N». 16442 Zaterdag 27 September, A°. 1913. <Qeze (Scarant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DER ADYERÏENTIEN: Van 1O regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt /"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 tnaandon f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd gijn 1.30. Franco per post 1.65. Verplaatsing Vee- en Kaasmarkt te Leiden. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter algemeene kennis, dat-, wegens het invallen van den 3d en Octo ber op V r ij d a g, de V e e- e n Kaas markt dit jaar zal worden gehouden op Woensdag 1 October daaraan voor af traande. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA All, Burgemeester. VAN" STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 September 1913. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 30en Sep tember e. k. de 3de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, èn dat alzoo c >n lsten October min stens 3/6 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij ooodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, NV C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2-1 September 1913. Vaccine. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat op Dinsdag 30 September a.s. en tot na- de aankondiging op eiken volgen den Dinsdag telkens des namid dags te 2 uren in het Elizabeths- h o f aan de Oude Vest, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloozc inenting van on- en minvermogenden, wordende te vens aan belanghebbenden herinnerd, dat zij slechts worden toegelaten op vertoon van een bewijs hunner geboorte-inschrij ving. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 September 1913. Najaarsschouw. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 17 der verordening van den 6den Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15) laatstelijk gewijzigd l 'j de verordening van deii 6den Februari 1913 (Gemeenteblad No. 4); Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met Maandag, 8 October e.k. zullen geschouwd worden: alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzond_r eigendom zijn en met gedoogen van de rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan en alle wateringen en slooten, en de rio len ter vervanging daarvan gemaakt, bene vens de daartoe behoorende sluizen, dui kers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 September 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het verzoek van PH VAN DER ZANDEN om vergunning tot uitbreiding van de koek- en banketbakkerij in het per ceel Lange Diefstecg no. 13, Sectie G no. 841, door plaatsing van een electromotor van V P-k., tot het in beweging brengen van een amandelmachine en een eiwitma- chinc. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzosk met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente tér visie gelegd is alsmede dat op Zaterdag 11 October a.s. des voormiddags te elf uren op het Raad huis gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegon dit verzoek in te brengen, ter wijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd ziju zij, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren monde ling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Loco-Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 27 September 1913. Leiden, 27 September. In de gisteravond gehouden ledenver gadering der Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging Vooruitgang" te Leiden bleek uit de mededeelingen van het bestuur, dat door een misverstand de candidaten- lijst van den, door de vereeniging in de vo rige vergadering gestelden candidaat voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad in het derde district niet bij den burgemeester ten stadhuize was ingediend. Dit feit werd in hooge mate betreurd en maatregelen werden genomen, dat voortaan een dergelijk verzuim niet weder zal kunnen plaats hebben. De vraag rees nu, welke houding de kiesvereeniging in dit stadium zal aanne men. Er bleken twee stroomingen in de vrij talrijk bezochte vergadering te zijn. Er wa ren, die de kiezers wilden vrijlaten, anderen die reeds bij eerste stemming den candidaat der S.-D. A.-P. wenschten te steunen. Met groote meerderheid werd tot. dit laatste be sloten, zoodat de heer W. C. Hemerik, door „Vooruitgang" zal worden aanbevolen. Gisteravond was het feest voor de patiënten van het sanatorium „Rhyngeest" onder Oegstgeest, die daartoe bijeengeko men waren in de conversatiezaal van de damesafdeeling. Een zusterkoor, onder wel willende leiding van mej. De Wekker, bracht eenige zoetklinkende, welluidende liederen ten gehoore, terwijl voor hot jolige gedeelte van het programma gezorgd werd door eenige adspirant-leden van het L. S.-C., die voor deze feestelijke gelegenheid hun lagen boord met een hoogen hadden mogen ver wisselen. De traditie getrouw werd begon nen met het ,,Io Vivat", dat door de aan wezigen onder plechtige aandacht staande werd aangehoorddaarna weerklonken de medeslepende tonen van een Amerikaan- schen negerdans door de zaal. Zóó wisselde ernst en vroolijke opgewektheid den ge- heelen avond elkander af. De langere oefentijd, dien het zusterkoor thans achter zich heeft.,- had niet nagelaten zijn gunsti- gen invloed uit te oefenende eenheid van klank vooral had er veel door gewon nen. Kortomhet kan met recht een welge slaagden avond genoemd worden. Het pu bliek toonde zich dan ook zeer voldaan en stemde luide in met de tot de medewerkers gerichte woorden van dank. De Classicale Zendingscommissie, Clas sis Leiden, heeft tegen 8 October a.s. al hier een Zendingsdag georganiseerd. Des namiddags wordt een huishoudelijke samen komst gehouden, waartoe alle Kerkeraden en Kerkvoogdijen in de classis zijn uitge- noodigd, doch waar ook belangstellende ge meenteleden (ook vrouwelijke) welkom zijn. Op die samenkomst hopen te spreken ds. Nierstrasz, van Leiderdorp, de heer L. Ku- pérus secr. van het Javacomité, en de heer Eggink, zendeling met verlof hier te lande. Des avonds wordt een openbare samen komst gehouden in de Pieterskerk, in to leiden door ds. Hoogenraad, terwijl ver der als sprekers hopen op te treden prof. dr. H. M. van Nes en de heer Eggink. In de algemeene vergadering van de Vereeniging „Armenzorg" in Den Haag, gepresideerd door den waarnemend voor zitter den heer A. M. Joekes, werd door do directrice van het Leidsche Volkshuis, mej. E. C. Knappert, op verzoek van de Ver eeniging een voordracht gehouden over de vraag: „Waartoe een Volkshuis?" Tot hulp van den heer Proper, ambte naar ter berekening der pensioenen alhier, is voor zes maanden aangesteld de heer Quast, van Utrecht, vroeger werkzaam to Montfoort. Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter dé heer G. L. ter Voorde, te Leiden, bij de Rijkswegen ïd Zuid-Holland. Op het goede voorbeeld van Rotter dam heeft zich ook voor onze stad een com missie gevormd, bestaande uit de heeren mr. N. P. Zijdelaan, H. A. C. v. d. Kraan, J v. d. Woude en Carl. F. Eichhoff, welke zich ten doel stelt middelen te beramen om het kantoorbedienden, ambtenaren en onderwijzers en particulieren mogelijk te maken voortaan goedkooper, vrijer en hui selijker dan tot op heden het geval was, de vacantie of een deel van den zomer buiten, naar keuze in bosch of aan zee, door te brengen. Om echter te weten te komen of ook hier ter stede genoegzame sympathie voor het plan aanwezig is, verzoeken de commissie leden aan gegadigden, adhaesie te betui gen door het zenden van naamkaartje of briefkaart. De adhaesiebetuigers zijn daar door tot niets gebonden, terwijl het in de bedoeling ligt, zoo genoegzame medewer king wordt geboden, binnenkort een verga dering te beleggen en daar de plannen na der uiteen te zetten. Mocht men van oor deel zijn, dat nu op het oogenblik de tijd daarvoor niet bijster geschikt is, dan wijzen de commissieleden er met nadruk op, dat juist nu moet worden aangepakt en door gezet, omdat dan nog voor het volgende voorjaar eventueelc bouwplannen kunnen zijn voltooid. In Januari van dit jaar betuigden te Rotterdam ruim 400 personen hun sympa thie met dergelijk lofwaardig streven en alleen aan het feit, dat in het voorjaar eerst een begin werd gemaakt, is het te wijten, dat de verwezenlijking der idealen voor Rotterdam zich een klein jaar wachten laat. Gisteravond was de eerepoort aan den overweg van de S.-S. op den Haagweg al hier met gekleurde vetglaasjes geillumi- neert. Uit verscheidene plaatsen komen berich ten van opgewekte feestvieringen naar aan leiding van het gouden jubileum van de S.-S. Te Utrecht o. a. zijn de avondfeesten uit stekend geslaagd. Het station, de werk plaatsen, het lichtgebouw, enz. waren fraai verlicht. Te zeven uren werd op het terrein aan den Leidschenweg de lichtstoet opgesteld, waaraan door ongeveer 3000 personen met acht muziekkorpsen, banieren, transparan ten en een 300-tal fakkels werd deelgeno men. De stoet trok door een groot deel van de stad en hield ten slotte voor de hoofd- bureaux halt. Door een 60-tal zangers werd vervolgens „Hollands Glorie" van Richard Hol on der leiding van C. A. Galesloot gezon gen. Inmiddels hadden zich in de Commissa- rissenzaal de directie, met de hoofden van dienst en de vertegenwoordigers van het personeel verecnigd. De heeren E. J. E. Maas, werktuigkundig ambtenaar, Van Keulen, hoofdcommies, en W. C. van Dra- nen, beambte der N. C.-S., complimen teerden, de directie namens het personeel met het jubilei*n der Maatschappij. Ver volgens dankte de directeur^generaal, na mens de Maatschappij, het personeel voor de schitterende huidbetuigingen, welke re de luide werd toegejuicht. Ten slotte werden den aanwezigen cham pagne en sigaren aangeboden. De plechtigheid was hiermede afgeloo- pen en de stoet werd vervolgens in ge deelten ontbonden. Duizenden menschen waren op de been om van de huldiging getuige te zijn. Ook aan het personeel der Ned. Cen- traal-Sp. Maatschappij is door den direc teur een dienstorder uitgevaardigd, in hoofdzaak overeenkomende met die aan het personeel der S.-S., gisteren vermeld. De „Sts.-Crt." bevat de gewijzigde statuten van de „Vereeniging tot Evange lisatie op Geref. grondslag" te Oudshoorn, en van de IJsclub „Leiderdorp en Zoeter- woude," te Leiderdorp. Voor het tijdvak van 1 October 1913 tot 1 October 1914, zijn wederom bij Kon. be sluit benoemd tot leeraar aan de Rijkstuin- bouwwinterschool te Lisse, de heeren H. van de Weerd en P. K. van Cittert Hzn., beiden te Haarlemen zijn voor het tijd vak van 1 October 1913 tot 1 October 1914 benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouw- winterschool te Aalsmeer, de heeren M. J. Sirks, te Haarlem, en B. Raptchinsky, te Amsterdam. Voor het examen wiskunde lager on derwijs is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. Panman, van Hoofddorp voor het examen politie-diploma met aanteeke- ning te Utrecht zijn geslaagd do heer K. Duindam, van Rijswijk, en zonder aantee- kening de heer W. Zwartkruis, van Heem stede. Zaterdag 4 October herdenkt de wel- eerw. zuster Casimira, van de Orde der Zusters Poenitenten te Rotterdam, den dag, waarop zij vóór 25 jaren het pro fessiekleed ontving. Zuster Casimira is werkzaam bij het onderwijs te Lisse. Gistermiddag heeft H. M. de Konin gin-Moeder, vergezeld van de Vorstin vaü Bentheim en gevolg, een bezoek gebracht aan do tentoonstelling van Vroeg Noord- Nederlandsche Kunst te Utrecht. Aan de grens der gemeente werd het jhooge gezelschap verwelkomd door den burgemeester. Onmiddellijk werd naar het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen gereden, waar H. M. en gevolg werden ont vangen door het Dagelijksch Bestuur der tentoonstelling. De corridor van het gebouw was keu rig met bloemen en planten getooid. Een dochtertje van den heer Van der Hegge Zijnen bood H. M. eeD bouquet oranje rozen, een zoontje van den heer Van Dok- kum de Vorstin van Bentheim een ruiker witte rozen aan. Daarna werd de tentoon stelling bezichtigd. Prof. dr. Vogelsang be geleidde de Koningin-Moeder, freule Do Jonge, 2de secretaresse der tentoonstel ling, de Vorstin van Bentheim. Gedurende het bezoek werd aan H. M. een fraai album aangeboden, bevattend een opdracht in Hollandsch en reproducties van de voornaamste werken der tentoon stelling. Aan de Vorstin van Bentheim werd eenzelfde album aangeboden van een Duitsche opdracht voorzien. Nadat de Ko ningin-Moeder haar handteekening in een daartoe bestemd album had geplaatst, werd de. tentoonstelling verlaten en naar Soestdijk teruggereden. In den ouderdom van 79 jaar is in Den Haag overleden de heer E. F. C. A. Henckens, gep. generaal-majoor, ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Van goed ingelichte zijde wordt ver nomen, dat de voorbereiding van de op richting van een ruiterstandbeeld voor stad houder Willem III gedurende eenigen tijd door bijzondere omstandigheden een onge- wenschte vertraging heeft ondergaan. Thans echter is aan enkele beeldhouwers de opdracht verstrekt om, binnen zekeren tijd, elk 'n maquette in te zenden van zoo danig standbeeld, waaruit een definitieve keuze zal worden gedaan. Mr. F. A. van Engen heeft de benoe ming tot wethouder van Utrecht aan vaard. Hij treedt op als hoofd van de afdeeling Sociale Adviezen. Naar men verneemt, is voor het kan toorgebouw, dat de Kon. Ned. Petroleum- maatschappij laat oprichten, op het villa terrein aan den Scheveningschen weg, te genover hot Vredespaleis, een ontwerp ge maakt ,dat den voorgevel van het perceel zooveel mogelijk in overeenstemming brengt met den bouwstijl der voorzijde van het Vredespaleis. De Gemeenteraad van Ambt-Harden- berg heeft den onderwijzer H. Meertens met algemeene stemmen ontslagen, omdat hij aan het hoofd der school geweigerd had den kinderen voor een te houden feest nationale liederen te leereD zingen, M. is lid der S.-D. A.-P. („Hbld."). Te Apeldoorn werd de vergadering van den Bond van Gemeente-politiebeamb ten in Nederland, met een welkomstwoord van den voorzitter, den heer G. van Put ten, uit Leiden, geopend. Aan H. M. de Koningiu werd een tele gram van hulde gezonden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental steeds vooruitging en nu ruim 3400 bedraagt. Do werkzaamhe den van het bestuur werden immer veelzij- diger, de samenwerking en het plegen van overleg tusschen de verschillende bestuurs leden, werd veel vergemakkelijkt en kwam daardoor beter tot zijn recht dan voorheen, ten gevolge van het optreden van den bondsvoorzitter, G. van Putten, als bezol digd bestuurder. Sinds bovendien ook de penningmeester, K. Frugte, den bezoldigden politiedienst heeft verlaten, werd de toestand nog gun stiger. Zoowel het bestuur, als de plaatse lijke organisaties hebben van een en ander de gunstige gevolgen reeds kunnen onder vinden. De Bonds-contributie moest wor den verhoogd aangezien èn de meerdere actie èn de voren vermelde aanstelling, waaraan niet alleen bezoldiging, maar ook pensionneering moest worden verbonden, de uitgaven deden stijgen. Uit het verslag van deD penningmeester bleek, dat de financieele toestand van den Bond niet ongunstig is, ofschoon het be stuur aandringt op een hoofdelijken aan slag tot stijving van de kas voor meerdere actie. AALSMEER. De Chr. sóliool alhier hoopt weldra haar 25-jarig bestaan te herdenken. Met 119 leerlingen aangevangen, zag het. hoofd der school, de heer F. Roosjea, het aantal aangroeien, zoodat thans 320 kinde- !ren do school bezoeken. Oorspronkelijk sleohts uit drie lokalen bestaande, werd de school in 1892 vergroot door het bijbouwen van seen vierde lokaal, doch ook deze vier lokalen boden geen voldoende 'ruimte, zoodat in 1912 oen nieuw gebouw moest verrijzen, thans uit 8 lokalen bestaande. Het bestuur der school besloot niet onop gemerkt den blijden herdenkingsdag voorbij te laten gaan. Het noodigde de drie oud- voorzitters der Vereeniging, ds. Wieten, ds. Wagenaar en ds. Gijsman uit, een kort her inneringswoord te spreken op 22 ;Octoberi aanstaande. Den volgenden dag zal met de ldndéren op feestelijke wijze het jubileum herdacht worden. ALPHEN. Tot onderwijzer aan de bijzon dere school alhier is benoemd de hear G. Maatjes, van Hoogeveen. HAZERSWOUDE. Dinsdagmiddag, 30 September, zal de heer A. ten Hoor veer 't laatst schoolhouden en zal zijn opvolger, de heer Van Nes, van Dordrecht, de klassen overnemen. Daar de nieuwe school vooreerst nog niet in gebruik kan worden genomen, zullen de ouders en belangstellenden later worden uitgenoodigd. Er worden ernstige pogingen aangewend tot hot hekomen van een diakonea voor do Ned.-Herv. Gem., 'tot verpleging bij ernstige ziektegevallen, «enz. Door het college van notabelen der Ned.-Herv. Gem. is benoemd als kerkvoogd de lieer C. Visser, in plaats van wijlen den heer C. Oppelaar. HILLEGOM. Bij openbare verkooping bij afslag ten overstaan van notaris Tuymelaar te LisSe, 'gisteravond alhier in het Wapen vah Friesland" gehouden, is perceel 1, een woon- !eai bierhuis aan de Weerestednstraat, in bod op f4850, niet afgemijnd en niet- gegundperceel 2, een woonhuis en smederij in de Meerstraat, in bod op f 3300, werd cvct>- zoo niet gemijnd en niot toegewezon, terwijl perceel 3, een woon- en winkelhuis in do Meerstraat., aan den li oogsten bieder, den heer W. van Zanten, alhier, voor f 2750 ia toegewezen. Do uitslag van de volkswedstrijden ter gelegenheid van do onafhankclijkhcidsiccs- ten alhier, werd gisteravond bekend gemaakt. Deze was als volgt: niastklimmen lsto prijs T. E. Galjaard, 2de pr. II. v. d. Wijden, 3do pr. J. Galjaavd; steenstooten lsle pr. J. Salman, 2de pr. F. H. v. Ruiten, 3do pr. J. Bakker; bocgsprietloopen 1ste pr. J, Gabel 2do pr. L. v. d. Schans, 3de pr. D. Gabelhardloopen met lepel en eon ei lslo pr. C. Brouwer, 2de pr. P. Franzen, 3da pr. W. Noordermeer; driebeenloopen lslo pr. C. Maaskant en M. van Wonderen, 2do pr. J. Bruinenberg en H. BrouweT, 3de pr. IIrf Boekart en J. Leijtenstaartsteken voor meis jes, lsto pr. Alida Verkuglen, 2do pr. Mar rio van Dam, 3de pr. Pietje Besselsen zakloopen, lsto pr. Fr. v. d. Ploeg, 2de pr, J. Heemskerk, 3de pr. A. van der Lans. D*j uitreiking van dezo prijzen, diverse voorwer pen en boeken, had tevens plaats. KATWIJK. Wegens ongesteldheid vu* personeel is mej. S. A. Eggink, alhier, be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan d* O. L. Sohool II, hoofd do heer D. Bakkea^ KATWIJK AAN DEN RIJN. Het aantal personen, dat zioli alhier heeft opgegovea* voor do ouderdomsrente, kraahtens artikel 369 der Invaliditeitswet, bedraagt 33. Hier onder zijn vijf echtparen, waarvan zoo wei de man als de vrouw een aanvraag heb* ben gedaan. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren kwan* hier een partij haring in afslag. Volle ha ring bracht per kantje op f 17maatjeshah ring f 16.40, ijle haring f 15.75; steurhak ring f 16f 17makreel f 10. Van do Katwijksche visschers vloot wor- den voor do tweede reis nog 27 loggers, be nevens alle bomsohuiten, verwacht. Do vloot zal het volgend jaar woer met eenige loggers worden uitgebreid. Vcrsehoidcn haringloggers kwamen deze week met goede vangst thuis. Do voor gaande weck is ei* veel haring gevangen. .Een vaartuig was binnen tweo weken „vol". Andere vingen in één nacht tot tien last haring. Daar de prijzen flink blijven, wor den or dan ook goede besommingen gemaakt. LISSE. Gisteren werd alhier de tweede droge veiling gehouden vanwege het H.B.G. onder directie van de heeren H. Bader em A. de Mooy Zoon en ten overstaan van; notaris O vermeer te Nieuw-Ven nep. De aan voer was wederom niet groot maar de belaag* stelling en de kooplust daarentegen wed. Wij noteerden voor onderstaande soorten onderstaande prijzen, welke verhoogd moe ten worden met 10 pCt. voor kosten. Pro* seTpine f 90. Duchesse de Parma f 15.6flk Witte Dux Max f 18. Arties f 6. Thomml Moöro f 8 a f 12. La Reine f2 a f 3 50. Rcsfcj Gris do Lin f3.50. Ohryselora f 13- Joost' v. d. Vondel f 30. Grand Due f 35. Gele. Prins f 7. Waterloo f 20. Oramoisi Brillajit f 21. Duo de Bprlin f 44. Murillo f 10. Dar* win Nauticus 'f 36. Bic. Victoria f4 f 8. Ornatus f3.50. Camp. Regulosus f8. Alled per II. L. NOORDWIJKERHOUT. Als bijzonderheid meldt men ons, dat de hoer v. d. B., alhier, op zijn eigen land, met één sohot 13 patrij zen doodde. TER AAR. De onlangs in deze gemeen té' aanbestede pastorie, voor rekening van d«J Ned. Hervormde gemeente alhier, nadert dq voltooing en de beroepen predikant zal i* het begin van November deze betrekken. Hot gebouw is geheel naar den edscih des tijds ingericht. VALKENBURG. De heer A. Kool, thans in tijdelijke betrekking te Ameide aan dq Lek, staait No. 1 op een voordracht voor onderwijzer te Gouda- Aan het schrijven v^n. gisteren, in zake den fuikendiefstal, kunnen we nog toevoegen, dat de verdachte S. van Stokkel, gansoii] geen onbekende bij de Justitie, r.aar bob Iiliie van Bewaring te Den Haag is over gebracht. Nog maar* kort geleden onderging, v. St. wegens ontvreemding van vischwant oen halfjaar opsluiting. In figuurlijken zin hoort men dikwijls: ,,'t Kost paardekracht. dit of dart; 'gedaant te krijgen." In eigenlijke be teekenis en nog wel dubbel, was gisterochtend zulke kracht! noodig, om één langs don BroekWeg te water, geraakten viervoeter van den hoer M. Br. to R.. weer op den vasten wal Ie trekken.- Een span ra-sgenooten vorriohtto hier in war-. Lelijkheid en met succes echt paardewerk. VOORHOUT. De aanbesteding van de res tauratie der gemeenteschool had dbn volgtrr- den uitslag: W. D. van Werkhoven, Voor hout, f 1700P. Kort, RijnsbiDfc, f 15S3 Iteiison, Rijnsburg, f1560; J. v. d. Prijtn Voorhout, f1414; J. Hufnor, V ooriumt-,- f 1305, aan wien het werk is gegund. Over do uitvoering van hot werk is door B. en, Ws. als opzichter aangesteld de heer P. N. Vester. WARMOND. Benoemd is alhier tot on* dcirwijzcres aan de R.-K. Bijz. School,

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1