N». 16443 Maandag 29 September. A°. 1913. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven.. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Beau Brocade. PRIJS DER ADVERTENTIEN: ?an 1O rogels /"1.05. Iedore regel meer 0.17J. Grootere letters naa» plaatsruimte. - Kleine tdvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt /"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn t 1.30. Franco per post 1.65. Verkiezing: Gemeenteraad. De Burgemeester der gemeente Leiden Gelet op art. 55, laatste lid der Kieswet Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den, dat de stemming ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden in het 3de kiesdistrict, zal plaats hebben op Dinsdag den 30 s t o n September 1913, van des voormiddags acht tot des na middags v ij f uren. De lijst der candidaten bevat in alphabe- tische volgorde de volgende namen, als W. C. HEMERIK. P. J. VAN HOEKEN. H. W. C. J. DE JONG. J. A. N. KNUTTEL. W. PERA De herstemming, zoo die noodig mocht blijken, zal plaats hebben op Dinsdag den7den October 1913. Art. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt ,,Hij, die zich opzettelijk voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar." De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 20 September 1913. De Burgemeester der gemeente Leiden Vestigt de aandacht der ingezetenen op rden inhoud van de ai'tt. 57 cn 58 der Kies wet, luidende als volgt: Artikel 57. Personen, bij wie en bestuurders van bij zondere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zijn, zijn, voor zoover niet bij al- gemeenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twco achtereenvolgende uren tusschen a-ht uren des voormiddags en vijf uren des namid dags daartoe gelegenheid vinde. Artikel 58. Personen en bestuurders, in het voor gaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbeidslokaal, en zoo er meerdere ar- beidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stem ming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hun nentwege onderteekende lijst, de uren, in hete voorgaand artikel bedoeld, vermelden- dej voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of Voor alle gezamenlijk. Het Koninklijk besluit van 24 Me' 1901 (Staatsblad No. 109) tot aanwijzing der vrijstellingen, bedoeld in art. 57 der Kies wet, luidt als volgt: Art. 1. Vrij stelling wordt verleend aan „de in art. 57 der Kieswet bedoelde perso- „nen en bestuurders van bijzondere instel- „lingen en ondernemingen ten aanzien van „bij hen in dienstbetrekking zijnde perso- „nen, welke uit hoofde van die dienstbe trekking op den dag der stemming tus- „schen de in vermeld artikel genoemde .tijdstippen niet gedurende twee achter eenvolgende uren vertoeven in de gemeen ste, op welker kiezerslijst zij voorkomen." Art. 2. „Vrijstelling als omschreven in „het voorgaand artikel wordt voorts ver sieend aan geneeskundigen en apothekers „ten aanzien van bij hen in dienstbetrek king zijnde personen, alsmede aan per- „sonen en bestuurders van bijzondere in stellingen en ondernemingen ten aanzien „van bij hen in dienstbetrekking zijnde „ziekenverplegers." De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den 25sten September 1913. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 30en Sep tember e. k. de 3de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, en dat alzoo 'on lsten October min stens 3/6 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, September 1913. Vaccine. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat op Dinsdag 30 September a.s. en tot na- de aankondiging op eiken volgen den Dinsdag telkens des namid dags te 2 uren in het Elizabeths- hof aan de Oude Vest, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting van on- cn minvermogenden, wordende te vens aan belanghebbenden herinnerd, dat zij slechts worden toegelaten op vertoon van een bewijs hunner geboorte-inschrij ving. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 September 1913. Leiden, 29 September. Men deelt ons mede, dat do 3 October -Revue waarschijnlijk op 4 October ten twee den male zal worden opgevoerd. De uitslag der heden door B. en Ws. gehouden aanbesteding van het maken van de hei- en betonfundeeringen van de Hoo- gere Burgerschool aan den Hoogen Rijndijk alhier en het uitvoeren van bijbehoorende werken, is als volgt Ingeschreven door de firma's Th. G. Barthen Oudshoorn 33,900H. Korswa- gen 32,888; Joh. Dietz 29,778 Jac. Zit man ƒ27,900; G. Kuijpers, Rotterdam, 26,830 Beton Maatschappij (voorh. P. Bourdrez, 's-Hage, ƒ26,790; Wed. J. Visser Gz., Papendrecht, 26,420; W. van der Hoogt, 25,850 G. van Doornik, Baarn, 24,99S.99 W. Bokhoven, Gouda, 23,940 A. v. Vuuren G. S. Bos, Soest en Utrecht, 23,766; L. Raaijmakcrs, Wouw, ƒ23,500; P. Vermeer Jz., Amsterdam, 23,480; K. R. Betonijzer-Mij. (voorh. v. Waning Co.), Rotterdam, 22,745; J. Verstoep, Goude rak, 22,939; H. J. Nederhorst Jr., Gouda, 22,143 L. van der Wiel, Dordrecht, ƒ21,700; N. V. Industr.-Maatschappij (voor heen F. W. Stuhlemcijer), Breda, 21,183 Th. Smeulers, Dordrecht, 19,665 en J. H. van Hoven, Dordrecht, 19,493. Waar de woonplaats niet is vermeld, is deze Leiden. Bij de indertijd door de firma Tiele- man en Dros gehouden aanbesteding werd de gunning aangehouden. Thans is het werk ondershands opgedragen aan den heer J. den Ouden, te Oudshoorn. In de Médedeelingen van de „Vereeni ging tot Steun" vinden wij op de lijst van de ingekomen giften een van T. S. uit Leiden, groot-1000. („N. R. Ct.") Bij resolutie van den Minister van Financiën is benoemd tot -adspirant-land- meter van het kadaster de heer J. H. San ders, te Bodegraven. Tot onderwijzers aan de vakteeken- en j herhalingsschool te Voorburg, waarvoor zich ditmaal 46 leerlingen hebben aange meld, zijn benoemd de heeren Van de Put te en Wesseling, te 's-Gravenhage, De Hey, te Rijswijk, en Kokshoorn en Van der Kley, te Voorburg. Naar wij in het Haagsche „Kerkelijke Weekblad" lezen, heeft de diakonie van de Ned.-Herv. Gem. in Den Haag over 1912 een tekort van ruim ƒ30,000. Vorige jaren waren de tekorten ook al grootin vier jaar ƒ72,000. Het classicale bestuur vond in 1911 goed, dat het tekort,f van dat jaar door kapitaalafschrijving w'crd aangezui verd, voor 1912 heeft het dat geweigerd. In 1913 zal er ook weer aanmerkelijk tekort zijn. Jaarlijks hebben diakenen ongeveer 160,000 noodig. De Raad van Gouda verleende een sub sidie van 1000 aan de commissie van open bare feesten voor het vieren van het hon derdjarig bestaan van Neêrlands onafhan kelijkheid, onder beding, dat een gedeelte der subsidie zal worden besteed voor een feest voor de schoolkinderen. De Raad benoemde tot leeraar in de na tuurlijke historie en in de Hebreeuwsche taal aan het gymnasium resp. de heeren dr. J. L. Hoving en A. Ketellappertot on derwijzeres aan de 2de Burgerschool voor jongens, mej. M. J. van den Berg, te Wad- dinxveentot onderwijzer aan de o. 1. school no. 3 de heer A. Kool, te Ameide tót onderwijzer aan de o. 1. school no. 1 de heer C. W. Zanen, te Zevenhuizen, en tot onderwijzeres in het koken aan de Herha lingsschool voor meisjes, mej. J. Kruys, te 's-Gravenhage. Thans is definitief beslist, dat de heer Henri Polak den Eerste-Kamer-zetel voor Friesland zal aannemen. Binnen enkele da gen zal daarvan officieel kennis worden ge geven, waarop spoedig de nieuwe verkie zing voor de Tweede Kamer in Amsterdam III volgen moet. Hot is vrij zeker, dat de canclidaat der sociaal-democraten dan zal zijn de heer J. Oudegeest, voorzitter van het Necl. Ver bond van Vakvereenigingen. („Tel.") In de sociëteit van de Rotterdamsche Diergaarde werd Zaterdag onder voorzit terschap van mr. A. R. Zimmerman, burge meester van Rotterdam, de jaarvergadering gehouden der Provinciale Vereeniging van Burgemeester en Secretarissen in Zuid-Hol land. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de rekening sluit met ƒ382.31, aanwij zende een batig slot van 7.58. De heer J. Bos, burgemeester van Over- schie en Schiebroek, behandelde ter inlei ding de vraagIs het wenschelijk bij de Re geering aan te dringen op spoedige vaststel ling van een wet op de „woonwagens" De heer T. A. O. de Ridder, burgemeester van Katwijk, betoogde na een uitvoerige toelichting de wenschelijkheid, dat de voor naamste wegen in onderhoud en onder be heer van de provincie zouden komen en do tollen in de provincie Zuid-Holland wor den afgeschaft. Spr. vroeg dus of het be stuur der Vereeniging zou willen overwegen in deze richting stappen te willen doen bij de Provinciale Staten. De heer I. Kok, hoofdambtenaar aan het Pensioenbureau te Rotterdam, had zich op uitnoodiging van het bestuur bereid ver klaard in te leiden de bespreking van de Pensioenwetten voor de gemeente-ambte naren. Naar „Onze Ctr." verneemt, heeft een oud-verpleegde van Ned. Mettray aan die stichting 15,000 gulden geschonken. Aangezien het verkeer op de interna tionale lijnen AntwerpenMaastricht Aken en BrusselLeuvenMaastricht Aken geweldig toeneemt, voldoet de spoor brug over de Maas te Maastricht niet meer aan do eischen. De Belgische Staatsspoor moet plannen hebben, in overleg met de Maatschappij tot Espl. van S.-S. in Neder land, de oude brug te vervangen door een nieuwe. De oude zou kunnen gebruikt wor den voor ontworpen tramwegen, terwijl de nieuwe brug ook voor voetgangers zou wor den ingericht. („Tijd.") Het tuinfeest ten paleize Het Loo, in het begin van den zomer uitgesteld door de verbouwing van het paleis, zal 8 October plaats hebben en met het oog op de korte dagen om halfdrie beginnen. Naar „De Tijd" verneemt, kan de plechtige opening van het R.-K. sanatorium voor longlijders, te Groesbeek tegen het raidden van Oct., waarschijnlijk op 16 Oc tober, worden te gemoet gezien. De inwij dingsplechtigheden geschieden door den hoogeerw. heer Mgr. J. Pompen, vicaris- generaal van het bisdom 's-Hertogen- bosch. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal Donderdag 2 October a.s. niet plaats hebben. HILLEGOM. Het stellen van candida ten voor een zetel in den gemeenteraad, vacant gekomen door het overlijden van den heer P. H. van Waveren Hzn. moet plaats hebben op Dinsdag 14 October a.s. Gelijk met de indiensttreding van den nieuwen koster der Ned. Herv.-Kerk op 4 Oct. a.s. zal door de Kerkvoogdij eën maatregel worden ingevoerd, waarbij het hem verboden is fooien aan te nemen voor zitplaatsen. Het verschuldigde plaatsengeld zal ten bate van de kerkvoogdij-kas in een bus geworpen worden. Het onderricht aan de Chr. Handwerk- school alhier zal met ingang van 6 Oct. a.s. gegeven worden door mej. M. E. Degens. De „Alg. Vereeniging voor Bloembol lencultuur," die deelnemen zal aan de ia 1914 te St.-Petersburg te houden bloemen tentoonstelling, heeft den heer C. Ludwig van hier aangewezen, om aldaar perken aan te leggen en met bollen te beplanten. KATWIJK-AAN-ZEE. Gedurende de af- geloopen week kwamen van de Katwijk- sche visschersvloot te IJmuiden 16 loggers binnen met een gezamenlijke vangst van circa 400 last haring of bijna 25 last per vaartuig. Zaterdag kwam hier in afslag 1 partij baring. De prijzen per kantje waren: volle haring f 17.30f 17.10; maatjesharing f 16.15, ijlo haring f15.75; steurharing f 15 50makreel f 10. Naar wij vernemen zal het jaarlijk- sche bezoek dèr Leidsche „Groenen", dat anders 's Vrijdags vóór 3 October werd ge bracht, dit jaar niet plaats hebben. xsOORDWIJK. Bij ondcrshandsche aan besteding heeft architect Bruning, van Haarlem, voor zijn principaal, het kerkbe stuur der Parochie van St.-Jeroen alhier, aan den heer W. P. de Vreede, aannemer alhier, opgedragen den bouw van het „St.- Jeroensgesticht" voor zieken, herstellenden' ouden van dagen enz., voor de som' van f 575C0. Een en ander behoudens Bisschop pelijke goedkeuring. NOORDWIJKERHOUT. De Leidsche Trekvaart mer Piet-Gijzenbrug als centrum, heeft een bijzonder aantrekkelijkheid voor hengelaars. Vooral 's Zondags komen dergelijke sportliefhebbers meest uit Amsterdam daar hun vrijen dag doorbrengen. Eén dezer heeren toonde ons heden een aldaar ge vangen snoek, wegende vijftien pond, een zeldzaam gewicht. Zaterdag ontvingen verscheiden in gezetenen bezoek van een als heer ge kleed persoon, die zich niet bekend wilde maken. Hij gaf zich uit voor antiquair, doch de bedoeling was, tegen spotsprijs allerlei din gen van wraarde, als oud porselein, op te koopen. Men zij gewaarschuwd. NIEUWKOOP. Herbenoemd is tot bur gemeester met ingang van 1 Oct. do heer H. B. Onderwater. ROELOFARENDSVEEN. De ona^han- kelijkheidsfeesten alhier, hebben waarlijk een schitterend verloop gehad. Begunstigd door mooi weder kon het programma go- heel aige-werkt worden. Eerst de landing van Prins Willem Frede- rik aan de haven, daarna de optocht door het dorp, en de ontvangst van den Prina met gevolg ten Raadhuize. 's Middags vin gen de kin derwedstrijden aan, waaraan zeer veel kinderen deelnamen. Ook de wed strijden voor ouderen, mastklimmen, enz. trokken veel belangstellenden. De gondelvaart; waa.raan een 20-tal ver sierde vaartuigen deelnamen had, ondanks den vrij sterken wind, een gun stig verloop. Het feest werd waardig ge sloten door gymnastische uitvoering door 36 meisjes van de Zusterschool, welker prestaties de bewondering van alle toe schouwers wegdroegen. VOORSCHOTEN". De Eerw. heer Visser, kapelaan alhier, genoot de onderscheiding benoemd te worden tot professor aan 'tr Seminarie „Hagevcld" te Voorhout. DE VERMETELE. 7) „Heeremijntijd, John Stich", riep hij uit, „het is goed te voelen aan zijn spieren dat hij familie van je is". Terwijl hij met eerbied keek naar de mooie mannelijke figuur vóór hem, wreef hij nadenkend zijn gerimpelde handen tegen elkaar. „Een mooie jongen ook, die neef van je", voegde hij er vleiend bij, „hij zal nog al de- meisjes aan dezen kant van Brassing- ton het hoofd op hol brengen". §Geen nood, hij heeft een meisje thuis, niètwaar Jim? Jongen, misschien nog wel meer dan één. Maar hoe kom je vandaag zoo hier, vriend Miggs Over het verschroinpelde gezicht gleed een verlegen uitdrukking. ,,'kWeet nietzei hij, „misschien wilde ik je vertellen van de soldaten, die ik in den „Koning George" aan den Bras- singtonweg gezien heb". „Wat weet je van hen, Miggs?" ,,'kWeet nietik zag een korporaal en hoopen jongens in 't roodSommigen zeggen, dat er nog meer komenIk weet niet „Ha!" zei Stich, „wien zoeken zij?" ,,'k Weet niet", antwoordde Miggs on verstoorbaar. „Sommigen zeggen, dat zij dien kerel, Beau Brocade, zoeken. Van nacht is er op de heide weer een koets aangehouden. Vijftig guinjes heeft hij er uit genomen, dat deed hijEn Jock Miggs smakte zachtjes, van duidelijk, maar onbewust pleizier. „Sommige menschen zeggen, dat het de koets van Sir Humph rey Challoner was, die van Harrington kwam, en niemand zal daar veel spijt van hebben! ha! ha! ha!maar ik weet niet", voegde hij er verschrikt bij. „Is het paardenvolk, dat je in den „Ko ning George" gezien hebt, Miggs?" vroeg John. ,,'kWeet nietik zag geen paarden... zag er meer uit als voetvolkmaar 'k weet niet. De korporaal had juist wat ge lezen over het krijgen van twintig guinjes als we een van de rebellen doodschieten. Ik zou machtig blij zijn met twintig guin jes, baas Stich", zei hij nadenkend, „maar ik weet niet hoe ik een geweer moet af schietenen ze zeggen, dat verraders vreeselijk wanhopige menschen zijn maar ik weet 't niet Toen wendde Jock Miggs zich met een plotseling genomen besluit naar de deur. „Morgen, baas Stich, morgen jongen, morgen I" „Morgen, Miggs!" Het bleek echter dat het bezoek va.i Migg's toch niet zonder doel was geweest. ,,Hi!" „hi!" „hi!" grinnikte hij, alsof hij plotseling zijn vergeetachtigheid bemerkte. „Daar zou ik haast vergeten hebben, waar voor ik kwam. Boer Crabtree laat vragen, baas Stich, of je den halsband van onzen hamel gemaakt hebt?" „Ja zeker", antwoordde de smid, terwijl hij naar een ruwe bank wees, waarop een aantal ijzeren voorwerpen lagen. „Je zult hem wel op die bank vinden, Jock. Heeft boer Crabtree zijn schapen al verkocht?" Jock waggelde naar de bank, waar hij den halsband vond. „Neen", mompelde hij, „nog niet, on gelukkig. En zijn humeur is er niet beter om; dus, baas Stich, laat hem niet te veel betalen voor den halsband, anders moet ik er maar voor lijden". En Miggs haalde beteekenisvol zijn schouders op. Stich lachte. Ook Philip, in weerwil van zijn angst, kon niet nalaten zich te vermaken met het zonderlijke fi guurtje van den kleinen schaapherder, met zijn gedroogde-appelen-gezicht en zijn dwa ze manieren. Daardoor had niemand in de smederij het getrippel van kleine voeten in de mod der buiten gehoord en toen Jock Miggs, na nog eenige „Morgens" en eindelijk ge nomen afscheid, de deur wilde uitgaan, kwam hij in hevige botsing met een kleine gedaante, in een grooten mantel gehuld en dicht gesluierd, die op de hooggehakte schoentjes een weg zocht door de modder poelen, die zich voor den ingang van de smederij bevonden. Die stoot deed Jock Miggs, verschrikt en om zich heen grijpend, naar de eene zJjde tuimelen, terwijl de grijze hoed van het hoofd van zijn draagster naar achteren gleed, en in de omlijsting van de hel roode binnenvoering, een vroolijk, mooi, onbe schaamd gezichtje te zien gaf, met bruine schitterende oogen en roode lippen, die zich nu pruilend saamgetrokken hadden.- „Hemel, man!" zei de keurige jongo da me, den ongelukkigen schaapherder een woedenden blik toewerpend, „waaora kijk je niet waar je loopt?" „Weet niet", antwoordde Jook Miggs op zijn gewone manier, ,,'n Morgen, juf frouw! morgen, baas Stich, morgen En nog Bteeds verschrikt en in bezorgd heid voor zijn leven, trok hij aan zijn vooc- ste haarlokken, zette zijn hoed over zijn gele krullen, nam nogmaals afscheid cn begon zijn terugtocht naar de heide te aanvaarden. Maar binnen in de smidse was Stretton op het eerste geluid van de stem van het jonge meisje, in onbedwingbare- vreugde, opgesprongen. „lietty!" fluisterde hij, terwijl hij Johns arm heftig vast greep. „Ja, ja!" hernam de voorzichtige, smid, „maar ik bid u, my lord, blijf op den ach tergrond, tot ik gezien heb of alles vei lig is". Betty's spottende oogen volgden de dwa ze figuur van den zich verwijderenden Jock Miggs. „Nu je bent een "'ooi stukje wandelend schapevacht", riep ze hem na met een lach en een optrekken harer breede schou ders. Toen gluurde zij in de smidse. „God zegen je, Stich!" zeide ze, „hoe gaat het je?" Gehoorzaam aan den voorzichtigen raad, hem gegeven, had Stretton zich terugge trokken in den verst verwijderden hoek van de smidse. Ook versperde John den ingang met zijn breede figuur. „Zooveel te beter, juffrouw Betty", ant woordde hij, „sinds ik uw mooi gezicht mag zien". Hij was heel rood geworden, de goede John, en zijn ruwheid scheen hij geheel te hebben afgelegd. Inderdaad, zonder dat we er te veel den nadruk op leggen, moet gezegd, dat de waardige smid er bijzonder verlegen en schaapachtig uit zag. Zij keek naar hem op en liet een aardig coquet lachje hooren, den lach van een vrouw, wie men dikwijls gezegd heeft, dat zij mooi is, en die nog niet moede is dit te hooren. Daarbij was John Stich zoo groot en zwaar, de menschen noemden hem ook hard en ruw, en het amuseerde de jonge dame hem voor haar te zien staan, bijna even onhandig en verlegen als Jock Miggs. „Mag ik niet binnen komen, baas Stich?" vroeg zij. „Zeker, zeker, juffrouw Betty", mompel de John, die in bewondering verloren scheen over een paar kleine schoenen met gespen, bemodderd tot aan de enkels, en welke enkelsdie tot hun voordeel uit Betty's korten groenen rok te voorschijn kwamen. Een toornige, ongeduldige, beweging ach ter hem bracht zijn dwalende zinnen echter plotseling weer bijeen. „Heeft Lady Patience een brief ontvan gen?" vroeg hij schielijk. „O ja, een vreemdeling heeft hcn\ ge bracht", antwoordde Petty, pruilend, want zij verkoos Johns stomme- bewondering bo ven zijn belangstelling in andere zaken. Een of ander duiveltio fluisterde haar echter zeker iets in het oor, om den waar- digen smid nog verder van streek te ma ken. want met een deftig, geheimzinnig gezicht, sloeg zij haar bruine oogen naar boven, zuchtte gemaakt en fluisterde ver- nikt: „En welk een vreemdeling! Met zul ke prachtige oogen, mijnheer StichEn zoo'n houding, en o!" voegde het juffertje er zalvend bij, „zoo fijn gekleed!" Maar ofschoon ongetwijfeld al deze mooie bevallige eigenschappen hevige jaloezie verwekten in het hart van den armen John, wist hij die onder het masker van hevig ongedukj te verbergen. (Wordt Vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1