$o. 16421. LEIDSCH DACrBIaAD, Woensdag* 3 September.Tweede Blad. Anno Buitenlandseh Overzieht. FEUILLETON. Van een prinses. Gemengd Nieuws. liet huis, veertig jaar geleden gebouwd en staande op een heuvel, kostte van bouwen drie millioen gulen. De familieportretten eu andere schilderijen zijn gered, alsook wat boeken en meubelen maar de kost bare verzameling porselein, vele meube len en tapijten verbrandden. Koning Geor ge en koning Eduard zijn beiden op „Kil- larney House" te gast geweest. Yoor een gerechtshof te Lon den diende een zaak wegens verbreking van trouwbeloften. Juffrouw Ethel Maud Bellord had een eisch ingediend tegen haar vroegeren verloofde Lawrence Anson Firth, den zoon van een vicaris te Durham. Zij legde ongeveer duizend minnebrieven over, waarvan er een 140 zijdjes besloeg en zoo zwaar was, dat het meisje er 75 ets straf port voor had moeten betalen. Firth heeft nu te Rangoon een Burmaansche vrouw ge trouwd. De gezworenen wezen het bedrogen meis je 100 pd. st. toe. Indenzom ervan 1910 bemerkten eenige visschers op het meer van Como, dat er iets heel zwaars in hun net zat. Het bleek een leeren koffer te zijn, met touw omwonden, en bezwaard met een steen. Het water, dat er uit sijpelde, was bloedrood gekleurd. De visschers waarschuwden de politie, die den koffer opende. Zij bevatte het lijk van een vrouw. Het hoofd toonde wonden, blijkbaar toegebracht met een stomp voorwerp. Uit de houding van de ledematen bleek, dat de vrouw levend in den koffer was geduwd en door verstikking was overleden. Brieven, op het lijk gevonden, wezen uit, dat men te doen had met mevrouw Charl ton, de echtgenoote van een rijken Ameri kaan, die 20 jaar jonger was. Het echtpaar had gewoond in een villa te Moltra-sio, aan den oever van het rneer van Como. Het hu welijk was ongelukkig. Man en vrouw had den beiden een zeer opvliegend karakter. Op een avond hadden zij hevige ruzie, die na verloop van tijd kalmeerde. Charl ton gaat, om zich wat afleiding te verschaf fen, iets aan een meubelstuk herstellen, maar zijn vrouw komt de zaak weer opwar men en het krakeel begint opnieuw. Charl ton wordt razend en slaat haar met den hamer, die naast hom ligt, op het hoofd, zoodat zij bewusteloos neervalt. Zij is dood, denkt Charltonhij bergt haar in den kof fer en laat dien in het meer zinken. Zoo althans heeft hij het verteld, toen men hem te New-York bij het verlaten van de boot arresteerde, want hij had ijlings der waarts de vlucht genomen. Drie jaren heeft het geduurd vóór Italië van Amerika zijn uitlevering kon gedaan krijgen. Nu wordt hij door twee Italiaan- sehe gendarmen uit zijn vaderland, Cali fornia, naar Italië gebracht. In Engeland zijn op de spoor- wegen retourkaartjes nog persoonlijk. Yoor de terugreis mag niet een ander er van gebruik maken dan die er de heenreis mede heeft gedaan. De rechter heeft pas iemand, die zijn dienstbode van Itamsgate naar Lon den had laten sporen op een kaartje, waar mede hij zelf van Londen naar Ramsgate was gegaan, tot zware boete veroordeeld. In het getuigenverhoor bleek, dat de Spoorweg-maatschappij dertig tot vijftig man in dienst heeft om deze soort bedrog te ontdekken. De Duitsche bladen melden, dat een machine-fabriek te Frankfort a/d. M., na proefnemingen die een half jaar ge duurd hebben, patent heeft aangevraagd op een toestel, dat de gassen, die uit de mo toren van auto's stroomen, reukloos maakt. De zuivering geschiedt in twee reservoirs. In het eerste worden de kwalijk riekende overblijfselen van de benzine opgenomen, het tweede zuivert dan het overgebleven gas in, met scheikundige stoffen gevulde ka mers, zoodanig, dat het reukloos uit het toestel komt. De heele inrichting moet bui tengewoon eenvoudig en gemakkelijk te be dienen zijn en aan elke auto aangebracht kunnen worden. Op het eiland S k y e is een olie- houdende rotslaag ontdekt. De uitgebreid heid en waarde van de laag is nog niet ge heel bekend, maar het blijkt, dat de laag 11 voet dik is en een aanzienlijke uitge strektheid heeft. Ofschoon niet van eerste kwaliteit, is het zeer waarschijnlijk, dat, met het oog op de verbeterde methode van bewerking, het materiaal meer dan vol-i doende zal blijken te zijn. De ontdekking werd gedaan dóór den heer G. W. Lee, een lid van de wetenschappelijke commissie van' het geologische museum te Edinburgh, die de geologische samenstelling van de oos telijke kust van het eiland onderzocht. De volgende bijzonderheden worden nog bekend over den tragischen dood! van den tweeden officier Gobrecht, die bij een poging om den vuurhaard te ontdekken van den brand op de Imperator", om het leven kwam. Toen de brand ontdekt werd, vroeg kapitein Hans Ruser naar vrijwilligers, die de vlammen vulden helpen bestrijden. Verschillende leden der bemanning en bijna alle officieren verklaarden zich daartoe be reid!. De kapitein deed uit hen een keus en wees verscheidene officieren, benevens 20 man aan. Zij werden voorzien van rookhel- men, maar daar zij hiermede niet gewond waren om te gaan, waren de helmen hun van weinig nut. Zij drongen in het voorraadruim maar weldra vielen sommigen hunner neer, bedwelmd' door de verstikkende dampen. De anderen trokken terug en namen hun be zwijmde kameraden mede, doch zij lieten in de verwarring een hunner achter, die echter later gered werd. De tweede officier Go brecht viel en kwam met de beenen terecht in een luchtkoker. Toen de zeelieden va.n hun gevaarlijke, expeditie terugkeerden, arri veerde op dat oogenblik aan boord van het schip de hoofdbrandmêester Yan Hoboken, die de hulpkreten van Gobrecht hoorde esn onmiddellijk twaalf zijner lieden van rook- helmen voorzag en hen wegzond om den ongelukkigen officier te redden. De brand meester greep Gobrecht om het lichaam on trachtte hem uit den luchtkoker te trekken, doch dit gelukte hem niet, zelfs toen hij drie man bij zich geroepen had om mede te hel pen. De rook werd intusschen zoo dicht, dat d'e brandweerlieden man voor man bedweld geraakten. „Allen er uit", riep de brand^- meester, wij moeten hem aan zijn lot over laten", omdat hij zeg, dat hij, als hij langer volhield, verscheidene menschenlevens zou opofferen. Zij, die nog konden staan, namen hun be dwelmde makkers mede en snelden naar de frissohe lucht. Gobrecht smeekte hun hem niet. te verlaten. De brandmeester verklaarde later, dat hij de stem van den ongelukkigen officier nog wel een halfuur had gehoord.. Zijn kreten werden voortdurend zwakker en stierven eindelijk geheel uit. Aan de afdeeüng, waar de 1ste kla-sse-hutb ten zijn aangebracht, is groote waterschade toegebracht. De meubelen en de vloerkleed den werden ernstig besohadigd, vóór de wa terdichte schotten gesloten konden worden. Het uitgebrande voorraaa'ruim bevond zich! op dek G, ongeveer 150 voet boven den war- terspiegel. De ontzaglijke groette van het schjip komt goed uit, als men bedenkt, dat een aantal schilders, langs de zijden van het schip bezig met opverven, hun werk gedu rende den brand voortzetteii, alsof er niets gebeurde, en dat op een andere plek het werk van kolen innemen, zijn gewonen gang, ging- Het greote stoomschip zal dezen winter uit do vaart genomen worden, om inwendig ver-r bouwd te wordeno.ra, zal men de ketel- en maohine-kamers anders inrichten en ver schillende luxe-hutten, waarvan het aantal grooter is dan behoefte, in kleinere hutten verdeel en. De directie Heeft telegrafisch bevestiging ontva.ngen van de eerste berichten, dat de brand veroorzaakt is door kortsluiting. De Londensche politie heeft vijf personen aangehouden in verband met het befaamde verdwenen parelsnoer. Uit Belgrado wordt gemeld:1 Bij het station Koep, van de lijn Nisj Wranja, heeft een hevige botsing plaats ge had tusschen een leegen trein en een trein met soldaten. Vijf soldaten zijn gedood, 14 ernstig gewond. Twee mannen hebben een aan slag gepleegd op een looper van dc Bank van Marseille, toen hij uit de Bank kwam. Met hamers sloegen zij hem op het hoofd en trachtten hem zijn geldtasch te ontruk ken. Voorbijgangers joegen hen op do vlucht. De looper is ernstig g3wond. Oarnegie is te Brussel ook feestelijk ontvangen. Ra de stad te zijn doorgetufd, heeft hij aju naam ten Koninklijkein paleize inge schreven. Vervolgens nam hij met zijn echtgenoote deel aan een maaltijd op het gezantschap -van de Yereenigde Staten, Tvaaraan ook de minister van buitenland sche en die van binnenlaindsohe zaken, alsmede de groothofmaarsc-halk aanzaten. Gisteravond bood die minister van bin- nenlandsehe zaken Carnegie een maaltijd aan. L Te Stuttgart wordt het 10-j arig bestaan herdacht van het Inter nationaal Instituut voor studie van Middenstandsvraagstuk ken. Re Nederlandsohe regeering liet zich hierbij vertegenwoordigen door de hoeren Mr. P. J. M. Aalberse, lid der Twee de Kamer, alhier, en J. S. M e u w s e n, te Amsterdam. i De ,,V orwarts" maakt melding van het plan. een groot dagblad uit te geven, dat strekken moet om de Duitsche impe- ralistisahe wereldpolitiek te bevorderen, en dat gesteund zou worden door de re- eeering en door de groote geld- en han del ^inrichtingen in Duitschland. H>t blad zrI den naam dragen van Z-eitung dor Zeitungen" en de abonne men tsorijs 7.al 300 Mark per jaar bedra gen. Het blad zal voornamelijk mededee- linccn bevatten over die economische poli tiek en den eeonomisohen toestand van Duitschland. het buitenland en de kolo- iriën. Bovendien zal het onder den titel ,Eu rope each e brieven" voorloopdg twee- maal per maand, later wekelijks, corres- poDflentic leveren van buitenlandsche bla- den in hun eigen taalhet doel dier brie ven is de buitenlandsche markt op de hoog- te te houden van dc economische berichten uit Duitsehland en de laster en de ver nedering van Duiteohland" in het buitem- - land tegen te gaan, door betere begrippen te verspreiden over de Duitsche politiek. Dc Duitsche Rijkskanselier Yon Bethmann Ilollweg is met vacantie naar Zwitserland vertrokken. Het- vermogen, dat de onlangs overleden eocialistische leider Bob el heeft nagela ten, bedroeg 937,500 francs. De „Kölnische Zeitung" protes teert er tegen, dat een Duitsch blad als de Germania zonder tegenspraak een arti kel opneemt, waarin stond, dat het verbond met Duitschland, Oostenrijk nu Algec.iras slechts lasten had opgelegd en ontkent de juistheid van deze bewering. Keizer Wilhelm zal zich bij het huwelijk van prins Arthur van C on na u g h t met de hertogin van Ti f in October laten vertegenwoordigen door prins Heinrich van Pruisen. De prins en prinses van Cumberland gaan er ook heen. Hertogin Alexandrine Mathilde van Wurtemberg is op 83-jarigen leeftijd te Karlsruhe overleden? In Londen staken de huisschilders nog 6teeds, het voorstel van de patroons, een Btuiver loonsopslag per uur hebben zij niet aangenomen. Bij het oproer te Dublin zijn 479 ge kwetsten in het ziekenhuis opgenomen, waaronder 45 politieagenten. Een der ge kwetsten stierf Zondag. Men ziet hieruit dat de botsing tusschen de politie en de stakers hevig is geweest. De politie moet harde verwijten hooren. Agenten worden beschuldigd, gewonden, die op den grond vielen, geschopt te hebben en andere ongelooflijke ruwheden te hebben begaan. De gemeenteraad van Dublin be sloot dat een onmiddellijk onderzoek naar het gedrag der politie behoort te worden in gesteld. Overigens is de vechtlust der stakers door hot hardhandige oprtreden van de mannen 'tier wet, aanmerkelijk bedaard. Voor de rechtbank regende het Maandag 'gevangenisstraffen over hen. In Spanje is het ook nog niet rustig. In Barcelona hielden de handclsbe- i) .,0ch ja", zei de prinses, en haar wangen bloosden, en haar oogen schitterden. ,,Dat zou prettig zijn! Waarom zouden jij en Erebus niet dikwijls thee bij me kunnen komeu drinken V' Ken beetje ontsteld kwam hij bij Erebus terug. Het vooruitzicht, om, onberispelijk Aangedaan, naar de hoeve te gaan, trok bem niet erg aan, ofschoon, zooals hij wijs gerig tot Erebus opmerkte, dan tooh de thee blééf. Hij gaf de voorkeur aan de ï>rinses in het bosch. Maar het zaad, in de gedachten van de priuses gezaaid, droeg weldra vruchten. Bienzelfden avond nog, terwijl zij aan het Avondmaal zat met de barones en juffrouw bambart, zei ze, dat zij iemand noodig had ton mee te spelen. Juffrouw Lambart zei toet onbedachtzame snelheid, dat dit een totsteker.d denkbeeld was. Maar de barones teekende daar hevig verzet tegen aan, ver beeld door de vraag en voorts geërgerd, 0lndat juffrouw Lambart die vriendelijk ontving. Waar waren de welgeboren kin- erf?n in Deeping, geschikt, om de speel genootjes van een prinses van KasseiNas- Viu te worden? adclijk sputterde de prinses, door twee i dagen onder den blooten hemel en het gezelschap van de tweelingen ver- ..^e®en' Bijna op brutalen toon ver- nit,e Z'^' .c^e Barones, dat zij wel eenige keu zes wist, om mee te spelen. Zij beval dienden een betooging tegen de winkels, die den geheèlen nacht openbleven. Bij een charge van de politie, werd een agent en verschillende betoogers gewoDd Acht van hen werden gearresteerd. De koning heeft er op aangedrongen, dat men hem zou verzoeken aan Sancho A 11 e g r e, die "indertijd aanslag op hem pleegde, gratie te verleenen. De Balkan keert langzamerhand tot rust terug. Vandaag zou de rechtstreeksche verbinding tusschen Belgrado en Sofia her opend worden. Griekenland en Ser vië zoeken ook nauwere aaneensluiting. De „Empros" zegt, dat dit de gunstige resultaten van den jongsten oorlog waar borgt en voorspelt dat de militaire over eenkomst door een overeenkomst op eceno- misch gebied zal worden gevolgd. Koning Konstantijn gaat naar P a- r ij s, na de Duitsche manoeuvres te hebben bijgewoond, in het bijzonder om Frankrijk dank te zeggen voor den steun den Griek- schen belangen verleend. Er is sprake van, de reservisten van de lichting 1901 tot 1908 reeds spoedig naar huis te zenden. Het vaststellen van den da tum is aan den minister van oorlog over gelaten. De intendant van de Fransche missie Bonnier heeft Wenizelos een plan tot hervorming van de intendance bij het Griek- sche leger voorgelegd. Uit Konstantinopel meldt men, dat de administratie van de Openbare Schuld heeft besloten om der Turksche regeering 250,000 T.P. voor te schieten. Ten slotte, wat de kwestie tusschen Mexico en de Vereenigde Staten betreft, acht de algemecne opinie in offi- cieeele kringen te Washington de militaire bewegingen van senor Huerta niets meer dan bluf, waarvan de voorloopige presi dent van Mexico verwacht, dat zij hem po litiek sterker zal doen staan. Men vreest echter, dat hij een crisis zou kunnen uit lokken, door zijn kaarten te vergooien. Bryan, die zich Maandag een paar uren op het staatsdepartement bevond, verklaar de, dat de algemeene toestand ongewijzigd is. De voorzitter van de commissie vooï buitenlandsche zaken in de Kamer van Af gevaardigden, Flood, legde hem een aanta-S brieven voor van Amerikaansche eigenaars van groote suikerraffinaderijen en planta ges in Mexico, waarin zij vragen aan wie zij hun eigendom moeten toevertrouwen, als de raad van president Wilson aan alle Amerikanen, om Mexico te verlaten, wordt opgevolgd. Deze kwestie, een der lastigste, welke het bestuur te Washington onder de oogen moet. zien, schijnt niet overwogen te zijn vóór president Y/ilson zijn waarschuwing deed hooren. Op verzoek van Bryan zal de Kamer van Agevaardigden lieden 100,000 dollar toestaan, als tegemoetkoming in de kosten van het vervoer en andere uitgaven van Amerikanen, die Mexico wenschen te ver laten. Men verwacht op 16 September, den Mexicaanschen Onafhankelijkheidsdag, een groote anti-Amerikaansche betooging in Mexico. Uit Mexico City is een telegram te New-York ontvangen, meldend, dat een ,,golf van patriotisme" over het land schijnt te strijken. Huerta moet dagelijks brieven en telegrammen krijgen van bur gers uit alle deelen des lands, die hem* hun diensten aanbieden. Aan het ministerie van Oorlog is ver zocht, instructeurs naar de verschillende steden te zenden, waar duizenden mannen in den wapenhandel geoefend villen wor den. Een deputatie van planters uit Morenos heeft generaal Huerta een bedrag van drie millioen pesos, ongeveer 3,700,000 gulden aangeboden, die op een inteekenlijst bij een waren gebracht. Een bericht uit andere bron meldt nog dat een zeer groot aantal Amerikanen in Mexico besloten hebben, het land niet te verlaten, daar men hun te Washington geen toezegging kon doen dat alle schade, die zij aan eigendom, roerend of onroerend zouden lijden, hun vergoed zou worden. Zij geven er daarom de voorkeur aan, hun bezittingen in den uitersten nood zeiven te beschermen en te verdedigen. Amerikanen die na raadgevingen van president Wilson haar bovendien, er eearig.e te zoeken. Zij was wel zoo leep, om over dlie tweelingen niet te reppen, want zij hadden haar op het hart gedrukt, dat hun kennismaking ombekend moest blijven. De barones barst te, geheel verbouwereerd, in tranen uit, toen zij er in toestemde zich naar haar vraag te gedragen. Dr. Arbuthnot werd in den arm genomen en hij zei, dat, van het standpunt der ge boorte beschouwd, de tweelingen -.ongetwij feld de eenige kinderen in den omtrek wa ren, die in de termen vielen, om met de prin ses te spelen (indien dezen er ten minste toe gebracht konden worden, met een klein meisje te spelen)maar hij wist niet, of het wel verstandig was, een zoo teergevoelige prinses bloot te stellen aan den invloed van zulke onafhankelijke en levendige gemoede ren. De baronnes twijfelde echter volstrekt niet aan de onwenschelijkheid. om aldus te handelen. Ten slotte werd Wiggins geko zen voor de eervolle betrekking. De teleurgestelde prinses stelde de twee lingen van dlie keus op de hoogte en zij troosten haar, door vriendelijk uit te weiden over de eigenschappen van hun vriend, of schoon Erebus een beetje bedroefd op merkte „Natuurlijk zal hij er op aandringen, voor Indian en-hoof dmaoï^te mogen spelen, en zal hij willen scalpeeren. Dat doet hij al tijd. Maar daar moet jij niet boos om wor den." Meer moeite kostte het, him vriend Wig gins op te monteren, die mooi haar had, maar vol sproeten zat en ontroostbaar was, want zijn tegenzin, om onberispelijk te wor den aangekleed voor het pleizier van de prinses, was niet minder dan bij Terror. in allerijl naar Yera Crüz waren vertrok ken, in de verwachting, met een Ameri- kaansch oorlogsschip naar hun land te worden gebracht, waren diep teleurgesteld en verontwaardigd, toen het hun bleek, dat men verwachtte, dat zij zelve hun passage zouden betalen. A.s. Yr ij dagavond worden p l.m. 6000 ballons in de boomen langs de Waldeck- .Pyrmontkade, Groothertoginnelaan en Sweelinckpleinen in Den Haag opgehangen, en over het water van eerstgenoemde kade nog fraaie lichtkronen. De kapel van het 4de reg. uit Leiden zal 's middags en 's avonds concerten geven op de brug tusschen de Sweelinckpleinen. Eenigen tijd geleden had een bode bij den Pensioenraad te 's-Graven- hage, die voor verschillende ambtenaren bij dien Raad de traktementen bij den rijksbe taalmeester in ontvangst ging nemen, zich de aldus ontvangen gelden toegeëigend. De man, die sedert voortvluchtig was, heeft zich thans bij de politie aangemeld en is ter beschikking van de justitie gesteld. Van af 1 Januari tot 1 Septem ber, dus over acht maanden, werd in de Rijkshallen te IJmuiden voor 4i millioen gulden aan visch omgezet. Dit cijfer werd sedert de opening der haven nog nooit in gelijk aantal maanden bereikt en bedraagt zelfs nog meer dan de omzet over het gehce- le jaar 1909. Vergiftige worm? De dienst bode van den heer Gr., te Winterswijk, at de vorige week een appel. Na het gebruik werd zij ongesteld. De ongesteldheid nam in die mate toe, dat zij nu aan de gevolgen is overleden. Zeer waarschijnlijk zat in dien appel een vergiftige worm. Dezer dagen overleed te Par ij s een kindje, ten gevolge van een vergissing van den apothekersbediende, die het vooi- geschrevcn recept had klaar gemaakt. De dokter, die bij het zieke jongetje was geroepen, had een in- en een uitwendig ge neesmiddel voorgeschreven. In de apotheek werden de etiketten verkeerd opgeplakt, met het gevolg, dat het kind het wrljfmid- del innam en met de andere medicijn uit wendig werd behandeld. Een paar uur later was de knaap onder hevige pijnen bezwe ken. Dc justitie heeft de zaak in handen. Mij nongeluk in F r a n 1c r ij k. In een van de putten van een mijn te Cam- pangnac stortte een lift naar beneden. Alle arbeiders, die zich in de lift beyonden, wer den gewond, verscheidene zeer ernstig. In Engeland ië op 29-j a r i g e n leeftijd overleden de maharadja van Coocli Behar, de broeder van den prins, die dezer dagen te Londen is getróuwd met een doch ter van den gaekwar van Beroda. De maha radja had zijn opleiding gehad te Eton cn Oxford en was eere-luitenant bij de Wèst- minster-dragonders. Hij is de eenige Indi sche vorst, die de uniform van het Engel- sche leger draagt. Cooch Behar is een klein protectoraat van 1300 vierkante Engelscho mijlen in Bengalen, met een bevolking van 556,000 zielen. Uit Roosevelts huis te Oyster Bay is voor 5000 dollar aan kostbaarheden gestolen. Een ontslagen negerbediende is de schuldige. Er dreigt nieuwe strijd op de goudvelden in Transvaal. Op de Bantjes- mijn is een blanke mijnwerker ontslagen, volgens een bericht omdat hij bovengronds werd aangetroffen, terwijl hij beneden moest zijnvolgens een ander, omdat de mijn, nu het aantal Kaffers onder de mijn werkers is verminderd, verplicht was, blan ken te ontslaan. Nu is die ontslagene ech ter lid van het bestuur van het mijnwer- kersverbond, en heeft hij als zoodanig een rol gespeeld bij de staking van onlangs. Men ziet daarom in dat ontslag een wraak neming. Naar het heet heeft de Regeering reeds het bestuur van de mijn aangespoord don ontslagene weer in dienst te nemen. En de mijnwerkers steken de hoofden bij een. „Killarney House", het huis van graaf van Kenmare in het Grieksche graafschap Kerry, is nagenoeg afgebrand. In het spél leidd'e de prinses voortaan een dubbel leven. Het eerste deel van de mid dagen bracht zij met de tweelingen door en met perzikeneten in het bosch en van het theeuur tot den avondmaaltijd speelde rij met Wiggins. Door hun invloed begonnen Haar spieren zich te ontwikkelen en haar wangen werden minder bleek. Maar haar zwakheid verdween niet met dien spoed, die ö'en ietwat veeleischenden Terror kon be vredigen, en daarom stelde dit hem des te meer teleur, omdat hij en Erebus op het punt stonden, zooals ieder jaar gebeurde, een tijdje uit kampeeren te gaan, waardoor dus de prinses niet langer onder hun ver sterkende zorg zou rijn. De tweelingen kampeerden op slechts een korten afstand van huis, omdat een verblijf aan zee de karige middelen van mevrouw Dangerfield te boven ging. Maar om hen voor dat verlies schadeloos te stellen, werd hun toegestaan, als het weer goed was, in de warme zandsteengrotten van Deeping ge durende tien dagen te kampeeren die in het midden van het kleine Deeping-bosch. liggen het eigendom van hun vriend Austruther, den heer van Klein-Deeping. De tweelingen hadden door de kracht van hun karakter en de vaardigheid in het nemen van beslissingen voor zichzelf een zoo onaf hankelijke positie veroverd, dat het alle, die hen kenden, natuurlijk scheen, dat zij alleen op DeepingKnolI mochten kampeeren. Bovendien was het immers, begraven als zij waren in het hart van het bosch, daar bijna even veilig voor mogelijk binnendringende boosdoeners als op een verlaten eiland in de Stille Zuidzee. Vriendelijk als de tweelingen waren, be seffen rij toch, dat, om ied'eren middag naar het bosch bij de woning af te dalen, een te zware belasting op hun vaoantie zou beteo- kenen. Op den dag vóór hun vertrek hadden zij de prinses nog beloofd, dat zij iederen middag om de twee dagen haar zouden ko men bezoeken, als Terror daar lust in had. Luister eens: waarom zou je niet met ons naar het kamp komen?" zei hij heftig. „Dat zouden ze nooit toestaan nooit!" riep de prinses uit. „Maar jij zou het him nimmer mreten vra gen," zei Terror. „Je moet heimelijk weg sluipen en met ons meegaan. We hebben on ze kennismaking zoo geheim gehouden, dat ze nooit zullen vermoeden, dat jij met ons in de KnollgToewen bent." De prinses was betooverd, ja, beduusd door het heerlijk vooruitrioht. Reed's was het gevoel bij baar wakker geworden, dat zij pas werkelijk leefde, als zij bij de tweelingen was. Heele dagen bij Hen blijven, leek haar iets heerlijkers dan de mooiste droom. Maar voor haar geest, die dergelijke avonturen niet gewend was, leken de moeilijkheden onoverkomelijk. De tweelingen echter wa- ren gewoon, zwarigheden te overwinnen, en opeens begonnen zij daarmee. „De moeilijkheid is niet, om je daar te krijgen, maar je daar te houden", zei Ter ror, in gedachten verdiept „jo weet, d.-t ik iederen dag naar beneden kom om melk en andere dingen te halen en natuurlijk zullen ze mij dan vragen, of ik niets van jou heb gezien. Natuurlijk kan ik daar niet om lie gen en dan zullen ze jou niet alleen meene men uit de groeve, maar zij zullen on? ook waarschijnlijk daaruit verjagen." „Dat zou naar zijn," *,ei Erebus. Een diepe frons rimpelde het voorhoofd van Terror en hij „Als jij maar geen prinses was, zouden ze niet zoo'n ophef ma ken om je terug te vinden, en dan zou er nooit naar je gevraagd worden. „Natuurlijk kom ik incognito naar het kamp", zei de prinses. Terror keek haar een oogenblik verbijs terd aan. Toen glansde een overwinnende glimlach over zijn gezicht en hij riep uit: „Goeie hemel, natuurlijk moet je meegaan, i Daar heb ik nooit aan gedacht. Je moet iemand anders rijn en volstrekt niet de prinses. Dan weten we niet, waar de prin ses is, als ons daarmar fyy raagd wordt." „Gewoonlijk reis ik cn Ier den naam van barones Yan Zwettel," zei de prinses. „Ja, ik geloof ook, 'at je een titel moer voeren maar dien niet. Ik denk, dat een En*/ gelsche het best zal 'jn. Mevrouw Rowing- ton bijv. Nu, niemand zal vragen, of we mevrouw Rowington kennen, omdat zij nie weten, dat er ergens een mevrouw Rowmg-. ton bestaat." „Als we maar een middel konden beden ken, om hen to d'oen gelooven, dat ze door landloopers is meegevoerd, zou he, veiliger zijn", zei Erebus. „Landloopers ontvoeren tegenwoordig geen kinderen meer," zei Terror en naden kend zweeg hij een oogenblik. Toen voegde hij er aan toe: „Ik zal je wat vertellen. Ni hilisten kunnen het gedaan hebben. Ten minste eon prinses. Heb je nihilisten in Kassei-Nas sau „Ik heb er nooit van gehoord", zei do prinsos. „Wel zijn er duizenden socialisten." (Wordt4Vorvolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 5