N°. 163" 6 A0. 1913. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. De vergiftigingszaak te Oudewetering. Kunst, letteren, enz. Dinsdag 1 PRIJS DHR ADYERTENTIEN: Van 1—0 regels /T.05. Iedere regel meer /'0.17j. - Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. -Voor het inoasseeren wordtf 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 OentBi per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd jyn 1.30. Franco per post 1.85. Leètien, i JuBï. Voor hot examen „Duitsche Handels correspondentie", ter verkrijging' van het „Mercurius''-diploma, gehouden door de Fe- deratie van Handels, en Kantoorbedienden •in Nederland, te Amsterdam, slaagde de heer W. i. D. Sloos, alhier, leerling van den heer J. Sanders, loeraar Duitsoh M. O., ?te Amsterdam. Aan de Middelbare School voor Handel ten Administratie te 's.Gravenhago slaagde o. a. de heer G\ A. Reimoringer, alhier. He voordraoht voor een leeraar te Tiel in de Nedexlandsohe taai en letterkunde aan het Gymnasium en de H. B..S. luidt, A. O. van Waveren te 's.Gravenhago, en B. M. Noaoh, te Heiden. He kapitein W. J. C. Sohuurman, van het 1ste reg. vesting-art., thans gedetacheerd ten bureele van den inspecteur der vesting- art. te 's.Gravenhage, wordt, overgeplaatst hij het 2de reg. vcld.art. alhier. Op de bloemenkeuriiig van de Alge- me ene Vereeniging voor Bloembollencul tuur, gehouden te Haarlem op Maandag 00 Juni, werd aan een collectie Delphi niums van den heer Jan Kriest Jzn., te Leiden,een verguld-zilveren medaille toe gekend en aan een nieuwe Helphinium van den heer W. van Veen, te Leiden, een ge tuigschrift van verdienste. Bij besohikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is, met ingang van 1 Juli 1913, benoemd tot conservator bij do bibliotheek aan de rijksuniversiteit alhier, dr. V. F. Büchner, te Amsterdam. Hs. H. Thomas, predikant der Geref. Kerk te Berlikum (Fr:), beroepen naar hier, nam afscheid van zijn gemeente, met een predikatie over Fillipp 1 1—6. Na de predikatie werd ds. Thomas op zeer waar- deerende wijze toegesproken door ouder ling K. Bosma, oud-ooiderling L. Runia, Üs. S. v. d. Wal, van Minnertsga, ds. Aal- ders, van Beetgum, ouderling Boersma, van St.-Jaoobi Parochie, terwijl de ge meente den scheidenden leeraar Ps. 121 4 toezong. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Zegwaard de heer J. G. Feenstra, cand. te Koudum. H. M. de Koningin-Moeder heeft f 250 geschonken ten behoeve van de Neder- landsche Protestandsche gemeente te Smyrna. In een in „Café Hollandais'' te 's-Gravenhage gehouden, huishoudelijke vergadering van de Vereenining van lee raren in de gymnastiek aan gymnasia, 'H. B.-S. en kweekscholen werden de sta tuten en het huishoudelijk reglement goed gekeurd en trad het voorloopig bestuur af, waarna een definitief bestuur werd ge kozen, bestaande uit de hoeren H. v. IDaatselaar, leeraar a. h. Stedelijk Gym nasium te Utrecht, voorzitter; A. Steyns, leeraar a. d. H. B.-S. met 5-j. c. te Lei den, secretaris; P. J. Schijf, leeraar a. d. H. B.-S. m. 5-j. o. Hen Haag, penning meester; mevr. v. d. Linden, leerares èn G. C. Bearends, leeraar a. d. H. B.-S. te Hen Haag, als leden. Aan het bestuur werd opdracht gegeven, als voortzetting op zijn reeds begonnen arbeid, in overleg met- het bestuur van het Genootschap van leeraren aan Neder- landsche gymnasia, stappen te doen tot verbetering van de lichaamelijke opvoe ding aan deze onderwijsinrichtingen. -Bovendien werd goedkeuring verleend, om pogingen aan te wenden tot verbete ring van de lichamelijke opvoeding aan de Hoogere Burgerscholen en besloten, bij de Regeermg aan te dringen, dat bij de examens II. O. gymnastiek de bewegings spelen in hun vollen omgang worden ge ëxamineerd. - Heden, de dag der Delftsche maske rade, met 160 doelnemers, allen studenten is het overvol in Delft. De maskerade stelt voor den intocht van Sjah Abbas I binnen het >v estersehe Isphahan. De totaalindruk is schitterend. De mooiste groep is die van net, staatsbestuur en Persia's hoogwaardig heidsbekleders, die met een twaalftal op ezels gezeten derwischen, Sjah Abbus den Orooten (den heer C. T. Stork) voorafgingen waar acuter, nadat de lijfwacht is voorbij gegaan, een 5-tal k.nneelen volgeu, dra- genoe de geschenken door do vreemde ge zanten voor den machtigen des Rijks mede gebracht. Hedenavond zal op de meeste grachten oe-illunnnatie ontstoken worden, die Delft in een tooveroord herschapen zal Z. D. H.- de Bisschop van Haarlem jjeeft benoemd tot pastoor te Assendelft oen weleerwaarden heer L. v. d. Berg en tot Tector van het St.-Josephgesticht te Haarlem den weleerwaarden heer J. H. W. Borsboom, thans kapelaan te Leiden (O. L. V. Hemelvaart). ,.Het N. v. d. D." verneemt, dat de heer F. Raedt, directeur der gemeente belastingen, te Amsterdam, aan B. en Ws. eervol ontslag uit den dienst gevraagd heeft. Zondagmorgen heeft ds. P. C. van der Horst, predikant bij de Ncd -Herv. Gem. te Amsterdam, na die Gemeente 32 jaar als predikant te hebben gediend, zijn afscheidsrede gehouden in de Westerkerk, die bij deze gelegenheid stampvol was. In een réde naar aanleiding van l Petrus 1 25 dankte hij de Gemeente voor de vele blijken van gehechtheid en liefde in die jaren onderronden. Na afloop van den dienst zong de Ge meente hem Psalm 134 3 toe. Naar het „HMd," verneemt, is in wording een Bond van Vooruitstrevend Liberale Kiesvereeningingen in Noord- Holland. Bij de administratie der directe be lastingen, enz. zullen surnumerairs der grondbelasting worden aangesteld. He ambtenaren, die als zoodanig in dienst zijn getreden, zullen later, na aflegging van een vak-examen, tot adjunct-contro leur en controleur der grondbelasting, doch ook tot ontvanger der directe be lastingen en accijnzen benoembaar zijn. Een oproeping voor het in Augustus a. s. te houden examen zal, naar het schijnt, spoedig kunnen worden verwacht. He rechterzijde in de Staten van Zuid- Holland moet besloten hebben in de katho lieke vacature van lid van Ged. Staten, opengevallen door de niet-verkiezing van den hoer Nol et als lid der Staten, te voor zien door een tijdelijke benoeming, in af wachting, dat domheer Nolet weer tot lid der. Staten zou worden gekozen in een vast dis- tricti waarvoor een zijner partijgenoot en zou bedanken. He leden der Staten zijn voornemens den griffier der Staten, my. Tavenraat, bij zijn aftreden een stoffelijk bewijs van hulde en waardeering van zijn diensten aan to hieden. He Raad van Apeldoorn heeft het voorstel van B. en Ws., om in overleg met het comité Plan 1913, oen blijvend gedenk- teeken, een borstbeeld van Koning Willem I te plaatsen op het marktplein voor het gemeentehuis, aangenomen. In het Israélietisch Oudeliedongesticht aan de Groote Markt te Arnhem heeft Zon dag mevrouw de weduwe Cracau.Gans onder talrijke blijken van belangstelling haar lOOsten verjaardag herdacht. Heden herdenkt dr. W. J. Voorthuy- zen, geneesheer te Baarn, den dag, waarop hij 25 jaar geleden tot geneesheer' der Com missie van Weldadigheid aldaar werd be noemd door nu wijlen ZM. Willem III. Reeds gisteren vervoegde zich deze com missie ten huize van den jubilaris om hem harteluk geluk te wenschen. He voorzitter de burgemeester, bood hem bovendien een geschenk aan. - Hè gewone audiëntie van den Minister van Financiën op Donderdag 3 Juli en die van de Ministers van Marine en van Kolo niën op Vrijdag 4 Juli zullen niet plaats hebben. HOOFDDORP. Voor de. geitententoonstel ling op 10 Juli zijn reeds een 60-tal exem plaren ingeschreven, waaronder verschei dene, die reeds eerder bekroond. Ook fi nancieel mag de regelingscommissie zich in veler steun verheugen. HILLEGOM. De afd. Hillegom en Om streken van de Chr.-Soc. Partij heeft gis teravond op haar vergadering een bestuur verkozen, bestaande uit de heeren Frolich (van Haarlem), D. Möhlmann, M. Kraak, H. Galjaard en P. Naber. Verder werden de statuten der afdeeling behandeld. Het aantal leden is thans 32. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Jon gensschool alhier is benoemd mej. A. v. d. Maazen, te Gent, bij Nijmegen. De Vooruitstrevende Kiesvereeni- ging „Hillegom" heeft gisteravond besloten, ingevolge het stellen van een vijte den candidaat voor de verkiezing van vier leden van den gemeenteraad, den aange sloten kiezers in ernstige overweging te geven alleen den vrijzinnigen candidaat, den heer Johs. Guldemond, aftredend Raadslid, te stemmen, om deze candidatuur zooveel mogelijk kans van slagen te bezor gen en stemmenversnippering te voorko men. De voorzitter sloot de vergadering met een opwekking van de aanwezigen om in eigen kring propaganda voor het aan bevolen aftredend Raadslid te maken. KOUDEKERK. Bij enkele candidaatstel- ling is thans ook de heer N. Blonk, tot lid van den Raad herkozen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het gaat natuurlijk niet om van ieder Turfmarkt- concert mededeeling te doen; wij zouden dan noodwendig in herhalingen treden. Wanneer wij dan nu mededeelen, dat ons Harmonie-gezelschap gisteravond een zeer geslaagde 'uitvoering heeft, gegeven, dat niettegenstaande de groote drukte in de verschillende bedrijven, een niet onaanzien lijk getal belangstellenden aanwezig was, dat hét rumoer der jeugd met zoo luide- lij k was als een vorig, maal, dan doen wo dit, om te doen zien, dat alles gisteravond ook het weder, medewerkte. De vereeniging is ook bij haar directeur, den heer Böhlen,in goede handen uit alles blijkt, dat hij met het middelmatige geenszins tevreden is en zijn ernstig stre ven is liever niets ten gehoorc te doen brengen, dan iets-, wat maar zoo, zoo is. 't Zij het streven der leden om te toonen, dat zij een dergelijke leiding op prijs we ten, te stellen. He a'nti-revolutionnaire kiesvereeni- ging alhier, gisteren in ledenvergadering bijeen, besloot, haar candidaten voor den Gemeenteraad, de heeren 'L. Kruyt, F. E. Meerburg, N. Parlevliet en S. Parlevliet, ook de candidaten der rechtsohe kiesveree- niging te Katwijk-aan-Zee zooveel moge lijk aan te bevelen. Gewezen werd op het feit, dat de R.- Katholieke Kiesvereeniging voor deze ver kiezingen o. m. met twee liberale candida ten kwam. KATWIJK-AAN-ZEE. Maandag kwam hier in afslag een partij haring, groot 50 kantjes, aangebracht doof de ,,K. W. 35". De prijzen waren per kantje voor volle haring f 24, voor maatjesharing f 14.40. NIEUW-VENNEP. Het amoveeren van het hotel „De Gouden Leeuw", alhier, be woond door mej. de wed. Stapel, en het opbouwen van een nieuw hotel, naar nieu we plannen, is bij ondershandsche aanbeste ding opgedragen in massa aan P. Bakker, aldaar. Op de monstering van 5likjarige paarden, door de heeren Boy en Bolt al hier gehouden, v/erden aangevoerd 12^tuks, waarvan slechts één werd verkocht voor f550. Thans is definitief besloten tot de ver grooting der school met den Bijbel. Het maken der plannen en bestekken daarvoor is opgedragen aan den architect den heer W. de Heyg, te Hoofddorp. SASSENHEIM. Bij de aanbesteding van het verbouwen van het Raadhuis werd als volgt ingeschreven, door de hoeren Bik, te Leiden, voor f 18,510Kroon en Van Diest, te Haarlem, ƒ18,350; Veldman, to Amster dam, 18,250Lelieveld en Van de Pol, te Hillegom, 17,200Gebrs. Tromp, te Zaan dam, 16,980Oud en Scheepbouwer, te Zaandam, 16,500Reeuwijk, te Sassen- heim, 15,945 Kiebert, te Sassenheim, 15,850. VOORSCHOTEN. De collecte voor het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewap,enden Dienst heeft alhier opgebracht ƒ31,64. WASSENAAR. Met genoegen zullen velen vernemen, dat voortaan, van heden af, het post- en telegraafkantoor onafge broken geopend is van acht uren 's mor gens tot negen uren 's avonds. ZOETERWOUDE. Gisteren kregen twee arbeiders, werkzaam aan de verbrceding van den Haagwcg alhier, twist, welke zóó hoog liep, dat zij handgemeen werden. Eén hunner kreeg daarbij met een zoogenaam- den puthaak zulk een slag in het gelaat, dat hij ernstig verwond werd, en zich on der geneeskundige behandeling moest stel len. Beiden moesten tijdelijk hun werk ver laten. Hedenochtend werd ons gemeld, dat gis teravond laat vrouw Pieneman per rijtuig van Oudewetering naar Roelofarendsveen werd vervoerd en dat haar kinderen tijde lijk zijn onderdak gebracht bij den heer Los. Later seinde men ons, dat de vrouw be kend heeft haar man, die knecht was bij den heer Los, te hebben vergiftigd, en dat zij naar Haarlem wordt overgebracht. Uit de bekentenis van de vrouw is tevens gebleken, dat zij behalve haar man te za- men met F. Breet, met wien zij in verstand houding stond, ook diens vader, E. Breet, heeft vergiftigd. Deze laatste stierf op 2 Mei j.l. Nader meldt men ons Gisteravond heeft vrouw Pieneman be kend haar man vergiftigd te hebbea met arsenicum. Zij had echter een medeplichti ge, n.l. F. Breet, te Huigsloot. Eerst is den man het vergif toegediend in postelein, later in een kop cacao en 's avonds vóór zijn dood in een glas cognac met een ei toen in zulk een hoeveelheid, dat het wel genoeg was om 15 menschen mee te vergif tigen. Meteen kwam nog een andere misdaad aan het licht. Kort geleden overleed de vader van genoemden F. Breet. Deze was al geruimen tijd sukkelende en niemand dacht anders of de oude Breet was zijn na tuurlijken dood gestorven. Nu is echter aan het licht gekomen, dat ook deze oude man door het tweet-ai is ver giftigd. Gisteravond laat is dan ook F. Breet door de politie gehaald. Hedenmor gen arriveerde te Alkemade op het Raad huis bet parket uit Haarlem. Na eerst ontkend te hebben, heeft ook F. Breet ten slotte bekend aan de beide misdaden medeplichtig te zijn, ja zelfs do vrouw daartoe te hebben aangezet. Een woord van lof komt zeker toe aan veldwachter Du Pau en de rijksveldwach ter Bodaan voor den ijver en het beleid, waarmede zij in deze zaak zijn opgetreden. Gemeenteraad van Kijnsbnrg. Aanwezig alle leden. Voorzitter: de Burgemeester, de heer R. van Ham. De Voorzitter biedt den Raad de gemeen terekening aan, die ter visie zal worden gelegd. Tot commissieleden voor het na zien dier rekening worden benoemd dc hee ren S. Schoneveld, C. van Delft en W. v. d. Gugten. Den heeren S. Schoneveld, J. van Kla veren en H. den Haan wordt verzocht do geloofsbrieven te onderzoeken van de bij enkele candidaatstclling gekozen leden. De vergadernng wordt zoolang geschorst. Na de stukken in orde te hebben bevonden, wordt tot toelating besloten van de heeren H. G. Jonker, K. van Delft, G. vaD Delft en A. de Mooij. Enkole af- en overschrijvingen worden goedgekeurd. Een verzoek van de Directie der Ste delijke fabrieken van Gas- en Electriciteit. te Leiden om de drukstootautomaat te ver vangen door een uurwerkautomaat om daardoor aan den gasfitter meer tijd voor nachtrust te sparen, wordt gewezen van de hand. De gcheele vervanging zou de ge meente op 78 onkosten komen. Bij de rondvraag wil de heer D. v. d. Eijkel gaarne woten, waarom de Brouwers- steeg niet wordt afgewerkt. De Voorzitter antwoordt dat men nog wacht op steenen. De heer Schoneveld wijst op de verkeer de behandeling van eenige jonge boompjes aan de Zandlaan. De heer W. v. d. Gugten zou gaarne in plaats van één 2 wijzers op de torenklok hebben. Al deze punten lokken een bespre king uit. Ten slotte ging men over tot een. verga- doring met gesloten deuren ter behande ling van reclames H. O. Het Van 't Hoffonds, Men meldt uit Amsterdam: In de vergadering van de Koninklijke Academie van Wetenschappen werd mede gedeeld dat heden het Van 't Hoffonds io tot stand gekomen, bestemd tot bevorde ring van de wetenschap der scheikunde. In 1915 zal het in werking treden. Pieuisse en Blokzijl, Den 8en September aanstaande geven Pisuisse en Blokzijl hun afscheidsavond in het Concertgebouw te Amsterdam; den volgenden dag reeds vertrekken zij naar Genua om er den lien met de „Vondel" naar Ned.-Indië te vertrekken. Zij geven 2 avonden te Singapore, 7 in Deli en 24 op Java en zijn reeds den 13en December met de „Goentoer" in Marseille terug. Onmiddellijk daarna heeft de bekende Ber- lijnsche concert-agentuur, Emil Guttmann, beslag op hen gelegd voor een tweejarige tournée door Duitschland, Oostenrijk, Zwitserland en Skandinavië. In Nederland zullen zij voorloopig niet meor terugkeeren. Mevr. Buderma n—V an D ij k. Mevr. BudermanVan Dijk is voor het a.s. speelseizoen verbonden aan de N. V. „Heb Tooneel", dir. Willem" Rooyaards. Tooneelnieuws. Pierre Mols zal het aanstaande seizoen geen d'eel meer uitmaken van „Het Too neel." Het portret van Carnegie. De heer Blommers is met het levensgroot portret van Carnegie gereed. Van Dinsdag 2 Juli tot en met Dinsdag 15 Juli zal het in de zalen van de Laren- sche Kunsthandel te Amsterdam geëxpo seerd worden, daarna van Donderdag 17 Juli tot en met Dinsdag 22 Juli in Den Haag in Pulchri, om begin Augutus ter plaatsing in het Vredespaleis te worden aangeboden. Zij, die aan het huldeblijk heb ben bijgedragen, worden gratis ter bezich tiging toegelaten. Zij, dio alsnog wenschen bij te dragen, waartoe in de zalen gelegenheid bestaat, hebben eveneens vrijen toegang. Orider op de lijst in een schild zijn de vol gende woorden aangebracht: „Hulde aan den stichter van het Vredespaleis door zijn Nederlandsche vereerders". Museum van Ku ns t n ij v e r h oi d. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, werd gedurende de maand Juni bezocht door 750 belangstellenden. Uit de aan het museum verbonden boekerij werden 147 boeken plaatwerken naar erschillen- de plaatsen van ons land verzonden, ter wijl de lessen der aan het museum verbon den School voor Kunstnijverheid werden gevolgd door 143 vrouwelijke en mannelij ke leerlingen. Hoe stant het met de Hode? Als wij de Mode-bladen van* liet begin der maand Juni nagaan, dan zien wij, dat. het gedrapeerde kostuum voor het zomer- seizoen nog &teeds v-el gedragen wordt., Het is niet te ontkennen, dat door drapoc- ring zeer* clagar.to toiletten le verkrijgen zijn; maar bij het vervaardigen di-ent er op gelet te worden, dat de licliaams-vormen onder de drapeering niet to veel verloren gaan. Een gedeelte van het kostuum be hoort dii9 steeds glad aan te sluiten en de beste effecten worden gewoonlijk bereikt, indien men de draperieën zoo hoog mogelijk bevestigt. Het vervaardigen eischt gewoon lijk zeer veel gooien smaak en ondervinding* en bovendien een behoorlijke kennis vanj kestumes uit vroegere tijdvakken der kos tuum-geschiedenis. Indien men deze kennis geheel en al mist, is het moeilijk de be doeling van den ontwerper goed weer te geven, daar de meeste kostuums slechts nabootsing en variaties zijn van Grieksche of Romein- scho vormen. Wij zien ook nog veel de nauw toegehaalde i'okkenzoodra ©en rolc bij liet gaan hin dert, dan is bepaald de overdrijving' aan wezig, die in strijd is met oen goed begrip van schoonheid. Naast do gedrapeerde toiletten wordt dë tailor-mado nog steeds gedragen. Do stof fen, daarvoor gebezigd, zijn gewoonlijk wat zwaarder dan voor draperie-kost um©s. Jacquetten met tamelijk lange schooten wis selen af met zeer korte bolero's. Onder do boleros worden heorenvestvoruicn gedragen. Behalve do bedde genoemde genres, vin den we zeeir veel aangeboden het kanten kostuum. Minder komt dit in de Modebladen voor, maar de étalages in do groote maga zijnen bieden overvloedige keus in dozft richting aan. Bijna gladde onderkostunuw en daaroverheen een geheel kanten over- japon, zeer dikwijls in dezelfde kleur; maar ook enkele malen in afwijkende tinten. Voor jeugdige personen zijn wit' cn zeer lichte kleuren, als crème, écru, rose en blauw, gebruikelijk, terwijl het zwart kanten kos tuum meer voor den gevorderden leeftijd be stemd is. In al deze kanten overjaponnen, zoowel in de gekleurde ais in de zwarte en witte, komen gedeelten van sterk afste kende kleiur voor. Biezen of gedeelten, die op borduursels gelijken, geven een eigen aardige versiering aan deze toiletten. Het laat zich begrijpen, dat dit genre op gewone kostuum-ateliers niet geheel kan wcirden samengesteld. Men moet ze als half afgewerkte japonnen koopen, indien men' ondeT de geheel afgewerkte zijn maat of figuur niet kan vinden. De halzen zijn dik wijls laag, puntig* fceloopend uitgesneden en het uitgesneden gedeelte met een kanten stuk gedekt. Bij deze toiletten spreken wij* veel van Hongaarsche kleuren en vormen. daaT zij eenigermate aan de klederdracht van dat land zijn ontleend. 1>© „progfljjandft". Onder aanvoering van mej. Sylvia Pankhurst is Zondag een menigte van eert 2000 menschen, strijdlustige voorstanders van vrouwenkiesrecht, met twee vaandels voorop naar Downing-street getrokken. Daar liggen de departementen van Asquitli en Lloyd George en liet doel der luidruch tige betooging was klaarblijkelijk er do ruiten in te gooien. De politie, op den hoek der straat gepos teerd, heeft dat verhinderd. Zij moest echter vijf maal chargeeren en gevoelige klappen uitdeelen voor de menigte uiteen ging. Vijf haantjes-de-voorstcn werden in gerekend en de vaandels zijn nu in han den der politie. In de vestibule van de Arbeidsbeurs te Newcastle is Zaterdag een met kruit ge vulde bus gevonden. De lont, die de ont ploffing moest veroorzaken was aangesto ken geweest, maar uitgegaan. In de nabij heid lagen papieren voor vrouwenkies recht. Mej. Lennox, dezer dagen na een hon- gerkuur in voorloopige vrijheid gesteld, is te Bristol aangehouden en opnieuw opge sloten. Zij heeft nog zes maanden te goed. Telegrafisch weerbericht. naar waarnemingen in «Jen morgen van 1 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut le De Bilt. Hoogste barometerstand 773.9 te Malin- haed; laagste 750.0 te Memel. Verwachting tot den avond van 2 Juli: Zwakke tot matigen, noordelijken wind; Meest zwaarbewolkte luoht, weinig of geen regen; Zelfde temperatuur-

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1