Uit de Rechtzaal. Agenda van de week: Kerkelijke Berichten. DE- JONG'S Hagelslag- Chocolade. Vosbles van Gebr. Filippo, te Leiderdorp, berijder G. Filippo. De 2d© premie f 10 door „Bonna Vista", merrie van B. Eden- burg, te Watering, berijder J. v. d. Berg, en de troostprijs ƒ10 door „Daisy" br. mer rie van Geertsen, te Woerden, berijder Lie- vesen. Onder een hartelijk woord van den voor zitter der commissie werden van af de tri bune de prijzen uitgereikt. De twee Harmoniekorpsen uit Warmond, zorgden afwisselend voor goede muziek, het geen het geheel niet weinig opvroolijkte. Met de muziek voorop ging het nu naar en door het dorp naar lokaal „De Zon", alwaar de stoet werd ontbonden. In de ver schillende café's en op de kermis kon men zich nu gaan vermaken. In de café's was gezorgd voor goede muziek. Tijdens de draverij deed zich nog een klein incident voor. Een kinderwagen met een jong kind er in van zekere Z., reed in liet water, doch was spoedig weer op het droge, door de goede zorgen van de hoe ren Oudshoorn en Van Winsen. Gisteren was het alhier voor de leer lingen der School met den Bijbel een feest dag. Als demonstratie tegen de kennis werd een pleiziertochtje ondernomen naar Zandvoort. Hiervoor droegen de kinderen zelf het geheele jaar door ieder 2 cents per week bij, en worden verder daartoe in staat gesteld door bijdragen van kinder vrienden. Ten circa 8 uur vertrok men van hier per spoor naar Haarlem, en verder naar Zand voort, belast en beladen allén met den noo- digen mondkost, door de ouders medegege ven. Wat het weer betrof, kon het niet be ter verlangd worden. Om 9 uur arriveerde men te Zandvoort, waar de kinderen ge legenheid kregen aan 't strand te spelen en te baden en alwaar zij werden onthaald op melk, limonade en chocolade. Daarna toog men per clectr. naar Aer- denhout, van waar gewandeld werd naar 't Brouwershoekje, alwaar gelegenheid werd gegeven zich te vermaken in de duinen. Vervolgens naar Overveen om per trein via Haarlem naar Warmond terug te keeren, alwaar men 8 uur arriveerde. De kinderen hadden dezen dag veel ge noegen gesmaakt en alles liep in de beste orde af. WOU BRUG GE. Zijne Excellentie de Commissaris der Koningin, bezocht Donder dagmiddag de tentoonstelling alhier. Ontvangen door de commissie, den waar- nemenden burgemeester, den heer Van Dam, cn den secretaris der gemeente, wer den Z.Exc. alle wetenswaardigheden ge toond, ook het kerkgebouw en de stoenen doodkist werden bezichtigd. Bij het afscheid gaf Z.Exc. zijn bizondere tevredenheid te kennen over deze expo sitie. Oiithall£i!!)£ van een gedenkplaat voor Gerrit Bon. Toen op 7 April van dit jaar alhier de 300ste geboortedag van den beroemden schilder Gerrit Dou werd herdacht, bestond het voornemen om een gedenkplaat aan te brengen in den gevel van een pakhuis aan het Galgewater. Zooals wij indertijd hebben medegedeeld, stuitte dit plan op de hooge Som, die de eigenaar van dit perceel daar voor van de Vereeniging „Oud Leiden" vroeg. Het bestuur heeft daarna onderhan delingen aangeknoopt met den eigenaar van perceel Kort-Rapenburg 12, waarin thans de apotheek van Garrer en Dijkstra is gevestigd, die tot een gunstig resultaat leidden. De heer M. E. Bruynzeel, architect te Rotterdam, bewerkte de plaat, die he denmorgen in alle eenvoudigheid van het doek, dat haar bedekte, werd ontdaan. In de woning, thans bewoond door een der firmanten, den heer Bruynzeel, kwam het bestuur van „Oud-Leiden" bijeen, waar de voorzitter, prof. dr. L. Knappert, een kort woord sprak. Het verheugde hem, dat het bestuur eindelijk een plaats had gevon den, waar de gedenkplaat, die de herin nering aan een der namen, welke onzen roem in de wereld hebben rondgedragen, zal bewaren, kon worden geplaatst. Het moge dan niet den gevel van zijn geboorte huis of zijn werkplaats zijn, hier heeft hij een tijdlang gewoond en zijn de gedachten gerijpt, die hij later zoo geniaal op doek heeft gebracht. Dat de onthulling er van zonder eenige plechtigheid geschiedt, achtte spr. in over eenstemming met den aard van het histo risch onderzoek en van de vereeniging „Oud Leiden". Hij bracht dank aan den eigenaar der woning, den heer Bruynzeel, voor welwil lende medewerking en den teekenaar den heer Bruynzoel, te Rotterdam. Hierna ver zocht een der firmanten van de firma G. de Vink, te Leiden, in wier werkplaats de steen is vervaardigd, het doek weg te ne men. Een groot aantal belangstellenden was buiten getuige van deze plechtigheid en applaudisseerde met warmte, toen de zand kleurige plaat, waarop enkel in gouden let ters de woorden Hier woonde Gerrit Dou. Geboren to Leiden in 1C13. Overleden te Leiden in 1675. onthuld werd. De Bteen, die duidelijk sprekend uitkomt, is geheel in overeenstemming met den an tieken trapgevel der woning en doet zeer goed, zoodat ze ongetwijfeld de aandacht zal trekken van stadgenoot en vreemdeling. Haarleiusche Becldbnok. Deze rechtbank veroordeelde A. K., werkman te Heemstede, wegens mishandeling, tot 2 boete of 1 dag hech tenis. Th. de V., arbeider te Lisse, wegon6 zaal beschadiging, tot f 7 boete of 7 dagen hech tenis. C. A. van E., werkman te Haarlemmer meer, tot huisvredebreuk, tot 7 dagen ge- yangénistsraf. W. E., arbeider te Haarlemmermeer, we gens mishandeling, tot 2 maanden gevange nisstraf. H. K. P. H. v. d. R., koopman te Leld.es, wogons desertie tot 1 dag gevangenisstraf. Kantongerecht te Haarlemmermeer. Bij afwezigheid van den kantonrechter, mr. Van Son, fungeerde als zoodanig de kantonrechter-plaatsvervanger mr. A. Slob. Op de rol kwamen niet minder dan 107 zaken voor. Na het behandelen van een kinderzaak, waarvan de beklaagde ter vorige zitting niet was verschenen, doch nu door den ster ken arm ter terechtzitting was geleid, kwam allereerst aan de orde een tweetal verzet- zaken, waarvan echter maar één beklaagde was verschenen, n.l. A. J. v. d. T., te Haar lem. Als reden, waarom hij in verzet was geko men, gaf hij op, dat hij meende tot een te zware boete te zijn veroordeeld, n.l. tot f 10 enkel en alleen voor overtreding van art. 461 W. v. S., zijnde het verbod tot het loo- pen over eens anders grond. Daar bekl. echter een hartstochtelijk strooper is en dientengevolge aan de ver schillende kantongerechten in de omgeving veel dergelijke zaakjes heeft te vereffenen, meende de kantonrechter, dat deze boete in het geheel niet te hoog was. Ook het O. M. was dezelfde meening toegedaan en requireerde bevestiging van het gewezen vonnis. Van de verschillende beklaagden, die te recht moesten staan voor overtreding der Leerplichtwet, waren slechts een tweetal verschenen om zich te verantwoorden. H. v. d. H., arbeider te Haarlemmermeer, hacl zijn 12-jarig dochtertje Gerritje op ver schillende tijden de school doen verzuimen. Het O. M. eischte 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis. C. LI., landbouwer te Oud-Ade, gemeente Alkemade, kon dezen zomer geen knecht krijgen, terwijl zijn vaste knecht tijdelijk in dienst moest. Dientengevolge had hij zijn 12-jarig zoontje, dat nog leerplichtig was, in zijn bedrijf gebruikt hoofdzakelijk bij het. melken der koeien. Het O. M. eischte 10 boete subs. 3 dagen hechtenis. Bekl. voerde nog aan, dat hij thans zijn zoontje huisonderwijs laat geven bij een rustend onderwijzer, daar ter plaatse. M. M., te Lisse, heeft zich schuldig ge maakt aan het feit, dat hij met een woon schuit langer dan 24 uren in de Leidsche vaart verblijf heeft gehouden, zonder ver gunning daarvoor te hebben. Bekl. zegt, dat hij reeds meer dan een jaar daar ter plaatse met zijn woonschuit verblijf houdt, omdat hij geen behoorlijke woning kon krij gen en omdat hij dicht bij zijn werk is. De politie heeft er immer eenig bezwaar tegen geopperd. Het blijkt echter bij de behande ling der zaak, dat er onlangs een relletje is ontstaan om en bij de bewuste woon schuit, zoodat het beter was, dat deze van daar zou worden verwijderd. Het O. M. vraagt aanhouding van deze zaak om een nader onderzoek te doen in stellen. De melkslijter M- H., te Haarlemmer meer, bij Aalsmeer, heeft op zijn melkwa^ gen aanwezig gehad een melkmaat, tot het meten van karnemelk, zijnde een blauw geëmailleerde, die niet was geijkt. Bekl. zegt, dat hij deze uitsluitend ge bruikte voor karnemelk, daar een gewone maat bij het meten van karnemelk, onmid dellijk roest. Hij wist niet, daar de geëmail leerde maat nog meer inhoudt dan een ge wone geijkte maat, dat dit verboden was die te gebruiken. Het O. M. eischte tegen bekl. een geld boete van 3 subs. 1 dag hechtenis, met verbeurdverklaring van de in beslag geno men maat. Vrydag. Zoraerlust. Opeob. Vergadering Spoor-en Tram personeel. Spreker J. Verton. Halfnegen. Cofé-Heataurant Haagsche Schouw. Piano- Concort. Optreden Komiek van af 5 uur. Zaait.o Knoop, Nieuwe Beestenm. Vergadering Nederl. Bond voor arbeiders in bet Handels- en Transportbedrijf. 10 u n r. Zondag. Mueis Sacrum. Hatinée Leidsch Muziekcorps. H a 11 d r i e. Nedeil. Raisvereeniging. Fietstecbt. 't Postbof. Duo Carole. 8 uur, Woensdag;, Zaterdag, Zondags Bioscope Hartman. Stationsweg. 8 u u r. Woens dag- en Zaterdag-middng 2 uur) 11ËSIII. Hacbé, Bloten, Gort met melk. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 12 Sept. Modegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.3 te Hortaj laagste stand 736.2 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 13 Sept. Meest matige winden uit zuidelijke rich- tingon; Meest licht tot halfbewolkte lucht. Droog weer, behoudens kans op onweer; Iets warmer. Stoomschepen. Stoomvaart-Mij. Nederland. „Vondel", uitreis, vestrok 11 Sept. van Genua. „Bilüdton", uitreis, arbifv. u Sept. te 'Padlarvg. „Fflwreis", uitrejis, arriv. 11 Sept. te PorVSaid. „Koning Willem III", thuisreis, vertrok 10 Sept. van Port-Sald. Botterdamsohe Lloyd. „Bogor", arriv. 10 Sept. van Rotterdam te Batavia. „Jaoatra" arriv. 11 Sept. van Hamburg te Botterdam. „Ophir", thuis reis, vertrok 11 Sept. van Gibraltar. „Me- ranke", thuisreis, arriv. 11 Sept. te Gftxnai- tar. „Samardndia", uitreis, arriv. 11 Sept. te Antwerpen. „Tambora", ttouAeroia, ver trok 10 Sept. van Perim. Kon. Holl. Lloyd. „Aïnstelland", uitrede, arriv. li Sept.: te teirnambuido. „Bollapdla", ttTulareta, vertrok 10 Sept. van Bio Janeiro. „Sal- land", vertrok 11 Sept. van Amsterdam naar Buenos-Ayres. Holla nd-Amerika-lijn. „Noorderdijik5', vertrok 10 Sept. van Baltimore naar Botterdam. „Noordam" van New-Tork naar Botterdam, arriv. 11 Sopt. te Boulogne. Kaiwilk-aati'Zee. Binnengekomen zijn: „Agatha Maria", K. W. 152, met 21 laet; .Noordzee H", K.W. 115, met 21 last. Leiderdorp. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen ds. M. J. Pimselie3 van Leiden; 's avonds ds. J. Nierstrasz. Nooïdwijkeïhout. Ned.-Harv. Gom. Zondagmiddag, te twee uren, ds. B. Te? Haair Romeny, van Voorhout. Oegstgeest. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen te tien uren, ds. Barger, van Heemstede. SPORT. Sportagenda. Zondag 14 September. V o e tb al. i Sdriewedstrij den van de L. A. V„ i ,.De Sportman". Leiden: A. L. V. V.D. V. S. {11 uur). B. V. F. C.Sparta II (D/a uur). C. H. V. V. IIDe Sportman (half- drde). Vriendschappelijke ontmoeting: Leiden(De Sportman-terrein) L. F. C.-= Lugdunum (12 uur). Roeien. Zaterdag 13 en Zondag 14 Septembe-L Amsterdam: Wedstrijd en om het Sculling- kauipioenschan van Nederland. Voetbal. J isl!' Vriendschappelijk spel.; QLCTi Leiden: «Ajax"JDe Koekoeken"* t j Korfbal. De heer B. G. A. Smeets, alhier, is door den ,,N. K. B." benoemd tot lid van de commissie tot •reglementsherziening en tot lid der protest-commissie. JBEGL.4.MES, 2722 13 40 Cent per regel. Een nieuwe Cb.oco'ade voor de Boterham In bussen van 1 Kilo 1.80 M Kilo 1 H Kilo 0.55 1 Ons 0.24 Aan boord van hert» etoomschip „BaJtio" ib zeer plotseling overleden J. William Gay nor, de burgemeester van New-York. De „Boltio" was 4 Sept. van New-York vertrok ken en zou vermoedelijk heden in Queenr stown aankomen. Toen Gaynor een week geleden de reis naar Engeland aanvaardde, is zijn naam weer een© op aller lippen geweest. Zijn groo- te tegenstanders in New-York de leiders van de groep der Tammany-politicd waren (juist een dier dagen op een feestmaal bijeen en hebben toen aan hun haat tegen den kraohtigen, onaf ha-nkel ij ken buigem. der wereldstad op ongezouten wijze uiting ge geven. Maar Gaynor heeft hen van repliek gediend in de afsoheids-interviews, die hij aan de New-Yorksche journalisten toestond. Hij bestempelde toen de Tammanyieten als een roofgierige bende, welker eenige veT- kelijke grief tegen hem was, dat hij hun niet toestond, voor zioh en de vriendjes de open bare kassen te plunderen. De reis van Gaynor naar Engeland (en onmiddellijk daarop terug naar New-York, zooals het plan was) was, naar Gaynor zeide, ondernomen om een paar weken werkelijke vacantia te kunnen genieten. Sommigen ech ter zeiden, dat de r.eie door Gaynor onder-: nomen werd, om een Londensche keelspecda- lit-eit te raadplegen. Gaynor, die ais rechtsgeleerde naam had gemaakt, was reeds sinds eenige jaren bur gemeester van Grooter New-York, Aanvan kelijk medestander van Tammany vervreem de hij zich door zijn onafhankelijkheid van karakter en zijn vo ortvarendbedd, wat be treft de invoering van hervormingen, van <ki machtige organisatie. Toen Gaynor in 1910 een vacantdereisje naar Europa wilde maken, werd toen hij rich op de loopplank van schip begaf 'n moord aanslag op hem gepleegd. Van de hem toe bracht e zeer gevaarlijke wonde genas hij echter De dader bleek een ontslagen onder geschikt ambtenaar te zijn. Gaynor was reed3 in de zestig. In 1912 i6 er ernstig sprake ge weest hem candidaat der Democraten te ma ken voor het presidentschap der Unie. Het schijnt echter dat hijzelf het bur go meester schap van Grooter New-York stelde boven een mogelijk presidentschap der Republiek. He Amsterdiuusche Hears lioadt heden vacantied&g, zoodat de no teeringen ontbreken. De Koninklijke Familie te Amsterdam. Gisteravond heeft ten Palelze te Amster dam het galabal plaats gehad. Omstreeks 9 uren verscheen de Vorstelijke Familie in de Burgerzaal, terwijl alle aanwezigen de koninklijke personen begroetten. H. M. de Koningin was gekleed in een witzijden ge waad met kanten overkleed, de Koningin- Moeder droeg een grisperle kostuum met kanten sluier, Prins Hendrik was in gene raalsuniform. De Koninklijke Familie liet zich ver schillende gasten voorstellen. Ook onder hielden de Koningin, de Koningin-Moeder en de Prins zich met een aantal der aan wezigen. Prins Hendrik wenschte prof. Josephus Jitta geluk met zijn benoeming tot lid van den Raad van State. Nadat korten tijd in de Troonzaal was vertoefd, werd door de Koninklijke Fami lie in de Burgerzaal cercle gehouden, wel ke den geheelen avond voortduurde. In de Balzaal dansten verschillende paren. Op gemerkt werd, dat thans meer dames aan wezig waren dan verleden jaar. Tegen mid dernacht trokken de Koninklijke Personen zich in Hun appartementen terug. Aan de achterzijde van het Paleis ston den als gewoonlijk vele nieuwsgierigen het komen der verschillende gasten gade te slaan. Prinses Juliana ondervindt nog al hin der van het straatrumoer en feestgewoel, dat 's avonds om het Paleis heerscht. Het is daarom wenschelijk, dat het publiek wat rekening houdt met het genieten eener goede nachtrust door de Prinses. De dag van heden was in o!e eerste plaats bestemd tot het brengen van een bezoek aan de „Entos". Links van het Centraalstation bij de Prins-Hendrikkade lag een der booten van den Havenstoombootdicnst gereed, die H. M. de Koningin en den Prins met Hun gevolg naar de „Entos" bracht. Aan den met palmen versierden steiger van het café-restaurant Zomerdijk Bus- sink op het tentoonstellingsterrein wacht ten de leden van de Centrale Commissie en van het Dag. Bestuur de komst der Hooge Bezoekers af. Het terrein van de tentoonstelling was op speciaal verzoek van de Koningin niet versierd, wijl II. M. het verlangen had te kennen gegeven het geheele terrein der tentoonstelling te be zichtigen zooals dit op gewone dagen er uit ziet. Een dochtertje van een der bestuursle den bood H. M. een fraaie bouquet aan. Onmiddelijk daarop werd een aanvang ge maakt met de bezichtiging. Om ongeveer twaalf uren kwamen de Vorstelijke personen aan het Paleis aan. Des middag3 om kwart voor drieën werd opnieuw door H. M. de Koningin en Z. K, H. Prins Hendrik uitgereden om een be zoek te brengen aan den Kleederdrach- tenoptocht op het terrein der Amsterdam- sche IJsclub. Deze rijtoer werd medegemaakt door H. M. de Koningin-Moeder. Cp den weg naar het terrein werden de gebruikelijke bezoeken gebracht aan den Zandhoek en aan de Willemstraat. Daarna ging het in draf verder naar het Sportterrein tot het bijwonen van het feest der Nationale Kleederdrachten. Op 't terrein van de A. Y.-C. achter het Rijksmuseum, dat feestelijk met vlaggen en groen versierd was, had dit feest plaats. Om ongeveer 12 uren waren de gekostu- meerden uit alle oorden van het land met de verschillende ochtendtreinen aan gekomen. Onmiddellijk begaven zij zich met tramwagens, die door de Directie der Ge meentetram beschikbaar waren gesteld, naar Artis, waar zij om één uur aan een gemeenschappelijk dejeuner deelnamen. Bovendion gaf de directie van „Artis" den gekostumeerden vrijen toegang tot haar tui nen. Na afloop van het dejeuner stelden de ge- kostumeerden zich tot een stoet op, die om ongeveer drie uur in extra-trams naar het terrein van de IJsclub vertrok. Een groote menigte sloeg het vertrek van dezen kleurrijken stoet gade. Om ongeveer halfvier werd het terrein van de A. Y.-O. bereikt en stelde de stoet zich op om de komst van de Koninklijke Familie af te wachten. De stoet werd geopend met de pro vincie Noord-Holland. Allereerst een aan tal Amsterdamsche weezen van het Bur gerweeshuis, Maagdenhuis en Luthersche weeshuis. Vervolgens boeren en boerinnen uit Urk, Marken, Volendam, Laren, Hui zen, Blaricum, Alkmaar, Texel en Zand voort, die allen door hun bonte en schil derachtige kleederdrachten de aandacht trokken. Dan kwam de provincie Zuid- Holland eveneens met boeren en boerin nen en wel uit Katwijk, Noordwijk, Sche- veningen en Vlaardingen. De provincie Utrecht was vertegenwoordigd door de plaatsen Hoogland, Bunschoten en Spa kenburg. Gelderland bracht ons de ge- kostumeerden uit Harderwijk, Hierden, El- burg, Nunspeet en Elspeet. Overijsel kwam uit met boeren boerinnetjes uit Stap horst en Reuven. Hierna volgde de pro- vinoie Drente. Leeuwarden, Hindeloopen en Makkum lieten ons kennis maken met de eigenaardige en niet minder schilderachti ge oudorwetsche kleederdrachten uit Friesland. De provincie Groningen, Lim burg en Noord-Brabant lieten zich niet het minst onbetuigd. Noord-Brabant zond vertegenwoordigers uit de Meyery, de Baronie en het land van Cuyk. Het slot van deü stoet was Zeeland met een koor van kinderen van de heeren J. MorkB en C. J. Mazure, boeren en boerinnen in hun typische kleederdrachten uit Walcheren Zuid-Beveland, Zeeuwsch Vlaanderen, Gat!' zand, Schouwen, Duiveland en Tholen. Nadat een aantal kinderen en eenige wee zen uit den stoet H. M. elf bouquetten in de kleuren van do elf provinciën hadden aan geboden, waarvoor H. M. minzaam bedank te, werd door een 40-tal kinderen uit Mid delburg in Walchersche kostumes, een Zeeuwsche boerendans uitgevoerd. Na dit succesvolle nummer voerden eenige damea en heeren uit Leeuwarden in Friesch Na tionaal kostuum den oud-Frieschen reidans do Scot-sche Trye uit. Hedenavond heeft de algemeene illumi natie plaats en tevens een optocht van ver sierde en verlichte vaartuigen door de grachten. De Raadsleden van Amsterdam zijn hedenavond aan de Koninklijke tafel ten Paleize genoodigd. Op den Amstel had in den namiddag een groot waterfeest plaats. Een groote menig te belangstellenden woonde aan weerszijden van den Amstel het fraaie schouwspel bij, dat vooral het bloemencorso van versierde wherries, motorbooten en andere fraaie vaartuigen, toebehoorende aan do Amster damsche Roei- en Zeilvereeniging, bood. H. M. de Koningin-Moeder, die gisterna middag in de hoofdstad is aangekomen, heeft hedenmorgen eenige bezoeken afge legd. H. M. reed reeds om kwart voor tienen uit en begaf zich naar het tehuis „Kóningin Wilhelmina" op de Keizersgracht. Later naar het „Tehuis voor Vrouwen" op de Prinsengracht, waar de vorstin, evenals in het tehuis Wilhelmina, bloemen werden aangeboden. Ten slotte volgde een bezoek aan het Ste delijk Museum. De verschillende persfotografen, bene vens de bioscoop-operateurs Pathé, Binger, uit Haarlem en Nöggerath, werden door den hoofdcommissaris, den heer Hordijk, ontboden. Nadat allen op het hoofdbureau verzameld waren, nam de heer Hordijk het woord. Hij zeide, dat het hem verdriette steeds namens de Koningin het verwijt te moeten hooren, dat de fotografen niet op een bohoorlijken afstand worden gehouden. In verband daarmee heeft hij thans het po litiecorps de volgende orders gegeven dat de fotografen verplicht zijn op groo- ten afstand van de Koningin te blijven hoe groot die afstand moet zijn kan niet vooruit worden opgegeven, doch hangt van de plaatselijke omstandigheden afwanneer een koninklijke stoet oen bocht maakt, mo gen de fotografen en cinematografisten zich niet in den bocht opstellendat de fotogra fen en cinematografisten in het algemeen zooveel mogelijk uit het gozicht moeten blij ven dat de fotografen en cinematografis ten niet meer worden toegelaten op den af- gezetten Damdat ieder, die strijdig met de orders handelt, gestraft wordt met on middellijke verwijdering van het terrein en intrekking van het gegeven verlof tot pas- seeren der afzettingen. Tot zoover de nieuwe bepalingen. Toen een der aanwezigen opmerkte, dat men onder deze omstandigheden geen beeld kan krijgen, zeide de hoofdcommissaris, dat hij volgens opdracht handelde. Opgemerkt werd nog, dat de cinemotagrafisten zooveel mogen opnemen als zij willen, mits de Ko ningin het maar niet ziet of merkt. Zij mo gen zich tusschen het publiek opstellen. Vertrek van den keer Goïijii naar China. De afgetreden Minister van Oorlog flu1 van Marine a. i., de Keer Colijn, bevond zioh gisteravond in het Holl. Spoorstation, in Den Haag, om te 7 uur 40 min. zijn retf naar China aan te vangen. In de wachtkamer kwamen vele personen uit de regoórings-, ambtelijke en militaire kringen den afnedzenden voonnaligen be windsman een aÊsoheKl-sgroet brengen. Be heer Colijn wisselde da-ar handdrukken met hen. Allen vergezelden den heer Colijn tot aan' den trein, waarin de oud-minister via» Amsterdam tot Berlijn reisde, om vervol gens over Moskou met den Trans-Siberi sch en spoorweg- China te bereiken. Zijn plan is om later naar Oost-Indtè te gaan. De heer Colijn toonde zioh zeer verblijd bij zijn vertrek zooveel belangstellenden aanwezig ts zien en drukte alvorens den trein te bestijgen, nogmaals ieder hunner de hand. Op het perron was er groote volte van de duizenden, die met de avond treinen van het landfbouwfeest naar huis terug keerden. Het vergaan van de tfL I'\ De militaire attaché van de Vereenigde Staten bij de vloot heeft een bezoek oebrailrt- op het rijksministerie van marine, om de deelneming van rijn regeering over het ver gaan van „L. I." te betuigen. De-Franeche zaakgelastigde heeft hetzelfde op het minis terie van buitenlandsche zaken gedaan. Krobatiii, de Oostenrijksche minister van landsverdediging heeft 't rijksministerie van marine de doelneming van zicluelve en van het leger betuigd. Van bevoegde zijde maakt men bekend1, dat tot gisteravond, behoudens het lijk van Bransmer, geen lijken van de schipbreukelin gen van „L. I" gevonden rijn. Er is nu ook een ambtelijk venslag o vet de eolripbreuk versobenen, dat, na de beken de toedracht beschreven te hebben, aldus voortgaat De officieren en de heele bemanning van Eet luchtschip hebben tot het laatste oogen- blik toe met voorbeeldigen plichtsbetrach ting alles gedaan wat tot verhoeding van dd ramp kon gebeuren. Het luchtschip had vol strekt geen lange reis gedaan en was z-eefl rijkelijk van brandstof en ballast voorzien-' Het had zijn gasvoorraad geheel bijgevuld ©n zich aldoor, tot het ongeluk gebeurde?

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 2