2ÖU0RT1IG BRUNS ANKERMAN, ¥an af Sleden MANTELMAGAZIJNEN LEIDEN. B. VAN NOORT, Kinderstreoheeden Petten. SPORT. Agenda yan de week: Kerkelijke Berichten. Aeademienieuws. Marktberichten. van Pink Beauty is beslist eenige dagen later aan deze nieuwe aanwinst, die den Engelschen naam krijgt van „Early Sun rise". (Waarom geen Holl. naam?) De bloemtros is mooi gevormd, de bloemen zijn grootde afstand tusschen de uiteinden der bloembladen is wij hebben het ge meten 13 centimeter. De kleur is zaclit- rood, naar binnen toe overhellend naar zalmkleur. 't Schijnt een goede kweeker, want alle kralen, die naast den bol ge plant zijn, kwamen op sommige geven be paald nog bloem dit jaar. 't Is een goede aanwinst. SASSENHEIM .Donderdagavond verga derde in „Het Bruine Paard" een veertig tal ingezetenen, ter bespreking van plan nen voor de onafhankelijkheidsfeesten. De bijeenkomst werd door den burge meester geopend, die met een kort woord het doel dezer vergadering uiteenzette, waarna de hoer Warnaar als tijdelijk voor zitter fungeerde. Bij acclamatie werden als ecre-comité benoemd de burgemeester en de verschillende geestelijken onzer ge meente. Hierna ontvouwde de voorzitter in groote lijnen een plan van de feestelijkhedendat in 't kort hiorop neerkwam historische op tocht, muziek, volksspelen, kinderfeesten, verlichting, versiering en vuurwerk. Dit plan vond algemeen bijval en zal later door de te benoemen commissies worden uitge werkt, welke door de heeren Hoozen, Speelman en Warnaar zullen worden aan gewezen. Als tijd van feestvieren werd een dag in September gekozen. De boringen naar goed drinkwater op een terrein aan den Menneweg hebben niet het gewcnschte resultaat opgeleverd. Men is nu zoekende in de nabijheid van „De Drechtsberg". AVADDINXVEEN. Tot onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openb. school (Dorp) is benoemd de heer Janse Ver- planke, van Middelburg, tot onderwijzer aan de school (Brug) de lieer Yan Zust, van Utrecht, cn tot onderwijzeres mej. Snel, van Schiedam. Bij de aanbesteding van het bouwen van oen nieuw lokaal aan de openbare school (Dorp) is ingeschreven door de hee ren W. de Bas, voor 6239K. Sekeris^ voor 5650A. H. v. d. Sterre, voor ƒ5980, en A. v. Yliet voor 5507. WARMOND. Gisteren had mej. Van S., alhier, terwijl zij voor „genoegen" uit fiet sen was, het ongeluk in het water te rij den. Gelukkig werd dat door een voorbij ganger gezien, die haar redde. De ruim 80-jarige, alleen wonende juf frouw M. li., wier geestvermogens te wen- schen overlaten, had in haar woning het ongeluk van de trap te vallen en een arm te breken. Door de buren gewaarschuwd, werd zij door een familie-lid in dien treu- rigen toestand gevonden, 's Is niet goed dat die oude juffrouw zoo alleen woont. herkiezingen» Door een minder nauwkeurige correctie zijn in ons overzicht van de verkiezingen in het nummer van gisteren een paar fouten gesloten, waardoor de betreffende passage alle waarde verloren heeft. Daar is boven het derde gedeelte als op schrift gezetNa den uitslag. Hier is dit geheel niet op z'n plaats. Er stondNu de uitslag. Verder is bij de winstcijfers der linkerzijde vergeten het aantal voor de so ciaal-democraten. De betreffende zin de laatste van de eerste alinea moet lui denVoor do concentratie een winst van drie zetels en elf voor do sociaal-democra ten. Indien dr. D. Bos zijn mandaat voor Gro ningen niet aanneemt, wenschen de vrij zinnigen in Groningen volgens de ,„N. Pr. Gr. Ct." als candidaat te stellen jhr. mr. D. R. de Marees van Swinderen, wethou der van Groningein, een broer van den te- genwoordigen minister van buitenlandsehe zaken. Volgens vrij stellige geruchten zullen de sociaal-democraten alsdan in Rotterdam I candidaat stellen den heer A. W. Heykoop, thans gemeenteraadslid te Rotterdam. In Amsterdam VI zijn de vrijzinnigen van plan candidaat te stellen den heer H. C. Difcrce, voorzitter van den Protestant- schen Kiezersbond. Bij de vrijzinnig-demo craten bestaat tegen deze candidatuur eeni ge oppositie. Uit Amsterdam meldt men onsNaar wij vernemen is het thans zeker dat mr. AV. H. de Beaufort, die in de districten Amsterdam VI en Amersfoort tot lid der Tweede Kamer is gekozen, voor laatstge noemd district zal zitting nemen. In Am sterdam A'I zal dus een nieuwe Kamerver kiezing moeten plaats hebben. Aran vrij-li- boralo zijde hoorden wij reeds de volgende namen van eventueele candidatcn noemen mr. II. C. Drosselhuys, mr. J .Déking Dura en D. Manassen, redacteur van het vrij-li- berale weekblad „De Fakkel". Er is even wel nog geen enkel besluit omtrent de can- didaatstelling genomen. In het „Utr. Dgbld." lezen we: Rechtsche propagandisten te Utrecht ko men met een rijtuig aan de woning van een kiezer, die als coalitie-man te boek staat. De kiezer blijkt ziek te zijn en daar om heeft hij nog niet gestemd. Geen nood men heeft een vigilante voor de deur 6taan, men tilt den zieken man op en draagt hem met vereende krachten naar het rijtuig. Dat is alweer een kiezer ge wonnen voor de coalitie. Men komt aan het stembureau en sjouwt den patiënt naar binnen. Hij komt stem den. Krijgt een biljet, vult een hokje in in werpt zijn stem in de bus. MagnifiekNu weer terug naar het rij tuig. De propagandisten uitermate verheugd. En geven hun blijdschap te kennen over deze stom méér voor de candidatuur-Hoog- straten. „Hoogstraten?" zegt de zieke kiezer ver wonderd, „Hoogstraten?" „Ja, natuurlijk", is het antwoord, „je hebt toch immers op Yan Hoogstraten ge stemd „\Velneen", aldus de kiezer „ik heb er niet over gedacht, ik heb op Aran Leeu wen gestemd." De propagandisten werden wit van schrik, die man, dien zij hadden gehaald, met een rijtuig nog wel, en gedragen nog wel, dien ze al steunende ter stembus had den geleid, die man had op dr. Van Leeu wen gestemdNiet bij vergissing, maar wèl-bewust De rechtsche jongelui achtten het oir- baar en te rijmen met hun christelijke lief- deleer, er met het rijtuig van door te gaan en den; ongelukkigen kiezer, die te zwak was pm zich zelf te helpen, aan zijn lot over te laten. Medelijdende menschen brachten den pa tiënt op een wagen naar zijn woning. Het geval verwekte algemeene ergernis. Het polltie-optreden te Amsterdam. Met een paar woorden meldden we reeds dat op den avond van de stemming de Am- sterclamsche politie van den gummistok ge bruik had gemaakt. Dit schijnt van meer ernstigen aar dl te zijn geweest dan ver moeden. De heer AVibaut is zelfs van plan in de eerstvolgende raadszitting een interpella tie over het gebeurde aan te vragen. De voorzitter der federatie Amsterdam, de heer Ed. Polak, is bij den waarnemenden burgemeester geweest en heeft de toedracht van het gebeurde medegedeeld, te gelijk een klacht ingediend tegenover het optreden der politie. De heer Scrrurier zeiden den klager dat het door hem medegedeelde geheel was overeenkomstig het in de bladen vermelde omtrent dit voorval. Hij zou een ernstig on derzoek doen instellen. In „Het Volk" lezen we over het gebeur de, na een beschrijving van den tocht vanaf heb Concertgebouw naar den Dam: „Tegen lialftwaa-Tf kwam men op den Dam. Het plein lag stil en leeg. Tegenover Leb paleis klom Ed. Polak op het voetstuk van ..Naatje" om met een enkel woord! de menigte te manen uiteen te gaan. Hij wach- te een oogenblik om allen toe te laten stroo men en ving aldus aan „Strijdmakkers! Na deze schitterende, spontane demonstratie..." Verdor kwam hij echter niet. Want plotse ling verschenen een aantal politie-agenten, grepen hem bij de beenen vast en sleurden hem naar beneden. Hij trachtte de agenten te bewegen hem nog een paar woorden te laten zeggen, da-n zou alles in rust en orde afloppen. Maar op groven toon werd hem dat geweigerd. „Een paar partijgenoot en tilden hem op de schouders en toch kon hij nog roepen: Naar huis gaat uiteen!" „Maar de politie liet de massa niet de ge legenheid uiteen te gaan. Zij joeg naar den kant van den Vijgedam op. De stokken wer den getrokken en zij sloeg plotseling op de massa los. Het werd een schandelijke ran selpartij, zelfs de vrouwen werden niet ge spaard. „Het was zoo erg, dat zelfs het liberale raadslid Wijnmalen, die zich toevallig op den Dam bevond, er luide zijn verontwaar diging over uitsprak. „De politie dreef, al ranselend en vloe kend, de massa voor zich uit, de Damstraat, de Hoogstraten door, naar de Jodenbrep- straat en naar wij vernamen, moet het daar tot een fel treffen gekomen zijn, waarbij de „orde-bewaarders" zich als bezetenen gedroegen." Ook wordt nog gemeld, dat de politie herhaaldelijk gedreigd heeft er op los te slaan op een anderen stoet, die vanaf „Bel- levue" de Jordaan doortrok. Over het gebeurde op de Jodenbreestraat schrijft een ooggetuige aan genoemd blad „Gisteravond tegen 12 uur, was ik getui ge van het schandelijk optreden der poli tie. Dq agenten vlogen in de Hoogstraat en Jodenbreestraat op de menigte in. Daar bij werden zij aangevuurd, speciaal door agent 1127. Bij de Uilenburgersteeg werd een der voorbijgangers door genoemden agent bij do keel gegrepen, op den grond gesmeten en toen door genoemden agent met stok en sabel bewerkt. Meer dood dan levend werd die persoon een herberg bin nengedragen. Nog enkele charges werden uitgevoerd, waarbij van sabel en stokken werd gebruik gemaakt." Gemeenteraad v. Haarlemmermeer» Voorzitter: burgemeester Slob. Afwezig, wegens ziekte, de beer O. Eijken. De Voorzitter spreekt den wensch uit, den heer Eijken de volgende maal nog ter vergadering te zien, opdat de Raad vóór zijn aftreden afscheid va nhem zal kun nen nemen. Medegedeeld wordt, dat Ged. Staten af gewezen hebben een reclame hoofd, om slag van H. v. d. Kley, op voorstel van den Raad. De Goudsche Brandwaarborg mij. heeft ook f 100 subsidie gezonden voor de nieu we motorspuit. B. en Ws. hebben er reeds dank voor betuigd. Het verslag van liet door B. en Ws. in 't belang der volkshuisvesting verricht te zal ter visie gelegd worden voor den Raad. Nog deelt de Voorz. mede, dat hij voor nemens is aan den Comm. der Konigin 14 dagen verlof te vragen in de tweede helft van Juli. Hierop kwamen aan de orde de rooi lijnen. Van Hoofddorp en Nieuw-Vcnnep wer den ze vastgesteld als bij kaart overge legd was en voor de buitenwegen op 15 M. uit het hart, van den weg. Tegen stemden de heeren Knaap, 't Hooft, Bus en Kisten maker. Op enkele stukjes grond, die later be- noodigd zullen zijn voor wegaan leg werd voorloopig bouwverbod gelegd. Nog werd besloten van den heer Bies heuvel te huren een stuk grond langs den genietocht een 400 M. achter het kerkhof, te Hoofddorp, voor 10 jaar a f 25 per jaar ten einde daar de Hoofcldorpsehe vuilnis te bergen. Met den aannemer Bras, te Hoofddorp is bereids een contract gemaakt, om te Hoofddorp vuilnis op te halen, terwijl te Nieuw-Vennep zulks zal geschieden door den gemeentewerkman. Tweemaal per week zal opgehaald worden, des Woens dags en Zaterdags, ingaande 3 Juli a.s. Bij de rondvraag vraagt de heer Suid- geest hoe het staat met de verlichting. De Voorzitter belooft mededeelingen te zullen doen in geheime zitting. B. en Ws. zullen in een volgende zitting praeadviseoren over een voorstel-Overmeer om voortaan vrije geneeskundige hulp te verschaffen aan hen, die niet in den hoof- delijken omslag zijn aangeslagen. RECLAMES, h 40 cents per regel. 8521 20 op alle Artikelen. „IN DEN VERGULDEN HOED," EAAELEMMESSTR. 149 HOOGEWOERD 31. Vanaf heden groote prijsver laging van 3650 15 en buitengewone koopjes in ZIE HE ETALAGES. Sportagenda. Zaterdag 28 Juni. Lawn-T ennis. Ben Haag (baan Leimonias): Nederland België. Zondag 29 Juni. Law n-T ennis.; Den Haag (baan Leimonias): Nederland België. i Voetbal. Seriewedsfcrijden van D. y. V. Den Haag: D. V. V. I—De Sportmafi I. Schermen. Internationale wedstrijden. to Londen. Het Nederlandscho span won in den lan- denwedstrijd. op degen van Portugal, maar werd door België geslagen.. „Koninklijke" Ned. Automobiel- Club. Naar ,J>e Auto" meldt, heeft het H. M. de Koningin behaagd, aan do Nederlandse!» Automobièl-Club het praedicaat „Konink lijke" too te kennen. Stoomschepen. Stoomvaar t-M ij. Nederland. „Koningin der Nederlanden" (uitreis) arriv. 26 Juni te Singapore. „Calcutta" arriv. 26 Juni van Amsterdam te Batavia. „Celebes" arriv. 26 Juni van Amsterdam te Batavia. Rotte rda m s che Lloyd. „Gorontalo" (thuisreis) vertrok 25 Juni van Marseille. „Besoeki" (uitreis) vertrok 26 Juni van Southampton. Kon. Holl. Lloyd. „Zaanland" (uitreis) vertrok 26 Juni van Bahia. „Erisia" (uitreis) vertrok 26 Juni van Dover. H o 11 a n d-A m e r i k a-1 ij n. „Oosterdijk" van Rotterdam naar Balti more, arriv. 25 Juni te Newport-News. Kon. West-Ind. Maildienst. „Oranje Nassau" (uitreis) vertrok 26 Juni van Madera. Hr. Westlioft's opvolger. Naar het „Soer. Hbl." verneemt, is tot opvolger van wijlen ar. C. H. A. AVesthoff, geneesheer-directeur van het Koningin Wilhelmina Gasthuis voor ooglijders te Bandoeng, benoemd dr. "Wijndie thans in Nederland vertoefd en vroeger te Ngawi een bekende oogheelkundige kliniek hield. Dr. Wijn staat als oogarts z£r goed aan geschreven. Telegrafisch weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 27 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773 2 to Yalenlia. Laagste 752.7 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 28 Juni: Meest krachtige, noordwestelijke tot wes- telilken wind. Zwaarbewolkte lucht mot tij delijke opklaring. Weinig of geen regen. Iets warmer. Verdacht sterfgeval te Ondewetering Men meldt ons uit Oudewetering Gistermorgen overleed hier de arbeider Piencman. Deze was Dinsdagavond onge steld geworden en had den volgendag mor gen nog gemolken bij den landbouwer Los. Zijn, dood kwam dan ook zóó onverwachts, dat de dokter vermoeden kreeg on de po litie waarschuwde. AVaarschijnlijk heeft men met een geval van vergiftiging te doen en is hem door zijn vrouw die niet bijzonder gunstig be kend staat vermoedelijk vergif toege diend. Gistermiddag nog verscheen het parket uit Haarlem en deed onderzoek. De vrouw is zoolang in het Raadhuis on dergebracht. Noord wijk-aan-Zee. Te IJmuIden kwam 26 Juni binnen de loggers Johanna Jacobs", N. W. 1, met 6 last, en „Cornelia", N. W, 2, met 4 last. Vrijdag: Nutsgebouw. Algem. Ledenvergadering Verg. Bevord- Vakopleiding Handwerkslieden Nederland (afd. Leiden en oral, g»m.) Halfuegen. Lokaal .Vooruit". Openb. Vergadering Schilders gezellen. 8 u u r. Vergulden Turk. Jaarl. Algera. Vergadering Zu dholl. Bloemb. Kweek, en Export-Maatschappij Oegstgeeat. 8 uur. fa ter <lag 4 Zaal „Patrimooium". Gecomb. Ledenvergadering Bakkersgezellen. Zondag;: 't Posthof. Duo Patté. 8 uur. Nederl. Reis vereen iging. Bezoek Duinwater leiding eu Stoomgemaal Katwjjk a/Zee. Woensdag, Zaterdag, Zondag: Bioscope Hartman. Stationsweg. 8 u u r. (Woens dag, Zaterdag, ook 2 uur) HfiNC. Rundergehakt, Appeltjes, Pannekoekjes R ij n s b u r g. Geref. Gem. Zondagmor gen te halftien en 's avonds te zes uren, ds. Volbeda, van Grand Rapids (Ver.-St.). Valkenburg. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen te halftien ds. J. Koek 'a avond te zes uren, ds. Palthe Wesenha- gen, te De Kaag. Leiden. Geslaagd zijn voor het tweede natuurkundig examen de heeren C. H. G. Ris en J. v. d. Byllaardt; voor hot candi- daats-examen in de rechten de heeren, L. Ludolph en L. v. Hoog; voor het docto- raal-oxamen in de rechten de heer P. R. Blok. Voor het pract. apoth.-examen, eer ste deel, do heeren A. M. Frenkel en E. J. Rienks en de dames A. P. Olivier en P. J. Weidner. Utrecht. Bevorderd zijn tot doctor in de rechtswetenschap, op „Stellingen", de heeren H. J. A. van Son, geb. to Drieber gen, en G. AV. O. Janssens, geb. te Linne. Groningen. Bevorderd is tot arte de heer J. H. O. A. Bennink, geb. te Doetin- cbem. l'ost- en telegraafdienst. Door den Minister van Waterstaat is met betrekking tot de in-dienst-treding van tijde lijke kantoorbedienden op de post- on telegraaf kantoren en van tijdelijke hulptelegrafisten op de rykstelegraafkantoren nader bepaald, dat b\j indienstneming op ten minste 17- jarigen leeftyd, de belooning zal zjjn 25 per maand, gedurende het eerste, en ƒ35 per maand, gedurende het tweede dienstjaar. Na afloop van het tweede dienstjaar volgt, by geschiktheid, een vaste aanstelling. Zy, die op 10-jarigen leeftyd in dienst treden, genieten tot het bereiken van den 17-jarigen leeftyd ƒ15 per maand, dan gedurende een jaar ƒ26 en een volgend jaar f 36 per maand, waarna een vaste aanstelling kan volgen. Foiucaré te Louden. President Poincaré had ook gisteren een ïnspannenden dag. Vroeg in den ochtend vertrok hij naar Windsor, waar hij het Ko ninklijk paleis bezichtigde en kransen leg de op de praalgraven van wijlen koningin Victoria en koning Eduard. Tegen den middag keerde hij naar Lon den terug en gebruikte het noenmaal met de Fransche kolonie te Londen. Vervolgens begaf hij zich met den koning en de koningin naar de internationale paardententoonstelling, waar een dichte menigte hen hartelijk toejuichte en een groot- aantal autoriteiten, o. w. ministers en diplomaten, hun opwachting maakten. Na getuige te zijn geweest van het springconcours om den beker van koning Eduard, die door Russische officieren werd gewonnen, vertrok het hooge gezelschap om vijf uur. Gisteravond was in het departement van buitenlandsehe zaken een feestmaal aange richt, waaraan de prins van Wales, de her tog van Connaught, de loden van het ka binet en een aantal voorname Franschen en Engelschen deelnamen. Een hofbal in het Buckingham-paleis, waar twee- tot drieduizend gasten tegen woordig waren, besloot den dag. Aan het souper zat de koningin naast Poincaré. In een onderhoud met Reuter heeft Pi- chon verklaard, dat do ontvangst in Enge land op Poincaré een uitstekenden indruk heeft gemaakt. Pichon zeide alleen te kun nen herhalen, dat het bezoek in hooge mate heeft bijgedragen tot steviging der en tente. Het bewijs van de groote diensten, die de goede verstandhouding van Engeland en Frankrijk aan de wereld heeft bewezen, is geleverd door hetgeen zij heeft tot stand gebracht in het belang van den wereld vrede, tot heil van geheel Europa. Uit mijn besprekingen ©®t Sir Edward Grey ging Pichon voort is mij geble ken, dat de zienswijze van beide regeerin->: gen over alle politieke vraagstukken en" met name tot het bewaren van den vrede, volkomen overeenstemt. In dien zin zal het' bezoek van den president in hooge mate bijdragen tot het behoud van vrede tus-; schen de volken der wereld. He driejarige dienstplicht lu Frankrijk. In de Kamer herinnert minister-presi dent Barthou, dat hij destijds voor de in voering van den tweejarigen dienstplicht heeft gestemd. Sedert dien zijn de om standigheden echter veranderd. De landen moeten voor hun veiligheid rekening hou den met de daden van hen, die hun tegen standers zijn geweest en hun tegenstanders blijven. Men mag de grenzen niet onbe- scherm laten. De regeering heeft, na kennisneming der plannen van een naburïgen staat, de nood zakelijkheid, om den diensttijd te verlen gen, ingezien. Barthou protesteert tegen het fabeltje, dat de driejarige dienstplicht op aandrang van Rusland is voorgesteld, en tegen de bewering, dat het ontwerp een uittarting van een andere mogendneid inhoudt. De regeering is overtuigd op algemeene medewerking te kunnen rekenen. Barthou zegt verder, dat het gevaar ligt in het groote verschil in sterkte tusschen het Duitsche en het Fransche leger. Frank rijk heeft moeten antwoorden op de neiging die in Duitschland heerscht, om het leger in tijd van vrede op oorlogssterkte to brengen. De regeering zal de hoofdlijnen van het door haar ingediende ontwerp handhaven. Over de mobilisatie zegt Barthou, dat er dingen zijn, waarover hij niet vrijuit tot de Kamer kan spreken. Hij rekonfc er op, dat de Kamer in. dit opzicht do regee- ring zal vertrouwen en eindigt met de woorden: wij hebben, met handhaving der waardigheid en der eer van het land„ steeds bewezen vredelievend te zijn. De zitting is verdaagd. Leiden, 27 Jnni. Ter markr werden beden aan gevoerd: Stieren 19 stuks 1142 a 3-4. Kalf- en Melkkoeien 233 8tuk3 f 193 a 342. Varekooieu 75 stuks f158 a f 275. Vette Ossen en Koeien 171 stuks /214 a 3^6. Graskalveren atulci f al—. Kalveren (vette) 67 stuks ƒ72 a 123. Kalveren (magere) 112 stnks 7— a f IS. Hamels (vette) stuks ta .—-.Hamel» (magere) stuks af Schapen (vele> 344 stuks 22.a f31.—. Schapen (weide) 232 stuks f21.a ƒ33.Lammeren 946 stuks ƒ15.— a ƒ19.—. Varkens (magere) 294 stuks ƒ19.a /50.—Varkens (vette) stuks f—— a f—Varkens (biggen) 302 9tuks 11 a f 16.—. Paardeu stuks r a f Veulens stuk f a Bokken of Hei ten 5 stuks /3.— a f 1L Vette Ossen en Koeien f 0.78 a ƒ0.92 Vette Kalveren ƒ0 95 a f 1.10. Vette 8chapon ƒ0.75 a ƒ0.85. Magere Varkens f 0.47 a 0.50 per kilo. Ter markt aangevoerd 498 rundereu, 179 kal veren, 57ó schapen, 94 i lammeren, 294 varkens, 302 biggen, 5 bokken of geiteo.O paarden, 0 veulen. Ter wekelijkscbe kaasmarkt aangevoerd 198 partijen. Besteed werd voor 1ste soort (ioudscke Kaas per 50 K.G. van '29.— tot f 32 50, '2de soort Goudsche kaas per 5U KG. vao 22.!or ƒ25.—, Derby-Kaas oer 50 K.G. van f tot f late soort Leidsche kaas per 50 KG. v n 25.— tot f27.50, 2de soort Leidsche kaas per 50 h.G- van f20.tot f24.—, mindere soort Leidsche kaas per 50 KG. van f tot f Hi-ndel voor Goudsche kaas mati,'. Handel voor Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 159 partrjeu, 7382 stuks kaas, wegende 52416 KG. Dtreulit, 27 Juni. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 225 wagsna, te zameu wegende 63872 kilo. De prijzen waren voor Is1.» qual. f 29- a f32.—, 2de qml. f25.a f 28.50, Zwaardere a fper 50 kilo. Handel vlug. Arnhem, 27 Juni. 50 HL. aardappelen 4—4.75 per HL., 800 KG. boter 1.251 36 per KG-, 132 vette varkens 0.50 - 0.55 per KG., 360 biggen 7—14 per stuk, 60,000 eiecea -4.30—460 per 100, 5000 bloemkoolen 37 per 109, 1000 kippen 0.90 1.30 per stuk. Leeuwarden, 27 Juui. Fabrieksboter prijs 48.50. Fabrieksbo er prijs 3 Aanvoer 74/3, 120/6 De commissie noteert 120. Comm. der vereen iging 47. 400 slachtkippen 0.45 1.25 3000 jouge haantjes 0.751-25.2090 piepkuikens 0.15—0.63. Waalwijk, 26 Juni. De gang vanzakon terhuiden- markt was deze week vrg geregeld, miai zon dei- veel animo, wegens de beperkte voori-Hdon op a le stapelplaatsen.' De prjjzen ziju nog steeds uiterst vast en voor sommige soorten hebben wijee- vrij belangrijke rijzmg te constatceren W jj blijvea nog steeds voor Augustus, September en October een groote vraag verwachten en dientengevolgehoogere prijzen. De berichten van de La Plata zijn mm of meec flauw; het gaat nu bij de m este aangeboden huiden, om partijen van het laatst van het seizoen, waarop naar qnabteit en quantiteit dikwijls wat aan te merken valt, weshalve zij over het algemeen weinig in den smaak vallen. Daar het voor de looierjj zeer moeilijk is om behoorlijke prijzen te bekomen voor haar product, zien er de fabrikanten tegen op, om hun uitgeputte voorraden aan te vullen, in de hoop, dat weldra lagere prijzen zullen worden genoteerd. Hoog t- waaischijniijk echter zullen deze nog lang op z-ch laten wachteu. De lederhandel bljjft levendig en betreft vooral de lichte en raiddeuzware soorten, waarnaar veel vraag bestaat. Zwaar zoolleder is bij flinke partijen voorradig, dooh geniet niet de noodige belang stelling. Schors en andere looistoffen zeer vast bij veel handel. Gemeenteraadsverkiezingen. Men schryft ons uit Zoeterwoude:'. In Uw blad van gisteren stond onder Gemeenteraadsverkiezingen Zoeterwoude, dat er een iy«t was aangeboden door de VTye Liberale Kiesvereoniging enz., enz. Dit Is onjuist. Deze candidaten "kyn gesteld niet als vermeld, doch door Protestanten (Christ Hist.) en andere inwoners (vryz.) re6pectieveiyk aan den Hoogen Ryndyk en en den Haagweg. Een Vrye liberale Kiesvereeniglng bestaat hier niet. ISaiidel eu verheid. Zuidh-Electriscke Spoorweg-Al ij. In de te Amsterdam gehouden jaariyksche algemeene vergadering van aandeelhouders Zuid-HollaDdsche Electrische Spoorweg Maat- schappy werden de balans en winst- en ver liesrekening over 1912 goedgekeurd. Als com missaris werd herkozen de heer P. J. van Ommeren.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 2