N®. 16433 Woensdag W September. A°. 1913. ,2sze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerst© Blad. F ïfc KI 31 I JE. DE DOCHTER Ouden Edelman, 50 CENTS. Offieieele Kennisgeving. Eerste Kamer. IDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1ti regeta ,'1.05. Iedere regel meer 0.171Srootere letters naar plaatsruimte. - Kleine sJvertentiën van 30 woorden 40 Oents contant! elk tiental woorden meer 10 Oente, Voor het incasseeren wordt f0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maandeD I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn v 1.30. Franco per post 0 1.65. Voor onze Abonrtés is a.s. Zaterdag bij den portier in de Vestibule verkrijgbaar het boekwerk tegen overlegging van het bewijs, dat incn op het „Leidsch Dagblad" geabonneerd is en betaling van Het boekwerk is in de Vestibule te zien. Verkiezing: Gemeenteraad. De Burgemeester van Leiden Gelet op de artikelen 8 en 9 der Gemeen tewet en op de artikelen 1 en 3 van het Koninklijk Besluit van den lsten Mei 1897 zooals het is gewijzigd bij dat van 10 Jan. 1901 Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den, dat de verkiezing (candidaatstel- ling) van één lid van den Gemeen teraad in het derde kiesdistrict, bevattende de wijken VI, VIII en X en de stemdistTieten VI, VII en IX, ter vervul ling van de vacature, ontstaan door heb overlijden van deii heer Dr. G. M. Krui mel, die in 1915 aan de beurt van aftreding zou- zijn geweest,: zal plaats hebben op Vrijdag 19 September a.s., de stem ming, zoo die noodig mocht blijken, op Dinsdag 30 September en de even- tueele herstemming op Dinsdag 7 Oc tober d. a. v. Op den dag der verkiezing 19 S e p t e m- b e r, kunnen ter Secretarie dezer gemeen te bij hem, Burgemeester, van des voormid- dags negen tot des namiddags vier uren opgaven van candidaten worden inge leverd. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat, en onderteekend zijn door ten minste 38 kiezers, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing, waarvoor de inle vering geschiedt. De inlevering der opgaven moet persoon lijk geschieden door een of meer personen, die haar hebben onderteekend, terwijl de tot" invulling bestemde formulieren van deze opgaven kosteloos ter Secretarie ver krijgbaar zijn gesteld van af heden tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 4 September 1913. HINDKKWJET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan G. J. RUTGERS, en rechtver krijgenden tot het oprichten van een car- tonnage- en kaïitoorhoekenfabriek in het perceel Groenesteeg No. 10, Sectie I No. 2508. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 15 September 1913. Het morgen verschijnend nummer van „Pak me Mee" bevat o.a. Onze nieuwe Ministers: jhr. dr. J. Loudon, Minister van Buitenlandsche Zaken. Een drietal Marker schoonheden. Kiekjes van de Zeilwedstrijden op de Noordzee. Staken de Londensche arbeidsters. De Onaf hankelijkheidsfeesten te Enschedé, iWeesp, Delft en Groningen. Bezoek 'Koninklijke familie aan de Hoofdstad. Kiekjes van den Nat. Kleederoptoeht te Amsterdam. Aanbieding van de Onaf- hankelijkheidsvlag aan den Burgemeester van Amsterdam. De Haagsche Land bouwtentoonstelling. Brand in de loods van het Blauwhoedenveem. Het Kin dernummer „Uns Prinsesje". Leiden, 17 September. Voor de aanstaande Raadsverkiezing is van vrijzinnig-democratische zijde candi daat gesteld de heer G. van Putten, bezol digd bestuurder van de „Vereeniging van politiebeambten in Nederland". Van a-nti- revolutionnaire zijde is gecandidecrd de heer W. Pera.. De heer Pera zal dus waarschijn lijk de candidaat worden der xccktsche par tijen. In de gisteravond gehouden ledenverga dering van de Vrijz.-Democratische Kiesvcr- eenigmg „Vooruitgang", alhier, die druk bezocht was, werden tot bestuursleden be noemd de heeren mr. W. C. van der Pot Bzn. cn W. H. Haak. Gisteravond hield do Chr. Jong.-Ver. „Uw Bewaarder zal niet sluimeren," alhier, haar jaarvergadering- in de grooto boven zaal van het wijkgebouw „Pniël." De zaal, met bloemen en planten versierd, gaf een recht gezellig en feestelijk aanzien. Even over achten opende de voorzitter, de heer R. Riphaagcn Jr., deze- bijeenkomst met zang en gebed en het lezen van Lukas 9 vs. 12 en 18. Daarna heette hij allo aanwezigen de zaal was geheel gevuld welkom en -richtte een bijzonder woord tot sommige personen onder hen. Hij drong vooral aan op steun en waardeering van het werk der C. J.-V. Hierna las de secretaris het jaarverslag voor, dat een overzicht bood over de Totge- vallen en den arbeid der C. J.-V. in het afgeloopen jaar, terwijL levens in korte trek ken de richting werd aangegeven, langs welke de C. J.-V. zich in de toekomst te bewegen heeft. Uitgebreider en grondiger en van meer ervaring getuigend deed dit echter de bonds- agent, de heer Tabak, feestredenaar voor dezen avond over het belangwekkende onder werp: „De taak der C. J.-V. in onzen tijd-" In het eerste gedeelte van zijn rede, wees hij er op, hoe deze eeuw bij uitstek 'de eeuw van den jongen man is; hoe we jeugdorga nisaties aantreffen onder schier alle rich tingen en partijen, vaak breeder opgevat en meer bezielend dan een C. J.-V. De C. J.-V. heb be haar lauwheid en slapheid af te leg gen cn "kweeke jonge mannen, frisch, vol vuur, met een overtuiging. Zij moet haar tijd begrijpen, wil zij aanstonds niet achter blijven, maar een belangrijke factor worden in het Evangelisatiewerk, in onzen tijd zoo uiterst noodig. In het tweede gedeelte werden meer prac- tische lijnen aangegeven. Vooral het verband tusschcn Zondagsschool, Ivnapenverecniging en Jongelingsvereeniging werd duidelijk uit eengezet. Bij dit alles dient gelet op leef tijd en stand. Bovendien heb be de C. J.-V. een ruime opvatting, opdat zij plants bie den kunne aan „den jongen man" in den ruimsten zin des woords. Vat te krijgen op de ongeloovige elementen van ons volk zal uiteraard moeilijker zijn, maar moet toch nagestreefd "worden. Ons geloof plaatsen te genover het ongeloof, en het geloof zal zegevieren Do voorzitter dankte den heer Tabak van harte voor zijn gloedvolle en van overtui ging sprekende woorden. In de verschillende pauzen tusschcn de re feraten werd thee rondgediend, terwijl de viool club, onderaf deeling der C. J.-V., eenige muzieknummers op voortreffelijke wij ze ten gehoore bracht. Vooral een viool- en zangsolo vielen bijzonder in den smaa.k. Tegon het einde dankte do heer Verhoog namens do aanwezigen de C. J.-V. voor dezen opgewekten en leerrijken avond. Alles, wat niet vervelend was, had hij liicr ge vonden, en hij gaf haai* de verzekering, dat déze avond er in ruime mate toe had bij gedragen de sympathie voor de C. J.-V. en haar werk te verhoogen. De voorzitter dankte den heer Verhoog voor zijn warme sympathiebetuiging en met hem allo aanwezigen. Na het zingen van het eerste vers van den Avondzang, sloot de heer Tabak dezen uitstekend geslaagden avond met dankgebed. Te Utrecht is geslaagd voor het examen ter verkrijging van het politic-diploma de agent van politie alhier C. J. Oudsl\oorn, leerling van den adj.-inspecteur II. R. v. d. Meulen. Bij de alhier gehouden insohrijving voor de benoodigdo brandstoffen voor het- perso neel van de scheepsbouwfirma Gebrs- Boot, werd opgedragen aan den heer A. v. Iter- son, Lang>estraat, alhier, de levering van gekl. cokes en aan dé firma de wed. Wijn tjes die van steenkolen. Op de voordracht voor onderwijzer of onderwijzeres aan de tweede Burgerschool voor jongens te Gouda, zijn geplaatst: mej. M. J. van den Berg, te Waddinxveen; de heer J. Lam pert, te Ritthem, -en mej. A. J. van Bachum de Boer, te "Bodegraven,. Te Utrecht, is voor de hoofdakte, ge slaagd de heer W. Duncker, tc Hillogom. De Raad van Vlaardingen heeft be noemd tot onderwijzer aldaar den heer P. L. N. Dessens, te Leidschendam. Voor een stampvolle zaal hield de Ver- •eeniging voor Vrouwenkiesrecht op den! aVond -van de opening der Staten-Generaal in de Oranje-sociëteit op het Prins-Hendrik-plein te 's-Gravenhage een openbare vergadering ter bespreking van de Troonrede. Zoo talrijk was het publiek, dat velen geen plaats meer konden krijgen. De presidente, dr. Aletta Jacobs, sprak een openingswoord, waarin zij den politieken toestand beschouwde. Zij zeide, dat het nu de eerste maal was, dat in een troonrede het woord vrouwenkiesrecht genoemd was, en dat terwijl hier reeds zooveel jaren het hoogste staatsgezag in handen van vrouwen berust. In vroegere troonreden werd de vrouw een voudig doodgezwegen. Dat zwijgen over haar eischen, - veelal ook door de groote pers, is een hinderpaal op den weg van de propa ganda der vereeniging, zoozeer zelfs, dat hooggeplaatste regeeringspersonen nog vaak meenen of ten minste zeggen dat in Nederland de vrouwen geen kiesrecht vragen, ja het niet noo-lig hebben. Ten slotte zeide de presidente, dat de vrou wen wel degelijk weten, waarom zij voor zich en haar arme, vaak verdrukte zusters het stembiljet opeischen. Verder voerden nog het woord de dames Groot, Baeryeldt-Haver, freule Wdchcrs cn Drueker, van welken vooral de eerste zich nog al ingenomen betuigde met de troon rede, waarvan schier elk punt van groot belang voor de vrouw is. De vrijzinnig-democratische fractie in de Tweede Kamer heeft gekozen tot voor zitter dr. D. Bos en tot secretaris mr. J. Limburg. Veel belangstelling bestond gisteravond te 's-Gravenhage voor een redevoering van den heer Duys over de Troonrede, in „Con- oordia". De vergadering was belegd door de Haagsche afdeeling van de S.-D. A.-P. Ds. C. A. de Meyere, pred. der Evang.- Lutli. Gem. te 's-Gravenhage, heeft met in gang van 1 November a.s: eervol emeritaat gevraagd en verkregen. „De Ned." meldt, dat hij zich op last van zijn geneesheer nu echter reeds van alle ambtsbemoeiingen moet onthouden. De Ned. Maatschappij, tot bevordering van de Pharmaoie hield, in de conversatie zaal met nevenzalen van het Kurhaus, to Sclieveningen, een receptie voor de leden van het Pharmaeeutisch Congres. De lieer J. J. Hofman hield een welkomst- rede in de Franscbe taal, waarin hij onder meer mededeelde, dat prof. Van Itallio, te Leiden, tot eerelid der Maatschappij benoemd was. Een soiree artist-i^ue deed de aanwezigen nog eenigen tijd bijeen blijven. Met toestemming van H. M. de Ko ningin gaat do Kon. Milit. Kapel op uit- noodiging van het stedelijk bestuur en be stuur der tentoonstelling te Gent, op Don derdag 18 September twee oonoerten aldaar geven. Het middagconcert zal op het ten toonstellingsterrein en het avondconcert op de Canter (een praohlag* plein in do stad Gent) gegeven worden. Zooals men weet, bezoekt ook Z. K. H. Prins Hendrik op dien dag de stad Gent. H. M. de Koningin en Prinses Juliana vertrekken morgen, des namiddags te 3 u. 45 m. van Den Haag naar Het Loo, alwaar zij te 6 uren aan het Paleisperron arrivee- ren. Z. K. H. Prins Hendrik zal na zijn bezoek aan Gent regelrecht naar Dobbin reizen, ter bijwoning ^an de jaarlijksche oogstfees ten. -=- Het programma voor de onafhankelijk heidsfeesten te Rotterdam, waarvoor de da tum op 17 November is vastgesteld, heeft nog geen vasten vorm aangenomen. Toch zijn enkele nummers reeds definitief vast gesteld. Zoo zal er een groote historische optocht gehouden worden, waarbij de heer H. G. J. de Monchy, zoon van den presi dent der Kamer van Koophandel, Prins Willem I zal voorstellen. Ook is de mede werking gevraagd van een honderdtal hu zaren, die als kozakken verkleed zullen worden. De optocht zal zich begeven naar de Marinewerf, de historische plek, waar vroeger het Admiraliteitsgebouw stond, en daar door den burgemeester ontvangen worden. Verder behoort ook tot het programma een electrische verlichtig vTan den 65 meter hoogen toren der Grootê Kerk. Te VHertogenbosch is na een kortston dige ziekte overleden dr. H. P. M- van der Horn van den Bosch, in den ouderdom van ruim 64 jaren. De ontslapene werd ge boren tc Voorschoten 10 December 1848. Na volbrachte studiën begon hij zijn loopbaan als leeraar aan de R. H. B.-S. te Venlo. Spoedig daarop volgde zijn benoeming tot directeur aan de R. II. B.-S. te Tilburg en der ambachts- en teekenschoól aldaar. De overledene was officier in de orde van Oranjc- Nassau. In 1898 nam hij ontslag als direc teur te Tilburg en kwam naar 's-Hertogen- bosch als schoolopziener in dit district, het geen hij tot aan zijn dood gebleVen is. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog .zal op Donderdag 18 September a. s. niet plaats hebben, ALKEMADE. Bij Kon. besluit is met ingang van 21 Sept. herbenoemd tot bur gemeester dezer gemeente de heer F. H. van Wichen, secretaris. BODEGRAVEN. Bij de gehouden pu blieke veiling, ten overstaan van notaris Krüscmann, van een kaaspakhuis met bo venwoning in de Prins Hendrikstraat, al hier is dit perceel verkocht voor f 3550 aan F. Mak. HAZERSWOUDE. De heer (J. Erkelens, alhier, won te Helmond twee eerste prij zen met wielrijden.Bij een achtervolgings race en in een koppelwedstrijd was hij tel kens nummer één. Eenige liedjeszangers, waaronder ook een dame, onthaalden 's middags onze dorpsbewoners op een schoon kwartet, doch 's avonds waren ze hun stem kwijt en misten evenzeer hun stabiliteit, zoodat ze geen wijs en geen maat meer konden houden. In een geimproviseerd vehikel, dat in andere gevallen een geheel andere be stemming had, werd het kunstlievend ge zelschap gedeeltelijk naar het arrestanten- lokaal, gedeeltelijk naar den alouden toren getransporteerd. Uit hun luide protesten kon men hooren, dat ze die plaatsen bene den hun stand achtten. HILLEGOM. Een begin van brand in nieuwe woningen aan de Wilhelminalaan alhier, werd ontdekt door den heer U. S. Het vuur kon gelukkig bijtijds worden gebluscht. Het ontstaan van het brandje wordt toegeschreven aan een kind van den heer B. Eenige van de beste dravers in Neder land zullen deelnemen aan onze harddra verij op 24 dezer. Do heer P. Oly, van Amsterdam, zal als handicapper fungeeren. Voor de op dén zelfden dag te houden ringrijderij schijnt ook nogal belangstelling te bestaan. -r- Tot Koster van de Ned.-Herv. Kerk alhier, is benoemd de heer J. Keijzer Uzn. KATWIJK. De uitslag van de heden ge houden loting der nationale militie is als volgt: 1. P. Sohuitemaker2. A Varkeyi&ser 3. A. v. d. Horst; 4. J. L. H. Baalé; 5 Joh. den Hollander; 6. P. Q. J. van Leeuwen; 7. H. v. Rijn; 8. W. v d Plas; 9 C. v. Duyn; 10. D. van Duyn; 11 N. Compeer; 12 L. Krijgsman; 13. J. v. d. Pla-s14. C. v. Hou ten; 15. G. Moogidelij-n16. P. v d. Oever; 17. W. Ouweha.od; 18. J. C. J. Gesink19. C. van Tol20. N. Haa-snoöt21 C. Ouwe- hand; 22 W. Guyt; 23. P. v. d. Oever; 21 G J. Aanbanc25. A. Ouwehand; -6. And. Ouwehand27. A. de Jong, 28. N. Glasber gen29. N. de Vreugd; 30. A. L. Bellekom; 31. P Parfevliet31. J. Ouwehand; 33. A. die Jong; 34. C. v. Zuilen: 35. W. v. d. Ma- rel; 36. Jb. Kulk; 37. H. Hoek; 38 A. v. Duy- venvoorde; 39. A Kuipers; 40. G. Haas noot; 41. C. v. d. Bent; 42 C. v. Duy ven bode; 43. G. Voys44. A. v. d. Oever; 45. L. vt Duyvenbodo; 46. G. H. M. Zalm: 47. D. Ouwersloot; 48 W. Haasnoot; 49 W. Was senaar oO Jh. Parlevliet; 51. J. Plug; 52. 0. Rijnsent; 53. W. Ouwehand54. H. de Heer; 55. D. de Jager; 56. J. G. L. Gewa-ld 57. K. Haasnoot; 58. A v. d Bent, 59. M. Kuyt; 60. W. v. d. Bent; 61. J. Th. v. Pari- dbn; 62. C. v. d. Bent 63. C. J. Boskamp, en 64 K. J. Fennis KATWIJK-a.-Z. Gisteren kwam hier een partij haring in afslag. Volle haring bracht per kantje op f 16 30—f 16.25maatjesha ring f 16.15; steurharing f 16.25; ij'1? haring f 16.15 makreel f7.5Ck LEIDERDORP. De uitslag van de loting voor die nationale militie is als volgt: no. 1 A. Jansenno. 2. B. van Zijll; no. 3. J. de Graaf; no. 4. J. Schreuder; no. 5 A van Tol; no. 6 C. J. Booreman; no. 7, A. M. van Oosterhout; no. 8. J. J. Wolff en no. 9. C. de Ruiter. LISSE. Het woon- en winkelhuis op den hoek van den Heerenweg en de Kanaal straat werd gisteravond in publieke veiling opgehouden voor f6010. Eigenaar is de heer George van der Veld. NOORDWIJK. Hoewel het eigenlijke „Seizoen" er nog niet is, heeft de Tooneel- vereeniging „Het Tooneel is ons Streven" 't toch maar gewaagd, en eens een uit voering gegeven in de zaal van café „Flo ra" van den heer P. H. van der Voort. Zij hebben echter al dadelijk de fout ge maakt er te weinig bekendheid aan te ge ven. Velen die anders graag naar een uit voering van „H. T. I. O. S." gaan hebben het niet geweten, dat er wat te doen was. Vandaar dan ook, dat de zaal beter bezet bad kunnen zijn. Toch viel het bezoek nog mee. En over het spel kunnen de be zoekers tevreden zijn. 't Was heel goed te merken, dat verscheiden leden van „H. T. 1. O. S." zich duchtig geoefend hadden, misschien wel onder den drang der con currentie, want de afdeeling van den R.-K. Volksbond zou een mededinger kunnen worden, waarmee rekening dient gehouden. Overigens hebben we wel meer opge merkt, dat het dilettantenclubs ten goede komt, als ze concurrentie krijgenze gaan dan hun uiterste best best doen, om de baas te worden of te blijven. Vóór de pauze werd opgevoerd „Door het noodlot vervolgd", een oorspronke lijk drama in vier bedrijven van R. Ga- briëls. De rol van den zaakwaarnemer Heuvelmans, een valsch type, werd zeer goed vertolkt door C. Z. en de rol van koopman Frankenburg was als altijd in goede handen bij H. St. Voorts werden de rollen van Karei en Jozef en die van Jan, den bediende bij Frankenburg, ook verdienstelijk gespeeld. Er komen bij „H. T. I. O. S. langzamerhand meer per sonen, wien men een eenigszins zware rol kan toevertrouwen. Na de pauze is er ge lachen om een goed gespeeld blijspelletje: „Vader Krolus is niet dood". De kat van vader Krolus werd insgelijk Krolus ge noemd. Toen men nu hoorde„Krolus is dood", meende men, dat de oude man ad patres was, doch het bleek later, dat het doodsbericht de oude poes betrof. Ziedaar het motief van het bbjspelletje. v. d. Heide had heel goed gegrimeerdde kostumes waren mooi, en de heer W. Vcnselaar, onze Noordwijksche pianist, vulde de pauzes met opwekkende muziek. H. T. I. O. S. kan wel tevreden zijn over deze eerste uitvoe ring. NOORDWIJKERHOUT. Donderdag a.s. zullen hier 350 personen deelnemen aan de verschillende wedstrijden. Het Raadhuis zal op geheel bijzondere wijze electrisch verlicht worden, en het verdere feestterrein zal met duizenden vet potjes, een sprookjesachtigen aanblik op leveren. Het vuurwerk, dat 's avonds wordt afge stoken zal zeer kostbaar zijn. Een opwekking tot allen om Donderdag het dun doek te laten wapperen, zal zeer zeker overbodig zijn. Hoe ieder leeft in blijde verwachting van a.s. Donderdag, en zich geheel opmaakt voor dien dag, alsook zijn portemonnaie tot zoolang dicht houdt, blijkt wel hieruit dat de caféhouder H. die een specialiteiten- gezelschap van naam geëngageerd had voor de twee eerste kermisavonden, de(n) ar- j tisten den tweeden avond bij den aanvang 1 der voorstelling hun Congé moest geven. Het publïék stuurde zijn katje. Hedenmiddag bracht pastoor van Ha len een bezoek aan de kermis en deelde met eigen hand aan honderden kinderen lekkernijen enz. uit. OEGSTGEEST. Uitslag der loting voor de Nationale MilitieM. G. van der Ploeg 1G. Brinks 2P. J. van Dissel 3J. Lith 4H. van Asch 5 A. de Leen 6 D. J. Dozy 7J. Lubbe 8 Th. D. Baak 9A. Mare 10A. Kamsteeg 11 G. de Mooy 12 W. Schuitemaker 13 P. Ciccaar 14J. Th. van der Eng 15. ZWAMMERDAM, Dt. R. Bennink Bolt herdacht zijn 25-jarige ambtsvervulling. Het kerkgebouw der N.-IIcrv. Gem. was geheel gevuld. Aan de hand van Psalm 115 vers 1' hield de spreker een toespraak, waarna hij zich richtte tot enkele aanwezigen, zoomede tot kerkvoogde.. cn kerkeraad. Hierna voerden ds. Nierstrasz van Leiderdorp, na mens den Ring, ds. Slot, uit Rekken (de vroegere standplaats van ds. K. Bennink Bolt) namens diens gemeente het woord. De gemeente zong daarop haar herder de bede toe uit Ps. 121. Vergadering van Dinsdag 16 September, des namiddags te halfvier. VoorzitterJ. E. N. baron Schimmelpen- ninck v. d. Oye. De Gi if fier leest een Kon. besluit voor, houdende benoeming van den heer Schimmelpenninck van der Oye voor het zittingjaar 1913/1914 tot voorzitter der Eer ste. Kamer. Ontslag m r. Barge. Ingekomen is een schrijven van mr. Bar ge, Kamerlid voor Overijsel, waarin deze mededeelt, dat hij wegens particuliere aangelegenheden, geruimen tijd in het bui tenland moetende vertoeven, deswege be dankt als lid dezer Kamer. Geloofsbrieven. De Voorzitter benoemt twee com missies van onderzoek der geloofsbrieven van de in de onderscheidene provincies nieuw gekozen en herkozen leden, waarin zitting krijgen de heeren Van Voorst tot Voorst, d'Aumale baron van Hardenbroek en Van der Feltz, cn de heeren Van der Kun, Kraus en De Vos van Steer, wijk. De heer Van der Feltz brengt namens de eerste commissie rapport uit, daarna de heer Van der Kun namens de tweede commissie. Beide commissies adviseeren tot toelating der nieuwgekozen en herkozen leden. Aldus wordt besloten. Installatie nieuwe leden. De Griffier doet voorlezing van het Kon. besluit, waarbij de voorzitter gemach tigd wordt van de nieuw gekozen en her kozen leden de eeden en beloften af te ne men. Alle leden, behalve de heer Bergsma, blij ken aanwezig te zijn het zijn de herkozen

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1