Mr. GARTER 1 llnoikr Rijwielen GERARD i. DEE „feunis is lacht". AAfibESTEDIBS. Quo-v&oas Gemarineerde Haring, H. i. DE RU, Vragen en Antwoorden. ^ssSsteisiie m de Ruishouai3nga 2Q7o korting. ©ver te nemen: een GEIJSER met DOUCHE. Buitengewoon Kerkconcert PIETERSKERK Mevr. Earchant-RanToonnet, Heer H. A. Wegerif Jr., ATHLET1SCHE WEDSTRIJDEN 400 en 800 Meter 100, 100 on 400 M. open nummer. Estafette-loop (4x100 Meter) SERRE, Onmisbaar voor eiken Handelaar. Odol-Flacons 'T POSTHOF. Eerste en laatste optreden hier ter stede van (The most enigmatic Universal Artist) in zijn raadselachtige hoogst verbluffende Experimenten? alles op dat gebied overtreffend. Mr. CARTER zal zich presenteeren als Goochelaar, Teekenaar, Illusionnist en Kunstschutter. Entree 20 Gents. Hedenavond: SflGKiilfl-GGiftlGERT. HET VROUWENGEVAAR. Wed. J. STEENHAUERZoma, De Wereldberoemde Film Noordeinde 10. Telef. 1174. 'te breiden tot ziekte-verzorging n.l. tot het toekennen van een recht ook op genees kundige hulp) in hoever die uitbreiding zal leiden naar de in het eoncentratiepro- gramma genoemde „algemeene voorziening op 't gebied van de geneeskundige en gel delijke hulp bij ziekte en invaliditeit van on- en minvermogenden", het zal eerst kun nen blijken als 't voorstel volledig bekend is Inzake de defensie lezen we: ,,Sen onderwerp was er, waarover het cor.centTatie-programma geheel zweeg, en dat de laatste weken reeds bij voorbaat door bladen der rechterzijde werd aange wezen als het zwakke punt van het nieuwe kabinet, p.1. de defensie-kwestie. Immers bij plannen tot verhooging der uitgaven zou de linkermeerderheid ineenschrompe len door den afval der socialisten. En bij het blauw-blauw laten der verdedigings- kwestie zou men aan rechts een sterk wa pen in de hand geven „De nieuwe regcering heeft zich over die kwestie uitgesproken, en met geen onzeker geluidzij vraagt zelfs, overeenkomstig het rapport der commissie voor de verdedi ging van Indië, een dreadnought. Men kan er nu reeds van verzekerd zijn, dat onder de vrijzinnig-democraten en on- cjpr de Liberale Unie er velen zijn, die er nu reeds hun gedachten op scherpen dè.t plan tegen te werken." In het slot van het artikel schrijft de re- d:ir*'c „Al die politieke onderwerpen bijeen ge nomen, kan men dus zeggen, dat dit minis terie zijn eigen weg gaat. Het doet zijn vrij zinnige samenstelling zeer duidelijk blijken, maar het wijkt in zijnvoorstellen op be langrijke punten af van betgeen de vrij zinnige partijen als hun programma hadden opgeschreven. „Tegenover rechts schijnt het ten opzichte van de onderwijs-kwestie in verzoenenden geest to willen werken. En het wil ten op- 'zichte van de verzekeringswetten niet alles wegvagen wat het vorig ministerie heeft tot stand gebracht. „Tegenover den uitersten linkervleugel doet het geen concessie ten opzichte van leger-uitgaven, en van minister Treub is niet te verwachten, dat hij bij zijn voorstel len zijn oude roode tegenstanders zal ont zien. „Het zal dus een ministerie zijn, dat voor zijn welslagen grootendeels afhankelijk is van de verdienste va/i zijn voorstellen. De nu aangekondigde beginselen daarvan kun ne ondersteuners vinden in alle partijen. „We hebben dezer dagen nog de hoop uit gesproken dat de nieuwe Kamer wat min der aan partij-polit.ick zou doen, en meer zakelijk de aan haar voorgelegde voorstel len zou behandelen. Na do Troonrede kun nen we slechts zeggen, dat de gelegenheid voor zakelijkheid er is, daar de meeste der „verpolitiekte" onderwerpen buiten de strakke lijnen der partij-politiek zijn ge bracht." Onder den titel „Het Antwoord" heeft „liet Volk" (soc.-dem.) nog eens beschou wingen, naar aanleiding van de troonrede. Het blad wijst er op, dat, wat men in het program der regeering mist, isr hoogere eenheid, waarin alle daden samenkomen; de vrijzinnige gedachte. Dan schrijft het blad verder o.a. „De verkiezingen hebben grondwetsher ziening en staatspensioen gemaakt tot een politieke noodzakelijkheid. Het kabinet bracht ze dus op zijn program. Maar uit de benepen formuleering, waarin de be lofte van deze hervormingen is vervat, blijkt duidelijk, dat zij niet zijn gedicteerd door een vurige overtuiging, door een diep gevoeld besef van het onrecht en den nood waaronder de arbeidersklasse gebukt gaat, Ons Algemeen Kiesrecht, ons staatspen sioen, is dit deel van het regeeringspro- gram nog niet. Daarnaast staan de mi litaire paragrafen, die een stijging der Oorlogsbegrooting, een meedoen in den verderf brengenden wedstrijd in bewape ning beteekenen. Zoolang de concentratie slechts 6treed voor het behoud van de li berale staatsinstellingen, kon zij over de militaire zaken zwijgen; nu een liberaal kabinet optreedt, moet met liberalisme spreken, en burgerlijk als het is, verdedig ster als bet is van de heerschende klasse, mist het den moed om die kla:se te ont- blooten van haar geweldmiddeUn, grijpt het in een berooide schatkist, om aller eerst te zorgen, dat de bourgeoisiè zich zoo veilig zal gevoelen als dat in een klein land, omringd door overmachtige buren, mogelijk is. „Al ontbreekt formeel elke band tus- schen de vrijzinnige partijen in de Kamer en de nieuwe règeering, concentratie en regeering zijn één van zieL Het program der regeering is de zuivere afspiegeling van het willen en streven der liberalen van allerlei schakeering. „Ook in dezen zin, dat dat willen en stre ven gedeeltelijk door de sociaal-democratie wordt bcheerscht. Want hoe vrij het ne gental achter de ministertafel zich pleit van socialistische smetten, en hoe luide de acht en dertig concentratie-heeren in de Kamer elke gemeenschap met ons afwij zen, de hervormingen waarvoor zij opko men zijn hun door de politieke vertegen woordiging der arbeidersklasse gedicteerd. Het is de politieke macht der arbeiders klasse, die èn de regeering, èn de con centratie voortstuwt, zij is het, die het algemeen kiesrecht en het staatspensioen heeft gemaakt tot Tegeeringsprogram. „En op dat program vraagt dit kabinet thans het antword van het Nederlandsche volk. Dat antwoord kan, juist door het gemis aan een groote, bezielende gedachte, niet anders dan met voorbehoud worden gegeven. Wat er voor conservatiefs, voor reaetionnairs in het program is, moet bij de klasse, die snakt naar ruimer armslag, verzet ondervinden. Wat haar opheffing belooft uit haar toestand van minderwaar digheid, juicht zij toe. Het program wekt haar tegenzin en haar hoop tegelijk. Wat zal zij doen?" 'jTeekcnscliool van den Ned. B.-K. Volksbond. Gisteravond had in het gebouw van den Pt.-K. Volksbond aan het Rapenburg alhier de uitreiking plaats van de prijzen, door de leerlingen behaald. Tevens werd de ten toonstelling van de teekeningen door de leerlingen in het afgeloopen jaar vervaar digd, geopend. In het bijzijn van een talrijk publiek opende de voorzitter de heer W. la Rivière de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom aan allen die hier kwamen om blijk te geven van belangstelling in het werk van do teekenschool. De tentoonstelling, die zoo dadelijk ge opend zal worden, acht hij een uitstekend middel om aan ouders en voogden te toonen welke vorderingen door de leerlingen ge maakt zijn. Waar het het bestuur niet aan zorg voor den goeden gang van zaken ontbreekt, zou het toch niet in staat zijn, zijn taak naar be- hooren te volbrengen, zonder den steun van rijk, provincie en gemeente, welke steun de voorzitter dankbaar in herinnering brengt. Een bijzonder woord van dank komt ook toe aan de heeren onderwijzers vcot de lief de en ijver waarmc° zij hun taak volbrach ten. De verhouding tusschen hen en het bestuur is steeds goed geweest. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit over het afgeloopen jaar. De lessen werden gevolgd door 103 leer lingen, verdeeld over 3 klassen, van dezen waren 52 katholiek en 51 protestant. Te za- men werden 1159 teekeningen vervaardigd. De heeren P. M. J van Oerle en A. C. AI. van Noord gaven onderwijs in rechtlijnig en bouwkundig teekenen. De heeren Sutherland en Huibers in handteekenen, vormleer en beschrijvende meetkunde, de laats-te tevens een cursus in hout- en marmerschilderen. De heeren van Heusden en Eichhorn in machineteekenen, rekenen en meetkunde. De voorzitter wijdt een bijzonder woord aan den heer Eidhhom, die 't volgend jaar niet meer als leeraar zal optreden en ver vangen wordt door den heer Prins. De lessen worden eiken avond in de week, behalve des Zaterdagsavonds, gegeven van 6£10 uren Eervol vermeld werden de volgende leer lingen lste klasse A. Algemeen onderwijs. J. van Beek, W. Bink, P. de Graaf, C. Hagoort, J. Hoogendoorn, B. Lalau, L. Monde, L. de Nie, J. Rietkerken, J. Roe- landse, «F. Troawee en J. Uljee. 2de klasse B. Algemeen onderwijs. W. Brakshoven, A. Huisman, P. v. d. Kley, J. Kolderman, J. Koning en W. Ro man. 2de klasse C. A. Griffioen, P. Jasperse, D. Jasperse en P. Oudshoorn. 3de klasse D. H. Heemskerk, P. Jansen, L. Langnout, G. Mieremet, W. Prins, D. Wesselman en D. Wijsman. 3de klasse E. H. Fakkeldij, J. Kaak, W. Korenhof. H. van Reenen, G. de Ru, J. Sonnier en M. Balkenende. 3de klasse E. M. Aniba, J. Lut, A. Roovers en P. Braamzeel. Donderdag den llden September heeft de jury bestaande uit de heeren W. M. Dudok, ingenieur bij de gemeentewerken, alhier, namens B. en Ws. van Leiden, Van der Laan, Parmentier, De Vries en Steert, bijgesfcaaa door het bestuur en de leeraren der school de volgende bekroningen toe gekend lste klasse A. Rechtlijnig teekenen. lste prijs A. Griffioen, 2de prijs W. Bink, 3de prijs J. Trouwee. Handteekenen. lste prijs C. Hagoort, 2de pr. P. de Graaf, 3de pr. J. van Beek. 2de klasse B en C. Rechtlijnig teekenen. lste pr. P. Jasperse, 2de pr. A. Huisman. Handteekenen lste pr. A. Huisman, 2de pr. D. Jasperse, 3de P. Jasperse. 3de klasse D., timmerlieden, enz. Vaktee- kenenlste pr. P. Jansen, 2de pr. W. Prins. Teekenen kappen lste pr. Wijsman. Tcckenen trappenlste pr. D. Weasel- man, 2de pr. L. Langhout. Teekenen Engelsche trappen: lste H. Heemskerk. 3de klasse E. 6meden enz. Machineteeke nen. lste pr. W. Kaak, 2de pr. M. Balke nende en G. N. de Ru. 3de pr. W. Koren- hof. 3de klasse F., schilders enz. Vakleekenen lste pr. J. Lut, 2de Braamzeel, 3de A. Roo vers. De prijzen bestonden uit spaarbankboek jes, gereedschap, kistjes sigaren, alles ver gezeld van een diploma. De voorzitter wensehte den prijswiimers geluk en spoorde hen aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Tot de minder gelukki gen sprak hij een woord van aanmoediging en tot alle leerlingen richtte hij een woord van vermaning om toch te zorgen van hun kant mee te werken om de goede verstand houding met de onderwijzers te bestendi gen. Daarna verklaarde hij de tentoonstel ling voor geopend en noodigde allen uit tot een bezoek. Wij kimnen iedereen aanraden aan de uitnoodiging van den heer la Rivière ge volg te geven. Het is werkelijk de moeite waard. Bij de opening werd de tentoonstel ling opgevroolijkt door de muziek van de harmoniekapel St. Gregorius. Eerste Kamer. On tw er p-adres van Antwoord. Het ontwerp-adres van Antwoord op de Troonrede luidt aldus: Mevrouw J 1. De Eerste Kamer der Staten-Getooraal waardeert dankbaaT het voorrecht, dat zij Uwe Majesteit, vergezeld van Zijne Ko ninklijke Hoogheid den Prins der Nederlan den, wederom in het midden van de Volks vertegenwoordiging heeft mogen zien, ter opening van de gewone Zitting der Staten- Generaal, in dit jubeljaar van Nederlands on a fh ankelij kheid. 2. Aangenaam was het ons van Uwe Ma jesteit te vernemen, dat de betrekkingen met de andere Mogendheden in het afgeloopen jaar weder van even vriendschappelijken aard waren al3 fin het vorige. 3. Wij zijn Uwe Majesteit erkentelijk voor de belangrijke medcdeelingen, ons gedaan omtrent den algemeemen toestand des Lands en der Ovcrzeesebc gewesten. 4. Met belangstelling vernamen wij, dat gewichtige voorstellen den Staten-Generaal ter overweging zullen worden aangeboden. 5. Van harte stemmen wij in met den wensch van Uwe Majesteit, dat Gods zegen op onzen arbeid moge rusten- Vacatur© Eerst© Kamer. Naar „De Maasbode" verneemt, zijn de reohtsche groepen der Provinciale Staten Van Overijsel voornemens ter voorziening in de vacature van lid der Eerste Kamer voor die provincie, ontstaan door de ont slagneming- van mr. H. Barge, candidaat te stellen mr. AI. J. C, M. Kolkman, oud- mi Dis ter van Financiën. De aanvulling van deze vacature zal vermoedelijk reeds plaats hebben in do vergadering der Staten van Overijsel op Dinsdag 7 October a.s. Vraag: Wanneer fik bij de' Leidschè dienstverrichting (Galgewater) een handwa gen bestel met twee man om 's middags 1 uur fcn er komt na telefoneeren om over twee uur een handwagen met één man, om een beetje huisraad over te hreiygen, waar n.b. 5 uur mee heringingen, hieoft de Dir. dan het recht om van mij te vorderen 5 X 50 etsterwijl in de tarieven staat: wngeu^ met 1 man 30 ets. por uur? met hiet mo tief „ja, maar u had een grootea wagen terwijl die eene man halverwege niet mer-r wou laden, daar luj verklaarde, met zoon zwaren wagen alleen niet meer te kunnen vervoeren Antwoord: Wanneer de zaak rich pïe- cdes heeft toegedragen zooals u het voorstelt, en in uw toelichting nader doet uitkomen, en het tarief vermeldt dat een wagen met één man (zonder nadere aanduiding) dajil zouden we zeggen, dat u maar 5 X 30 efts', in rekening kan geb/acht worden. Het is echter met zulke zaken altijd heter, dat vooraf geconditionneerd wordt. Dan valt het geen der partijen tegen. Vraag: Zoudt U ook een middel weten ter verwijdering van vlooien bij een poesje. Antwoord: Wasschen met een oplos sing van lysol. Vraag: Wilt u zoo goed zijn mij mede te doelen, de namen van het bestuur der Vereenigmg tot redding van drenkelingen te Leiden? Antwoord: Dr. J. A. Schreuder, voorz. Luit J. W. H. Hamilton of Silverton Hill, secretaris, Rijnsburgerweg C 50 (O.) en J, Graf, penningmeester. Vraag: Heeft n meer van „oranjeroode- palmwijn" gehooid? Zoo ja, kunt u mij ook zeggen welk soort wijn dit is en of zij overal en in elke hoeveelheid is te verkrijgen? Antwoord: Wij weten het heuseh niet. Informeer maar eens bij oen wijnhandelaar, die zal u wel op de hoogte helpen en als dit merk bestaat u er graag een half anker van leveren. Vraag: Ik heb wel eons gehoord, dat men van het plantje „Lieve Vrouwe-Bed- stroo" Meiwijn kan. maken. Indien dit zoo is kunt u mij dan s. v- p. ook opgeven, hoe dit gedaan moet worden? Hoe moet men het plantje „Yoghurt" be waren om^nu en dan Yoghurt te kunnen ma ken? Droog, in water of in versch- of ge kookte melk Indien in water of in melk, moet deze dan eiken dog of elke week ver- ^_yerscht worden? Is het voldoende, als het planje 24 uur in lauwe, gekookte melk ligt, om er eetbare Yoghurt van te maken? Antwoord: Dat men van Lieve-Vrouwe- Bedsfcroo Meiwijn maken kan, is een onmoge lijkheid. Ik vermoed dat dit op een vergis sing berust; wel wordt het gebruikt bij het bereiden van Rijewijnbowl, om deze ee» lekkeren geur te geven. Yoghurt bewaren wordt naar ik meen nooit gedaan. Integendeel, als men langeren tijd zijn aandacht er niet aan wijden kan, geeft men 't weg en koopt zelf weder nieuw materiaal Joij den apotheker, als men er weer mede wilt voortgaan. Ik raad U aan, wanneer gij bij uw apothe» ker Yoghurt in poedervorm koopt, eens bij hem te infonneeren, het lijdt geen twijfel,' dat U bij hem de juiste en de meest volko men inlichtingen daaromtrent zult krijgen. V r a a g: Ik heb al een paar maal in uw. blad het woord: „ambachtsheer" gelezen. Is dat een titel of een graad? Welke lusten en lasten zijn aan dien titel verbonden? Antwooord: Een „Ambacht" waê oudtijds een heerlijkheid, waarover eeai Am bachtsheer gesteld werd. Zulk een heerlijk heid werd door de graven van Holland en Zeeland in leen gegeven. De rechtstoestan den zijn veranderd, de macht van de an>- bachtsh. is verdwenen, doch de titel is geble ven en zoo hebben sommige plaatsen nog hun ambachtsheer en, zooals bijv. Noordwijk en Voorschoten. In eon beschaafd gezin wordt tegen B Nov. of later gevraagdeen beschaafd II EIS JE, P. G., om, mot hulp van het grove werk, alle voorkomende werkzaamheden met de vrouw des huizes te verrichten. Br. met opgave van verlangd salaris a/h. Bur. d. BI. onder No. 2980. 18 gexneub. Zit- en Slaapkamer niet volledig penaiou, tegen half October. Brieven met prjjsopg. onder lett. E W aan H. L. SMIT &Zn., Boekh Hengelo (0). 2957 7 Garage: Pisterskerkplein 4. 2ï90 10 een complete Slagers Inven taris bij N. VABKEVISSEEt, Ten Brlttenstraat 43, Katwijk* nan-Zee. 3290a 6 Ter overneming gevraagd: Br. mat prijsopgaaf ondor Letter V, aan VAN ZWICHT's Algemeen Ad vertentie-Bureau. 2896 6 Handelsbedienden-Vereeniging Voor deelneming aan den Cursus Stenogr afie 1b de iDBcbryving open gesteld tot uiterlijk 26 dezer. Zich aan te melden bij den Direc teur, aan de School, Oude Veit. 2968 10 In de op Dinsdag 23 September 1913, 's avonds 8 uren, te geven door Altzangeres, Scheveningen, met medewerking van den Organist, 's Gravenhage. Programma: Liederen van Bach, Monteverde, Koeberg, Wolf, Doorak, Schubert. Orgelwerken van Tresco- baldl, Bach, Rheinberger en Hendels- sobn. Entpee 25 Cents. Toegangsbewijzen (en Tekstboekje A 10 Cents) dagelijks verkrijgbaar in don Muziekhandel van J. M. EGGERS, Botermarkt 14. Aan het Kerkgebouw zijn geen toegangsbewijzen en tekst boekjes verkrijgbaar. 2906 30 „L. Y.-B." op 28 September a. s. voor Voetballers. voor leden van bij de L. S. O. aangesloten Vereenigingen. Inschrijvingen vóór 21 dezer, bi) den Secretaris der AthL Commissie, J. C. BOLDERDIJK, Haarl.weg 44s. 2965 20 Te koop: een ln zeer goeden staat zijnde 2961 8 zeer geschikt om te verplaatsen. Des- verlangend met Gordijnen en Tuin meubelen. Te bevragen b(J J. VAN HER LOO, Aannemer, NoordwUk. KOOPMAIdS HANDBOEK, bevattende Voorbeelden en Modellen van Brieven, Facturen, Adviezen, Wissels, Schuldbekentenis, Borgstel ling, Vrachtbrief en talrjjko andere Documenton en Formulieren alsmede Het Boekhouden voor iedereen dui delijk gemaakt, en de Hoofdpunten van het Wetboek van Koophandel en van het Falllissementswet, hot Dopo- neeren van Handelsmerken, Tabellen van Munten, Maten en Gewichten, enz. enz. enz. 6e Druk, geheel her zien en belangr^jko uitgebreid, door M. C. VAN DER MARE, voor slechts fl. 2978 27 Verkrijgbaar by den Uitgever D. BOLLE to Rotterdam, en verder alom franco na ontvangst postwissel van ƒ1, waarop molden: Koop- mnns Handhoek. Origineele worden door- ons gevuld 50 Cent. £977 S Leiden. Sanitas Steenschuui1 i, Dij de Rreestraat. BURGEMEESTER »n WETHOU DERS van Vcokhout maken bekend, dat zU op Donderdag 25 Sep tember a. s., des voormlddags 11 uren ten Gemeontshuise zullen AANBESTEDES: liet verbouwen dei* privaten enz. aan de Openbare lagere School aldaar. De aanwijzing zal plaats hebben op 20 September 1913 des na middags 3 uur. 2791 26 Bestek en teekening verkrijgbaar ten Gemeeutelnuze ad 0.75, dage lijks tnsschen 10 en 12 uren. De Burgemeester, VAN GRIETH ÜIJSKN. D» Secretaris, 3. H. LANGEVELD. ZONDAGAVOND 21 September a. g„ te 8 aren. (Entree vrij). „Ik wil en ik stal gelexen worden!"... Zoo juist is verschenan KaTHE STUHMFELS Geautoriseerde vertaling door B. NOLTHENIU3-MERTENS. fl.— ingenaaid; ƒ1.40 gebonden. In de Voorrede zegt de schrijfster o. s.: „Ik wil de Vrouwenbeweging in den weg treden Het recht daartoe heb ik alleen reeds daardoor, dat lk een vrouw ben2976 60 INHOUD: Molding; Over hot wezen der vrouw; Over de vrouwelijke zelfstandigheid; Over de grondslagen der Vrouwenbeweging; Het Feminisme in vroeger tyden; Het Feminisme als „Amerikanisme"; De dames der sexueele ethiek; Het ,soclale'r Feminisms; Vrouwen in mannelijke beroepenFemi nisme, Jodendom en Sociaal-Domocratie; De ongunstige financieele toestand; De oplossing van het Vrouwenvraagstuk; Slotwoord. Dit bookje ia een zeldzaam rondborstige en moedige be strijding van de Vrouwenbeweging door een vrouw. Hot zal zich vele vijandinnen maken. Toch zal menigeen ln z(jn hart de schrijfster op vele punten moeten geiyk geven, en haar wensch: gelezen te worden door mannen en vrouwen beiden, zal ook voor Nederland ongetwijfeld in vervulling gaan. UITGAVE HOLL AN DIA-DRUK EERIJ - BAARN. w Onzen afnemers voor Duinzand- aardappelen, deelen wij mede, dat wy onzen voorraad hebben aangevuld met een mooie party Dningraafje» van prima kwaliteit 2987 7 Wed. D. VAN DEB BENT, Telefoon 729. Mandenmakerssteeg 4 bij den Waag. Prima adres voor zéér fijne NATUURBOTER, Goudsehe Leidsche en wette Edammerkaas. 1376 9 KOUT, 2988 10 van 21 tot en met 27 Sept. Naar den beroemden Roman van HENRI SIENKIEWICZ. WEDER ONTVANGEN: in potten van 10, 6 en 3 stnks. IföP Besiallingen voor 3 October worden liefst tijdig ingewacht. 2090» Do Vereentging ,,U»t Liefde" zal op Vr|jdag 19 Sept. e. k., dei avonds te 9 aren, „IN DEN VERGELDEN TI ltK" aan besteden: De benoodigzle korte Turf voor het deelsei- zoen 1913-1914. Ineobryvingsbiljotten met monster? worden aldaar ingewacht. Voorwaarden zyn verkrygbaar en inlichtingen worden verstrekt dooi den heer A. OUWELEEN, Noord einde 24. W. V. KOS8UM DU CHATTEL. Secretaris. 2857 17

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 6