in alle kleuren LcopJöiidlieiouCo. Botermarkt 12. Banden. De Lanêouwhiik T oonseikostiimes. Banden. voor Dames- en Meisjesmantels. Azijn Essence. Wij staan in Ko. 16440. LEIESCH DAGBLAD, Donderdag1 25 September. Tweede Blad. Anno 1222. Buitenlandseh Oyerzieht. 8ROOTE SORTEERIMfl TE UJTRECfrST A. J. DEN HOLLANDER, Wed. J. STEENHAUER Zonen. Mandenmaksrssieeg 4 bij den Waaj. 30 ets. per flacon. GEBRS. CHRISTIAANSE, Maison SUSAN BA808K1. Vrouwssteeg 3. Telef. 866. Opgericht 1820. PAAS, DP. VRIJ SC13IADRÜPPELS. SANITAS. Stesnschuur 1. Prjjs 50 Ct. per flacon. In de Russische pers wordt gepleit voor een hernieuwing van het Servisch-Bul- gaarsch verbond. Nonsens, zulke praatjes. [Vooral de Bulgaren moeten er niets van hebben. Is het echter den Russischen vrienden ernst om een dragelijke verhouding tus schen Servië en Bulgarije tot stand te brengen, zegt de „Mir", dan moeten zij zich wenden tot de Serviërs, want zoolang deze aan de Bulgaren in Macedonië het recht ontzeggen Bulgaren te blijven, kan er van vriendschap tusschen Servië en Bul garije geen sprake zijn. Van de Albaneezen ondervinden de Ser- ,viërs veel last. Men weet, dat reeds ge mobiliseerd wordt. De Albaniërs hebben Dibra reeds in brand gestoken. Engeland krijgt er bepaald ook genoeg yan, want het zal de Engelsche troepen juit Skoetari terug roepen. Een heerlijk vooruitzicht voor de Neder landers, die daar rust en orde moeten bren gen. Daarmee heeft de Londensche gezan tenconferentie ons bepaald opgeknapt. Nu de toestand zoo gespannen is ge worden, zal deze conferentie binnenkort ,weer worden gehouden. Gevolg van wat er in Albanië gebeurt, as dat Oostenrijk en Italië op zoo'n ge spannen voet komen te staan. Over de home-rule kwestie komt yeel nieuws los. De unionistische „Daily Mail" zegt, dat 'de Iersche provincie Ulster nu geheel voor bereid is op verzet tegen de invoering van home rule. In de eerste plaats zijn alle maatregelen getroffen om onmiddellijk ceri voorloopige regeering te kunnen in stellen en 50.000 goed gedrilde vrijwilli gers zullen op het eerste sein onder de wa penen komen om de bevelen dier regeering .uit te voeren. Zaterdag zal te Belfast een wapenschou wing worden gehouden over 14 regimenten yian SOO man elk, dus over 11.200 man. Gisteren vergaderde de unionistische faad van Ulster, bestaande uit 500 leden uit alle districten. Deze raad is door de bevolking gekozen als een soort comité de salut public en zal een programma opstel len, waarin de taak van de voorloopige fegeering wordt omschreven. Volgens de „Daily Mail" zullen in de voorloopige regeering zitting hebben de leden van het bestuur van den unionisti- schen raad, o. m. sir Edward Carson, do hertog van Abercorn, lord Londonderry en lord Kilmorey. Teekenend voor de stemming in Ulster 'en in unionistische kringen in het alge meen, is een zinsnede in een schrijven van denheer de la Poer Beresford in de „Times". Onlangs schreef de Duitsche ge neraal von Bernhardi dat Duitschland, als het óóit tot een oorlog met Engeland zou komen, zeker zou kunnen rekenen op bondgenoofcen in het vijandelijke kamp zelf. Een uitlating, die hem zeer kwalijk" is genomen. Maar de heer Beresford meent, dat de Duitsche generaal niet zoo veel on gelijk heeft. Een vrouw in Ulster gebo ren en getogen, wier zoon in het leger dient, zeide tot mij„Als het noodig is zullen we ons wenden tot den eenigen Protestantschen vorst in Europa, die den moed heeft van zijn overtuiging". Een beroep van Ulster op den Duit- Bchen keizer, want die is blijkbaar bedoeld, om hulp en steun zoover zal het natuur lijk niet komenmaar hoe zeer moet men door partijhartstochten worden meegesleept als zulke dingen in een groot Engelsch blad kunnen worden neergeschreven, zoo alsof zulk een beroep op het buitenland iets heel gewoons zou zijn. Ierland maakt wel ïware tijden door. De bekende scheidsrechter in verschillende ar beidsconflicten, Sir George Askwith niet te verwarren met minister Asquith zal' naar Dublin gaan om te trachten een ver gelijk te treffen. Men heeft hoop op een gunstigen uitslag, wijl beide partijen ten einde raad geraken. Een gehecle scheepslading voedingsmid delen is te Dublin aangekomen om verdeeld te worden onder de door de staking zwaar geteisterde bevolking. Daarmede zal de el lende echter slechts voor zeer korten tijd gelenigd zijn, want de armoede is groot en neemt nog met den dag toe. „De vrede moet spoedig worden her steld", zegt de Dublinsche berichtgever van de „Dailly Mail," „anders valt Dublin ten prooi aan hongersnood en pestilentie. De aanvoeren op de markten zijn buitenge woon schraal en wat er nog aangeboden wordt, gaat tegen bovenmatige prijzen van de hand. In de straten wemelt het van uit gehongerde, slechts met het allernoo- digste bekleede vrouwen met zuige lingen op den arm en kinderen, die dag en nacht rondloopen in de hoop van de zen of genen een paar koperstukjes te kun nen afbedelen. Have en goed is naar de bank van leening gebracht, geborgd wordt er niet meer en de nachten zijn nat "en koud. Men ziet dat de nood wel hoog is De Engelsche vakbonden hebben nu een kre diet van f60,000 beschikbaar gesteld om' den eersten nood te kunnen lenigen. Het algemeene bestuur der Belgische socialistische partij is gisterochtend te Brus sel bijeengekomen, om te beraadslagen over de maatregelen tot organisatie der campagne, welke in het gehecle land door middel van meetings en oen petitionnement ten gunste van het algemeen kies recht gevoerd zal worden. De bijeenkomst werd bijgewoond door den heer Hegeraat, den tweeden secretaris van de S.-D. A-P. in Nederland, die uiteenzette op welke wijze in zijn land het petitionnement was geor ganiseerd. Het bestuur besloot het voorbeeld van Nederland te volgen. Het petitionnement zal systematisch tot in do kleinste plaatsen van het land georganiseerd worden Men zal van deur tot deur gaan om handteekënin- gen te verzamelen voer de petities, die naar de Kamers gezonden zullen worden. Belgie heeft een nieuwe legerwet ge kregen, die het aantal mannetjes, dat onder de wapenen zal zijn in vredestijd, vergroot. De „Nieuwe Gazet" is eens gaan rekenen en tot de slotsom gekomen, dat het op vredesvoet zal bestaan uit: Voetvolk: 2110 officieren en 31,533 man schappen; truiterij: 339 officieren en 7660 manschappen; veldartillerie: 501 officieren en 8113 manschappen; vesting-airtillerio267 officieren en 4050 manschappen; genie: 187 officieren en 2363 manschappen; legertros: 119 officieren en 643 manschappen. Het getal luitenant-generaals blijft onver anderd, n.l. 11, doch het getal gcneraals- majoor zal van 27 op 34 gebracht worden. Onlangs bevatte een Duitsck blad liet be richt, dat prins Ernst August van Cumberland de voorwaarden, die Prui sen stelt voor zijn troonsbestijging in Bruns- wijk, had aanvaard. De „Tèg. Runds." bevestigt dit en voegt er bij, dat aan den vader van den prins-de volgende-voorwaar den zijn gestejd: lo. afstand van den troon van Hannover cn. de belofte niets te zullen ondernemen wat de integriteit van Pruisisch grondgebied in gevaar kan brengen2o. do belofte zich tc onthouden van deelnemjing aan eenige beweging,, die met den vrede en rust van Pruisen in strijd is3o. afstand van al zijn rechten ten behoeve van Zijn zoon. Do beide eerste voorwaarden waren ook aan den zoon gesteld. Te Lissabon heerscht weder eens ernstige ongerustheid. Volgens de republikeinsche i bladen ia er nl. een royalistische s a- j tuenzwering op touw gezet, die, naar men vreest, nog in deze weck zal ledden tot een opstand, of althans voor den aanvang detr feestelijkheden op den oden October, den herdenkingsdag van de oprichting der re publiek. De regeering heeft voorzorgsmaatregelen genomen, de militairen zijn geconsigneerd in do kazernes en er wordt -druk geconfe reerd tusschen de leiders dor Carbonari o's en het hoofd der politie. Z ui d. A frik ..heeft een nieuw ka binet. Zonder Hertzog, die men niet ge bruiken kan, omdat de man zich nog herin nert dat er wel eens gezongen is van het fiere Zuid-Afrikaansehe volk en dia daarnaar handelt. Het nieuwe kabinet ziet eir aldus uit: Generaal Botha, minister-president en mi nister van aangelegenheden, die de inboor lingen betreffen; N. J. de ,\Vet, minister van Justitie; Van Heerden, minister van Landbouw; Theron, minister van Domeinen; generaal Smuts, minister van Financiën en Defensie; Mblan, mini-star van Mijnen en Onderwijs; Watt, minister van Openbare Werken, Posterijen en Telegrafie; Burton, minister van Spoorwegen. Als minister zonder portefeuille li^êft" bo vendien nog zitting senator Graaff. Osiaihaaikef sjklieidjJcestente Koudekerk. Onder begunstiging van het prachtigste weer is hier het onafhankelijkheidsfeest ge vierd. Dinsdagavond te kwart over zessen werd de feestcommissie plechtig in het prachtig versierde Raadhuis ontvangen door den Raad der Gemeente waarbij de Burgemeester tevens Ecre-Yoorzitter der feestcommissie een kernachtige toespraak hieldde eerewijn ging rond en het feest werd geopend verklaard. Te zeven uren ging de feestcommissie naar het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gemeente waar door dr. Los en ds. Rietberg ieder een halfuur werd gesproken over de beteekenis van deze her denking. Het kerkgebouw was overvol. Ruim acht uren ging alles naar het feest terrein, waar door „Arti et Religioni" een concert werd gegeven, hetgeen door de mas sa menschen met genoegen werd aange hoord. Ongeveer elf uren was het terrein verlaten en de feestgangers ter ruste om krachten te verzamelen voor den volgenden dag. Woensdagmorgen 8 uren was de commissie alweer op de been om zich naar het School gebouw te begeven, waar ruim 300 kinderen met ongeduld zaten te wachten. Halfnegen begaf zich een gedeelte naar het prachtig versierde feestterrein waar verschillende spelen werden uitgevoerd. Yan de jongens waren de winnaars Jac. Koot voor zakloopen, Joh. van Harskamp Azn. voor hardloopen met hindernissen en A. van Burik voor turfrapen van de meis jes A. Verduin voor slofjeloopen, J. de Wit in den toiletwcdstrijd en E. v. d. Voorst in het knikkerspel. Terwijl dit alles nog in vollen gang was, begon om 10 uren in de Dorpstraat de ring- rijderij per fiets door jongens en meisjes van 14 tot 18 jaar waarvoor zich 39 deelnemers of deelneemsters hadden aangemeld. De lste prijs werd gewonnen door A. D<prre- paal Dzn. de 2de door S. van Vliet, de 3de door K. Verboom en de 4de door J. Wemeringen terwijl aan mej. G. van Driel een troostprijs werd toegekend. Om 1 uren voortzetting der volksspelen, voor.-blaas- trappen waren 72 deelnemers van 14 jaar en daarboven. De lste prijs werd behaald door J. van Ginhoven, de 2de door G. Ver boom en de 3de door G. Fieret. Loopen met hindernissen eveneens 72 deelnemers, lste prijs G. van Burik, 2de G. Fieret, 3de H. Guldemond en do troostprijs W. van der Ploeg. Tonnetjes kruien eveneens 72 de.el- nemers. lste prijs J. Bogerd, 2de G. van Eijk, 3de H. Guldemond. Boegsprietloopen 20 deelnemers, lste prijs een prachtig thee servies, aangeboden door den burgemeester, G. Fieret, 2de J. van Ginhoven, 3de J. van Elk. Dit nummer wa-s wel een der grootste attracties daar haast alle deelnemers eens of meermalen te water gingen. Om 3 uren had op de dorpstraat de ring- rijderij plaats met paard en tilbury waar* voor zich 27 paren hadden doen inschrijven. Voor het mooist versierde rijtuig had de burgemeester twee prijzen beschikbaar ge steld als lste prijs' een gouden dasspeld en 2de prijs een sigarenkoker en portcmonnaie. Deze prijzen vielen ten deel aan K. de Jong lste en P. Smit 2de. De damesprijzen voor de ringrijderij vielen ten deel aan mej. M. Hoogenboom lste, mej. M. van Driel 2de en mej. A. van der Horst 3de. De liee- renprijzon aan G. Verhagen lste, G. van Egmond 2de en G. van Leeuwen 3de. Alle prijzen bestonden uit fraaie kunst voorwerpen. De tilbury's waren prachtig versierd, zoodat de Commissie een moeilijke taak had ter beoordeeling. Om halfzeven gaf „Arti et Religioni" dat zich den geheelen dag al schitterend had gekweten wederom een concert op het ter rein, dat schitterend met vetpotjes was ver licht, terwijl om 8 uren in de Groote tent op het terrein door den Burgemeester de verschillende prijzen werden overhandigd. Precies om 10 uren ging de eerste kanonna- de de lucht in, terwijl door een chassinet waarop „Heil Neerlands Onafhankelijk heid" waaronder een krans van laurier- en eikenbladen, met de noodige fonteinen, lichtkogels, kanonslagen en sterrenregens een schitterend besluit aan het vuurwerk werd gegeten, dat alleszins geslaagd is. De heer A. J. Kat van Leiden heeft alle eer van dezen avond eveneens de heer Jan sen uit Leiden die het terrein en het Raad huis prachtig had versierd. Op het do'-p prijkte een prachtige eere poort, welke 's avonds keurig met vetpotjes was verlicht, terwijl ook bij enkele ingezete nen keurige versieringen en verlichting was aangebracht Geen enkele wanklank is gehoord, men heeft gezellig feest gevierd en zoo kan de feestcommissie die een drukken dag heeft gehad met genoegen op het welslagen van dit feest terugzien Alle eer komt toe aan onzen Burgemees ter die de ziel was van dit feest, die moei ten nog kosten heeft ontzien om dit feest te doen slagen en den geheelen tijd in ons midden was. Hedenmiddag zullen aan de kinderen die gisteren reeds zijn onthaald nog gedenk platen en boekjes worden uitgereikt. De pnreüaiftoer-atfaire. Do „Matin" weet thans mede te declen, dat de omstandigheden, waaronder de En gelsche politie in het bezit is gekomen van het beroemde parelsnoer, in waarheid cenigszins afwijken van de officiecle lering, die men tot dusverre hiervan gaf. De on derhandelingen, die met Grizzand cn rijn gezellen gevoerd werden, tot aankoop van het parelsnoer zijn gevoerd tusschen den heer Quadrantstein en zes personen, niet met vijf, zooals werd gezegd. Deze geheim zinnige zesde is er in geslaagd te ontsnap pen op het oogenblik, dat men zijne mede plichtigen arresteerde en ongetwijfeld was hij het, die het parelsnoer in bezit had. Van dezen zesden persoon kon Quadrantstein 'n zóó juist en volledig signalement gevëh, dat het goed ingelichten personen onmogelijk toe scheen, dat het bewuste individu niet binnen zeer korten tijd zou gearresteerd worden. Maar diezelfde goed ingelichte per sonen hadden besloten, opdat do bewuste „zesde" geen achterdocht zou krijgen en omdat hij toch reeds van nabij werd be waakt, niets publiek te maken van hetgeen Uien van hem wist. Daarom had men ook Quadrantstein verzocht te zwijgen, zelfs ge durende de zittingen van het politiegerccht in Bow-street. Deze maatregelen bleken niet vergeefs genomen en weldra slaagde men er in de hand te leggen op den zesden dief. Maar nu volgde een -teleurstelling. De man in kwes tie was inderdaad de gezochte, maar had het halssnoer niet meer in zijn bezit. Hij deelde den detectives 't volgende mede „Ik weet, waarom ge mij gearresteerd hebt, maar mijn arrestatie is van geen nut, om dat ge daardoor het collier niet terug zult vinden. Het snoer is op het oogenblik ver borgen op een plek, die ik alleen ken, laat ons dus een accoordje maken. Ik veronder stel, dat ge er meer belang bij hebt,-in het bezit te geraken van het parelsnoer, dan mijn nietig persoontje gevangen te houden. Ik ben dan ook bereid het snoer terug te geven, onder voorwaaide, dat ik daarvoor in ruil mijn vrijheid terug krijg." Men hield raad .over dezen voorslag en het.einde was, dat men overeen kwam op de volgende wijze te werk te gaan De gearresteerde zou hot collier gaan ha len on het den volgenden ochtend in een stille straat, in het Noorden van Londen nederleggen, n.l. St. Paul's-road, waar twee detectieven het onmiddellijk zouden opra pen, terwijl het den man toegestaan werd, zich te verwijderen, mits hij naar het bui tenland zou gaan. Aldus geschiedde. Maar de man in kwestie kwam een kwartier vroe ger dan afgesproken was en toen de dctöc- tieven een kwartier later arriveerden, za gen zij juist, hoe een werkman het pakje opraapte. De detectieven, verwonderd over dezen onverwachten loop der gebeurtenissen, hiel den den man, die verscshillende koffiehui zen bezocht in het oog. En zij waren juist van plan hem te arresteeren, toen hij zich uit eigen beweging naar het politiebureau van Caledonian Road begaf, om daar zijn „knikkers" te deponeeren. Men weet thans, dat dit de reeds meermalen genoemden Augustin Horne is. Bovenstaand verhaal deed Quadrantstein in den trein, die hem naar Londen bracht, aan den zoon van zijn dokter, die het op zijn beurt aan de „Matin" mededeelde. Het blad voegt hier nog aan toe, dat er thans door een groot Parijsch variété-théater met Quadrantstein onderhandeld wordt over het optreden van dezen laatste, teneinde cp het tooneel het verhaal te doen van de avonturen, waarin hij betrokken is ge weest. Het door do „Matin" gepubliceerde mysterieuse verhaal wordt door Scotland Yard categorisch tegengesproken. Indien het waar was zoo werd op het bureau der Londensche politie verzekerd wat Qua drantstein vertelde, en indien Scotland \ard werkelijk die geheele combinatie op touw had gezet, dan zou de politie er toch in do eerste plaats over gezwegen en zeer zeker Quadrantstein niet op de hoogte ge steld bobben. Actie vrije Zaterdagmiddag. Op uitiioodiging van liet Nod. WerkL- Verbond „Patrimonium" kwamen in .Irene" te Utrecht een aantal afgevaardigden van clürislelijke werk Ledenorganisaties in Neder land samon, om te bespreken wat gedaan zou kunnen worden ter verkrijging van deiu vrijen Zaterdagmiddag. Vertegenwoordigd warenFederatie van R-K.. Volksbonden en Werlriiedenvereeni- gingen: Chr. Nat'. Vakverbond; Bureau van de R.-K. Vakorganisatie; Chr. Nat. Werk mansbond; Ned. Work lieden verhond „Patri monium"; Ncd. Vereen, van Chr. Kantoor- en HandelsbediendenNed. Cliir. Bouwarbei- densbondR.-K. Bond van Spoor- en Train- megpers. -Raphael"Chr. Metaalb-ew, Bond; Amst. Chr. Best.-BondR.-K. Kalk en Steenbew. Bond „St.-Jan"; Chr. Pxotj Bond van Post- en Tolr.-beambten „Doct Plicht tot Reolvt; Ncd. Chü*. Bond van Meu bel m. Chr. Houtbew,-Vereen. „Recht en Plicht"; Cliir. Textielarbcidersbond „Üni- tas"Plrot. Chr. Bond van Spoor- en Traju- wegpers.Chr. Bond van Ncd. Gemeente werklieden; Tilburgsobe Vereen van Tex tielarbeiders; Prot. Chr. Timm-erl. Vereen, tc Amsterdam. Voorts waren sympathiebetui- gen ingekomen van den Bond van Chr. Bak kersgezellen en van den Prot. Chr. Bond van Landarbeiders in Groningen. Do vergadering werd geleid door het Twee de-Kamerlid P. v. Vliet, voorzitter van „Pa li imonium". Uit de besprekingen bleek, dat algemeen de wenschelijkheid .van een vrijen Zaterdags middag voor de arbeiders werd gevoeld. Do Zondagsrustzou daardoor worden be vorderd en aan den arbeider moer ge legenheid worden gegeven, om zich te wij den aan zijn gezin, aan zijn ontwikkeling, aan het vereenigingslevenenz. Maai' te,vena was men het er over eens, dat de vrije Zater dagmiddag niet moest verkregen worden ten koste van den 10-urcii-dag, a.ls maximum, waarvoor algomxxm door de arbeidersorgani saties wordt geijverd. Een belangrijke vea> korting van den arbeidsduur in het alge meen werd wensohelijk geaolit. Besloten werd tot de instelling van een permanent comité, waarin vier vertegen woordigers door de algemeen© orgunisatica en vier door do Centrale Chr. Vakbonden zullen worden aangewezen- Alle bovenge noemde org^iisaties zullen zich hij dit co mité aansluiten on de actie met alle geoor loofde middelen bevorderen. Het oomit-c zal met kracht propaganda! maken voor verkorting van den arbeidsduur in het algemeen en voor de verkrijging van den vrijen Zaterdagmiddag in het bijzonder. Plaatselijke acties zullen worden gesteund, gegevens worden verzameld, enz. Het eind doel is een -wettelijke regeling, waarbij wordti gewaarborgd de vrije Zaterdagmiddag, meb als maximum de 54-Ufigë werkweek. 8291 60 verleent op zeer billijke voorwaarden, ouder borg stelling enz., Uredietou aun 1/andbonwers on Indnstrieelen. Agent voor Leiden en Om streken: 756 15 Plantsoen 51. LEIDEN. Telef. 1138, Pi'ima adres voor zéér fijne KaTJJÜRBO ER, üoudsche Leidsehe en wette Edammerkaas. 1376 9 HaarB.straat 6. Telefoon 788. 8287 10 Gameskapsaions. Ondulatioa Marcel. Geen Filialen. "«8 3281 10 E. DE GBAAF, voorheen "Wed. E. N. DAVIDSON, Amsterd. Veerkade 3d, Den Haag, Telef. 1303. Prima adrea voor Kostames, voor Tooneel, optochten, Operef- ton, BalJïasqac's, enz. aandacht wordt ©r op gevestigd, dat de Heer 3. MKiiiiltlCHS, boezastraat 79 voor mij niet meer als Agent werkzaam in, 3279 24 Binnen korten tyd beginnen wy weder met de verkoop van Oost- Voornsche l>ninzandnardap- pelen, en vermelden nadere ont vangst in dit Blad. Wed. M. VAN DEK KENT, 3297 7 Telefoon 729. voor de zuiverheid en ook voor den heerlijken smaak onzer Qeldersche Rookworst. Vraagt daarom Rookworst met het loodje: 317817 Anton Hunink, Deventer, Hofleverancier, Binnenbandon van af f 1.25, Buitenbanden 1.40, Kaarslampen 1.25, Carbidlampen ƒ135, Solarlampon f 5 50. Wilhelmina f 5.90, Voetpompen 45 Cts., Lastdragers 55 Cts., Pedalen 75 Ga, Olie 8 Ct«., Zadeldekken 21 Cts., Carbid 23 Cts., Hielbanden 2 30, Broekvooren 2 Cte., Bellen 21 Cts., ScbrQevendraaiers 3 Cts., Oliespuitjes 3 Cts., Iïytuiglantaarns ƒ2.10, Zadels f 1 75, Banden met halfjaar garantie ƒ2.75, Wielen per stel 4.75, Hamers, NUptangen, Boren, Zagen, Duimstokken, Booromslagen, Jasbeschermers, Harken, Schoppen, Vaseline 8 Cts Hendels 10 Cts., Kettingkasten 1.35, met peneelen, Waterpassen, Lak 15 Cts., Kettingen 95 Cts., Conussleutela 5 Cts., Hangsloten 5 Cts, Kleerhakeu 6 10 Cts, Spatborden 35 Cts, compleet, Kaarsen 16 stuks 22J Cts., Field's Kaarsen 12 Cts. per pak, 3 stuks, Bagagedragers 50 Cts. 2561 38 Janvossensiseg 63, bij ds Kaai,!ennnepsiraaf. Bsstrjjdinpf vnn BLOEDARMOEDE, BLEEKZUCHT, iJALARIA (Binnen- koorla), ALGEMEENS ZWAKTE, voortdurende HOOFDPIJN en GEBREK aan EETLUST. 3282 12

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 5