N». 16389 ]>IaaiKlag 28 «Juli. A°. 1913. <§eze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Be wettige erfgenaam. 1'ItIJS DKR ADYERTENTIEN: Van 1O regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters nas: plaatsruimte. - Kleine advortentiën van 30 woorden 40 Gents contant j eli tiental woorden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per woek 9 Oents; per 3 maanden 2 l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd »yn 1.30. Franco per post 1.65. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 31sten Juli e.k. de eerste termijn vervalt van de Plaat selijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, en dat alzoo op den eersten Augustus minstens een gedeelte van den aanslag moet zijn vol daan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Q. J. TERPSTRA, loco-Secretaris. Leiden, 26 Juli 1913. Leiden, 28 JSuEs. In de Mon-Père-kerk aan de Haarlem merstraat is gisteren op indrukwekkende wijze het feit herdacht, dat de Zeer Eerw. Heer Petrus Laurentius Dcssens cwaalf-en- een-half jaar hier ter stede het dekenschap en pastoraat heeft waargenomen. Vrijdag was eigenlijk de dag dezer plech tigheid doch de kerkelijke viering was op gisteren vastgesteld. Om halfelf werd de Hoogmis gehouden. Het kerkgebouw was geheel met geloovigen gevuld, die door hun tegenwoordigheid me de blijk gaven van hun sympathieën voor den deken. De jubilaris droeg de H. Mis op, hierin bijgestaan door de Eerw. Heeren prof. Hui- bers, van Warmond, en rector Bosboom, uit Haarlem. Na de Mis zong het koor een cantate met tenor-solo, baryton, solo en terzet. Na den plechtigen dienst recipieerde de hooggeachte jubilaris. Velen kwamen hem hun gelukwenschen aanbieden. En ook in anderen vorm gewerd deken Dessens nog een blijk van de toegenegenheid der paro chianen. De congregatie der H. Familie bood hem vier altaarstoelen aan voor so- lemneele missen. Om zes uur werd een plechtig lof gehou den. De jubilaris zelf hield een rede, waar in hij ook dank zegde voor al de belang stelling, die hij op dien dag had mogen on dervinden. In dezen dienst werd den Zeer Eerw. Heer Dessens door de gezamenlijke parochianen een lied toegezongen. Zaterdagavond heeft 'le Vereeniging te gen sluitingsdwang alhier een adres verzon den aan Ged. Staten, waarin verzocht wordt hun goedkeuring te willen onthouden aan de verordening, die voor ruiin twee weken hier dcor den Raad is vastgesteld.- Vcor het examen voor M. H. L. O. (diploma B) slaagde Zaterdag j.l. te Utrecht J. de Graaf, van Alphen aan den Rijn, leer ling der Chr. School voor M. U. L. O. aan het Nccrdeinde alhier. Vcor de akte Engelsch 1. o. zijn te 's.Gravenhage geslaagd mejuffrouw G. Kroes- te Leiden en de heer-en W. J. Lagard te Bode graven en a van der Wey, te Vijfhuizen (Haarlemmermeer) Te Haarlem zijn Zaterdag vcor de hoofdakte o. m. geslaagd de dames H. hl. iW. F. Kershens en S. M. Meyer, beiden te Leiden, A. v. d. Donk te Voorburg en F. Einde te Warmond. Te Utrecht is dien dag o.m. geslaagd, voor diezelfde akte mejuffrouw, M. J. van den Berg, te Waddinxveen. De „Haagsche Ct." verneemt, dat het in de bedoeling van de r aad s meer derhei d in do residentie zou liggen den socialisten een wethouderszetel aan to bieden. Do heer Ver bleek zou als wethouder van onderwijs af treden om het wethouderschap van finan cien cve<r te nemen. De zetel van onderwijs zou dan den socialisten worden aangeboden. In het gebouw van den Haagsohen Kunstkring te 's-Gravenhage werd Zater dag door den Nederl. Bond van Gemeente ambtenaren een „nationale dankbe tooging" gehouden wegens het totstandkomen van de pensionneeringswetten voor gemeenteamb tenaren en hun weduwen en weezen. Aanwezig waren ook vertegenwoordigers van de Nederl. Vereeniging voor Gemeente, belangen, van de Belgische Fédération nationale des employés communaux, van den Belgischen Bond' van gemeente secretarissen en den Alg. Nederl. Politiebond, voorts o.a. de eereleden Van Eggelen en mr. Treub, en het Kamerlid Pollema. D-e voorzitter deelt mede, dat een fraaie oorkonde van dankbetuiging in triplo is geoalligrafeerd'jom aan de koningin en de ministers Heemskerk en Kolkman te worden aangeboden. De eerste spreker is de heer J. N. Elen- baas, burgemeester van Krabbendijke, die den toestand van voorheen schetst en de po gingen, achtereenvolgens aangewend' om daarin verbetering te brengen. Na deze, luid toegejuichte rede, deelt cle secretaris mede, dat vertegenwoordigd zijn of instemming hebben getuigd 45 vereeni- gingen van burgemeesters, secretarissen, ambtenaren, politiebeambten enz. Vervolgens sprak de heer Pels, voorzitter van de pensionneeringscommissie en gemeen te-secretaris van 's-Hertogenboseh, die ook de geschiedenis der pensioenbeweging na gaat en ten slotte dank betuigt aan koningin Ministers, Kamerleden, enz. Het „Wilhelmus" wordt staande aange hoord; het „Wien Neerlandsch bloed" meö'e- gezongen. De vergadering werd te drie uren gevolgd door een feestmaal in Witte Brug. In het „Maandbl." van de Doopsge zinde gemeente in Den Haag wordt meege deeld, dat in de jongste vergadering van den kerkeraad van deze gemeente met al- gemeeno stemmen werd besloten met het openstellen in de week van de kerk in de Palcisstraat een proef te nemen. Geduren de do laatste vier maanden van dit jaar, te beginnen met September, zal de kerk geopend zijn des Maandags, Woensdags en Vrijdags van halfvier tot halfvijf des namid dags gezangboeken en bijbels zullen neer gelegd worden in de banken, het orgel zal gedurende dit uur bespeeld worden, en bui ten aan den ingang der kerk zal een bord worden geplaatst, waarop meegedeeld wordt, dat de toegang voor allen openstaat en dat ieder welkom is. Misschien zal in plaats van een van de drie middagen de kerk gedurende een uur in den avond open zijn. Bij den gemeenteraad van Woerden is een verzoekschrift ingediend om stappen te doen ten einde te geraken tot de oprichting van oen Kamer van koophandel en fabrie ken aldaar. De „Rotterdamsehe Kerkbode" ver meldt drie giften van ƒ1000 van E. R. G., onderscheidenlijk voor de herstolling van de Groote Kerk, voor Bethesda en voor de achttiende predikantsplaats. Door B. en Ws. is bij den Rotterdam- schen gemeenteraad een voorstel ingediend tot aanschaffing van een tweede wagenveer boot. Uit de stukken blijkt, dat wel de ge- keele opbrengst over 1912 van de bestaande boot nog slechte even 8700 heeft bedragen, terwijl de kosten van aanschaffing pl.m. 225,000 bedroegen en de kosten van een tweede boot wellicht nog meer zullen be dragen, doch de commissie heeft terecht be grepen, dat men, afgescheiden van de kwestie van het tarief, voor alles op een volledige uitrusting van den dienst bedacht moet zijn, waartoe in de eerste plaats de aanschaffing van een tweede boot zal strek ken. Nader overwogen zal nog worden in hoe verre het mogelijk zal zijn ook de Wilhel- minakade aan te doen. In verband met de uitnoodiging, die verleden jaar bij gelegenheid van het be zoek van H. M. de Koningin aan Parijs door de gemeentebesturen van Amsterdam en Den Haag werd ontvangen, hadden B. en Ws. aan Amsterdam en 's-Gravenhage het bureau van den gemeenteraad van Parijs uitgenoodigd tot een tegenbezoek, dat in het begin van September zou plaats hebben. Deze uitnoodiging was met bijzondere inge nomenheid aanvaard. Tengevolge echter van den gezondheidstoestand van den voor zitter van den raad van Parijs, die gaarne zijn deputatie persoonlijk zou leiden, gaat het voorloopig niet door. Do Bond ter verkrijging van een wet telijke regeling van den rechtstoestand der burgerlijke ambtenaren zal zijn jaarlijksche vergadering houden op Zaterdag 4 October, te Amsterdam. Bij de Zaterdag* të Sohiedam' g'ehWden Veïkcoping van do kapitale fabrieksgebou wen van de Veevoederfabriek en Olieslagerij" van den Provincialen Zuid-Hollandsohen Boe renbond, werden deze aangekocht dooi* den tegenweordigen directeur den heer J. Oost- dorp te Nieuwe Ton ge vooi* f121.000 £db gebouwen waren in veiling1 f 76.000). Generaal-majoor Kleynhens, comman dant der N.-Holl. waterlinie, te Utrecht, door 't gansche regiment, hoog en laag, oud- en jong geëerd cn bemind om zijn hu mane eigenschappen als chef, herdacht Za terdag den dag, waarop hij voor 40 jaar zijn loopbaan als officier begon. Reeds enkele jaren is het geleden, dat het raadslid Pj't-tersen een voorstel bij den raad van Arnhem heeft ingediend om wij ziging te brengen in de regelen ter berei king van de bestemming van het Burger weeshuis. De voorsteller meende, dat ten onrechte bepaald is, dat alleen weezen van den Ned. Hervormden godsdienst opgeno men mogen wordenblijkens ordonnantie van den Magistraat van 22 Juni 1583 is het gesticht bestemd voor kinderen van burgers der stad, zoodat z. i. alle burgers zonder onderscheid van religie gelijke aanspraken moeten kunnen doen gelden. Do motivee ring toch, dat voorheen alleen leden der heerschende (Hervormde) staatskerk het volle burgerschap konden krijgen, gaat niet meer op, omdat zulk een bepaling in strijd is met ons tegenwoordige staatsrecht. In zijn betoog raakt de heer Pyttersen onmiddellijk het hart der zaak. De kwestie is dezeheeft de Magistraat van 1583 be doeld een gesticht op te richten voor kin deren van burgers, (en dat konden toen maals alleen Hervormden zijn), of wilde hij een gesticht, waarin uitsluitend ónderen van Hervormden konden worden opgeno men. Er is bij verschillende gelegenheden lang over gediscussieerd, en morgen zal waarschijnlijk de zaak in den raad weer be sproken worden, zulks naar aanleiding vau het voorstel van B. en Ws. om het regle ment van het Burgerweeshuis te herzien in overeenstemming met het bepaalde bij art. 89 der nieuwe Armenwet van 1 September 1912. In hun ontwerp behouden B. en Ws. de bepaling van den Hervormden gods dienst. B. en Ws. van Middelburg stellen den gemeenteraad voor niet te voldoen aan het verzoek van hot Genootschap tot bevorde ring van melkkunde om een proef te ne men met een gemeentelijke melkcentrale, omdat zij evenals de gezondheidscommissie van oordeel zijn, dat de gemeentelijke keu ringsdienst, gesteund door de melkverorde- ning, die desgevorderd verscherpt kan wor den, wel in staat zal zijn de levering van minderwaardige en vervalschte melk in die gemeente tegen te gaan. De kruiser „Zeeland" heeft een bezoek gebracht aan de haven van Carthago in Co lumbia. Het gouvernement en de marine autoriteiten bewezen onzen landgenooten veel eer. Het gouvernement bood hun een gastmaal aan. Recepties en soirées werden mede ter eere van de vertegenwoordigers onzer marine gehouden. Op de bloembollenbeurs te Monster, die deze week is gesloten, is dit jaar niet veol verhandeld, daar de kweekers de tul penbollen meest uit de hand verkocht heb ben. De handel was vlug, maar de prijzen waren laag. In de Zutphen gehouden vergadering van de vereeniging Botercontröle-station GelderlandOverijsel is vastgesteld de be grooting voor de stichting van een nieuw laboratorium. De staking van veldarbeiders te Gie terveen is geëindigdde eischen der stakers zijn ingewilligd. HAARLEMMERMEER, Do Raad dezer gemeente is opgeroepen ter vergadering op Donderdag 31 Juli a.s., des voormiddag^ ten elf uren, Zondag a.s. zal de benoemde godsdienst onderwijzer aan den A al smeerder weg O.Z., do hecir Kroon van Höenvliet, in zijn dienst werk worden bevestigd, door ds. Bax van Hoofddorp, Gisteravond ontstond er aan den Kruis weg bij de Cruquius tusschen twee jongelui twist om 'een meisje. De een, zekere II., wonende alhier, takelde den ander, een jong- mensoh uit Heemstede zoodanig toe, dat hij verscheidene bloedende wonden bekwam. Het meisje had in dien tussehentijd de vlucht ge nomen. De politie is er dadelijk mede in kennis gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zaterdag avond had hier een auto-ongeval plaats, met gelukkig niet al te ongunstigen af loop. De auto H 1308 kwam uit de richting Noordwijk op den grindweg naar Wasse naar met zeer matigen gang aanrijden, toen onverwachte de stuurstang brak, waardoor het voertuig in de naast den weg loopcnde: sloot terecht kwam. De chauffeur werd licht verwond terwijl de inzittenden or met den schrik afkwamen. Per rijtuig werd de tocht naar 's-Gravcnhagc voortge zet, terwijl de auto gistermorgen uit de sloot werd verwijderd. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag kwam hier in afslag een partij haring. De prij zen per kantje waren Volle haring ƒ15.40, Maatjesharing ƒ13.10, Makreel ƒ11.90— 9.90. Het bouwen van een bakkerij met win kelhuis in de Roest van Limburgstraat al hier is voor ƒ1689 gegumd aan den heer A. Parlevlict, aannemer alhier. RIJNSBURG. Naar wij vernemen zullen deze week eenige ingezetenen bijeenkomen ten einde besprekingen te houden hoe in deze gemeente den gedenkdag onzer bevrij ding te vieren. WARMOND. Door den lantaarnopsteker alhier, is bedankt voor de hem toegekende gratificatie, ten bedrage van ƒ20. In een adres aan den Raad, verzoekt hij nu, een andere regeling te treffen voor ziju salaris, waardoor dit eenigszins met dc bil lijkheid in overeenstemming komt, en hem voor de zes avonden per maand dat hij meer werk doet, ook ongeveer dezelfde vor- goeding krijgt, berekend naar het loon nu reeds door hem genotenwat een verhoo ging van ongeveer 5 per maand zou mee brengen. Van de o rschillende woonwagens, die einde vorige week de straatweg langstrok ken, kworn.cn twee vrouwen alhier om ver schillende jh.rj4aaisV*ehoeften te koopen, er boden aan i«oor aardappelen, groenten, on krui/L^A^-waren, die zij inkochten, hun kind, een zuigeling daarvoor in de plaats te geven. Men ging begrijpelijk niet op het aanbod in. fi)r. e. H. RRUOSEL. f Wat reeds 'oenigeh tijd werd geVrcesd isli geschied: dr. Kruimel is gisteren, nadat eeii lange slepende kwaal zijn krachtig gestel geheel ondermijnd had, op 55-jarigen leef-:- tijd overleden. Meermalen werd in de laatste weken tot/ ons de vraag gericht i „Hoe gaat het toch! met onzen dokter Kruimel?" Gaarne hadden' we onze lezers met zijn toestand op de hoogte willen houden, maar we konden helaas, geenj bemoedigende mededeelingen doen cn we wis-; ten dat de lijder, die ons blad nog geregeld- las, tot Voor korten tijd nog ieen stille hoop op beterschap koesterde en we mochten door ongunstige berichten hem den moed niet on1/ nemen en hem dus liet lijden nog smarten 1 ijker maken. Uit deze bijzondere belang stelling bleek echter, hoe populair de dokter, was cn hoezeer hij werd gemist. Hoewel van afkomst geen Leidenaar Gcrlach Marinus Kruimel werd den 9deri October 1857 te Amsterdam geboren was hij meer hekend in. en met onze gemeente dan menig geboren en getogen Leidenaar zelf. Ilij studeerde aan de Lcidscho Universiteit 'en sedert heeft hij do stad niet meer ver laten. Toen hij in 1886 tot doctor in dd geneeskunde was gepromoveerd, heeft hij* zich hier als arte gevestigd en is vooral dd dokter der armen geworden. Betrekkelijk lang heeft hij gestudeerd, maar toen wist hij1' ook veel van de moeilijke wetenschap der< 27) Het werd hem spoedig duidelijk, dat Maggie's moeder nie-b zoo toegevend was als haar vader, en het duurde niet lang of zij begon hom zolfs een beetje te ver velen. En ook met Forbes was dit het geval. De rechtskundige raadsman der familie liep hem telkens tegen het lijf, deed hem allerlei vreemde ragen, zeer vreemde, persoonlijke vragen, niet alleen over zijn financiën cn de bron zijner inkomsten, maar ook over zijn familiebetrekkingen Het scheen wel, dat die mijnheer Forbes zoo'n bedje maalde over namen en genea logie en al dergelijke malligheden En hij was er dus zeker voortdurend op uit iu dat opzicht zooveel mogelijk te weten te komen en uit te pluizen. Hij had nooit van den naam Lotha gehoord en hij scheen te willen, dat de drager er van hem zou helpen, den oorsprong van dien naam te ontdekken. Waar had zijn familie altijd gewoond? In Engeland of in Schotland Of waren zij misschien oorspronkelijk uit Holland afkomstig? Er was een generaal Botha, die zich in Transvaal had onder scheiden. Ziin voorvaderen waren Hollan ders. En als de naam Botha in Holland kon bestaan, waarom zou cle naam Lotha er dan ook niet thuis kunnen hooren? Dit alles verveelde Hubert, danig. Als iemand or zijn edgen persoonlijke redenen voor had, niets van zijn familie te vertellen en zelfs een anderen naam te dragen dan dien zijns vaders, wat ging dit een derde dan aan? De heer Forbes was in functie, dit voelde hij't was hem alsof de man hem bespiedde, er op uit was hein vast te zetten met zijn strikvragen. Men kon niet «zeggen, dat de heer Forbes ooit ongeleefd of onbescheiden was; hij was aleen maar lastig met zijn vragen en vervelend door de hardnekkigheid, waarmee hij die vragen bleef doen. Voor een jongmensoh, dat met succes het hof maakt aan een jong meisje, is het allesbehalve plezierig, om, telkens als hij een poos alleen denkt te zijn met het voorwerp zijner vereering, hierin te gengewerkt te worden door een al te waak zame moeder en een nieuwsgierigen ouden heer. Daarbij had Lotha het volstrekt niet begrepen op rechtsgeleerden, van welk slag ook. Zij deden altijd vragen of lokten ze uit eu soms wordt hun vrijmoedigheid niet aleen lastig, maar ook beslist erger lijk. Als er nu eenmaal een geheim in Lo- tha's leven was, dat hij niet aan het licht wenschte te brengen, wat ter wereld ging dit mijnheer Forbes dan aan? In één woord, Hubert Lotha vond, dat hij voorloopig althans het best deed met den heer Forbes en zijn vragen zooveel mogelijk te vermijden. In den beginne slaagde hij hierin vrij wel, maar op een avond gelukte het den advocaat hem leelijk in het nauw te jagen. Hubert had gebiljart met Sir Drummond, en d'e heer Forbes had het spelletje zwij gend gadegeslagen. Zoodra het uit was, werd Sir Drummond Athol geroepen, om dat er iemand was, die hem dadelijk wilde spreken, en dus bleven Lotha en de heer Forbes met elkaar alleen. „Sir Drummond speelt uitstekend bil jart", merkte Forbes op. „Ja, zonder mijzelf een compliment te maken, moet ik zeggen, dat hij uitstekend speelt om het mij zoo te kunnen afwin nen", antwoordde Hubert Lotha. „Ik heb niet gezegd, dat hij beter speel de dan u". „O, dat hadt u genist kunnen zeggen", zei Lotha. „Hij slaat me haast altijd. Ik heb het hem in 't geheel misschien twee of drie keer afgewonnen"^ „Ik heb dat opgemerktmet ver wondering eu met bewondering", zei For bes met een onbegrijpelijk laohje. „Ik zou wel eens willen weten, wat Sir Drummond er van denkt". „Ik deaik, dat hij er heelemaal niet over denkt. Waarom zou hij er over deu ken, mijnheer Forbes?" „Ja, waarom? Tooh heeft hij alle reden om nu en dan in zijn vuistje te lachen, om dat hij het zoo dikwijls wint van iemand, die zooveel beter speelt dan hij speelt en ooit spelen zal". „Onzin! Heeft bijV' „Ik ben toeschouwer, mijnheer Lotha, 'alleen maar toeschouwer; maar 't is juist de toeschouwer, die het meest van het spel ziet. En daarom heb ik ook opgemerkt, dat u bet spel, dat u met Sir Drummond speelt, het biljartspel, bedoel ik... ja, het biljartspel....... dat u dit met de groot ste vaardigheid speelt". Lotha zag den advocaat onderzoekend aan. Hij wist in de verste Verte niet, of die Woorden èen geheime beteekenis had deneen beteekenis, die het compli ment' dat hij hem maakte, verzwakte. Maar Forbes was geen man, dieu men ge makkelijk kon doorzien. „Biljart is het eenige spel, dat we hier spelen", zed Hubert ietwat lusteloos. Hij had zich zoo lang verdiept in de vraag of er iets kon schuilen aohter de woorden van Forbes, dat hij er langzamerhand ziju gevatheid onder verloor. Het gesprek vlot te niet meer als hij met den advocaat alleen was en hij begon vurig te verlangen naar het oogenblik, waarop deze naar Londen terug zou keeren, na zijn rekening bij Sir Drummond te hebben ingediend. Want Hubert had zioh in het hoofd ge zet, dat de rechtskundige adviseur der fa milie er steeds op uit was zaken uit te pluizen, om een aanleiding te hebben geld te verdienen. En na dit verblijf zou hij ze ker een geduchte nota bij den heer des huizes indienen. „Ik heb indertijd meer dan een uitste kend biljartspeler hoeren zeggen, dat er maar één spel is, namelijk het biljart spel," zei Forbes, ,,'t Is ongetwijfeld ook een mooi spel. Maar vindt u het ook het eenige spel, dat waard is gespeeld te worden?" „Ik zou niet graag een woord ten na- deele van het golfspel in tegenwoordigheid van een Sohot en in. een huis als Craig Athol zeggen," zei Hubert. Hij was beslo ten iedere gedekte beteekenis, die de woorden van den advooaat konden heb ben, voor eens en altijd te negeeren. ,,'t Is een prachtige bezitting, Craig Athol, al ligt het oen beetje ver van do bewoonde werelda." zei Forbee. „Een prachtig huis en uitgestrekte gronden, dio. juffrouw Athol later erven zal, a.s er nie mand tusschenbeide komt. om het haar af te troggelen." „U clenkt tooh niet aan de mogelijkheid dat... dat... ik heb zoo een en ander ge hoord over de nalatenschap en al die.... „Ik geloof, dat ikzelf er u eenige bij zonderheden van heb verteld." „Dat geloof ik ook. 't Is heel roman tisch... echt Schotsch, vind ik. Maar acht u het waarschijnlijk, dat de ware eigenaar na al die jaren nog tot de levenden zou. behooren?" „Ik zou heel graag willen weten hoe u daarover denkt, mijnheer... mijnheer..* Lotha." Forbes had op zachten toon en na ee- lange pauze gesproken en hij bleef ook eenige seconden vcelbeteekenend zwijgen., alvorens den naam Lotha uit te spreken. Zijn oogen waren strak gerioht op het ge laat van den jongeren man cn hij dacht eg nu niet over te glimlachen. Hubert Lotha beantwoordde dien blik niet; integendeel hij sloeg de oogen neer* En op nog zachteren toon dan Fovbe had gesproken, zei hij eindelijk: „Ik begrijp niet waarom mijn opinie in een zaak als deze van eenige vaarde zou; ■zijn. mijnbeer Forbes." Waarom zou zij het niet zijn? Tiet kwam alleen maar in me op, dat... Zou; ik uw leeftijd mogen weten?" „Ik ben vijf en dertig. Ik rnaak geen geheim van mijn leeftijd,*' antwoordde Lotha. v (Wp!rdt vervolgd)..;

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1