flo# 16384- Dinsdag 33 Juli. A®. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Be wettige erfgenaam. IDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1O regels 1.05. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Klein? idyertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maaadeD i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn t 1.30. Franco per post 1.65. Afsluiting passage Ouden Singel. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat, wegens het verrichten van werkzaamheden aan de gasleiding in den Ouden Singel, een ge deelte van dien Singel, n.l. dat gelegen tus- 6ehen de Nieuwe Beestenmarkt en de Iran ge Seheistraat, op Woensdag 23 en Donderdag "24 Juli a.s. voor het verkeer- met rij- en yoertuigen. zal afgesloten zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. j Q. J. TERPSTRA, loco-Secretaris. Leiden, 22 Juli 1913. Afsluiting passage Yronwensteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat, wegens 'het maken van een aansluiting op de gas leiding in de VrouwonsOeeg, een gedeelte van die steeg, n.l. dat gelegen tusschen de iBreestraat en do Aalmarkt, op Woensdag ;23 Juli a.s. voor het verkeer met rij- en '.voertuigen zal afgesloten zijn. Burgemeester en Wethouders voornoomd, N, C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Q. J. TERPSTRA, lcco"-Se cxetaris. Leiden, 22 Juli 1913. Leaden, 22 Ju@». Aan de departementen der Maat- soliappij tot Nut van 't Algemeen en an- 'dere plaatselijke Vereenigingen of Comi- ';té's, welke het hooger onderwijs buiten de f Universiteiten wensen en. te bevorderen ik door de Nutsoom missie voor Onderwijs een 'circulaire verzonden, waarin o.a. mededce iling wordit gedaan van het besluit der 'jCommissie om ook voor den volgenden winter wederom een lijst van hoogleeraren en leeraren, die bereid zijn over door hen 'op te geven onderwerpen cursussen hooger volksonderwijs buiten de Universiteiten te leiden, samen te stellen. Bedeelde lijst bevat o.m. de volgende ■namen: dr. H. Y. Groenewegen, Leiden, 'dr. L. Knappert, Leiden, dr. K. Martin, Leiden, dr. W. de Sitter, Leiden. Dr. C. N. Impeta, proponent te Katwijk-aan-Zec, is beroepen bij de Geref. jKerk te 's-Gravendeel. Bij Kon. besluit is toegelaten als ver eeniging uitsluitend in het belang van ver betering der volkshuisvesting werkzaam, „de Wassenaarsche Bouwvereeniging" te .Wassenaar. De Prins is gister te 6 uur per Holl. Spoor van Het Loo in de Residentie ge komen ter bijwoning van een cendepjacht heden op Raaphorst, bij welke gelegenheid de deelnemers vereenigd worden aan een tweede ont-bijtmaaal op den Huize ter Horst. Z. K. H. verliet hedennamiddag te 4| uur weer de stad terugkeerende naar Het Loo. Het congres der Nederlandsche Ver- plegersvakvereeniging wordt gehouden op morgen, Woensdag, den 23 Juli, aanvan gende des morgens 10 uur in de congreszaal van de E. N. T. O. S. De tijdelijke minister van marine, de heer Colijn, vertrok heden naar Amster dam, ten einde met zijn adjudant, den lui tenant ter zee 1ste klasse Jager, tegen woordig te zijn bij de tewaterlating op 's Rijks werf van het tankschip „Artesimi." Naar de „Tel." verneemt, zijn er on derhandelingen aangeknoopt tot aankoop van het blok huizen aan het Singel, tus schen Spui en Heisteeg te Amsterdam. Een Fransche maatschappij n.l. moet daar een groot hotel willen bouwen. Het initiatief tot het houden van het Congres voor kinderbescherming op 25 mi 26 October is uitgegaan vam den Bond van Nederlandsche Onderwijzers.- In 1011 hebben de besprekingen er tie geleid, dat de punten, waarover het Cou- gres conclusies zal stellen, zullen zijn lo. Uitbreiding van den Leerplicht met twee jaar, in dien zin, dat in geen geval e.m leerling vóór den 14-jarigen leeftijd van den leerplicht is ontslagen2o. Yerplicht voort gezet onderwijs3o. Kindervoeding en -kleeding rechtstreeks van gemeente (staatswege)4o. Absoluut verbod van ar beid voor leerplichtige kinderen. Wijl den Bond van Vrij-Liberalen en.de Liberale Unie zich niet hebben aangespten, beslaat het Congrcsbestuur uit tien leden, volgens bovenstaande wijze gekozen n 1. F. L. Ossendorp, voorzitter, Marti ne G. Kramer, J. G. van Kuijkhof, J. Massert, J. Oudegeest, W. P. Spaarenburg, lil. de Vries Szn., J. H. F. van Zadelhoff, J. A. van Zutphcn en M. van Assen, secretaris. Het Congres wordt te Amsterdam chou- den. De raadscommissie tot onderzoek naar de gcwenschte wijzigingen in het wcrklie- denreglement te Zaandam heeft een lijvig rapport bij den gemeenteraad ingediend. Haar voorstellen houden verband met de wensehen der werklieden-organisaties, wel ker afgevaardigden cn hoofdbesturen door de commissie zijn gehoord. De voornaamste wijzigingsvoorstellen komen op het volgen de neer De plaats van een ander in te nemen is niet noodig in geval van werkstaking. Het aannemen van fooien is streng ver boden. Ter tegemoetkoming wordt een ex- tra-loonsverhooging van 54 cent per week toegestaan. De geldstraffen worden afgeschaft. De werktijd wordt verminderd tot 9 uur daags. liet aantal vrije Zondagen bedraagt ten minste 26. Het verlof duurt 10 dagen, en hij, die met verlof gaat, ontvangt 10 als reispenning. De loonklassen worden afgeschaft, en voor iederen arbeid worden minimum- en maximumloon vastgesteld. Het maximum zal te bereiken zijn na 5 periodieke verhoo gingen om de 2 jaar. De gelegenheid wordt geopend, werklie den gedurende oen bepaalden tijd op kos ten cler gemeente elders te kunnen doen verplegen. De nieuwe loonregeling zal 1 Juli in gaan en terugwerkende kracht hebben, wat de 10 verlof-gelden aangaat, voor hen, die reeds met vacantie zijn geweest. Begroot wordt, .dat. de meerdere kosten zullen bedragen 6000 voor den reinigings dienst, 420Ó voor de gasfabriek en 600 voor de openbare werken. Ter beschikking van den gouverneur van Curasao kan --worden gesteld een on derwijzer om te worden benoemd tot on derwijzer eerste klasse aan de „Hendrik- school" te Willemstad Curasao. Yereisch- tenhoofdakte en akten Duitsch en boek houden. Aanmelding per gezegeld verzoekschrift uiterlijk 16 Augustus bij den minister van Koloniën. De Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken houdt haar 70ste' algemeene vergadering 25 Augustus a.s. tc Groningen. Uit het jaarverslag blijkt, dat het leden tal op-1 Januari 1913 bedroeg 16,048-tegen 14,204 in 1912. Het aantal adspirant-leden bedroeg 1814 op 1 Januari 1913 tegen 1459 op 1 Januari 1912. Het jaarverslag doet zien, dat er door de vereeniging ook in het afgeloopen jaar met ijvér en opgewektheid gewerkt is. Er bestaan plannen een groot gedeelte van het Belgisch loodswezen van Vlissingen naar Zeebrugge over te plaatsen. Het zou in de bedoeling liggen te Ylissingen alleen de z.g. vaste loodsen gedomicilieerd te hou den. Onder deze vaste loodsen worden ver staan de loodsen, die' geregeld terugkee rende schepen bedienen. Van andere-zijde wordt echter verzekerd, dat deze vaste loodsen, ongeveer 40, even eens zouden worden overgeplaatst. In het geheel zijn te-Vlissingen 165 Belgische schip pers en loodsen. Zekerheid omtrent de bestaande plannen kan men thans nog niét verkrijgen, doch dat te Vlissingen de beslissing met grooto belangstelling wordt tegemoet gezien, laat zich wel begrijpen. Een verplaatsing, zij het slechts ge deeltelijk, van het Belgisch loodswezen, zou voor die gemeente een groote ramp zijn. Ook schijnt er sprake van te zijn het Bel gisch loodswezen naar Terneuzen te ver plaatsen. Vanwege de Nederlandsche Vereeni ging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken zullen openluchtbetoogingen voor geheelonthouding en plaatselijke keuze wor den gehouden te Groningen, Grouw, Em- men, Stecnwijk, Utrecht, Velsen en Delft. Met uitzondering van de betooging te Groningen, die in verband met de aldaar op Maandag 25 Augustus te houden alge meene vergadering van de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken, op Zondag 24 Augustus zal worden gehouden, is als datum voor het houden der provinciale bctoogingen vastge steld Zondag 3 Augustus. De meeste van deze betoogingen worded opgeluisterd door muziek, terwijl er een straatdemonstratie in den vorm van een optocht met ontplooide vaandels en banie ren aan verbonden wordt. Mr. J. C. Kielstra, adjunct-adviseur voor de bestuurzaken der buitenbezittingen bij het departement van binnenlandsch be stuur in Ned.-Indic, heeft, zoo meldt de „N. R. C't." een opdracht van de regee ring ontvangen, om eerst hier te lande en daarna ter plaatse zelf, gegevens te verza melen omtrent de wijzigingen, die de adat reeds- heeft ondergaan onder den invloed van het christendom, en de regeering van advies te dienen omtrent de maatregelen, die genomen kunnen worden om dit gewich tig verwordingsproces van oude volksge bruiken in do rechte banen te leiden. Mr. Kielstra is nu gereed met het bestu- deeren van de hier aanwezige gegevens en wertrekt 7 Augustus weder naar Ned.-Indië ha eerst een samenkomst te hebben gehad met de leidende persoonlijkheden op zen- dingsgebied, ter bespreking van het huwe lijk en de sluiting daarvan, met het oog op de positie, hierbij in te nemen door de christelijke gemeente en haar voorgangers, en de rechtspositie der inl. christenge meenten, een punt., dat herhaaldelijk aan leiding tot moeilijkheden gegeven heeft. Zondag werd te Baarn onder voorzit terschap van den heer B. S. Hijlkema van Zwolle de eerste Friczendag gehouden van „den Boun fen Frijske Selskippen buten Fryslan." Te Zuidwending hebben gisteren on geveer dertig zichters het werk neergelegd Zij eischen meer loon. De landbouwers zul len voor een gedeelte hunner den eiscli in willigen, maar de werklieden nemen daar mee geen genoegen. Naar de „Prov. Gr. Ct." verneemt, heeft dc minister van oorlog bepaald, dat dun garnizoenen to Groningen e-n Assen en zeer waarschijnlijk zal de minister voor andere garnizoenen wel oen zelfde besluit genomen hebben geen Argentijnsch vlecsch meer zal worden verstrekt. Te Middelburg is bericht ontvangen, dat de Koningin in de tweede helft van Augustus een niet-officieel bezoek aan de tentoonstelling van Zcóuwsche kleeder drachten enz. zal brengen. De torpedobootjagers „Lynx" en „Hermelijn", gebouwd op dc werf der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, welke door de marine zijn overgenomen, zullen de volgende maand naar Oost-Indië vertrek ken. HAARLEMMERMEER. Men is bezig in onzen polder de kar wij van den nieuwen oogst te dorschcn. Over 't algemeen valt de oogst niet mee. Ofschoon 't beschot nog niet bepaald tegenvalt, schijnt het zaad wat licht en klein te zijn. De prijs der kar wij is iets stijgende. Ofschoon het zomerweer dit jaar tot nog toe weinig zomersch heeft, schijnt het op de ontwikkeling der landbouwgewassen nog niet bepaald ongunstig te werken. De bieten althans groeien er flink op los. Dio schijnen tegen warmte en ook tegen koude te kunnen. Wc zagen partijen die uitstekend stonden, ofschoon andere min der goed waren, hetgeen meer zit in de on gunstige conditie van eerste ontwikkeling, dan in later groei. Het valt nu, meer mis schien dan anders, op, dat do vroege zaaisels het best zijn gegroeid. De granen ontwikkelen en rijpen min der snel dan gewoonlijk. Het stroo schijnt in 't algemeen wat kort te zijn. Evenwel kan de opbrengst nog wel goed zijn. Boo- nen cn erwten staan goed en beloven flink. De aardappelen, n.l. de vroege re soorten, hebben van ziekte te lijden. Of schoon de latere soorten tot nog toe vrij bleven, vreest men dat door het voortdu rend natte en koude weer, ook die zullen worden aangetast. Met verlangen wordt uitgezien naar warme zonneschijn. HILLEGOM. De zaal van café „De Beurs" alhier was gisteravond geheel be zet met vrienden en patiënten van den ge neesheer dr. C. J. Kloijn, die op uitnoodi- ging van een commissie bijeen waren geko men, om den beminden arts, die zich na een 18-jarigo praktijk genoodzaakt zag, we gens gezondheidsredenen, zijn werkzaamhe den neer te leggen, te huldigen. Het woord werd gevoerd,doQr dp.. Ree ren J._ H. M. Balvers cn J. H. A. Vooren en door mejuf frouw van Waveren—Remina. Ruim 200 pa tiënten, armen en rijken-, hadden bijgedra gen om een prachtige, mahoniehouten kast, vergezeld van een album met de namen der schenkers, -aan te bieden. Dokter Kloijn bedankte, ook namens zijn familie, voor do tot hem gerichte woorden en voor het prachtige souvenir. KATWIJK-AAN-ZEE. Het gaat thans met dc haringvisscherij best. Verscheiden vaartuigen zijn met twintig en meer bist haring binnengekomen. Niettegenstaande den ruimen aanvoer blijven dc prijzen nog mooi. Maandag kwamen hior acht partijtjes aan de marktde prijzen waren per kantje Volle haring ƒ16.50ƒ15.50, Maatjes ha ring 14.55—14, Steurharing 9.45, Ma kreel ƒ10.50ƒ9. Het wrak van do bomschuit K.W. 46 staat nu op gelijke hoogte van 't strand als de K.W. 53. Dat ze zoo spoedig uit elkaar sloeg, kwam doordat het binnenwerk er reeds uitgenomen was, wijl het vaartuig in Amsterdam dienst had gedaan om een heimachine te dragen. De bom, die er naast staat op 't strand is veel beter en heeft verleden jaar nog dienst gedaan als visschersvaartuig. Deze schuit is door twee werklieden aangekocht, die' haar op 't strand zullen sloopen. De logger K.W. 115 der Recderij „Noordzee" schipper L. Dubbelaar, kwam gisteren te IJmuiden binnen met het lijk aan boord van den twintigjarigen matroos Bijlcveld, woonachtig Clarastecg, Leiden. Deze matroos was Vrijdag j.l. ongesteld ge worden en reeds den volgenden dag over leed hij. Het vaartuig, dat nog aan "de vlèefc lag, heeft toen dadelijk koers gezet naar huis. Een hartkwaal, waaraan B. lijdende was, schijnt de oorzaak van zijn dood ge weest te zijn. NIEUW-VENNEP. De kinderen der drie hoogste klassen der openb. school te Nieuw- Vennep zouden een uitstapje maken in deze week naar Zandvoort. Het voortdu rende koude weer heeft doen besluiten het schoolreisje uit tc stellen tot na de groote vacant ie. Wel kras, en dat in de hondsda gen. Op de groote monstering van paarden •van 4 en 5.jaar, Maandag gehouden te N.- Vennep door den heer Herz, in tegenwoor digheid van een Duitsch officier, tot aan koop van paarden voor het Duitsche leger, werden aangevoerd 22 stuksv waarvan 6 werden gekocht voor prijzen van 400600 gulden. VOORSCHOTEN. Gisteravond gaf Voor- schotens Mannenkoor een uitvoering in do stampvolle zaal van de Groote Vink. Een zeer geslaagde uitvoering met welwillende medewerking van de mandolineclub „Kre- bustlipo", directeur C. L. Veerman. Het was wel de moeite waard de reis naar de Vink tc ondernemen en dat het auditorium niet teleurgesteld was, bleek 22) Ook had de advocaat gemerkt, dat het avontuurlijke jonge mensch niet met aard- ache goederen gezegend was. In antwoord op zijn opmerking, dat er, in de nog ni^t door de beschaafde volken geëxploiteerde streken, zeker wel veel geld te maken viel, had Lotha gezegd: „Ja, ik heb ook wel eens een beetje handel gedreven, wanneer ik geld noodig had voor een of andere expeditie, en ik geloof, dat ik rijk of ten minste tamelijk rijk had kunnen zijn, als ik de kracht had gehad dit door te zetten. Maar ik ben al tijd onverschillig geweest voor geld en zoo dra ik wat verdiend had, gaf ik het weer uit". „Jammer, dat u geen geboren Sc.hot is", zei Forbes en den man, die voor hem zat, nauwkeurig gadeslaande, terwijl hij dit zei, merkte hij op, dat hij een lichten Schok kreeg en toen begon te lachen. „Ja, ik heb ooh dikwijls tot mijzelf gezegd, dat dit bepaald een geluk voor mij zou zijn geweest", zei hij. „Maar ik vrees, dat dit iets is, waar niets aan te verande- reh valt". „O! Men kan zich zonder veel moeite laten naturalise eren". „Maar weet u ook een manier van zich te laten naturaliseeren, die tevens den aard van een mensch kan veranderen, mijnheer Forbes?" vroeg de ander. •«Ja, dat is heel iets anders", merkte Forbes op. „Maar ik heb wel eens verkwis tende Surotten en zuinige Ieren gezien". „Ik wil niet zeggen, ciat ik verkwistend ben", zei Lotha. „Maar ik heb mij altijd met weinig vergenoegd en alleen gezorgd, dat het mij niet aan het hoog noodige ont brak. Ik heb altijd meer gehouden van reizen en trekken dan van sparen. E:i dat is misschien de reden, waarom ik binnen kort een rijk man zal zijn. Ik heb na melijk in Zurd-Afrika een lapje grond ont dekt, dat buitengewoon veel goud bevat. Ik heb er een klein gedeelte van ontgind, met verrassende resultaten. Ik geloof, dat de tijd zal leeren, dat ik verstandig deed met mijn laatste beetje geld er in te steken". „Ik begin te denken, dat u meer Schotsch bloed in uw aderen hebt dan u zelf weet", zei Forbes. Hij zag op het gelaat van den ander weer hetzelfde lachje, dat hij er reeds meer had gezien, als dit punt werd aangeroerd. Terwijl Forbes dit gesprek met Lotha had liet Maggie haar gedachten den vrijen loop. Haar avontuur had haar zenuwen hoegenaamd geen schok gegeven; zij had uitstekend geslapen cn hartelijk gelachen, toen haar tante zei, dat zij een specialist moest, raadplegen, om een zenuwcrisis te voorkomen. Mevrouw Egremont scheen te denken, dat een zenuwcrisis het onvermij delijke gevolg moest zijn van een dergelijk avontuur. Maar het had haar gezondheid volstrekt niet aangegrepen en alleen haar gedachten in een bepaalde richting geleid. Zij was geheel vervuld van het bewijs van moed, door den man, die haar gered had, gegeven. Zij had in dat opzicht iets van de primitieve vrouw, die door den moed van een man alleen reeds in de hoog ste mate wordt geboeid. Maggie had nooit te voren een man zóó moedig, zóó flink, zóó kordaat zien optreden. En zij voelde, dat zij Hubert Lotha niet dankbaar genoeg kon zijn en dat haar vader het in dit op zicht volkomen met haar eens was. Waar om had hij hem anders geïnviteerd mee te gaan naar Craig Athol? Zij was geen meisje, dat zich gauw het hoofd op hol liet brengen. Zij zou na een bal nooit uren lang wakker blijven, om aan de aantrekke lijkheden van een jongmensch, dat dikwijls en prettig met haar gedanst had, te den ken. Zij was, zooals zij zei, in dat op zicht misschien een beetje koud aangelegd. Maar hier was een man, die zich moediger had getoond dan een dor mannen, die zij kendeen zij kon niet ontkennen, dat de gedachten, die zij aan hem wijdde, van an deren aard waren dan die, welke- andere jongelui in haar hadden opgewekt. Hield zij misschien reeds van hem? Zij was niet in staat die vraag- te beantwoor den. En toch, toen zij zichzelf deze vraag had gesteld met betrekking tot den Ita- liaanschen baron, had zij dadelijk het ant woord geweten. Hoe graag zij den Italiaan ook had mogen lijden, van den beginne af aan was zij er van overtuigd geweest, dat hij haar onverschillig liet. Vreemd, dat zij, nu haar gedachten als vanzelf tot den Barone waren terugge keerd, zich begon af te vragen hoe het toch mogelijk was, dat de man, die door Hubert Lotha was ondervraagd, gezegd had, dat de Italiaan degeen was, die het vreeselijke plan op touw had gezet. Dit was toch een duister puntEn zij wist, dat, als zij het aan haar vader had verteld, niets hem zou kunnen overtuigen van de onschuld van den Barone del Greppo. En toch, bij haar stond het rotsvast, dat hij den hand niet in het spel had. De heer Forbes had haar reeds gezegd, dat men hem ten onrechte had verdacht. Later had haar vader haar verteld, om welke reden men het een onmogelijkheid achtte, dat hij de schul dige was. En die reden was beslist afdoen de. Hij kon toch de laatste dagen van zijn verblijf in Engeland niet hebben doorge bracht met toebereidselen te maken tot een misdaad, waarvan hij zelf onmogelijk eenig voordeel kon trekken! En toch had Lotha den man, in het bij zijn van anderen, de bekentenis ontlokt en had hij haar er het resultaat van meege deeld. Wel herinnerde zij zioh, dat Lotha zich den naam niet weer te binnen had kunnen brengen, vóór zij hem dien had ge noemd; maar dit was slechts een teeken, dat hij den naam vroeger nooit had ge hoord. Hij wist stellig niet en kon ook niet geweten hebben, dat de Barone del Greppo iemand was, die verdacht kon worden van het misdrijf. Men sprak van raadselen! Maar dit was wel het grootste raadsel in de geheele, tooh reeds zoo raadselachtige geschiedenis. Mag gie Athol voelde, dat zelfs hefc genie van een Sherlock Holmes ontzenuwd zou wor den door hefc aantal en de samengesteld heid der problemen, waar haar brein zioh nu mee bezighielden. Zij trachtte de gedachte aan dit mysterie van zich af te schuddendit mysterie, dat misschien niet anders was dan een leugen achtig antwoord, door een dier ellendelin gen vooruit kjaiur gojioudijn ...mjar het lukte h$ar niet. Dus toén zi^eoOjjp.Oos later ■in -den restauratiewagen ^.Jen trein naast Lotha zat, kon zij rftct natten, dio vraag nog eens 'op hét trTpijfc té 'brengen. „Mijnheer Lotha", zei zij, „ik heb lang, heel lang nagedacht... over iets. U neemt me toch niet kwalijk, als ik u vraag, of u er wel heel zeker van is, dat de naam, dien die man u noemde, die van dea Ba rone del Greppo is?'' Hij glimlachte; maar werd even spoedig weer ernstig. „Ik vind, dat ge u niet zoo lang moet blijven verdiepen in al de bijzonderheden van die onaangename geschiedenis", zei hij. ,.Ik ben er zeker van, dat het 't best is, dat u de gedachten daaraan zoo spoedig mogelijk uit het hoofd zet".* „Ik ben het volkomen met u eens. Maar het is zoo vreëëelijk moeilijk. Ik zal het alleen kunnen, als al de vragen, die zich telkens, in verband met die gebeurtenis, aan mij opdringen, opgelost zijn. Als dit eenmaal 'het geval is, zal ik er niet meer over denken, maar eer ook niet. Ik ben volstrekt -niet zenuwachtig of overspannen dat verzeker ik u". „Neen, dat bent u zeker niet. Ik gé- loof. dat weinig vrouwen zich zoo kalm en flink zouden hebben gehouden. U is een heldin". (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1