N°. 16381 Vrijdag 18 Juli. A®. 1313. <§eze [Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Be wettige erfgenaam. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine tdvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT; 7oor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zqa 9 1.30. Franco per post 1.65. Vee- en Vleesclikeiiriiig. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Leiden, Gelet op artikel 34 der verordening van 'den 3en Juni 1909 (Gemeenteblad No. 10) op den invoer, het vervoer, den doorvoer, de keuring van vee en vleesch en den han del in vleesch in de gemeente Leiden Brengen ter algemeene kennis lo. dat HERMAN DE LEEUW, wonende Groonestceg 37 te Leiden, op den 25sten Juni 1912 werd bekeurd wegens het te Lei den als vleeschverkooper ongekeurd vleesch voorhanden hebben, en dat hij deswege op den 12den Augustus 1912 werd veroordeeld .tot 10 boete of 5 dagen hechtenis 2o. dat RENIER VAN EIK, wonende Dorpstraat te Leiderdorp, op den 6den Juli 1912 werd bekeurd wegens het te Lei den vleesch invoeren, zonder voorzien te zijn van een duidelijke schriftelijke aanwij zing van den persoon door wien het vleesch is verzonden en van den persoon voor wien het bestemd is, en dat hij deswege op den 19den Augustus 1912 werd veroordeeld tot ƒ10 boete of 2 dagen hechtenis 3o. dat ADRIAN US HENDRICUS FUGHS, wonende Morschstraat 24, te Lei den, op den 25sten Juli 1912 werd bekeurd wegens het te Leiden ingevoerd vleesch niet onmiddellijk naar het keuringslokaal op het Openbaar Slachthuis brengen, langs één der bij de Verordening op den invoer, het vervoer, den doorvoer, de keuring van vee en vleesch en den handel in vleesch in de gemeente Leiden van 3 Juni 1909, aangewe zen wegen, en dat hij deswege op den lödcn September 1912 werd veroordeeld tot 3 boete of 2 dagen hechtenis 4o. dat ARNOLDUS ADRIANUS VER POORTEN, wonende Trompetstraat 28 te Delft, op den 2den Augustus 1912 werd be keurd, wegens het in de gemeente Leiden ongekeurd vleesch vervoeren, en dat hij deswege op den 16den September 1912 werd veroordeeld tot 3 boete of 2 dagen hech tenis 5o. dat SUZANNA JOHANNA ELISA BETH VAN BEMMELEN, (huisvrouw van Abraham van Polane), wonende Wever straat 46 te Leiden, op den 12den Septem ber 1912 werd bekeurd, wegens het te Lei den als vleeschverkooper vleesch voorhan den hebben, niet voorzien van de vereischte goedkeuringsmerken, en dat zij deswege op den 4den November 1912 werd veroor deeld tot. 3 boete of 2 dagen hechtenis Co. dat CHRISTIAAN VAN DER GEEST, wonende aan de Zijl te Leider dorp, op den lsten October 1912 werd be keurd wegens het te Leiden op de markt terreinen vee brengen, hetwelk ziekte-ver schijnselen vertoont, en dat hij deswege op den 25sten November 1912 werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis 7o. dat BARTHOLOMEUS 'NEUTE BOOM, wonende Vrouwenkerkhof 2 te Lei den, op den 3den October 1912 werd be keurd lo. wegens het te Leiden vervoeren van vleesch dat tot bederf is overgegaan, 2o. wegens het te Leiden ongekeurd vleesch vervoeren, en dat hij deswege op den lOden Februari 1913 werd veroordeeld tot 5 dagen hechtenis en ƒ2 boete of 1 dag hechtenis; 8o. dat BARTHOLOMEUS ARNOLDUS VAN ULDEN, wonende Morschweg 52a. te Leiden, op den 4deri October 1912 werd bekeurd lo. wegens hét te Leiden vleesch invoeren, zonder voorzien te zijn van een duidelijke schriftelijke aanwijzing van den persoon door wien het vleesch is verzonden, en van den persoon voor wien het bestemd is, 2o. wegens bet in de gemeente Leiden invoeren van vleesch, dat uiterlijke ken- teekenen van ondeugdelijkheid vertoont, en dat hij deswege op den 2den December 1912 werd veroordeeld tot 2 x 10 boete of 2 x 2 dagen hechtenis 9o. dat BARTHOLOMEUS ARNOLDUS VAN ULDEN, wonende Morschweg 52a. te Leiden, op den 5den October 1912 werd be keurd, lo. wegens het te Leiden als vleesch verkooper, vleesch dat tot bederf is over gegaan, voorhanden hebben, 2o. wegens het te Leiden het bedrijf van vleeschverkooper uitoefenen in andere lokalen, dan die, wel ke hiertoe door of vanwege Burgemeester en Wethouders zijn onderzocht en goedge keurd, en dat hij deswege op den 25sten November 1912 werd veroordeeld tot 6 dagen hechtenis en ƒ15 boete of 3 dagen hechtenis lOo. dat HENDRICUS THEODORUS STRAATHOF, wonende Doezastraat 8 te Leiden, op den 6den October 1912 werd be keurd, wegens het in de gemeente Leiden als vleeschverkooper voorhanden hebben van vleesch, dat tot bederf is overgegaan, en dat hij deswege op den 20sten Januari 1913 werd veroordeeld tot 6 dagen hechte nis llo. dat NICOLAAS VAN DER SALM, wonende te Hoogmade, op den 22sten "Oc tober 1912 werd bekeurd, wegens te Leiden op de marktterreinen vee hebben, hetwelk ziekteverschijnselen vertoont., en dat hij deswege op den 9den December 1912 werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hech tenis: 12o. dat HENDRICUS THEODORUS STRAATHOF, wonende Doezastraat 8 te Leiden,- op den 22sten October 1912 werd bekeurd, wegens het te Leiden als vleesch verkooper, vleesch, dat tot bederf is over gegaan, voorhanden hebben en dat hij des wege op den 9dcn December 1912 werd ver oordeeld tot 6 dagen hechtenis 13o. dat GERARDUS DE MOOR, wonen de te Voorschoten, op den 26sten October 1912 werd bekeurd, wegens het in de ge meente Leiden vleesch invoeren zonder voorzien te zijn van een duidelijke schrifte lijke aanwijzing van den persoou door wien het vleesch is verzonden en van den per soon voor wien het bestemd is, en dat hij deswege op den 16den December 1912 werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hech tenis 14o. dat PETRUS ZONNEVELD, wonen de te Lisserbroek, op den 8stcn November 1912 werd bekeurd, wegens bet in de ge meente Leiden vleesch invoeren, zonder voorzien te zijn van een duidelijke schrifte lijke aanwijzing van den persoon door wien het vleesch is verzonden en van den per soon voor wien het bestemd is, en dat hij deswege op den 30sten December 1912 werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechte nis 15c. dat CORNELIS WILHELMUS VAN kDEK VOORT, wonende Rijnsburgerweg 7c. te Oegstgeest, op den 14den November 1912 word bekeurd, wegens het in de gemeente Leiden ingevoerd vleesch niet onmiddellijk naar het keuringslokaal op het Openbaar Slachthuis brengen langs een der in artikel 6 der verordening op den invoer, het ver voer, den doorvoer, en de keuring van vee en vleesch en den handel in vleesch in de gemeente Leiden, aangegeven wegen, en dat hij deswege op den 30sten December 1912 werd veroordeeld tot 3 boete of 2 dagen hechtenis lGo. dat HERMAN DE LEEUW, wonen de Groenesteeg 37 te Leiden^ op den lOden December 1912 werd bekeurd lo. wegens het in de gemeente Leiden ongekeurd vleesch vervoeren, 2o. wegens het in de ge meente Leiden vleesch vervoeren, dat uiterlijke kenteekenen van ondeugdelijk heid vertoont, en dat hij deswege op den 20sten Januari 1913 werd veroordeeld tot 2x3 dagen hechtenis 17o. dat WILHELMUS SIRA, wonende Langegracht 68 te Leiden, op den llden December 1912 werd bekeurd lo. wegens het in de gemeente Leiden vleesch invoe ren, zonder voorzien tp zijn van een duide lijke aanwijzing van den persoon door wien het vleesch is verzonden en van den per soon voor wien het bestemd is, 2o. wegens het in de gemeente Leiden vleesch vervoe ren zonder op de eerste aanmaning van de ambtenaren, belast met het opsporen van overtredingen der verordening van den 3dcn Juni 1909, op den invoer, het vervoer, den doorvoer, de keuring van vee en vleeich en den handel van vleesch in de gemeente Leiden, onmiddellijk vertoonen, en dat hij deswege op den 20sten Januari 1913 werd veroordeeld tot 2 x 5 boete of 2 x 2 da gen hechtenis ISo. dat GOOSSEN KNOL, wonende te Leiderdorp, op den 17den December 1912 werd bekeurd lo. wegens het te Leiden versch" vleesch invoeren, anders dan bij ge heel e of halve dieren, 2o. wegens het te Leiden invoeren van deelen van in nood geslacht vee zonder toestemming van den Directeur van het Openbaar Slachthuis, en datTiij deswege op den lOden Februari 1913 werd veroordeeld tot 2 x 5 boete of 2x2 dagen hechtenis 19o. dat LEVI DE LEEUW, wonende Sint-Jorissteeg 22 te Leiden, op den 19den December 1913 werd bekeurd, wegens het te Leiden versch vleesch vervoeren anders dan in een behoorlijk overdekt vervoermid- del, en dat hij deswege op den 3den Fe bruari 1913 werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. Burgemeester en Wethouders van Leiden, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Juli 1913. Leiden, (S JuBi. Bij Kon. besluit zijn de commissiën, die met ingang van 1 Augustus 1913 gedu rende één jaar te Leiden, Utrecht, Gro ningen en Amsterdam belast zullen zijn met het afnemen van de practische exa mens van apotheker samengesteld. Benoemd zijn van de commissie, welke zitting zal houden te Leidentot lid en voorzitterdr. L. van Itallie hoogleeraar te Leiden tot lid en secretarisW. C. de Graaff, lector aan de Rijksuniversiteit te Leidentot ledendr. A. P. N. Franchi- mont cn dr. J. M. Janse, hoogleeraren te Leidentot leden-plaatsvervangersdr. A. Grutterink, privaat-docente aan de Rijksuniversiteit te Leiden, te Rotterdam, dr. J. J. van Eek, privaat-docent aan de Rijksuniversiteit te Leiden, en G. H. van der Wal, apotheker te 's-Gravenhage. Tot tijdelijk leeraar aan het Gymna sium te Utrecht werden benoemd dr. Ph. C. Giinning, te Amsterdam, thans tijdelijk vertoevende in Italië, en de heer H. D. Braskamp, tijdelijk leeraar aan het Gym nasium te Leiden. Bij de heden door den heer H. J. Jesse, architect, gehouden aanbesteding van een landhuis in het Prins-Hendrikpark te Oegstgeest, zonder glas- en verfwerk, werd ingeschreven door de heeren A. van 't Riet ƒ32,974; J. Christiaanse ƒ31,073; A. Harte- veld en A. de Vrind 29,530firma J. J. Planjer ƒ29,450; M. Koert 29,322; J. v. d. Voet, te Oegstgeest, 28,924J. A. de Best, te Katwijk-aan-Zee, 23,500Tli. G. Bar- then en W. Oudshoorn ƒ28,130; J. J. van Benten 27,980 H. Korswagcn 27,797 P. Kort en H. van Itcrson, te Rijnsburg, ƒ26,900, en P. J. Gijsman, ƒ26,350. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Tot onderwijzer aan de Mollschool der Ned.-Herv. Gem. in Den Haag is benoemd de heer L. Keemink, te Alphen a. d. Rijn die de benoeming heeft aangenomen. Voor de hoofdakte zijn te Haarlem ge slaagd de dames M. A. Hocks, van Leiden, en G. M. Scheonman, van Lisse. Voor die akte is te 's-Hertogcnbosch ge slaagd onze stadgenoot do heer N. Laman. Voor den cursus 1913/1914 der Rijks- tuinbouwwinterscholen zijn de datums van aanmelding voor de toelatingsexamens als volgt vastgesteld Rijkstuinbouwwintcrschool te Lisse, uiter lijk 4 Octoberte Aalsmeer 15 September te Boskoop uit. 15 Augustus. De aanmelding moet geschieden bij den directeur der school. Tot onderwijzer aan de openb. lag. school te Diemen is benoemd de heer W. Vrecken, te Leimuiden. De Minister van Financiën, mf. Kolk man, heeft voor enkele dagen Den Haag verlaten. Z. K. H. de Prins zal 21 en 22 dezer te 's-Gravenhage zijn. De erfprins van Erbach en familie wordt de volgende week voor eenige dagen ten paleize Soestdijk verwacht. Mgr. Tacci, nuntius in Den Haag en te Brussel, die tijdelijk te 's-Gravenhage ver blijf hield ter ontvangst van Z.Em. Kardi naal Van Rossum, keert tegen 21 dezer naar zijn standplaats, Brussel, terug. In het Oranjehotel, te Scheveningen is geopend het 33ste congres der As soc. Littéraire et Art. Internationale. De openingszitting is geleid door mr. Snij der van Wissenkerke en werd bijgewoond door den burgemeester en den Franschen gezant. Door den Rotterdamschen Raad is aangenomen een voorstel van B. cn Ws. tot het bouwen van een tunnel bij den spoor wegovergang aan Beukelsdijk, waarvan de kosten zijn berekend op f 261,500. De commissaris der Koningin in Zuid- Holland, baron Sweerts de Landas Wy- borgli cn de leden Ged. Staten dezer pro vincie brachten gisteren, vergezeld van den griffier der Staten, ir". Tavenraat, cn van den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, den heer Van Elzclingcn, ccn bezoek aan de Rozententoonstclling te Boskoop, terwijl tevens een bezoek werd gebracht aan den proeftuin aldaar en aan de provinciale werken aan de Gouwesluis^ Ged. Staten hebben besloten om de ge sloten-verklaring van het bij hun besluit) van 16 September 1901 vermelde Goud- sche Rijpad onder Alphen voor alle mo torrijtuigen op méér dan twee wielen, tij delijk op te heffen en wel voor den duur der te Boskoop te houden rozententoon stclling. In allen eenvoud had gisteravond te Groningen de uitvaart plaats van prof. dr. F. J. P. van Calker. De rouwstoet werd op weg naar het station o.m. gevolgd door den burgemeester en door mr. B. ten Brug- gencate, als vertegenwoordigers van het college van curatoren, cn verder door vele hooglecraren en den Senaat van ,,V. A. P." Het woord werd gevoerd door den rector-magnificus, dr. J. H. Kern, die na mens den senaat hulde bracht aan den af gestorvene. Verder werd gesproken door den heer H. Schönfeld, namens het studentencorps cn door den heer W. G. L. Wieringa, na mens oud-leerlingen. Het familielid de heer S. Clemens Schrei ncr bedankte voor de bewezen eer. In 1911 brandde een groot aantal go- bouwen af te Binnenwijzend, gemeente Westwoud daaronder óók het schoon e be« dehuis. Thans is do nieuwe, fraaie kerk op plechtige wijze in gebruik genomende predikant van Westwoud en Binnenwijzend, de heer H. O. Hagen, hield een toepasselij ke rede. Men meldt uit Hoorn: In de vergadering van aandeelhouders is besloten de Vereeniging tot Ziekenver pleging te liquideeren en de haar in eigen-! dom toebehoorende gebouwen met tuin aan den Draafsingel te Hoorn in publieke veiling té brengeu. KATWIJK. Het aantal bij de hier ge houden herstemming uitgebrachte geldige stemmen bedroeg niet 975, gelijk wij meld den, doch 981. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteravond had alhier de gewone jaarlijksche beproe ving der brandblusch-middclen plaats. De spuit B gaf, dank zij de stoere pompers, flink water, dat tot op behoorlijke hoogte werd opgevoerd, zoodat deze afdeeling in goede orde kon worden verklaard. Daarna werd in de Kerkstraat een proef genomen met de brandslangen, gekoppeld op do hoofdbuis der waterleiding de toevoer was meer dan bevredigend, doch de dichtheid der slangen liet wel wat te wenschcn over. Voor de slangen zou het niet kwaad zijn, indien er eenige malen per jaar eens ecu niet gevaarlijk brandje uitbrak, wat onge twijfeld ten gevolge zou hebben, dat zij meer dicht waren. De globale indruk onzer brandblusch- middelcn was evenwel van dien aard, dat de assurantie-maatschappijen niet bevreesd behoeven te zijn. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren kwamen hier drie partijen haring in afslag;; do prijzen waren per kantje als volgt: volle haring van f 18,75 tot f 18,55 maatjesharing 19) Sir Drummond verklaarde dit in tegen woordigheid zijner dochter en Mag schrik te er zóó van, dat zij dadelijk naar Hu- bert Lotha ging en hem smeekte haar het groote genoegen te doen, haar vader niet te vertellen, dat de mannen den Italiaan als den schuldige hadden genoemd. En na tuurlijk beloofde Lotha dit te zullen ver zwijgen. Maar terwijl de generaal allerlei verwen- schiugen en bedreigingen aan het adres van den Italiaanschen baron uitte en zwoer, dat hij hem een les zou geven, die hemzou heugen, duurde het toch eenigen tijd alvorens hij het met zichzelf eens was, hoe hij dit zou moeten Aanleggen. Na de /aak met mevrouw Egremont te heb ben besproken, zag hij in, dat hij beter deed, het geval niet bij de politie aan te geven. Als bij dit deed, zou zijn dochter immers de hoofdpersoon uit een kranten- nieuwtje worden, cn de gedachte alleen Was hem even onaangenaam als zijn doch ter. Maar wat moest hij dan doen? In Italic zou het natuurlijk aangewezen zijn in zoo'n geval den schuldige uit te dagenmaar in Engeland is een duel strafbaar. Heb duurde eenigen tijd vóór !Sir Drummond begreep, dat de beste ma nier, om den Italiaanschen baron te straf fen, zou zijn: een bezoek te brengen aan den Italiaanschen gezant en dezen de zaak bloot te leggen. Ja, op deze wijze zou hij den ellendeling, die hem zijn dochter had willen ontrooven, zeker het best kunnen straffen! De ambassadeur zou wel inzien, dat de eer van zijn land voorschreef, dat een man, die zich zoo schandelijk had ge dragen, onmiddellijk ontslagen moest wor den, en dat men hem nooit meer in eerë zou kunnen herstellen, tot welke invloed rijke familie hij ook behoorde. Sir Drummond gaf Forbes zijn voorne men te kennen en was ten hoogste verrast, toen zijn vriend bedenkelijk het hoofd schudde en vroeg of het dan zoo vast stond, dat de Italiaan de schuldige was. Lieve Hemel, man, waar zal je voor zichtigheid je nog toe drijven?" riep. Sir Drummond uit. „Als de Italiaan er niet achter zit, wie zit er dan achter? Draagt heb heele geval geen echt Italiaansch ka rakter? Eerst maakt hij op eclifc zuidelijke, hartstochtelijke manier het hof aan Mag, dan reist hij haar na en als zij hem be dankt, is hij half krankzinnig van wan hoop. Welk ander vervolg kan men zich nu voor zulk een geschiedenis denken, dan die poging tot ontvoering, altijd den zuidelijken aard van den man in aanmer king genomen?" „Dus je denkt, dat die Italiaan stond te wachten dat hij misschien nog wacht, tot die door hem gehuurde deugnieten hem heb meisje brengen, waarop hij haar zou dwingen met hem te trouwen?" „Dat zou ten minste de gunstigste ver klaring zijn, die men van zijn gedrag kan geven", zei Sir Drummond. „Ik geloof wel, dat hij ten minste fatsoenlijk genoeg is, om werkelijk van plan te zijn met haar te trouwen". „Maar is het dan niet een beetje vreemd, dat diezelfde heer Engeland twee dagen ge leden heeft velaten, om een reis te maken naar Zuid-Amerika?" vroeg Forbes. „Wat zeg je daar?" riep Sir Drummond. „Hij heeft Engeland verlaten? Hoe weet je dat? Hoe weet je, dat hij naar Zuid- me rika is vertrokken V' „Ik heb het in de courant gelezen. Ik heb het berichtje uitgeknipt en bewaard. Hier, lees zelf maar, goede vriend". Hij haalde uit zijn zakportefeuille een couranten-uitknipsel, waarin vermeld stond, dat Baron del Greppo, na van de legatie, waaraan hij verbonden was, verlof te hebben gekregen, met het stoomschip „Panama" naar Brazilië was vertrokken, waar hij A'oornemens was eenige maanden door te brengen. Sir Drummond las het berichtje door en gaf het toen aan zijn vriend terug. „Wat beteekent dat allemaal toch?" „Dat beteekent, dat het verhaal van zijn teleurgestelde liefde een ander vervolg heeft dan je dacht", antwoordde Forbes. „En als dit bericht eens uit de lucht was gegrepen en alleen was gepubliceerd, om ons op een dwaalspoor te brengen „Die gedachte is in mij ook al opgeko men. Daarom heb ik de moeite genomen naar mijn kantoor te telegrafeeren, om een van mijn klerken te vragen-of bij voor mij wilde onderzoeken of het bericht op waar heid gegrond is en de lijst van de met de „Panama" vertokken passagiers na te gaan. Ik verwacht nu zijn antwoord. Het kan ieder oogenblik komen". „Nu. ik zou heelemaal niet verwonderd zijn, als ik hoorde, dat het een leugen achtig bericht is", zei Sir Drummond na een korte pauze. „De man, die in staat, is, een komplot te smeden, dat ten doel heetf een jong meisje te ontvoeren, kan ook be richten de wereld inzenden, die de men- schen ten opzichte van de plaats, waar hij eich ophoudt, op een dwaalspoor bren gen". „Dat ben ik met je eens, maar niette min „Een telegram voor mijnheer Forbes" De bottelier trad binnen met een geel couvert op een blad. Forbes scheurde het open. Het bevatte een telegram van den volgenden inhoud „De bedoelde persoon is werkelijk Woensdagmorgen met de „Panama" uit Southampton vertrokken". „Dus daa.romtrent hebben we zeker heid", zei Forbes. „Het maakt de gebeele geschiedenis nog geheimzinniger dan zij al was. En het be wijst, dat de intuïtie van een jong meisje in een zaak als deze meer waard is dan het oordeel van een man van de wereld". „Tk begrijp er niets van", zei Sir Drum mond. „Als de Borone bet niet heeft gedaan, wie heeft het dan wèl gedaan?" „Daar" moeten we nog achter z.ien te komen. Natuurlijk zou dit ons spoedig ge noeg gelukken, als we de politie in den arm namen". „Ja. maar we moeten alles, wat rucht baarheid aan de zaak kan cevcn. rprmii- den. Tk hoon maar, dat bet een of andere overige dagblad niet re°ds met het nieuw tje voor den dag zal komen". „Hoe eerder we naar Craig Atbol terng- keeren, hoe beter dit voor jou cn je plan nen zal zijn. Ik hoor, dat die mijnheer Lotha ook van de partij zal zijn?" ,,'t Is het minste, dat ik voor hem kan doen. Hij heeft getoond een man te zijn met voel moed cn tegenwoordigheid van geest. Ik geloof niet, dat er veel menschen zijn, die zoo'n verbazend scherpen blik heb ben als hij, want heel weinigen zouden to/h. maar dadelijk hebben gezien, dat er iets niet in den haak was met die sjees. He-C schemerde reeds, toen zij hem voorbij reed, en Mag had hein geen teelten gegeven en toch keerde hij dadelijk om, 0m ze achterna te gaan, met de revolver in de hand". „Die niet geladen was". „Ja, dat is het komische element in het verhaal. Er is altijd een komisch punt in een dergelijk verhaal". „Maar ter zake. Ben je nu verder van plan af te wachten of het toeval zal uit brengen, wie dc hoofdaanlegger van het komolot was?" „Wat zal ik je hierop zeggen? Dat be richt heeft al mijn onderstellingen weer in de war gegooid. Ik heb nog geen tijd ge had mijn gedachten en mijn vermoedens weer in een andere richting te leiden. Ik heb me van bet begin af aan in het hoofd gezet, dat de Italiaan er achter zat. En wab meet ik er nu van den.k?n? Lieve Hemel, ik heb nooit ae-weten, dat we vijanden had den. Forbes". „Er is geen vijand zoo vinnig als liij, die oens een bijzondere vriend is geweest*'., merkte Forbes op. „Bedoel je somsTk meet eerlijk bekennen, dat ik je niet begrijp". (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1