N°. 16384- Zaterdag 38 Juni. A0. 1913. (gourant- wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Vierde Blad. Kerkelijke Berichten. Uit de RechtzaaL LEIDSCH PRIJS DER ADYEfiTENTIEN: Van 1b regels /1.05. Iedere regel meer flrootere lottere naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ajjn 9 1.30. Franco per poett 1.65. Leiden, 28 Juni. De kiesvereeniging „Burgerplicht en Gemeentebelang", alhier, besloot in een goed bezochte vergadering de volgende der gestelde candidaten bij de a.s. stemming voor den gemeenteraad te steunen In district 1 de heeren H. W. Fischer, J. 'A. van Hamel en W. Pera. In district 2 de heeren J. A. Duffels, D. van Gruting en W. Pera. In district 3 de heeren J. Bosch, P. J". van Hoeken, H. J. van Kerkhoff en A. Mulder. In een der zalen van het Nutsgebouw alhier had gisteravond een vergadering plaats van de afdeeling Leiden en omlig gende gemeenten van de Vereeniging tot Bevordering van de Vakopleiding voor Handwerkslieden in Nederland, welke ver gadering geleid werd door den voorzitter, den heer A. J. van Achterberg. Na eenige gedachtenwisseling werden dc statuten en het huishoudelijk reglement bij acclamatie goedgekeurd. Verschillende andere huishoudelijke werkzaamheden hadden nog plaats, waar na de voorzitter een opwekking richtte tot de aanwezigen, om zich bij de Vereeniging aan te sluiten en tevens om zich op te ge ven als lid van de commissies voor het in formatiebureau, het leerlingstelsel en voor de cursussen. Gisteravond werden door de Leidsohe politie-vereeniging „D. E. S." twee buiten gewone ledenvergaderingen gehouden in 't gebouw „Hermandad", PieterskerkgTacht 2D, alhier, waar als spreker optrad de heer J. Hoorn, rechercheur van politie te Hilversum, met het onderwerp: „De rechtspositie der gemeente-politie". Beide vergaderingen waren goed be zocht. Spreker toonde door voorbeelden aan, onder welke treurige reohtsomstandigheden de gemeente-politie tot op heden gebukt gaat en hoe noodig het is, dat deze bij de wet beter wordt geregeld, en spoorde ten slotte de aanwezigen aan om aan de op 17 Juli a.s^ te Botterdam te houden Nationale propaganda-betooging in zoo groot getal als mogelijk is deel te nemen, voor verbetering onzer rechtspositie. Aan het einde zijner rede oogstte spre ker een dankbaar applaus. Bevorderd is met ingang van 1 Augus- tuB de heer A. Bos, van Rijksklerk derde kl. ten kantore Amsterdam (inv. en ace. o. d. suiker) tot Rijksklerk tweede kl. ten kantore Leiden (inv. en acc.). De onafhankelijkheidsfeesten te Zaan dam zullen vanwege den Néderlandsehen Protestantenbond ingewijd worden met een godsdienstoefening, waarin prof. dr. L. Knappert, van Leiden, als feestredenaar zal optreden, terwijl mej. Anke Sohier- beek, altzangeres te Amsterdam, eenige liederen zal zingen en de heer Louis-Ro bert, organist te Haarlem, een paar orgel- numiners zal uitvoeren. Ook de Christelijke Oranje-Vereeniging houdt een gewijde samenkomst dien avond. Maandag a.s. zullen de feesten ter ge legenheid van het 13de 'lustrum van het Delftsch Studentenkorps een aanvang ne men, waarvan het hoofdmoment zal zijn de intocht van Sjah Abbas I met de vreemde gezanten te Ispahan in 1619. De gebouwen van „Stads-Doelen" zijn weder tot feestterrein herschapen. De groote concertzaal is door Antoon Molken- boer herschapen in Perzisch paleis, alwaar Woensdag en Vrijdag de opvoering van het gebarenspel Kurrogloe en Nighara zal plaats hebben. De motieven voor deze decoratie zijn ont leend aan de blauwe moskee van Shiraz. De zuilen in de zaal zijn door bogen ver bonden, beurtelings witte en zwarte zand steen. De hoofdtoon is blauw. Do decoratie van do andere zalen van het Doelen-complex is ontworpen on uit gevoerd door de firma H. Pander en Zonen te 's-Gravcnhage. Een groot aantal stra ten en grachten hebben eerepoorten in Perzischen stijl aangebracht, andere heb ben zich hoofdzakelijk toegelegd op illumi natie, waarvoor de Delftsche bruggetjes cn grachtjes zich zoo bijzonder leenen. Met rappe handen worden de laatste toebereidselen gemaakt, om den velen, vreemdelingen, die Dinsdag voor Delft zullen komen, om van de zooveel belovende maskerade te genieten, een waardig ont vangst te bereiden. De heer H. van Berckel, te Rijswijk, is geslaagd bij het eindexamen van het gym nasium van het St.-Oanisius-college te Nij megen. Naar de „N. Sn. Ct." verneemt, is dr., G. A. Wumkes, predikant te Sneek, door curatoren van de theologische faculteit der hoogescliool te Groningen, geplaatst op het drietal voor het ambt van hooglecraar in de kerkgeschiedenis aan de universiteit al daar. Naar „Het N. v. h .N." meldde, moet dr. W. J. Aalders, Ned.-Herv. pred. te Beesd, zeer ernstig voor deze hoogleeraarsvaca- ture in aanmerking komen. Ook wordt de naam van dr. P. J. Krom- sigt genoemd. De leden van de „North-East Coast Institution of Engineers and Shipbuilders", die in Den Haag vertoefden, met hun da mes zijn met extra-trams eerst naar het Huis ten Bosch geweest en vervolgens naar het Vredespaleis. Des middags is hun vanwege het Konink lijk Instituut van Ingenieurs in het Palace- hotel te Scheveningen een thee aangebo den. Verscheidene toespraken werden gehou den. De Engelschen zijn gisteren te Rotter dam de gasten van de Vereeniging van Scheepsbouwkundigen en Machinefabrikan ten aldaar geweest. Ds. J. C. Montijn, als emiritus wonen de te Velp, is te Arnhem overleden. Zijn laatste functie was predikant bij de Ned.- Herv. Gem. te Groningen (18891S04). Daarvóór stond ds. Montijn te Loenen (Geld.), Uitwijk, Sprang, Alblasserdam, Zierikzee en Schiedam. In Zierikzee was hij de eerste rechtzinnige predikant, die, ter voldoening aan de godsdienstige behoefte der minderheid, door den vrijzinnigen ker- keraad werd beroepen (1878). H. M. de Koningin vertrok vanmorgen om 8 u. 7 m. per Koninklijke extratrein van het station Eet Loo via Zutfen en. Venlo naar Sitta-rd en Heerion, om van avond 8 u. 30 m. weder terug te keeren. Z. K. H. Prins Hendrik zal, zoo meldt de ,,Zw. Ct.", op 4 Augustus dc Overijsel- sche nijverheidstentoonstelling te Zwolle bezoeken. De Historische Zaal in het Prinsenhof te Delft zal 1 Juli en 9 September niet voor het publiek toegankelijk zijn-. Door het departement 's-Gravenhage van.de .Nedorlandsche Mataschappij ter be vordering der Pharmacie is in zijn laatste vergadering met algemeene stemmen een regeling voor Zondagsluiting aangenomen. Ds. L. W. Bakhuijzen v. d. Bink heeft, naar het „U. D." meldt, een gift van f 5000 ontvangen voor den bouw van een Protestantsche lagere school in de Transvaalwijk, te Utrecht. Te Amsterdam is, zoo meldt „De Tel.", opgericht de \ereeniging tot bevor dering van publieke veiligheidsbelangen. Haar doel is, door gepaste middelen het publieke belang, alsook de veiligheid, te dienen en te verbeteren. De omstandigheid, dat de Raadsverga deringen in Den Haag niet langer ten Raadhuize worden gehouden, en de tegen woordig veelvuldig voorkomende gelegen heden, dat de burgemeester namens hei gemeentebestuur officieel moet optreden, zijn oorzaak, dat de ambtsketting van den burgemeester telkens op verschillende, plaatsen aanwezig moet zijn. Ten einde aan het ongerief, dat daaruit voortvloeit, een eindo te maken, achten B. en Ws. wenschelijk, dat een tweede exem plaar van het onderscheiclingsteeken van den burgemeester beschikbaar zijéén exemplaar zal dan kunnen blijven in het pand Javastraat 26, waardoor verzekerd wordt, dat de ambtsketting van den burge meester steeds bij den aanvang eener Raadsvergadering aanwezig is. Daarbij kan het voorkomen, dat de Raad zal hebben te vergaderen op een oogenblik, dat da burgemeester in zijn functie elders moet optreden. B. en Ws. stellen daarom den Raad voor goed te keuren, dat zoodanig tweede exem plaar worde aangeschaft, en hun daartoe te openen een, zoo noodig nader financieel te rogeleü, crediet van f 209 Dr. D. Bos en de secretaris van de Staatscommissie voor drinkwatervoorzie ning hebben een bezoek aan Tessel ge bracht, om de mogelijkheid te onderzoe ken van den aanleg eener drinkwaterlei ding in die gemeente. Tevens heeft men vergaderd met het trameomitë, waarbij de kosten van het onderzoek voor tramplan nen voor gemeente, en belanghebbende pol ders bepaald zijn. Te Pannerden is overleden de heer J. N. v. d. Berg, lid der Staten van Gel derland. Bij de Evang.-Luthersche Gem. te De venter is beroepen ds. J. C. Schroder, te Nijmegen. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Augustinusga (Fr.) de heer G. J. van In- gen, cand. te Wassenaar. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Avereest door ds. C. H. El- zenga, te Woubrugge. Het „Hbl." meldt, dat de heer Heems kerk, broeder van den Minister en nict- herkozen Kamerlid voor Rotterdam IV, zal herplaatst worden ala betaalmeester, en wel te Dordrecht, waar thana juist een vacature is. De commissie uit de burgerij,, tot aan bieding van een geschenk aan het Delftsch Studentenkorps heeft thans definitief be sloten, een klok te schenken. De kleine kapel van de grenadiers zal den avond der overreiking een concert geven. Jhr. A. Boreel, sedert korten tijd burgemeester van Amerongen heeft als zoo danig aan H. M. de Koningin ontslag ge vraagd. Naar de „Amer. Ct." meldt, is de oorzaak gelegen in droevige familieomstan digheden. De heer Boreel verloor onlangs, na een zeer kort huwelijk, zijn echtge- noote. Men meldt uit Amsterdam, dat H. M. de Koningin-Moeder Dinsdag 1 Juli een bezoek zal brengen aan de tentoonstelling „De Vrouw". H. M. de Koningin heeft aan een mis sie opgedragen, om op 13 Juli a.s. den ko ning en de koningin der Belgen namens Haar te gaan begroeten, gedurende het ver blijf van H.H. M.M. te Luik. Deze missie zal bestaan uit jhr. mr. Ruys de Berenbrouck, Commissaris der Koningin in Limburg, staatsraad i. b. d., oud-Minis ter van Justitiegeneraal-majoor Tonnet, adjudant i. b. d. van H. M. de Koningin, commandant der 2de divisie, en graaf De Geloes, kamerheer i. b. d. der Koningin. In de onderwijzerswereld worden, vol gens de „II. Ct.", weer plannen gemaakt om voor de opening der Staten-Generaal in Den Haag een landelijke salarismeeting te beleggen. Het bericht omtrent de ontvangst van kardinaal Van Rossum ,door de Koningin moet minstens als voorbarig beschouwd worden, daar dc Kardinaal zich nog niet in Nederland bevindt en nog geen audiëntie heeft aangevraagd. Kardinaal Van Rossum zal, naar de ,,'s-H. Ct." meldt, in dèn loop dor maand Juli de tentoonstelling tc 's-Hertogen- bosch bezoeken en het Mysteriespel bijwo- ALPHEN. De Raad zal a. s. Woensdag-» morgen te kwart over negenen: vergas deren. Door de drie Chr. partijen alhier zijn als candidaat voor den gemeenteraad, gesteld de heeren Bes (aftr.), Vlasman (aftr.),- Sprey (aftr.) en Boot. De liberalen hebben den heer Pannevis candidaat ge steld. KATWIJK. De collecte voor het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst heeft opgebracht f 16.88. KATWIJK AAN DEN RIJN. In ver band met een bericht van eld-ers. als zou een nieuw soort Gladiolus, de „Early Su- rise", de „Pink Beauty", in bloeitijd zeer vooruit zijn, kunnen we mededeelen, dat in den tuin van den heer G. de Ruiter,- alhier, dus op den kouden grond, laatst genoemde scort in vollen bloei staat. Som mige exemplaren hebben een lengte van 1.25 M. bereikt; een dergelijke reuzen- stengel mochten we van den heer Dc Rui ter ontvangen. Vorig jaar bloeide de „Pink Beaty" nog vroeger. KATWIJK. AAN ZEE. Gisteron kwam hier eon party haring in afslag, groot zes last, van den logger „K. W. 9S", reedery W. Torn, schipper E. v. Kooyen. De pry zen der baring waron voor volle liaiing f 24,50 en voor maatjesharing 13 30 per kantje. De grasm.aaimaohino hoeft ook hier haar intrede gedaan. Een drietal landbouwer® albier hebben zich n!. zulk een machine aangeschaft. LEIDERDORP. Met ingang van 1 Au-= gustus is benoemd tot directeur van het postkantoor alhier, de heer P. Verhagen, thans commies-titulair der posterijen enle- telegrafie te Rotterdam. Tot molenaar van den Stadspolder is benoemd Willem van den Berg, te War mond. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Geheel in overeenstemming met de plaats aan heit eindpunt van de, Elcctrische tram,'heeft men het Café-Restaurant „Van ouds bad hotel-Konijnenburg" herdoopt in „Café- Restaurant Terminus". De naamsverande ring (en ook naamsverbeteiing) is .niet de eenige verandering en verbetering.- welke het etablissement heeft ondergaan. Er is bijgebouwd een ruime zaal, waarin men. tus'sclien blad- cn bloemplanten een heer^ lijk zitje lieeit. De wanden prijken met in zware, vergulde lijsten gevatte schilderstuk ken van .Thijssen en Daniël Noteboom'. .Vandaar, dat deze zaal „kunstzaal" wordt genoemd. Een ruime veranda loopt aan de zeezijde langs de kunstzaal. Voor deze, ver anda is weer een ruim terras. Van uit id(e; veranda en van af het terras lieeft men een prachtig uitzicht op de duinen, villa's en tennisbanen. Ook van de zij-de van de Huis-ter.Duinstraat is een ruim terras,- waar men beschut zit, als de wind uit zee waait. Restauraliezaal, koffiekamer en bil jartzaal (boven) zijn keurig §n gerieflijk ingericht. De exploitatie staat wederom on der dezelfde, deskundige leiding van ver leden jaar; dat is een waarborg voor re- eele bediening, NOO-RDWIJKERHOUT. Alhier arri veerde (de weleerw. pater missionnaris G. .Vermin aan het station Piet-Gijzenbrug. .Telegrafisch van zijn komst verwittigd, hadden een broeder en vele oud-vrienden van den missionnaris zich naar het sta tion begeven, om z.eerw. te begroeteih. In een rijtuig werd naar het dorp gere den, waar de 76-jarige moeder Vermin naar haar zoon verlangde. Dat de ont vangst hartelijk was, laat zich begrijpen. Verschillende omwonenden hadden de driekleur ontplooid, terwijl de pater druk bezoek had van familieleden en kennissen. SASSENHEIM. Binnen enkele dagen zal de aanbesteding plaats hebben van het te verbouwen Raadhuis, hetgeen de som van f 20.000 niet te boven mag gaan. Twin tig duizend gulden! Daar- kan nogal wat voor gebeuren 1 Zeker, maar men dient te bedenken, dat van dat geld eerst de grond, noodig voor vergrooting, moet wor den betaald. Dan moet het gebouw wor den gemeubileerd, er komt centrale ver warming, een brand- en inbraak vrije kluis, enz. Men ziet dus, dat bovengenoemde! som niet alleen voor de vergrooting van het Raadhuis zal dienen. WARMOND. De heer J. C. van 'den Voet, alhier, heeft den wensch te kennen gegeven, dat er bij de .a. s. verkiezing voor leden van den Gemeenteraad, geen stemmen op hem uitgebracht zullen worden. De heer Van der Voet was aangezocht een candidatuur te aanvaarden, doch wei gerde. Toen hebben anderen hem ongxv, vraagd candidaat gesteld. De heer Van der Voet vindt deze handelwijze zoo af keurenswaardig, dat hij beslist geen lid maatschap van den Raad zal aanvaarden. Gemeenteraad van Leiderdorp. Met den burgemeester zes leden aanwe zig met kennisgeving ontbrak de heer" :T. Rijnsburger. Na opening met gebed cn goedkeuring der notulen, werd medodeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken, waaron der de herbenoeming van den heer J. Boot, alhier, tot lid der Gezondheids-Com missie te Alphen; de rekening der Cluis- telijke Naai- en Ilandwerkenschool, aan welker bestuur een subsidie van f75 is toegekend. De voorzitter deelt mede, dat door den Commissaris der Koningin voor dc geheele gemeente, tot 1 Juni 1914, ontheffing is verleend van het verbod om mollen tcj vangen en te dood-en. Hierna wordt met algemeene stemmen, besloten eenige wijzigingen te brengen in de algemeene politie-verordening voor de ze gemeente. Daarna wordt' gelezen een verzoek van het bestuur der vereeniging tot feestelijke herdenking van Neerlands Onafhankelijk heid om een subsidie uit de gemeentekas ad f400. B. en Ws. stellen voor het subsidie tö verleenën. Verschillende leden voeren het woord enten slotte wordt het voorstel met alge meene stemmen aangenomen, doch zal het bestuur er uitdrukkelijk op worden gewe zen, dat in geen geval op een verhoogde bijdrage kan worden gerekend, tot dekking van een eventueel tekort of om andere! redenen. Vervolgens wordt bes'oten een gecfee'.te van het batig saldo der rekening over 1912 over te schrijven op de begrooting voor 1913 en wel f 400 eii wordt de post onder houd van het raadhuis verhoogd met f 150 en die voor Volksfeesten met f250; deze post zal bovendien worden versterkt met f 100 af te schrijven van de onvoorziene uitgaven der beg rooting 1913. Hierna werden vastgesteld een staat van oninbare posten over 1912 en het kohier van het schoolgeld over het 2de kwartaal 1913dit laatste ad f 64.54l/2- Bij de rondvraag vestigt de lieer Van der Stoel de aandacht van den voorzitter op het gevaar, dat kan ontstaan wanneer schoolkinderen zich achter aan de rijtuigen vastklemmen. De Voorzitter hoopt daaraan zijn aan-, dacht te wijden en 'sluit de vergadering. Bodegraven. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen en des avonds ds. Van der Toorn, to Leerbroek. Leiderdorp. Ned.-Herv. Gem .Zon dagmorgen ds. J. Nierstrasz 's avonds geen dienst. N o o r d w ij k e r h o u t. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen te tien uren ds. Hospers, van Hillegom. Oudshoorn. Evangelisatielokaal. Zon dagmorgen te halftien en 's avonds te half zeven de heer Van den Berg. Oegstgeest. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen te tien uren ds. De Stoppe laar, van Vlaardingen. S a s 8 e n h e i m. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen te tien uren, ds. Wustenhoff en 's avonds te zes uren, ds. Van Ameide, van Noordwijk aan Zee. Warmond. Ned.-Herv. Gem. Zondag-, morgen te halftien, mr. dr. J. Schokking, van Leiden, en 's avonds te zes uren, ds.: Haselager. Kantongerecht Tan Alphen. Wegens overtreding der Leerplichtwet stond terecht G. V. te B o s k o o p. Het meisje was reeds geruimen tijd thuis gebleven, om haar moeder in de huishouding behulpzaam te zijn, hoewel zij nog tot Mei 1914 de school moet bezoeken. Eisch f 2 of 2 dagen. Bij een vorige zitting waren J. V. cn K. verbaliseerd, omdat zij to zanien aan het visschen waren. IC. verzekerde toen. dat hij er slechts naar had staan kijken en hij nader onderzoek is gebleken, dat K. inderdaad niet had gevischt. Eisch tegen V. f 4 of 2 da gen met Verbeurdverklaring van het visch- tuig. H. P. was te Moerkapello in het land aan 't werk. Zijn hond had hij bij' zich. Nu zag do rijksveldwachter D., dat do hond wel een kwartier lang een haas achterna zat. P. beweerde, dat hij' er niets van had gemerkt, en toen hij het gewaar werd, had hij den hond direct teruggeroepen. Wegens gebrek aan bewijs vroeg do amb tenaar van het O. M. vrijspraak. Do kapitein W. L. W. had een klacht' ingediend tegen A. Z.. eigenaar van een! schuit, omdat hij W. met steenen had ge gooid. W. voer in den Rijn, naar heb zog"-! gen van Z., to hard en dan nog midden {in; do vaart, zoodat Z. daar veel last van had* Hierover boos geworden, gooide Z. den ka pitein mot steenen. W. verklaarde echter, dat hij volstrekt niot te hard gevaren had,, en bovendien kon hij niet te veel aan den! kant varen, omdat do Rijn daar te ondiep! is. Eisch tegen Z. f 4 of 2 dagen. J. B. on G. B., hebben de hondenkar van v. d. W. opgehitst en tegen den kant' gereden. Dit zag do broer van v. d. W. bn.> deze gaat dadelijk met de fiets er op af. J. B. zag dit en gaf een schop tegen heti rijwiel, zocdat het nog beschadigd werd en, 'v. d. W. er 50 ets. onkosten aan had. Eisch1 tegen J. B. f 10 of 3 dagen, tegen G. 1 maand tuchtschool. Juist dat er een trein aankwam ging T.- K. te Alp hen met een drietal koeien over 'de rails. Dit bemerkte de opzichter W. do. G. en gelukkig kon hij den trein nog bijG tijds tot stilstaan brongen. Op de vraalg; van id en kantonrechter, waarom K. over del rails ging, zeide hij, dat hij meende, da.ti' de trein al voorbij was en daar do man stokdoof is, hadt hij het spoor ook niet hooren aankomen. De kantonrechter gaf hem); den goeden raad, dit werk maar aan ecu' onder óver te laten, daar er aridéW wclecns ongelukken konden gebeuren. Nu! vroeg de ambtenaar vrijspraak. Voor het rijden met een fiets zonder licht stond terecht J. L. te Koudokcrk. Toen do politie zijn naam vro>g, was hij niet g®-^ negen dien te zeggen, hij meende, dat zul led niet noodig was. Daarom nam de poliliw? hem mede naar. <len burgemeester on daar;, gaf hij zijn naam op. Eisch f4 of 4 dagen. J. B., te Leiderdorp, heeft in den'- Rijn tussclien Koudekerk en Leiderdorp to snel gevaren. B. kon er maar niets van bo-r, grijpen. Voor hem uit voeren een paar boo ten en die kon hij niet eens inhalen, hoe-., wel de booten uog langzamer moeten varen,- zoodat hij er maar geen hoogte van kon) krijgen, to snel gevaren te hebben. Eisch f 5j of 2 dagen. Voor hetzelfde feit stond B. \V even' eens te Leiderdorp terecht. Ook dezei hoorde tegen zich eischen f 5 of 2 dagen^ 'I. 'de G., te Aarlanderveen, heeftj met zijn voertuig zonder licht gereden. Del man zeide, dat het nog flink licht was,- zoodat hij maar niet kon begrijpen, dat hij al licht op zijn kar moest hebben. In den polder te HoogmacLe heeft A\ K., te 's.Gravenhage, gevischt, zonder daar toe vergunning te hebben. Zijn zoon waa ook fyij liem, doch die gaf €$n verkeerden, naam op, hoewel hij later zijn eigen naam! zeide. Eisch tegen A. K. f2 of 1 dagj met teruggave van het vischtuig, togen zoon f2 of 1 dagen en f 10 of 10 da^en,' voor liet opgeven van den valschcn naam* De dief st al aan de Hembrug Naar het „Hbl." verneemt, is de majoor-, magazijnmeester De W., die zich in hechte nis bevond als verdacht van don diefstal van f 16.000 aan de artillerie-inrichtingen bij( de Hembrug, door den Krijgsraad vrijge*. sproken wegens het ontbreken van het wet»

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1