N°. 15374 Donderdag lö Julf. A®. 1913. <§eze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Se wettige erfgenaam. IDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend.. PRIJS DEZER COURAUTi Voor Leiden per week 8 Oentsi per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per loopor en waar agenten gevestigd sjju 1.30, Franco per post1,65. Verkiezing Gemeenteraad. De Burgemeester der gemeente Leiden; Yestigt de aandacht der ingezetenen op .Hen inhoud van de artt. 57 cn 58 der Kies wet, luidende als volgt: Artikel 57. 'Personen, hij wie en bestuurders van bij zondere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf i«n twintig jaren hebben bereikt, in dienst- t>etrekking zijn, zijn, voor zoover niet bij al- "gemeenen maatregel van bestuur vrijstel- ling is verleend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee- achtereenvolgende uren tusschen a dit uren des vbormiddags en vijf uren des namïd- 'dags daartoe gelegenheid vinde. Artikel 53. Personen en bestuurders, in hefc voor- gaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in bet arbeidslokaal, en zoo er meerdere ar- beidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stem- i ming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hun nentwege onderteekende lijst, de uren, in het voorgaand artikel bedoeld, vermelden- de, voor eik afzonderlijk of groepsgewijze of voor alle gezamenlijk. Het Koninklijk besluit van 24 Me' 1901 (Staatsblad No. 109) tot aanwijzing der vrijstellingen, bedoeld in art. 57 der Kies wet, luidt als volgt: Art. l. ,.Yrijstelling_wordt verleend aan „de in art. 57 der Kieswet bedoelde perso- „nen en bestuurders van bijzondere instel lingen en ondernemingen ten aanzien van >,bij hen in dienstbetrekking zijnde perso- „nen, welke uit hoofde van die dienstbe trekking op den dag der stemming tus- „schen de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achter- 1 j,eenvolgende. uren vertoeven in de gemeen- „te, op welker kiezerslijst zij voorkomen." Art. 2. „Vrijstelling als omschreven in „het voorgaand artikel wordt voorts ver leend aan geneeskundigen en apothekers „ten aanzien van bij hen in dienstbetrek king zijnde personen, alsmede aan per sonen en bestuurders van bijzondere in stellingen en ondernemingen ten aanzien „van bij hen in dienstbetrekking zijnde „ziekenverplegers." De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR. Leiden, 10 Juli 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van P. GEERTSMA om vergunning tot uitbreiding van de smede rij in het perceel Oude Varkenmarkt no. 4 Sectie F no. 750, door het bijtrekken van een overdekte plaats. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat geifcoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd isalsmede dat op Donderdag 24 Juli a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vee- tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders van Leiden: N. O. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Juli 1913. Leiden, 10 Juli. Ds. H. Thomas, die van Berlikum naar hier overkwam en Zondagmorgen j.l. in de kerk aan de Hooigracht werd bevestigd tot herder en leeraar van de Geref. Kerk al hier als opvolger van ds. Rudolph, deed gisteravond in hetzelfde kerkgebouw, onder groote belangstelling, zijn intrede. Tot tekst had zijn eerw. gekozen Exodus 3 4. Na de predikatie hield do nieuwe leeraar de gebruikelijke toespraken. Ds. J. J. Impeta van Katwijk-aan-Zee, sprak hem namens de class© Leiden toe. Gisteravond had in het Wijkgebouw aan het Levendaal alhier een bijeenkomst plaats van de Christelijk-Sociale Partij, af- deeling Leiden. De bijeenkomst, welke een zeer huishou delijk karakter droeg, had voornamelijk ten doel te wijzen op het verband tusschen de Christelijk-sociale beweging en de volks evangelisatie. Uitvoerig werd uiteengezet, waarom de Chr. socialen het socialisme niet kunnen aanvaarden. Hen Christen-socialisten te noemen is dan ook geheel fout en leidt tot misverstand. Met kracht werd op den voorgrond ge steld de taak der Christenen in onzen tijd. Het Evangelie eischt protest tegen sociaal onrecht, tegen sociale misstandeneischt krachtige maatschappelijke hervormingen, wel het meest de Christelijk-sociale refor matie der Christelijke Gemeente. Na afloop der bijeenkomst trad het voor- loopig bestuur af en werd het bestuur der afdeeling aldus samengesteldde heeren P. de Koning, voorzitterW. J. Batist Jr., secretaris, Langebrug 103, en S. Smit Jr., p enningmeester Tot lid van het hoofdbestuur van het Nedcrlandsohe Zendelinggenootschap werd o. a. herbenoemd'prof. dr. F. Pijper, alhier. Door het Dep. van Kol. is te Amster dam aanbesteed: 50 wollen dekens; minste inschrijf ster firma Jan Zuurdeeg en Zn., alhier, voor f 175. Lederwerken met toebe- hooren; minste inschrijf ster firma Gebrs. Yan der Kloot Meyburg, te Oudshoorn, voor f281.85. De Ned'. R.-K. Bond van Goud- en Zil versmeden heeft in zijn te Hoorn gehouden jaarvergadering, waar ook de afd. Leiden was vertegenwoordigd, aangenomen de vol gende motie De Ned. R.-K. Bond van Goud- en Zil versmeden, gehoord de besprekingen in za ke het uitblijven van de plaatselijke loon- en arbeidsduur-contracten, bedoeld in ons lan delijk contract, draagt het hoofdbestuur op, om met den Alg. Ned. Bond van Goud- en Zilversmeden te trachten zoo mogelijk voor I Juni 1914 een zeer geleidelijke verbetering van loon en arbeidsduur contractueel en wer kelijk te verkrijgen in het landelijk con tract. Ter benoeming van een gemeentelijke inspectrice van het onderwijs bevelen B. en Ws. van Amsterdam d'en Raad aan: mej. E. Groothoff, leerares aan de H.B.-S. met 5-ja- rigen cursus voor meisjes; mej. M. M. Beckering, hoofd der openbare school" voor uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor Meisjes, genaamd Helmersschoolmej. B. C. G. Numan, directrice der H. B.-S. voor meisjes te Leiden. H. M. de Koningin, vergezeld van Z. K. H. don Prins der Nederlanden, zal op Maandag 14 dezer aan het station der Staatsspoorwegen te 's-Hertogenbosch aan komen om 9 u. 42 m. des voormiddags. Yan het station zullen de Hooge Bezoe kers per motorrijtuig rijden naar het ge bouw van de Tentoonstelling van Kerke lijke Kunst. Na de bezichtiging van de ten toonstelling zal H. M. zich begeven (bij gun stig weder te voet en anders per motorrij tuig) naar de sociëteit „Casino", alwaar in de groote zaal fragmenten uit het Mys teriespel „Die zevenste bliscap van onser Vrouwen" zullen worden opgevoerd. Om II u. 55 m. zal het „Casino" worden verla ten en zal Zij rijden naar het Gouverne mentshotel, alwaar het dejeuner wordt ge bruikt. Te 1 u. 50 m. zal H. M. het Gouverne mentshotel verlaten en over Yucht langs den rijksstraatweg naar Tilburg rijden, al waar H. M. om 2 u. 20 m. zal aankomen. Yan de tentoonstelling, die om 3 u. 45 m. wordt verlaten, gaat H. M. naar do fabriek van den heer Yan den Bergh-Krab- bendam en is voornemen^ om langs de pro vinciale wegen over Moergestel, Oirschot, Best, St.-Oedenrode, Schijndel, St.-Mi- chiels-Gestel, Vucht, 's-Hertogenbosch te bereiken, alwaar Zij per trein van 5 u. 54 m. de provincie zal verlaten. Om vijf uren precaes bracht Z. K. H. de Prins der Nederlanden gisteren het aange kondigde bezoek aan de Nat. en Intern. Tem toonstelling voor Sport en Toerisme in Den Haag. De secretaris, d!e heer Yan Benthem van den Bergh, bood hem een fraai gebonden exemplaar van den catalogus van de ten toonstelling aan, waarna de rondgang door dte tentoonstelling een aanvang nam. De schietbaan, welke 15 Juli eerst voor het publiek geopend zal worden, had om de eer gevraagd, dat de Prins het eerste schot zou doen. Gaarne was Z. K. H. daartoe be reid, doch door onbekendheid! met het systeem geweer, dat daar werd' gebruikt kon hij het eerste schot niet doen, zóó, dat de koninklijke schutter er zelf over tevreden was. Hij liet dus nogmaals laden, mdkte lang en deed toen tot eigen en anderer voldoe ning een prachtig schot, n. 1. in den kring 19, vlak bij de roos. Een glas ohampagne moest het sucoes bezegelen. Er werd ook een bezoek gebracht aan Hagenbeek's kamp, aan den ingang waar van vier groote olifanten met hun Indische kornaks den Prins opwachtten en vriendelijk groetten. Ook in het kamp zelf, waar de Prins werd rondgeleid door een der heeren Hagenbeek, bleek Z. K. H. veel belang te stellen in de wilde dieren en vooral in een jonge tijgerin-moeder, die haar kinderen zoogde. Slechts vluchtig kon het was inmiddels zeven uren geworden het Lunapark wor den bekeken. Maar tot ieders verrassing gaf Z. K. II. den wensch to kennen om een deep-to-deep- tochtje mee te maken. Reeds was het ge zelschap de stellage voorbij, toen den Prins het geratel van het karretje te verleidelijk werd. Men keerde terug en de Prins met een deel van zijn gezelschap maakte een tochtje mede. Om kwart over zevenen keerde de Prins te voet naar het Paleis terug. Door het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie werd in Den Haag aanbe steed: het ombouwen van de interlocal© te lefoonlijn langs den spoorweg Apeldoorn Zutphefi en het bijspannen van draden aan de palen van die lijn (herbesteding). Minst ingeschreven doorden heer H. Donk, in Den Haag, voor f 7681het bijspannen van draden aan de interlocal© telefoonlijn tus schen Leeuwarden en Meppel. Minst inge schreven door den heer H. Baas, te Wad- dinxveen, voor ƒ1827. Het bezoek van H. M. de Koningin aan de „Yierjaarlijksohe" te Arnhem, is bepaald op 23 Juli, dea namiddags van 3 tot 6 uur, na afloop der Oedipusvoorstel ling op „Sonsbeek". De drie partijen der rechterzijde zul len, zoo meldt „De Rotterd.," bij de nieuwe verkiezing voor de Provinciale Staten in Rotterdam I opnieuw oandidaat stellen het aftredende lid den heer Jaos. van Yessem (Okr.-hist.). B. en Ws. van Amsterdam stellen den Raad voorlo. den gewonen hoogleeraar dr. D. J. Korte weg als zoodanig eervol ontslag te verleenen en hem terzelfder tijd te be noemen tot buitengewoon lioogJjeeiiaar in de wiskunde en de sterrenkunde; 2o. den buitengewonen hoogleeiraar dr. E. J. Brou wer te benoemen tot gewoon hoogleeraar in de wiskunde en de mechanica. De jaarwedde van den buitengewonen hoogleeraar dr. Kor- teweg zal bedragen f 1600, benevens aandeel in de lesgelden. De ministers Kolkman en Regout zijn, naar „De Tijd" meldt, gisteren te Amster dam bij E. Em. Kardinaal Yan Rossum op audiëntie geweest. Gisternamiddag bracht Z. Em. aldaar een bezoek aan het St.-Jacobsgesticht, waar hij zijn handteekening plaatste in het gulden boek van St.-Jacob en den necrgeknielden den Pauselijken zegen met vollen aflaat gaf. In „Couturier" had het diner plaats, door een aantal ingezetenen van Amsterdam aan den Kardinaal aangeboden. Ongeveer een negentigtal personen namen aan den feestmaaltijd deel. Hedenochtend ging Z. Em. van Amster dam naar Den Haag. 'a Namiddags te half- vier begeeft hij zich, zoo meldt ,,De Res.- bod>e", met zijn gevolg in hofrijtuigen naar het paleis, om door H. M. de Koningin in audiëntie te worden ontvangen. Do grootmeester van Hare Majesteits Huis, J. E. N. baron Sirtema van Gro- v es tins, zal den Kardinaal aan de Koningin voorstellen. Hedenavond gaat Z. Em. terug naar Amsterdam. Op Donderdag 24 dezer zal de Kardinaal, zoo meldt „De Tijd", een bezoek aan het seminarie Kuilenburg bréngen; op 25 dezer, aan het seminarie Rijsenburg en op 26 de zer vertrekt Z. Em. naar Zwolle. Prov. Staten van Gelderland beslo ten na ampele bespreking tot toelating van den heer W. Draaijer, gekozen voor Oldenbrcek, tegen wiens toelating door kiezers uit Oldenbroek een bezwaarschrift was ingediend. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren kwam. liier in afslag een partij haring, groot 22 last, aangevoerd door de „K.W. 42". De prij zen per kantje waren voor: volle haring f 24 maatjesharing f 15.90,, steurharing f 16.45, makreel f 11.20. Terwijl de landbouwer F. O., alhier, be zig was een voer hooi op don wagen te laden waarbij hij zelf op de wagen stond, had hij het ongeluk dat het geheelo voer hooi van het voertuig viel. O. viel daardoor zelf ook, waardoor hij zich zoodanig aan een zijner beenen bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Verscheidene personen hebben reedia •deelneming toegezegd, aan dien historischen optocht. Behalve do zoon van W. T. billen öan het bestuur der Oranje-vereeniging hua. ook alle stadhouders uit het Huis van Oranje zich in den optocht bevinden. De landing van den Prins zal plaats hebben vóót „De Zwaan". WARMOND. Na afloop der vermelde plechtigheid van gistermorgen, had gister middag in de ouderlijke woning van den' weleerw. pater M. Lans een receptie plaats, waarbij zeer vele vrienden, beken- don en ingezetenen dezer gemeente ge bruik maakten om de famlilie Lans te complimenteoren. Des avonds, toen vele familieleden en genoodigden bijeen waren, bracht de harmonie „St.-Caesilia" een serenade in den feestelijk versierden tuin. Verschei dene mooie nummers werden ten beste ge geven, waarna den leden de eere-wijn werd aangeboden. Tot besluit werd nog eenig vuurwerk af gestoken. ZOETEIiWOUDE. Toen gisteren alhier eenige wielrijders en -rijdsters op den Noordbuurtschenweg reden, geraakte een der dames, die te ver uitweek, met rijwiel en al in de naast dien weg gelegen diepe vaart. Door eenige burgers worden de dame en haar fiets op hot droge gebracht. Zoodat zij, na van kleeren te zijn voorzien weder verder kon rijden. Met 1 Aug. s. zijn bevorderd tot brigadier der RijksveldwachtA. Monna, alhier, en T. Langerak, te Rijnsburg, die op dien datum worden overgeplaatst als brigade-commandant, respectievelijk naar Schoonhoven en Sommclsdijk, terwijl de brig, commandant Heykes, Van Schoonho ven naar Naaldwijk wordt overgeplaatst. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 10 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut to Do Bilt. Hoogste barometerstand: 775.2 te Horta. Laagste 752.4 te Wisby. Verwachting tot den avond van 11 Juli: Meest zwakke zuidoostelijken tot zuidwest©* lijken wind. Gedeeltelijk bewolkte lucht. Waarschijnlijk eenige regen of onweer. De zelfde temperatuur. 12) Het eenige, wat zij doen kon, was om hulp Toepen. Ofschoon zij wist, dat 't haast onmogelijk was,dat iemand haar zou hoo- ren riep zij zoo hard zij kon: „Help iHelp 1" Bluebell werd hoe langer hoe schichtiger. „Til er haar af, dan is 't immers in eens uitriep de ruiter ruw. „Luister eens, juffrouw", zei de man, die de teugels hield, „ik geef u er mijn woord op, dat geen haar op uw hoofd ge krenkt zal worden, als u maar doet wat we zeggen. We zijn heusch zoo kwaad niet. Als we dachten, dat er iets kwaad van kon komen, zouden we met het heele zaakje niets te doen willen hebben. U kunt ons gerust vertrouwen, juffrouw". „Als je werkelijk te vertrouwen was, zou je niet zoo'n vreemde houding aanne men tegenover een weerloos meisje", zei Mag. „Als het cm geld te doen is..." Zij sloeg, toen de man op haar toesprong, naar zijn gelaat, maar dit deed hem geen seconde terugdeinzen. Het volgende oogen- blik had hij den arm cm haar middel gesla gen, haar uit het zadel gelicht en op den weg gezet vóór zij weer om hulp kon Toe pen. Hij was een buitengewoon krachtige man en in zijn armen was zij als een klein kinrl. In weerwil van haar hevig tegen stribbelen, zette hij haar zacht-neer. Toen nam hij haar stevig bij den arm rast en haar de rijzweep afnemende, gaf hij hiermee haar paard een vinnigen slag tegen de flank, zoodat het dier in galop den heuvel oprende, om, toen het den rui ter passeerde, ook van dezen een fermen zweepslag te krijgen, die het tot nog grooteren spoed aanzette. En vóór de arme Mag zich er tegen kon verzetten, hadden de twee mannen, die het dichtst bij haar stonden, haar gedwongen in de dichte sjees te stappen, en waren haar toen snel gevolgd, terwijl de derde op den bok naast den voerman plaats nam, die nu zijn zweep met kracht op de twee paarden liet neerkomen. „Dat hebben we handig gelapt", zei een der mannen, die in de sjees zat. „Dat zou niemand ons kunnen verbe teren", beaamde de ander. Geen van beiden had opgemerkt, dat, juist toen Bluebell op den top van den heu vel was, een man uit het stuikgewas te voorschijn kwam en er in slaagde haar bij de teugels te grijpen. YI. „Wat be teekent dit alles toch? Waar brengt ge me naar toe?" riep Maggie. „Wat schuilt hier toch achter?" „Ik zeg u nog eensr we meënen het goed met u", zei een der mannen. „Ik voor mij, ik zou nog liever sterven, dan een haar vaai uw hoofd krenken, dat is de waarheid, dat verzeker ik u". „Hoe kan dat waar zijn, terwijl ge me zoo allerschandelijkst hebt behandeld?" zei het meisje. „Eerst trek je me mot geweld van mijn paardIs dat dan geen haar van mijn hoofd krenken? Is dat het goed met mij meenen? Maar zeg me tooh, wat dit beteekent? Wat heb ik gedaan? Wat wil men toch van mij? Ik wist niet, dat er in ons land nog zulke dingen gebeurden. En waarom gebeurt het juist met mij P Het moet een vergissing zijn. Niemand kan toch wensch en, dat men mij zóó behandelt I Ik ben de nicht van generaal Egremont. Hebt ge u niet schromelijk vergist?" „Heelomaal niet, juffrouw", antwoord de de man. „Maar maak u toch niet on gerust. We voeren geen kwaad in ons schild". „Geen kwaad! Jullie sleurt me eerst van mijn paard, clan duw je me in dit voer tuig en rijdt met me weg. En nog durf je -zeggen, dat je het goed met me meent I" Opeens flitste een gedachte haar door het hoofd. Zij had .wel eens gehoord, dat meis jes op deze wijze ontvoerd en clan naar 'n krankzinnigengesticht gebracht werden. Was het mogelijk, dat deze mannen mis schien eén dergelijke opdracht hadden, en haar hadden gehouden voor degeen, die werkelijk weggebracht moest worden? Als dit het geval was, zou, zoodra zij de plaats van hun bestemming bereikten, alles zich wel ophelderen. Maar even spoedig bedacht zij zich, dat zij den man, die te paard was, reeds zeer .kort nadat zij het kasteel had verlaten, ge zien had, en dat zij hem ook ïn de straten van Glanbury was tegengekomen. Dit deed haar denken, dat bij haar bespied had met het doel haar gevangen te nemen of den anderen, die het misdadige werk moesten doen, aan wijzigingen omtrent haar te kun nen geven, 't Was dus heel onwaarschijn lijk, dat men haar voor een ander had aan gezien. Neen, er bestond een komplot, een laag, een vreeselijk komplot, dat ten doel had haar te ontvoeren eu te onttrekken aan den steun harer natuurlijke be schermers. Maar wat ter wereld kan dat toch be- teekenen? Waarom traden die ellendelingen hier op haar vreedzame heidon als Griek- sche, of Siciliaansehe, of Arabische bandie ten op Zij had wel eens geboord, dat de zen reizigers gevangennamen, om dan van hun familiebetrekkingen een hoogen los prijs te eisohen. Was het mogelijk, dat de ze mannen hoopten geld te zullen krijgen van haar vader, alvorens haar in vrijheid te stellen? „Waarom kunt ge ten minste niet zoo barmhartig zijn, om me te zeggen, wat ge met mij voor hebt?" zei zij na eenigen tijd. Het voertuig reed onderwijl in vrij flinke vaart terug langs den smallen weg, langs welken zij gekomen was. „Wat voor verschil zou het nu maken, als jullie me vertelde waarheen je me brengt en in wiens dienst je bent? Zie je dan niet hoe angstig de gedachte, dat men misschien iets kwaads met mij voor heeft, mij maakt?" „U hoeft heusch niet bang te zijn, juffrouw", zei de. man, tot wien zij het woord richtte. „Er zal u heusch niets kwaads overkomen, 't Eenige, wat ik u kan zeggen, is dat een heer..." „Houd je mond toch, domme vlegel, j© zult nog alles verklappen, als je haar maar steeds blijft antwoorden", riep de ander. Toen vervolgde bi}, ^ch tot Mag wen dend: „We rijn arme lui, - juffrouw, en blij een paar centjes to verdienen. Er zal u heusch niets kwaads overkomen. U loopt geen gevaar; wij zijn degenen, die gevaar loopen en daar mogen we wel voor betaald worden. Weet u wel hoe moeilijk het leven voor arme menschen is, juffrouw?" Mag moest bijna lachen, omdat die el lendeling nog het medelijden van zijn slachtoffer trachtte op te wekken, 't Was als een slager, die wil hebben, dat het schaap, dat hij gaat slachten, nog medelij den met hem zal hebben, omdat de prijzen van het schapenvleesch zoo laag zijn, dat men er niet rijk door kan worden. „Als jullie werkelijk in zoo groote geld verlegenheid bent, dan beloof ik je, dat, als je me nu loslaat, mijn vader je veel meer zal geven dan je ooit zou krijgen van dengeen, in wiens dienst je nu bent", zei zij. De man schudde het hoofd. ,,'t Is heel mooi, wat je daar zeg, juf frouw, heel mooi, dat kan ik niet ontken nen", zei hij. „Maar we durven het er niet op wagen. Weet u wel, dat dit een zaakje is, waar je bijna den strop voor kunt krijgen... bij vollen dag een jonge da me te ontvoeren? Als de tijden niet zoo slecht waren en 't voor ons, arme men schen, niet zoo moeilijk was om te leven zouden we er niets mee te doen willen hebben". „Maar je kunt me ten minste zeggen waar je me brengt". (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1