N\ 16412 Zaterdag 33 Augustus. A0. 1913. $eze nCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Tweede Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De wettige erfgenaam. LEIDSC PRIJS DER ADYERTENTIEN: Tan 1regels ,'1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine idvertentiën van 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Cents. Yoor het incaaseeren wordt fO.05 berekend. PRIJS DEZER COURAUTt Voor Leiden per week 9 Centsper 3 maanden 1 i f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. franco per post 1.65. i -■■■■■. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 30en Augus tus e.k. de 2de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, en dat alzoo op den lsten September min stens 2/6 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN HAMEL. iVeth. Loco-Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden 23 Augustus 1913. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door JOH. HELENA MARIA GEERTR.a VAN SONSBEEK h/v. B. ROBBERS wonende te Leiden een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhou- denden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de voorlocaliteit van het perceel Prinsen straat No. 11. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN HAMEL, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 23 Augustus 1913. Leiden, 23 Augustus. De heer H. G. Nolen, e. i., alhier, ïs benoemd tot assistent voor do electro-teoh- niek aan de Tech. Hoogeschool te Delft. De levering van brandstoffen voor de "werklieden der Kon. Ned. Grofsmederij is opgedragenvoor steenkolen naai de firma iVan der Made en voor ookos aan d,e firma 'J. Osinga, Kraaierstraat, alhier. Voor heb examen schoonschrijven M. O. is te Utrecht geslaagd de heer J. Tuinman, te Alphon aan den Rijn; voor het examen boekhouden M. O. in Den Haag voor sohool- akba zijn geslaagd de heeren H. A. M. van Offeren, te Katwijk aan. den Rijn, eu, J. Schalier, te Aalsmeer. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben het besluit van den Raad van Voorburg tot niet-toelating van den heer J. H. Hansen, waartegen de burgemeester in beroep was gekomen, gehandhaafd, zoodat hij niet tot lid van den Raad wordt toegelaten. Te 's-Gravenhag© is bericht ontvangen, dat de zending van den koning van Grieken land, belast met de kennisgeving van de troonbestijging van Z. M. aan bet Neder- landsche Hof, verhinderd is om op den be stemden dag in de Residentie aanwezig te zijn ter vervulling harer opdracht. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins komen Donderdag 4 September te Rotterdam en zullen onder- meer het éta blissement te Eijenoord bezoeken. De Minister van Koloniën, de heer De Waal Malefijt, vertoeft sedert het begin de zer maand tot 26 dezer met verlof in Gelder land, vanwaar hij enkele keeren naar de Residentie kwam tot bijwoning eener verga dering v~n den ministerraad. In de gistermiddag gehouden Raadsver gadering tp Gouda werd de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1912 vastgesteld; de gewone ontvangsten op f 530,251.7872- de gewone uitgaven op f 467,893,73, en de buitengewone ontvangsten op f 138,615,05, de buitengewone uitgaven op f 144,830.81. Gisteravond hield de afd. Noord- en Zuid-Holland van de Vereeniging ter bev. der Bijenteelt in Nederland haar vergadering in oafé „De Tool" te Haarlem. Besloten werd de afdeelingen Noordwijk fen West-Friesland te ontbinden. Te Haarlem en Aalsmeer zullen propagandavargaderin- gen gehouden worden. Het bestuur stelde voor, als afdeeling lid te worden van de Handelskamer. Na toelichting door den heer Netscbetr werd daartoe besloten. Naar „Het Yad." verneemt, wordt de majoor L. W. J, K. Thomson, thans ter beschikking van den Minister van Oorlog, geplaatst bij het 12de reg. inf. en belast met hot bevel van een bataljon te Groningen. De „Belastingambtenaar" meldt, dat ambtenaren, die aan suikerfabrieken, buiten hun standplaatsen, worden gedetacheerd, alsmede de kommiezen, die bij eerste benoe ming aan een suikerfabriek worden ge plaatst, toelagen zullen krijgen ter vergoe ding van onkosten, uit die tijdelijke werk- zaainstelling, voortvloeiende. Deze zullen voor hen, die een gezin ten laste hebben, f 1.20 per dag bedragen on voor de overigen ƒ0.25 per dag. De chefs van dienst zullen, voor zoover zij kommies zijn, bovendien een toelage berekend naar 10 's maands genieten. De heer H. J. Emous, hoofd der Chr. sohool aan de N.-Z. Voorburgwal te Amsterdam, een bekend onderwijsman, heeft gisteren afscheid genomen van het onderwijs en van het bestuur der sohool. Het bestuur heeft hem een gedenkplaat aangeboden als herinnering aan de groot© eii langdurige diensten, door hem aan het Chr. Onderwijs bewezen. Naar wij uit goede bron vernemen, zal binnenkort in alle Bisdommen van ons land de Romeinsche uitspraak van bet Latijn ingevoerd worden. Een handleiding voor deze uitspraak moet reeds in bewer king zijn. Zooals men weet, gold hier tot dusverre evenals in de meeste andere landen, dat voor de uitspraak van het Latijn over 't algemeen de uitspraak der landtaal als richtsnoer genomen werd. (,,N. H. Ct."). BENTHUIZEN. De Raad heeft besloten aan Leiden concessie te verleeqen tot We ren van gas en aanleggen van gasbuizen in deze gemeente. BODEGRAVEN. Door het broeien van het hooi is een hooiberg van den heer B., op de Zuidzijde alhier afgebrand. Yoor do floraliartentoonstelling alhier waö wiel liefhebberij. Er waren veel inzen dingen en de tentoonstelling trok vele be zoekers. De bekroningen waren als volgt: Yoor groep: 1ste prijs J. Blonk, J. Oostrom ten J. Wassenaar; 2de prijs: G. Blazer, T. Verheul en H. Knijf; 3de prijs; v, d. Adel, A. Verheul, G. Kcoy. Voor geranium: lsta pr. G. v. d. Laan; 2de pr. H. Bergshoef/ 3de pr. Voorn en S. Göbel. Voor salvia: 1ste pr. W>. van Dam; 2de pr. Sloof; 3de pr.' Van Stein. Voor varen: 1ste pr. P. van Vliet; 2de pr. A. Kortenoever; 3de pr. J. Veelont-urf en J. Bunnik. Voor begonia: 1ste pr. D. de Jong, 2de pr. Ban; "3de pr. W. Verburg. Voor bloeiende planten1ste pr. E. de Ruy- tervoor bladplanten1ste pr. mevr. Le Coultre; voor rozen: 1ste pr, mevr. Douwes Dekker. Voor bouquetten van tuinbloemen: lste pr. mevr. Krusemann. Voor bouquetten van veldbloemen: lste pr. H. Blazer. Gistermorgen is pastoor Diekmann be graven. 's Avonds te voren werden de j\let- ten gezongen door pastoor Ahout, rustend pastoor van Assendelft, geassisteerd door twee paters van Woerden. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor Tholenaar, van Wassenaar, kapelaan Brouwers als diaken, pastoor Bakker, te Langoraar, als sub-dia ken; pastoor C. de Bruin, van Overschie, hield de lijkrede, naar aanleiding vanHoort allen, gij, die God vreest, welke weldaden Hij mij deed. Psalm 65, v. 15. De redenaar schetste het werkzaam leven van dezen pries ter en beval zijn ziel in de gebeden der ge- loovigen aan. Daarna werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld in het priester graf. HAZERSWOUDE. In de algemeene verga dering dor Wd 1 helmina.vereeniging is beslo ten dit jaar, wegens de onaf h an kal ijkhei ds- fees'ten, geen contributie te; heffen, dooh de leden, die het vorige jaar him kwitantie ge weigerd hebben, nogmaals in do gelegenheid te sbellon die to voldoen. Alle aftredende be stuursleden werden herkozen en in plaats van den heer P. J. Kerkvliet, die bedankte, werd benoemd de heer Wu Erkelens. De earsbe.steen-legging voor het nieuwe blectrischo gemaal heeft plaats gehad ten overstaan en namens het bestuur der Groote Hazerswoudsche Droogmakerij. De werklie den werden bij die gelegenheid onthaald op bier en sigaren. Onder groote belangstelling van onze lieve jeugd werden de brandbluschmiddelen aan een nauwkeurige inspectie onderworpen. Ook aan de brandkranetn op de waterleiding werd de nood ige attentie verleend. Gecon stateerd werd, dat de druk in het oostelijk deel van het Dorp aanmerkelijk sterker is dan in het westelijk deel. De geestdrift voor het feest van Neer- lands onafhankelijkheid neemt gaandeweg toe. De giften vloeden mildelijk en het bedrag loopt reeds over de duizend gulden, behalve de inschrijvingen voor den historisohen op tocht, die schitterend belooft te worden. Een bloemencorso wordt voorbereid, volksspelen zullen worden gehouden, een gondelvaart op den Rijn worden georganiseerd, zanguitvoe ringen worden gegeven, en bovendien een dubbele bioscoopvoorstelling, nl. op het Dorp en aan den Rijndijk. Bovendien zal in de ver schillende kerkgebouwen gelegenheid bestaan om op godsdienstige wijze uiting te geven aan de gevoelens van dankbaarheid, die in de harten leven. Da feesten zullen gehouden worden op 9 en 10 September ja.a. HILLEGOM. De onlangs opgelichte veree niging tot bevordering der pluim veefokkerij en tamme-konijnenteelt is den naam gegeven „Door Veredeling Verbetering". Het bestuur bestaat uit: W. F. Daudey (voorzitter), J. van Houten, N. Barkhout (lste secretaris), P. van Roode, A. Vlotman, P. Rut ten en J. Hartman. Een ontwerp van het reglement is in bewerking genomen. De eerste veiling wordt gehouden op Woensdag .3 Sept. asS. en vervolgens elke Woensdag om 8 uur 's avonds. De vcilingsvoorwaaxden zullen vooreerst tijdens elke veiling voorgelezen wor den. Deze weak traden weer 7 nieuwe leden toe. KATWIJK-AAN-ZEE. Vrijdag kwamen hier twee partijen haring in afslag.. De prijzen per kantje waren als volgt: Volle haring f 19.10 tot f 18.90; maatjes haring f 15.85 tot f 15.80; sbeurharing f 14.80 tot f 12.80; makreel f 11. Gisteren kwamen te IJmuiden binnen de logger K.W. 45 „Daederika" van den heer L. Parlevlict, sohipper Y. Plokker. Hoe-wel men nog niet van plan was huis waarts te keeren, had men toch de reis moeten afbreken, wijl een der matrozen, de 16-jarige De J., plotseling ongesteld was geworden. De „K.W. 45" had toen twintig last haring aan boord. Men mag dit jaar bij de haringwissohe- rij op gunstige resultaten wijzen. De prij zen blijven hoog, zoodat o.m. enkele vaar tuigen, welke voor de tweede maal bin nenkwamen, nu al een even groote besom ming hebben als verleden jaar bij het ein digen der visscherij. LISSE. Door de heeren Gebrs. Boelen is bij de politie aangifte gedaan, dat bij hen een zoo goed. als nieuw rijwiel is ontvreemd. In de gisteravond gehouden vergade ring van het H. B..G. werd besloten om ook dit jaar wear droge veilingen te houden va-n- wego de Vereeniging'. Als directeuren wer den benoemd de heeren H. Bader, te Sas- senheim, en A. de Mooy Jr., to Rijnsburg. NOORDWIJK. Onder de neringekenden is een beweging gaande om op Donderdag a.s., clen vieringsdag van Neerlands Onaf hankelijkheid, alhier, te sluiten. De feestcommissie hield gisteren met de deelnemers aan de verschillende feeste lijkheden ter viering van Neerlands Onaf hankelijkheid een bijeenkomst in het café van den heer Gordijn. Daarbij bleek, dat alle rollen, betrekking hebbend op het feit, voldoende vervuld waren, uitgezonderd die van de Frans oh e soldaten, waarvoor minder inschrijvingen hadden plaats gewonden dan gewenscht was. Niettegenstaande dit, besloot do feest commissie met de inschrijvers de feesten te doen organiseeren. Er zullen dus minder Fransohe soldaten worden opgemerkt dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. De levering der kostuums zal geschieden door het magazijn „Erato", te Leiden, terwijl de grimeering geschiedt door onzen dorpsgenoot, den heer Van dor Heyden. Het bleek bij de besprekingen, dat voor velen het ontwaken uit Morpheus' armen op Donderdag a.s. vroeg zal moeten plaats hebben. WARMOND. Het telefoonnet in deze gemeente ondergaat verandering. Er aal gebruik gemaakt worden van hooge re pa len, en tevens zullen vier nieuwe lijnqii voor den inbercomunalendienst worden aangelegd. WASSENAAR. Door omstandigheden werd verleden jaar bij gelegenheid van den ver jaardag van barones Van Pallandt geen vuurwerk afgestoken. Naar wij vernemen, zal Maandag a.s. aan het personeel van het buiten „Duinrell" een maaltijd worden aan gebeden, na afloop waarvan des avonds oen vuurwerk wordt afgestoken op den vijver bij hot heerenhuis. Zooals gewoonlijk heeft ieder dan vrijen toegang. WOUBRUGGE. Op 1 September a s., wanneer men den verjaardag onzer Vorstin zal herdenken, zal te tien uren 's voormid- dag"3 de tentoonstelling alhier feestelijk ge opend worden. Aangezien deze tentoonstelling nog een deel uitmaakt vau het Onafhankelijk- heidsfeest, zullen de feesteommissicn uiige- noodigd worden daarbij tegenwoordig te zijn. De toebereidselen zijn al in vollen gang. Een tweetal lokalen worden in gereedheid gebracht; een dertigtal jon ge dochters heb ben zich bereid verklaard bij beurten hulp te bieden. In een der lokalen zal een ca nt ine geplaatst worden, welke in mondbehoeften zal voor zien. ZOETERWOUDE. De landbouwer C. L., aan den Vliet, alhier, heeft des nacht-s onge- wenscht bezoek op zijn erf gehad.. Vier kaas. doeken en een paar klompen zijn uit het boenhok ontvi»omd. Gemeenteraad van Leiderdorp. Met den Voorzitter, burgemeester Van der Valk Bouman, zijn alle leden tegenwoordig. Na opening met gebed en goedkeuring der notulen, wordt gelezen een verzoek van de heeren C J Kapte in en C. P. Paardekoo- por, respectievelijk voorzitter en secretaris der Commissie tot viering van de honderd jarige onafhankelijkheid te Zoetcrwoude, om een bijdrage ad f 10 vcor kinderen uit dezo gemeente daar ter school gaande. Op voorstel van B. en Ws. wordt, na benige bespreking met algemeene stemmen, besloten de bijdrage te verleenen. De Voorzitter deelt mede, dat is inge komen leen verzoek van den lieer P. Ver hagen, directeur van het postkantoor, om te worden benoemd tob kantoorhouder Van het hulptelograaf- en telefoonkantoor. In ver band met 'een zoo juist ontvangen schrijven Van dien heer, stelt de Voorzitter voor, deze benoeming aan te houden tot een volgende vergadering, waartoe wordt besloten. Vervolgens is aan de orde de voorloopigo Vaststelling der gemeen tcjrokening over 1912. De lieer Boot brengt, namens de Commis sie van Onderzoek, rapport uit en blijkt, dat door haar geen aanmerkingen zijn gemaakt en stelt zij vcor de rekening voorlobpig vast te stellen in ontvang op f 21,472.9572» in uitgaaf op f 19,140.63 en alzoo met een batig saltlo van f 2332.3272- Mot algemeene stemmen de wethouders stemmen niet mede wordt liiertoe besloten. De Voorzitter brengt in herinnering, dat van dit saldo roods vierhonderd gulden is gebracht op den dienst 1913. De begroeting voor 1914, die aan de leden zal worden toegezonden, wordt overgelegd. In verband met de wet van 20 Juni 1913 (Staatsblad No. 294) wordt vastgesteld oen verordening, bepalende de uren, waarop het 50) Rex Castle stiet een korten lach uit. Al pratende waren zij ongemerkt de kloof ge heel doorgeloopen en op het smalle voet pad uitgekomen, da-t naar het huisje van 'Macfee voerde. Het begon een beetje te regenen. Werktuiglijk versnelden zij hun tred. „En welk antwoord denk je dien door trapten booswicht te geven?" vroeg Rex na een lange stilte. „Ik kan het niet aanhoor en, dat je zoo 'over hem spreekt. Je moet ridderlijk ge noeg zijn, om zelfs den man, die jé mede dinger zou kunnen worden, reohtete Jaten [wedervaren". - „Mijn mededinger? Dat is hij niet. Je hebt mij lief, mijn Maggie, en je veracht hem evenzeer als ik. J e trouwt met mij en niet met hem. Dat is zeker, wat er verder bok twijfelachtig moge zijn in deze zaak, fcooals de identiteit van dat ondernemende heerschap, dat bij jou voor een held wil doorgaan". „Mijnheer Castle ik wil niet meer na-ar 35 luisteren „Nu, dan zal ik voorloopig zwijgen. Laat ik de verzoeking van nog iets te zeg gen vermijden door in die pachters woning ben schuilplaats te zoeken tegen den re- gon. Ik wil niet hebben, dat je kletsnat iwordt, al bezie je de zaken nu eenmaal fran een heel ander standpunt dian ik". Mag snelde door den regen, die nu in fcroomen neerviel, langs het voetpad naar Macfee's woning. Het was een flinke bui, en toen zij het huisje bereikten, zagen zij, dat men niet slechts de benedenhelft, maar ook de bovenhelft van de deur gesloten had om te zorgen, dat het niet naar binnen zou regenen. Rex klopte met den knop van zijn stok tegen de deur. Eerst w_rd er niet geant woord. Maar toen hij voor de tweede maal klopte, opende juffrouw Macfee de deur en in de keuken riep een stem: „Kom binnen, jonker Douglas, kom binnen...... kom hier maar schuilen tegen den regen. Ik wist wel, dat u het was en niemand anders, jonker Douglas, ofschoon het nu bij-na zeventien jaar geleden is, dat u voor het laatst een voet in mijn huis hebt gezet". Maggie wendde zioh tot hem. „Wie ben je?" riep zij. „Dat zal Macfee je wel zeggen. Hij heeft de gave van het Tweede Gezicht. Hij zal je wel verbellen wie ik ben.Hij zal je zeggen, dat ik Douglas Athol ben, die hier is gekomen, om niets anders op te eiscken dan zijn Magzijn eigen lieve Mag". XXV. Mag stond sprakeloos. Allerlei gedach ten bestormden haar. Zij keek eerst naar den man, die juist had gesproken, en toen naar Macfee. Gelukkig bleef deze laat-ste doorpraten, zoodat zij tijd had om ©enigs zins van haar verbazing te bekomen. „Iedereen dacht dat u dood was, jon ker Douglas; maar ik wist wel, dat u nog leefde, mijn beste jongen!" riep hij. „Meer dar. eens heb ik u immers gezien met mijn eigen oogenik zag u dan door de sbra ten van een Oostersohe etad gaan, tusschen. al die donkere mensohen, ofschoon u zelf nu bijna even donker is als zij. Neen, en niemand wilde me gelooven, jonker Dou glas, niemand behalve Sir Drummond Mijnheer Forbes geloofde ten minste maar half wat ik van u en die zwartjes zei". „Toen ik me schuil wilde houden, zoo dat mijn vader me niet zou vinden, dacht ik dadelijk aan jou, Andries", zei de an der. „Dat Tweede Geciah van je maakte mij soms wel een beetje ongerust. Maar ik begreep, dat mijn vader jou toch nooit zcu vragen hem te helpen mij te zoeken als hij er ooit aan dJaoht mij te zoeken". „De oude man was te trotsoh om te zeggen wat hij dacht, jonker Douglas", zei Andries. „Maar zijn bediende hebben mij meermalen gezegd, dat ze hem dikwijls tot lang na middernacht in zijn kaïn er heen en weer hoorden loopenja, en dat vele jaren achtereen. Dan dacht bü aan u, jonker Douglas... diaar twijfel ik niet aan, wat de andere mensahen er ook van •zeggen. Hij is heel slecht voor u geweest, toen u nog bij hem was, jonker Douglas; maar toen u weg was, werd hij een ander meuseh. De pit was er uit, en na een paar jaar behoefde men het Tweede Gericht niet te hebben, om hem dadelijk aan te zien, dat zijn dagen geteld waren". „Misschien ben ik te haastig geweest met hem te verlaten, Andries. Tk heb later dikwijls bij me zelf gelegd, dat ik meer geduld met hem had moeten hebben". „Ik geloof niet, dat iemand het bij hem zou hebben uitgehouden, jonker Douglas. Ja, ja, de landheer was wel een Hardvoch tig mensch". Mag zag Rex gmeeÜend aan. Hii begreep haar blik en fluisterde den pachter eeuige woorden toe, waarna deze knikte en met zijn vrouw in een kamer verdween. „MagMag, zeg me, dat je me ge looft!" riep Rex, toen zij weer met elkaar alleen waren. En hij nam haar hand in de zijne. ,,'t Is alles zoo vreemdzoo wonder lijk zei zij. „Ik kan er me nog niet in denken. Vergeet niet, dat een andere man mij een paar dagen geleden in vertrouwen heeft gezegd, dat hij Douglas Athol was". „Twee dagen geledon heeft de sohurk mij hetzelfde gezegd". „Maar waarom zou hij dit joujuist jou, verteld hebben?" „O, ik begreep zijn toeleg dadelijk: hij had natuurlijk opgemerkt, dat jij en ik het best samen konden vinden en nu wilde hij een beroep doen op mijn edelmoedigheid, in de hoop, dat ik het veld voor hem zou ruimen, zoodat hij, het Tijk alleen zou heb ben. Hij zei bij zichzelf: „Dat is er een, die mij in den weg kan staan, dus het zal verstandig zijn een beroep te doen op zijn edelmoedigheid l Als hij werkelijk van Mag houdt", hij noemde je altijd brutaalweg Mag, als hij over je sprak, tot ik daar een stokje voor stak zal hij te edelmoedig zijn, om niet te willen meewerken tot een plan, dat zal voorkomen, dat haar vader zijn huis uit wordt ge>zet". Zoo redeneer de hij, de nietswaardige, en dus besloot hij mijn edelmoedigheid eens op de proef te stellen". „Hij heeft me gisteravond dat verhaal gedaan", zei zij. „O Rex „Je deedt beter me dadelijk Douglas te noemen. Jij bent de eerste, die dit na vele, vele laren weer doet".. „Ben je werkelijk Dougla-swerk© lijk? Het lijkt me een droom". „Ik verzeker je, lieveling, dat het dik» maal geen droom is". „Maarmaar, de ander dan?" „Hij is een brutale bedrieger, Mag". „Hij is misschien een bedrieger voor zoo ver het zijn aanspraken op het landgoed geldt; maar je moet niet vergeten, dat hij, toen hij zag, dat ik in gevaar verkeerde, bijzonder moedig is opgetreden." „Zoo? Ik heb dit- Kwestie eens overdacht, en mijn vriend Keith heeft dat ook gedaan, en we zijn beiden tot de conclusie gekomen, dat dit een andere schelmenstreek van hem is. Dat hij jou trachtte wijs te maken, dat die Italiaanscho baron de hand in het spel had, heeft mij van 't begin af aan argwaan ingeboezemd." „Hoe is het mogelijk? En hoe wist hij al die bijzonderheden van den vermisten erf genaam?" „Maar, lieve Mag, de couranten waren een paar jaren geleden immers vol van de op roepingen van Forbes! Ik heb er verschei den zelf gelezen. Die deugniet heeft ze mis schien ook gelezen, of een van die dagbladen die er op uit zijn sensatiemakende nieuwtjes te brengen in verband met een of anderen aristocratisch en naam, hebben hem op de hoogte der nader© bijzonderheden gebracht. Heb jij zelf nooit zoo'n artikeltje gelezen, waarin de manier, waarop Craig Athol in het bezit van je vader kwam, werd opgcra-- keld?" „O ja, dikwijls. En je denkt, dat..." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1