fjo. 16418 Zaterdag 30 Augustus. A°. 1913. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Tweede Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DlïR ADVERTENTIEN: ïan 1t» regels ,*"1.05. Iedere regel meer f 0.17}. Grootere letter» naar ilaatsi'uimte, - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt f0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Oentsi per 3 maanden i J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1 1.65. Inenting:. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat het inentingsbureau in het St. - Eliza beth shof aan de Oude Vest, van fcf 2 September a.s., tot nadere aankon diging, gesloten zal zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1913. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter tlgemeene kennis, dat aan den Ontvanger 'der Directe Belastingen aldaar is ter hand gesteld die kohieren der Belasting op bedrijfs- en andere inkomsten No. 14, 15 en 16 Tan den dienst 1913/14, executoir verklaard 'den 29en Augustus j.l. en herinnert den be langhebbenden aan lum verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden Toette voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Lekten, 30 Augustus 1913. Leiden, 30 Augustus. Donderdag 4 September te twee uren ral de plechtige onthulling plaats hebben Tan een gevelsteen in het huis, destijds be toond d'oor Gijsbert Karei graaf van Ho- gendorp. H. M. de Koningin kan de plechtigheid let bijwonen, doch zal zich doen vertegen woordigen dbor prof. J". F. L. Kramer, di recteur van het Kon. Huisarchief, De 'eestred'e zal uitgesproken worden door dr. J. Blok, hoogleeraar te Leiden. De plechtigheid zal doT muziek opgeluia- lerd worden. Xa afloop der onthuling van den geveI- Jteen,zal het bestuur der Vereeniging ,,Die he" met hun dames en genoodigdon zich />er rijtuig, begeleid door de muziek, bege- 'en naar het huis aan a'e Nieuwe Haven thans commissariaat van politie), destijds bewoond door graaf Van der Duyn van Maas- tam en zal daar dezelfde plechtige onthul- ing van een gevelsteen in genoemd peroeel plaats hebben. Daarna begeeft de stoet zich naar het Hotel d'es Indes", alwaar het bestuur der Terecniging ,,Die Haghe" den gasten een thee zal aanbieden. De heer C. Lely heeft aan den Haag- Schen Baad medegedeeld, dat hij heeft op gehouden lid van den Raad te zijn, ten gevol ge van het aannemen eener benoeming tot Minister van Waterstaat. H. M. de Koningin benoemde tot ka merheer in buiten gewonen dienst jhr. mr. C. '1 M. R.uys de Beerenbrouclc, lid der Tweede -'kamer van de Staten-Generaalen tot jager- tieester in buitengewonen dienst jhr. mr. H. Gevers, oud-burgemeester van Heemskerk. Heden brengen H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins een bezoek aan Zeeland. H. M. de Koningin-Moeder zal van Don- ardag 11 September tot in den namiddag Van Zaterdag 13 September in het Ken. pa- his te Amsterdam verblijven. Het bericht, dat ook H. K. H. de Prin ses den hi&torischen optocht in Den Haag in 'oogensohouw zal nemen van uit het Palcis Kneuterdijk is ongegrond. He Prinses zal niet in het Paleis Kneuter dijk tegenwoordig zijn, aangezien de leeftijd r Prinses zulks niet medebrengt en bot tijdstip, waayup de optocht plaats heeft, pvereenstemt met den gebruikelijken rust- van H. K. H. r De zetel en de bureaux van Kef. H e van Arbitrage gaan 1 September van het lokaal •jan de Prinsengracht te 's-Gravenhage over ^het Vredespaleis aan den Soheveningschen De heer Van der Stem- blijft voorloopig als Architect aan het. Vredespaleis verbonden. Naar ,.Heb Volk" verneemt, heeft de peering afwijzend beschikt op zeven han dende aanvragen om Rijksvoorscliot voor Woningbouw. Te Amsterdam is overleden de heer E. H. van der Ho'de, sedert 1 .Juni -1902 di recteur van het Nederlandseh Sohoolmu- aldaar. AARLANDERVEEN. Door de God. Sta- 0n is goedgekeurd het Raadsbesluit tot inkoop van een hoerenhuis met daarach- er gelegen weiland aan de Raadhuisstraat Van den heer H. J. Boer. Door den heer J. W. C. Bocxe is ver- nnmg gevraagd tot het oprichten van 011 scbeepstimmerwerf in het Dorp. HAARLEMMERMEER. Onze vroegere plaatsgenoot, T. Tilstra, die in Maart van dit jaar door het bestuur der chr. school te Hooofddorp wegens gerezen oneenigheid tusschen hem en het bestuur werd ontsla gen, welk ontslag door den chr. schoolraad werd goedgekeurd, is thans benoemd als onderwijzer aan een chr. school te Am sterdam. HAZERSWOUDE. De feestelijkheden ter herdenking van Neerlands bevrijding van het Fransche juk worden krachtig voorbe reid. Het programma zal hoogstwaar schijnlijk nog met een schoon nummer wor den uitgebreid. De verschillende liefheb bers van den zang zullen zich namelijk ver eenigen tot een groot koor, dat vermoede lijk, bij gunstig weer, een vaderlandsch vo caal-concert zal geven in de open lucht, waarin de onderdrukking en de verlossing onzer voorvaders op muzikale wijze zal wor den herdacht. HILLEGOM. Waar Donderdag in dit blad bericht is, dat het comitë voor het on- afhankelijkhcidsfeest op dat oogenblik in moeilijke omstandigheden verkeerde, kan thans meegedeeld worden, dat deze moei lijkheden gisteravond geheel overwonnen zijn. In een conferentie van het comité en hoofden van scholen, waarbij ook een der wethouders aanwezig was, geraakte meit tot volkomen eensgezindheid. Op het voor- loopige programma is geplaatst voor den morgenkoraalmuziek, ommegang met herauten door de gemeente, optocht en feest van schoolkinderen, zang- en muziek uitvoeringen voor 's middagsvolksspe len, historische en allegorische optochten Toor den avond herhaling van den optocht met fakkellicht en tot slot vuurwerk. Aan den gemeenteraad en aan de ingezetenen zal zeer spoedig om bijdragen verzocht wor den. - Maandag a.s., ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, geeft de Harmoniekapèl in den tiiin van 't Hof een concert, dat 's morgens' om acht urén' aanvangt. Na afloop van dit concort zal de kapel een marsch door do gemeente ma- kon. De Christ. Jongelingsvereening „Psalm 119 9" heeft gisteravond haar tweede openbare bijeenkomst in de Ned.- Hèrv. Kerk alhier gehoudon. Thans trad als spreker bp dr. Den Hertog, van 's-Gra- venhage. Het gebouw was weer geheel be zet. KATWIJK. Bij de herstemming voor een lid van don Gemeenteraad (vac. F. E. Meerburg) werden uitgebracht 856 stem men, waarvan op den heer A. de Klerk (wild) 459 stemmen cn P. Meerburg (O.-H.) 397 stemmen, zoodat gekozen is, de heer A. de Klerk. KATWIJK-AAN-ZEE. H. M. c Konin gin-Moeder zal Donderdag 4 September een bezoek brengen aan het Zeehospitium alhier. Het programma voor de feestviering op 4 September luidt's Morgens te half- negen koraalmuziek op den toren. Daarna traktatie der schoolkinderente halfelf Landing van den Prins 'van Oranje tegen over ,,De Zwaan". Daarna wordt de histo rische optocht opgesteld. Na de landing van den Prins volgt den stoet den wegVoorstraat, Duinoordstraat naar Katwijk-aan-den-Rijn, Kerkstraat, Achterweg tot Molenweg naar de Voor straat tot het Gemeentehuis, alwaar de Graaf van Hogendorp (burgemeester De Ridder) den Prins met zijn gevolg en 't co mité ontvangt, waar de eerewijn wordt aan geboden en toespraken worden gehoudem Dan gaat de stoetGrootesteeg, Kerk straat terug naar Katwijk-aan-Zee, Zuid straat, Boulevard, Ten Brittenstraat, Sluisweg, Burgerdijkstraat, Boulevard, Waaigat, Badstraat, Voorstraat tot de Ge meentezaal, waar de stoet ontbonden wordt. Des namiddags te twee uren groote ring- rijderij aan de Michiel Adriaansz. De Ruy- terstraat. Des avonds te acht uren concert van het gemeentelijk muziekkorps in de tent aan de Van Wassenaarkade gevolgd door een schitterend vuurwerk. Van een hier tijdelijk vertoevende dame is op het strand een taschje ont vreemd, inhoudende o.m. een portemon- naie met vier en een halven gulden en een spoorkaartje. De politie is de vermoede lijke daders op het spoor. In de afgeloop$n week zijn van de Katwijksche vloot slechts enkele vaartui gen binnen gekomen. De loggers zijn nu alle binnen geweest, enkele zelfs voor den tweeden keer, doch er worden nog zes bomschuiten van de eerste reis binnen verwacht. Gisteravond werd op de Van Wasse naarkade alhier met een dogcart door een inwoner van Rijnsburg een meisje zoodanig aangereden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tegen den voerman, is proces-verbaal opgemaakt. Ten nadeele van J. v. Rijn Jr., in de Zeesteeg, zijn in den afgeloopen nacht drie volwassen konijnen gestolen. KOUDEKERK. Alhier vergaderde de feestcommissie onder leiding van onzen bur gemeester als eere-voorzitter. Tot voorzit ter, secretaris en penningmeester werden gekozen de heeren Ph. Qualm, E. Rollema en J. M. Pos, terwijl verschillende sub-com missies werden benoemd. Vermoedelijk zal het feest worden gevierd op 24 September. Aan den vooravond van den ieestdag is voorgesteld het feit in de kerkgebouwen te herdenken, en na afloop hiervan koraalmu ziek te doen uitvoeren. Den feestdag zei ven 's morgens kinderfeest, 's middags volksspelen en ringrijderij fen 's avonds bioscoopvoorstelling in de open lucht. LEIDERDORP. Bij de plaats gehad heb bende prijsschieting tot vorhooging van 's landsweerkracht, werden aan de volgen de jongelieden prijzen toegekend W. Mo raal P. van EgmondJac. J. WolffC. BaarsC. de Graaf en T, Colijnterwijl aan de overige diploma's werden uitge reikt. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een achttal jongens, wegens het ontvreemden van vruchten uit een af gesloten tuin. NOORDWIJKERHOUT. Er hcerscht hier groot gebrek aan water. Bij vele ingezete nen zijn de pompen reeds .maanden leeg. Nu de dorpspomp zachtjes aan ook geen water meer geeft, wordt dc toestand on houdbaar. TER AAR. In deze gemeente doet zich een geval van typhus voor ten huize van de wed. F. C. R., te Kor teraar en wel bij een 31-jarigen zoon. VOORHOUT, Door het comité voor do Onafhankelijkheidsfeesten is vergaderd en het werkprogram voorloopig vastgesteld. Maandag reeds zullen de leden de ge- moentenaren bezoeken met inteekenlijsten, waarna men bij flinke inkomsten het feest programma en de vieringdatum, die in de tweede helft van September vallen zullen, zal vaststellen. Daar sinds Juni 1909, geen feestelijkheden voor de goheele gemeente hebben plaats gehad is men vol verwachting. WADDINXVEEN. Uitslag stemming voor lid van den gemeenteraad. Aantal kiezers 747 uitgebracht 473 geldige stemmen van onwaarde 5. A. Jonkheid (A.-R.) 262 st., A. v. d. Breggen (lib.) 119 st., H. v. d. Berg (S.-D. A.-P.) 94 stemmen. Gekozen A. Jonkheid. WARMOND. Hoort men hier, in tegen stelling met andere naburige gemeenten, weinig over de in de volgende week, a s. Maandag en Dinsdag, te houden Onafhan- kelijkheidsfeesten spreken, toch is vermel- dingswaard, dat de Chr. Zangvereniging „Excelsior" alhier, Maandagavond te acht uren, op het plein voor het Raadhuis, eeni- ge toepasselijke liederen zal uitvoeren. Ook Dinsdag verwacht men nogal wat van do versierde Gondelvaart. WASSENAAR. De heer C. Dieben, al hier, die tijdelijk onderwijzer was aan de R.-K. School te Zoeterwoude (Hooge Rijn dijk), ia aangesteld als volontair aan de R.-K. School, alhier. ZEVENHUIZEN. De heer N. de Keu- ning, van Bodegraven, is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke Nat. School vereen., alhier. Vlug afgewerkt. 't Gebeurde te Warmond, het dorp, hekend om zijn vooruit- gang op watersportgebied, en.... Een werkman, die hard moet tobben voor zijn kostje heeft een varken ziek. De ziekte neemt toe en des morgens is een buurman, genoodzaakt het varken den nek af te snij den. Dit gebeurt circa half negen des morgens. Slaiger komt en zal zwijntje verder behande len. Terwijl slager bezig is, komt de gera.- veldwachter een boodschap doen over loting of zoo iets en ziet ook de varkensslachting. Met liet noodige machtsvertoon geeft hij last, dat het varken moet blijven zooals het is; dat het niet vervoerd mag worden en de ingewanden er niet mogen worden uit- gehaald. Werkman, teleurgesteld, is hang zijn beestje te moeten missen. Politieman troost met de toezegging, dat hij afkeuring vergoeding wordt gegeven. Politie gaat telephoneeren om districtvee- orts. Deze ie niet thuis, doch wel zijn plaatsvervanger. Deze zegt echter zonder or ders niet te mogen komen, 't Varken blijft staan, doch nu .geeft politieman verlof de ingewanden er uit te halen, en order z'Q te bewaren. Des avonds heeft nog geen keuring plaats gehad; 't Varken staat buiten; de ingewan den liggen er naast. Buien klagen en ont bieden den veldwachter. Veldwachter zeg*t, dat alles moet blijven staan tot de keur meester geweest is. Buren dreigen ingewan den in hot water te zullen werpen. Veld wachter gaat op de loer staan. Buren heb ben ér lucht van en nemen proef met een tobbe water, die zij in de Lee plompen. Veldwachter natuurlijk op zijn post, doch merkt op, dat het water is, dat te water geworpen wordt. Veldwachter blijft des nachts waken, durft niet best heen te gaan. Buren slapen. Des morgens staat het varken er gelukkig nog en ook het restant je. 't Riekt natuur lijk kwalijk met het warme weer en snor. vliegen houden er feest op bij menigten. Districts veearts komt tegen elf uren, dus na circa 27 uien. Keurt varken goed en vindt, dat er niets is, dat kwalijk riekt. Ruikt nog liever zulk een vleeöchlucht dan een mesthoop. Buren tab leauVeearts keurt echter voorzichtig het varken wel goed, doch do gemeente.keurmeoster moet keuren of het geschikt is voor consumptie. Deze komt te gen twaalf uren cn moet het varken afkeu ren omdater te lang gewacht is. Zegt, dat, als hij den vorigen dag had. gekeurd, het varken zeker goed zou zijn geweest.- Vindt het een ernstige zaak en vraagt of politie of hij hier keurmeester is. Zegt ook, da.t hij hierover 'do les nóg wel zal gaan lezen. Des middags wordt het varken weggehaald en van gemeentewege begraven. Arme werk man! Zijn varken kwijt cn ook de voorge spiegelde schadevergoeding zal niet komen! Weemoedig, de vrucht van zijn sparen en zwoegen aan deaarde te zien toevertrou wen, vraagt hij zioh af: Aan wien de schuld .Zal die mij de f 50 schade vergoeden Ken Vereeniging van Huurder*. De in ons blad aangekondigde openbare vergadering van huurders van woningen, als vervolg op de vergadering van Dinsdag in het café De Jong aan den Rijnsburgersingel, waar reeds besloten was tot oprichting eener Vereeniging, had gisteravond in „De Graan- beurs", alhier, plaats. De opkomst was zeer bevredigend, al was de zaal niet geheel ge vuld. Er waren onder de aanwezigen ook vele vrouwen. De voor zifter van het voorloopig comité, de lieer Erkelens, opende de bijeenkomst met een kort inleidend woord, waarin liij voor hatelijkheden waarschuwde. Het deel moest zijn de bespreking op welke wijze men de incest stevige actio tegen de- huiseigenaren, die voornemens zijn de woninghnren te ver- hoogen, moet voeren en welke houding men tegen" hun optreden moet aannemen. -De vergadering in het café De Jong had succes gehad. Niet minder dan 61 leden waren reeds toegetreden. Het voorloopig bestuur had reeds" rechtskundig advies ingewonnen en op grond daarvan was spreker nogal op timistisch gestemd. Hij gaf daarna' het woord aan Akkerman, die evenals den vorigen keer een korte in leiding hield van dezelfde strekking als toen en waarvan we reeds verslag gaven. Hij be toogde ook nu weer, dat er voor de huis eigenaren geen behoorlijke motieven zijn voor de voorgestelde verhooging. Do Iconen in de bouwbedrijven zijn hier in de laatste tien jaren vrij stabiel gebleven en veel lager dan in andere groote gemeenten. Met een beroep daarop rechtvaardigen cle huiseigenaren de verhooging niet. Bovendien- geven zij weinig reparaties, voor al „Nationaal Grondbezit". Als de arme werk mansvrouw den vertegenwoordiger, den heer Huurman, om reparatie -vraagt, wordt zij wel uitgevloekt, maar krijgt zij de reparatie niet. De huurder betaalt haar dan maar liever zelf. De bouwverordening zou hot bouwen duur maken, heet het. Maar deze wordt niet na- geleefd. Hij tart dc ambtenaren der bouwpo- litie het tegendeel te bewijzen. Hij noemde eenige sprekende staaltjes van nieuwe hui zen aan do Haarlemmervaart, waar de bepa lingen der bouwverordening op de meest bruto wijze zijn ontdoken. Ook het argument, dat de duurdere bouw grond de exploitatie der woning-en minder voordeelig maakt, werd nog eens besproken en verworpen. Wal wordt er schandelijk met bouwgrond ges oh ach er d. In verband daar mede- wee3 spreker op een ingezonden stuk in het „Leidsoh Dagblad" van Januari van dit jaar, waarbij „Nationaal Grondbezit" ook betrokken was. Hij besprak verder nog het ingezonden stuk van gisteravond van een verhuurder, wiens berekening hij wraakte. Als de man of oen zijner medestanders in de zaal mocht zijn, moeten zij maar eens man en paard noemen. Hij wekte ten* slotte allen, vooral ook de vrouwen, krachtig op zich bij de nieuwe Vereeniging aan te sluiten en vroeg nog «een bijdrage tot dekking der kosten voor deze vergadering en voor de vier wijkvergade ringen, in den loop der volgende week te houden. Er volgden op deze inleiding nog eenige korte besprekingen. Tegenstanders cn verde- digers der huiseigenaren lieten zioh echter niet hoor en. Op een vraag uit de vergadering werd nog eens van de bestuurstafel uitdrukkelijk ver zekerd, dat godsdienst en politiek streng uit de Vereeniging zou worden geweerd. Nadat een collecte was gehouden, die ruim f 16 opbracht, waardoor de gemaakte kosten ruimschoots- konden worden gedekt, werd den personen, die niet als lid wensohten toe te treden, verzocht heen te gaan. Er hieven in- tusschen heel wat menschen. In de huishoudelijke vergadering werd de contributie bepaald op 10 ets. per week. Het voorloopig comité wercl hij acclamatie benoemd als tijdelijk bestuur en belast met het ontwerpen van statuten en reglement. De voorzitter zeide zich niet als voorzitter beschikbaar te kunnen stellen. De lieer Meyer wilde deze functie echter voorloopig wel overnemen. 'Er werden nog verschillende wenken ge geven met betrekking tot het weigeren van de verhoogde huur. Men zou, wanneer één of meer leden gerechtelijk werd vervolgd, zich daarmede solidair toonen en do leeggekomen woning zal worden besmet verklaard. Het doel is om de Vereeniging mede het karakter te geven van een organisatie, die beoogt op coöperatieven grondslag arbeiders woningen te stichten, waardoor de arbeider en kleine burger ten slotte onafhankelijk wor den van de huiseigenaren. Het bleek, dat er zich weder een aanzienlijk getal nieuwe leden had aangemeld, zoodat het aantal nu reeds 134 bedraagt. Iedereen werd op het hart ge drukt zich een propagandist te toonen en wie last met zijn huisbaas mocht krijgen, werd verzocht zich te vervoegen bij het score, tariaat Soluittersstraat 17 en Pasteurstraat 38a., waarna de vergadering werd gesloten. Tcutoons£e9ihE<£ vim Otidhedeu te Woubrsigjte. Woubrugge bezit een historicus van be- teekenis iu den persoon van den gemeente veldwachter, den heer O. C. van Hemos sen. In 1S04 werd door hem uitgege-ven een historische plaatsbeschrijving van Wou brugge en Hoogmade. In 1912, bij gelegen heid van de restauratie van de mooie historische kerk, verscheen van zijn hand een geschiedenis van haar bouw in 1657. Hij was het, die het initiatief nam tot oprichting van het monument in don Vier.ajnbaoht9polder, ter herinnering aan het verdwenen dorp Jacobswoude, en ook nu weer was hij het, die een zeer voor naam aandeel heeft in de samenstelling van cleze tentoonstelling. Het is werkelijk de moeite waard om eens te zien welk een aardig eD belang wekkend geheel gevormd wordt door het geen door de inwoners van Woubrugge hier bijeengebracht is. Veel is er, dat alleen voor de dorpsbe woners zalven van belang is, maar nog meer, dat door een ieder met aandacht bezichtigd zal worden. Wij zagen een beu- goltaeoh, hen" "lóde rein doosje en een brei- se he ede van zilver, dan koper- en tin werk, alles bijzonder mooi. Een ijzeren geldkist'uit do 16de eeuw, de oude klop van een Woubrugsohen klep perman, die eerst in 18-80 afgeschaft is, mat do verzen, welke deze wachter in den naoht gewoon was te zingen, er bij, minia turen mn o-ude schepen en van het kerk gebouw zooals dit in 1653 was, te veel om op to noemen, staat hier te kijk. Onder do historische merkwaardigheden treffen wij aaneen familiestuk van den heer T. P. Kl.eyn get er kond door Willem den Zwijger, do aanstelling tot portier bij Koning Bodewijk Napoleon van den groot vader van den heer Van Hemessen; een brief van F. Mulder (soldaat van de Oran- jegardo in 1813) aan ds. J. Heohk,- handteekeiiingen en quitanties van predi kanten en schoolmeesters uit de zeventien de eeuw, een origineel zegel van de Staten van Holland in 1851, eon vlag, in 1S13 ta Woubrugge gebruikt met het opschrift: ,,Het is.gekoerdt, want Godt regeordt". Er is nog veel meer, maar wij kunnen niet alles opnoemen. Eeai uitzondering willen wij maken voor de collectie, door dr. G. J. Boekenoogon, te Leiden, ingezonden. Het zijn alle voorwerpen op onderwijs gebied. Het schoonschrift is er i*uim verte genwoordigd. Wat moeten er toch een ge duld en vaste hand toe noodig geweest zijn om, ruiters en paarden, vogels en allerlei andere dingen met een pennestreek op het papier te zetten. Do verzameling A. B.-boeken en leer- en leesboekjes is hoogst merkwaardig. Wij za gen een boekje uit 1313, dat tot titel droeg: Het is toch goed, dat er vele menschen in de wereld zijn. liet lag open bij een samenspraak tusschen vader en zoon. Vader zegt: ,.Daar komt een regent aan. Wij hebben het bestuur aan hem opgedra gen. Hij is een braaf man". Wel een bewijs, hoe ingenomen men toentertijd met de nieuwe orde van zaken was. Dat er niets nieuws onder de zon is, be wijst liet leerboek van Comenius uit 1653, geheel ingericht als de moderne Koekjes op dit gebied. Hü is de vader van hot aanschouwelijk onderwijs. Maar laten wij niet meer vertellen, maai- liever een ieder, die belang stelt in oud- heden, aanraden een b°zoek te brengen aan de tentoonstelling' te Woubrugge. Gemeenteraad Tan Voorschoten. Voorzitterburgemeester E. Vcrnèdo. Tegenwoordig alle leden. Er zijn twee vacatures. Na opening dor vergadering worden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Alvorens tot behandeling, der ago

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1