Uit de Reehtzaal. Eenvoudige Geneeswijze voor Doofheid. Urine3&wa*en. Ziekten der Drinewegen. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Vragen en Antwoorden. Uitspraken van het Kantongerecht te Leiden. Do. Kantonrechter veroordeelde: Wegens loopen op hooilaud: B. P. en L. C. te Leiden,' ieder tot f 3 of 3 d. Wegens loopen op verboden grond: P. P. tot f2 of 2 d. Wegens loopen op hooiland: J. J. v. d. L. tot f2 of 2 d., en H. R. tot f2 of 1 maand tuchtschool. Wegens loopen op verboden grond"W. P. tot f2 of 2 d., allen te Noordwijk. Wegens straatschenderij: A. B. te Lei den tot f 2 of 2 d.O. G. „Wzn. te Kat wijk-aan-Zee tot f 6 of 3 d. Wegens strooperij: J. A. v. N. te War mond, tot f2 of ld.; J. v. d. S. te Nooxd- w^jkerhout, tot f3 of 2 d. Wegens een vischtuig ver-voeren waarvan het gebruik op dat tijdstip is verboden: J. P. v. d. L. tob f 5 of 2 d.; J. P. v. d. L, W. L., P. N., ieder tot f3 of 2 d., allen te Leiden. Wegens vissollen in een water zonder ver gunning van den rechthebbende: D. 0. tot fl of 1 maand tuchtschool; P. H. tot f 2 of 1 dag. Wegens eieren van wild zoeken: D. K. tot f2 of 2 d., allen te Rijnsburg. Wegens visschen zonder vergunning van ion rechthebbende op het vischreeht: L. O. ie Warmond tot f 3 of 2 d. Wegens vissclien zonder akte: J. v. d. it. tot f2 of 2 d. Wegens visschen zonder akte en zonder Vergunning van den rechthebbende op het 'fisohrecht: N. v. d. E. tot f2 of 2 d., $>eiden te Sassenheim. Wegens op den openbaren weg een vuur wapen bij zich hebben: D. J. v. d. B. tot f 5 of 2 d. Wegens overtreding Veiligheidswet: I. Z. tot driemaal f 3 of driemaal 2 d., .allen te Leiden; H. van T. te Katwijk-aan-Zee, tot f 5 of 2 d. Wegens schoolverzuimJ. I. E. tot f 4 of 2 d.A. R. tot f 2 of 2 d.J. v. d. B. tot f 2 of 2 d.; F. P. tot f2 of 1 d.. allen te Leiden. J. v. d. 0. tot f2 of 2 d.; A. D. tot f 2 of 2 d.; O. K. tot f 2 of 2 d.M. M. tot f 3 of 2 d.C. v. R. tot f2 of 2 d.; J. M, tot f 2 of 2 d.; J. M. tot f 3 of 2 d., allen te Katwijk- aan-Zee. Wegens als bestuurder van een motor rijtuig op mleer dan 2 wielen, rijden op een verboden weg: P. I. C. te Rotterdam tot f 1 of 1 dag. Wegens rijden zonder licht: G. van D. te Katwijk tot f2 of 2 d.Th. J. R. W. te Warmond tot f 2 of 2 d.W. H. te Sas senheim tot f2 of 2 d.; C. D. te Voor schoten tot f2 of 2 d.P. J. H. te Noord- wijkerhöut tot f2 of 2 d.; A. K. Jzn. tot f2 of 2 d.G. v. d. D. tot f 2 of 2 d., beiden te Rijns burg. Wegens te snel varen: A. P. tot f 3 of 2 d.J. K. tot f 3 of 2 d., beiden te Bicek-op-LangendijkP. N. te Roel of arends veen tot f 3 of 2 d.H. L. S. te Schoten, tot fl of 1 d.; J. v. V. te Rotterdam, tot f 3 of 2 d.; W. A. E. tot f 3 of 2d.; H. J. ten H. tot f 3 of 2 d., beiden te Amsterdam; J. v. d. H. te 's.Hage tot f 3 of 2 d.; I. H. H. te Warmond tot f 2 of 2 dagen. Wegens stoomèn in Rijnlands boezemwater, zonder vergunning: E. J. C. te Leiden, tot f 2 of 2 d.C. W. te Overschie tot f 1 of 1 d.; P. W. te Utrecht tot f2 of 2 d. Wegens baggeren in Rijnlands boezemwa ter: J. H. tot f 2 of 2 d. Wegens stoomen'in Rijnlands boezemwa ter: 0. J. C. tot f 1 of 1 d.; J. H. tot f 2 of 2 d., allen te Zoetcrwoude. Wegens in de Prov. Zuid.Holland een weg afsluiten zonder vergunning van Ged. Staten: E. C. -A. N. M. te Warmond, tot f 1 of 1 d. Wegens in de Prov. Zuid.Holland bet openbaar verkeer belemmeren door" het ïaten weide van vee: N. G. Jzn. te Rijnsburg, tot f 1 of 1 d. Wegens te Noordwijkerhout zonder ver gunning van B. en Ws. het bedrijf van oigeldraaier uitoefenen: J. P. tot fl of 1 dag. Wegens zwemmen in de L. Vliet onder Zoe tcrwoude, binnen een afstand van 200 M. van een openbaren weg: M. M. tot f0.50 lof 1 d. Wegens te Leiden vleesch invoeren op verboden tijd en zonder schriftelijke aan wijzing van den persoon door wien het ver zonden is en voor wien 'tbestemd is: H. M. M. J. H. tot f 1 of 1 d.; A. H. S. tot f 1 of 1 d. Wegens to Leiden zich niet ondei-werpen pen aan de bevelen van het bevoegd gezag: F. W. v. D. tob f 3 of 2 d.allen te Leiden. Wegens te Katwijk loopen op verboden paden en wegen: O. 0. tot fl of 1 d.; J. v. R, Ozn. tot f 1 of 1 d. Wegens te Ivatwijk.aan.Zee niet voorhan den hebben in een voor het publiek toeg. lokaal een exemplaar der verordening op de levens- en genotmiddelen en niet voor handen hebben van een lijst van de gasten: C. de J. tot tweemaal f 1 of t.weemaal 1 d. allen te Katwjjk.aan.Zee. Wegens te Leiden een rijwiel berijden op het trottoir: N. K. te Voorschoten tot fö.50 of 1 dag. Wegens te Noordwijk.aan Zee strooafval op het strand werpen: M. V. te Noordwijk- aan-Zeo tot f 1 of 1 dag. Wegens te Noordwijk.aan.Zee met koop waren venten: D. v. d. L., zonder domicilie: tot f 1 of 1 dag. Do kantonrechter sprak vrijJ. A. J. A. te Noordwijk, beklaagd van paarden laten Icopen op bep. land. J. 0. te Leiden beklaagd van overtreding Steenhouwerswet. G. K. A. te Lekkerkerk, beklaagd van aanleggen met een vaartuig op verboden plaats, zonder vergunning van Rijnland. J. v. d. M beklaagd van als bestuurder van een tramwagen geen geluidsignaal ge ven: J. v. d. M. te Leiden. W. F. N., N. G, W. v. d. M., te Leiden, beklaagd van zwemmen in den L. Vliet onder Zoe- törwoud© binnen een afstand van 200 M. van een openbaren weg. T. v. d. M. te ZOeterwoude, beklaagd wegens te Ledden een lij wiel berijden op het trottoir. J. R. te Noordwijke'rhout, beklaagd van te Noordwijk in een voor het publiek toegan. kelijke localiteit iemand in staat van dron kenschap toelaten. Alkmaarsche Rechtbank. Ontrouwe gemeenteontvanger. De rechtbank te Alkmaar veroordeelde den gemeente-ontvanger van De Rijp, B. K., wegens verduistering van aan die ge meente toebehoorende gelden, tot zes maanden gevangenisstraf. Het O. M. had een jaar ge\angenisstraf geeisoht. RECLARES, 60 26 40 Cents por regtl. Nieuwe Behandeling'» Verrassende Werking;. Wordt 14 Dagen Gratis op proef gezonden. Zelden is zooveel belangstelling ooit ge wekt als die, veroorzaakt door de ontdek king van een wonderlijk eenvoudige Ge neeswijze voor Doofheid en Oorsuizen. Zij is zelfs in de ernstigste gevallen van Chro nische Doofheid zoo merkwaardig succes vol gebleken dat de Uitvinder haar, gedu rende een korten tijd, gaarne 14 dagen gratis, aan ieder die dit blad noemt, op proef wil zenden. Schrijf heden (een 5 cents briefkaart is voldoende) en verzeker u van de gratis proef alvorens dit aanbod ingetrokken wordt. Adresseer Mr. Elmer Shirley, Kamer 262, 6, Great James Street, Londen, W.C., Engeland. (N.B. Brief- port. 12* ct.). Een der voornaamste verschijnselen tot het herkennen van aandoeningen der nie ren en blaas levert ons de verandering in het uitzicht der urine. Het water kan troe bel zijn, donkergekleurd, en bij staan een bezinksel achterlaten, hetzij wit of rood (gelijkend op stof van baksteen). Deze ver schijnselen wijzen op overvloed van urine zuur in het bloed en vormen de oorzaak van rheumatiek, jicht, niersteen. Overvloedige» urineafsoheiding, urine helder als water, schuimend, eiwithou dend, wijzen op aandoeningen der nieren, welke reeds ver gevorderd kunnen zijn. Voordurende aandrang, vooral 's nachts met branderig gevoel, wijst op aandoenin gen der blaas en urineleiders. Ook kan druppelsgewijze loozing en zelfs verstop ping der urine optreden, en de urine kan bloed bevatten, zand of steentjes. Alle bovengenoemde verschijnselen dui den ernstige ziekten der nieren en blaas aan, niet alleen door de ellende, die zij met zich brengen, doch ook door hetgeen u verder te wachten staat. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor deze kwalen. Zij* bewerken, dat de nieren de urinestof, het urinezuur en het overtollige water uit het bloed afvoeren, herstellen zoodoen de geregelde urineloozing en nemen den oorsprong van uw ziekte weg. Te Leiden verkrijgbaar bij D. M. Krui- einga, Nieuwe Rijn 33, Reyst EYak, Steenstr. 41, en D. V/. E. F. de Waal, Mare 56. Toezending geschiedt franco na ontv. v. post wissel a f 1.75 voor één, of f10 voor zes doozen. Eisclit de echte Foster's Rugpijn Nieren-Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk. 64 47 Suiker- of Eiwitziekte, Nieren-, Blaas-, Vrouwenziekten, aambeien en alle derge lijke ziekten. Volmaakt snelle genezing van de oudste gevallen, door een middel samengesteld uit vreemde plantensappen. Vraagt de gratis brochure No. 4 B (die de getuigschriften van genezingen bevat) aan den uitvinder, G. Damman, dokter in de medicijnen, 76 Rue du Tröne, Brussel, België. (Men drage zorg de kwaal op te geven). 79 13 Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd* M. M. Beverloo, Acad. Ziekenhuis, ver pleegster. M. Massaaa*, Zcetorw.Singel 79, dienstbode. J. G. E'skamp, Maarsmans?teeg 4, winkel juffrouw. J. E. Vermeulen, Hoogewoerd 138, dienst bode. D. Zijlstra, Oude Singel 228 A, gasfitter. P. van der Linden, Zoeterw. Singel 79, dienstbode. A. Props tra, Nieuwe Rijn 66, assistente- apotheker. A. Stollinga, Acad. Ziekenhuis, verpleeg ster. P. van der Zwart en gezin, Oude Rijn 176, metaal draaier. L. Bcot, Steenstraat 51A, commies pos terijen en telegrafie. J. van der Niet en gezin, Paui Kruger- straat 25 A. J. A. Scheels, Leuvenstraat 15. F. Weinberg, Stille Rijn 4. G. Etüeaua, Lammermarkt 3, dienstbode. J. H. Peets en gezin, Haarlemmerweg 38 A, photograaf. H. Speijers en gezin, Lange Mare 1, rijks- veeopzichter. F. K. Baulig, Breestraat 48/50. J. J. de Koning en gezin, Paul Kruger- straat 24 A, brievenbesteller. M. Eland en gezin, Maresingel 35 A, brie venbesteller. Rotterdam, 30 Juni. Van Inlandsohe Tarwe was heden slechts matige toevoer. Begin Beurs trachtten koopers tot de prgzen van de vsnge week te slagen, doen toen dit niet gelukte, werd al spoedig 10 tot .80 cent per 100 kilo meer besteed. Ten slotte is alle» geruimd tot dooréén eene verhooging van 25 cent per 100 kilo. Puike Essex werd van 12 25 tot 12.80 ver kocht, goede en mindere van f 12 tot 11.25. Voor Wilhelmina en Monarch werd van f 11.15 tot 11.50 in de beste partijtjes bedongen, gewone kwaliteit goed van 10.75 tot /ll, terwyl raind»re en af wijkende van 10.50 tot /9.50 waard waren, alles per 100 kilo. Rogge onveranderd van ƒ8.25 tot ƒ8.75 per 100 kilo. Gerst Winter- Z9.75 a 10.25, Chevalier 10 tot 10.25 per 100 kilo. Haver traag, er is weinig consumtie-vraag. Verkocht werd van Z7/.75 tot 6.50 per 100 kilo. Voor Bruineboonen waa goede vraag, vooral Da2r de mooie soorten. Deze brachten van 12.50 tot ^13 op. Gewone kwaliteit bedong /10 tot 10.50, mindere f 1.1b tot /8.50. Van Witteboonen en Groene Erwten was de aanvoer te onbeduidend. Rotterdam, 30 Juni. Duiveboonen 8 a ƒ9.25 per 85 kilo. Buiteülandsche Granen. Maï9 per 2000 kilo. La Plata disp. Z128. Dito Juli/Oct-lev. 130. Galfox disp. 128. Am. mixed Juli lev. 138. Rogge per 2100 kilo. 73 kilo Bulgaar disp /163. 74 kilo Helena disp. 180.73/74 kilo Dito geladen/ gest. Z163. Gerst oer 2000 kilo. 60 kilo Zw. Zee disp. 148. 59/60 kilo Dito Sept/Dec-afl. 145. Haver per 100 kilo La Plata disp. 7.50. 48/49 kilo Petei 6b. Mei/Juni-afl. 7 50 Schiedam, 1 Juli. Noteering van den „Bond van Disiillateurs". Moutwijn 13.—Jenever ƒ17. Per Nod. vat zonder fint en zonder belasting. S<-liiedam, 1 Jali. Noteering Beurscoranussie. Moutwijn 12.per HL., zonder lust en zonder de belasting. Stemming kalm. Spoeling 0 70. Graan-Spïritu8 ƒ22.— a 22.50, Melasse Spiritus ƒ18.75 a uiwe Spiritus f 10J a f Mieck, 1 Juli. Op de botennijn alhier waren aangevoeld 11 4 vn en'0/3 vn. Prijs /46. Prijs der VeieenigiDg t 46. Fabrieksboter aange voerd 0/8 en 42/16 vn. Prijs f 47 50 Commissie M7. uotnlen, 1 Juli Metalen, lie b.) ötraits-Tip contant 190. op 3 md. 190.15/-. Chili Koper contant 63.7/6, op 3/m. 63 12/6. Zink 20 15/, Lood (Spaausch) 19.5/ a 19.7 6. promp /-. Uzer. He beurs.) Cleveland Middlesbro No. 3 contant 55/14 en op 1 »u. 55 b\ koosers. Londen, 1 Juli. Metalen. 12de b.)' Straits-Tin cont. 139.10/, op 3/ni 190—/, Koper cont. 63.12 6, op 3 m 63.15/, Zink 20.13/9, Lood (Spaansch) 19.7,6 a TJzer. i2e bcuis). Cle eland Middlesbro No. 3 contant 55.' en od 1 m. 55/4 koppers. vort Kaïiitz, f Nadat het café „Zomerlust", aan den Stationsweg, alhier, zelf onder handen is genomen, kreeg nu ook de tuin een beurt. En hij is wat mooi geworden, dank zij den smaakvollen aanleg door den tuinman den heer Huncr, aan den Mare singel, alhier, die zich daarbij een meester in zijn vak heeft getoond. De tuin, waarvan de as parallel loopt met dien van de gang van het café, is in z.g. Engelschen stijl aangelegd. De gras randen zijn keurig afgesneden, de. bedden prijken met de fijnste bloemenom de pa len, waaraan de electrische booglampen zijn aangebracht, slingeren zich klimrozen. Achter ziet men een klein boschje en daar achter weder een ruimte, waar de kinderen kunnen spelen* Ter rechterzijde is een pergola (groot priëeD gemaakt van latwerk/ waaromheen dë groene planten zich slingeren en waar in een zitje van ongeveer vijftig perso nen is. Natuurlijk is alles nog niet begroeid en zal de tuin zich eerst over eenige jaren in zijn' vollen rijkdom aan liet oog vertoonen maar het geheel doet nu reeds zoo goed aan, dat wij onze stadgenooten een bezoek kunnen aanbevelen, als lietzomer wordt. Hedenochtend is vang ome en- tewege in Den Haag begonnen met het voltooien der grondwerken op het terrein van het Vredespaleis, welke verken sedert het uitbreken van de grondwerkersstaking zijn blijven rusten. Te Zevenhuizen (Z.-H.) is een 3-jarig kind van J. de B. in de vaart vóór het huis verdronken. Te Roermond zijn voor de Raadsverkiezingen candidatenlijsten inge leverd voor meerdere personen te gelijk. De lijsten waren reeds geteekend, alvorens de naam van een der candidaten er op voorkwam; deze naam is er later bijge voegd. Verschillende onderteekenaars van de lijsten schrijft nu de ,,N. K.", schijnen er te zijn van één is het met zekerheid bekend aan wie vóór de indiening der lijst niet is gevraagd, of zaj er in toestem den, dat ook de bijgeschreven candidaat werd gesteld. De vraag is thans: is het valschheid in geschrifte, gebruik te maken van een lijst, waardoor een ander persoon wordt can didaat gesteld dan voor wien de lijst ge teekend is? En de tweede waag: Is een lijst geldig, die op zulke wijze is samengesteld? Het blad hoopt, dat een streng ander- zoek naar deze onregelmatigheden niet tal uitblijven; wanneer het immers, mogelijk wordt op een reeds geteekende lijst, zon der voorkennis der onderteekenaars, nog andere namen van candidaten te plaateen, dan opent men den weg tot vele politieke oneerHjkheden. Debekeeringvaneenb eh'ouds- giezmd apotheker. Het jongste nummer van het „Pharm. Weekbl." meldt het vol gende als historisch: In een onzer provinciesteden, waar de apothekers gebruik wilden maken van de nieuwe wetsbepaling, die het sluiten van een gedeelte der apotheken op Zondag mo gelijk maakt, moet zich het volgende heb ben afgespeeld. Om beurten zou men des Zondags „dienst dpen", zoodat van de 5 apotheken er vier gesloten zouden zijn, en men de ongekende weelde van een onbe- zorgden Zondag ook in de apotheek zou smaken. Maar één van de vijf bedacht zich zaj n cliënte wilde hij op Zondag niet naar een ander sturen, hij had twee assistenten, die om beurten hun vrijen Zondag hadden, het nieuwe idee wilde er nog niet in. Deze en nog veel meer andere argumenten waren oorzaak, dat van de 5 apothekers er vier om beurten sloten en dat de vijfde alle Zon dagen open bleef. - Natuurlijk viel deze regeling minder in den smaak van het personeel van den meer behoudenden apotheker en er werd nog wel eens gediscussieerd over de vraag waarom dit tweetal niet dezelfde voorrechten kon genieten als hun collega's, die nu slechts eens in de twee maanden 's Zondags behoef de te werken. Op een middag, toen de pa troon zich op zijn kantoor teruggetrokken had, (misschien wel om de discussie te ont vluchten) houdt een equipage voor de apotheek stil en een bekende cliënt, behoo- rende tot een uitgebreide patricische fa milie van de stad, vraagt „mijnheer zelf" te spreken. Deze ontvangt hem op zijn kan toor en verneemt tot zijn niet geringe ver bazing en schrik, dat het onttrekken zijner medewerking aan dit streven naai- Zondags rust zoodanige ergenis bij deze familie had opgewekt, dat men besloten had zach voortaan bij een der andere apothekers te vervoegen, die dit streven wel gesteund hadden. De volgende week sloten alle vijf de apothekers om beurten. TeOstende is e en spoorweg beambte gearresteerd, die verschillende ma len juweelen en sieraden uit spoorwegwa gens gestolen had. Bij een ingesteld onder zoek bij een Brusselsch juwelier, kwamen de gestolen zaken, ter waarde van 200. COO francs, voor den dag. In het geheel be draagt d'e waarde der gestolen zaken onge veer 340. OCO francs. In het „Hbld. van Antw." lezen wij over dezen diefstal nog het volgende: De dader der diefstallen, de beambte De Meulenaere, uit Brugge afkom stig, deed sedert 7 maanden dienst op de internationale treinen. Bij een huiszoeking in zijn woning te Ostende werd een bedrag van 150.000 francs in beslag genomen, be nevens tal van gouden ringen, armbanden en vreemd bankpapier. Zijn vrouw verklaar de, dat haar man al die sieraden thuis bracht, zonder ooit te zeggen, waar zij van daan kwamen. Zelf deelde hij mede, dat en kele der diefstallen reeds anderhalf jaar geleden gepleegd zijn. Meermalen heeft hij zich naar Antwerpen begeven, om het gesto len buitenlandsche bankpapier te wisselen en daar hij vloeiend vijf of zes talen spreekt kon hij zich gemakkelijk voor een vreemde ling uitgeven. Door de aanwijzingen van de collega's van De Meulenaere is de po litie er achter gekomen, welke betrekkingen tussdhen hem en den heeler der gestolen voorwerpen, een vroegeren juwelier te Brussel, bestonden. Ook in diens woning is zooals reeds gemold een huiszoeking ingesteld en hierbij werden eerst voor een waarde van f 140.000 francs en later van 80.COO francs aan kostbaarheden in beslag ge nomen. De juweüièr beweerde, dat hij de sieraden overgehouden had uit den lijd, toen hij nog een winkel had'. Dit is echter onwaar gebleken, daar bewezen is, dat ver schillende voorwerpen van treindiefstallen afkomstig zijn. Ook de juwelier 's gear resteerd. Op het tankschip „Moliavk" heeft, naar uit New-York gemeld wordt, door tot heden nog onbekende oorzaak een ontploffing plaats gehad. Het stoomschip vloog in de lucht. Viif leden der beman ning werden gedood en zeven levensge vaarlijk gewond. De-dievenbende te Ne w-Y o r k heeft weer een brutaal stuk begaan. In de vijfde Avenue heeft zij een groot bank gebouw in brand gestoken en in de ver warring de brandkast in een der kantoren geforceerd en er voor 250.003 gulden aan diamanten uit gestolen. In de Emlag ad oresstraat to Madrid is het dak van een onder de straat gelegen kelder ingestort ontler het gewicht van een stoommachine, wegende 10,000 K.G., die door de straat werd vervoerd. De machine met de twee stokers verdwe nen in het 10 M. diepe gat. Er dreigen nog meer instortingen. De eene stoker ligt onder de machine. Een twaalfjarige knaap ver voegde zich Vrijdagavond te St.-Romain- sous-Gourdon bij een bejaarde weduwe, ze kere mevrouw Turpin. Hij verklaade Du bois te heeten en kwam informeeren of de dochter der weduwe tliuis was. Op de ver klaring van mevrouw Turpin, dat zij zich geheel alleen in het huis bevond, haalde de jeugdige booswicht plotseling een knup pel van onder zijn jas te voorschijn en bracht met dit wapen de bejaarde vrouw eenige geweldige slagen op het hoofd toe. De oude dame stortte op den grond en riep wanhopig om hulp. Uit vrees, dat de buren op de ansgtkreten van mevrouw Turpin zouden komen toesnellen, vluchtte de knaap het open veld in. Men is er nog niét in geslaagd hem te arresteeren. Ver moed Wortlt, dat hij van de gelegenheid, dat mevrouw Turpin alleen thuis wa9, ge bruik heeft willen maken om haar te be stelen. De toestand van het slachtoffer ia zeer zorgwekkend. Eenigentijd geleden werd trt Antwerpen een individu gearresteerd. be schuldigd van handel in blanke slavinnen. Zijn medeplichtige wist «aar Londen te ontkomen; doch thans is ook hij in de val geloopen, dank zij de waakzaamheid van een der beambten van de recherche. Be doelde beambte, de heer De Roeck, be merkte op een der Harwichbooten een meisje, dat hij kende en dat hem mededeel de, dat zij naar Londen vertrok, waar haar door een aldaar vertoevend landge noot een „prachtige" betrekking bezorgd was. De Roeck vertrouwde het zaakje ech ter niet en waarschuwde de te Antwerpen bestaande instelling tot bestrijdinD van den handel in blanke slavinnen. Het meisje werd van boord gehaald en de Londensche politie van het gebeurde in kennis gesteld. Deze is er thans in ge slaagd, den „landgenoot" van het meisje, die niemand anders dan de lang gezochte handelaar in blanke slavinnen is, te arres- teeren. Zijn uitlevering zal door de Belgi sche justitie gevraagd worden. De vorige week werden, naar de „Nieuwe Gazet" meldt, aan boord van het Rijnschip „Ristenheuber IV', gemeerd in het Bonapartedok te Antwerpen, vier zieke schippersknechts aangetroffen, die teekenen van vergiftiging gaven. De ter hulp geroepen geneesheer stelde vast, dat de vier mannen door het eten van bedor ven vleesch. vergiftigd waren. De vier jon gelieden hadden, alvorens aan boord van hun schip te gaan, bij een vleeschhouwsr aan de dokken gehakt vleesch gekocht en hadden er vaii gegeten, 's Nachts werden zij door krampen en brakingen overvallen. Terwijl de vier slachtoffers, die tusschen de 18 en 20 jaar oud zijn, naar het Sfcui- vengasthuis werden overgebracht, stelde de politie een onderzoek in. Een groote hoe veelheid bedorven vleesch werd bij bedoel den slager in beslag genomen en naar het slachthuis gebracht. De toestand der slachtoffers is bevredigend. Ook personen in de buurt der St.-Aldegondiskaai hebben bij denzelfden vleesohhouwêr van het be dorven vleesch gekocht. Men meldt, dat er reeds zeven ziektegevallen in den om trek zijn vastgesteld. Geen enkele dezer personen verkeert in levensgevaar. Een Cliineesche ninor. In Australië wordt men wanhopig onder de woestenijen der konijntjes. Geen bouw land laten ze onaangeroerd tieren, alles wat eetbaar is, eten ze op. De Australische regeering stelt alles in het werk om aan deze invasie een einde te maken. Ze heeft al beproefd met honden aan te kweeken, die de konijnen moesten verdelgen. Maar dat schijnt niet te baten. Nu is men op een radicaal idee gekomen. Over een lengte van twaalf honderd mijl gaat men 'n dikke muur bouwen, zoo iets als eens de Chinoe- sche muur was. De fundamenten moeten zeer diep worden gelegd, anders kruipen de dieren er onder door. Of het baten zal De Vesuvius in werking. Na de aardschokken, die Zaterdag in Zuid-Italië waargenomen werden, is ook de Vesuvius weder in werking getreden, het geen te Napels vrij groote opschudding verwekt heeft, daar de vulkaan een groote hoeveelheid gloeiende lava uitwerpt. Vraag: Ik ben dienstbode. Nu gaat mevrouw voor 3 maanden uit de stad en ik met kostgeld (heerlijk). Nu wilde ik die 3 maanden uit noodhulpen gaan. Maar dat staat mevrouw mij niet toe, hoewel ik geen familio heb om heen te gaan. Ik moet uit rusten zegt ze. Kan ik ontslagen worden als ik het toch doe? A n t wo o r dMevrouw zal liever als zo terugkomt een frissche meid hebben in- plaats van een afgewerkte en heeft dus volkomen gelijk als ze verbiedt dat gij gaat werken. Overigens is dit een zaak waar de wet niet erg uitvoerig over is. Gij moet dit samen zien eens te worden. Als gij toch stiekum gaat werken, en mevrouw merkt het dan loopt gij misschien de kans, zij het dan ook met 6 weken, uw dienst kwijt t<J zijn. Maar als gij werkelijk vermoeid zijtp doet gij veel verstandiger dien tijd eens wat in de wei te loopen. Menigeen zal u die 3 maanden vacantie benijden. Vraag: Is het geoorloofd een jongen van 13 jaar 's avonds na 7 uur in een Coif feurszaak werkzaam te hebben als inzeeper? Antwoord: Als de jongen aan de Leerverplichting heeft voldaan, kunt ge hem den geheelen avond laten inzeepen, scheren en haarknippen. Hij mag na 7 uur geen' haarwerk meer maken. Dat is arbeid ver richten in den zin der arbeidswet. Vraag: Is het te doen op een dag naar Bergen op Zoom te fietsen, heen en terug? Zoo ja, wei'ke weg en hoelang is de tocht? Antwoord Leiden, Voorschoten, Leidschendam, over de Sluis, Hoornbrug, Delft, Overschie, Rotterdam, Goidschalks- oord', Klaaswaal, Middelsluis, Numansdorp, Willemstad', Dinteloord, Steenbergen, Oude Molen, Halsteren, Bergen op Zoom 85,2 K. M. Men rijdt gemiddeld 15 a 20 K, M, per uur. Vraag:- Zouat U mij de route willen aangeven voor een tocht per motorfiets van Leiden naar Zierikzee (Z.) Antwoord. Leiden, Voorschoten, Leid schendam, over de sluis, Delft, Schipluiden, Maassluis, Rozenburgsche veer, Blanken burg, Veer op Nieuwei-sluis, Hellevoetssiuis, Middelharnis, Bruinisse, Zijweg naar Oo-i-. terland, Oapelle, Zierikzee 75.5 K, M, V raag: Wat is de kortste weg van Lisse naar het Muiaër&lot? Hoeveel kilometer tb het en is het slot gratis te bezichtigen of i« er nog entree? Antwöord Lisse, Venneperdorp Hoofddorp, Aalsmeer, Amstelveen, Ouder kerk, Abcoude, Weesp, Muiden 56.1 K. M. Entree 50 cents.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 6