N». 16414 Dinsdag 26 Augustus. (£leze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. f ï.io. FEUILLETON. Blijdschap. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 7an 1o regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootere letters naai plaatsruimte. Kleine tdvertentiën ran 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden I Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Franco per post Leidt n, 26 Augustus. Heden morgen werd in „Den Burcht", door den architect den heer L. v. d. Laan, alhier aanbesteed: de verbouwing van het perceel Korte Mare 22 voor rekening der N. V. Broodfabriek „De Zeeuw" (firma Hus). De volgende inschrijvingen waren ingeko men van de he eren Joh. Th. Bik, f 38S8; H. I. Bloots f3688; G. A. v. d. Poel f3333; J, J. de Cler, f3320; F. J. Verhoog f3177; M. E. Groene wegen, f2957; W. J. v. d, Steen, f2938; J. van Klaveren f 2929; J. C. van der Steen f2882, en J. van Leeuwen, f 2800, allen te Leiden. Aan den heer Jac. Joh. van BenteD, alhier, is als laagste inschrijver gegund het bouwen van werkplaatsenmet magazijnen en bovenwoning op het terrein van -de Leidsche Duinwater-Maatschappij, aan de Haverzaklaan, alhier. De Ambachtsschool alhier stelt van 1—15 September a.s. de inschrijving voor nieuwe leerlingen wederom open. Gisteren hield de Ned. Kappers- en Barbiers-partoons-bond zijn 22ste jaarver gadering in een der bovenzalen van café Belvedère/' te Amsterdam. Vertegen woordigd waren 40 afdeelingen. Er werd medegedeeld, dat de Bond hard vooruit gaat. Twee nieuwe afdeelingen, Apeldoorn, en Schiedam, zijn gesticht. Den besturen der afdeelingen werd dank gebracht voor hun werken, in het bijzonder Leiden. De afdeeling Leiden is het afgeloopen jaar goed vooruit gegaan. De afde-eling Leiden werd Vertegenwoor digd door de hoeren A. Kouwenherg voor zitter, D. P. Weijers secretaris, J. v. Ber- kel penningmeester en Ant. de Neys, com missaris. Ds. C. A Evelein, em.-predikant, vroeger te Leiden, die het beroep naar de Ev.-Luth. Gem. te De Rijp (N.-H.) heeft aangenomen, hoopt 31 Augustus a.s. intre de in zijn nieuwe gemeente te doen. Geslaagd zijn in Den Haag voor Hoog- duitsch L. O mej. S. W. Zwart, van Noord- wijk-Binnenvoor Fransch L. O. de hee- ren G. Volkers, van Voorburg, en J. G. van Ingcn, van Weerden. Ds. D\ Fleurke, te Ter-Aar, hoopt Zon dag 14 Sept. afscheid te nemen van de Geref. Gemeente te Ter-Aar, en Zond* g 28 September 1913 zijn intrede te doen bij de Geref. Gem. te Berkel en Rodenrijs, na be vestigd te zijn door ds. H. R. Nieborg, van Bleiswijk. H. M. de Koningin woonde Zondag morgen de godsdienstoefening bij in de Wilhelminakerk in Den Haag, waarin ds. Molenaar voorging. Gisternamiddag arriveerde H. M. de Koningin-Moeder met gevolg te 's-Herto- genbosch, ten einde een bezoek te brengen aan de Nationale tentoonstelling van Oude Kerkelijke Kunst, en de opvoering bij te wonen van enkele fragmenten van het mys-_ teriespel„Die sevenste Bliscap onser Lieve Vrouwe". Er was zeer veel belangstelling aan het station. De gehecle stad had een feestelijk aanzienvan alle huizen wapperde de na tionale driekleur. H. M. de Koningin-Moeder werd verwel komd door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, mi*. A. baron Van Voorst tot Voorst, en den bur gemeester van 's-Hertogenbosch, jhr. P. J. J. S. M. van der Does de Willebois. Door het freuletje Maria Paulina van Kovel tot Westerflier, kleindochtertje van den burge meester, werd aan de Koninklijke bezoek ster een fraaie bouquet aangeboden, waar voor de Koriingin-Moéder met vriendelijke woorden en een handdruk dankre. In geieedstaande rijtuigen weid naar het ten toonstellingster rein gered en Aan den ingang werd de Hooge bezoek ster een bouquet aangeboden door het doch tertje van den heer Dorus Hermsen, onder geleide van haar moeder. H. M. dankte beiden zeer vriendelijk. Hierna werden de verschillende leden van het hoofdcomité voorgesteld, waarna de Koningin-Moeder met gevolg het tentoonstellingsgebouw bin nentrad. iï. M. begaf zich te voet naar het Casino tot het bijwonen van een gedeelte van het mysteriespel. Bij het intreden in de vesti bule "werden aan de hooge bezoekers mooi uitgevoerde tekstboekjes in perkamenten omslag aangeboden. Vlak voor het tooneel was een speciaal plankier aangelegd, waar de zetels voor de hooge bezoekers waren opgesteld. H. M. werd met handgeklap door de aanwezige bezoekers, die de geheele zaal propvol vulden, begroet. Ongeveer 5 uren verliet H. M., na zich te voren te heb ben onderhouden met de leden van het mys teriespel, de kapelaans Smulders en Hans- sene en den lieer Dorus Hermsen, do zaal en begaf zich per rijtuig naar het gouver nementsgebouw, alwaar door den Commis saris der Koningin de thee werd aangebo den, waarbij ook aanzaten de burgemeester en diens echtgenoote. Daarna begaf zich H. M. omstreeks halfzes naar het station en verliet met den trein van 5 u. 54 's-Herto genbosch. Zeer lang had H. M. zich onder houden met den kapelaan Smulders over het mysteriespel. H. M. betuigde haar hoo ge tevredenheid. De lijsten, welke ten Paleize te Am sterdam gereed liggen ter inschrijving voor de audiënties bij H. M. de Koningin, wor den Donderdag 28 Augustus, des namiddags te 4 uren, gesloten. H. M. de Koningin heeft de uitnoodi- ging van het gemeentebestuur van Den Haag aangenomen, om in den avond van 5 September het vuurwerk in de Maliebaan in de koninklijke tribune bij te wonen. Het vuurwerk zal niet aan de Oostzijde, doch aan de Zuidzijde (daar, waar het veld door de sloot van het Bosch wordt geschei den) worden afgestoken. Do kon. loge wordt gesteld in het ge deelte der Maliebaan, langs cle Boorlaan. Door het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland te 's-Gravenhage werd aan besteed het verbreeden en aanleggen van 'n wandelpad op 'n gedeelte van den Rijks weg van 's-Gravenhage naar de Holland- sche grens in de gemeente Wassenaar. Ra ming ƒ8830. Laagste inschrijver de heer A. Knijnenburg, te Scheveningen, voor ƒ8587. Gisterochtend is in Hotel „Zeerust", te Scheveningen, het vierde congres der In ternationale Vegetarische Unie door den voorzitter van het Uitvoerend Comité, den lieer Hugo Nolthenius, met een in het Fransch, Duitsch en Engelsch uitgesproken rede geopend.- De opening der tentoonstelling te Gou da is bepaald op morgen, 27 Augustus. In den namiddag zullen het tentoon sbellings- comité en de genoodigden in het gebouw der tentoonstelling bijeenkomen, waar de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland de heer E. G. baron Sweerts de Landas Wyborgh de tentoonstelling zal openen. Binnenkort, zal weder een deel van het resultaat van den arbeid der legercommis- sie gepubliceerd worden, en wel dat betref fende de opleiding van de militie bij de in fanterie. Het desbetreffende rapport is roeds aan H. M. de Koningin toegezonden. Aangenomen is het beroep naar de Geref. Kerk te Zevenhuizen door den heer J. B. Jansen, cand. te Kampen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben in plaats van mr. dr. G. W. J. Bruins, die tot hoogleeraar aai de Hoogere Handels school te Rotterdam is benoemd, tot refe rendaris, chef der derde afdeeling van de provinciale griffie, mét ingang van 1 Octo ber a.s. benoemd mr. d-r. C. O. Ph. baron Creutz, thans hoofdcommies ter provinciale griffie van Gelderland. De leder van het Vredescongres heb ben g'wteren in grootèn getale de „Oedi pus '--voorstelling te Arnhem bezocht. Na afloop heeft de heer Arnaud met een toe spraak aan Royaards een krans aangebo den. Daarna had een tea plaats op „Sons- beek" en een diner in „Musis Sacrum", waar B. en Ws. van Arnhem en dc heer Royaards aanzaten en waar vele toasten gehouden zijn. Per extra-trein te 9 u. 13 m. is het gezelschap naar Den Haag terugge keerd, uitgeleide gedaan door den burge meester en enkele Raadsleden. Tot secretaris van curatoren der Ne- derlandsche Handelshoogeschool te Rotter dam is benoemd mr. W. C. Mees, aldaar. De Amsterdamsche commissie voor Plan 1913 organiseert op Vrijdagavond 12 September a.s. een optocht van verlichte en versierde vaartuigen door de grachten. Zij hoopt dienzelfden avond tevens te doen worden tot een algemeenen illuminatie- avond. Zelve zal zij zorg dragen voor een schitterende verlichting van de z.g. Magere Brug, de oude ophaalbrug over den Am- stel, bij de Kerkstraat. Daarenboven ver leent zij steun aan de buurtvereeniging „Haarlemmerpoort en Omstreken", die de Haarlemmerpoort op luisterrijke wijze in lichtglans zal doen schitteren. De commissie zal het ten zeerste waar- deeren, indien ook de burgerij zou willen medewerken, en door het versieren en ver lichten van gevels, enz. zou willen helpen om dezen avond tot een luisterrijk geheel te doen worden De 80ste algemeene vergadering van de Ned. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken is gisteren te Groningen geopend door den algemeenen voorzitter, den heer P. van der Meuleu. Hij hield een toespraak, waarin hij er op wees, dat de Vereeniging 15 jaren geleden daar ook vergaderd heeft. Toen telde zij 51 afdeelingen met ongeveer 2000 leden, thans 330 afdeelingen met ongeveer 18,000 leden. De afdeeling Utrecht bracht in bespre king het bedanken van mr. D. A. van Eek, te Oegstgeest, als lid van het hoofdbestuur. Het bleek, dat mr. Van Eek had bedankt wegens het niet dadelijk plaatsen in onzo Gids een artikel van zijn hand. De redactie had er eerst het hoofdbestuur mee in ken- nis willen stellen. Mr. Van Eek had daar op medegedeeld, dat hij, moedeloos gewor den in zijn streven om de Ncderl. Vereeni ging te maken tot een arbeidersdrankbe- strijdersvereeniging, bedankte. De heer F. M. Schmidt, te Hilversum, vice-voorz., meende, dat achter deze kwestie ligt de kwestie van tactiek. Deze kwestio kan ech ter niet incidenteel aan de orde gesteld worden. Het hoofdbestuur is tedien aan zien niet homogeen, ofschoon ook van on- eenigheid niet gesproken kan worden. Aan den heer Van Eek bracht deze spre ker hulde voor de nobele wijze, waarop hij voor zijn beginselen strijdt. Sedert de periodieke verkiezingen kan de Gemeenteraad van De Rijp (N.-H.) wel vergaderen, doch geen besluiten nemen, wijl de herkozen leden op één na hebben bedankt en twee leden ontslag hebben ge nomen, een wegens zijn benoeming tot ge meente-ontvanger. Van de zeven leden hadden dus alleen de beide wethouders nog zitting. De vorige week vergaderde cle Raad drie achtereenvolgende dagen, doch telkens werd de vergadering na opening en rond vraag gesloten. Dit geschiedde volgens art. 49 der Gemeentewet. In de laatste verga dering echter heeft men de geloofsbrieven van de hoeren Blokdijk en Dammes (de laat ste was ondertusschen in één vacature tot Raadslid gekozen) onderzoaht. Bij het on derzoek dór geloofsbrieven van den heer Blokdijk (gekozen weth. R.-K.) moest dezo clo zaal verlaten. Het onderzoek en besluit tot toelating geschiedde aldus door een lid. De vraag is of zulks overeenkomstig de wet is, waar blijkt, dat men een dag van te vo ren besloot de geloofsbrieven later te on derzoeken wegens onvoldoend ledental. De geloofsbrieven van den heer Dammes wer den daarna door de beide wethouders on derzocht. Hier werd dus weer besluit geno men door twee van de zeven lcclen. Ged. Staten zullen deze besluiten zeker wel ver nietigen. En men schijnt in het dorp moei lijk personen te kunnen vinden, die een Raadszetel willen innemen, wat zeker wel een unicum is. Alleen csdeeapeesche can- didaten zijn te krijgen. Doch men had ook gaarne andere(„Ned.") Donderdag is er geen audiëntie bij den Minister van Financiën en Vrijdag houden de Ministers van Koloniën en Marine geen audiëntie. HAARLEMMERMEER. Zekere B., aan do Lijnden, (een oud man, die met eten hon denkar Ventende den kost verdient, kwam naJ zijn dag taaie tliuiS ten spaud-e zijn hond "uit. Jujist toen Eet dier onder de kar van daan op den weg kwam, werd liet door een aait gegrepen en morsdood gereden- Daar het nummer Van do auto beleend is, zal ge tracht worden voor don armen eigenaar van don hond teenige schadevergoeding te krijgen. HILLEGOM. Gisteren is de Hillegomscho kelinis begonnen. In do Hoofdstraat en op den Houttuin, waar het vroeger zoo gezel lig druk kon zijn, is nu niet» te zien. Alles staat op de beide pleinen vóór de O. L: School ten vóór do school 'met den Bijbel. De keTmisdrukte is nu wel gecentraliseerd, maar of het do drukte zal bevorderen, staat te bezien; het bezoek gaat trouwens met elk jaar ongeveer achteruit. Maandagavond was i.3o. 1.65. het bijzonder stil; do draaimolen was zelfd in ruste. Tegon Donderdag wordt het zeker, beter. Dan komen do grooto café's met voor* stellingen en dan zullen enkele tenten oolc wol opgebouwd zijn. KATWIJK-AAN-ZEE. Meldden wij voor enkele weken, dat een groot deel van het werkvolk, dat in do zanderij v. cl. Elshoudt werkt, tijdelijk gedaan hau gekregen, 'v in. doordat de grondwerkers in Den Haag staakten, nu deze staking is opgeheven, zijn die werklieden weer aan den gang gegaan en wordt weer met het gewone personeel ge werkt. Gisteren kwamen hier vier partijen ha ring in.afslag. Dg prijzen per kantje waren als volgt: volle haring f 19.70—f 18.20maat jesharing f 16.20f16; steurharing f 15.40— f 14.20 en makreel f 11.55—f 8.85. NOORDWIJK. Gisteravond vergaderde de afd. Noordwijk van cle Holl. Maatsch. van Landbouw in de „Poort van Klcoff". De voorzitter, jhr. W. C, van Panlmys, heette de aanwezigen welkom en in het bij zonder den rijkslandbouwleeraar, den heer A. A. Neeb, van Rotterdam, die bereid was geweest een spreekbeurt te vervullen ter inleiding van het vraagstuk„landbouw- wintercursussen". De voorzitter drukte er zijn spijt over uit, dat zoo weinig landbou wers aanwezig waren, vooral van de leclen der afdeeling. De heer Neeb, liet woord bekomend, be handelde voor do tweede maal in dezo af deeling hetzelfde onderwerp, doch merkte vooraf op, dat in den tijd, vcrloopen tus- schen zijn eerste en deze spreekbeurt al hier, er weer veel nieuws tot stand kwam op dit gebied. Stond spreker bij do vorige gelegenheid stil bij het onderwijs voor het jongere geslacht, thans kon spreker ook het onderwijs voor ouderen aan bespreking on derwerpen. In een aangename causerie ontwikkelde spreker hierover zijn denkbeelden, beslui tend met een krachtige opwekking tot me dewerking ook aan de oprichting van een dergelijken cursus. Do voorzitter zeide den heer Neeb dank voor zijn inleiding cn openclc daarna cle ge legenheid tot onderlinge besprekingen, waarvan een zeer clruk gebruik gemaakt werd. Voor den cursus voor volwassenen, waar* op cle voedingsleer zal worden behandeld, gaven zich bereids 9 deelnemers aan. Tot 10 September a.s. is gelegenheid bij den secretaris der afdeeling, den heer K. Ham, voor den cursus aangifte te doen. Nog min stens een drietal personen zijn noodig om dezen cursus te doen plaats hebben. De voorzitter wekte de aanwezigen op daartoe ieder in eigen kring, te willen me« dewerken. Ook voor den volledigeü wintercursus moet voor 10 September aangifte bij den secretaris plaats hebben. Een drietal leerlingen werd staande de vergadering daarvoor aangegeven. De notulen der voorgaande vergadering werden daarna vastgesteld. De beschrijvingsbrief voor de algem. ver gadering der Maatschappij op 11 Septem ber a.s. in Den Haag leverde voor deze af deeling geen belangwekkende besproking op, waarom besloten werd geen afgevaar digde te benoemen. De voorzitter sloot daarop, wijl van de rondvraag door niemand gebruik werd ge- maakt, deze vergadering. j» I. Marcus Windred was juist terug in Lon den, na een langdurige ontdekkingsreis in de woeste, eenzame Zuidpoolstreken. Hij was een held en vreesde bijgevolg met aan- igeboren sluwheid iedere poging, die ge daan werd om hem als een merkwaardig heid te bekijken, wat hem met grooter schrik vervulde dan alle sneeuwstormen ien nijpende koude van zijn juist afgeloopen expeditie. To midden der schokkende avonturen had één gedachte hem moed gegeven, de gedachte aan een vrouw in Engeland. Tooh had hij, toen hij haar verliet, zijn liefde &iet durven verklaren. Hij vond het on edel, een belofte van trouw te ontlokken aan een jong, luchthartig meisje, toen de twee mooie dames Nelson hem samen vaar wel zeiden. Door geen woord deed hij ver moeden, dat, terwijl de eene zuster een j£oedo makker en vriendin voor hem was, de andere een hartstocht in hem opwekte, dien zelfs de machtige ijsbergen niet kon den verkoelen. Haar zachte, welluidende tetem scheen steeds de woorden aan zijn °°r te fluisteren: „Kom weer naar huis!" Een verpletterend aantal brieven wachtte •6ITL>t toen hij zijn club binnenstapte. Vrienden feliciteerden. Couranten vroe- interviews. Uitnoodi gingen overstroom den den man van den dag. Toen hij naar den ontzagwekkenden stapel brieven stond te staren, kwam een oude bekende hem in zijn eenzaamheid storen. Kjj was in vliegende haast opweg naar een wedren, maar stopte even om den ontdekker te be zoeken. „Hoe maken zij het allen?" vroeg Wind red, verlangend naar nieuws van slechts ééne. „Preoies zooals toen je wegging". „Alles gaat nog zijn ouden gang? Veel getrouwd, veronderstel ik?" „O, jal Miss Nelson heeft een heel goe de partij gedaan. Zij is lady St. Iva; maar ik hoor, dat zij, trots al het geld van haar echtgenoot, niet al te gelukkig zijn. Hij had een vrouw moeten nemen met een ander temperament; niet een meisje met het vurige bloed van de Nelsons in haar aderen". Een oogenblik opende Windred de lip- pen, maar sprak niet. Eindelijk stamelde hij: „Ik ken St. Iva heel goed. Welke juf frouw Nelson heeft hij getrouwd?" Het gezicht van den ontdekker was strak als een masker, toen hij de vraag deed. „O de mooie „Zij waren alle twee mooi", antwoord de Marcus, op zijn tanden knarsend van ongeduld. „Och. je weet wel: clie met het lichte goudblonde haa.v en de fijne teint". Windred schrikte. „Zij waren beiden heel mooi", antwoord de hij. ..Was haar naam Patricia?" „PreciesIk kan nooit namen onthou den. Maar ik moet nu weg, naar mijn trean. Ik zie je later wel?" Marous keerde terug naar zija berg en veloppen. Bittere vrees beklemde zijn hart en de pijn, die men voelt, als men hetgeen men lief heeft als verloren moet beschouw-m. Werktuiglijk opende hij den eersten brief, die hem in handen kwam. Die was van zijn nicht, Hi 1de Montolare. Zij schreef van Pread Park, Bester, Surrey. Na oenige woorden, die een hartelijken gelukwensch bevatten, begon de brief den lezer te interesseeren. „We zouden graag willen, dat je zoo gauw je kon bij ons kwaamt. We hebben juist een prettig troepje kennissen deze week. Onder anderen zijn lady St. Iva en haar zuster bij ons, om aan een bazaar te helpen, die aanstaanden Vrijdag zal ope nen. Als je het niet. lastig vindt, tracht dan om twee uren bij de opening tegen woordig te zijn". Marcus zag op zijn horloge. Halféén. Zijn hoed en zijn brieven grijpend, snel de hij naar de deur. „Een taxi!" riep hij buiten adem den portier toe. Drie minuten later was hij op weg naar de groene grasperken en lommerrijke hoo rnen van Bester. II. De opgewondenheid was groot in het klei ne dorp, waar een open.luoht-feest gegeven werd in den tuin van de pastorie, met de vrouw van een pair em het feest te ope nen een gebeurtenis van ontzaglijk be lang van het nlaatsie De taxi, die Marous Windred van Lon den bracht, reed recht op het tooneel de- izer gebeurtenis af. Reeds rekten een me nigte dringende vrouwen de halzen uit om een enkelen blik te kunnen werpen op lady St. Iva. De ontdekkingsreiziger koos een plaats in een heel warme tent. Heftig klopten zijn polsen en hij had het gevoel of er een voorhamer in zijn hart bezig was. „Kijk, daar!" zei een stem in zijn nabij heid, „ze hebben haar een bouquet gege ven. Zeg, is ze niet verrukkelijk Ik had nooit gedacht, dat zij zoo mooi zon zijn. Kijk ze nu glimlachen. Wel, jo zou zeggen, dat haar niets ter wereld deert. Toch zeg gen ze, dat ze binnenkort van haar echt genoot gaat scheiden". Marcus sloot vast de lippen en staarde strak voor zich. Op het podium, met een bouquet in de hand, stond Patricia, met blozende wangen en schitterende oogen, keurig gekleed in maagdelijk wit. De wel luidende stem, "die hern giiinds steeds was bijgebleven, klonk nu helder als een klok je. Zij stak een korte, maar geestige speech af. Vriendelijk verzocht zij haar toe hoorders, edelmoedig te zijn; met groote kracht bepleitte zij de zaak van goedge plaatste liefdadigheid. Toen zij het podium verliet, om langs de tentjes te wandelen, wist Marcus, dat hij niet in een geschikte stemming was om lady St. Iva te ontmoeten. Hij meest, heen gaan en zijn zelfbeheer setring herwinnen: hij moest in eenzaamheid strijd voeren met zijn 9mart. Haastig keerde hij terug naar buiten, verblind door het zonlicht. Langzamerhand,toen hij den toestand,. onder de oogen zag, bleek hem de volle kracht en hevigheid van die overweldigen-, de liefde. Hij smachtte van verlangen, haar, die hij lief had, te dienen. Zou zij werkelijk ongelukkig zijn? Missohien waren het niets dan praatjes; meer waarschijnlijk echter was het maar al te waar. Plotseling schoot hem de herinnering te binnen aan het oprechte karakter van haar zuster. Als Patricia ongelukkig was, dau zou Alice het hem wel vertellen. De poorten van Proad Park waren slechts een steenworp van de pastorie ver wijderd. In een oogenblik was hij te midden der tooveraohtige kalmte van de buiten plaats, die hem vervulde met een ver frissend gevoel van rust en afzondering van de wereld. Daar lag Alice in een ruststoel, erg bleek en lusteloos tegen een achtergrond van kussens, omzoomd met breede strooken kant. „Mag ik u even storen, miss Nelson? vroeg hij, terwijl hij zacht over het gras ging. Een uitdrukking van verrassing vertoon de zioh op haar gelaat en de kleui keerde in haar wangen terug, toen zij den reiniger wolkom heette. Hij zonk in een geajiakke- lijken tuinstoel, op haar verzoek, en ge* voelde zich voor het oogenblik. alsof hij nooit weg "was geweest. In het kort vertelde hij haar Niet vaii zijn ontdekking in de Zuir1 Pook-V restera, maaT van zijn aankomst te var het gerucht, dat zijn oor had bereikt., en vat» zijn liefde voor Patricia GVordt verfdrd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1