J. MEEUWS. Meden Versche Kalfslever. A. H. POST. autol, AVV30R ALLEN koorts. bihmehkoorts. Vraag uw Bakker IC. G. aarom Vragen en Antwoorden. fl. FflJIS, Suiker Ofs. De Leidsche Begrafenis-Onderneming „PiËTAS". KENNERS Voediag Kracht. est weiger D© Administratie van het „Leidseh Dagblad" belast zieh met het plaatsen van Advertentiën in alle Bladen. OEGSTGEEST. TSE.EF. <*13. Groote Reclame-Herlicliüng SOS If VRA&S PEIJ3. Dagelijks versche aanvoer Th. FOUTE3M. Hotel-Cafe' Restaurant „HET HAAG8GHE SCHOUW". Pieterskerkgrash! 2a. Rijwielhandel „MERCURIU3". Simplex en Vieiklaur-PtijwielGa en Molorrij^.slax liep. De heer en de dame herkenden in een van de beambten in den trein den dader. Deze loochent nog. In het Zuiden van Stier m a t- ken zijn Zaterdag de dorpen Pongeraen en Jablana totaal afgebrand. Alle woningen en ook het vee zijn een prooi der vlammen ge worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de bewoners hebben echter niet anders dan het veege lijf kunnen redden- In het politiebureau van South- wark te Londen bleek inbraak ie zijn ge pleegd. De brandkast, staande in de ver trekken van den in het politiebureau wo nenden, tijdelijk afwezigen inspecteur, was gestolen en werd later op ecnigen afstand van het bureau leeg teruggevonden- Dat is zeker wel het toppunt van inbrekersbru taliteit. Een zeer ernstig auto.onge 1 uk heeft in de nabijheid van Hoddcsdon, in het graafschap Hertford, plaats gehad. Een der- ligtal werklieden hadden op kosten van hun patroon in een aut-o.omnibus een uitstapje gemaakt naar Cambridge. Op den terugtocht sloeg liet voertuig, bij het uitwijken voor oen wielrijder, om. De gevolgen waren ver schrikkelijk. De personen, die bovenop za ten, werden een eind weggeslingerd, ter wijl alle inzittenden op verschrikkelijke wijze door elkander gegooid werden. Drie perso nen werden bij het ongeluk g«dood, terwijl 27 personen min of meeT ernstige verwon dingen opliepen. Het vacaiitic seizoen eischt in Engeland nog al wat slachtoffers. In de bla den vinden we melding gemaakt van een aantal ongelukken in het laatst van de vorige weck in de badplaatsen en zomerverblijven. En de ongelukkenlijst van Zaterdag j.l. maakt melding van 16 menschen door ver drinking bij het baden om het leven ge komen, van tweo verongelukten hij een boot tochtje, van drie dooien en dertien gewon den door het kantelen van een motor omnibus. Bij Long Beach in dep staat New- York heeft een electrische trein de auto van den millionair Osgood Pell aangereden en verpletterd. Het ongeluk gebeurde bij een overweg, doordien de boomen niet waren neer gelaten. Peil werd onmiddellijk gedood, even als de makelaar Laimbeer, die met hom mee was gereden. Diens vrouw is zwaar gewond. William Vanderhilt Jr., die vlak achter de verbrijzelde auto reed, ontkwam ternauwernood den dood. Uit Par ij g wordt gemeld, dat Aleide Guion, een gehuwd man en vader van een kind, als klerk in dienst bij een firma in kantoorbcnoodigdheden, te Parijs, Donderdag voor zijn patroon uitging, om ecnige groote bedragen te innen. Des mid dags om half een, toen hij ongeveer 14,000 francs bij zich inoet gehad hebben, is hij in -een klein restaurant gezien, waar hij iets gebruikte. Terwijl hij daar was, nam hij een bankbiljet van 1000 francs uit zijn por tefeuille en vroeg of hij ook iemand kon tracteeren. Om half twee ontving hij nog een som van 1900 francs van een firma op den boulevard des Malesherbes. Sindsdien is men zijn spoor bijster geraakt. Men denkt dat hij er met het geïnde geld vandoor is. Guion had geen gunstig verleden en was reeds meermalen veroordeeld. Echter is het ook mogelijk, dat hij in een aanval van zinsverbijstering hoeft gehandeld. Hij leed aan een ziekte, waarvan hij in de maanden Juli en Augustus altijd hevige aanvallen had te verduren. Guion is van fatsoenlijke familie, die radeloos is over zijn verdwij ning. Latere berichten melden, dat de po litie er reeds in geslaagd is, Guion te arres- teeren. Hij had met twee dames, onder den naam van de la Plane, zijn intrek genomen in een hotel te Lcvallois Perret, waar hij van de vermoeienissen uitrustte. In zijn be zit vond men nog 12,000 francs Guion werd naar het huis van bewaring overgebracht, terwijl de beide jonge vrouwen, na onder vraagd te zijn, in vrijheid werden gestald. Op de gasfabriek van Wes tham, Londen, is een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij drie werklieden den dood .vonden. Vier schilders waren daar bezig meb het verven van een 125 voet hoogen gashouder^ toen plotseling de plank, die met touwen aan den buitenkant bevestigd was, aan één zijde daaruit glipte. Drie hunner vielen naar beneden. Twee waren onmiddellijk dood, terwijl de derde zoo ernstig gewond werd, dat hij onder het vervoer naar het hospitaal overleed. Den ierden arbeider gelukte het, toen hij de plank onder zijn voeten voelde wijken, een touw te grijpen. Toen hii van den schok bekomen was, klom hij langs het touw naar een der plateau's en daalde van hier uit langs een ladder naar den beganen grond af. Daar men wist dat 4 arbeiders aan het werk waren geweest, zocht men overal naar het lichaam van den vierde, toen deze tot verrassing van alle aanwezigen plotseling ongedeerd in hun midden verscheen. Aan den kaslooper van de firma Alexander Koppel, te Solingen, Dui toch land, die ingezelsohap van een col lega van Solingen naar Hitden ger-eisd was, is op het station van laatstgenoemde stad voor een bedrag van 20,000 Mark ontsto len, dat hij aan het hoofdbureau der firma te Solingon bad afgehaald. De kaslooper verklaart, dat een roover hem het geld heeft afgenomen, nadat hij hem eerst pe per in het gezicht had gestrooid en hem ha-lf gewurgd had. Daarna ha-d de ban diet de vlucht genomen, voor hij het had kunnen beletten. De politie acht het intns- schen niet onmogelijk, dat de overval go fingeexd is. Tot dusverre zijn vier personen gearresteerd. Op het eiland Sachalineis een Russisch dorp van 1100 inwoners door de piokken geheel en al vernietigd; een oude man van 72 jaar is de eenige overlevende. Een paar maanden geleden werden eenige kinderen door de ziekte aangetast. De dom me ouders lieten hen een bad nemen met gezonde kinderen in de vaste overtuiging, dat dit een zeer goed geneesmiddel was. Natuurlijk breidde de epidemie zich nu zeer snel uit en de geheele bevolking van het dorp werd door den dood weggemaaid. De regeering heeft thans alle huizen, waarvan de allermeesten nog onbegraven lijken be vatten, doen sluiten. Men zal het ,,dorp van den dood", zooals het in de omstreken genoemd wordt, binnenkort in vlammen doen opgaan. Volgens een Wolff-bericht uit Makarjef (gouvernement Nisji Novgorod) staat deze door haar jaarmarkt bekende stad in brand. Hot vuur heeft ook het oude klooster aangetast. Te Boedapest is door baron Franz Gerliczy, lid van het Heerenhuis, tegen graaf Paul Szapary een aanklacht wegons oplichting ingediend. Graaf Szapa ry heeft n.l. van baron Gerliczy onder val- sche voorspiegelingen een bedrag van een millioen kronen weten los te krijgen. Men verwacht, dat binnenkort een bevel tot in hechtenisneming tegen den graaf zal worden uitgevaardigd. Mevr., Stuyvesant Fish heeft in haar wroning te Newport de zomerre sidentie van de ilmerikaansche geldaristo cratie een buitengewoon schitterend bal gegeven. De Amerikaansche couranten we ten er van te verhalen, dat het heel mooi en heel duur geweest is. Iets zoo verwon derlijks zou er in Newport nog niet te zien zijn gewecsta Het bal moet aan de gast vrouw een kwartmillioen gulden hebben gekost. Alle 500 gasten waren gekostumeerd verschenen, en ieder stelde een figuur uit een sprookje van Moeder de Gans voor. De pakjes, die zij droegen waren namaak, maar de diamanten waarmee de dames zich ge tooid hadden, waren echt. Er moet voor een fabelachtige som aan juweelen gedragen zijn op dat bal. Een der couranten spreekt van een waarde van 25,000,000 gulden aan diamanten. De gastvrouw had het ietwat zonderlinge denkbeeld gehad dit bal te organiseeren alsprotest tegen de kiesrechtvrouwen. Mevrouw Stuyvesant Fish heeft een hekel aan die dames, en wil van haar en haar propaganda niets weten. ,,Moeder de Gans" daarentegen, was volgens mevr. Stuyvesant Fish een echte vrouw, die van kinderen hield. Vandaar het Moeder-de-Gansbal. Want redeneert mevr. Stuyvesant Fish „ik heb een hekel aan die vrouwen die het kies recht willen inplaats van de dingen waar voor zij geschapen is." Kinderen ml. Maar waarschijnlijk zou mevr. Stuyve sant Fish ook zonder de kiesrechtvrouwen wel aanleiding hebben gevonden tot het geven van een schitterend enduur bal. Immers er is thans in Newport en New- I York een heel belangrijke quaestie gaande, welke de gemoederen der heel-rijken in be roering houdt: n.l. welke dame er in de uitgaande kringen de eerste plaats zal be- kleedende gescheiden vrouw van wijlen kolonel Astor, mevrouw Stuyvesant Fish of wellicht een andere dollar-aristocrate. V raag: Zoudt u ons een middel aan de hand kunnen doen om vleermuizen te ver drijven Zij nestelen en overnachten onder het afdak van een balkon en maken dit hierdoor onbruikbaar. Des avonds ze ver jagen helpt niet, ook niet het weghalen van de nesten, want zij komen altijd weer terug, het ééne jaar na het andere. Antwoord: U zult ze dan moeten uit roeien. Maar vindt u dat niet zielig? De beestjes doen toch geen kwaad. Wij zouden er een paar extra schoonmaken voor over hebben. Het fladderen der dieren in de stille zomeravonden door den tuin geeft een geheimzinnige bekoring, die o. i. wel opweegt tegen het beetje last dat de dieren veroorzaken. V raag: Op een schilderstukje dat ik in mijn bezit heb, staat de naam v. Voorden of Vooren. Is dit een schilder van eenige beteekenis? 't Is nog versch werk, dus een schilder uit onzen tijd. Antwoord: Deze naam is naar wij weten in de schilderswereld niet bekend, komt althans niet op den voorgrond. Vraag: Ik heb een kanarie die, hoewel jong, reeds geruid heeft en maar niet zingt. Wat kan de reden daarvan zijn? Aan voed sel ontbreekt 't hem ook niet. Antwoord: Het diertje zal kwijnen. Een kanarie is een teer vogeltje cn kan niet veel hebben. Als u haar goed voedsel toedient valt daaraan niets te veranderen. Zet het kooitje, dat vooral zindelijk moet worden gehouden, op een tochtvrije, zonnige plaats. Vraag: Zoudt u ook een middel weten om een waterchocoladevlek uit een zwart laken rok te maken? Ik heb het reeds met benzine geprobeerd, maar het heeft niet goholpen. Antwoord: Maak een mengsel van 2 deelen glycerine, 9 deelen water en één deel geest van salmoniak en houd daarmede de vlek 12 uur goed nat. Hierna afwasschen met galzeep. V raag: Op welke manier kan ik vlek ken uit mijn beige mantelpak (wollen stof) verwijderen? Ze zijn ontstaan door regen druppels, welke van mijn zwarten hoed vie len. Antwoord: In de eerste plaats be handelen met zuivere terpentijnolie, die, als het niet mocht helpen, vervangen wordt door chloroform. Vraag: Ik heb een wit truitje, met rood afgezet, gewasschen met koud water met ammoniakzecp, toch is het doorgeloopen. Weet u een middel om het weer goed te krijgen Antwoord: Het doorgeloopen wit met ehloorwater uitwasschen. U moet daarmee niet den rooden rand bewerken, want dan zal die de kleur ook verliezen. Vraag: Is het geoorloofd, dat oen groentenhanuelaar de waren buiten het trottoir te koop stelt, en dat de bladeren- afval op de straat wordt geworpen Als men door de Lokhorststraat 's morgens gaat moet men oppassen, dat men niet uitglijdt over de bladeren. De vraag is meer op liet vreemdelingenverkeer. Voor de vreem delingen, die de Pieterskerk en het Gerecht van dien kant gaan bezichtigen, is dit geen prettig gezicht. Antwoord: Sommige neringdoenden hebben vergunning voor het uitstallen hun ner waren. Zeer waarschijnlijk is dit ook het geval met den door u bedoelden groen- tenhandelaar. Over de vreemdelingen be hoeft u zich niet zoo bezorgd te maken. Als die geen erger dingen zien zal het nog wel schikken. Vraag: Wij hebben een jong poesje onge veer 10 weken oud. Het beestje verliest zijn haren; maar is overigens gezond, doch wel erg mager. Wat moeten we hieraan doen? Kan het kwaad voor de kinderen? Antwoord: U moet het diertje zinde lijk behandelen en goed voeden o. a. ook el- ken dag wat vlceseh geven, dan zal het haar w<el terugkomen. Wij zouden liefst niet kleine kinderen met poes laten spelen. Vraag: Zoudt U mij ook kunnen melden, waarmee men het best limocadcvlekken uit een lichte stoffen japon verwijderen kan? Antwoord: Als de limonade van zure vruchten gemaakt is, is het best mogelijk, dat zij de kleur heeft uitgebet-en; is het zuiver vruchtensap met r- iker dan kunt u de vlek met. spiritus oplossen en daarna met sunlightzeep en lauwwater afwasschen. Vraag: Verleden jaar sCond in uw ant woorden een middel, dat onschadelijk was om hoofdhaar te verven; daar toen echter 1 geen notebast (een u bestanddeelen) meer aanwe-zig was, knipte ik het antwoord uit de i courant en lag het in mijn lessenaar, hetgeen helaas met de groote schoonmaak te k»o is geraakt. Zoude 't te veel van u gevergd zijn het nogmaals op te geven Mijn haar krijgt zoo'n peper-en-zout-kleur. Antwoord: Is u zoo bang voor grijs haar? Als de jaren er zijn draagt men dat met eere. Eigenlijk gaat u met verven de menschen bedriegen. Wilt u persé uw haar bruin of zwart kleuren? Een oud, goedkoop en onschadelijk middel is een afkooksel van notebast vermengt met spiritus. Hoe lan ger het kookt hoe donkerder de verf wordt. De meeste haarverven bevatten vergif. p. Literbus 40 Cts. Fietsolie per fl. 8 Ct8. Vaseline 8 Cts Consestentvet 8 Cts p. doos. Naaimachineolie 10 Cts. p. fl. 1443 10 Jauvossensteeg 63. dio zich zwak en lusteloos gevoelen; die gedurig ver moeid z(jn, zoodnt hun alles to véél is die na uitputtende ziekten niet weer op kracht kunnen komen; die te veel vergden van hun krach ton of die door andere oorzaken het weerstandsvermogen bob ben verloren is oen versterkingsmiddel van den eersten rang, dat alle dergelijke middelen vèr achter zich laatdat snel en afdoende ingrijpt in de oorzaak van bovengenoemde kwalen; en door duizenden in en buiten ons vaderland met dankbaar- beid wordt geroomd. Prijs per ftac. f 1.50; 6 fl. f S.-; 12 fl. f 15.-. To vorkiiigon bij de meeste Apothekers en goede Dro gisten. Wacht U voor namaak! VAN DA 41 Co, Den Haag, De lliemerstraat 2c/4. Te loeiden bij D. M. KRUI SING A, li LIJST KRAK, J H. DIJKHUIS, S. A. 15ROERSE, GEBRs. CHRIS- TIAANSE; te Kat wijk a/Z.: P. BLOOT; te 1. oord wijk JOH. v. n. VEGT, G. A. F. DUYSTER; to Rynsburg: C. ZANDBERG; te Voor schoten: A. T. ELZINGA; Lisse: HANSEN - Reckers; te Hillegom: C'. BR0EKES; te Alfen a/d. Rijn: VAR03 S1EAU Zn.; te Hazers- woude: J. ZWEMSTRA; te Komieken k a/dfc Rijn: J. MAAT; te Bonthuizon: M. RENZINK. 1145 GO JANIN, Haarlemmerstraat 85 hoek Yrouwesteeg en Hoogewoeril IS, Leiden. Van af Zaterdag 9 tot en met Vrijdag 15 Augustus bestaat de uit de volgende Artikelen: Patiences (een smakelijk Koekje) van 50 Cts. voor 41* Cts, p 5 ons en 8 Cts. p. ons. Onze bests Room-Praliaes van 50 Cts. voor 40 Cts. per 5 ons en 8 Cts. per ons.. Chocolade Strooisel voor de Boterham, verpakt in Luxe Blikjes, van 15 Cts. voor Cts. per stuk. Een Pondsbua met ptima kwaliteit Cacao kost slechts 60 Cts. 1443 50 Profiteert van onze Prima gunstige inkoopen. witte per pond. Qirecieur: H. E R E W 3. Kantoor: Aaimarht IS. ïelei«onnnmmer 861. Onder aanbevolins dar H.U. Notaris J. J. TER LAAG Czn. S. J. LE P00LE. 4476 20 ggsaaisB59U4B«JiJiae Dr. J. C. M. TIMMERMANS. W. F. VERHEY VAN WIJK. Dr. C. M. VAN VOORT BUYS EN. va» brood en meet kannen reeds aan renk en smaak vao CARR'S )i01ITBIC6t>2) ervaren met een edel brood te doen te hebben. Firma J. C. RATING,. Houtstraat 1 en Breestiaat 102; E. R. BEULINK, Lange Mare 6, en F. HAALEBOS, Oude RUn 11. - 1415 IS De Kina Koortsdroppel» van Apotheker ROOM, bereid uit den Kinabast, zijn het beate geneesmiddel tegen Koorts, Bmnenkoovts, Moeras koorts en gevatte koude. Prijs per flacon 60 Cts. Overal verkrijgbaar ia de Drogistwinkels. 1455 12 Gezondheid Beschuit, de eenige Beschuit, waarin de voor de gezondheii schadelijke Zeep niet voorkomt, elke verpakking, die niet voorz'en is van een Sfuit- zegel met. den naam der „Koning3-Gelei"-fabrikant I. Li. VEHSTEGEN, Rotterdam. 1232 33 a sa 8465 26 ,Czerny" Zalf ,Czerisy" Pillen ,Czepny" Flikjes HuiiaandosniGgsn. Brand enSnywonden, TWai,»0 Bloedarmoede. Hanllijvigheid.Verstopping. Schrale plekken. Punctures na het Aia,Zdie* Bleekzucht, scheren, Zeer versterkend en heilitam Het bloedvormend middel voor de huid. b(j uitstek. 1462 45 Per pot ƒ0.60. Pee doos ro.60. Verkrijgbaar b(j alle solide Drogisten, o.a. bjj firma REYST KRAK, Steenstraat, fa. DIJKHUIS, Hoog.traat, D. M. KRUtSINGA, N. RUn S3, J. A. BR0E.R9E, Haarl.straat 70, D. H TER3UUQH, Haar lemmerstraat 259, Leiden, en fr. na ontvangst postw. bjj Maatschappij „Czerny", Rotterdam. Zacht purgeerend, helpt niet alleen voor 't oogenblik, maar verdrijft de kwaal voor goed. Per doos 0.65. 1450 30 Zalei-dagavond bij gunstig weer met iliuminaiie.Blakjcs der GOUSft-Kaarsenfabrieken. Tan de beste soorten Klei en Dnlnzantlaardappelen. Bestellingen worden den geheelen dag aaugenomen en dadelflk uitge voerd. Ruime voorraad, billijke prezen. 1419 II TELEFOON 668. wordt het verbruik van Ayilon Hunink's leverpastei wekelijks grooter Een blik inhoud ongeveer 1/2 pondheerlijke, pikante pastei kost bij eiken winkelier 25 cts. 1413 18 Commentaar overbodig Anton HuninkDeventer, Hofleverancier. Heerlijk gelegen aan rten Rijksstraatweg; naar «iea Elan-. FRACHT1G UITZICHT. - UITGEBREID TERRAS. - IHLLABD-TOULET PRIMA COSSEMPTIE. - IIITSTEKBSB» KEUKEK. Beleefd aanbevelend, de Gérant C. P. BUj 1 tfRljlI. 1138 14 TelefoffiJirs. 62i3. A'JENT DER Ook atidaï5© Rijurïeieaj «ai aï 43 Suilden. Contant en op Conditiën. l-ate kl. Verhuur- eu Reparatis-Iauiahtiag;. Een partij luuids Rijwielen worden Opserulnul. Emnillecren, Vernikkelen, inruilen. Vraag prijsopgaaf. BONDS RIJWIELHERSTELLER. "^>3 N.B. De Rijwielhandel „Mercurius" is uitsluitend Hoekknis. Prijscouranten cp aanvraag gratis. 6894 40

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 6