flo. 16404 Donderdag 14 Augustus. A°. 1913. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. f 1.10. 1.30. FEUILLETON. De wettige erfgenaam. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1o regels ,'1.05. Iedere regel meer f 0.17^. Grootere letters naai plaatsruimte. - Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oents contant! elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasBeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oentaj per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post HINDEBWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de firma TIELE- I MAN EN DROS, om vergunning tot uit- I breiding der fabriek van verduurzaamde le- I vensmiddelen door het bijbouwen van een I magazijn en een kooklokaal bij de bestaan- I de fabriek aan de Middelste gracht, Sectie I I No. 2495, waarin geplaatst worden twc« 1electromotoren, elk van 10 P.K., tot het I in beweging brengen van twee liften. Gelet op de artt 0 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, I dat genoemd verzoek met de bijlagen op I de Secretarie dezer gemeente ter visie ge- Ilegd isalsmede dat op Donderdag 28 Aug. I a. b., 's voormiddags te elf uren, op het I Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven II om bezwaren tegen dit verzoek in te I brengen, terwijl zij er de aandacht op ves- I tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn I zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hin- I derwet voor het gemeentebestuur of een I zijner leden zijn verschenen, ten einde hun I bfzwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Weth. Loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Augustus 1913. Leiden, 04 Augustus. Met ingang van 1 September is bij Kon. bosluit- benoemd tot technisch amb- I tenaar tweede klasse bij den Raad van Toe- zicht op de spoorwegdiensten de heer J. C. Pannekoek, alhier. In Den Haag is geslaagd voor het exa men handteekenen L. O. do heer A. van Remmen, van Zoeterwoude. De heer Van Remmen is leerling van den cursus van den heer W. O. A. Ridderhof, alhier. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van L de Ver. van Kantoor- en Handelsbedienden werkzaam in het Bloembollenbodrijf, te Sas- senheim en van „Het Groene Kruis", te Warmond, en de gewijzigde statuten van de afd. Boskoop der Z—H. Vereeniging ,,Het Groene Kruis" te Boskoop. Bij een te Londen gehouden tentoon- I stelling van gladiolussen zijn bekroningen toegekend aan de volgende inzendingen uit Nederland1ste prijs voor groep laat- bloeiende gladiolus firma M. van Waveren lste pr. voor 24 verscheidenheden K. Vclt- huyszilveren medaille aan C. F. V. van Zanten, allen te Hillegom, voor de beste nieuwe gladiolus; 2de pr. P. van Deursen, te Sassenheim. Men meldt uit 's Gavenhage De Raadsleden Nijpe-ls, Van Sa-ndick, Vas Dias, Deen, Bourdrez, Kessler, War- neke en Ten Hage hebben amendementen voorgesteld op de ontwerp-verordeningen I .voor het middelbaar onderwijs, strekkende om door het stellen van een grens voor het aantal lesuren een waarborg te geven, dat door de leeraren niet wordt toegegeven aan cle verlokking, om een tweeden werkkring, te vervullen, door het aannemen van een leeraarsbetrekking aan een andere onder wijsinrichting. Zij meenen, dat die waar borg aanwezig behoort te zijn bij den grond slag, dat de werkkring een leeraar, die het aangegeven maximum der lesuren heeft, ten volle in beslag neemt, eensdeels door de te geven lessen zelf, anderdeels door de voorbereiding, het correctiewerk en de vak studie. Het geven van lessen thuis aan enkele leerlingen zal veroorloofd blijven volgens het voorstel. Om niemand in verkregen rechten tekoit te doen wordt voorgesteld voor de reeds verleende vergunningen de gestelde greps van het aantal lesuren niet van kracht te verklaren. Volgens het ,,D1 ld." zal in den ochtend van den vijfden September a. s. op Plein 1813 in Den Haag een huldebetooging plaats hebben voor de mannen van 1813. Deputaties van een aantal Oranje- en nationale ver- eenigingen, ten getale van een 4 a 500 per sonen, zullen, vóór de historische optooht be gint, bij het monument een lauwerkrans neerleggen. Het bestuur van „De Witte" in Den Haag is voornemens het gebouw te ver- grooten door de in de richting van het Mauritshuis daaraan grenzende perceelen, die sedert, ecnigen tijd in haar bezit zijn, te doen afbreken, en op de plaats daarvan een nieuwen vleugel aan het Sociëteitsgebouw te doen verrijzen. Die vleugel zou echter, volgens do ontworpen plannen, zóó hoog worden, dat B. en Ws. het raadzaam oor deelden het advies van de directie van het Mauritshuis in te winnen over de vraag, of een zoo hoog gebouw, zoo dicht nabij dat Museum staande, niet van nadeeligen in vloed zou zijn op de verlichting der schil derijen in het Mauritshuis. Naar „Het Vad." verneemt was de di rectie van oordeel, dat dit zeer zeker het geval zou zijn. Op dien grond is aan het be stuur der Witte Sociëteit de gevraagde bouwvergunning geweigerd. Het zal dus den te bouwen nieuwen vleugel aanmerke lijk lager moeten maken. Werd onlangs gemeld, dat mr. L. H. W. Regout, na zijn aftreden als Minister van Waterstaat, te 's-Gravcnhage blijft wonen, dit kan in zoover aangevuld wor den, dat hij slechts gedurende de herfst- en wintermaanden zijn woning aan het Bezui- denhout met zijn gezin zal blijven betrek ken. Het overige gedeelte van het jaar zal de familie Regout haar landgoed in Limburg gaan bewonen. B, en Ws. van Haarlem hadden den Raad voorgesteld, om aan de feestcommissie 1913 f 2500 subsidie te geven, een even groot bedrag als van het comité voor „Plan 1913" i6 gegeven. E-r kwam Woensdagmiddag veel verzet tegen een dergelijk subsidie, omdat niet gebleken is, diat de burgerij aan deze feestviering zal bijdragen. De heer Nagt zaam (soc.-dem.) betoogde daarbij, dat de onafhankelijkwording van ons land in 1813 nu niet een feit was, dat met feestviering behoort te worden herdacht. Besloten werd, door aanneming van twee amendementen van die heeren Modoo en Schram, om geen f 2500 te ge-ven, doch ten hoogsfte 1500, of zooveel als het comité zou kunnen bij elkaar brengen uit giften van particulieren. Door cle Regeering is het salaris van den Haarlerosdhen commissaris van politie verhoogd met 500 gulden, ondanks de Raad, in geheime zitting zich daartegen heeft verklaard. Toen deze mededeeling aan den Raad gedaan werd, heeft de heer Thiel opgemerkt, dat de Raad, daar over bij de begrooting der gelden zou moeten toestaan en hij zijn stem zou laten afhangen van het feit, of door den burgemeester aan dc Regeering is over gelegd een verslag van het besprokene in de Haarlemsche Gemeenteraadszitting. De Raadsvoorzitter heeft thans aan den Raad meegedeeld, dat hij, hoewel niet daar toe verplicht, bereid is het deel van zijn ka binetschrijven dat daarop slaat, voor te lezen in geheime zitting. De heer Thiel deel de mede, dat hij daartoe geen voorstel zal doen. Dat is begrijpelijk, wijl de hoer Thiel bij de behandeling van de begrooting geen. deel meer uitmaakt van den Raad, daar hij zijn ontslag heeft genomen. Nadat de Raad reedis in een vorige verga dering in een beginsel had uitgemaakt, dat een reglement voor de ambtenaren zou wor den ingevoerd, heeft hij gistermiddag de helft van het ontwerp der commissie ad hoe en de talrijke daarop ingediende amende menten behandeld. De commissie, wier voorstellen verde digd werden door mr. Thiel, had wel suo ces, want bijna alle amendementen, inge diend door B en Ws. en de heeren Nagt zaam en De Braai, werden verworpen. Alleen werd aangenomen een amendement van den heer Weyland, o»m alle hoofdambte naren te stellen buiten toepassing van het reglement. Verworpen werd o. a. een voorstel van den heer Nagtzaam, om den arbeidstijd te stel len op 48 uren. De maximum-arbeidstijd werd thans vastgesteld op 60 uren. Verwor pen werd eveneens een amendement, om de saLarisverhoogingen te stellen op f.100 in plaats van f50 (voor salarissen bon eden f 3000). Ten sTotte staakten de stemmen over een voorstel-Modoo, om de regeling va-n de arbeidstijden voor de ambtenaren, die door loopend dag-, naoht- en Zondagsdienst heb ben, te doen geschieden bij Raadsbesluit. Het maken van een fundecringsput en bijkomende werkzaamheden te Vlissingen is opgedragen aan Gebrs. Dessing, te Gouda, voor 186,,900. De raming was 192,000. Door het bestuur van den Amstcrdam- schcn Christelijken Besturenbond is aan don burgemeester aldaar een schrijven gericht van den volgenden inhoud Het bestuur van den Amst. Chr. Bestu renbond kennis nemende van de bij do „Staatscourant" No. 181 gevoegde beschik king, waarbij de personen werden aangewe- zon, die ouden van dagen bij het aanvragen eener rente, als bedoeld in de artt. 369 en 370 der Invaliditeitswet, behulpzaam zullen zijnconstateerende, dat, voor zoover het Amsterdam betreft, van de 22 benoemde personen slechts één tot de Christelijke par tijen behoort, niettegenstaande er meerde ren van die partijen ter benoeming aan den burgemeester waren voorgesteldoverwe gende, dat de burgemeester het zelfs niet noodig heeft geoordeeld, sollicitanten of aanbevolenen van de Christelijke partijen op te roepenspreekt zijn leedwezen uit over de achteruitzetting der mannen van de Christelijke partijen, in dezen aange daan en besluit, deze motie ter kennis te brengen van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, van den burgemees ter en van het publiek. Men schrijft ons uit Amsterdam Men herinnert zioh een bericht, dat on langs éioor de pers ging, als zou dr. J. Th. de Visser die door zijn nietdierkie- zing tot lid der Tweede Kamer wederom in de termen gevallen is voor een be roep begeerd worden bij de Herv. Kerk te Amsterdam in een der bestaande va catures. De kiesvereeniging „Het Evangelie" (heb college, alwaar de naam van dr. De Vis ser was opgegeven als oandidaat-predikant) heeft thans vergaderd en over dit voorstel gesproken. Er bleken te ernstige grieven tegen dr. De Visser te bestaan, om hem de gelegen heid te bieden wederom in «zijn vroegere functie te worden hersteld. Zoo werd door een der leden opgemerkt, dat dr. De V. indertijd gezegd had: „Het predikambt is mij het liefsten kort daarop tóch de Kerk verliet en Kamerlid werd. En een ander lid meende, dat de Amster- damsohe Gemeente geen „toevluoht voor daklooze dominéés'mocht zijn. Mot 13 stemmen tegen, 5 stemmen vóór en 2 stemmen blanco werd de naam van dr. De V. van de candidatenlijst afgevoerd en als drietal geformeerd: dr. J. F. Bee- rens, te Doesburg; ds. J. H. Wolters, te Heemstede, en ds. F. Breen, te Numans- dorp. Daar deze ethisohe kiesvereeniging „Het Evangelie" het eenige ooilege was, dat dr. De Visser de kans geven kon wederom predikant te Amsterdam te worden, aan gezien de andere orthodoxe kiesvereeniging ultra-gereformeerd en cle derde modern is, blijkt thans de pas afgesneden. Voor de betrekking van havenmeester der gemeente Vlaa-rdingen, hebben zich niet minder dan 140 sollicitanten aange meld. De rechtsche partijen te Zieriksee heb ben besloten voor de verkiezing van een lid der Prov. Staten vacature-mr. A. J. F. Fokker geen candidaat te stellen. AARLANDERVEEN. De Raad verga dert Zaterdag 16 Augustus, des morgens te halfelf. ALPHEN. In het hotel „St.-Joris" werd gisteren ten overstaan van notaris R. v. d. Berg, van Oudshoorn, het woon- en winkel huis, staande aan de lage zijde, van den heer Joh. Vcrduijn, dat in bod stond op ƒ4500, niet afgemijnd. Het woonhuis in cle Julianastraat be woond geweest door wijlen den heer J. Oosthoek, dat met arbeiderswoning, schui tenhuis en stalling in bod stond op 10,680, werd afgemijnd op 1000. Kooper de heer H. Laros voor de diaconie der Ned.-Herv. Kerk, met het doel aldaar een weeshuis te doen verrijzen. De perceelen hooi- en weiland gelegen in het Rietveld, werden gekocht voor ƒ16,670 door den heer D. v. d. Akker Jz. alhier. BODEGRAVEN. Ged. Staten hebben het bes1 uit van den Gemeenteraad om cle open bare lagere school in De Meye op te heffen niet goedgekeurd. HILLEGOM. Gisteravond is door ver schillende fokkers van konijnen en pluimvee een vereeniging voor Hillegom en Omstre ken opgericht, met het doel voor deze clie- 1.65. !UL VB ren hoogere prijzen te bedingen, een weke- lijksche veiling te houden om te zijner tijd een tentoonstelling te organiseeren. Nadat een voorloopig bestuur was gekozen en de contributie vastgesteld, besloot men zeer spoedig weer een vergadering te beleggen. KATWIJK-AAN-ZEE. De levering van het meubilair voor de nieuwe zaal, be staande uit 56 banken, kapstokken cn plat form met katheder is aan den kagsten in schrijver gegund, den heer Joh. Verloop, voor 967. Gisteren kwamen eenige partijen ha ring aan den afslag. De prijzen waren voor volle haring ƒ19.80 tot ƒ18.40; maatjes-ha ring ƒ14.15 tot ƒ13.65; makreel 9 tot ƒ11.65; steurharing ƒ16.20 tot ƒ15.45. Dezer dagen heeft de Katwijksche Har monie een ommegang gemaakt met het doel om door een te houden collecte haar leege kas wat aan te vullen. Het resultaat daar van is geweest, dat de collecte opbracht on geveer SO. Dc uitvoeringen in de tent zul len waarschijnlijk Vrijdagavond een aan vang nemen. Als voorgangers van de Duitsche Gods dienstoefeningen zal a.s. Zondag in do plaats van Pastor Vömcl, die vertrokken is, optreden Pastor Friederich Buschmann, van Feltow bij Berlijn. LEIDERDORP. De 4-jarige J. J. Z. go- raakte te water en werd eenige oogenblik- ken later levenloos opgehaald. LISSE. De Raad komt Maandag 18 Augustus a.s., des voormiddags to halfelf, in openbare vergadering bijeen. VOORSCHOTEN. Gisteren herdacht do heer S. de Bruin onder zeer veel blijken van belangstelling en sympathie, zoowel van zijn chefs, als van mede-arbeiders en vrien den en niet het minst van zijn patroons, den dag, waarop hij voor 25 jaren bij do firma J. M. van Kempen en Zn., Kon. Ned. fabriek van Gouden en Zilveren werken, alhier, in dienst trad. Des morgens door zijn patroon in diens werkkamer ontvangen, werd hij door den hoer J. M. van Kempen minzaam toege sproken en gefeliciteerd, alsmede hem een enveloppe met inhoud ter hand gesteld, ter wijl hij in dc gelegenheid gesteld werd, den dag verder in huiselijken kring te vieren. Door den jubilaris werd voor al die be wijzen van vriendelijkheid cn welwillend heid bedankt. Het zij den heer De Bruin gegeven in goede gezondheid en met opgewektheid, dezen voor hem en de zijnen heuglijken en onvergetelijken dag tot in lengte van jaren te mogen herdenken. WARMOND. Morgen worden te Haarlem door Z. D. H. den Bisschop de volgende studenten van het groot-Seminarium tot priester gewijdTh. Buys, J. Th. van Ga len, W. W. van Leeuwen, J. B. Hendrix, J. D. van Emmerik, G. J. U. Kerkvliet, P. H. Bangert, J. P. Verhaar, F. P. H. Goos- sens, G. P. van Zuylcn, A. de Wildt, P. J. Aarts, H. P. van Geest en W. M. Bosch. ZEVENHOVEN. Ged. Staten van Zuid- Hollancl hebben opgeheven de gesloten-ver klaring van den Ouden Zevenhovenscheweg onder Zevenhoven, voor zooveel betreft het gedeelte tusschen den Nieuwen Zevenho- venscheiveg en de R.-K. kerk, staande in cle buurtschap Noordeinde, voor alle motorrij tuigen op meer dan twee wielen. 42) „En ik herhaal, dat zulk ©en edelmoe digheid u tot groot© eer strekt. Maar daar u er toch zoo over denkt, zou ik nu ook mogen vragen of het ook uw plan is terug te keeren naarnaar de. plaats, waar u vandaan komt, zonder uw werkelijken naam te noemen?" „Kunt u niet ziem dat er nog een mid denweg bestaat, mijnheer Forbes? Kunt u niet zien, dat er een manier bestaat, waar op alles zich ten goede kan schikken?" ,,Kunt u de manier zien? Hoe staat heb dan met het meisje, mijnheerDou glas? Heeft u met haar reeds gezinspeeld op wat u in het hoofd hebt?" „Wa£ ik in het hart héb, bedoelt u. Ik heb alle reden, om te denken, dat ,ais de hoop-, die ik in mijn hart omdraag, ver wezenlijkt wordt, alles nog goed kan wor den voor ons allen". „Vergeef een ouden man zijn nieuws gierigheid. Maar zou ik u mogen vragen of u denkt, dat uw kansen goed staan bij het meisje?" De ander fronste het voorhooofd. Er ver liepen eenige minuten vóór hij antwoord de: „Ik vond het niet verstandig haar reeds te toonen wat ik voor haar voel Begrijpt u niet wat er me van terughield? Begrijpt u niet, dat ik vreesde, dat de dankbaarheid de dankbaarheid om een denkbeeldigen dienst meer dan de lief- do, er haar toe zou bewegen mij een gun stig antwoord te geven? En lieVeT dan naar om die reden mijn vrouw £e zien wordcu, zou ik haar en dit plekje, dat ik zoo liefheb, den rug toedraaien, om mij opnieuw te gaan begraven in de onher bergzame oorden, waar ik vandaan kom. Ik weusoh soms, dat ik. er niet juist bij was geweest, toen zij in gevaar verkeer de; ja, dat wensch ik soms vurig, mijn heer Forbés". „Nu, nu, dat is geen goede manier om de zaak te beschouwen. Als u er niet ge weest was, a propos, hoe kwam u daar juist op die plek, mijnheer Douglas?" „Dat is heel eenvoudig. Ik moet be kennen, dat, toen ik toevallig hoorde, dat mijn vader gestorven was en Sir Drummond hem als heer van Graig Athol had opge volgd, ik besloot alles maar te laten zooals het was en er mij niet mee te bemoeien. Nooit had ik eenig verlangen deze plek weer te zien. Maar toen ik in Engeland terug kwam, hoorde ik heel veel van mijn nichtje ik zag nu en dan, in het ver slag van een of ander feest, haar naam en zoo werd het verlangen haar te zien steeds sterker. Ik kwam te weten, dat zij in Yokshire hij haar tante, mevrouw Egre- mont, logeerde en dus begaf ik mij ook daarheen, in de hoop een glimp van haar te zullen zien. Ik slaagde. Op een dag zag ik haar te paard uitrijden zij had natuurlijk geen oogen voor mij en dit was mij genoeg! Ik werd op het eerste gezicht op haar verliefd. Ik zag haar een tweeden en een derden keer. Op een mid dag, toen ik weer eens te paard over de heide zwierf, en van ganscher harte hoop te, dat ik weer een gelegenheid zou hebben haar te zien, had dat avontuur plaats, dat mij de kans bood, waarnaar ik zoo vurig had verlangd, doordat het mij met haar in kennis bracht. Maar ik zeg u nog eens: ik wensch soms, dat iemand anders en niet ik aanspraak mocht maken op haar dankbaarheid". „U verdient het geluk, dab u te beurt is gevallen, niet, als u er zoo over denkt. Maar gelooft u ook niet, dat er veel meer achter dat heele avontuur schuilt dan men zoo oppervlakkig zou zegigen?" De ander keek behoedzaam om zich heen, alsof hij er zich van wilde vergewis sen, dat niemand hen kon hooren. Toen fluisterde hij; „U vergist u niet, mijnheer Forbes, 't Heele plan is, volgens de bekentenis van een dier kerels, uitgegaan van dien Italiaanschen baron". „Dat nooit! Hij was midden op den Atlanbischen Oceaan, toen het gebeurde". De ander lachte. „Dat is misschien nog zijn allerslimste zet geweest. Hij ging hee-n en dus scheen het een onmogelijkheid, dat hij er in be trokken was. Ik heb die ellendelingen, die hem hielpen zijn plan te volvoeren, ge dwongen mij alles te bekennen. Maar zoo als u weet heb ik dadelijk begrepen, dat ik, als ik hier partij van trok, hierdoor aanleiding zou geven tot een soort schan daal, misschien zelfs tot een politiek con flict, want de ke-rel was, geloof ik, ver bonden aan de legatie. Forbes sloeg hem eenige oogenblikken zwijgend gade. Toen zei hij: „TT hebt heel verstandig gedaan. Wie weet of cr door üw tact geen Europeesche oorlog voorkomen is? Juist zulke schijn baar onbeduidende kleinigheden zijn soms oorzaak dat er een allerverschrikkelijkste strijd ontbrandt. „Ik kan de ontvoering van juffrouw Athol niet zoo 'n onbeduidende kleinigheid vinden, mijnheer Forbes". „Ik vraag u wel excuus, mijnheer, u en haar. 'b Was een zéér ernstige gebeurte nis. Ieder, die er in betrokken is, zou met dwangarbeid zijn gestraft, vergeet dat niet". „Ik heb dat niet vergeten. Maar denk eens aan het schandaal, dat er van geko men zou zijn, als wij de zaak voor heb ge recht hadden gebracht. De couranten zou den er over geschreven, de tijdschriften zouden er geïllustreerde artikelen over gepublioeerd hebben. En dan de praatjes! De booze wereldWant er zijn altijd men- sohen, die in zoo'n geval de meeste schuld aan het meisje geven. O, ik heb dat alles dadelijk begrepen. Maar ik moet er bij voe gen, dat het me vreeselijk aan het hart ging, die schavuiten ongestraft te zien weg trekken". „Dat begrijp ik. Maar om terug te komen op u-zelf, is er niets, dat ik voor u kan doen?" „Ja, één ding, en dat is: er over te zwijgen. Ik geloof, dat de volgende week een beslissing zal brengen. Ik geloof, dat alleen mijn angstvalligheid, mijn ellendige angstvalligheid mij in den weg staat. En één ding staat bij mij onherroepelijk vast: ik wil niet, dat haar dankbaarheid invloed zal uitoefenen op haar besluit. Zoolang zij nog vervuld is van hét gevoel verplichting aan mij te hebben, zoolang moet ik zwij gen. En zoolang moet u ook zwijgen, mijn heer Forbes. Als u nu sprak, zou dib ern stige, misschien onherstelbare gevolgen kunnen hebben". Forbes schudde Ëèt hoofd. Zulke ridderlijke mensehen hooren niet thuis in de twintigste eeuw", zei hij. „Men kan hen er niet gebruiken. Gelukkig, dat er niet veel zijn zooals u, anders zou den wij, advocaten, onze kantoren kunnen sluiben. Maar ga uw gang, ga uw gang. Ik zal zelfs met Sir Drummond meb geen woordje zinspelen op wat ik weet". „Ik wist, dat ik u kon vertrouwen", zei de ander zacht, want zij hadden nu de plaats hunner bestemming bereikt. Bertha Isfield zat juist met Mag in de groote hall en zij lachte op de haar eigen, veelbeteekenende wijze, teen de twee hee ren binnenkwamen. „Niets geen aardig meisje, die juffrouw Isfield", zei de jongste van het tweetal, toen zij het kamertje, waar zij hun hoeden en jassen konden ophangen, waren binnen gegaan. „Neen, niets geen aardig meisie". „Een heel intelligent meisje", zei For bes. „Eenheel intelligent meisje". XXI. De heer Forbes was zeer energiek. Na de lunoh ging hij op M-ag af en vroeg of zij lust had, hem dien middag te vergezel len op een wandeling naar Inchgarry, waar de familie Keith woonde, en hij zag niet zonder belangstelling, dat zij bijna op sprong van vreugde bij da.t voorstel. Ja, zij kreeg zelfs ©en kleur van blijdschap en hij was niet ijdel: hij vleide zich geen oogen blik met de gedachte, dat zij bloosde van verrukking, bij de gedochte eenig© uren in zijn gezelsohap te zullen zijn. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1