Uit de „Staatscourant". Eet aanstaands nieuws Kabinsi. Verslag Tweele Kamer. DE JONG'S Hagelslag- Chocolade. Agenda van de week: Faillissementen. Uit de Rechtzaak Marktberichten, NIEUW-VENNEP. De leerling-en der drie ih'Xig&te - klassen der opcnb. sc-hool alhier, maakten een -uitstapje per spoor naar Zand- vcort. Zoowel een treinreisje als strand en •zee was voor vele leerlingen iets nieuws. Geen wonder, dat er door het jonge volkje genoten werd, vooral aan het strand cn in liet duin. Verheugd en voldaan keerde het gezekohap, onder geleide van het personeel der school, per trein weer huiswaarts. Men had een genotvollen en leerzamen dag achter den rug. M aan d ag voor middag werden de "bewo ners opgeschrikt door liet luiden der brand klok. Bij G. Eich stond een hooischelft op het erf in Brand. Spoedig was de spuit, die pas dn orde gebracht was, aanwezig en gaf nu flink water, waaraan het te danken is, dat een schuur en het woonhuis behouden bleven. Naai* men zegt, is de brand veroor zaakt door kinderen, dio met lucifers speel den. Het verbrande is niet verzekerd. WARMOND. Van de 21 ingeschrevenen uit deze gemeente voor de Militie hadden vier broederdienst. Afgekeurd zijn er 3, n-1. A. J. Heemskerk, C. W. A. van Scggelen en C. L. Tuymnan, terwijl één als geeste lijke en één als kostwinner niet behoeven te loten. Er zullen aan do loting deelnemen 12 ingeschrevenen, zoodat dit jaar in ver gelijking met het vorig jaar nog veel kans van vrijloten geeft, want verleden jaar moes ten zes loten, waarvan vijf dienstplichtig. Thans liggen in het magazijn van Gebr. Hekker alhier de prijzen tentoongesteld, be stemd voor de kinder- en volksspelen en do [verschillende wedstrijden, te houden op 1 èn 2 September a.s. ter gelegenheid der vie ring van de onafliankelijkheidsfeesteïL in deze gemeente. WASSENAAR. Gistermiddag bracht het personeel van j.Duinrell" een genoeglijken middag door. Na genoten te hebben van leen heerlijken maaltijd, werden verschillende spelen uitgevoerd. Met schijfschieten, zak- lcopcn en andere vermakelijkheden wist me nigeen nog een fraaien prijs te bemachtigen, 's Avonds trok oud en jong naar „Duinrell", om de mooie verlichting van den vijver in oogcnsciiouw te nemen en te genieten van oen schitterend vuurwerk. Vooral het slot stuk: „Zij leve 24 Aug. 1913" was fraai. Een Haa.gsch muziekkorps speelde zeer vele mooie nummers. Verlicht door de vlammen van een reusochtigen brandstapel van de hoogoplaaiende teertonnen, trokken de hon derdtallen van bezoekers in de beste ordo huiswaarts. Het daverend handgeklap na de verschillende stukken van het vuurwerk bo wees, dat baron Van Pal landt velen een genooglijken avond bezorgd heeft. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Sept. benoemd bij den plaatselijken, Staf, tot kapitein, de 1ste lrits. P. J. Menning, L. Vv. Limburg en W. C. A. Veldman, van den staf, plaatselijke adjudanten onder scheidenlijk te Leiden, Breda en Nijmegen bij de inf. bij den staf, tot kapitein de lste luits. G. H. Vürtheim, van het 4de regt. inf., werkzaam bij het Dep. van Oor log. Bij het 4de regt. tot kapitein, de lste luits. J. Kooiman, J. J. H. Meijor en J. C. H. P. Boertje, onderscheidenlijk van het 6de, het 10de regt. en van het korpsbij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot. dir. paarden arts, met den rang van majoor, de paar denarts der lste kl. P. C. Muyzert van het 2de reg. veld-artillerieIn zijn rang over geplaatst. bij het reg. grenadiers, de kapiteins N. G. van Gemert, J. IV. A. Cassa, J. L. M. van den Brandhof, W. J. M. Dickhof, M. E. Grefe en W. G. van Hoogenhuijze, on derscheidenlijk van het 5de, 6de, 4de, 21ste, 13de en het 15de reg. inf., eerstgenoemde werkzaam onder de bevelen van den chef van den generalen staf. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat de samenstelling van het nieuwe Kabinet aldus zal wezen: Buitenlandsche Zaken, jVr. dr. J. Loudon, buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Wa-shingion; Justitie, mr. T'. Ort, advocaat-generaal Mj den Ho ogen Raad Binnenlandsche Zaken, mr. P. W. A. Gort van der Linden, lid' van den Raad van State, Kabinetsformateur Marine, J. J. Rambonnet, kabitein ter zee; Financiën, A. E. J. Bertling, directeur der registratie, te Leeuwarden Oorlog, N. Bosboom, gep. kolonel van de artillerie Waterstaat, dr. C. Lely, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, wethouder van 's-Gravenhage Landbouw, Nijverheid en Handel, mr. M. V. F. Treub, oud-lid van de Tweede Kamer; Koloniën, mr. Tli. B. Pleyte, oud-advo caat te Sernarang, voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart, te Amsterdam. Ten aanzien van de titularissen, die ge noemd werden voor Financien en Water- Staat; de heeren Bertling en Lely, mcret nog eenig voorbehoud gemaakt worden. Het Kon. besluit betreffende de samen stelling van het nieuwe Kabinet zal waar schijnlijk aanstaanden Vrijdag in de Staatscourant" verschijnen en de over dracht der portefeuilles denzelfden dag plaats hebben. De driehoek-correspondent in „De Tel." >gt: Wanneer bovenstaande samenstelling van het nieuwe kabinet juist is, en wij zul len dat aannemen dan is het verrassen de, om niet te zeggen, verbluffende feit, dat mr. Treub Minister van Landbouw wordt. Dit beteekent, en kan niet anders beteekenen, dan dat het Staatspensioen op het progamma van het nieuwe kabinet niet voorkomt. De heer Treub heeft, het is bekend, liet Staatspensioen bestreden met al de vurigheid van zijn temperament. De kanonnen van zijn groote welsprekend heid en van zijn compacte keunis heeft hij onvervaard op de groeiende en voort- rukkende bataljons van het Staatspensioen gericht. Wie er ook bekeerde, wie zich be- keeren liet, hij nooit. Hij bleef er e-en fel tegenstander van. Zijn afkeer was zoo beslist, dat hij zich niet wenschte te scharen onder het vaan del der concentratie, enkel en alleen wijl de verzekeringsparagraaf naast de vrijwil lige verzekering, ook het Staatspensioen bevatte. Zelfs legde hij er zijn mandaat, als volksvertegenwoordiger, voor neder. Dat was een daad van opoffering en ka rakter. Bij de verkiezingen was het Staatspen sioen een der hoofdpunten. De voorstan ders en propagandisten er van overwonnen met het resultaat, datde heer Treub nu de minister van sociale verzekering wordt. Het klinkt haast ongelooflijk. Het staat daardoor wel vast, dat de komende regeering van het Staatspensioen niets moet hebben^ en de sociaal-democraten kunnen zich van harte gelukwenschen, dat hun weigering mr. Treub minister heeft helpen maken Hiermede is de merkwaardigheid van de Landbouw-portefeuille echter nog niet vol doend© geschetst. Er zit nog een andere kant aan. De heer Treub lieeft n.l. ook de wetten-Talma zoo beslist en energiek mo gelijk bestreden en ze veroordeeld met al de vinnigheid van rijn argumentatie. Zal hij nu de man worden, die de wetten moet uitvoeren? Inderdaad: wij mogen het op treden van mr. Treub als minister verbluf fend noemen. De vraag rijst, hoe de positie der concen tratie tegenover hem zal zijn. De eisch van het Staatspensioen kan en mag zij natuur lijk niet verloochenen. Dat zou de meest krasse woordbreuk zijn. Waar nu zoo goed als zieker eem initiatief-voorstel tot invoe ring van Staatspensioen uit den boezem der Kamer te wachten is, zal de linkerzijde dit moeten aannemen en de Regeering zal daarbij niet als onverschilllige derde kunnen toerien. Welke lijn wij met dit kabinet uitgaan, valt natuurlijk eerst te voorspellen, wan neer het in de Troonrede zijn program zal hebben ontvouwd, maar het lijkt ons niet te kras om te zeggen, dat het een ministe rie voor Grondwetsherziening zal zijn. Ver moed elijk zal het algemeen kiesrecht pogen te brengen en het Staatspensioen ter zijde laten. Afgezien van heb laatste zal het natuur lijk ieder verheugen, dat een man van de kermis en het karakter van den heer Treub in de regeering treedt. Hij zal daarbij te vens gelegenheid hebben een ruggesteun te zijn voor de financieel e politiek. De porte feuille yan Financiën zou mr. Treub niet hebben misstaan. Wat de heer Bertling als financier denkt en wil, hebben wii eenvoudig af te wachten. Zijn naam is, vergis son wij ons niet, in het openbaar nog een blanco artikel. Overigens zal er nog gelegenheid zijn, zoodra de benoeming officieel is, op de per sonen der nieuwe bewindsled-en terug te ko men. De heer Cort van der Linden wordt, zoo men weet, voor de tweede maal minister, en dr. Lely zelfs voor de derde maal. Deze trad reeds in het kabinet-Tak van Poortvliet (l8911894) en in het ka.bi net-P ierson (189T1901), als Minister vam Waterstaat op werd daarna gouverneur van Suriname, Kamerlid, wethouder en zal nu voor den derden keer aan het hoofd van het "Wa- te-rsta-at-deoartemeD t komen De heer Ort staat als een bekwaam jurist beleend en de heer Bosboom als 'n bekwaam officier. Laatstgenoemde, die in 1909 candi- daat voor do Tweede Kamer in Amsterdam V. was tegenover den heer Ketelaar, is de man van het bekende verdubbelingsstelsel- Bosboom, dat bij de behandeling der militie- wet tegenover de plannen van minister Colijn zx>o warm door velen werd aanbevo len. Voor zoover we konden nagaan, hebben we hier te doen met een vrijzinnig kabinet, dat zich echter niet gebonden acht aan het programma der concentratie. In zoover is er echter eenige tegenstrijdigheid in de opname van dr. Lely, die ongetwijfeld een concentra- tïeman mag worden genoemd. Voor het oogenblik laten wij het hierbij. Over het karakter van het kabinet kan eerst goed geoordeeld worden, wanneer zijn pro gram bekend is. Wij hebben thans alleen op het zéér merkwaardige feit, dat mr. Treub Minister van Landbouw wordt, de aandacht willen vestigen. Dit zal niet nalaten sensatie te verwekken na een stembusstrijd, waarin het Staatspensioen écn der hoofdzaken was. De aanwezigheid van den heer Treub geeft het nieuwe bewind het signatuur van een zeer beslist anti-staatsper.sioenkabinet Zal het wellicht de voorstanders van het Staats pensioen murw willen maken door zijn vol ledige aandacht op het algemeen kiesrecht te vestigen? Voor hot analytisch varslag dar Tweede Kamer berekenen wi) 60 Cants. Wie het wonscht te ontvangen, gelievo met toezonding van dit bedrag, naam en adres op te geven. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 26 Aug. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meleor.Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.7 te Gronin gen. Laagste 757.2 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 27 Augus tus Zwakke tot matigen Oostelijken tot zuidoostelijken wind. Lichtbewolkte lucht. Droog weer. Iets warmer. RECLAMES, 2071 35 40 Cents por regel. Een hoogst werkzaam middel tegen oude maagkwalen en verstopping. Be snelle en zekere uitwerkingen die mot Stomoxygen verkregen worden, maakten het wyd en zijd tot een gez cht huismid iel. Sto moxygen is een volkomen gevaarloos zuur stof-preparaat eu is in iedere apotheek te verkiygen. Men neemt het beste driemaal daags, en wel ioderen keer één of twee ta bletten tusschen do maaltijden. De uitwerking by ontstemming van de maag, verstopping en de vele kwalen, die het gevolg daarvan ztfn, ztfn werkelijk schitterend. Het zuur in de maag verdwijnt, mon heeft geen hartklop pingen meer. Pijnen in de lover en in de nieren, evenals in den rug treden niet meer op. De zenuwen worden gesterkt. Stomoxygen wordt door vele dokters van aanzien voorge schreven, omdat de zuurstof, die het bevat, een werking teweegbrengt, die men wel niet gunstiger kan waarnemen. Het is algemeen bekend, dat zuurstof de lucht verbetert; zij zuivert en sterkt ook de maag en do nieren en doodt de kiemen, die vaak dè oorzaken van zware ziekten zyn. Ielere apotheker ver koopt Stomoxygen, of, indien hij het niet zou hebben, kan ny het verschaffen. Een proef zal leiereen van de uitmuntendheid van dit preparaat overtuigen. (Knipt dit uit!) Verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten. „Wildzang" bloemen gestolen werden. Een rijksveldwachter en een gomeente-veld- wacbter stelden zich in den nacht van 23 Mei verdekt op. Tegen den morgen zagen beiden drie mannen de buitenplaats opko men, die al dadelijk begonnen de aldaar veel voorkomende ,,Lclietjes-der-dalen" te plukken. De bloemen werden in een zak geborgen en daarna wilden zij vertrekken, doch toen vonden de veldwachters het tijd om eens nader kennis te maken. De drie mannen bleken te zijn J. W. T. C. M. en A. J. J. A., te 's-Gravenhage, tegen wie proces-verbaal werd opgemaakt wegens diefstal. Nu zij terecht moesten staan, verschenen zij niet. De officier van justitie vorderde voor ieder 14 dagen ge vangenisstraf. Dierenmishandeling. Tegen den boerenarbeider J. D., te Al phen, werd 10 boete of 10 dagen hechte nis geeisckt, omdat hij op 9 Mei bij gelegen heid, dat hij onder Ter Aar gras van het land moest halen, het paard, hetwelk voor zijn wagen gespannen was, mishandeld beeft. Bekl. zou, volgens verklaring van twee andere boerenknechts, zich nijdig ge- n aakt hebben, omdat het dier zijn ge schreeuw niet begreep en een verkeerden kant uit liep, het dier daarna met een hooi vork gegooid hebben, waardoor een tand in het been van het dier terecht kwam en een bloedende wond ontstond. Bekl. beweerde, dat het bij ongeluk ge beurd was, wel erkende hij driftig te zijn geweest en het paard geslagen te hebben. Londen, 25 Aug. Metalen. (2de b.) Straits-Tin eont. 1SS.op 3/m 18? 5', Koper cont» 69 10/, op S m 69101, Zink 20.12/6. Lood (Spaansch) 20.10/ a IJzer. (2e beurs). Cleveland Middlesbro No. 3 54/4i confant, 54/8 op 1 in. koopers. SPORT. L a w n-t e n n i s. De Internationale wedstrijden te Noord wijk. De wedstrijden zijn door goed weer be gunstigd en daardoor Zondag geëindigd. In het heeren enkelspel kwam ons vermoe den niet uit, daar Scheurleer zich in. de halve beslissing togen v. d. Bargh terug trok. V. clFeen won van dezen laatste in vier sets en ontving dus den wissel prijs, bestaande uit oen zilveren*.beker, uitgeloofd door L. Graaf van Limburg Stirum Noord- wijk, voor de tweede maal. De eerste maal was in 1911 en daar in 1912 do wedstrijden zijn venogend, hoeft v. d. Feen feitelijk tweemaal achtereen gewennen. Mej. C. van Romunde zegenviordo in den eindstrijd van hot dames-en kei spel over mej. Biljardt. Voor dit nummer is eon wissel- prijs uitgeloofd door jhr. mr. L. A. van Schuylenburch van Wiscli. Deze prijs -werd in 1907 gewonnen door mej. van Aken, 1903 door mej. L. H. Dolleman, 1909 door mej. L. Everts, 1909 door mevr-. Koch, 1911 door mej. Btrocse van Groenau. Scheurleer legde mot Diemer-Kooi beslag op het heüren-dubbölspel tegen De Bruin Kops en v. d. Fecn. Van de overige nummers verwijzen wij na,ar de uitslagen De resultaten van Zaterdag en Zondag: H eer e n-E n kei s p e 1. Vierde ronde: ,W. v. d. Bergh sl. W. de Bruin Kops 64, 4—6, 64; G. J. Scheurleer sl. J. de Bruin Kops 60, 61; M. v. d. Feen sl. J. Ra- maer 60, 62J. Tbomée sl. G. R. Casten- dijk 64, 16, 6—1. Halve beslissing: W. v. d. Rörgh. sl. Scheurleer (teruggetrokken)M. v. d. Feen sl. J. Thomée 61, 63. Beslissing: M. v. d. Feen sl. .W. van den, Bergh 64, 46, 75, 60. Dames-Enkelspel. Tweede ïonde: L. Biljatrdt sl. mrs. J. Courtenay 61, 61; mej. H. Gijselman sl. mej. M. Castendijk 4—6, 7—5, 6-3. Derde ronde: Mej. L. Biljardt el. Erl. Kern 63, 64; mej. L. Onnen el. mej. H. Gpjselman 75, 36, 75; mej C. van Romunde sl. miss M. Whittall 64, 46, 6—1. Halve beslissing: Mej. L. Biljardt sl. mej. A. Blom 46, 86, 6—2; mej. C. van Ro munde sl. miej. L. Onnen 86, 61. Beslissing: Mej. C. van Romunde sl. nièj. L. Biljardt 75, 6—1. Heercn-Dubbelspel. Tweede ronde: mr. L. A. Nijpels en D. M. Moortens sl. E Vos Visser en jhr. mr. J. W. Schorer 63, 6—». Derde ronde: G. F. Rambonnet en J. Ra- macr sl. G. R. Castendijk on J. Ruys 36, 62, 97; W. de Bruin Kops en M. v. t' Feen sl. mr. L. A. Nijpels cn D. M. Mesft- tens 62, 75; W. von Baum en dr. Streoker sl. R. van Steeden cn A. H. Kramp 10— S, 7—5. Halve beslissing: G. J. Scheurleer en A Di-emer Kool sl. G. F. Rambonnet. on J. Ramacr 61, 62; W. de Bruin Kops en M. v. d. Feen sl. W. von Baum en dr. Strecker 60, 63- Beslissing: G. J. Scheurleer en A. Dic- mer Ivcol sl. ,W. de Brum Kops en M. v. d. Feen 6—1, 6—4, 6—2. Dames-Dubbelspel. Tweede ronde: Mej. C. van Romunde en mej. L. Biljardt sl. mevr. J. van Oven on m'ej. C. van Roes 64, 108mevr. L. Cremer en miss Whit tall sl. mej. S. M. den Bleker en mevr. Max- cella 7—9, 7—5, 7—5. Halve beslissing: Mej. L. Onnen en mej. A. van Wiet sl. mevr. L. Cremer en miss Whit tall 75, 64; mej. C. v. Romunde cn mej. L. Biljardt sl. Frau A. Neumann en mej. H. Gijselman 60, 61. Beslissing: Mej. C. van Romunde en mej. L. Biljardt sl. mej. L. Onnen en mej. A. van Vliet 60, 61. Heeren- en Dames.D ubbelspel: Tweede ronde: Mej. M. Onnen en R. C. Gü- termann sl. Jkvr. A. Wittert van Hoogland en C. Punt 63, 63; mej. L. Biljardt en L Biljardt sl. mej. H. Gijselman en mr. A. van Wulf f ten Palthe 6—2, 2-6, 6-4. Derde ronde: Mej. C. van Rees en E. H. Brands sl. mej. S. den Bleker en H. Lebrefc 61, 6—2; mej. R. de Bloeine en G. J. Scheurleer sl. mej. A. Blom en W. de Bruin Kops 61, 63; mevr. van Oven en D. M. .Meertens sl. mej. F. H. Ravenec-k en J. Thomée 62, 64mej. D. Biljardt en L* Biljardt sl. mej. M. Onnen en R. G Gütermann 64, 60. 'Halve beslissing: Mej. C. van Rees en E. H. Brands sl. mej. 11. de Bloerne en G. J. Scheurleer 75, 108; mej. L. Biljardt, en L. Biljardt sl. mevr. van Oven en D. M. Meertens 63, 68, 64 Beslissing: Mej. L. Biljardt en L. Bil jardt sl. mej. C. van Rees en E. H. Brands 7—5, 6—4. Heeren- bn Dame s.D ubbelspel met Voorgift. Eerste rondemevr. van Oven en E. H. Brands 15.5) sl. Frau Huis gen en J. .Enthoven 2/è) 60, 64mej. Et Onnen en F. Furnie V.0 sl Frau E. Pocnsgen endr. Stortz (-j- 15) 65, 64. Tweede ronde: mevr. S. Pont «en D. M. Meertens 15) sl. mevr. en mijnh. Fentner van Vliss-ingen (-{- 4/g) 64, 6—5; mej. H. Gijselman en J. Ramaer 15) sl Frl. Burgi fen dr. Gernstein (-t- 2/è) 46, 65, 6 4; mej. C van Rees en J. Tho-móe w. o., mevr., von Oven en E. H. Brands 15.5) el. mej.- L. v. Steeden en H. H- A. v. West (scr.) 65, 61; mej. L. van Rees en mr. A. van Wulf f ten Palthe (scr.) sl. mej. L. Onnen ei^ F. Furnée 4/c) 6-2, 6-4; mej. M. Ca* tendijk en J. Ruys (-[-• 15.3) sl. mej. Rl., de Bruin Kops en W. de Bruin Kops 8/«)f 63, 6—2; mej. J. Castendijk en G. R- Castendijk (-{- V6) sl. mej. M. Onnen en P. Ramaer (scr.) 64, 64; mej A. Blom ©iï L. A Nijpels 15.3) sl. Gravin van By-i landt en Graaf van By landt (-f: 3 la) 60, 6—3. Derde ronde: Mej. J. van Maasdijk Een nieuwe O.oco'ade voor de Boterham In bussen van 1 Kilo/1.80 H Kilo 1.— X Kilo 0.55 1 Ons 0.24 2074 13 Dinsdag: Sportterrein Zoeterw. Singel. Circus Sidoli. Openingsvoorstelling. 8 A uur. Lokad de Jong, Rijosburgersingel. Openb. Vergadering Huurders en huurderassen Pasteur- straat. Halfnegen. Gebouw Soc. .Concordia". Aandeelhouders Ver gadering. Halftien 'eavond8. Woensdag: Sportterrein Zoete; w. Singel. Cirous Sidoli. 'sMiddags halfdrie, 'savonds 8V* uur. Donderdag;. Sportterrein Zoeterw. Singel. Circus Sidoli. 8Vi uur. 't Posthof. Smoking-Concert. 8 nur. Vrijdag;. Sportterrein Zoeterw. Singel. Ciicus Sidoli. 8Vi uur. Zomerzorg. 7de Abonnem.-Coucert. Zaterdag;: Circus Sidoli. 's Middags halfdrie, 'e a v o n d s 8V4 uur. Zondag;. Circus Sidoli. S1/* uur. Zomerzorg Populair Concert Koninginne- veriaardag. 't Posthof. Concert en Optreden Louise Fleuron. 8 u u r. Woensdag;, Zaterdag;, Zondag;: Bioscope Hartman. Stationsweg- 8 u u r. (Woens dag- en Zaterdag-middag 2 uur.) Noordwïjk. llGtel .Hof van Holland". 28, 29, 30 31 Augustus, Maiinée en avondconcert. MENU. Haché, Salade, "Warme broodpudding met rliumsaus. Th. Massee, tuinier, te Lisse. De nalatenschap van H. F. P. Kube, leer- handelaar, gewoond hebbende te Haarlem, overloden 11 dezer. J. P. Kottman, kruidenier, te Haarlem. E. H. de Roos, timmerman en aannemer, te Leuvenheim, gemeente Brummen. P. C. Boere, zich ook wel noemende en schryvende P. C. de Boer, rijwielhandelaar, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Amsterdam. E. J. van Oo\ien, timmerman, te Wamel. Manische Rechtbank. Uitspraken. De rechtbank heeft vrijgesproken A. J. v. d. B.} te 's-Gravenhage, beschuldigd van diefstal van twee rijwielen uit een geslo ten bergplaats te Voorburg (de eisch was drie jaren gevangenisstraf). Veroordeeld werd: C. J. v. d. K., te Wassenaar, wegens diefstal van bloembollen, tot 50 dagen ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis (de eisch was 1 maand). Bevestigd werden de vonnissen van P. G. en H. K., te Leiden, veroordeeld wegens beleediging van een politie-agent en we- derspannigheid. Geen succes. H. J. Sch., te Leiden, is onlangs bij ver stek veroordeeld tot gevangenisstraf, we gens diefstal van lood en zink van een huis, eigendom van den heer A. J. Livingstone. Tegen dit vonnis kwam hij in verzet, maar verscheen ook nu, bij de tweede behande ling niet. Na een nieuw verhoor van den heer L. vorderde de officier van justitie bekrachti ging van het gewezen verstekvonnis. Diefstal van bloemen. De politie te Wassenaar kreeg herhaal delijk klachten, dat er op de buitenplaats Diefstal te Noordwijkerhout. Beschuldigd, dat hij in het begin van Mei zich zou hebben toegeëigend een schop en een mestvork, toebehoorende aan een mede arbeider, op een werk onder Noordwijker hout, stond terecht de arbeider J. v. S.. al daar. Bekl. bekende verkocht te hebben twee schoppen, een groote en een kleinere, deze gereedschappen stonden op het werk waar hij vroeger werkte en hij wist niet beter of zij waren beide van hem. Van de mestvork wist hij niets, die had men hem wel laten zienmaar hij had da delijk gezegd, daar weet ik niets vanN die is niet van mij. Getuige L. P. de Haas beweerde evenwel, dat bekl. hem de kleine schop plus de vork had verkocht voor 25 cents. Dit ontkende bekl. hij had aan getuige alleen de schop verkocht en er bij gezegd Wat je met de vork wilt doen, moet je zelf weten, dat gaat me niet aan. Getuige P. Koreman verklaarde de groo te schop gekocht te hebben voor f 1. Bekl. had hierop geen aanmerking en deelde nu mede dat later uitkwam, dat de groote schop toebehoorde aan zekeren Schouten. Hij was toen naar dezen toege gaan had gezegd wat er gebeurd was. S. had toen gezegd: ,,Nu, als je mij dien gul den geeft, dan is 't in orde", doch het pro ces-verbaal was toen al weg. De officier van justitie meende den diefstal bewezen en vorderde 6 weken ge vangenisstraf. Bekl. hield vol niet beter geweten te heb ben of do schoppen waren zijn eigendom, van de vork wist hij niets. Uitspraak in deze zaken Vrijdag a.s. Met gesloten deuren werd behandeld de zaak tegen E. M., 49 jaar, metselaar te Katwijk-Binnen, beschuldigd van handelin gen in strijd met do goede zeden. Leiden, 26 Aug. (Vette-Varkensmarkt). Aange voerd 210 vette varkens, f0 60 a /"0.59 per kilo, licht soort f a f per kilo. Handel traag. Bodegraven, 26 Ang. Kaa9. Aangev. 312 wagens, te zameu 15080 stuks, wegende 90510 kilogram. Prijs lste soort Goudsche kaas ƒ30.a ƒ32.50, zwaardere 33.a 31.50, 2de soort f 27.50 a 29, Derbykaasprjjs lste soort 32.50 a 2desoort a Edammer kaas prijs lste soort/" a '2de soort a Leidsclie kaas het schippond. Handel matig. Alkmaar, 25 Aug. Aangevoerd 16 koeien en ossen ^240 a 370, 62 vette kalveren ƒ45 a 145; per KG. /"0-90 a 1, 37 nuchtere kalveren 10 a 30, 711 schapen f 25 a 35. Rotterdam, 25 Aug. Van Jarige Tarwe was vandaag slechts kleine toevoer, die tot de prijzen van voiige week vrij goed opiuimde. Puike Essex bracht 13 a 13.50 op, gewone kwaiiteit f 12.25 a ƒ12 75. Voor Wilhelmin 1- en Monarch-soorten werden de he te partijtjes van f 12.60 tot 13, uitge zocht, terwijl verder van f 10 25 tot 11.75 ver kocht werd. Van de Dieuwe oogst was zeer groot aanbod, welk® maar langsaam koope-s vond De kwaliteit i9 verre van droog, slechts een heel enkel partij je kan daar aanspraak op maken. Begin Beurs werden die enkellingeu uitgezocht vau 10 50 iot f 11, doch zoodra die er uit waren verflauwde de kooplust en werd tot voortdurend lager loopende prijzen ver kocht. Essex werd nog niet getoond. Wilhelmina en Monarch naar kwaliteit van ƒ8.75 tot 10.25 per 100 kil Van Rogse was mede voldoende toevoer. Alleen de d'ocge partijtjes vonden koopera vanƒ825tpt 9. Zaai-sooi ten daarboven. Gerst weinig gevraagd. Noteering *9 tot 9.50 voor de Winter en ƒ10 tot 10 25 p. 100 kilo voor de Chevalier. Haver onveranderd van ƒ8.25 tot f 7.25 p. 10 J kilo. Bruineboonen zijn a's opgeruimd te beschouwen. Koolzaad van 19.50 tot f 21.50 p. 100 kilo. Karwijzaad onveranderd 14.25 a 14.50 p. 50 kilo. Rotterdam, 25 Aug. Bnitenl. Graoen. Maïs per 2000 kilo La plata gele loco f 130. Dito Di(o Aug./ Oct-lev. 333. Dtlo Dito Sept./Dec -lev. 135. Am. mixed disp. ƒ160 Gr. Donau loco f 135. Rogge per 2100 kilo- 78/74 kilo Helena stoomend 167. 72/73 kilo Oostzee Sept./Dec.-afl. ƒ157. 72/73 kilo Petersb. loco f 162. 73 kilo Helena loco 172. Gerst per 2000 kilo. 62/63 kilo Zw. Zee loco 145. 60,61 kilo Zw. Zee Aug.-afl. ƒ1 J9.60/61 kilo Zw. Zee Bept./Dec.-afl. 140 Haver per 100 kilo 50 kilo La Plata d sp. f 7.40. 47/48 kilo Libau Oct./Jan.-afl.7.25. Alkmaar, 25 Aug. Aangevoerd 306 vette var kens. Prijs 55 a 61 ets. por KG. S -hictia ii, 25 Aug. Noteering Beurscoinmissie. Moutwijn 113 25 per Ned. vat, zonder lust en zonder de belasting. Moutwjjn traag. Spoeling per ketel ƒ150. Graau spiritus 3 a '23.25, VIeiu9se-Spiritus ƒ18* a 119, luwe Spiritus ƒ10.75 a ljimUcu, 25 Aug Metalen. (Ie b.) Straits-Tin contant 187.15/, op 3 md. 186.15/-. Chili Koper contant 69.—/, op 3/m. 69.Zink 20 12/6, Lood (Spaausch) '20 7/6 a I, promp /-. IJzer. (Ie beurs.) Clevelaud Middlesbro No. 3 contant 54/$) en op 1 m. 54/9) koopers.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 2