Uit de „Staatscourant". DE JONG'S Hagelslag- Chocolade. Uit de Rechtzaal. Gemengd Nieuws. Faillissementen. Vragen en Antwoorden. Internationaal Padvinderskamp te IJmuiden. Nog enkele weken en padvinders uit alle deelon van Europa, zelfs uit Amerika, zul len broederlijk bijeen zijn in een Interna tionaal Kampement, in de onmiddellijke nabijheid van de haven van IJmuiden op te slaan. Het terrein voor dit kampement, daartoe door het algemeen bestuur der commissie voor de feestelijke herdenking van Neêrlands honderdjarige onafhanke lijkheid in overleg met het uitvoerend co mité, waaraan alle regelingen voor het kamp zijn opgedragen, uitgezocht en wel willend door den minister van waterstaat in bruikleen afgestaan, is voor dat doel uit muntend gelegen. Aan de zuidzijde van den haveningang is ten behoeve van een aan te leggen vluchfc- haven een groote duinreeks afgegraven en in een groote met helm beplante zandvlak te herschapen, waarop de ongeveer 1500 padvinders met hun leiders gedurende 8 dagen de vermoeide leden zullen neervlijen. Aan de west, noordwest, zuidwest cn zuid-oostzijde is het kampterrein door fraai begroeide duinen ingesloten. Van den weg naar het semaphore is een nieuwe breedo weg aangelegd, terwcerszijden door gras zoden afgezet, die naar het eigenlijke kamp leidt, dat door een omrastering van het overige duin wordt afgescheiden. Een viertal pompen, die het heerlijkste duinwater geven, zijn geslagen om in de behoefte van drink- en waschwater te voor zien, terwijl de ligging verbeterd zal wor den door versche stroobossen. Dat de belangstelling voor dit interna tionaal kamp groot is, niet alleen bij onze jeugdige padvinders en hun leiders doch ook daarbuiten kan uit het volgende blij ken. In het cere-comité van het groote kamp dat bij gelegenheid van de onafhankelijks- fcesten zal worden gehouden, hebben zit ting genomen de gezanten van Frankrijk, Noorwegen, Duitschland, België, Groot- Brittannië, Zweden, Oostenrijk, Amerika en Spanje, de ministers van waterstaat en buitenlandsche Zaken, de commissaris der Koningin in Noord-Holland, de burgemees ters van Velsen en Wijk aan Zee, de oud- burgemeester van Haarlem, jhr. Boreel van Hogclanden, de procureur-generaal van justitie, de voorzitter en de oud-voor zitter van Plan 1913, de waarnemende voor zitters van de Ned. Padv. Org. en den Ned. Padv. Bond, benevens nog eenige autoritei ten uit de omstreken van IJmuiden. Prins Hendrik, daartoe door het algemeen be stuur der feestcommissie aangezocht, heeft welwillend het voorzitterschap van het eere- comité aanvaard en een bezoek aan het kamp toegezegd op Dinsdag 29 Juli. In het kamp zullen waarschijnlijk pad vinders uit negen verschillende landen van Europa en uit Amerika aanwezig zijn. Uit ons land komen er de plaatselijke vereeni- gingen uit Amsterdam, Apeldoorn, Appin- gedam, Arnhem, Bergen-op-Zoom, Breda, Delft, Deventer, Eindhoven, Enschede, Go- rinchem, 's-Gravenhage, Groningen, Haar lem, Heerenveen, 's-PIertogenbosch, Hoorn, Kampen, Leiden, Maassluis, Nijmegen, Purmer^nd, Botterdam, Utrecht, Wagenin- gen, Zeist, Zutfen, Zwolle en misschien nog enkele andere. Het kamp telt 150 tenten, door het mi nisterie van oorlog, daarvoor beschikbaar gesteld. Het terrein krijgt den vorm van een arena, 150 meter lang en 80 meter breed. Rondom wordt dit middenterrein omsloten door de tentstraten en door de groote tenten welke als eetzaal en restau ratie zullen dienen. In de eetzaal kunnen 3500 jongens tegelijk de maaltijden gebrui ken. Het terrein wordt natuurlijk rondom van vlaggen versiering voorzien en 's avonds geheel electrisch verlicht. Er wordt ook een generaalstent geplaatst voor den stich ter der padvindersbeweging, Sir Robert Baden-Powell, maar in verband met diens vele buitenlandsche reizen is het nog onze ker of hij dit kamp zal bezoeken. Dc kampweek duurt van 2431 Juli. Door de groote medewerking, die de verschillen de commissie's ondervonden, zoowel in IJmuiden als daarbuiten, was het mogelijk een zeer afwisselend programma samen te stellen. De hoofdpunten daarvan zullen rijn Donderdag 24 Juli: Aankomst der deel nemers, muziekuitvoeringen. Vrijdag 25 Juli: Wandeltocht naar Haarlem, bezoek aan de musea, orgelconcert, e. d. Zaterdag 26 Juli Onafhankelijkheidsviering door oe burgerij van IJmuiden en de padvinders (wedstrijden, historische optocht e. d.). Zondag 27 Juli: Godsdienstoefening in het kamp, overigens rustdag, 's Avonds concert door het Haarlemsche Stedelijk Muziekkorps. Maandag 28 Juli: Boottocht naar de E. N. T. O. S. Dinsdag 29 Juli: Groote Padvindersrevue en internationale wedstrijden, 's avonds illuminatie en vuur werk. Woensdag 30 JuliBoottocht op de Noordzee, de stoomtrawlers zullen uitva ren mot de padvinders aan boord. Oefe ningen van de reddingsbooten en van de reddingsbrigade. Donderdag 31 JuliSlui ting van het kamp en feestelijke uittocht van do padvinders naar hun woonplaatsen. Hoewel in Engeland al parada's zijn ge houden van 31,000 scouts en meer is het. voor het eerst dat een internationaal kamp op zoo groote schaal wordt georganiseerd. Trachten vele plaatsen in ons land door al lerlei tentoonstellingen zooveel mogelijk vreemdelingen te trekken, de ondernemen de feestcommissie heeft gemeend voor den naam van Europa's grootste vischmarkt op deze nieuwe manier reclame te kunnen ma ken over de geheele wereld. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris te Sittard, H. J. Hanekamp, candidaat-no- taris te Groningen; is aan den kapitein-luit.-ter zee Oh. H. de Lussanet de la Sablonière vergunning ver leend tot het aannemen en dragen der ver sierselen van ridder 3de kl. (commandeur) in de orde van den Heiiigen Schat, hem ge schonken door Z. M. den Keizer van Japan; zijn met ingang van 1 Juli benoemd lo. tot directeur van het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening J. van Oklenborgh, kapitein der genie, onder toekenning van eervol ontslag als ingenieur bij de Staats commissie voor drinkwatervoorziening; 2o. tot ingenieur bij gemeld Rijksbureau A. P. Enklaar, 1ste luit. der genie, thans non- actief, en 3o. tijdelijk tot ingenieur bij voor meld Rijksbureau J. Kooper, kapitein der genie, onder toekenning van eervol ontslag als ingenieur bij de Staatscommissie voor drinkwatervoorziening-, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de afdeelingschef bij den dienst der Staatsspoorwegen op Java H. A. Bethbeder; is voor het tijdvak van l Juli 1913 tot en met 30 Juni 1914 benoemd tot assistente bij het Rijks Prentenkabinet te Amsterdam mej. dr. E. -van der Looy van der Leeuw te /msterdam; is met ingang van 1 September benoemd tot leeraur aan R.-H.-B.-S. te Utrecht dr. T. de Haar thans leeraar aan de R.-H.-B.-S. te Zieriksee met teekenning van gelijktij dig eervol ontslag uit laatstgenoemde be trekking is aan jhr. mr. C. de Graeff op zijn ver zoek, met ingang van 1 Juli eervol ontslag verleend als commies bij het Dep. van Bui tenlandsche Zaken; -s benoemd tot buitengewoon lid van oen Raad van Bestuur der kolonie Suriname de administrateur van Financiën in die kolonie J. J. C. Gaymans; zijn buiten bezwaar van 's Rijks kas be noemd tot vertegenwoordigers der Neder- landsche regeering op het Eerste Interna tionale Stedenoongres, dat van 27 Juli 1913 af te Gent zal worden gehouden, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, burgemeester der gemeente 's-Gravenhage, en H. Evers, ar chitect-hoogleeraar in de bouwkunst aan de Technische Hoogeschool te Delft; is met ingang van 1 Juli: lo. aan den officier-machinist 1ste kl. bij den marine stoomvaartdienst L. T. van Beek op zijn verzoek wegens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van pensioen2o. bevorderd tot officier-machinist 1ste kl. de officier-machi nist 2de kl. B. J. Vèlderman. Bij Kon. besluit is verleend de eereme daille, verbonden aan d'e orde van Oranje- Nassau, in zilver, aan G. van Seben, ge- agreëerd schrijver in het Huis van Bewa ring te Tiel; is met ingang van 1 September 1913, be noemd tot inspeoteur der registratie en do meinen in de 27ste divisie te Nijmegen, P. van der Mark, thans inspecteur der regi stratie en domeinen in de 26e divisie te Maastricht is met ingang van 1 September 1913, &an P. J. Oud, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ontvanger der registratie en domeinen te Texel; is toegekend de gouden eeremedaille der Orde van Oranje-Nassau aan L. E. Nelson, magazijnmeester bij de koloniale spoorwe gen en voorzitter van bet comité tot feeste lijke herdenking van de afschaffing der slavernij in de kolonie Suriname. BK CLA3IES. 40 Cent® per regel 13 13 Een nieuwe Chocolade voor de Boterham In bussen van 1 Kilo/1.80 HKilo/1- Kilo g.55 1 Ons 0.24 Wentrcop te- Gekartelde Shantung. Armurc- en „Hennebwg ZJJd»" in alle prij zen. Franco an vrü van invoar- rechten thuis. Mon sters omgaand. ZJJdafabrikant HENNE)HEIIG, Ztiricb. (K. u. K. Hof].). lt 8 Kantongerecht te JLeiilen* (Vervolg). Wilhelm S., 18 jaar, koopman te Leiden, had met 'een hond voor zijn kar gereden, welk dier geen buikriem droeg. Eisch f3 of 3 d.' Joh. Aloysius Wilh. M., te Leiden, was werkman, zooals in het proces.verhaal luid de, maar eigenlijk smid. De Kantonrechter dacht dat 'een smid ook een werkman was, maar hij wilde hem ook wel smid noemen. Deze smid 5iad gevischt met de akte van zijn vader; hij meende, dat hij dit doen mocht, omdat zijn vader ziek was. En dat was waar, zeide hij en als bewijs daarvan vertoonde hij een medicijnfleschje van zijn vader. Er hielp niets aan; hij mocht het niet doen, zeide de Ambtenaar, die f 1 of een dag vroeg. Joh. J., landbouwer te Oegstgeest, had met een hondenkar gereden, welke niet was ingeschreven. Hij reed er den eersten dag mee, beweerde hij. Dat was bij zulke ver baliseer in gen altijd het geval. Eisch f 3 of 3 dagen. Joh. van L., te .Warmond, had gebag gerd in de Warm ondervaart. Eisch f 1 of 1 dag. Joh, van L, te 's.Hage, had in het gTas geloopen. Niet waar, zeide beklaagde; alleen in het riet. Hij zocht alleen de irissen. De zaak werd aangehouden om den verba lisant te hooren. Matthijs van G., 47 jaar; Hendrik v. G., 16 jaar, te Noordwij kerb out, hadden geloo pen in weiland. De vader had het gedaan, omdat zijn zoon anders naar het dorp ging, wat hij niet goed vond. Daarom had hij beloofd een vogelnestje uit te halen. Dit vond de kantonrechter nog veel erger. Nu ja, vader had dit maar gezegd; maar hij had een week te voren nog een koe uit het water gehaald. Edsch f 3 of 3 dagen tegen den vader en f 2 of 1 week tuchtschool. Pancras H„ stoffeerder en magazijnhou der te Leiden, had geen arbeidslijst in een werkplaats hangen. Hij wist het niet, om dat hij de laatste editie der arbeidswet niet kende. Eisch f 5 of 3 dagen, wat beklaagde te veel vond. "Willem S.. 47 jaar, koopman te Leiden, had een kalf ingevoerd zonder lever. Beklaagde zeide, dat de hond van den boer de lever er had uitgehaald. Eisch f 6 of 4 dagen. Hendrik v. d. M., te Leiden, had te luid geroepen en gezongen in het Plantsoen, volgens het proces-verbaal. Daar was niets van aan, zeide hij, maar d'e agent wilde hem hebben. L. Hazevoet, die in de zaal was, kon het getuigen. Deze werd geroe pen en verklaarde, dat hij dien avond een vergadering van de Coöperatie „Vooruit" had bijgewoond. Vandaar was hij nog even gaan loopen en had beklaagde ontmoet. Zij had'den e<*n glaasje bier gedronken, ook met zekeren De Koning, die had gezongen. De zaak werd een week aangehouden om den verbaliseerenden agent te hooren. C. T. A., kleermaker te Noordwijk, had op een. avond, van Leiden naar hier rijden de, geen helder brandende lantaarn op zijn rijwiel gehad, 't Was helderlichte maan, zeide beklaagde, en "bovendien had hij geen lantaarn. Daarvoor had hij geen geld. Het leek de kantonrechter vreemd toe, dat hij wel geld had voor een rijwiel. Dat had hij ingeruild voor een broek, beweerde hij. Eisch f 2 of 2 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Te Bennek om liet een dame, in pension aldaar, haar kind, ten einde het zoet te houden, voor het geopende raam spelen met een gouden horlogeket ting en twee gouden armbanden. Korten tijd later werden deze voorwerpen vermist. Men vermoedt, dat rij zijn gestolen door een reizende „koopvrouw", die even te vorenlangs was gekomen. Hoewel dade lijk de hulp der politie ingeroepen werd, is het ontvreemde .nog niet ontdekt. Koetsiersstaking te Hilver sum. Nadat de Ned. Bond van Trans portarbeiders reeds sedert eenigen tijd een loonactie voerde, welke echter tot geen re sultaat leidde, i9 in een vegadering van de afd. Hilversum van dien Bond, in een, den nacht van Zaterdag op Zondag gehouden vergadering, besloten tot staking over te gaan. Door het hoofdbestuur van dien" Bond is een manifest uitgegeven, waarin de grieven der stakende koetsiers en voer lieden worden uiteengezet. Aan de werkgevers is gevraagd: regeling van den arbeidsdag, zóó, dat de werkdag aanvangt 's morgens te 6.30 uur, en ein digt, den eenen avond te 7 uren, den an deren avond te 12 uren. Voorts wordt gevraagd een vrijen dag om de veer tien dagen. Wat het loon betreft, vragen de arbeiders verhooging voor de „potrij- ders" (de koetsiers, die do grootste kans op fooien loopen) van f 1.50 per week; voor de dokterskoetsiers en vrachtkoet siers een minimum-loon van f 10 per week, voor èxtra-werk op den vrijen dag of avond 25 cents per uur. De stalhouders willen van deze eischen slechts toestaan een vrijen dag om de drie weken. In overleg met de doctoren, willen zij trachten het loon van de dokterskoet siers te verbeteren. Zondag nam de staking bij alle stalhou ders -een aanvang. Slechts bij één stalhou der bleven enkele koetsiers aan het werk. Volgens opgave der stakers willigde één stalhouder hun eischen in, doch deze werkt uitsluitend met familieleden. Door de stakers wordt den geheelen dag aan het station gepost, terwijl zij ook de rijdende voertuigen aanhouden en de koetsiers en inzittenden trachten te bewe gen niet verder te rijden. Verschillende stalhouders vervingen de rijtuigen tijdelijk door automobielen, het geen hun niet moeilijk valt daar zij deze voertuigen toch reeds in hun bezit hadden. De politie zorgt er voor, dat er geen ongeregeldheden plaats vinden. Verschil lende rijtuigen worden gevolgd door oen agent per rijwiel. Een uitrijdende automobiel van een der stalhouders werd aangehouden door een staker, die den chauffeur een klap gaf. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt. De stalhouders sloten him stallen Zon dagavond reeds vroeg, ten einde relletjes te voorkomen. Den geheelen avond was er op het Sta tionsplein, waar enkele stallen gevestigd zijn, veel publiek op de been. Een der stakers ging den chaffeur B. tc lijf. Hij werd gegrepen en naar het politiebureau gebracht. Na door den com missaris gehoord te zijn, werd hij weer op vrije voeten gesteld. Dezer dagen maakten wij molding van het vangen van een witte kraai te Kerk-Diiel. In dezelfde streek, n.I. in het Bommelsche veld, heeft men thans dezer dagen verscheidene malen een witte spreeuw gezien in gezelschap van een troep gewone spreeuwen. Het gelukte nog niet dit diertje te vangen. D e „G ermania" voorspelt, dat de groote trek van de Berlijnsche vacan- tie-reizigers dit jaar naar de Oostfriesche en de Nederlandsche badplaatsen zal gaan. Teil minste, het groot aantal biljetten, dat nu reeds aan het Potsdammer station te Berlijn voor de sneltreinen naar Neder land besteld is, is er een aanwijzing voor; de helft van die reizigers pleegt niet zegt de „Germania", naar Engeland door te reizen, maar in Nederland neer te strij ken. Zeven babies in 14 maanden. Binnen 14 maanden heeft de beer Ottmann, een welgesteld winkelier te Sehonthal, in Beieren, zich vader zien worden* van 7 kinderen. In April 1912 bracht zijn echt- genoote vier welgeschapen dochters ter wereld en eenige dagen geleden drie flin ke jongens. Of papa erg in zijn schik is met deze vermeerdering van zijn gezin, wordt niet gemeld. Het tegenwoordige Duitsch land schijnt ongelooflijk vele- spionnen en landverraders voort te brengen. Dezer da gen stond voor het krijgsgerecht te Leip zig weer een 17-jarig leerling-teekenaar Julius Robert Kohier uit Essen terecht. Kohier is eerst loopjongen bij de firma Eriedrich Krupp geweest en daarna op een kantoor als leerling-teekenaar ge plaatst. Hij maakte van die gelegenheid gebruik, om verschillende teekeningen, die geheim waren, over te trekken en deed moeite, om ze aan vreemde staten te ver- koopen. Hij bood ze in een brief aan En geland, Frankrijk, Rusland en Oostenrijk aan, maar kreeg alleen van Frankrijk ant woord. De FrausChe regeering kocht dan ook twee teekeningen van hem voor 20 en 50 mk. In Januari werd hij in hechtenis genomen. De zaak werd als gewoonlijk met de deunen toe behandeld. Het vonnis was drie jaar gevangenisstraf. Te Sinzig heeft een ontzet tend familiedrama plaats gehad. De aldaar woonachtige onderwijzer Perzborn, een al gemeen geacht man, wiens vrouw als zeer twistziek bekend staat, had op dien dag een woordenwisseling gehad met zijn echt- ge noo te, waarbij deze zoo in woede ont stak, dat zij haar man in het gericht sloeg en hem toegevoegd had, hem zooveel kwaad te zullen berokkenen, dat de geheele fami lie daaronder te lijden zou hebben. Daarop heeft de vrouw hare vier kinderen ver dronken. De oudste drie in een badkuip boven elkaar, het jongste, eenjarig kind, in een emmer met water. De vrouw begaf zich onmiddellijk na de daad pjiur haar, op een afstand van drie kwartier wonende ouders, waar zij rich te bed legde. Hier werd zij den Volgenden ochtend gearres teerd. De vrouw gedroeg zich kalm en ge voelloos. Uit het gerechtelijk onderzoek moet -uitgemaakt worden of het hier de daad van een waanzinnige of van een mis dadigster betreft. De kinderen uit haar eerste huwelijk waren den middag, waar op de daad geschiedde, niet thuis. Onder de bevolking van het plaatsje heerscht de grootste verslagenheid. Jack Johnson, de zwarte boks- kampioen, die onlangs wegens een vergrijp tegen de wet op den handel in blanke sla vinnen is veroordeeld en tegen borgt-ocht van 25,000 gulden in voorloopige vrijheid is gesteld voor den tijd, dat zijn zaak in hooger beroep zal worden behandeld, is "Vrijdag uit Chicago ontsnapt en naar Canada gereisd. Op telefonisch verzoek van de politie is hij te Montreal aange houden, maar het schijnt dat men hem weer zal laten gaan, omdat de wet in Ca nada geen recht geeft hem terug te zen den. Johnson verklaart dat hij in Novem ber, als het hooger beroep dient, te Chi cago terug zal zijn. Hij moet in September te St.-Petersburg boksen met Sam Lang ford en Smith. Een later bericht zegt., dat Johnson vrijgelaten is en reeds op weg naar Eu ropa, B. Rooijakkors, rijwielhandelaar, Leiden. L. J. van Lamoen, thans verblijvende in Noord-Amerika, van beroep bakker, laat stelijk gewoond hebbende te Haarsteeg. L. van Tilburg, voerman, wonende te Oss, Schayksfche veld. J. van Delft, koopman in manufacturen, te Veghel. Jos. Storimans, bakker, te Loon-op-Zand. J. Houterman, schoenmaker, te Nijme gen. Th. J. B. Daamen, winkelier en bakker, te Arnhem. N. J. van Helvoirt, koopman, te Tilburg. W. F. H. Schaefers, handelende onder de firma Jansen Co., makelaar in granen, te Amsterdam. F. Pouw, bakker, te Amsterdam. L. Mok, koopman in diamant, te Amster dam. J. H. Schmitz, koopman, Den Haag. P. "VV. Boers, te 's-Gravenhage. Handel en Nyverlieid. Hollandsche IJzeren Spoor weg M a a t s c h a p p ij. In de te Amsterdam gehouden gewone algeineene vergadering van aandeelhouders der Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat schappij werden de balans en de winst- en verlies-rekening over 1912 goedgekeurd en het dividend vastgesteld op f 45 per aan deel (vorig jaar f 40). Als commissarissen werden herkozen de heeren mr. W. J. van Weideren baron Rengers en jhr. P. Hartsen, en als lid van den Raad van Administratie de heer J. A. Kalff. Vraag: Ik wil gaarne naar Bulgarije Servië, om daar een betrekking te krij gen. Tot wien moet ik mij dan om nadere inlichtingen daaromtrent te verkrijgen hier in Nederland wenden? Antwoord: Wend u eens tot den heer B. H. de Waal, chef der 2de af deeling van het Departement van Buitenlandsche Za ken te 's-Gravenhage. Vermeld uw leeftijd, ontwikkeling en voor welke betrekking u zoudt willen solliciteeren Vraag: Ik heb een oud kerkboek. Op het titelblad staat„Uyt de Oorsprongke- lyke Tale in onse Nederlandsche getrouwe- lyk overgeset ende door gemeen© ordre der Kerken van Drukfouten verbeterd. Amsterdam. Bjr Johannes Allart. 1799è" Heeft, dit kerkboek waarde Het bevat ook eenige platen. Antwoord: Het heeft o. i. geen bij zondere waarde, tenzij er nog antiek zilver werk aan gevonden mocht worden. U kunt echter eens probeeren bij een anti quair Oi. die het wil loopen. Vraag: Wie is de gezant van ons Hof in Japan, waar woont Z.Ex., en is cor respondentie in het Hollandsch voldoende? b. Hoe langen tijd heeft een brief noodig om Japan (Tokio) te bereiken? c. Gaat zulk 'n schrijven over land (via Siberië) of over zee (via New-York 0 Antwoord: Buitengewoon gezant en gevoim. minister van ons Hof in Japan is mr. J. H. van Royen, met wien in het Ne- derlaaiVoh kan werden gecorrespondeerd. Verze.ncmg over New-York of over Liver pool. Gewone en aangeteekende brieven en briefkaarten kunnen op verlangen der af zenders ook over Siberië worden verzonden. Informeer over de beste wijze van verzen ding in uw geval en omtrent den. duur der reis liever eens aan het Postkantoor. Vraag: Hoe kan men glazen stoppen, die onwrikbaar vast zitten van ouderwetsehe flacons losmaken Antwoord: Het beste middel is den bui tenkant van den hals van den flacon voor zichtig te verwarmen, 't Glas zet dan uit en de hals wordt wijder. De stop die dikker is en niet zoo spoedig verwarmd, wordt houdt zijn ge wonen inhoud en daardoor komt er eenige ruimte. De verwarming moet voorzichtig en geleidelijk geschieden, - anders bestaat er kans dat de flesch springt. Wrijven met een doek zal het beste zijn. Vlugger, doch min der veilig is het de flesch te verwarmen met heet water. Vraag: Ik heb met ee«n witu? struisveer in de regen geloopen. Hoe krijg ik er do krul weer in? Antwoord: Als het een echte veer is, zouden wij U raden er mee naar een juf frouw vau het vale te gaan. Bij onoordeel kundige behandeling zoua't u de veer bedor ven. Vraag: Is er ook een middel bekend om een papegaai te oureeren, die koude heeft gevat? 't- Beest stond in den tocht en heeft bronchitis. Antwoord: U heeft het dier natuur lijk al reeds buiten den tocht geplaatst. Zet het nu in een varm zonnig vertrek. Geef het suikerwater te drinken en laat het een keer of drie per dag warme teerdarupen ik ademen. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of de candidaat, van de anti-revolutionnaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" de heer Huurman, de directeur Is van Na tionaal Grondbezit? Antwoord:Deze heer Huurman is vertegenwoordiger voor Nationaal- Grond bezit in Leiden. Vraag: Wanneer heeft de loting plaats voor de lichting 1914 en wanneer moet ze onder dc wapenen koirym Antwoord: De loting heeft in Augus tus a.s. plaats. In Januari 1914 komt o.a. de infanterie van de lichting 1914 onder de wapenen. V raag: Daar ik van half November tot half Juni in betrekking ben geweest, heeft mevrouw dan recht op mijn niouwjarr? Antwoord: Ja. V raag: Als men trouwt met een meis je waarbij men een kind heeft, kan dit jnet het huwelijk op des vaders naam gezet wor den Antwoord: Ja, wend u tot den ambtenaar van den burgelijken stand die het zaakje wel zal opknappen. Vraag: Als men een kind van een ongehuwde moeder die er geheel afstand van wil doen, als zijn eigen kind wil aanne men, kan men dit kind dan wettigen? Antwoord: Neen, dat kan volgens onze wet niet. Vraag: Ik ben boerendienstbode en zou graag spoedig uit mijn dienst. Nu moet ik volgens den regel met 6 weken opzeg gen. Kan dat niet met de veertien dagen en kan mevrouw dan nog geld afhouden Antwoord: Gij moet den termijn van 6 weken in acht nemen, anders loopt gij de kans op verbeurte van uw loon. Op uw tweede vraag is het antwoord ontkennend. Vraag: 3 broers, de oudste heeft ge diend, dc tweede heeft broederdienst en vrijgeloot. Als nu no. 3 een laag nummer heeft is hij dan toch soldaat al nemen zij er maar 1 van dc 3? Antwoord: Het kleinst aantal zonen moet dienen, alzoo 1 van de 3. Vraag: Ik moet 9 September tot 4 Oc tober onder de wapenen komen te Leiden of Gouda. Zoudt u mij ook kunnen zeggeD, waar ik heen moet en welken datum ik moet opkomen of manoeuvre moet maken 1 Moet ik den brigade-commandant spreken, wie is dat en als ik hem spreken moet, moet ik daar een verzoek voor schrijven Antwoord: Go moet opkomen in hefc garnizoen waartoe ge behoort. Waarschijn lijk behoort ge tot de 4de infanterie-briga- dedeze gaat van 18 tot 28 Augustus naar de Legerplaats bij Milligenge behoeft dus) geen manoeuvres te maken. De Brigade-commandant is de Kolonel to Leiden. Ge kunt met een enkel woord schriftelijk verzoeken wanneer of Z.H.E.G, U kunt ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 6