N°. 16444 Dinsdag 30 September. A0. 1913. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uitslag suing. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Beau JBrocacle. PKIJS DER ADYERTENTIEN: ?an 1O regels ,'1.05. IeOere regel meer /'0.171. Grootere letterB naa» plaatsruimte. Kleine edvertentiëu van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woordon meer 10 Cents. Yoor hot incasseeren wordt/'O.Oó berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maandeD I 2 i i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn t 1.30. Franco per post w 165 De uitslag der stemming voor den Ge meenteraad (district III) zal hedenavond voor ons bureel bekend gemaakt worden .en bij do Heoren J. S. ARNOLD, Sigarenh. Breestraat 77. Firm a A. SOMERWIL, Sigarenh., Hoo- gewoerd 24. J. E. ZIRKZEE, Sigarenh., Steenstraat 22, hoek Beestenmarkt. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leicjen Gezien het verzoek van S. P. VAN KINS om vergunning tot uitbreiding van de zui- velinrichting in het perceel Oosterkerk- steeg no 3, Sectie C. no. 857, door plaat sing van een electromotor van 1 p.k. tot het in beweging brengen van een karn en een ontroomer. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op do Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmede dat op Dinsdag 14 October a.s. des voormiddags te elf uren op het Raad huis gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen dit verzoek in te brengen, ter wijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn versohenen, ten einde hun bezwaren monde ling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 September 1913. HINWSRWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 8, 1ste alinea der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, aat door hen op lieden vei gunning is ver leend aan de N. V. Stviomwassclierij „De Valk" en rechtverkrijgenden tot het uit breiden van de stoomwasscherij in het per ceel Aloëlaan No. 2, Sectie L No. 959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris Leiden, 29 September 1913. Leiden, 30 September. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Zuid-Scharwoüde door. den heer J. A. R. Teriet, cand. irihier. Benoemd zijn bij den dienst der Poste rijen en Telegrafie tot assistent alhier de brieven- en telegram-besteller M. ElaiicF, te Brielle, en de conducteur eerste 'kk J. P. van der Bel, te Einhoven verplaatst de commies P. eerste kl. J. van Tonderen van Leiden naar 's-Hertogenbosch, de com mies P. T. vierde kl. W. A. van Goor, van Leiden (postkantoor) naar Den Haag (postkantoor) de commies P. T. vierde kl. J. de Kloet van Leiden (postkantoor) naar Amsterdam (postkantoor). Op de aanbeveling voor leeraar in de natuurkunde aan de Hoogere Burgerschool en het Gj'mnasium te Amersfoort: zijn ge plaatst: dr. K. M. Plas, te Winschoten, en de heer S W. Visser, te Leiden (no. 2 alleen aanbevolen voor tijdelijke benoeming). In Sept. 1915 moet het nieuwe gebouw der Zendingsschool te Oegstgeest gereed zijn. Voor het toelatingsexamen tot de Rijkstuinbouwwinterschool te Aalsmeer zijn o.a. geslaagdC. R. van Empelen, te HeemstedeMath. Keessen, en K. van Keulen, te AalsmeerP. K. Kistemaker, te HaarlemmermeerJ. van Leeuwen, te AalsmeerW. Pos, te HoofddorpP. Spaargaren, te Aalsmeer. Vanwege het gemeentebestuur te 's-Gravenhage zijn stappen gedaan tot het houden van een bespreking over de grens kwestie met de besturen der aangrenzende gemeenten (Rijswijk, Voorburg, Wassenaar, Loosduinen), waarvan grootere of kleinere gedeelten begrepen zijn in het plan van annexatie, door Den Haag opgemaakt. Na een kortstondige ziekte is de heer D. T. Ruys, president-directeur van den Rotterdamsche Lloyd, wonende te 's-Gra- venhagc, aldaar overleden. De heer Ruys was ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw. Door den grooten kerkeraad dor Evang.- Luth. Gein. in Den Haag is het vol gende zestal opgemaakt ter voorziening in de vacature, ontstaan door het emeritaat yan ds. C. A. de Meyere (alfabetisch)J. Bergman, te Rotterdam; Chr. de Meyere, O. Az*n., te Bussum; C. Th. Scharten, te Does burg L. Schutte, te Amsterdam; H. Snij der, te Arnhem; J. A. F. A. Stellweg C.Fzn. te Utrecht. De Staatscourant" bevat thans de statuten van de naamlooze vennootschap, welke ten doel heeft de oprichting en ex ploitatie van een Hospitium Hagense" (Haagsch ziekenhuis). Het ziekenhuis, dat aan het einde van de Laan van Meerder- voorfc in Den Haag wordt gebouwd, zal een klassen-ziekenhuis zijn. Tot directeur is be noemd de beer J. M. Gantvoort, particu lier te Hilversum. Te Rotterdam is vanwege het Ned. Ver bond van Neutraio Vakvereenigingen, te Rotterdam, een nationale betooging gehou den, in den vorm van een bijeenkomst in de zaal van het „Nut", vaarin een viertal spre kers optraden. De voorzitter, de heer R. Winkel, uit •fe-Gravenhage, deelde mede, dat vertegen woordigd v/arren 17 vakvereenigingen, te za- men tellende 4400 leden. Verder zette hij het stand punt der neu trale vakorganisatie uiteen. De vergadering nam ten slotte de volgende motie aan: De vergadering, van oordeel dat een krach tige aotie tot verbetering van de loonen in nagenoeg alle bedrijven noodzakelijk i9 om voor de arbeiders de kans op levensgenot- to verhoogen en. rechtvaardig is, overeenkom stig het aandeel dat de arbeiders in de pro ductie bezitten; verder van oordeel, <lat zulks beschouwd moet worden als voorbereiding voor het meer onmiddellijk oefenen van invloed op de productie overtu gd, dat de arbeiders alleen in staat zijn tot behartiging hunner belange i, wan neer -ij jch, ongeacht hun polit eke of gods dienstige opvattingen, aanee.iriuiten in vak vereenigingen, wier grondslag is, in overleg met de werkgevers de arbeidsvoorwaarden te regelen, terwijl in vele gevallen wettelijke regeling van arbeidsaajigelegenheden, in het bijzonder met de beperking van den arbeids duur en afschaffing van nachtarbeid, onmis baar is, om de arbeiders tegen benadeeling hunner belangen te beschermen: draagt het bestuur op deze wenschen ter kennis te brengen van de Regeering en de wetgevende macht, vertrouwende, dat de toekomstige wetgevende periode daarmede zooveel mogelijk rekening zal houden; wekt de arbeiders in alle bedrijven op, zich te organiseeren in neutrale, landelijke vak bonden, ten einde daardoor de verheffing hunner kla/sse te bevorderen. Te Gouda is in den ouderdom van 69 jaar na een korte ongesteldheid overleden de heer O. P. W. Dessing, lid van den Raad Do heer Dessing was hoofd der firma Gebr. Deesing, aannemers o. a. van den Vliseing- schen toren en het kustforb te Vlissingen. Ook is aldaar, na een ongesteldheid van eenige weken, overleden de heer A. Vinger- linge lid van de Staten van Zuid-Holland. De Raad van Zaandam besloot, den 1-Mei-dag op te nemen onder de offieieele feestdagen, en voor de gemeente-werklie den met ingang van 1 Mei 1-914 den acht uren-dag in te*voeren. Behalve deze besluiten bepaalde de Raad, dat de hoofden van takken van dienst zoo noodig elke week gelegenheid moeten ge ven, met dè arbeiders of ;hun organisaties, over gewenscht geachte zaken overleg te plegen, dat bij vervanging het loon behou den blijft, doch dat hij, dio een hoogeren in rang vervangt, ook diens loon zal ge nieten, zoodra de vervanging een dag, of langer duurt, en dat het aannemen van gif ten en geschenken verboden is. Gistermiddag bracht H. M. de Koningin met gevolg een bezoek aan de tentoonstel ling van vroeg Noord-Nederlandsche kunst te Utrecht. H. M. maakte na het bezoek een auto-rit door de z. g. Leidsche buurt, een arbeiders wijk van de laatste jaren. De heelc buurt was versierd. En een geestdrift, buitenge woon 1 SchooL-inderen zongen de Koningin toe en strooiden bloemen op den weg, voor de auto's uit, chrysanthemums en rozen. Na dezen rijtoer bezocht de Koningin het huis van den burgemeester, baron Yan Lijn den, in de Maliebaan. Te halfvijf bracht H. M. een bezoek aan de Ambachtsschool. In de bestuurskamer plaatste de Vorstelij ke Bezoekster Haar handteekening in den receptie-alibum. Voor H. M. het gebouw ver liet-, werd Haar een sierlijk sleetje van ge polychromeerd Amerik. grenenhout aan geboden, als geschenk voor Prinses Juliana. Buiten werd Zij door de leerlingen, die in twee rijen tot aan het schoolhek geschaard 6tonden, luide en geestdriftig toegejuicht. Via Bunnik, Wijk-bij-Duurstede, Eist en Rhenen werd daarna naar Het Loo terugge reden. In het stadhuis te Utrecht werd de jaar vergadering gehouden van de sectie der Ge meentelijke Werkloosheidfondsen, onderaf- deeling van de Nationale Yereemiging tegen de Werkloosheid. Vertegenwoordigd waren de fondsen te Amersfoort, Amsterdam, Arn hem, Hof van "Helft. Devp^f.p.r. Dordrecht, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, Hilver sum, Leeuwarden Leiden, Kottere m, Scho ten, UtrechtVlaardingcn en Zwolle. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De bestuursleden, die aan de beurt van aftre den waren, de heeren De Haan, uit Leeu warden, en Meijners, uit Arnhem, werden herkozen. De voorzitter, do heer Van Hettinga Tromp, uit Amsterdam, deelde mede, dat in voorbereiding zijn plannen tot reorgani satie van de Nationale Vereeniging tegen de Werkloosheid, tengevolge waarvan wor den deze plannen uitgevoerd, de sect-ie een zelfstandige vereeniging zal worden. De sec tie kan hier, z. i. elechts bij winnen, o. a. ook doordat zij op deze wijze meer direct verband zal kunnen zoeken met de Interna tionale Vereeniging tot bestrijding van de Werkloosheid. De vergadering machtigde het bestuur, om aan de uitvoering dier plannen mede te werken. Op voorstel van de heeren Ort, uit Utrecht, en Draayer, uit Deventer, werd besloten tot instelling van een commissie tot voorbereiding van een uniform0 statistiek, betreffende de werkloosheid onder de leden- der toegelaten vereenigingen. Hoewel later dan oorspronkelijk ge dacht was, worden ook te Haarlem de on afhankelijkheidsfeesten gevierd, dank zij het initiatief eener commissie, die grooten steun ondervond. Bijna alle hoofdstraten zijn versierd en ingericht voor verlichting bovendien zorgen tal van winkeliers en particulieren voor verhooging van het fees telijk aanzien der stad. Gedurende vier dagen zal worden feest gevierd. Het begon gisteravond met een taptoe. Duizenden waren op de been. De clou der feesten is de historisch-alle- gorische optocht met vaandelgroep en bloe mencorso op heden. Des avonds algemeene verlichting. Woensdag wordt een militair assaut ge geven op het terrein van de Haarl. Foot ball Club. Donderdag een harddraverij, des avonds besloten met een vuurwerk. Alle dagen zullen in tal van straten muziekge zelschappen rondtrekken. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op 1 October a.s. en dio van den Minister van Financiën op 2 October a.s. niet plaats hebben. De Minister van Buitenlandsche Zaken zal eiken Vrijdag te beginn met Vrijdag 3 Oc tober a. 9. des namiddags van half drie tot 4 uren in het gebouw van het Departement van Buitenlandsche Zaken aan het Plein in Den Haag allen ontvangen, die hem over za ken, gezegd departement betreffende, wen- schen te spreken. Op uitnoodiging van den Vrijzinnig- Lutherschen Leeskring te Rotterdam kwa men gistermiddag te Utrecht afgevaardig den van Luthersche kerkeraden en kringen bijeen om de wenschelijkheid te bespreken, tot de oprichting van een algemeene Ver eeniging van vrijzinnige Lutherschcn in ons land over te gaan. Besloten werd tot de oprichting van eeu zoodanige Vereeniging, welke tot doel heeft de handhaving en verbreiding der vrijzinnige beginselen in het Evangelisch Luthersch Kerkgenootschap. Vastgesteld werd, dat vrijzinnige kerke raden, Luthersche kringen of vereenigingen, stichtingen, enz., benevens particulieren, leden der vereeniging kunnen worden. Na dere uitwerking der plannen wordt opge dragen aan een commissie van vijf leden, aan te wijzen door Amsterdam, Rotterdam, en Leiden. Aan dezelfde commissie wordt opgedra gen zoo spoedig mogelijk concept-statuten te ontwerpen, en tot hun vaststelling een nieuwe, samenkomst te beleggen. HAARLEMMERMEER. Wij vernemen, dat do heer Vonk, op .wachtgeld gesteld onderwijzer van school 3, thans tijdelijk to Haarlem, dio in do laatste Raadsverga dering zonder sollicitatie benoemd werd aan scliool 10 alhier, zijn benoeming niot zal aannemen, waaTincde hij dan zijn recht op; wachtgeld zal hebben verbeurd. Do hoer Vonk hoopt in Haarlem benoemd to zullen worden. Het bietendel ven ïs nu een week ruim aan den gang en alles gaat naar wensch1; prachtig weer en oen droge grond. Van modder op de wogen is ook geen sprake. En do wensch komt onwillekeurig ,op: Mocht hot zoo een poos jo blijven, meer nog oral do rooiers zelvon, dan om degenen, die alleen' den last der half onbegaa n hare .wegen onder* vindon. Nu do bietendrukle weicr aan den gang! is, komen do vreemdelingen opdagen. Mot drie en viertallen ziet men zo langs do wegen trekken, groolo zakken van geruite stof op don 'rug, zoekend oen boer, bij wien zo „aan den slag" kunnen. .Ook kdmjeil wie vrouwen moe om bij ,dcn arbeid to helpen. Wel wordon de vreemden vaak mot schele oogen aangezien, doch zond Cr zouden de hoeren het toch niet best kun nen stellen, daar in korten tijd veel en zwanen arbeid verricht moet worden, zoodat' or tij do* lijk een tekort aan werk In-acht is. Indien het vieemdo clement nog maar niet zoo talrijk wordt, dat het eigen inwoners verdringt, zooals wel gebeurd is. Do arbeiders zelvon, zoowel als de boeren, kunnen hieraan veel doen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De 11-jarige Cornells Kl. kroeg gisteren oen klap van een paard en wel van dien aard, dat do go- neeskumligo do heer J. Hueting, alhier, on- middcllijko overbrenging naar het Acade misch Ziekenhuis tc Leiden noodig achtte. Den goheelen nacht zijn familiebetrekkin gen bij hom geweest. Bij het afzenden van dit bericht is do toestand zorgvol. KATWIJK-AAN-ZEE Maandag kwamen hier vier partijen haring in afslag. Volle hairing bracht per kantjo op f 17,20f 17,35; maatjesharing f 16,30f 16,60; ijle haring f 15,10f 15,85steuTharing f 13,45f 16,85 makreel f 9,75-f 10,75. Aan den hoer W. Taat, scheepsbouw* meester alhier is opgedragen de levering van vier reidingsbooten voor de stoomvaart maatschappij „Nederland". LISSE. Gisteravond gaf de muziekveree- ging „Eensgezind" haar laatste concert in dit seizoen in do tent in liet Vierkant Bo DE UEfttAETELE. 8) ,,Ja, ja, de vreemdeling!" zei hij vrees achtig omkijkend, „gaf hij u eeu brief voor Mylady V' „Nu, ge behoeft niet zoo haastig te zijn, baas Stich! De vreemdeling was het niet, dat verzeker ik u", voegde zij er coquet bij. Maar dit was te veel voor den armen John; Betty's bruine oogen hadden zoo beteekenisvol gekeken. „Zoo, had hij geen liaast? Niets geen haast?" vroeg hij jaloersch, „en wat had hij u dan te zeggen'? Er was geen bood schap bij den brief". Het kwelduiveltje was echter voldaan, en Betty wilde vriendelijk zijn, ofschoon nog een beetje geheimzinnig. „Het komt er niet op aan", zei ze schalks, hij gaf mij een brief, dien ik aan Mylady gaf; dat was hedenmorgen vroeg". „Nu?.En? Maar voor iemand met een gejaagd, angstig hart gingen de zaken te langzaam. Philip had getracht zichzelf in bedwang te houden, ofschoon hij letterlijk hing aan Betty's lippen. Nu kon hij liet niet langer uithouden. Lady Patience had zijn brief 'ontvangen'; de geheimzinnige roover had woord gehouden, en de tijding, die Betty kwam brengen, beteekende voor hem leven of dood. Alle voorzichtigheid in den wind slaande, duwde hy John Stich op zijde en het meisje bij den pols grijpend, vroeg hij gejaagd: „Dezen morgen, Betty?Danwat deed Lady Patience toen?" Bet'fcy was verschrikt en gereed om als eon kind in tranen uit te barsten. Zij had Lord Stretton in zijn vuile kleeding niet herkend. „Kent ge mij niet, Betty?" vroeg Philip wat kalmer. Betty wierp een schuwen blik op de beide mannen vóór haar, en glimlachte door haar tranen heen. „Zeker, mylordikfluisterde zij verlegen. „Dit is mijn neef Jim uit Nottingham, juffrouw", zei John ernstig, „onthoud dat en vertel ons nu wat Mylady gedaan heeft". „Geen uur nadat de vreemdeling bij ons was, liet zij inspannen. Thomas is koetsier en Timothy is ons eenige geleide. Sedert we Stretton Hall verlieten, hebben de paar den geen rust gehad!" „Ja, ja!" klonk het gretig uit twee mon den. „En Mylady heeft de koets doen stil houden, een honderd meter van hier, en zij droeg mij op hierheen te loopen om te zien of er geen gevaar was. Zij wist wel, dat ik mijn weg zou vinden, en zij ver trouwde Timotlij' niet zoo als mij", voegde het jonge ding er met blijde voldoening bij. „Maar waar is zij, Betty, waar is zij?" Betiy wees naar het groepje denneboo- men, op den heuveltop, waar de weg zich met een scherpe bocht oostwaarts wendt. „Vlak achter die boomen, Mylord, en Timothy moest op wacht staan tot ik aan de kromming, in het gezicht van de sme derij was gekomen. Maar odie modderige wegen, 'b is om er in tc blijven steken". Reeds was John Stich naar buiten ge gaan, terwijl hij Betty wenkte hem te volgen. „Kom! gauw, juffrouw!" sprak hij op gewonden, „de Lady zal half gek worden van ongeduld. Met uw permissie, mylord, zal ik juffrouw Betty even op weg helpen en ik zal liet huis hier in het oog houden. Ik zal niet verder gaan dan „Ja, js:riep Philip koortsig gejaagd, „ga, vlieg, zoo hard ge kuntHeb voor mij geen vrees! Ik zal mij niet vert-oonen. O, dat ge vleugcis hadfc, want ik zal geen rust hebben vóór ik nnjn zuster hier zie". Het leek wel alsof hij zijn ziekelijke vrees, als een kleed had afgeworpen, zóó onstuimig, jongensachtig en vol wilde vroo- lijkheid stond hij daar. Hij lachte zelfs hartelijk om Betty, die, met veel uitroepen en gilletjes van angst, beweerde niet door de modder te kunnen en daarom stevig op den arm van Stich leunde. Hij keek hen na, toen zij op den zoogenaamden weg wa ren, een waar moeras na al de hevige Sep- ternberregens. Wat scheen hem alles anders toe, de hei de geurde, de vinnige noordwesten-wind bracht kracht en leven; de brem zoo mooi groen en in harmonie met de purperen loten van de met vruchten beladen braam struiken Hoe fijn was dat meer teere groen aan de steekbrem; en ginds die strook helder mauve, de eerste ontknoppende ericaOok de donkere wolken waren voorbijgedreven; de Septemberzon was op het punt door te breken om de heuvelen van Derbyshire in de verte te overgieten met een rijkdom van kleuren. De Hoop had als een goddelijke toove- nares alles weggevaagd, wat donker en treurig was, en de Hoop had de jeugd ont moet en met haar een verbond gesloten; deze twee zijn goede vriendinnenzij zijn onafscheidelijk van elkaarWat gaf het, dat eenige meters verder de oude galg als een booze heks haar mageren arm uit strekte over dat heen en weer wapperend stukje perkament, de Koninklijke bood schap genaamd? Wat gaf het of daarin gesproken werd van dood, van verraad, van verbeurdverklaringen, van Tower Hill? Fladderde de goede noord-wester er niet omheen, en deed hij er geen aanvallen op, nu eens met dartele speelschheid, dan weer met dollemanswoede, en dan weer met langgerekt gefluit? Het perkament bood krachtig weerstand, het verdroeg den aan val tweemaal, driemaal, nogmaals. Maar de noordwester was daarom nog niet ver slagen hij hernieuwde den aanval, nam het perkament aan een der hoeken beet, trok en rukte er aan, tot hij ten laatste ^">et een geweldige inspanning de Konink lijke Prochimatic van de oude galg af scheurde, en haar in woeste vaart over de heide joeg, ver, zeer ver weg, naar Derby, naar Londen, naar de plaats, waarheen alle winden gaan Niemand is haargelijk, niemand! Er was een meer dan gewone genegen heid tusschen Philip, graaf van Stretton, en zijn zuster, Lady Patience Gaseoyne. Die hen kenden in de dagen van hun geluk, zeiden, dat zij meer een minnend paar dan broeder eu zuster scheDen; zoo teeder, Zoo echt was hun warme toewijding aan elkander. Maar wie hen intiemer kenden, zeiden, dat zij meer als moeder en zoon voor elkan der waren. Hoewel Philip maar een paar jaren jonger was dan Patience, had zij een moederlijke teederheid, moederlijke toegevendheid en zorg voor hem en hij een kinderlijken eerbied en een kinderlijk ver trouwen voor haar. Terwijl hij op dit oogen- blik als bij instinct haar dierbare tegen woordigheid nabij gevoelde, werd zijn hoop vaster en bestendiger, want hij wist, dat zij wijs en voorzichtig voor hem zou han delen. Voor den eerstvolgenden tijd, voor dagen en weken gevoelde hij zich veilig, minder beangst voor verraad, meer bereid tegen het noodlot ts strijden. Do zware koets reed sukkelend over den drassigen weg en het: hu! hu! van den ouden koetsier waarmede hij zijn paarden trachtte aan tc moedigen bij hun moeilijk werk, het zware voertuig door het moeras te trekken, klonk als de lieflijkste muzielc in Philips ooren. Hij durfde ze niet te ge- moet loopen, maar wachtte op do lang zaam al nader komende koets, terwijl de paarden stapvoets liepen, voortdurend aangedreven door den koetsier en Timothy, die dicht naast hun koppen reden, hen aansporend met zweep en lieve woordjes, terwijl de wielen kraakten onder het lang zaam draaien om de bemodderde assen. Zoo had Patience gereisd van den vroe gen morgen af, altijd door, sedert do vreemdeling haar den brief had gebracht met het bericht, dat haar broeder dat af gelegen uithoekje van Derbyshire had be reikt en zich daar schuil hield bij den trou wen John Stich, wachtend op haar hulp en leiding tot het bewijzen zijner onschuld. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1