fjot T6395 Maandag 4 Angnsfiis. A«. 1913. feze (gcnrant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De wettige erfgenaam. PRIJS DER A.DYERTENTIEN: Van 1o regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. G-rootere letters naai iplaatsrnimte. Kleine tdvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maandeD 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per postg 1.65. IHrecte Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt !er aJgemeene kennis, dat aan den Ontvan ger der Directe Belastingen aldaar is ter hand gesteld het kohier der Belasting op ^icdrijfs- en andere inkomsten No. 23 van den dienst 19121913, executoir verklaard den '31 Juli j.l. en herinnert den belang hebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op den hij de Wet bepaalden voet pt voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. Loc. Burgemeester. Leiden, 4 Augustus 1913. HINDERWET* Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de N. V. Broodfa briek „de Zeeuw" om vergunning tot uitbrei ding van de bakkerij in het perceel Korte Mare 2, Sectie B. no. 2681, door het plaatsen Ivan een heete-luchtoven ter vervanging van jde bestaande ovens; Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, 'dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd isalsmede dat op Maandag 18 Aug. a. s., 's voormiddags te elf uren, op het .Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven 'om bezwaren tegen dit verzoek in te 'brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn lij, die niet overeenkomstig aTt. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. Lóco Burgemeester. VAN STRÏJEN. Secretaris. Leiden, 4 Augustus 1913. Lesslen, 4 Augustus. Voor het examen teekenen, akte McL, 'is te Rotterdam geslaagd de heer M. J. van Goeverden, van Leidenvoor de akte Engelsch 1. o. zijn in Den Haag geslaagd mej. J. H. de Langen en de hoer H. H. Broekstra, van Leidenvoor het examen [Fransoh 1. o. in Den Haag de heer R. van der Laan en mej. C. M. J. L. Kerstens, Van Leiden voor de hoofdakte te Haarlem ;mej C. M. Bontje, van Leiden, en mej. j,W. M. Leliveld, van Warmond. Voor het examen voor adspirant-com- I mies bij de Posterijen slaagde onze stad- genoot, de heer H. Hazelhorst, thans klerk I eerste kl. aan het hulppostkantoor aan de Plantage. De kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. te i'Nieuw-Dordreoht heeft besloten om toezeg- ;ging van beroep te doen aan den heer J. j'A. R. Teriet, candidiaat te Leiden. De ker keraad ontving echter bericht van dezen, dat een eventueel beroep niet zou worden aangenomen. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd, de heer W. F. Zieck, te Leiden, voor adspirant-ingenieur bij den waterstaat 'on 's lands burgerlijke openbare werken. Bij Ged. Staten zal beroep worden ingesteld van het gemeenteraadsbesluit tob niet-toelating van den heer J. H. Hansen als lid van den Raad van Voorburg. Op 62-jarigen leeftijd is in Den Haag overleden de gepens. generaal-majoor van het Oost-Indisch leger G. F. Speters, rid der der Militaire Willemsorde 4de kl. en ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Hedenmorgen brachten H. M. de Ko ningin en Z. K. H. do Prins der Nederlan den, met gevolg, een bezoek aan de Pro vinciale Overijselsche Nijverheids-tentoon stelling ,,Plan 1913" te Zwolle. Z. K. H. Prins Hendrik keert 26 Augustus uit Hohemark op Het Loo terug. Aan de Engelsohe regeering is een schrijven gezonden door het bestuur van de Vrije Vrouwenvereeniging", waarin met nadruk als eiseh van recht en humani teit worrdt gesteld aan de vrouwen van En geland datgene te verleenen, ■waarom zij nu reeds een halve eeuw, eerst langs wet tigen weg en daarna met daden van ge weld, vragen. Adressant vraagt stemrecht voor de vrou wen, opdat Engeland zijn plaats onder de leidende beschaafde natiën weder moge in nemen. In den ouderdom van 68 jaren is overleden ds. A. J. Loois, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Dolfshavcn. Hij was de oudste van de drie predikanten dier Gemeente, die hij heeft gediend sedert 5 Mei 1889. Te voren heeft ds. Loois gestaan te Hoog-Blokland, Willemstad, Aalsmeer en Veenendaal. Na een langdurig ziekte is te Rotter dam in den ouderdom van*56 jaren, over leden de heer H. Ie Clercq, inspecteur voor de scheepvaart, in het tweede district. Naar het ,,Hld." verneemt, heeft de burgemeester der hoofdstad, naar aanlei ding van de intrekking van de aan den agent Duyts opgelegde straf 'èen dagorder aan het politiecorps gericht, -waarin te ken nen wordt gegèven, dat het intrekken van de straf geschiedde door bijzondere om standigheden, aangezien het hier een uit zonderingsgeval betrof. In het algemeen verklaart de burgem. in deze dagorder liet recht van vereeniging en vergadering der politie-agenten ten volle te erkennen, evenals hun recht om stukken in de cou rant te schrijven, met dien verstande ech ter, dat de agenten steeds voor het door hen gesproken of geschreven woord even tueel disciplinair aansprakelijk moeten wor den geacht. In de dagorder wordt verder gezegd, dat de agenten zich steeds zullen hebben te onthouden van oritische beschou wingen over het optreden der politie. Het pantserschip Kor termer" is reeds sedert November van het vorige jaar eerst te Smyrna en daarna te Kon- stantinopel gestationneerd. Na terugkomst te Den Helder kunnen de aan boord ver toevende onderofficieren wederom, voor een tropisch verblijf van minstens 3 jaren aangewezen worden. Door de eehtgenooten dezer onderofficie ren is dit onder de aandacht der Koningin gebracht. Wordt in gewone omstandighe den, zoo zeggen adressanten in haar schrij ven, door haar al zeer veel aan gezins leven ontbeerd, een verblijf als boven aan gegeven doet haar die ontbering des te dieper gevoelen, omdat haar veelal de dub bele taak van vader en moeder tegelijk over hun kinderen te moeten wezen, is opgelegd. Adressanten vended zich met te meer vertrouwen tot H. M., omdat ook zij vrouw en moeder is, en verzoeken Haar eerbiedig die maatregelen te willen doen nemen, welke aan het langdurig verblijf van hun echtgenooten te Konstantinopel op de een of andere wijze een einde zouden kunnen maken. („Stand."). Op voorstel van acht hunner, allen werkzaam in het noorden van Friesland, hebben zeer vele vrijzinnige predikanten in ons vaderland zich vereenigd om aan ds. S. C. Kijlstra, vroeger predikant bij de Herv. Gem. van St.-Jacobi-Parochie, die de vorige maand met de zijnen naar Ame rika is vertrokken, alsnog een stoffelijk be wijs hunner sympathie aan te bieden. Deze daad van collegialiteit mag tevens worden beschouwd als een uiting van waardeering voor den arbeid van den „vader der open luchtsamenkomsten" van vrijzinnig-god- dienstigen in Nederland. De hoofdelijke omslag in de Ned.- Herv. Gem. te Utrecht bedraagt voor 1913 6i pCt. van den aanslag in de gemeente lijke inkomstenbelasting. De Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen verboer „Soest Vooruit'' te Soest, brengt morgen te kwart voor el ven een aubade aan H. M. de Koningin- Moeder ten paleize Soestdijk. Door een koor van 150 zangeressen en zangers zal, onder directie van den heer H. Th. Hor vers en met begeleiding van de Harmonii der genie uit Utrecht, een drietal liederen ten gehoore worden gebracht. De burgemeester mn Oldebroek, jhr. F. F. F. Z. van Asch van Wijck, heeft in do Raadsvergadering medegedeeld, dat hij met ingang van l Sept. eervol ontslag als burgemeester heeft gevraagd. („Zw. Ct."). Do gewone audiëntie van den Minis ter van Oorlog zal Donderdag 7 Augustus niet plaats hebben. HILLEGOM, De heer D. Moolhuyzen, hoofd der Chr. Burgerschool alhier, is be noemd tot hoofd eener inrichting voor M. U. L. O. in Den Haag en heeft do benoe ming aangenomen. De Gladiolus-tentoonstelling wordt Donderdag a.s. geopend. Met reden kan verwacht worden, dat alle soorten gladioli, zelfs de laatbloeiende, dan in bloei te zien zullen zijn. Het belooft een prachtcollectie van deze mooie bloemen te worden. KATWIJK. De verkiezing (candid'aatstel- ling) ter voorziening in a'e vacature wegens het niet aannemen der herbenoeming tot Raadslid door dën heer F. E. Meerburg, ia bepaald op Vrijdag 8 Augustus e.k. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag kwam hier in afslag één partij haring. De prijzen per kantje waren voor volle haring f 13 voor maatjesharing f 13,35 en voor steur- haring 9.45. Uit het vijfde jaarverslag van het zeehospitium vernemen v.nu wie de s.henk- ster is der vorstelijke gift van f 250.000 voor een nieuw paviljoen, n.l. mevr. de wed', jhr mr. J. C. van Nispen tot Pa-mierden, geb. Blank enheym. Op de eerstkomende synode der Chr. Ger. Kerk zal o.m. gerapporteerd worden over de vraag: Mogen leden der Chr. Gc.ref. Kerk op loggers varen? LEIDERDORP. Voor de onafhankelijk heidsfeesten, 13 Augustus a.s. alhier te hou den, begint veel animo te heerschen, zich uitende in verschillende voorbereidingen. Eenige versieringscommissiën hebben zich uit do burgerij gevormd. O. a. zullen cere- poorten opgericht worden aan de Voor straat, de Middenstraat, aan de pannenfa- briek, enz., terwijl voor. het feestterrein, „Voordorp", vanwege het feestcomité een fraaie eereboog zal worden geplaatst. De historische optocht belooft ook zeer veel de welwillende medewerking van verschil lende legerautoriteiten hééft dc commissie zeer geholpen tot het samenstellen van een fraai geheel. De optocht is in vier afdee- lingen verdeeld: I. Fransche afdeeling met als hoofdpersoon den Gouverneur Charles Frangois le Brun, Hertog de Plaisance II. Hollandsche afdeeling met als hoofd persoon Willem Frcderik Prins van Oranje later Koning Willem Ililde afdeeling Russen onder commando van Leon Alexan- drowitsch, Prins van Nazischkin, Bevelheb ber der Kozakken, en als slot IVde afdee ling een allegorische voorstelling van Neerlands onafhankelijkheidVrede Voorspoed. Deze afdeeling bestaat uit een Grieksche knapengroep, vredespalmen dra gende, en een praalwagen, met vier paar den bespannen, waarop gezeten is de Ne- derlandsche Maagd. De kostuums worden geleverd door de firma J. N. Mulder, uit Utrecht. De optocht zal om drie uren van het feestterrein Voordorp afgaan en omstreeks halfacht daar terugkeeren, waar dan tot slot oen groot avondfeest gehouden wordt. L1SSE. Gisteren werd het 12i-jarig ju bileum van den zeereerw. heer B. J. Kle- kamp, als pastoor alhier, kerkelijk herdacht en gevierd. Het hoogaltaar, alsmede het Priesterkoor, waren voor deze gelegenheid rijk versierd met groen en bloemen. Te tien uren werd aan het versierde hoogaltaar door den ju bilaris de H. Mis opgedragen, waarbij hij werd geassisteerd door de beide kapelaans en den hoog geleerden zeereerw. heer Wij- tonburg, oud-kapelaan van Lisse, thans prof. aan het klein Seminarie te Voorhout. Bij het einde van de H. Mis werd den jubilaris door het zangkoor een feestcantate toegezongen. Van den kansel dankte de jubilaris allen, van wie hij in deze dagen blijken van be langstelling had ondervonden, 's Namid dags te halféén begon de receptie, waarvan, zooals te verwachten was, een ruim gebruik werd gemaakt, om den jubilaris geluk te wenschen. Behalve het prachtige kerkorgel, wat jammer genoeg nog niet voltooid is, heeft den jubilaris nog talrijke andere geschen ken ontvangeü. In de H. Missen van zeven uren en half- ncgen waren te zijner intentie zeer vele van de parochianen genaderd tot de H. Tafel. WASSENAAR. Er heeft zich hier een co mité samengesteld, bestaande uit de heeren jhr. Storm van 's-Gravensande, burgemees ter; D. baron Van Pallandt, wethouderJ". Ruygrok Pzn., wethouderJ. G. Klomp, Ned.-Herv. predikant; C. Tholenaar, pas toor, en J. Eggink, gem.-secretaris, om ook te Wassenaar Neerlands Onafhankelijkheid feestelijk te herdenken. In beginsel werd besloten een klein be drag voor feestelijkheden te besteden, maar een des te grooter bedrag om een blijvend aandenken de gemeente Wassenaar aan te bieden. Dit zal bestaan uit een te bouwen wijkgebouw, waaraan in deze gemeente zeer groote behoefte bestaat. Voor dit doel is natuurlijk zeer veel geld noodig en ver scheidene ingezetenen van Wassenaar heb ben zich beschikbaar gesteld om gelden bij een te zamelen, om dit bedrag te verkrij gen. Een ieder zal in de gelegenheid ge steld worden zijn pennigske te offe en ~-n daarvoor zal in de eerstkomende veertien dagen met lijsten en bussen worden rond gegaan. Het programma der feesten is voorloopig in groote trekken als volgt vastgesteld; 9 September is de offieieele herdenkingsdag, welke 's morgens kerkelijk zal gevierd wor den. Daarna oficieelc aanbieding van het blijvend aandenken. Des middags concours hippique op een terrein achter „Bakkersha gen". Des avonds verlichting van de bui tenplaatsen aan den Leidschen Straatweg en waarschijnlijk gevelversiering en ver lichting in het dorp Wassenaar en den vol genden dag kinderfeest, enz. De gelden voor het concours hippique zullen door een aparte commissie worden bijeengebracht, zoodat het bedrag, bedoeld in bovenstaande collectie, geheel ten goede zal komen aan den bouw van het wijkge bouw. ZOETERWOUDE. Zondagmiddag hadden weer een zestal woonwagens met een tal rijke bevolking op den Hoogen Rijndijk plaats genomen, de paarden uitgespannen, en dezen ten kosten van den pachter der grasbermen, aan den kost geholpen, ter wijl de kleinen onder de bevolking iedoren voorbijganger bedelend aanhielden. De po litie trachtte hen te verwijderen, of te be letten het publiek lastig te vallen. Ge woonlijk is dit geen gemakkelijke taak, doch ditmaal ondervond voldwachter D. in 't bijzonder de moeilijkheid er van. Het groot aantal mannen had blijkbaar veel biertjes gebruikt, en nam, nadat een kleine aanrijding had plaats gehad door een wiel rijder met één hunner kleinen en waarbij de veldwachter niet naar hun zin handelde, een zeer dreigende houding aan, zoodat do veldwachter niet anders dan met bedrei ging met een vuurwapen meester kon blij ven. Nadat één zijn gramschap had gekoeld op al de ruiten en den inboedel van één der woonwagens, waarbij hij zich nog ernstig aan de handen wondde, trokken zij af in de richting Utrecht. Nedcdnnilsclie Hftndoishoo^e»chool. Men meldt uit Rotterdam De Zaterdag gehouden vergadering van. dën Raad van Beheer der Nederlandsche Vereeniging voor Hooger Handelsonderwijs benoemde in het dagelijksch bestuur der Vereeniging a'e hoeren mr. G. H. M. Del- prat, W. A. Engelbrecht, mr. K. P. van der Mandele, mr. R. Mees en J. A. Ruys. De heer Ruys werd tot voorzitter, de heer En gelbrecht tot onder-voorzitter en mr. R. Mees tot penningmeester van dën Raad van Beheer en het dagelijksch bestuur aange wezen. Tot secretaris van beide colleges werd benoemd mr. W. C. Mees. 83) „Waarom praat u toch zoo? LT weet toch, 'dat wij ons diep gekrenkt zouden voelen, \als u iets van dien aard deedt. Wij zouden (he: onszelf nooit vergeven". ,,Ik zeg u, dat ik niet dapper genoeg ^hen om te doen wat ik moet doen waar o, ik wensch zoo vurig, dat u het ge woel van dankbaarheid jegens mij van u af kon schudden. Ik smeek u te willen begrij- Jpen, dat de gedachte, dat ik dc gelegenheid I heb gehad iets voor u te doen, voor mij Uen grootere belooning is dan ik verdiend 'heb". Hij sprak met zoo grooten ernst en het i'as zoo duidelijk, dat hij meende wat hij ai, dat zij een plotselingen drang voeiae hom haar hand toe te steken. .,U is een man en ik geloof, dat ik nu iwtet hoe een man over dergelijke omstan digheden denkt. Ik had het nog niet begrepen*'. Eenige seconden hield hij haar hand in de zijne. Toen hij haa.r losliet, staarde hij I feen poos zwijgend voor zich uit. Eindelijk .wenad'e hij zich plotseling weer tot haar en zti op zachten toon: j,Ik wou, dat ik u iets kon vertellen oyer mijzelfiets, dat zulk een ontzag lijke verandering zou brengen in onze ver houding in Je manier, waarop uw va der en gjj allen mij beschouwt. Maar ik woet datjuist datvoor geheim houden tot allen prijs. Ik mag het zelfs u niet vertellen. Ik geloof, dat de heer Forbes er iets van vermoedt; maar als hij zekerheid heeft, zal hij zijn ontdekking voor zich houden; daar vertrouw ik op. Als dit geheim niet bestond, dit ge heim, dat ik alleen ken dan zou ik nooit de uitnoodiging van uw vader, om hier te komen, hebben aangenomen". Zij was ten hoogste verbaasd. „U hebt mijn nieuwsgierigheid in hooge mate opgewekt", zei zij. „Ik begrijp niet wat u bedoelten wat ik van hetgeen u hebt gezegd, moet denken. Is n er wel heel zeker van, dat u het ons niet moet vertellen?" „Ik ben er heel .zeker van, dat ik voor niets ter wereld zou willen, dat u iets af wist vanvan wat ik zou kunnen ver tellen. Althans, dat u niet iets wist. Ik hoop dat er eens iets gebeuren zal, dat mij het recht geeft té spreken; maar vóór het zoo ver is, moet ik zwijgen. Ik mag u niets vertellen. Maar hetgeen ik u gezegd heb, zal u reeds doen begrijpen hoe moeilijk mijn positie hier is. U zult nu begrijpen, waarom al dat gevraag van mijnheer Castle mij zoo onaangenaam aandeed. Natuurlijk is het volkomen waar, dat ik in Australië ben geweest; maar ik had er mijn goede redenen voor niet te willen zeggen in welk gedeelte van Australië. Daarom drukte ik mij zoo onduidelijk uit". „U moet er werkelijk niet meer aan denken", mijnheer Lotha. „Ik geloof niet, dat iemand den indruk kreeg, dat hij u strikvragen deed. Het was een gewoon ta felgesprek. Zooals ik u reeds zei, de bij zonderheden er van zijn mij zelfs ontgaan. Ik geloof niet, dat iemand dacht, dat ge u in een lastige of pijnlijke positie bevondt. Denkt ge dan niet, dat, als een onzer er ook maar het flauwste vermoeden van had, dat ge liever niet over dat gedeelte van uw leven werdt ondervraagd, hij niet on middellijk het gesprek op iets anders had gebracht?" „Ik twijfel niet aan uw familie, maar ik ben niet zoo heel zieker van uw vrien den". „O, mijnheer Castle is anders de laat ste, die u iets onaangenaams zou willen zeggenMisschien bedoelt u mijnheer Eorbes „Neen, ik bedoel mijnheer Forbes niet. Maar wat Castle betreft, ik vind niet, dat hij zioh van een zeer tactvolle zijde heeft doen kennen, toen ik hem liet merken, dat zijn vragen mij onwelkom waren". „Hij kon onmogelijk weten, datdat er iets was „Dat ik wilde verzwijgen? Neen, mis schien niet. In ieder geval kan het me nu volstrekt niet ineer schelen, welke uitleg ging hij aan mijn geslotenheid heeft gege ven. Het eenige, wat mij kan sohelen, is of u mij begrijpt. Als u mij niet begrijpt, ben ik de rampzaligste man ter wereld. Daar om 9pijt het mij, dat ik u niets meen kan zeggen; dat ik zelfs niet op den aard van mijn geheim kan zinspelen. Ik lean alleen maar hopen, dat het uur, waarop ik u alles kan vertellen, spoedig zal slaan. En ik ver- zéker u, dat het iets is, dat mij geen on eer aandoet". „Niemand zal dat één oogonblik denken". „Daar ben ik nog zoo zeker niet van. Maar zooals ik u reeds zei, alles laat mij onversohillig zoolang u geen kwaad van mij denkt. Als ik u eens de volle waarheid zegt, zult u zelf inzien, dat een eereplicht mij heb stilzwijgen oplegde, 't Grootste be wijs, dat heb mij geen oneer aandoet, is, dat heb in het oog van velen juist zeer in mijn voordeel zou zijn, als ik alles open baar maakte. Maar ik kan het niet van mij verkrijgen. Ik ben vast besloten niets te doen, dat in strijd is met mijn begrippen van eer. Meer wil ik er niet van zeggen. Anders zou ik misschien in de verzoeking komen, alles te zeggen. En wat andere men- schen ook van mij zullen denken, u zult mij niet verkeerd beoordeelendaar ben ik z,eker van". „Natuurlijk kunt u mij vertrouwen. Heb ik niet alle reden om niets dan goeds van u te denken, mijnheer Lotha?" „O, omdat u vindt, dat u verplichting aan mij hebt?" „Neen, neen, dat niet. Ik zet alle dank baarheid nu op zij. En toch voel ik, dat ik in u een man heb leeren kennen, die die in alle opzichten de meeste achting verdient". Weer stak zij hem haar hand toe. Al het bloed steeg hem naa.r de wangen, ter wijl hij die hand in de zijne voelde. Hoe graag had hij ze aan zijn liopen gebracht- en er een kus op gedruktMaar hoe kon hij dit doen, terwijl Sir Drummond en de heer Forbes, die samen op het terras zaten, juist het oog op hen hadden en terwijl me vrouw Athol hen misschien, door een der ramen van do bibliotheek, bespiedde? AI wat hij dus doen kon was haar hand een halve minuut lang in do zijne te hou den, en toen het hoofd te buigen en te zeggen „Heb is genoeg. Ik bon tevreden",, XXI. Er is geen volk, dat zoo goed de beteo kenis Begrijpt van de oogen open en deD mond toe te kunnen houden als het Sohot- sche volk, en Forbes was een echte Schot. Hij had altijd ondervonden, dab zijn sys teem van alles op te merken vooral die bijzonderheden, die ni-et bestemd wa ren, om door hem te worden opgemerkt en van naar alles te luisteren vooral naar die dingen, die ni-et bestemd waren om door hem te worden gehoord zeer geschikt waren hem een juist denkbeeld te geven over verschillende aangelegenhe den, waarin hij belang stelde. Dus had hij gedurende de lunch meer geluisterd dan gepraat, en hij had onder wijl goed het oog gehouden op zijn jong vriendinnetje, Maggie Athol, telkens wan neer zij in gezelschap van Rex Castle was., En hij meende veel te hebben opgemerkt. Dok had hij het oog geh ad op Loth a's ge laat, terwijl men hem naar zijn vroegere/ woonplaatsen vroeg en wat hij zag vond hij hoogst interessant. Toch achtte hij het voorzichtig zioh er maar zeer weinig over uit te laten met Sir Drummond, vóór hij alios good had overdacht. (Wordt vervolgd)-

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1