A°. 1913. @eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. L13 wettige erfgenaam. Dinsdag 12 Aiigustns. Van 1O regels ,'1.05. Ieilere regel meer f 0.171. Grootera letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Cents contant i elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. Voor Leiden per week 9 Cents) per 3 maanden 1 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per postf 1,65. PRIJS DEK ADVERTENTIEN: PRIJS DEZER COURANT: Offieieele Kennisgeving. Openbare (Kennisgeving, LANDWEER. Toestemming tot het aangaan van een verbintenis tot uitoefening van de fouiteniandsche zcevaai t ot van de zeevisscherij bnitenslands. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt bij deze ter kennis van die in die ge meente gevestigde dienstplichtigen bij de Landweer, dat zij, die de buitenlandsohe zeevaart of de zeevisscherij buitenslands .wenschen uit te oefenen, ingevolge artikel 27 van de Landweerwet, zooals deze laat stelijk is gewijzigd bij de Wet van den 2S©n April 1913 (Stsbl. No. 143), bij hunne aan monstering in het bezit moeten zijn van een daartoe strekkende toestemming. De landweerplichtige, beneden den rang van officier, moet zich, t t het bekomen van een toesteming als bovenbedoeld, richten tot den Heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland en hij moet daarbij tevens aantoonen in de gelegenheid ,te zijn om de buitenlandsohe zeevaart of de zeevisscherij buitenslands uit te oefenen. Belanghebbenden worden in hun belang aangeraden zich tijdig van de noodige toe stemming te voorzien, daar overtreding va-n art. 27 van bovengenoemde wet bij art. 2S dier wet strafbaar is gesteld. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Wefch. Loco-Burgemeester. Ledden, 11 Aug. 1913. Leaden, £2 Ansgasstus. Bij Kon. besluit is aan dr. J. J. Polak op zijn verzoek met ingang van 1 October eervol ontslag verleend als afdeelingschef bij het Rijksbureau tot onderzoek van han delswaren alhier. In Den Haag zijn geslaagd voor Fransch L. O. de dames J. W. van Nicuwen- huizen en A. M. C. Tlionus, van hier. Op 5 Augustus slaagde, zooals wij reeds meldden, voor de akte Engelsch L. O., de heer Witsenboer, onderwijzer aan de R.-K. school M. U. L. O. aan het Ra penburg, alhier. Deze collega, zoo lezen wij thans in het ,,Kath. Sohoolbl.", is thans in het bezit der hulp- en hoofdakte, de akte voor vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek, der akten Fransch, Duitscli en Engelsch 1. o., der akte wiskunde enis pas 22 jaar o-ud. Inderdaad, een kranig student! Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft in de kapel van het Groot-Seminarie te Warmond o.a. do Tonsuur en de Min dere Orden toegediend aan de eerw. hee- ren: F. f. Hemelman, te Voorhout; J. H. Miolée, te LeideD; en L. A. Brink, te Aalsmeer. Door den ingenieur-arohitest, den heer M. E. van de Wall, te Wassenaar, werden de volgende aanbestedingen gehouden: le. Een landhuis aan den Zydeweg, bij de halte Renbaan voor den heer William A. Laming, waarvan de bouw werd opge dragen aan den laagsten inschrijver, den heer A. C. Looyen te Wassenaar; 2e. Een FEUILLETON. 40) „U zult me spoedig vóór zijn, meneer Lotha, als u doorgaat met hoe langer hoc vroeger op te staan", zei Forbes, terwijl de ander den brief opnam en er mee naar een vensternis ging, om hem daar door te lezen, niet zonder oplettend door don ad vocaat te worden gadegeslagen, 't Was geen lange brief en na hem te hebben^ gelezen, stak Lotha hem in zijn zak en ging weer naar de tafel terug om te ontbijten* Binnen een kwartier kwamen ook Sit Drummond en zijn dochter en een beetje later verscheen Bertha Isfield. Het gesprek werd nu. algemeen. Bertha stelde een le vendig belang in den warmen ragjout, die Werd gepresenteerd. Forbes waarschuwde haar er niet te veel van te nemen en zij verdedigde haar lievelingssohoteltje met zooveel wasmte, dat hij eindigde met haar Voorbeeld te volgen en er zich goed van te bedienen. Toen vertelde Bertha Isfield, 'dat zij zelf een manier, had ontdekt om 'een allersmakelijkst horsed"'oeuvre te berei den uit kippenlevers. Zij moesben eerst fijn Worden gehakt, met wat gember er door heen, en een citroenschilletje, en een paar 'droppels Taragoneeschen a-zijn, en een 'schilletje van Cayenne-peper, en een tikje Parmesaansohe kaas, en een ietsje noot muskaat en wat moufcarde aux fines her ten...... „laere Kemel 1" riep Forbes uit. „Lieve Isfield, ik heb geen lust mezelf m een apeoerijTrist te veranderen, alvorens huiselijk dinertjb te beginnen". landhuis in het park „De Kieviet", voor den heer mr. A. J. Marx, waarvan de bouw werd opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer C. F. Verboog, te Wassenaar. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Zeg waard cis. Sybrandi, te Lopik. De heer en mevrouw Carnegie zullen met het doel de opening van het Vredes paleis bij te wonen, in den ochtend van 27 Augustus in Den Haag aankomen en intrek nemen in het gebouw van de legatie der Vereenigde Staten van Amerika aan het Voorhout aldaar als gasten van den Ameri- kaanschea gezant en mevrouw Lloyd Bryce tot na de plechtigheden in verband met de inwijding voormeld. H. M. de Koningin heeft f 100 geschon ken aan het comité voor een buste van wij len dr. Westhoff, te Bandoeng. Z. K. H. Prins Hendrik heeft de re gelingscommissie voor den op 21 dezer te Arnhem te houden landdag der Chr. Jon- gelingsvereenigingen als bijdrage in de aan den landdag verbonden kosten f50 gezon den. („Ned.") Het voorloopig comité ter organisee ring van een onafhankelijkheidsfeest te Goes heeft, uit overweging, dat steun van B. en Ws. niet te verwachten is, besloten uiteen te gaan. Door de afd. Hoensbroek van den R.-K. Bond „Ons Limburg" is, met het oog op de gestadige toeneming der bevolking in de mijnstreek, en de daarmede gepaard gaande, steeds groot^r wordende schaarsch- te aan geschikte arbeiderswoningen, den bouw van arbeiderswoningen te Hoensbroek ter hand genomen. Daartoe aangezocht door het bestuur van „Ons Limburg", verklaarde Z. E. Kardi naal Van Rossum zich gaarne bereid tot de eerste steenlegging. Die plechtigheid had in tegenwoordigheid van duizenden belang stellenden plaats. Door den Raad van Hoorn werd be sloten op de gemeentebegrootingen der ja ren 1914, 1915 en 1916 een post uit te trek ken, resp. ten bedrage van f185, f225 en f 260, voor toepassing van de bioscoop bij het onderwijs op de O. L. scholen. Men meldt uit 's-Hertogenbosch, dat de Koningin-Moeder op 25 Augustus een bezoek brengen zal aan de tentoonstelling en het Mysteriespel aldaar. Het hoofdbestuur der Unie van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Ne derland heeft in een motie de wenschelijk- heid uitgesproken, dat een spoedige her ziening der wettelijke maxima tot stand kome, volgens de grondslagen, aangegeven door het comité voor gemeenschappelijke salarisactie. Voor de vacante betrekking van on derwijzer met verplichte hoofdakte aan de o. 1. school te Oosterland (Schouwen) heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld, niettegenstaande het traktement was ver hoogd. Naar men aan „De Rott." mededeelt, zal ter gelegenheid der jaarvergadering van den Bond van Anti-Rev. Prop.-Clubs in Nederland, die 20 dezer in de bovenzaal vaji „Boneski", te Rotterdam, wordt gehou den, in die zaal een tentoonstellinkje van veikieiznngslectuur plaats hebben. Daar zullen dus te zien en te lezen vallen ver- „Daar kan men weer uit zien hoe een pionier gewoonlijk behandeld wordt", zei Bertha, ,,'t Heeft versoheiden, jaren en ik weet niet hoeveel uren geduurd eer ik de juiste verhoudingen dér verschillende ingrediënten precies wist, en nu verwerpt u het resultaat van die jarenlange studie zoo maar opeens, zonder eenig voorbe houd. Het gewone lot van een ontdekker Opeens soheen Forbes op een inval te komen. „Ik wil niet, dat men zoo iets van mij zeggen zal!" riep hij uit. „Ik zal zelf eens een proef nemen met dat vree-selijke men gelmoes. Msjli testament is toch gemaakt en mijn leven verzekerd. Noem mij het lijstje nog eens op, dan zal ik al de ingre diënten opschrijven, om de zaak voor den lijkschouwer een beetje te vergemakkelij ken. Wie heeft er een stukje papier voor me? Mijnheer Lotha, wilt u eens zien of u een stukje papier in den zak hebt? Een gebruikte enveloppe is voldoende". Lotha was juist in druk gesprek met Mag en lette -niet op wat Forbes zei, maar toen hij zijn naam hoorde noemen vroeg hij „Pardonwat voor stukje papier?" „Lets om wat op te schrijven; de omslag van een courant, of een stuk van een en veloppe bijvoorbeeld". Lotha woelde werktuiglijk met de hand in den zak en zijn gesprek met Mag ver volgende, haalde hij den brief voor den dag, dien hij zooeven ontvangen had. Juist wilde hij hem weer in den zak steken, tóen Forbes uitriep „O ja, dat kan zeer goed dienende enveloppe, bedoel ik. Dank' u wel, mijnheer LotKa". Hij stak er de hand naar uit en bedankte kiezingsbladen, pamfletten, strooibilj etten, enz., enz.; alles, wat tijdens de laatste ver kiezingen van links en van rechts in Rotter dam heeft dienst gedaan. Door Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's-Hertogenbosch, is onder staand schrijven gericht aan de besturen van R.-K. meisjesscholen in het bisdom 's-Hertogenbosch. „M. H. Onlangs ontvingen Wij van de Vereeni- ging van R.-K. Onderwijzeressen een schrij ven, waarin ons verzocht werd oen Bis schoppelijke Salarisregeling voor Ons Bisdom te willen invoeren. Ofschoon Wij den tijd voor zulk een defi nitieve regeling nog niet gekomen achten, wil het Ons toch wenschelijk voorkomen, dat de R.-K. Bijzondere Onderwijzeressen geen lagere salarisregeling hebben dan haar Openbare Collega's terzelfder plaatse. Als Onzen bijzonderen wensch meenen Wij te mogen uitspreken1. dat steeds f 50 zal gegeven worden boven het wotte- lijk minimumalsook2. f 50 voor de akte der handwerken. Verder 3. dat voor de hoofdakte het volle bedrag zal worden uit gekeerd; en eindelijk: 4. dat ingeval dooi de onderwijzeressen les gegeven wordt in Fransch, Duitsch, Engelsch of wiskunde, voor elk vak, waarin les gegeven wordt, ten minste f50 verhooging zal worden toe gekend. Wij vertrouwen, dat Uw Bestuur met deze wenschen rekening zal willen hou den." Dr. Th. Stoop heeft bij den Raad van Dordrecht een voorstel ingediend inzake de geneeskundige armenzorg. Het is mijn bedoeling, zegt dr. Stoop in de toelifchtlmg, tegemoet te komen aan twee gebreken, die de geneeskundige armen zorg aankleven, nl. lo. dat de betrekking van genees»- heel- en verloskundig© bij het burgerlijk armbestuur tot nu toe is geweesu een betrekking, dio als „bijbetrekking" werd! waargenomen, en 2oi dat er niet be stond voor zieke armen een vrije artsenkeuze. Zooals de geneeskundige dienst thans is ge regeld, is voor iedere stadswijk aangewezen een bepaalde geneesheer. Van keuze door den zieke is das geen sprake. Mijn ontwerp, meent de voorsteller komt aan de fouten bo vengenoemd afdoende te gemoet. Art. 3 der voorgestelde verordening luidt d'an ook: „Aan de in het 1ste lid van art. 1 bedoelden wordt genees- en heelkundige hulp verleend, hetzij door een op te richten stadszieken- fonds, hetzij door bemiddeling van een der hier ter stede bestaande ziekenfondsen. Dit fonds zal zorgdragen voor de speciale hulp van een oogheelkundige, een neus- en keel arts en een huicüarts. De aan dit ziekenfonds verschuldigde bijdragen, berekend naar het aantal der voor rekening van het Burg. Arm bestuur ingeschreven leden, wordt in half- jaarlijksohe termijnen door het B. A. aan bovengenoemd ziekenfonds afgedragen. Ziekenfondspraktijk is voor a'en geneeskun. dige allerminst een bijbetrekking en de vrije artsenkeuze wordt bereikt. Met hetgeen door het Alg. Ziekenfonds be taald is aan de geneeskundigen per gezin als grondslag, becijfert dr. Stoop, dat de kosten beloopen zouden hebben in 1911 f3040, in 1912 f3360. De huidige regeling kost aan het wedden en pensioen f 3000, zoodat het ver schil gering is. Wel zal met de specialisten Lotha reeds voordat hij het couvert ont vangen had. 't Volgende oogenblik had hij het echter in de hand, waait Lotha haalde er den brief uit, stak clien in zijn zak en gaf Forbes de 1-eege enveloppe. Forbes sneed de enveloppe met zijn pen- nemes open em legde haar toen, met het adres aan den onderkant, op tafel. „Ik weet niet of er wel genoeg plaats is voor dat einclelooze recept, maar ik zal zien hoe ver ik kom. Wilt u zoo goed ziin het me te dicteeren?" vroeg de heer Forbes aan Bertha Isfield. Bertha noemde de lijst van ingrediënten weer op en voegde er zelfs nog e enige bij, toen zij zag, dat hij nog een beetje ruimt© op het papder over had. Toen vouwde de heer Forbes met komische zorgvuldigheid de enveloppe dicht cn stak haar in zijn vestjeszak. Iedereen stond langzamerhand van tafel op en hij volgde dit voorbeeld. Hij zei nu eerst te bemerken, dat hij zijn pijp vergeten had en, voor de sigaar, die Sir -Drummond hem bood, bedankende, verliet hij het vertrek en ging naar zijn eigen kamer. Eenmaal daar deed hij de deur op slot en in plaats van dadelijk zijn pijp op te nemen, haalde hij de enveloppe voor den dag, bracht haar bij het raam en bestu deerde niet Bertha Isfields ingewikkeld recept, maar het adres, dat op den achter kant geschreven stond: „Weled. Heer Hubert Lotha, „Craig Athol", Craigs, N. B.". „Mijn kop af99 mompelde hij, ..mijn kop af, als dit niet het handschrift is nadere regeling moeten worden gemaakt, maar zooals tot heden geschiedde (nl. gratis) kan het toch niet voortduren. De kosten der vroedvrouwen zouden mede hetzelfde blijven. De gewone audiënties van den Minis ter van Oorlog op Donderdag 14 Augus tus en van den Minister van Oorlog a. i. Minister van Marine op Vrijdag 15 Augus tus zullen niet plaats hebben. Ook de gewone audiëntie van den Mi nister van Financiën op Donderdag 14 Augustus a.s. heeft niet plaats. LISSE. Door het schrikken van het paard door een stilstaande auto viel gisteren de stalhoudersknecht N. Waasdorp, van een met klaver' geladen disselwagen, met liet ongelukkige gevolg, dat hem een voorwiel over het hoofd ging. Zwaar gewond werd hij naar zijn woning vervoerd, waar hij door ds. Do Graaff werd verbonden. Het ongeval gebeurde bij het afrijden van de brug over de Ringvaart. WARMOND. In een onbewaakt oogen blik ia gisteravond een 2^-jarig zoontje van den heer Leenon, aan het Warmonderhek, achter de woning in een sloot geraakt en verdronken. De vader vond het lijkje van den kleine. ZOETERWOUDE. Toen gisteravond de landbouwer G., op een drie-jarig paard door dleze gemeente reed, geraakte het dier bij het verlaat te water, doch de berijder had zich juist bijtijds van zijn ros laten vallen, zoodat hi- op den wal bleef. Toen het paar i was overgezwommen en in den Westeuid- sohen polder was terecht gekomen, ©n toen men het uit het land op den weg zou bren gen, viel het, doordien de brug brak, waar over het dier moest, weder te water, waar na het door een groot aantal toeschouwers met touwen andermaal op den wal werd getrokken. Het paard had gelukkig geen letsel bekomen. Gladiolussen. Men schrijft ons In het kort vermeldden wij reeds, welk succes de Noordwijksche firma De Ruijter en Hoogowoning had op de Gentsche we reldtentoonstelling. De hoogste onderscheiding viel deze ondernemende firma ten deel voor de mooiste en grootste inzending van gladio lus-bloemen, bestaande uit minstens 200 verscheidenheden Een eerste prijs werd haar toege kend voor een groep van 25 gladioli van één soort. De firma De Ruijter en Hooge- woning exposeerde in dit nummer 25 bloe men van „Lilly Lehman". Verder verwierf de firma nog twee eerste prijzen met resp. de mooiste collectie blauwe en gele ver scheidenheden, terwijl haar nog een tweede prijs werd toegekend voor de mooiste col lectie witte. Holland heeft daar weer zijn roem hoog weten te houden, want er waren o. a. ook Belgische, Duitsche en Fransche inzendin gen. De Koning van België moet gewoon verbaasd hebben gestaan over de mooie Hollandsche gladioli. Z. M. liet zich den heer W. de Ruijter (van de reeds meer ge noemde firma) voorstellen, en maakte dezen zijn compliment, terwijl Z. M. allerlei in lichtingen vroeg, en zich zeer belangstel lend toonde. Ook Prinses Stéphanie liet zich den heer De Ruijter voorstellen, en van Job BristowEnenik zal mijn vrouw toch eens zeggen, dat ze dat recept eens bestudeert. Ik wilde hors d'oeu- vre, op die manier klaargemaakt, toch eens proeven". Hij bleef het handschrift onderzoeken. „Ze kunnen me niet wijsmaken, dat er twee mensahen op de wereld zij-n, die de a en de g zoo schrijven. Zelfs de hoofd letter C heeft een zeer bijzondere krul, waar ik mij onmogelijk in kan vergissen. En kijk eens naar die B. Precies dezelfde B van zijn eigen haudteekening. Die schurkEn hij correspondeert met dat heerschap, dat hier nu logeert". Van uit zijn raam kon hij Hubert Lotha juist zien, die nu in den tuin een sigarette stond te rooken en onderwijl met Sir Drummond over den mist praatte, die van de bergen naar beneden was gedreven en nu in de kloof hing, om zich voor den. avond te ontlasten in een flinke regenbui. Forbes sloeg hem gade. „Is hij slachtoffer of handlanger vroeg hij. „John Bristow weet alles van do op- volgingiskwestie der Athols en hij heeft misschien, ja, daaraan heb ik niet gedacht. Job heeft den erfgenaam misschien ont dekt'en hoopt nu op een belooning. Ja, ja, dat kan 't zijnMaar wat moet ik den ken van de manier, waarop zij kennis heb ben gemaakt met clien man? En van de po ging om Maggie te ontvoeren? En van haar redding? Hij nam plaats op een der hooggerugde, eikenhouten stoelen en begon, zonder den blik van het verfrommelde stuk papier af te Wenden, zich te verdiepen in het nieuwe probleem, dat zieh aan hem had voorge daan, sinds dat handschrift, waar bij eens gaf haar verlangen te icennen, van die prachtbloemen een collectie te mogen ont vangen. De firma zal aan dat verlangen wel gaar ne voldoen. Wij feliciteeren de firma De Ruijter en Hoogewoning met haar succes zij hoeft de eer van Holland hoog weten tc houden. Qe ^abinetscrisisi. Naar het „Centrum" verneemt, maakt de Kabin ets-formatie van mr. Gort van der Linden goede vordering -n cn, moet he-t nieuwe ministerie reeds bijna gereed zijn, al zijn nog weinig namen genoemd. Tot do leden van het nieuw© mbAsteri© izal zocr waarschijnlijk behoor cli «e heer H. J. E. Wenckebach, direct-cur van de gouvernementsbedrijven in Ned. O.-I. Het persbericht, dat de thesaurier-gene raal van het departement van Financiën de portefeuille van dat departement zou overnemen, is, naar het „Centrum" ver neemt, van allen grond ontbloot. Mr. P. W. A. Cort v. d. Liiulen. Op 14 Mei 1846 is Pieter Wilhelm Adriaan Cort v. d. Linden te 's-Gravenhage gebo ren. Als zoon van den welbekenden, alom geachten mr. Van der Linden, den deken der balie, den vermaarden jurist. Op 67-jarigen leeftijd wordt den heer Cort v. d. Linden lid van den Raad van State, oud-hooglecraar van de Groningsche Universiteit, de formatie van een „extra parlementair kabinet" opgedragen. De tij ding dier opdracht, door Hare Majesteit verleend, bereikte ons op Zaterdag 2 Augustus. De heer P. W. A. Cort v. d. Linden, is een knap, kundig en beminnelijk man. On der zijn bewind kwamen o. a. de Kinder wetten tót stand. Hij is een jurist van alge-< meen-erkende, uitgebreide, zeer solide ken nis. v Dat men hem den strcng-wetcn- schappelijk aangelegden Unie-liberaal, die zich tot dusver weinig of niet in den poli- tieken strijd mengde ooit tot kabinets-for- mateur zou kiezentoch slechts weinigen zullen 't vermoed hebben. Ik acht 't hier do plaats om hulde te brengen aan den Haag- schen Briefschrijver van „De Tijd", die in derdaad in de allereerste phase van de mi nisterieel e crisis den heer Cort v. d. Lin den doodverfde als a.s. premierIeder glimlachte over deze „trouvaille". En do heer Cort v. d. Linden zelf maakte er zichtoen ik hem over die hypothese pols te, zeer vroolijk over Toch is 't geschied De Haagsche briefschrijver van liet Ka tholieke dagblad „De Tijd" is dus geble ken een profeet te zijn. In een der bladen is dezer dagen 1 gezegd, dat de nieuwe premier, van een „zaken-kabinet", een extra-parlementair ministerie, moest zijn man van tact, van welsprekendheid, van invloed op de Verte genwoordiging. Voldoet de heer Cort v. d. Linden aan die vereischten De algemeen- geëerde en hooggeleerde staatsraad is een man van middelmatige, vrij schrale ge stalte. Zijn ernstig gelaat van stroeve trek ken wordt omlijst door een thans sneeuw- witten baard. In zijn donkere oogen leeft ernst, schranderheid, kloeke opvatting van levenstaak en plicht. In zijn contact me' de Kamer als minister was hij rus tig-zakelijk, vol zelfbedwang tegenover bi zoo eigen, ja zelfs te eigen mee was weest, hem weer onder de oogen was >- komen. Na een halfuur over het geval te «eb ben nagedacht, kwam hij tot de conclusie, dat het nu voor hom tijd was geworden om te handelen. Wekenlang had hij de ge beurtenissen lijdelijk gadegeslagen en of schoon hij wist, dat juist de toeschouwers gewoonlijk 't meest denken, begreep hij toch, dat nu voor hem het uur was ge slagen om van houding te veranderen. En nog geen halfuur later droeg de te legraafdraad een belangrijk bericht van hem over naar zijn eersten klerk, die zich nu op zijn kantoor in Londen bevond. XX. Het naaste telegraafkantoor was dat van het dorpje Craigs, op twintig minuten afstand van Craig Athol. Het lag voor de bewoners van Craig Athol cn hun gasten tamelijk uit den koers, zoodat het zelden voorkwam, dat een hunner in persoon een telegram wegbracht. Dit geschiedde haast altijd door tusschenkomst van een der knechts. Maar de heer Forbes vertrouwde dit gewichtige telegram aan niemand an ders toe dan aan zichzelf. In persoon loc- gaf hij zich naar het telegraafkantoor en gaf het eigenhandig aan de telegrafiste, de -zeer bekwame dochter van juffrouv? Mac Alester, die in haar winkeltje zoowat alles verkoeht, wat men in het ds.gelijksch! leven noodig kon hebben, als: garen en band, huishoudelijke artikelen, gebak, sui kergoed, kruidenierswaren. (Wordt vervolgd)!*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1