van beschuldiging stelde waarop de heer v. d. Laan andermaal dezen spreker van antwoord diende en het bestuur in deze recht deed wedervaren. De heer C. v. Werkhoven, waarschuwt er voor, dat oppassen de boodschap isdo 16) Hij trok zijn stoel met een ruk van de tafel terug en begon met groote, driftige Etappen op en neer te loopen. Ondertusschen begon Mittachip zijn uiter lijke kalmte wat te verliezen en er kwam een uitdrukking van schrik in zijn anders kleurlooze oogen. „Goede hemel", mompelde hij, „is dan Lord Strettón geen rebel?" „Hij een rebel? Weineen!" bevestigde Sir Humphrey. „Men meende, dat zijn sym pathieën voor de Stuarts waren, maar hij ging gedurende den opstand naar het Zui den, ik heb hem dat aangeraden om niet in dat net meegesleept te worden". Hier werd Mittachips schrik heviger. „Maar mylord", stamelde hij, terwijl zijn magere wangen loodkleurig werden en zijn ©ogen vragend die van zijn heer zochten, „Uwe Edelheid legde onder eede getuigenis af tegen Lord Strettonenen ik stelde de papierenen onderteekende die op rayloras bevel met mijn naam „Nu Ik betaalde u daar toch goed voor, niet?" zei Sir Humphrey op ruwen toon. „Maar als die beschuldiging valsch was, Sir Humphrey, zal ik onteerd zijn, ontzet wordenmisschien opgehangenSir Humphrey lachte een luiden lach, dien de genen, die in zijn dieust waren, hadden geleerd te vreezen Schaapskopriep hij uit, „zoo een onzer moet hangen, geef ik er de voorkeur aan, dat gij dat zijt, oude vogelverschrik ker". Daarbij gaf hij hem een hardon kiap op zijn schouder, die zijn magere beenen bijna onder hem deden bezwijken. „Beste Sir Humphreymompelde hij erbarmelijk, ,,mmmmaar waarom dan die aanklacht tegen Lord Stretton, nu de brieven zoo gemakkelijk kunnen bewijzen, dat die valsch was?" „Zwijg, dwaas!" riep de Squire ongedul- lig uit; „ik wist toen niets af van die brie ven. Ik wilde Lord Stretton in een gevaar lijke positie brengen, om zijn onschuld daarna te kunnen aantoonen langs zekere wegen, die ik bedacht had. Ik wenschte de eenige te zijn, die hem redde", voegde hij er bij, een vloek mompelend om zijn te leurstelling, „en haar dankbaarheid daar voor te verkrijgen. Ik ben op reis naar Londen met dat doel, en nu Zijn woorden brachten Mittachip invol slagen ontsteltenis, ofschoon hij gewoon was aan het veranderlijk humeur der groote lui, met wie hij te maken had. Daarenbo ven was de waardige procureur zich vol komen bewust van zijn netelige positie in deze zaak. „En nu hebt u niets bereikt", jammerde hijterwijl iko 1 o ik Zijn toestand was beklagenswaardig. De Squire zag op hem neer met niet weinig verachting. Plotseling klaarde het gezicht van Sir Humphrey geheel op en er kwam een slim triumfeerend lachje om zijü ietwat sensueele lippen. „Stil! stil! oude lafaard!" riep hij lachend uit, „het staat niet zoo slecht als...... Verduiveld, gij zijt nog niet gehan gen, wel? „En", voegde hij er. beteekenisvol bij, „Lord Stretton is nog in staat van beschuldiging en in gevaar van zijn leven". „M.mmmmaar „Kunt ge niet begrijpen, gij dwaas", riep Sir Humphrey driftig uit, terwijl hij tegen over den procureur schrijlings op een stoel ging zitten en het magere kereltje strak aanzag; „kunt gij niet begrijpen, dat, zoo ik nu die brieven kan machtig worden, ik Lady 'Patience dwingen kan mijn aan zoek aan te nemen?" „Hè?" „In het bezit dier brieven kan ik tot haar gaan en zeggen, zoo gij mijn vrouw wilt worden, zullen deze bewijzen van de onschuld uws broeders den Koning wor den voorgelegd; zoo gij weigert, worden ze vernietigd". „O!" riep Mittachip onwillekeurig uit, terwijl hij hijgde van schrik en verbazing over dat ontzettende plan. Hij waagde het een beschroomden blik te slaan op dat krachtig gezond gelaat voor hem en hij zag daarop zoo'n vasten wil, zoo'n onwrikbaar besluit, dat hij het voor het oogenblik raad zaam achtte af te zien van elke tegen werping. „Inderdaad", mompelde hij, toen zijn heer op zijn antwoord scheen te wachten, „inderdaad, in die brieven ligt haar fortuin voor u opgesloten". „En op den dag van mijn huwelijk met haar, twee honderd guinjes voor u, mijnheer Mittachip", zei Challoner op langzamen, beteekenisvollen toon, terwijl hij zijn zaak gelastigde strak aankeek. De heer Mittachip verloor letterlijk zijn hoofd. Tweehonderd guinjes, 't was meer dan hij in vier jaar verdiénde, en dat ten koste van hard werken, veel soheldwoorden en voortdurende belcedigingen. Een ontvan ger van renten en pachten is nooit populair geweest. De heer Mittachip vond het leven hard en tweehonderd guinjes waren in dien tijd een klein fortuin. De procureur likte zijn dunne, dorre lippen De visioenen, door deze denkbeeldige tweehonderd guinjes in zijn geest opgeroe pen, maakten hem geheel in de war. Daar was dat stukje vrij bezit te Wirksworth, dat hij zoo laDg begeerd had, of misschien een compagnieschap met mijnheer Lutworth te Derby, of Mijnheer Mittachip, het is voor u wel de moeite waard, die brieven voor mij te verkrijgen, niet?" Deze woorden riepen den armen man te rug uit zijn droom eland. „Ik? Ik, Sir Humphrey?" prevelde hij neerslachtig, „hoe kan ik, een arme pro cureur „Dat is uw zaak", antwoordde de Squire met een onverschilligen optrekken zijner breede schouders, ge moest, dunkt me, blij' zijn tweehonderd guinjes te kunnen verdie nen, en ik wijs u een weg daartoe aan". „Maar hoe, Sir Humphrey, hoe?" „Dat moet gij weten, man. Tweehonderd guinjes zijn een mooi sommetje. Maar ik weet wat", zei hij, met een klap op zijn y.ware dij en een hartelijken lach. „Gij moet de rol spelen van den moedigen struikroo- ver. Doe een masker voor, overval haar koets, schreeuw met harde stem: „Je geld of je leven ontneem haar de brieven en alles is in een oogenblik klaar!" De gedachte van dien kleinen, mageren man de rol van een struikroover te doen spelen, prikkelde Sir Humphrey's verbeel ding; hij vergat voor een oogenblik hoeveel hij zelf op het spel zette en zijn bulderend gelach klonk door heel het nu stille huis. Maar terwijl de Squire dit kluchtig denk beeld uitsprak, nam Mittachips mager, bloedeloos gelaat een air aan van diep na denken, onmiddellijk gevolgd door dat van hevige opwinding. „Uw plan, om mij de rol van een struik roover te doen spelen, is niet kwaad", zei hij met een knikje, toen zijn heer met lachen ophield„maar Ik kan niet paard rijden en ik kan met geen pistolen omgaan; doch dit behoeft ook niet. Waarom zoudea wij geen echten struikroover die brieven voor u laten wegnemen Het is toch hun beroep „Wat denkt ge wel? Ik schertste maar". „Maar ik niet, Sir Humphrey. Ik dacht aan Beau Brocade". „De struikroover „Waarom niet?" Hij leeft van roof en haat alle aristocraten, die hij berooft, als hij er maar eenige kans toe heeft. Uwe Edelheid heeft het ondervonden, nog gisteravond, nietwaar?" „Zoo? Wat zou dat, vervloekte suffer? Hoe wilt ge mij dat verklaren?" „Dat is eenvoudig genoeg, mylord. U be richt hem, dat Haar Edelheids koets van avond over de heide zal trekken, go vertelt hem van haar geld en juweelen en biedt hem een honderd guinjes meer voor dat pakje brievenHè! hM hè! Hij zal bet uitvoeren, wees daarvan zeker 1" De heer Mittachip wreef zich de beenderi- ge handen en knipte met zijn kleurlooze oogen; zijn dunne lippen trilden en hij droomde nog sterker van dat stukje vrii eigendom. (Wordt vervolgd)-

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1