N<>. 16394 Zaterdag 2 Augustna A®. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. IDSC PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1O regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Qrootere letters naar plaatsruimte. - Kleine idrertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordtƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, der Hinderwet Brengen bij deze ter algemeene kennis, dia.t door Gedeputeerde Staten in de Pro vincie Zorid-Hoüianó' blijkens hun beschikking van den 28 Juli/1 Augustus 1913, B No. 2330 (lste Afd.) G. S. No. 70 aan hen vergunning is verleend tot uitbreiding van de Smid's- werkplaats van de Stadstimmerwerf door liet plaatsen van twee electromotoren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. looo-Burgcmeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leid'en 2 Aug. 1913. JACHT. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dd'. 21 Juli 1913, no. 232; Gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad no. 87) Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit lo. de opening der jacht op klein wild, vermeld in art. 17 der wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad No. 87), voor dit jaar in de provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Maandag 1 September a. s. met zons opgang; met uitzondering van de jacht op fazanten en hazen, waarvan de opening id vastgesteld op Woensdag 1 October aanstaande, mede met zonsopgang; 2o. van die opening voorts is uitgezon derd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, letfc. e der aangehaal de wet; 3o. de korte jacht dagelijks en de lange jacht slechts driemalen 's weekt', en wel des Woensdags, Vrijdags en Zaterdags mag worden uitgeoefend. Deze kennisgeving zal in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de Nederland- sche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris der Koningin voornoemd, H. A. VAN DE VELDE, loco-C. 's-Gravenhage, 26 Juli 1913. Leiden, 2 Augustus. Voor het examen M. U. L. O., diplo ma A, slaagden te Utrecht W. G. van Kat wijk, van Leiden; Jannetje M. Lammens, van Katwijk-aan-ZeeJ. Enthoven, van Haarlemmermeer. Zoowel mej. Lammens als de heer Van Katwijk zijn leerlingen van de Clir. school voor M. U. L. O. in het Noordeinde al hier. De zeven leerlingen dezer school, die zich aan dit examen onderwierpen, zijn al len geslaagd. Vier verwierven diploma A, drie diploma B. Benoemd is met ingaDg van 1 Septem ber tot veldwachter te Waalwijk D. de Jonghe, agent van politie, alhier. Na een rede van den bondspropagan- dist Eekhof, schreef de afdeeling Leiden van den Transportarbeidersbond elf nieuwe leden in, allen werkzaam aan de Leidsche Zoutkeet. - (,,Volk") Heden \iert H. M. de Koningin-Moe der ten paleize te Soestdijk, te midden van Haar kinderen en kleinkind, haar 55öten verjaardag. Hier ter stede heeft heden geen bijzonder feestbetoon naar aanleiding van dien ver jaardag plaats. Er wapperen alleen e enige vlaggen en carillon-spel en straatorgels deden zich hoeren, 's Zaterdags worden wij trouwens altijd op die muziek vergast. De carilonnist bracht heden echter als iets exstra's volksliederen ten gehoore. In Den Haag had een wandeling van de militairen met muziek door de stad plaats. Vanavond wordt op het Malieveld een groot vuurwerk af ge steken. Het program ma vermeldt o. m. de volgende nummers: een draperie van gekleurd licht, waarin de letter E. in diamaiitvuur, omgeven door een lauwertak van groen licht en geflan keerd door mozaïekvuur liet kruis der Mal- thezer-Bidders in gekleurd licht, pauwe- staart in gekleurd licht, mechanisch nummer ..de clowns met den ezel, en een medail lon van gekleurd licht, waarin de datum 2 Augustus 1913" in diamant vuur, gedekt door de Koninklijke kroon, gedragen door zwe vende engelen met vredespalmendoor guirlandes, waarin de woorden Hulde aan de Koningin-Moeder", verbonden met monu mentale fonteinen van gekleurd licht en ge flankeerd door étage-cascades van briljant- vuur met blauwe vonken. In Den Haag zijn geslaagd voor de akte Fransch 1. o. de heer A. Bongers, van Gou da, en mej. A. A. Beszelzen, van Waddinx- veen voor de akte Engelsch 1. o. mej. B. A. Koopmans, van Zegwaard, en de heer G. O. J. Vermeer, van Lisse. Voor het notarieel Staatsexamen, f-er- ste gedeelte, is in Den Haag geslaagd do heer J. Fuhri Snethlage, van Woerden. In de buitengewone algemeene verga dering van aandeelhouders der Bouwgrond- Maatschappij „Nieuw Rijswijk" te Rijswijk, werd het bestuur gemachtigd over te gaan tot den bouw van dertien villa's op haar terreinen te Rijswijk (Z.-H.) en tot den ver koop tegen kostprijs. De besluiten werden genomen met algemeene stemmen. De deelnemers aan het Zangersfeest, dat ter viering van het zestigjarig jubileum van het Nederlandsch Zangersverbond in den aanvang van September te 's-Graven hage zal worden gehouden, zullen aan H. M. de Koningin een door Haar aan vaarde hulde brengen in den vorm eener serenade in samenwerking met de Kon. Militaire Kapel, vóór het Huis ten Bosch. In den namiddag van 6 September zal een matinée in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen worden gegeven. Wanneer men nagaat met hoeveel leden sommige vereenigingen zullen opkomen (Brccla en Rotterdam o. a. ieder met ruim 150 zangers), dan is te verwachten, dat de serenade een machtigen, verheffendon in druk zal maken cn de matinée, waarop de voornaamste vereenigingen in den lande zich zullen doen hooren hoe ver zij het in de kunst van a capella zingen hebben ge bracht, buitengewoon belangwekkend zal worden. De Minister van Oorlog, Minister van Marine a. i. is voor een drietal weken naar het buitenland vertrokken. De Belgische regeering heeft bij monde van haar gezant in Den Haag aanstonds na het overlijden van den Minister van Staat mr. T. M. G. Asser, aan de Nederlandsche regeering haar oprechte deelneming betuigd in liet verlies van den geleerde, wiens heen gaan in België, waar zijn werk zeer in het bijzonder werd gewaardeerd, levendige ont roering heeft verwekt. De familie van den Minister van Staat, mr. Asser, ontving telegrammen van rouw beklag vanwege verschillende instellingen, genootschappen e. d., tot beoefening van volkeren- en internationaal recht. De hoogleeraar in internationaal recht, prof. Renault, uit Parijs, lid van het Hof van Arbitrage, zond persoonlijk een tele gram van deelneming. Nader wordt vernomen, dat eveneens de Duitsche Regeering, in dankbare waardee ring inzonderheid van den arbeid op vol kenrechtelijk gebied door wijlen den Mi nister van Staat mr. Asser tot stand ge bracht, aan de Nederlandsche Regeering door haar gezant haar diepgevoelde deel neming in het door Nederland geleden ver lies heeft doen verklaren. Anderzijds ontving onze Minister van Buitcnlandsche Zaken o. a. telegrafisch een betuiging van diep leedwezen over het heengaan van mr. Asser van -den Hongaar- schen Minister van Justitie en van den mi nister van Staat dr. 'Giistav von Töry. Het 2de bataljon van het 18de reg. in fanterie uit Amsterdam, dat gisteren onder bevel van majoor A. S. de Jongh zijn nieu we garnizoensplaats Naarden betrok, werd aldaar zeer feestelijk ontvangen. Binnen de poort stond het detachement vesting-artillerie en haie en bracht het mi litair saluut. Daarna had een officieuze ontvangst plaats, gevolgd door een offi eieele verwelkoming der onderofficieren in een der lokalen van de openbare school te twee uren, terwijl te drie uren hoofd-offi- cieren en officieren door B. en Ws. en een paar Raadsleden werden verwelkomd op het Stadhuis. Vooral de rede van den brigade-comman dant M. W. do Vries, die in zijn herinne ring 30 jaar terugging, toen overplaatsing naar Naarden als een straf werd beschouwd hetwelk nu, blijkens de ervaring, geheel anders is, maakte cliepen indruk. Spreker vestigde nog terloops de aandacht op den heerschenden woningnood in Naarden en hoopte, dat hierin spoedig zou worden voor zien. Na aanbieding van den eerewijn ver trok het gezelschap. Daarna had nog een feestelijke ontvangst plaats des avonds in de zaal van den heer Kaptein. De lieer F. M. Knobel, lid der Tweede Kamer, vertoefde deze week te Zwolle, om zich op do hoogte te stellen van de belan gen van dit district cn om aan belangheb benden gelegenheid to geven met hem ken nis te maken. Door velen werd hiervan ge bruik gemaakt. De lieer Knobel was ook de gast van mr. dr. I. A. van Royen, burgemeester van" Zwolle, die tevens aan zijn tafel had ge- noodigd het Dagelijksch Bestuur dezer ge meente en den voorzitter van de Kamer van Koophandel. In den Raad van Delft werden de jaar wedden van de leeraren aan het gymnasium en aan de H. B.-S. vastgesteld als volgt Van den rector van het gymnasium en van den directeur der H. B.-S. minimum 3600, maximum ƒ4000; van de leeraren, aan wie ten minste 19 lesuren per week de finitief zijn opgedragen 2200 tot 3000. De jaarwedden worden telkens na drie jaren dienst verhoogd, totdat -het maximum zal zijn bereikt. De conrector van het gymna sium ontvangt 200 boven zijn jaarwedde als leeraar. Van de leeraren, aan wie minder dan 19 lesuren per week definitief zijn opgedragen per lesuur per week ƒ100 tot ƒ140. Ver mindering van het eenmaal definitief aan tal opgedragen lesuren heeft geen vermin dering van bezoldiging ten gevolge, tenzij de vermindering is geschied op verzoek van den betrokken leeraar. Als diensttijd ko men ook in aanmerking de jaren, in ge lijke betrekking volbracht aan een open baar of bijzonder aangewezen gymnasium of aan een openbare of gesubsidieerde bij zondere H. B.-S. Tijdelijke of voorwaarde lijke benoemingen worden met definitieve gelijkgesteld, ook wat betreft de verhoo ging der jaarwedde wegens diensttijd. Het maximum aantal lesuren, dat iederen leeraar mag opgedragen worden, bedraagt 24, respectievelijk mits met goedvinden van den betrokken leeraar 28 per week, behalve voor den reetor van het gymna sium en van den directeur der Hoogere Burgerschool, wier lesuren tot ten hoogste 15, en van den conrector, wiens lesuren tot ten hoogste 24 per week worden beperkt. Wanneer het aantal lesuren meer dan 24- bedraagt, wordt voor ieder meerder uur de jaarwedde met ƒ100 verhoogd. Onder veel belangstelling vierde giste ren de heer J. A. Hoekendijk het gedach- tenisfeest zijner 25-jarige werkzaamheid op „Meer-en-Bosch", het gesticht der Clir. vereeniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekten, te Heemstede. 's Morgens had een bijeenkomst plaats in dc kapol. Het kerkgebouwtje was geheel ge vuld met broeders en zusters, patiënten, het bestuur der Vereeniging en vele andere belangstellenden. -Te midden van groen en bloemen hadden de jubilaris en zijn gezin plaats gevonden. Alle aanwezigen zongen bij zijn binnen komen Psalm 103 1„Loof, loof den Heer, mijn ziel met alle krachten 't Eerst werd gesproken door ds. Barger, directeur der stichting. Tweede spreker was de heer Jonker, be sturende-broeder. De heer J. L. Zegers, oud-directeur van „Meer-en-Bosch", sprak namens het be stuur der Vereeniging. Het Broederkoor zong nu„Dat 's Hee- ren zegen op u daal Daarna sprak een der oudste patiënten woorden van dank om te herdenken, dat ook de patiënten veel hebben mogen genie ten van het werk van Broeder Hoekendijk. Ds. Barger, uit Amsterdam, oud-voorzit ter der Vereeniging, herdacht de eerste ja ren, die hij met Broeder Hoekendijk op „Móer-en-Bosch" gewerkt heeft. Ds. Moeton, emeritus-predikant te Haar lem, herdacht mede het jubilé. Ds. Barger, directeur, schetste nog even de stoffelijke, maar vooral ook de zedelijke waarde van den scheurkalender, door broe der Hoekendijk in 't leven geroepen. Broeder Hoekendijk voelde zich gedron gen een woord van oprechten en hartelijken dank uit te spreken, voor de vele blijken van belangstelling, hern op dezen dag be toond. Behalve door de reeds genoemde liede ren werden de verschillende toespraken af gewisseld door zang van het Broeder- en Paticntenkoor. De bijeenkomst werd door den heer Ze gers met dankgebed gesloten. Aan cle genoodigden werden daarna eeni- ge vcrverschingcn aangeboden. 's Middags hield de jubilaris receptie. De jubilaris ontving nog vele andere blijken van belangstelling, kaartjes, telegrammen en ook bloemstukken. Van de gebouwen van „Meer-en-Bosch" wapperde de vlag. De zeereerw. heer H. J. Zondag, pas toor te Vogelenzang, hoopt op 16 Augustus zijn veertigjarig priester jubilé te herden ken. De heer H. Turing, consul van Enge land, te Rotterdam vierde gisteren zijn 70sten verjaardag. Krachtens de Engel- sehè wet moet hij thans aftreden als con sul. Men ziet te Rotterdam den heer Tu ring, die 51 jaar aan het Engelsche oon- sulaat verbonden was en zich gedurende dien tijd vele vrienden verwierf, met leed wezen dit gewichtig ambt nederleggen. Men meldt uit Middelburg Door Ged. Staten is de verkiezing en zoo noodig de herstemming voor de vacature lid in do Provinciale Staten, distict Zierikzee, ont staan door het aannemen van het Udmaat- schap der Eerste Kamer door mr. A. J. Fokker, bepaald op Vrijdag 22 Augustus, Dinsdag 2 en 16 September. In de vergadering van het comité 1913 te Assen werd medegedeeld, dat de bijdra gen ver beneden het geraamde bedrag zijn gebleven, zoodat het 4-daagsch feest tot 2 moet worden teruggebracht en de tentoon stelling op gebied van handel en nijver heid enz. niet door kan gaan. De commissie van de festiviteiten zal nu een nader pro gramma ontwerpen in verband met de be schikbare gelden. Gisteren is te Leeuwarden de tentoon stelling van Friesche nijverheid, oude en hedendaagsche kunstnijverheid, plan 1913, geopend. ALPHEN. Dinsdag a.s. des morgens te half tien, zal de "Raad vergaderen. HAARLEMMERMEER. De heer K. W. Boelen is benoemd tot onderwijzer aan een openb. lag. school te Apeldoohi. Op de voordracht voor hoofd der openb. lag. school B. te Wormerveer komt voor de heer J. A. Huisman, alhier. HAZERSWOUDE. De heer J. L\ Ruys. van Dinteioord (Noordbr») is benoemd tot onderwijzer aan de avondschool alhier. In de zaal van café „Boers," alhier, kwamen eenige personen van verschillende kerkelijke gezindten bijeen, om te spreken over onze aanstaande feestviering. Beslo ten werd ook een vergadering te beleggen aan den Rijndijk, ten einde, zoo mogelijk, tot een algemeene deelneming te geraken. Als voorloopig programma werd gedacht: lste kinderfeest voor de verschillende scho len, 2de historische optocht en 3de Biosco- pe-voorstelling. De heer A'. J. Diinckér, onlangs ge slaagd voor het onderwijzersexamen, is aan de R.-K. school op het Dorp tijdelijk aan gesteld. Onder het vroolijlc zingen van school liederen trokken de leerlingen der R.-K. school weer naar Katwijk. Onder het prach tigste weer werd de tocht volbracht. Dit maal ging de reis per clectrische tram van Leiden naar de plaats der bestemming'. Daarna gingen de jongelui met hetzelfde vervoermiddel naar ,,'t Posthof." Onge veer om halfacht kwamen de kinderen weer in het dorp terug. .HILLEGOM. Ten behoeve van het Lig- halfonds der Vereeniging tot bestrijding* der Tuberculose alhier, zijn door de jon gejuffrouw Koosje Wenthoit 673 loten ver kocht, opbrengende f 170. De prijs, een, sprei, is gevallen op Nr. 312. KATWIJK. Niet alleen als Raadslid,' maar ook als lid en voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken, heeft de heer F. E. Meerburg ontslag genomen. Naar hij ons mededeelde, staat Idit be danken niet in verband met zijn gezond heidstoestand, welke hem de laatste jaren belette vergaderingen, waar gewichtige be sluiten moesten worden genomen, bij te wonen, waar dit nadeelig werkte op zijn zenuwgestel. Omstandigheden, die zich' niet tot open baarmaking leenen, beletten hem echter langer lid van den Raad te zijn. Hij meent liet algemeen belang beter buiten de Vroedschap te kunnen dienen. KATWIJK-AAN-ZEE. Vrijdag kwam hier in afslag een partij haring. De prij zen per kantje waren als volgtVolle f 17.40, maatjesharing f 13.35, steurharing f 13.50. Het onafhankelijkheidsfeest zal hier niet gevierd worden op Dinsdag 2 Septem ber a.s.,- gelijk aanvankelijk besloten was, maar op Donderdag 4 September. Door de gunstige weersverandering en het intreden der vacanties is het aanlaL vreemdelingen dezer dagen belangrijk ver meerderd. .Van de Kafwijksche visschersvloot kwamen in de afgeloopen maand te IJmui- den binnen 62 loggers en 3 bomschuiten,- terwijl in de maand Juli van het vorige jaar van onze vloot slechts 17 schepen binnenkwamen. KOUDEKERK. De Raad vergadert a.s. Maandagavond om halfacht. Donderdagmiddag om halfdrie hoopt Z.Ex. de Commissaris der. Koningini onze gemeente te bezoeken. NOORD WIJK. Mej. B. Roozen, bij de laatstgehouden onderwijzersexamens ge slaagd,- is met ingang van 1 Sept. a. s. benoemd aan de R.-K. Par. Jongensschool voor U. L. O. der parochie van St.-Jozef te Rotterdam. Een peleton soldaten met handen- kanonnetjes, die veel bekijks hadden, le gerde op het Lindenplein. Bakkers- en sigarenwinkels,- alsmede onze monumenta-, le dorpspompen werden bestormdeen sob daat heeft een permanenten honger en dito dorst. Een der landsverdedigers kreeg den zwaren langen pompslinger zóó krach tig tegen liet hoofd, dat 't bloed er uit gutste en dr. Kervel er aan te pas moest komen, om een verband te leggen. NOORDWIJKERHOUT. Dé afd, Noordwijkerhout van de Halve-Stuivers- .Vereeniging had het genoegen f 12.30 te kunnen afdragen gedurende het tweede kwartaal van 1913 voor cle Suppletiekas der Vereeniging voor lijders aan vallende ziekte te Heemstede. OEGSTGEEST. Den 6en Augustus a.s. hoopt A. P. van den Berg,- gemeente-weg-- werker* den dag te herdenken, waarop hij vóór 40 jaren als zoodanig in dienst dezer gemeente trad. RIJPWETER1NG. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van mishandeling- van A. B. alhier, door zekeren V. d. S.,- mede alhier wonende, welke mishandeling plaats had in het café van den lieer Van Benten. De aanleiding hiertoe was ontstaan door! het spelen van een partij biljart door ge-: noemde personen. V. d. S. zocht daarna; twist, welke zóó hoog liep, -dat hij een half gevuld bierglas van een tafel nam en daarmede met alle kracht B. tegen; het hoofd sloeg nabij den slaap, waar door het glas in gruis was gebroken en' de scherven in het vleesch waren gedron gen. B. viel terstond bewusteloos op den grond, waarna hij door twee andere in het café zijnde personen werd opgenomen cn naar dr. Willinck gebracht, die juist in de nabijheid woont, waar de verschillende wonden werden gehecht. V. d. S. is door de politie gehoord en lieeft bekend d,ej mishandeling onder den invloed van ster-i ken drank te hebben gepleegd. SASSEN II EI M. Een gemeentewerk^ man uit Velzen had alhier het ongeluk te vallen, doordat de voorvork van zijn rijwiel brak. De man kwam zoo leelijk op de steenen terecht, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die dcor dr. Quant werd verleend. TER-AAR. Het bestuur van den Vliet-» polder te Woubrugge heeft gekocht den. wipmolen aan den Aardam alhier, die biin-i nen eenige dagen zal worden gesloopt* om te worden vervangen door een stoomt gemaal. De landbouwer S. v. d. G., alhier^ is door de politie jagende aangetroffen! zonder akte. Het geweer is niet anders dan na hevig verzet in beslag kunnen won den genomen. WARMOND. Aangezien de lieer Bie- len, directeur der muziekvereenigiing „Har monie van Warmond," alhier, door drukker werkzaamheden, menigmaal verhinderd was de repetities té leiden', heeft het bestuuH besloten hem eervol ontslag te ver Leenen en in zijn plaats te benoemen, den heetf Wemelink Enting, hoboïst en directeur van de Muziekver. „Apollo", „Kunst en Strijd" en „Ilollandia", te 's-Gravenhage, ZOETERMEER. De Commissaris dei; Koningin in Zuid-Holland heelt tot lid van de hier zetelende gezondheidscommissie be-, noemd den heer A. Stehouwer, le I-lillen gersberg. ZOETERWOUDE. Een naar het uiten lijk net heer, in fijn bruin fantasiépak ge-» stoken, met bruine schoenen aan cn een strooien hoed op, had Maandag 1. I. aan den Hoogen Rijndijk alhier, dringend be-: hoefte aan een rijwiel. Hij moest er nood zakelijk even een hebben, om naar Lei-: den te gaan. Bereidwillig werd hem do weg gewezen naar den rijwielverniuiicler, G. J. Hoogervorst, alhier, die hem een fiets gaf. Mijnheer zou het rijwiel over een uur terug brengen. Daar hij evenwel! nu nog niet terug is cn de politie reeds nasporingen heeft gedaan, vreest men, dat hij opzettelijk vergeten zal, clc fiets terug te brengen. Er blijkt voor de a. s. onafhanke-:- lijkheidsfeesten veel animo te bestaan. Een aantal jongelieden hebben een commissie gevormd met het doel, cle Dorpsstraat met omgeving bij die gelegenheid te versieren. De feestcommissie heeft toezegging ge- - daan, de jongelui daarin te steunen. Deze week heeft de commissie al voorloopig een en ander omtrent de feestviering beslo ten. Een definitieve regeling kan pas ge maakt worden, wanneer bekend is, over hoeveel geld er te beschikken is. Wan neer de ingezetenen door ruime bijdragen, hun belangstelling tooncn, dan zal op beide; feestdagen een optocht gehouden worden, de schoolkinderen zullen onthaald worden en een vuurwerk zal het feest sluiten. Voor den Rijndijk, staal een ringrijderij op het programma, terwijl nog vel schillende volks spelen den dag zullen vullen. Dc toegang tot de feestterreinen is vrij voor alle inge zetenen. Zooals men ziet, bestaat er kans op een mooi feest. Maar nog eens, de verwezenlij king der plannen hangt geheel af van de bijdragen der ingezetenen. Hoe meer geld* hoe schooner feest 1 i>o Kabinetscriais. Na de weigering van de sociaal-democraten, om tut de samenstelling van een ministerie uit de gelieele linkerzijde mede te werken, verzocht dr. 'Bos van de hem verleende op dracht tot vorming van een kabinet te wor den ontheven, hetgeen door II. M do Ko ningin werd ingewilligd. Hare Majesteit, van oordeel, dat dc eerste» stap tot oplossing van de crisis thans was de opdracht tot vorming van een kabinoti uit de vrijzinnige concentratie alléén, en. dezen stap wenschende to doen, verklaarde dr. Bos zich bereid het voornemen van Hare Majesteit mede to doelen, en de uitdrukke-, lijko verklaring to vragen, of do vrij zin-1 'nige concentratie' deze opdracht wonschte teil aanvaarden, dan Wel van meening was, da#j

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1