§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. fjo. 16330 l)o!i<]crdag S54 Juli. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Be wettige erfgenaam. PRIJS DMR ADVERTENTIES: Van 10 regels /T.05. Iedere regel meer /-O.r?^. Grootera letters naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën van SO woorden 40 dents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maandeD j f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn B 1.30. Franco per post 9 1,65. Leiden, 24 JuBi. Te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte de dames M. Montagno en I. W. C. Oberman, beiden te Leiden. Bij de examens der ,,Vereeniging voor Modevakscholen", gevestigd te 's-Graven hage, is o.m. geslaagd voor costumière mej. M. A. de Nie, te Leiden. Twee leerlingen der Chr. School voor M. L. O. aan het Noordeinde alhier, J. Koek (van Valkenburg) en H. H. Woudstra (van Leiderdorp), die onlangs bij het exa men voor M. U. L. O. diploma B verwier ven, zijn op vertoon van dit diploma toege laten tot de Koloniale Landbouwschool te Deventer. De voordracht voor een benoeming van een onderwijzeres aan de openbare la gere school te Voorburg luidt als volgt: 1 mej. M. A. van Beescfl, onderwijzeres aan 'de Rijkstuchtschool voor meisjes te Mont- foort2. mej. A. C. Opzoomer, tijdelijk on derwijzeres te 's-Gravenhage3. mej. M. Ij. M. C. Haver, tijdelijk onderwijzeres te i Delft. De begrafenis van generaal Bergan- 8ius is bepaald op a.s. Zaterdag half twaalf op de R.-K. begraafplaats te 's-Graven- hage. Het mondeling gedeelte van de ex. M. O. Fransch, akto A, zal dit jaar worden afgenomen in het gebouw van de Soc. ,,De .Vereeniging", Kazernestraat No. 38a, te 's-Gravenhage, op 24, 25, 29, 30 en 31 Juli; 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21 en 22 Augustus. Er worden eerlang weer twee vacatu res in den Haagschen Raad verwacht. Blijft de heer Thomson als hoofdofficier in werke- lijken dienst, dan zal hij, aangezien deze 'betrekking onvereenigbaar is met het raad- lidmaatschap, het laatste moeten neerleg gen en wordt er dus in district III een ver kiezing te zijner vervanging noodig. i Verder koestert de heer De Meester, die voor het zelfde district zitting heeft, het voornemen zijn mandaat neer te leggen. Hij wacht daarmede echter tot na afdoening van het rapport van de raadscommissie, m zake, de aanslagen van firma's in den hoof- |delijken omslag, van welke hij voorzitter is. Op door de commisie ad hoe bij den (Haarlemschen gemeenteraad ingediende .voorstellen tot invoering van een Ambte- I naren reglement zijn door het sociaal-de mocratisch raadslid A. Nagtzaam vijf-en- j;twintig amendementen ingediend. Het be langrijkste is dat tot invoering van een scheidsgerecht in plaats van een commissie van advies. Inmiddels heeft de commissie zelve een aantal wijzigingen aangebracht, waarbij aan eenige bezwaren van de ambtenaren- vereenigingen wordt tegemoetgekomen. Echter gaat de commissie lang niet zoover als de heer Nagtzaam, die o.a. ook de eischen inzake verminderden arbeidstijd en meerdere vacantie wil ingewilligd zien, '-ets waartoe de commissie geen voorstellen w;l doen. Bij de gemeente Nieuw-Amsterdam der Ned.-Herv. Kerk is beroepen ds. T. J. Wielinga, te Nieuwland, bij Leerdam, die dit beroep heeft aangenomen. De ontwerpen voor de Winterdienstre- geling 1913/14 van de S.S., de H. IJ.-S.-M. en de N. C. S. zijn ter kennisneming neder- gelegd ter Gemeente-Secretarie, afd. Alg. Zaken, O.Z. Voorburgwal 197 (Kamer no. 40). Opmerkingen betreffende die ontwerpen moeten, ten einde voor de vaststelling van de dienstregelingen in overweging te kun nen worden genomen, rechtstreeks aan het Dep. van Waterstaat, te 's-Gravenhage in gezonden worden vóór of op 1 Aug. e.k. Gisteren had in het district Rotterdam I dc stemming plaats voor een lid der Prov, Staten, noodig geworden doordat de heer H. Spiekman, in I en II gekozen, voor laatstgenoemd district heeft aangenomen. Uitgebracht werden 7945 stemmen, vol strekte meerderheid 3973. De heer Jac. van Vessem (C.-H.) verkreeg 3862 stemmen, de heer H. J. Lambert (lib.) 1454 en de heer H. W. C. Stolle (S.-D. A.-P.) 2629, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Van Vessem en Stolle. In de congreszaal der E. N. T. O. S. vergaderde gisteren de Neder 1; Verplegers- vereeniging onder voorzitterschap van den heer C. Drosterij. In de Dinsdagavond gehouden voorverga dering werden tot bestuursleden gekozen C. Drosterij, voorzitterD. M. van der Goor, secretarisJ. Snijders, R. van der Wal en H. Lanson. Het jaarverslag over 1912 luidt zeer gun stig. Er werden 3 nieuwe afdeelingen opge richt te Willem Arendshoeve, Utrecht en Deventer. Dezer dagen is ook te Delft een afdeeling gesticht. De bedoeling der ver eeniging is neutraal te blijven. Aan het financieel Verslag zij ontleend, dat de rekening sluit met een nadeelig sal do van ƒ12. Voor het fonds tot uitkeering bij overlijden werd 117 ontvangen. Besloten werd, dat dc vereeniging lid zou blijven van den Nederlandschen Bond van Ziekenverpleging. In zijn openingsrede bracht de voorzitter een woord van hulde aan de nagedachtenis van broeder - W. P. Braam, die den 4en April te Tchorloe, in Bulgarije, is overle den. Besloten werd, de verplichte propaganda- avond, jaarlijks te houden, niet meer ver plichtend te stellen. Het hoofdbestuur deed de toezegging, dat, waar propaganda noo dig is, deze wordt uitgevoerd. Bovendien werd besloten, een krachtige actie te voeren voor alle verplegers, om te komen tot een wekelijkschen rustdag. Ook zal een actie gevoerd worden voor de mili taire verplegers. Betoogd werd, dat een geheele opleiding in de ziekenverpleging moet worden verze kerd. Zij moeten een aanstelling als ver pleger verkrijgen, terwijl 't dringend noo dig wordt, dat hun salaris herzien wordt. Dit werd mede naar aanleiding van de door den minister van Oorlog toegezegde reorganisatie van 't verplegend personeel in de .militaire hospitalen toegezegd. Er zal geijverd worden voor: Verplichte opleiding (3-j. cursus); splitsing in twee groepenleerling- en gediplomeerde ver plegers het opdragen van huishoudelijke bezigheden tot de corveeërs te bepalen een salaris van ƒ650—ƒ900 voor de externe leerlingen, van 900 tot 1300 voor externe gediplomeerde verplegersden verplegen- den een rang te verleenenopzeggingster mijn van 3 maanden; gemakkelijke klee- ding. Verder werden nog eenige huishoudelijke aangelegenheden behandeld. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren de voordracht van B. en Ws. om over te gaan tot het stichten eener strenge school" en hen uit te noodigen, de noodige voorstellen daartoe tc doen, aangenomen. Op het Portugcesch Joodsche kerkhof te Middelburg had gistermiddag te drie uur een plechtigheid plaats. Op dit kerkhof zijn 93 graven van P.ortugeesche Joden, die in de 17e en 18e eeuw in Middelburg woon den. Een dezer graven, dat van Samuel Me- nasseh Bon Israël, die in 1657 te Londen stierf, doch wiens lijk door zijn vader mede naar Nederland werd genomen en te Mid delburg werd begraven is voor rekening van eenige Engelschen geheel gerestaureerd en op 14 Mei 1912 plechtig ingewijd. De overige graven verkeerden echter ook in een desolaten toestandalle stcenen wa ren verzakt en met gras en mos begroeid. Een commissie van Israëlieten uit het ge heele land stelde zich daarom ten doel ook deze steenen in een beteren toestand te brengen. Door haar toewijding en den steun van tal van andore personen, zijn thans alle graven weer opgehoogd en de steenen bij gewerkt terwijl de heer Davis eon beplan ting deed aanbrengenhetgeen alles me dewerkte om dit belangrijk historische plek je, dat èn voor de Israëlieten, èn als her innering aan den grooten bloei van Mid delburg als handelsplaats van groot be lang is, weder een goed aanzien te geven. .Gistermiddag nu werd dit gerestaureerde kerkhof door de coinmiséie in het bijzijn van tal van genoodigden bij monde van den heer C. Boasson, aan het bestuur der Neder- landsch Israëlietischè Hoofdsynagoge tc Middelburg overgedragen en naméns dit bestuur door zijn eore-voorzitter, den heer Herman Boasson, dankbaar -aanvaard. Dc Prov. Synode der Geref. Kerken in Noord-Brabant en Limburg heeft besloten een predikant te beroepen te Heerlen, waar voor een kerkgebouw reeds terrein gekocht is. („Stand.") Te Groningen is gisteren de jaarlijk- sche vergadering van de Nederlandsche Gereformeerde Zondagsschool vereeniging „Jachin" gehouden. Dinsdagavond heeft er een bidstond plaats gehad in de Wester- kerk, waarbij prof. dr. Grosheide, hoog leeraar aan de Vrije Universiteit voorging. Ds. Lindeboom van Zutfen presideerde de algemccne vergadering. Het jaarverslag werd uitgebracht door den secretaris, ds. Tazelaar te Weesp. Als bestuursleden worden herkozen de heeren ds. Lindeboom te Zutfen, ds. Ta zelaar en P. Oranje te Amsterdam. Ds. Tazelaar hield een toespraak over „De beteekenis van het congres voor Ge reformeerde Evangelisatie, 8 en 9 April te -Amsterdam gehouden." Ds. Willenga te Zwolle sprak over de vraag„Op welke wijze behooren nieuwe Zondagsscholen gesticht, en bestaande uit gebreid te worden?" B. en Ws. van Vlissingen stellen den gemeenteraad voor, de schenking van mevr. Van den Broek, geb. Van der Os, bestaan de in het hius aan het Bcllamypark, te aanvaarden. Dit is een van de mooiste huizen van de heele stad en het is de bedoeling van d schenkster, dat het zal worden bestemd voor gemeentemuseum, tot berging van de oudheidkundige verzameling en het oud- archief der gemeente. .Onder de landarbeiders re Wild*r- vank is een staking uitgebroken om lioo- ger loon voor het korenzichten. De gemeenteraad van Borger heeft besloten met 1 Mei 1914 alle gemeenteiol- len af te schaffen. Er waren 11 adressen voor afschaffing ingekomen. „De Tijd" verneemt, dat mr. L. W. H. Regout, na zijn aftreden als minister te 's-Gravenhage zal blijven wonen. Gisteren heeft de Belgische minister van Zeewezen, de heer P. Segers, een be zoek aan Vlissingen gebracht en een onder zoek ingesteld naar den dienst van het Bel gische loodswezen. Dit bezoek van minister Sogers wordt in verband gebracht met de plannen tot verplaatsing van het Belgisch loodswezen. De Nederlandsche Bond van Gemeen te-Ambtenaren houdt een nationale dank- betooging voor het totstandkomen van de .wettelijke regeling der pensionneering van gemeente-ambtenaren en van hun weduwen cn weezen, op Zaterdag 26 Juli, des namid dags te 12.t uur, in de groote zaal van den Haagschen Kunstkring, Heerengracht, te 's-Gravenhage. Als sprekers zullen optreden de heeren J. N. Elenbaas, burgemeester-secretaris van Krabbendijkc, en Th. Pels, gemeente-secre taris van 's-Hertogenbosch. Blijkens bij het Departement van Ma rine ontvangen bericht is de groep torpedo- booten bestaande uit Hr. Ms. torpedobooten „Gö", „G7" en „G 8" onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse E. R. Schuitz op 22. dezer van Southampton te Uellevoetsluis teruggekeerd. Bij de behandeling in den Dördtschen raad van de voorgestelde verordeningen in zake burgerlijke instellingen van weldadig heid en geneeskundige armenverzorging (gevolg van de nieuwe armenwet) had dr. Th. Stoop bezwaar tegen de laatstgenoem de verordening. Hij ontwikkelde een ander denkbeeld, hierop neerkomende, dat de ondersteuning-genietenden worden onder gebracht in een ziekenfonds, waardoor zij feitelijk verkrijgen de vrije keuze van arts of vroedvrouw. De gemeente stelle dan niet meer aan, zooals tot nu toeheel- en genees- en verloskundigen en vroedvrou wen. Een ontwerp-verordening met kostenbe rekening zal door den heer Stoop worden ingediend. De verordening van B. en Ws. werd alsnu teruggenomen, al is ze daarme de niet van de baan. Dinsdag staakten de metselaars het werk aan de in aanbouw zijnde R.-K. jon gensschool te Hengelo (O.). Zij wenschen hun uurloon gebracht te zien van 25 op 27 cent. De aannemers Gebrs. Thomassen zijn niet voornemens de eischen van de metse laars in te willigen. HAARLEMMERMEER. Aan het buurt schap „Lijnden" in deze gemeente is een R.-K. werklicdenvereeniging opgericht, met aanvankelijk 70 leden. LIS SE. Gisteren hebben de leerlingen van de O. L. school te Lisserbroek met hun onderwijzers, een reisje gemaakt naar IJmuiden, met een der booten van da mij. W. Bus te Haarlem. Een tiental leden van de rauzie-kvereeni- ging „Eensgezind" maakten den tooht me de en zorgden voor aangename afwisse ling. Te 7 uren arriveerde de boot weer aan den steiger alhier. RIJNSBURG. Een groote menigte kin deren der Geref. Zondagsschool „Laat de kinderen tot Mij komen" was gistermor gen al vroeg bijeengekomen in 't kerk gebouw der Gemeente om den voorgeno men boottocht te maken ter viering van hot 50-jarig 1 m.lvui dier school, 't Weer was niet aanlokkelijk en men was geneigd de tocht op t-> geven. Voorloopig echter werden de kleinen bezig gehouden, o.a. werd een ovatie gebracht bij 't hoofd dei gemeente. Omstreeks half elf was men echter be sloten en trok de stoet, met de muziek van „Eutherpe" voorop, naar de boot. Betrekkelijk heeft het weer zich verder good gehouden en aan do kleinen is een prettige dag bezorgd. Omstreeks 7 uren 's avonds kwam men thuis. WASSENAAR. Bij den afslag van het pand bestaande uit drie huizen met erf, ge logen aan de Langstraat bleef kooper do heer J. v. q'. Kleij c. s. Opgericht werd gisteravond een onder- afdeeling van den R.-K. Volksbond, n.l.de vereeniging van land-en tuicbouwwerklieden. Het reglement werd vastgesteld'. Tot be stuursleden werden gekozen dé heer C. Schoorl, voorzitter, B. Albers, Th. Knijnen- burg, penningmeester, J. van den IJsol se cretaris en C. Duivenvoorde. De voorzitter van den Bond en de eerw. adviseur spoor den de aanwezigen aan voor hun afdeeling zooveel mogelijk propaganda te maken., ZOETERWOUDE. Gisteravond had in het café Angenent de vergadering plaats, uitgeschreven door hét voorloopig feest-co- mité ter bespreking van feestplannen voor het te vieren onafhankelijkheidsfeest. Twee-en-vijftig personen waren tegen woordig, waaronder de heer A. A. van Gils, burgemeester. De voorz. van 't voorl. comité, de heer O. J. Kaptein, opende de bijeenkomst met een woord van wolkom en sprak den wenscli uit, dat men eendrachtig cn vriendschappe lijk zou samenwerken. Hij stelde voor over te gaan tot keuze van een voorzitter, waar toe de heer C. J. Kaptein zelf met over- groote meerderheid van stemmen gekozen werd. Deze liet zich de keuze welgevallen. Vervolgens werd voor secretaris door den heer Kaptein een tweetal aan de vergade ring voorgedragen, n.l. de heer C. P. Paardekooper en de heer C. Rencs, met volledige vrijheid aan de aanwezigen even wel om een ander te kiezen. De meeste stemmen zouden beslissen en aangezien de heer Paardekooper 24 stemmen kreeg en de heer Renes 23, was de heer Paardekoo per gekozen. Deze nam de benoeming aan. Daarna werd een tweetal voorgedragen voor penningmeester, insgelijks met behoud van vrijheid aan de vergadering. Uit dit tweetal, de heeren C. H. dc Boer en J. Schouten werd de laatste gekozendezo moest evenwel wegens dringende, geldig© reden bedankenwaarom de heer De Boer 24) Dit belette hem echter niet op te mer ken, dat Hubert Lotha zijn onverdeelde aandacht aan Mag en Rex Castie schonk ,en niet zeer gesticht scheen ove-r alles, wat jhij hoorde en zag. Nu en dan fronste hij het voorhoofd en eenige malen plukte liij aenuwac-htig aan zijn knevel. Forbes had zich voorgenomen te weten te komen op welken voet Mag en Rex Cast- Ie met elkaar stonden en hij was tevreden over wat hij ontdekt had. Hij herinnerde zich nog zeer goed, wat Sir Drummond hierover tot hem had gezegd. Hij was zel£ itot de conclusie gekomen, dat heb tweetal iWonderwel met elkaar overweg kon en dat het zeer goed mogelijk was, dat er vroeg óf laat gevoelens van meer teederen aard tusschen hen konden ontstaan. Maar uit niets was hem gebleken, dat dit reeds het geval was. Dit moest hij tevens bekennen En opeens had Forbes de gelegenheid, op fce merken, ho© goed Maggie haar plichten >an gastvrouw begreep, want haar oog viel °P Hubert Lotha, en toen zij zag, dat hij Vrijwel aan zijn lot overgelaten was, zei rij snel iets tot Castle en richtte toen over de tafel heen het woord tot Lotha. ,,Ik wilde u vragen of u in al die jaren, dat u in Indië is geweest, mijnheer Oastle nooit hebt ontmoet", zei zij, toen Lotha op haar toetrad. >»Ik ben nooit lang aan één stuk in Indië geweest", antwoordde hij. „En de groot© uitgestrektheid in aanmerking ge nomen, is het niet waarschijnlijk, dat ik ooit in de buurt van mijnheer Castle's woonplaats geweest ben. Waar was u, mijn heer Castle „In de buurt van Darjeeling", zei Castle. „Daar ben ik nooit geweest", zei Lotha. „Ik ben voornamelijk in het Zuidwesten geweest, in Bombay en de omliggende plaatsen. En later ben ik naar Ceylon ge gaan". Maar Kasjmir is toch niet zoo ver van Darjeerling, nietwaar?" vroeg Mag. „Niet zoo heel ver", zei Lotha, „maar 't is toch verder dan van Oxfordstreet naar Piccadilly". „Hebt u veel gejaagd in Kasjmir?" vroeg Castle. „Nogal. We hebben er vijf tijgers neergeschoten, behalve het noodige aantal beren en geiten". „Dan was u zeker met velen*', zei Cast- Ie. ,,Vijf tijgersdat is een kolossale buit". „Wij waren met ons drieën en de twee anderen waren verbazend goede schut ters". „Als u vijf tijgers hebt buit., gemaakt, dan kunt. u gerust zeggen, dat gij alle drie gcode schutters waart", zei Castle. Mag vond het heel vriendelijk van Castle, dat hij dit zei, en hij, voor wien dit com plimentje bestemd was, moest dit öoK vin den, ofschoon hij het hoofd schudde en be kende, dat. als hij niet een der schoten ver knoeid had, het aantal der gedoode tijgers zes zou hebben bedragen". „"Rn als geen der anderen een schot had gemist, zou het getal misschien tot twintig zijn gestegen", merkte Maggie op. Vóór Lotha hierop kon antwoorden, werd er geluid voor de lunch en was Mag wel dra tusschen Keith en Lotha gezeten. Aan tafel was heb gesprek algemeen, wat van zelf altijd het geval is, als het gezelschap slechts uit vijf personen bestaat. Na het eten zonderde Mag zich heel onwillekeurig weer met- Castle af. Zij was met hem naar de kennels gegaan, om hem een jongen jachthond te laten zien, en zij was ver baasd over zijn kennis van honden. Plotse ling vroeg hij: „Vertel u me eens, wie is die mijnheer Lotha?" „Hij ismijnheer Lotha", lachte zij. „Geloofde u dat tijgerverhaal niet? Als hij u ook zooveel bewijzen van moed had gegeven als mij, zou u hem wel gelooven". „Ja, 't is misschien heel slecht om aan de waarheid van iemands woorden te twij felen", zei Castle. „Maar vijf tijgers „Ik heb anders dc bewijzen van zijn moed en zijn bescheidenheid", zei zij. ,Hi.ï heeft mij den besten dienst gedaan, die een man een vrouw doen kan". „Laat hem dan joggen, dat hij twintig tijgers heeft neergeschoten, en ik zal hem nog geloov:en", zei hij. „Maak er nu geen gekheid over", zei zij. Jk bad u reeds den eersten keer, dat we elkaar terugzagen, willen vertellen wat me een paar dagen geleden overkomen is. Ik denk wel, dat u nooit van zoo'n won derlijk avontuur zal hebben gehoord, hoe veel u ook beleefd hebt. Ik heb, zooals u weet, een maand bij mijn tante in York shire gelogeerd en op een middag, toen ik alleen te paard _over een h e>el_e enz am e_ heide zwierf, werd ik opeens door een troepje mannen overvallen, die me in een rijtuig stopten en meenamen. „Zij trokken met mij", vervolgde Mag, „langs doodstille, eenzame wegen, en juist toen ik mijzelf reeds als reddeloos verlo ren beschouwde, Kwam mijnheer Lotha te paard voorbij. Hij was slim genoeg om te zien, dat er iets niet in den haak was. En ofschoon hij geen ander wapen bij zich had dan een ongeladen revolver, trad hij zóó flink op, dat de mannen mij loslieten. Dat was onze kennismaking... een heel gelukkige kennismaking voor mij „Lieve HemelHoe is het mogelijk, dat zoo iets nog kon gebeuren in Engeland? Een formeel© schakingriep hij uit. En zij zag hem aan, dat hij zenuwachtig was. „De ellendelingen", vervolgde hij. „Zij zullen toch gestraft worden, hoop ik? Zei u, dat hij ze in hechtenis heeft laten nemen?" „Hij vond", wat ik trouwens ook vind dat het beter was hen te laten gaan, dan om ruchtbaarheid aan de zaak te ge ven". „Dusdusmen heeft hen onge straft heen laten gaan, zonder op ze te schietenzonder hun zelfs een pak slaag te geven?" „Wc deden het ten beste. Ik wilde in geen geval mijn naam een maand lang in alle couranten zien, en door iedereen wor den aan.gega.apt als het meisje, dat bijna geschaakt is". „Maar wat was de beweegreden van die kerels? Het is klaar als de dag, dat zij het werktuig waren van iemand anders. TT zult toch waarschijnlijk wel een of anderen persoon verdenken-?" „Neen, ik heb niet het flauwste ver moeden me dat kan zijn. Er is wel een naam genoemd, maarmaarKent u bijgeval den Barone del G rep po in Lon den?" ,...,Ik heb hem wel eens ontmoet. Maar gelooft ii nu werkelijk, dat hij tot zoo'a schandelijke daad in staat is?" „Wat is uw opinie omtrent hem, mijn heer C'astle?" ,,'t Is een Italiaan, dat is waar. Maar daarom is hij nog geen schurk Neen, de- geen, die u op het denkbeeld heeft ge bracht dat hij de schuldige kon zijn, weet niets van den man af. Del Greppo is niet zoo'n ezel, dat hij zou hopen iets te zullen winnen door zoo'n daad". „Dat ben ik met u eens. Bovendien had hij Engeland een paar dagen van te voren verlaten". „Hoé konden ze hem in deze zaak dan noemen „Mijn vader dacht, dat., daar de heel© gebeurtenis zoo'n on-Engelsch karakter droog, een vreemdeling, oen Italiaan, wel de hand in het spel kon hebben. En zoo kwam hij te denken aan den Barone". „Dat is waarschijnlijk, omdat hij hem niet goed kent. Maar mijnheer Lotha moet dien kerels toch gevraagd hebben, wiens handlangers zij waren. Zelfs al dacht u er niet over hen te laten vervolgen, dan nog moest u toeh weten wie do schuldige was, al was het alleen maar om in het vervolg op uw hoede te kunnen zijn". (W ordt. vervolgd)-

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1