N«. 16427 Woensdag lO September. 'S3. feze <§ourant weidt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. IDSCH PRIJS DER AD TEUTENTIEN ?an 1i) regel» ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. drootere letters naai pliatsrnimte. - Kleine adyertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant; elk woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd »ijn 1.30. Franco per post 1,65. Het' morgen verschijnend No. 24 bevat o.a. H. M. de Koningin en Prinses Juliana, tegenwoordig bij de kinderfeesten te 's-Gra- venhage. Honderd jaar geleden feest maaltijd. Onafhankelijkheidsfeesten te Rijswijk, Katwijk en Schiedam. Ko- ninklijk bezoek aan Middelburg en Rotter dam. H. M. de Koningin, H. K. H. de Prinses en Z. K. H. de Prins op de Kon. tribune te 's-Gravenhage.Laatste offi- cieele daad van minister Heemskerk. Huldiging van het bestuur der Carnegie- Btichting. Het Monument ter herinne ring aan Neerlands Herstelling, op het Plein 1813 te 's-Gravenhage. De ongere geldheden te Dublin. Nationaal-Histo rische Optocht to 's-Gravenhage. Burgemeester en Wethouders van Leiden Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de stemming en de eventueele herstem ming ter verkiezing van twee leden en twee plaatsvervangende leden der Commissie van Onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de Werklieden in dienst van de gemeente Leiden, zal plaats hebben in een der lokalen van de Stadstimmer- w e r f, het Openbaar Slachthuis, de Gasfabriek en het gesticht Ende geest, respectievelijk op Woensdag 17 September en Woensdag 24 Sep tember a.s., van des voormiddags negen tot twaalf uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 September 1913. Verkiezing Gemeenteraad. De Burger ^ester van Leiden Gelet op de artikelen 8 en 9 der Gemeen tewet en op de artikelen 1 en 3 van het Koninklijk Besluit van deü lsten Mei 1897 ïooals het i- gewijzigd bij dat van 19 .7au. 1001 Brengt ter kennis van de kiesgoreehtig- 3en, dat de verkiezing (candida&tsteJ- ling) van één lid van den G m c toraad in het derde kiesdistrict, bevattende de wijken VI, VIII en X en de Btemdistricten VI, VII en IX, ter vervul ling van de vacature, ontstaan door het .Overlijden van den heer Dr. G. M. Krui mel, die in 1915 aar de beurt van aftreding zou zijn geweest, zal plaats hebben op Vrijdag 19 September a.s., de stem ming, zoo die noodig moch* blijken op Dinsdag 30 September ei de even tueel© herstemming o^ Dinsdag 7 Oc tober d. a. v. Op den dag der verkiezing 19 Septem ber, kunnen ter Secretarie dezer gemeen te bij hem, Burgemeester, van des voormid- ;s negen tot des namiddags vier uren opgaven van candidaten wordeü inge leverd. Deze opgaven moeten inhouden den Öaam, de voorletters en de woonplaats van den canaidaat, en onderteekend zijn door ten minste 38 kiezers, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing, waarvoor de inle vering geschiedt. De inlevering der opgaven moet persoon lijk geschieden door een of meer personen, die haar hebben onderteekend, terwijl de tot invulling bestemde formulieren van deze opgaven kosteloos ter Secretarie ver krijgbaar zijn gesteld van af heden tot en toet den dag der verkiezing. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 4 September 1913. Herlialingsoiiderwijs. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor de openbare Herhalingsscholen zal Plaats hebben van 15 tot en met 20 Septem ber a.s., dagelijks des namiddags van zeven tot acht uren voor de jongens, in de school aan de Kor te Mare, voor de meisjes, in de school aan de Lan- gebrug dat- tot het herhalingsoD der wijs worden toegelaten le. zij, die na het gewoon lager onderwijs te hcbbeD genoten, zich ter inschrijving voor den onmiddellijk daarop volgenden cursus van het herhalingsonderwijs aanmel den 2e. zij, die niet vallende in de termen, be- °cld sub lo. bij een af te leggen examen 'Jk geven, dat zij het onderwijs in een der klassen van de Herhalingsschool kun nen volgen dat de inschrijving kan geschieden óf wel voo** den beperkten cursuB van 90 uren, die alleen des winters gegeven wordt en waarop onderwijs gegeven wordt voor de jongens in: kennis der natuur, Nederl. taal, rekenen en teekenen, en voor de meisjes in: kennis der natuur, Nederl. taal en handwerken óf wel voor den uitgebreiden cursus van 288 uren, die over het geheele jaar loopt en waarop bovendien onderwijs gegeven wordt voor de jongens in handelsrekenen, aan schouwelijke meetkunde, aardrijkskunde, geschiedenis, natuurkennis van den mensch en gezondheidsleer, en voor de meisjes in: aardrijkskunde, ge schiedenis, natuurkennis van den mensch en gezondheidsleer, huishoudkunde, kook kunst en behandeling van de wascli dat het verschuldigde schoolgeld bedraagt voor iederen leerling 20 cents per maand, welk bedrag echter wordt teruggebracht tot 5 cents voor kinderen van minvermogenden, terwijl kinderen van bedeelden en onver- mogenden kosteloos het onderwijs kunnen volgen dat nadere inlichtingen omtrent de dagen en uren waarop het onderwijs zoo op den beperkten als op den uitgebreiden cursus wordt gegeven, bij de inschrijving door de hoofden der betrokken scholen zullen wor den verstrekt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 September 1913. HIXDEttWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van D. SCHOTEL, om vergunning tot het oprichten van een werk plaats voor het emailleeren, nikkelen, slij pen en polijsten van metalen voorwerpen in het perceel Heerenstraat No. 51, Sectie M Nö. 455, gedreven door 5 elektromotoren, waarvan 1 van 5^ 2 van 3, 1 van 1 en 1 van P-k. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is alsmede dat on Woensdag 24 Sept. a. a 'f voormiddag! te *lf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die -;ef overeenkomstig art. 7 der Hin- derwe* voor het gemeentebestuur of een •üjne? leden zijn verschenen, ten einde hun zrarer mondeling toe te lichten. >urgv»meester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 10 September 1913. Leiöen, 10 September. Den gérant van ,,'fc Posthof", alhier, ontbreekt het niet aan ondernemingsgeest en aar d- gave om elke gelegenheid aan te grijpen een feest tr organiseeren in zijn inrichting. Nu wij leven in den tijd der onafhankelijklieidsfeestvieringen meende Jiij ook tegen gisteravond een onafhankelijkheids- feest in elkaar te moeten zetten. Hij dacht het zioh op de a giorno verlichte terreinen van ,,'t Posthof" met een geïllumineerde W. vooraan, met vuurwerk, bengaalsche verlich ting, K.-K..muziek, zang van het echtpaar Speenhof f en groote opkomst. En hij heeft zijn plan doorgezet, ai heeft de afhankelijk heid van het weer en nog wat hém zoo als dat met elk menschenkind gaan kan, parten gespeeld. Dat „nog wat" was de ongesteldheid van mevrouw Speenhof f, die al zoo niet komëi, kon. Toch is het een heel aardig avondje bin nen geweest, 't Was een vriendelijk inte rieur, waarin nog vrij velen zatenmet buste en portret van de Koningin, bloemenvfersde- ring, decoratie met oranje en nationaal doek, oranjeboompjes en elke dame van een bloe men tuiltje, haar hij binnenkomst aangeboden, voorzien. Speenhoff had natuurlijk succes, de muziek ook, bengaalsche verlichting en stukjes vuur werk buiten, van binnen af aanschouwd, even zoo. De bezoekers waren zeer tevreden én het plan van den gérant is volstrekt niet mis lukt. Het laatste tuinconoert van „Zomerzorg" werd uitgesteld. Bij beschikking van den*Minister van Landbouw zijn wederom benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool te Boskoop de hóeken W. L. Thieme, te Rot terdam en Chr. Kok-, te Leiden. De directeur van het departement van .binnenlandsch bestuur in Nederlandsch- Indië, de heer J. Einthoven, is in den leef tijd an 51 jaar, in Höpital Wallon alhier overleden. De heer Einthoven, met verlof hier te lanae, is, na een tweede operatie ondergaan te hebben, gestorven. Met ingang van 2 Januari was de heer Einthoven^ 29 Mei 1908 tot resident van Soerabaja benoemd, tot directeur van bin nenlandsch bestuur benoemd als opvolger van den heer D. Tollenaar. Hij was ridder in a'e orde van den Nederlandsehen Leeuw. De in den ouderdom van 80 jaren to 's-Gra venhage overleden heer F. Beijerinck, oud- resident van Soerabaja, ving zijn ruim der tigjarige Indische loopbaan aan als ambte naar 2de klasse voor den dienst in Ned -In- dië in 1853. Na 6edent 1855 op verschillende standplaatsen in den controleursrang te hebben gediend, werd hij in 1866 assistent resident van Berbek "ediri) en vervolgens van Brebes (Tegal) en Modjokerto. Een jaar was hij ongeveer in laatstgenoemde as sistent-residentie werkzaam, toen hij in 1874 resident werd van Kediri, om twee jaar la ter resident te worden van Soerabaja. De heer Beyermk werd in 1884, na het gouvernement 31 jaar te hebben gediend, op zijn verzoek gepensioimeerd; Meermalen mocht hij tevredenheidsbetui gingen van de Indische regeering verwer ven voor de wijze, waarop hij bij bijzondere gelegenheden zioh van zijn taak kweet Hij was ridder in de orde van d -n Neder- Iandsclien Leeuw. Met ingang van 1 October a.s. is tot gemeentegeneesheer te Pannerden benoemd de heer C. J. M. Willemse, arts te Heem stede. De Indische begrooting vraagt o a. nan f 900,000 voor verbetering der politie op de drie groot© hoofdplaatsen van Java (loor s- verhooging en driep 1 ocgé~idienét met 9-urp- dag), afé-chaffiing van do heeremhe voor irrigatiewerken en vervanging door vrijen arbeid, ten halve uit een te heften hoofdgeld te dekken (kósten: f450,000 's jaars), voltooiing van ho' hoofdwegennet op Java (f 3,600,000, over 6 jaar te verdee- len), vervanging van verschillende heffingen door een ook tot alle reobtstreeeksche gou- vernementsonderhoorigheden van inland- sohe landaard uit te strekken algemeene bedrijfsbelasting, die ruim rnillioen gul den meer zal moeten opbrengen. Wij vernamen, dat in Den Haag aan hét einde van de Laan-var Meerdervoort, eer lang óen groote ziekcn-inrichting zal wor den gesticht, waar de genoe kundigeu des- verlangd him eigen patiënten kunnen doen verplegen en zelf behandelen. Wij hoorden den naam van den reeds aangewezen di recteur noemen, doch achten ons vooralsnog niet gerechtigd deze te publiceren. De be trokkene ip geen medicus, maar heeft in Indië zijn sporen verdiend op het gebied van or ganisatie en leiding van groote ondernemin gen, welke het verplegen en varzorgen van Veel personen ten doel hebben. Met houw en inrichting zal wel oco jaar heengaan. („N. Crt.") In verhand met het niet plaatsen van j den naam van ds1. De Visser op de beide drietallen, opgemaakt ter voorziening in de vacatures ds. Vos en ds. Van der Horst, heeft e8n lid van een der kerkelijke kies- vereenigingen bij den heer De Visser te» 's-Gravenhage een bezoek gebracht, schrijft, men uit Amsterdam aan „De N. Ct.". Bij dit. onderhoud deelde ds. De Visser mede, dat hij gaarne weer predikant wilde worden en dat een eventueel uitgebracht beroep naar Amsterdam zou worden aangenomen. Ook hóeft de heer De V. de verzekering gé- géven, in dat geval dadelijk te zullen be danken als lid van het hoofdbestuur der Christel.-Hist. Unie. De leden van den Nederlandschen Bono van Gemeen te- ambten aren, die hedeu te Rot terdam vergadert, werden gisteravond in de Sociëtedt&zalen in de Diergaarde met hun dames gerecipieerd door het bestuur der a£- deeling Zuid-IIolland. Door de erfgenamen van wijlen mevr. de wed. A. J. Blijdenstein, te Enschedé, is ter beschikking van het bestuur der ver- eeniging „Ziekenzorg" gesteld een bedrag van f 10,000 ten behoeve van de inrichting dér nieuwe zalen van het ziekenhuis. De hertogin van Albany, zuster van H. M. de Koningin-Moeder, wordt de volgende week vooï enkele dagen als gast ten pa lei ze Soestdijk verwacht. Men schrijft aan „De Ned.": Toen op de 31ste jaarvergadering van on derwijzers en onderwijzeressen in het ar rondissement Leeuwarden, te Stiens gehou den, de heer W. Swart, hoofd der tweede Doopsgéz. school te Haarlem, eeu causerie hield over handenarbeid op school, gebruikte hij daarbij' eenige raaien op ijdellijke wijze den naam van God. Een der aanwezige chris telijke onderwijzers vond hierin aanleiding den spreker te verzoeken de gevoelens van andersdenkenden te ontzien en niet meer te vloeken. De héér Swart ontkende gevloekt te heb ben, maar gaf toe de mogelijkheid, dat liij uit gewoonte sprekendeweg het woord „God" had gebruikt. Hij ontzegde den opmerker evenwel h©t recht hom hierom voor minder godsdienstig te houden dan hij zelf meent ,te zijn. Hij achtte zich even godsdienstig als anderen, en noemde liet „getuigen", dat dó christelijke onderwijzer deed, iets, wat op deze vergadering niet te pas komt. Toen na deze „afstraffing" een be leefd excuus ware o.i. beter geweest verschillende openbare onderwijzers door een daverend applaus hun instemming er mea betuigden, verlieten verschillende. bijzonder onderwijzers demonstratief de vergadering. Het gebeurde wordt in onderwijzerskrin- gén druk besproken. De burgemeester van Delft heeft aan het gé wést Zuid-Holland van het Neder landsch Gymnastiek-Verhond vergunning geweigerd voor het houden van 'een optocht mét muziek op Zondag 21 September a.s., bij gelegenheid van den op het „Conoordia"-veld te houden turndag. Dinsdag 16 September a.s zal te Utrecht het examen Polilie-diploma aanvangen, waar voor zich 556 deelnemers hebben aangemeld. Doot den Amsterdamschen Politiehond is teen adres aan den Gemeenteraad der hoofd stad gericht, waarin verzocht wordt: het daarheen to willen leiden, dat door uitbrei ding van hét personeel, voor het politie personeel de wekelijksche rustdag ingevoerd en de invoering van het drieploagensleisel in het vooruitzioht kan worden gesteld. Té willen bevorderen, dat de graad van hoofdagent van politie worde afgeschaft en in verhand daarmede de loongrenzen naar hoven worden uitgezet. Het politiepersoneel in het genot te stellen van een toeslag op het loon ten bedrage van 100 pCt. voor de in dienst zijnde brigade op Christelijke feestdagen en op den 31sten Augustus en voorts bij liet verrichten van oxtra-dienst op bovengenoemde dagen en op den z.g. vrijen Zondag (wisseldag) de ver goeding voor liet verrichten van extra-dienst, zijnde f 0.35 per uur, met 100 pCt. te ver- hoogen. In de geneeskundige behandeling van het politiepersoneel zoodanige wijziging te bren gen, dat de gemeente-arts, belast roet dó geneeskundige behandeling van het personeel, tevens met die der gezinnen is hel ast. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel op .Woensdag 10 September, die van den Minister van Waterstaat op Vrijdag 12 September en die van den Minister van Binnenlandsohe Zaken op Zaterdag 13 September zullen niet plaats hebben. AARLANDERVEEN. De uitslag der lo ting voor de Militie in deze gemeente is als volgt: 1. Pieter Verkade, 2. Cliris- tiaan van Leeuwen, 3. Jan de Graaf, 4. Jacob P. J. Oosthoek, 5. Hendrik van Dongen, 6. Joannes A. M. van Niekerk, 7, Johannes F. van Deuren, 8. Gerrit van 't Wout, 9. Arie Vernes, 10. Jacob H. Lok. 11. Jacobus Koelewijn. 12. Maar ten Stapper, 13. Leendert van Vliet, 14. Arend Houtman, 15. Jacob Breedijk, 16. Johannes P. Kortmann, 17. Marinus Kar- semeijer, 18. Christiaan van der Oest, 19. Matthiis Hoogendorp, 20. Leendert C. Jongenburgen, 21. tennis van der Soest. HAARLEMMERMEER. De groote vrarten in dezen polder zijn zoo met kroos bedekt, als dit in enkele jaren niet is voorgekomen. Meermalen vormt dit over een afstand van wel meer dan 100 Meter een dichte massa, wat. voor de scheepvaart zeer hinderlijk is. Men ziet verscheidene Amsterdamsche vissc.liers bezig om een baarsje van onder dit kroos te verschalken, heigeen evenwel niet erg vlot zoodat velen ee.i vorgeefsche reis maken. IIAZERSWOUDE. Ook in de R.-K. kerk werd het feest van Neerlands her stel op plechtige wijze herdacht. Gistermiddag spoedden zich hon derden naar buiten, om het groote bloe mencorso te bewonderen, door onze kweekers aangeboden. Voorafgegaan door de muziek van „Excelsior," te Bos koop, trok de kleurige stoet door de ge meente. De heeren J. van der Eist en K. van Rijssel, behaalden den lsten prijs, een barometer, met hun versierd vaartuig, J. van Aalst Jzn., J. van Aalst Czn. en II. van Wieringen den 2deri prijs, een ser vies. Versierde voorwerpenle prijsAll), van der Eist, een tafeltje; 2de prijs: D. de Gelder, een milieu; 3de prijs: T. Louwers, sigarenstel met doos; 4de pr. W. van Klaveren Hz., klok met potten; 5de prijs: K. Raversberg. rookstel; 6de prijs: L. Hassefras> nikkelen wekker7de prijs: J. de Gelder, 2 koperen vazen.- Versierde rijwielen. 1ste prijsJ. en C. Wezelenburg, inktstel2de prijsL. van Klaveren Hz., koperen rookstel; 3de prijs: A. van Gilst, horloge; 4de prijs: P. den Hooglander, 2 bloemvazen; 5de prijs: Adr. Timmermans, koperen bloem pot; 6de prijs: J. Smit, koperen wek ker; 7de prijs: .1. den Hooglander, siga renkoker; 8ste prijs: C. Staring, biscuil- glas; 9de prijs: A. v. d. Haven, bloem pot met bord. Versierde vaandels. 1ste prijs: W. van Gent, bronsgroen stel; 2de prijs: K. van Maaskant, horloge; 3de prijs: portemon- na.ie4de prijsW. van Vliet, doos5de prijsF. van Velzen, bloemstel. Versierde paraplu's. 1ste prijs: D. van Rijssel, een tabakspot, 2de prijs: M. D. van Vliet, inktstel. Versierde kruiwagens. 1ste prijsC. Snoek, klokje; 2de prijs: A. Kruit, doos. De illuminatie kwam bij enkele wo ningen nog niet tot haar recht, wegens den regen, die van tija tot tijd neerviel. De stemming was zeer opgewekt. De uitslag van de loting voor de Nationale Militie is als volgt: 1. M. A. i Gaarkeuken, 2. A. van Diggelen, 3. P. van der Werf, 4. C. W. van Velzen, 5. D. Endeveld, 6. M. J. van der Mee, 7. W. C. Schrier, 8. J. Vermeulen, 9. J. J. Mens, 10. A. Ruis, 11. G. Ooms, 12. R. C. van Ommering, 13. W. A. van Vliet, 14. II. Marcelis, 15. C. Bontje, 16. C. J. de Jong, 17. A. T. FiJippo, 18. J. Langeveld, 19. J. Harke's. 'HILLEGOM. De man, "die "Zaterdag nacht door de .stoomtram is overreden en wiens naam en juiste verblijfplaats toen onbekend was, is gisteren alhier ter aarde besteld. Polderjongens, met wie de overledene sinds enkele dagen werkte, beweren, dat hij II. Bos beetle en van Maarssen afkomstig was. Aldaar bleek bij na informatie onbekend te zijn. Op Jast van de politie is bet lijk gefotogra feerd. Er is hier voor de versiering en verlichting der straten op het Onafhanko- liikheidsfecst oen groote animo. Bijna alle straatcommissies vinden veel steun en kunnen tevreden zijn over de gelde lijke bijdragen. Gisteravond is er een straat-commissie voor Weerestein ge vormd in een vergadering, die door de al gemeene sub-commissie uit het hoofd - comité voor versiering en illuminatie was belegd. Staande de vergadering werrt al voor een hoog bodrag geteekena. HOOFDDORP. In een alhier gehouden vergadering van suikerbietverbouwers ia deze gemeente, met den directeur der suikerfabriek te Halfweg, zijn do lcve- ringsdagen van de suikerbieten voor de verschillende verbouwers vastgesteld. Bepaald werd, dat 'op 20 September a.s. zal worden begonnen met het afle veren der bieten. De campagne aan de fabriek zal dus enkele dagen later be ginnen. Over bet algemeen waren er zeer veel verbouwers genegen om vroeg te begin nen met afleveren, betgeen zeer zeker wel zijn oorzaak zal vinden in de treurige ervaringen, welke sommigen het vorige jaar hebben opgedaan met late leverin gen. De vergadering was zeer druk be zocht. KATWIJK-AAN-ZEE. Van morgen stonden boven op bet duin reeds eenige badkoetsen. Men bad deze naar boven gehaald, uit vrees, dat zii van wind en golfslag nadeel zouden ond ervindon. Daar verreweg de meeste badgasten zijn ver trokken is bet zeer de vraag of de bad koetsen dit jaar wel weer op bet strand zullen gebracht worden. Gisteren kwamen hier'drie partijen haring in afslag. 'De prijzen per kantje waren als volgt: Yolle haring f 16.2D f 15.85maatjesharing 15.65 —f 15.50 steurharing f 17.55f 14.70; makreel f 11 —f7.50. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de bo venzaal van hotel ,,De Roskam" verga derde gisteren de Tuinbouwveieeniging Katwijk en Omstrekeno.m. werd beslo ten de leden niet le ontslaan van de ver plichting orn alle geteelde producten te moeten veilen. Te veld staande, zoowel als losse producten, moeten dus alle Ier veiling worden aangeboden. De verga dering, die zeer goeü bezocht was, werd te elf uren door den Voorzitter gesloten KOUDEKERK. De uitslag der loting voor de Nationale Militie is voor deze gemeente als volgt: 1. M. erbree, 2. A. A. IJdo, 3 J. F. van Elk, 4. G. AI. Reyneveld, 5. C. Verboom. LISSE. Gisteravond hebl» n eenige Eersonen een bijeenkomst gehouden in otel ,,De Witte Zwaan", ten einde be sprekingen te houden over het organisee ren van feestelijkheden iu verband met Neerlands Onafhankelijkheid. Definitieve besluiten daaromtrent blijken nog niet te zijn genomen. NO OR D W IJ K E RIIO UTHedennacht werden door baldadigen bij verschillende particulieren ruiten vernield, waaronder een groote spiegelruit. SASSENHEIM. Door de mildheid van velen onzer dorpsgenoot en, is de zang- vereeniging „Oefening Kweekt Kunst" in het bezit gekomen van een vaandel. Een mooi stuk werk, dat den vervaardigers, den heeren Gebrs. Van Oven, uit 's-Gra venhage, alle eer aandoet. Geen wonder, dat de leden van „O. K. K." in hun nopjes zijn met. dit fraaie geschenk, waarvoor zij den schenkers erg dankbaar zijn.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1