N°. 16447 Zaterdag 4 October, A0. 1913. igouranl wordt dagelijks, met uitzondering van Son- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. PKIJS DEE ADYERTENTIEN: Tan 1o regels /l.Oö. Iedere regel meer Qrootere letter* naa* plaatsrnimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoaeeeeren wordtƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden i J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sjjn 1.30. Franco per post1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de firma F. VAN DER KLOOT om vergunning tot uitbrei ding van de zuivelinrichting in het perceel Pieterskerkstraat No. 6, Sectie G. No. 1733, door het plaatsen en het in-werking-stellen van 4 electromotoren, waarvan 1 van 5, 1 van 1.4, l van 0.75 en l van 0.2 pk., ter vervanging van de drie bestaande electro motoren, waarvan 1 van 3, 1 van 1 en 1 van 0.5 pk. Overwegende, dat het onderzoek ter zake nog niet is geëindigd; Gelet op artikel 8 der Hinderwet; Hebben Besloten: de beslissing op het verzoek te verdagen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 October 1913. Najaarsschonw. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 17 der verordening van den 6den Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15) laatstelijk gewijzigd 1 :j de verordening van den 6den Februari 1913 (Gemeenteblad No. 4); Brengen ter kermis van belanghebbenden, dat te beginnen met Maandag, 6 October e.k. zullen geschouwd worden: alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor ~oover die bijzonder eigendom zijn en- met gedoogen van de rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan en alle wateringen en slooten, en de rio len ter vervanging daarvan gemaakt, bene vens de daartoe behoorende sluizen, dui kers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom rijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 September 1913. Leiden, 4 October. Tot lid der commissie voor het afne men der akte-examens in de Fransche en Italiaansche taal is o.m. benoemd dr. K. Sneyders de Vogel, lector aan de Leidsche universiteit. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot grif fier bij het kantongerecht alhier mr. J. J. Neuman de Loos, thans in gelijke betrek king te Bredaen bij het kantongerecht te Breda, jhr. mr. C. G. A. van Asch van Wijck, thans in gelijke betrekking te Lei den. Beroepen is bij de Geref. Gemeente (Nieuwe Rijn) alhier vacatureds. G. van Reenen ds. J. Fraanje van Terneuzen. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Hoogmade door den heer Th. L. Haitjema, cand. to Roozen- daal, die het beroep naar De Meern heeft aangenomen Op het tweetal voor de Geref. Kerk te Amsterdam zijn geplaatst ds. J. Douma, te Watergraafsmeer, en ds. H. Mulder, tc Harderwijk. Bij den dienst der dir. bel. en ac cijnzen is geslaagd de Rijksklerk derde kl. G. J. Eggink kantoor Leiden, tot Rijks klerk tweede kl. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de Chr. muziekvereeniging „Athalia," te Leiden. Op voordrachten van B. en Ws. van Den Haag aan den Raad aldaar ter be noeming van onderwijzend personeel komt voor de heer J. Bolle onderwijzer alhier. Benoemd is tot leeraar in do Engel- sche taal aan de R.-K. H. B.-S. met 5-ja- rigen cursus aan de Hobbemakade te Am sterdam de heer J. Kroon te Katwijk. Aan de militaire hoefsmidschool te Amersfoort werd na afgelegd examen het diploma toegekend aan den milicien-hoef smid der infanterie C. M. van Ed^n Peters man, te Benthuizèn, 4de reg. Z. K. H. de Prins zal in den vroegen ochtend van morgen, Zondag, uit Mecklen burg op Het Loo terugkeeren. Met dien datum zal de nieuwbenoemde adjudant van den Prins, de kapitein der infanterie A. Ruys, laatstelijk van het re giment grenadiers en jagers, dienst doen bij Z. K. H. H. M. de Koningin-Moeder gaat half Oc tober voor eenigen.tijd naar het buiten land, vermoedelijk naar Noord-Italië, en zal begin November eenigen tijd bij de Ko ninklijke familie, op Het Loo, vertoeven, al vorens naar Den Haag terug te keeren. Bij de ter-aardé-bestelling op ,,Eik en Duinen", te 's-Gravenhage, van het stoffe lijk overschot van jhr. J. H. Ram, oud-kapi tein der grenadiers en oud-hoofdbestuurder der Koninklijke Luchtvaartvereeniging, werden opgemerkt deputaties dezer ver- eeniging en van het regiment grenadiers, het eerelid der vereeniging generaal Snij ders, de oud-Minister van Oorlog, staats raad Cool en de aviateur Van Meel. De gaven van hoofd en hart van den ontslapene werden op aandoenlijke wijze geschetst door den vaandrig der artillerie, baron Van Lijnden, en door diens vader. Kolonel Terwisga, voorzitter van de Lucht vaartvereeniging, legde een krans op het graf, herdenkende de groote verdiensten van jhr. Ram voor de Vereeniging en voor de luchtvaart. Jhr. Huydecoper dankte namens de beide zusters van den ontslapene voor de betoon de belangstelling. - Naar ,,Het Volk" meldt, is de com missie, gevormd om in overleg met de Ne- derlandsche Vereeniging van Electro-Tech- nische Installateurs een definitieve arbeids overeenkomst voor het geheele land te ont werpen, geconstitueerd, nadat het voor stel van do patroons om in die commissie ook drie ongeorganiseerde electriciens zit ting te doen nemen, wat door de vakorga nisatie niet werd aanvaard, was teruggeno men. De vakorganisatie heeft aangewezen om in de commissie zitting te nemen de hee ren Ehrbecker, van Amsterdam; Oarden- bag, Den Haag, Wehrmeijer, Rotterdam, en de hoofdbestuurders dc heeren Dekkers, Danz en Kuiper, resp. van den Alg. Ned. en den R.-K. Metaalbewerkersbond. In den loop der volgende week heeft de conferentie te Amsterdam plaats Tot'ridder van de orde van Danilo I van Montenegro zijn benoemd de Iste lui tenant bij de veld-artillerie te Utrecht J. Fabius, onze correspondent op het ter rein van den strijd in den eersten Balkan oorlog, dr. C. B. Tilanus, dr. J. van Hae- ven Leonhard. C. F. Utermöhlen, allen te Amsterdam, cn J. Römer, vice-consul van Montenegro, te Velp bij Arnhem. Er hebben zich, naar het ,,U. D." meldt, eenige heeren gevormd tot een com missie om bij de Utrechtsche burgerij steun te verzoeken voor het plan, een eenvoudige gedenkzuil op te richten in de omgeving van de Tolsteegbrug, waar de Franschen in den nacht van 27 op 23 November 1813 overheen trokken, de stad verlatende om het veld te ruimen voor de aanrukkende kozakken. De Minister van Marine ontving in audiëntie de vertegenwoordigers uit de da- gelijksche besturen van de vereeniging „On derling Belang", van marine-werklieden to Amsterdam, de vereeniging „Wilhelmina", van de marine-werklieden te Hellevoet- sluis, de vereeniging „Onderling Belang" van marinewerklieden te Den Helder en de Christelijke vereeniging van rijkswerk lieden „Gideon". Verwelkomd doorben dertigtal partij- genooten, kwamen Donderdagavond aan S.S.-station te 's-Gravenhage aan de heer Douwes Dekker, Tjipto, Soewardie en hun echtgenooten. Na de begroeting verzamelde men zich in het pension, waar de banne lingen voorloopig zullen wonen, en waar zij onder de tonen van den I. P.-marsch wer den ontvangen. Na een verblijf van ruim zee maanden in Servië keeTde hedenochtend de ambulance van dr. Van Tienhoven en dr. Van Hamel in het vaderland terug. Op 't tweede perron was veel belangstelling, om het gezelschap op zijn doorreis naar Den Haag te verwel komen. Et werden bloemstukken en een groote krans, alsmede Servische kiekjes aangeboden. Nader verneemt „De Tel." omtrent het ontslag van generaal Fabius, dat het genomen werd naar aanleiding van een schrijven van Z.Exc. den Minister van Oor log, waarin deze den commandant der stel ling Amsterdam mededeelt, dat hij voorne mens was, hem met 1 November a.s. te pen- sionneeren. Generaal Fabius diende daarop onmiddel lijk zijn aanvrage om ontslag in. Van het bestaan van eenig meeningver- schil tusschen' den Minister en den com mandant is niets gebleken De Raad van Rotterdam heeft het voor stel aangenomen tot het toestaan op de be grooting van 1913 van 165,000 voor het dempen van een gedeelte der Coolvest en '10,000 voor het in-orde-maken, in verband daarmede, van de Linker-Rottekade als ligplaats voor schepen. Bepaald werd, dat de Vischmarkt ook des winters reeds 's morgens te 6 uren open gesteld zal worden en voorts het spuwen en rooken in de kajuiten van de veerbooten strafbaar gesteld. De gemeente-secretaris der hoofdstad, mr, J. A. Baëza, wien wegens zijn minder gunetigen gezondheidstoestand: een langdu rig verlof is verleend, neemt steeds in beter schap toe. Om geheel op rijn verhaal to ko men, is het hem verleende verlof tot 1 De cember verlengd, op welken datum mr. Baë za hoopt zijri werkzaamheden te hervatten. De „N. R. Ct." meldt, dat generaal- majoor J. Bruce, commandant van de 3de divisie, met 1 November a.s. den dienst met pensioen zal verlaten. In verband met de voorgenomen uit breiding van het Gemeentehuis hebben B. en Ws. van Deventer bij den Raad een voor stel ingediend tot reorganisatie der Secre tarie en verbetering der salarissen van de ambtenaren. Blijkens do ontwerp-verordening worden de jaarwedden voorgesteld als volgteen commies 1ste kl. 1600 tot f 1900, een com mies 2de kl. f 1400 tot 1600, een commies- redacteur 1300 tot 2100, een adjunct-com mies 1ste kl. f1200 tot f1400, een adjunct commies 2de kl. 1050 tot 1200, een klerk lste kl. ƒ850 tot ƒ1050, een klerk 2de kl. f 700 tot 850. De jaarwedde van een commies, aange wezen als chef eener afdeeling, wordt des wege met f 100 verhoogd, van een hoofd commies met f 200. Door de arr. rechtbank te Zutphen is, ter vervulling eener Vacature van kanton rechter aldaar, de na/olgende alfabetische lijst van aanbeveling opgemaaktmr. R. F. O. H. baron Bcntinck van Schoonheten mr. P. Wildervanck de Blécourt, en mr. A. Oudegeest, allen kantonrechter, respectie velijk te Meppel, Doesburg en Schoonho- AARL ANDER VEEN. Uitslag aanbeste ding van de te maken steiger in het Aar- kanaal de heer A. van Vliet voor f 490 de heer J. van der Lijn voor f 512. Het werk 'is aan den laags ten inschrijver gegund. BODEGRAVEN. De heer Ph. de Bruin is aangesteld als kantoorbediend-a aan het Post en Telegraafkantoor, alhier. Do Nutshibliotheek, alhier, is wederom voor liet publiek geopend. lederen Zaterdag worclt -gelegenheid gegeven, gratis, hoekon ter lering daaruit te halen. De zangvereeniging „Harmonie", alhier, is na een bestaan van zestien jaren inger sluimord. Den eersten tijd zal zij niets meer va-n zich laten hooren. De mogelijkheid be staat, dat zij na een langen slaap weer ont waken zal tot nieuw leven. BOSKOOP. Deze gemeente zal, voor uit breiding dei* stoenkoolgasfabriek en aankoop van opslagplaatsen vooir materialon, een geld- leening aangaan van f 55.000. HAZERSWOUDE. In tegenwoordigheid van het schoolbestuur, nam de heer A. ten Hoor, afscheid van zijn personeel en zijn leer lingen. Do voorzitter, do hoer D. do Bmiyn IJzn., do onderwijzer, de heer J. Lui ting on dc leerlinge Koosje van Dijk, spraken den geliefden meester toe, die ruim 10 jaar zijn taak als hoofd der Chr. School met groot cn ijver en nauwgezetheid heeft vervuld. Na mens de leerlingen ontving de heer Ten Hoor een keurigen fauteuil, namens hot personeel een sierlijke ganglamp cn namens het school bestuur een drietal schoone boekwerken. Daarop bedankte de scheidende onderwijzer voor de tot hem gerichte woorden en voor de aangename geschenken. Vervolgens werd de heer P. van Nes, het nieuwe hoofd, in zijn werkkring ingeleid, waarmede deze plechtigheid was geëindigd. Tot bestuurslid van den Oost- en West- geer pol der is met groote meerderheid van stemmen gekozen do heer L. van Gaaien cn zulks in de plaats van wijlen den h^er C. Op- polaar.- De Chr. Zangvéreeniging „Concordia" heeft haar afgetreden directeur, den heer A. ten Hoör, als blijk van waardeering een prachtige gaslamp ten geschenke aangebo den, welke dankbaar werd aanvaard. HILLEGOM. Donderdagavond heeft do Vereeniging tot bevordering der Pluimvee fokkerij en tamme konijnenteelt „Door Ver edeling Verbetering" een ledenvergadering gehouden, waarin het reglement voorloopig behandeld en vastgesteld werd. Besloten weTd in het begin van het volgend jaar een tentoonstelling van konijnen en pluim vee te honden. De veilingen bleken zeer goed te loopen; enkele maatregelen van orde werden vastgesteld. Onder de aanwezige leden werd ten slotte een raskonijn verloot. In November, December, Januari en Februari a.s. zal in de O. L. S. weer ber- halingsonderwijs gegeven worden. KATWIJK-AAN-ZEE. Donderdag ën Vrij dag kwamen hier zeven partijen pekel,ha ring in afslag. Volle haring bracht pëij kantje op f 16.25f 16.70. Maatjesharing f 15,85—f 16,40. IJle haring f 15.05—f 14,60. Steurharing f 15—-f 17,65. Makreel f 11,90 f 9.50. Gisteren kwam van 'de Katwijkschë vloot die eerste tweede-redzjer hom'schuit te IJm'uideïL binnen, t. w. de K,W>. 7.9 „Kat- wijk-aaü-Zee VI", der Naaiml. V^nn. Reederij „Katwijk-a-ah-Zee'eohippcr L. Haasnoot Hz. I)é loggers zijn óp een zevental na alle voor den tweeden keer binnen geweest. r=. Met den bouw der nieuwe zaal voor „Prol Chr. Belangen" is men thans zoover gevorderd, dat 't gebouw onder do kap staat. Het blijkt een flink gebouw te worden. Men denkt het primo December in gebruik te nemén. De beido zangveroenigingen houden nu haar repetities in één dor lokalen der Her vormde Scholen. Bij reeders en haringhandelaars alhier bestaan plannen tot invoering' van een elec- trisch werkend mijntoestel. Indien tot de aanschaffing van zulk een toestel wordt overgegaan, is 't echter niet zeker, dat 't nog in 't reederij-lokaal aan den Boulevard wordt geplaatst, daar er al eens sprake van geweest is in do nabijheid van de haven een nieuw verkooplokaal te bouwen. To Dilsseldorff worden plannen bespro ken tot het organiseeren van een stoomboot- dienst voor het vervoer van passagiers tus schen genoemde stad en Nederlandsche had plaatsen. Do route zal zeker moeten gaan langs Rotterdam en Hoek van Holland en dan verder over Je Noordzee. Dewijl hier in den zom'o'r altijd bewoners van Düssel- dorff logeeren, zal Katwijk-aan-Zee zeker ook in het vaarplan dier booten worden opgenomen. Do afzanderij in de zanderij v. d. Els- hout gaat weer geregeld voort. Er wordt veel zand verwerkt, soms 1500 M3. per dag. De oude exavateu'r, dis vroeger dienst deed, is na.air Haarlem vervoord en zal, na aldaar te zijn gesteld, in de afzanderij onder Vo gelenzang dienst doen. KOUDEKERK. In het kerkgebouw der Geref. »Gem. zijn thans een paar groote borden opgehangen, waarop de Wet des Ilee- iren en do Twaalf Artikelen de? Geloofs. Het geheel is een geschenk van eenige onbe kende gevers en is vervaardigd door de heeren Snel, van Aarlanderveen, en den schil der Wijsman van Oudshoorn, wien alle lof voo'r liet keurige werk toekomt. LEIDERDORP. Het 12l/2-jarig bestaan van - do f; briek van Brouwer-s aardewerk alhier, gaf het personeel aanleiding het kan toor te sieren met groen', bloemen en vlag gendoek en wat er aan spreuken en h'ulde- woofden zoo bij behoort. Den directeur met mevrouw werd verzocht mee te gaan, naar het kantoor, waar zij hij monde van den oudsten knecht in dienstjaren, den heer Zaal berg, hartelijk werden toegesproken. Aan het einde van zijn welgemeende wensohen werd een prachtig geschenk in den vorm van, een koperen kantoorlamp „ontdacht", welke ook al mede in den Vroegen morgen was opgehangen. Getroffen door zooveel uiting van sympathie der werklieden, dankte de directeur hen allen voor dit geschenk, en verzocht hun zich te willen gereed maken, om dien dag het werk maar neer te leggen ën om met elkaar naar Den Haag te gaan. Daar werd het Vredesj>aleis bezocht, en het werk der fabriek op den Cour in oogen- schouw genomen. Het einde van den ge noeglijken dag vormde een bezoek aan „Scala." De postbode D. Moraal, alhier, is be noemd tot brievenbesteller te Alphen. LISSE. De heer Zaneveld heeft zijn huur ders een gratificatie toegekend ter gelegen heid der onafhankelijkheidsfeesten alhier. NOORDWIJK. De eerw. heer kapelaan Niehus die door den Bisschop benoemd werd te Amsterdam, heeft op hartelijke wijze af scheid genomen van de twee vereenigingen waarvan hij adviseur was: de tooneelclub „Utilo Dulci" en de R.-K. Jongelingsver. eeniging. Voor „Utile Dulci is Z.eerw.'s vertrek een gevoelig verlies; meermalen toch was men in de gelegenheid, op te mer ken, dat kapelaan Niehus, die ook regis seur was, er goed slag van had, een too- neel stuk goed te doen instudeeren eu uit voeren. In beide vereenigingen bleek bet duide lijk, hoe de band, die adviseur en leden met elkaar verbond, niet zonder pijn werd ver scheurd1: nog lang zullen de jongelui aan hun a'dvieeur ,en deze nog -lang aan zijn jongens denken. De hartelijkste wensohen voor zijn welzijn vergezellen kapelaan Nie hus naar Amsterdam. Abusievelijk hebben we vermeld dat de heer Verhage leeraar was aan den landbouw- wantercursus voor volwassen landbouwers. De heer Verhage is alleen leeraar aan den landbouw winter cursus voor jongelui, terwijl de heer H. Hofkamp les geeft aan de volwas senen Aanstaande Dinsdagavond wordt de land- bouwcursus voor de jongelui geopend. NOORDWIJKERHOUT. De gehouden verkooping op de bouwmanswoning „Twist- duin" was enorm druk bezocht. Voor het vee werden bijzonder hooge prijzen besteed en al de landbouwgereedschappen enz., gingen duur van de hand. Gisteravond vergaderde in café „Hens- bergen" het Bestuur van de muziek-vereeni- ging „Echo der Duinen". De penningmeester deed rekening en verantwoording en de secretaris bracht ver slag uit over den stand van zaken. Zooals bekend is, verkeeren de instrumenten allen in slechten toestand en eischen noodig her nieuwing. BU' versohillende gehouden concoursen maakten o.a. de jury's te Waddinxveen en Beierland aanmerking op het gehalte der instrumenten. Door bijdragen van enkete ,,De(r) Echo" welgezinde families, was zo reeds in 6taat zich eenige nieuwe instru menten aan te schaffen. Toch is dit aantal niet voldoende. Wil „De Echo" het hoofd boven wator houden, dan moeten noodzakelijk nog eeni ge instrumenten aangekocht worden. Voorts zal het bestuur der „Echo" in overleg treden met de besturen van het R.-K. Ziekenfonds „Hulp in Zorg" en van het ,,'Frotestantsch Ziekenhuis". Getracht zal worden den werkman met zijn familie een aangenamen feestavond to verschaffen. Aan een dergelijken avond zijn echter noodwendige onkosten verbonden. Hoo gaarne „De Echo" deze persoonlijk zou wil len bestrijden, is zij' daartoe onmachtig. Er zal echter getracht worden daarin op do een of andere wijze te voorzien. VOORHOUT. Aangaande de feesten al hier, bericht men ons nog, dat de groepen intocht van Prins Willem I, de bruiloft van Kloris en Roosje en het vuurwerk, ge leverd zijn door den heer L. H. F. J. Menning, costumier te Leiden, welke groo- pen met den lsten prijs bekroond werden., WARMOND. Op een verzoek van J*. Voois, te Leiden, tot het oprichten eenor spekslagerij in de Dorpstraat, alhier, ia door B. en Ws. afwijzend beschikt. ZEGWAARD. Door ingelanden van don Binnenwegschen polder, onder Zegwaard on Bleiswijk, is benoemd tot lid van het bestuur in de plaats van den heer L. Rut ten, die ontslag had genomen, de heer Chr. Wijsman, alhier. ZOETERWOUDE. Naar aanleiding van de onafhankelijkheidsfeesten dienen nog vermeld te worden naast A. van Remmen als zeer verdienstelijke leden der versie ringscommissie C. Paardekooper en J. en H. Westhof, om van anderen miar niet te spreken die evengoed lof verdienen. Terwijl aan de heeren J. Binnendijk, A. Westhof en A. Paardekooper de lof niet onthouden mag worden hun tijd, krachten en ook ma terialen voor de jongelui ter beschikking te hebben gesteld. Donderdagavond heeft do versierings commissie nog een serenade gebracht bij mej. Jansje Dorrepaal (Stedemaagd) en den heer S. van Leeuwen, (keizer Napo leon). Bij beiden werden de deelnemers ont haald. Wij verzuimden melding te maken van de schitterende wijze, waarop „Hoeksteyn" de buitenplaats van den heer Weydung, geïllumineerd was. De boomen om den vij ver waren verbonden door lange slingera vetpotjes, de groote koepel, bet bekendo grasronden eveneens verlicht. Vooral toen later nog bengaalsch- en magnesiumlicht werd ontstoken, was het ef fect schitterend. Aan het diner door den heer Kaptein aan de commissie aangebodenheersehte een gulle toon. Menige toost werd ingesteld. Gesproken werd door de heeren Van Gils, Rotteveel, Kaptein, Kompier, De Graaf, Renes en Kemperman. Men dronk ter eer© van H. M. de Koningin, van den Edelachtb. Heer Burgemeester, van de beide wethou ders, van den Raad der gemeente, van do feestcommissie, enz. enz. Ook werd door den heer Renes een dronk gewijd aan het ver dienstelijke lid der optocht-commissie, den heer M. Karens, die helaas door een on geluk hem 14 dagen geleden overkomen, niet aanwezig kon zijn. Nog zij vermeld, dat mej. J. Dorrepaal (de Stedemaagd) door de vers. comm. Don derdagavond een fraaie lauwerkrans met oranjelint werd aangeboden. Dr. W. Zuidema le Boerhavestraat te Amsterdam heeft het bericht Yan uw cor respondent te Zoeter wonde betreffende heb planten der Nederlandscho driekleur op den Zoeterwoudschen toren, velk bericht door tal van Nederlandsche bladen overge nomen is, ook gelezen en het heeft hem, dr. Zuidema, den dichter van „Michicl Adriaanszoon de Ruiter", een volkslied met pianobegeleiding, getoonzet door Th. G. van Duuren (uitgave Alsbach en Co. Am sterdam) zoo getroffen, dat de oude durf en moed ook nog in dezen tijd in Iïolland- sche jongens aangetroffen wordt, dat hij deze moedigen daad van C. Witsenburg heeft willen huldigen. Daarom heeft. dr. Zuidema een beloefd schrijven tot den burgemeester van Zoetcr- woudc gericht met het beleefd \erzoek aan O. Witsenburg te overhandigen een exem plaar van bovengenoemd liedwaar do schrijver eigenhandig huiten op geplaatsb hoeft Hulde aan C. Witsenburg, van den ecbrij ver. De Burgemeester kwam op den aardigen inval dit in het openbaar op eenigszins plechtige wijze te doen. Daartoe kwam gis teravond in het ,/Jaié Angenent" de leden der versieringscommissie en tal van andere genoodigden bijeen. De Burgemeester deel de in korte bewoordingen de toedracht der, zaak mede en droeg daarna voor heb ge dicht van dr. Zuidema, na eenigszins go*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1