Mo. 163ef. LEIDSGH DAGBLAD, Woensdag* 25 Jnni. Tweed® Blad. Buiter.landseh Overzicht. De avond vóór de herstemming Uit de Rechtzaal. Ingezonden. Faillissementen. FEUILLETON. Met zieiie kind. Anno 1913. Onder het spelen van de Marseillaise" is president Poincar gistermiddag te halfvier teLonden aangekomen. Na inspectie Tan de eerewacht werden de ministers en het wederzijdsche gevolg voor gesteld. De koning en de president reden in hof- rijtuigen naar het St. James-paleis onder gejuich van de menigte. Later is Poincaré met zijn gevolg naar Buckingham-palaee gereden om den koning een bezoek te brengen. Het was zeer druk op straat de politie hield, in verband met de herhaalde aanslagen der kiesrechtvrouwen, een wa kend oog op alle vrouwen die zich op den voorgrond wilden dringen. Bij het feestmaal in het Buckingham- paleis heeft de koning Poincaré het welkom toegeroepen en gewaagd van den gestadi- gen- groei van den wederzijdschen eerbiea en de vriendschap tusschen Frankrijk en Engeland. Beide regeeringen zijn voortdurend be dacht op het bewaren van den vrede, onze gemeenschappelijke belangen zijn ten nauwste betrokken bij samenwerking voor dat hooge doel. De kerning legde den nadruk op de on schatbare waarde van het wederzijdsch vertrouwen tusschen Frankrijk en Enge land bij de oplossing van de ernstige vraag stukken die zich de laatste maanden heb ben voorgedaan. In zijn antwoord zeide Poincaré: De vriendschap die de beide naties ver bindt is heden ten dage diep geworteld in de volksziel. De hoogst ernstige gebeurtenissen, die de laatste maanden Europa in onrust hebben gehouden en nog groote bezorgdheid ver oorzaken, hebben ons beider regeeringen eiken dag de weldaden eener entente doen waardeeren, die hen in staat heeft gesteld voortdurend in volkomen harmonie samen te werken tot onderzoek der vraagstukken en tot het vinden der gewenschte oplos singen. Frankrijk zal er steeds naar streven die harmonie ook in de toekomst te doen voortduren. In de wandelgangen der Belgische Ka mer doet het gerucht de ronde, dat de heer Schollaert, wiens gezondheids toestand, naar het schijnt, te wenschen overlaat, bij de opening van de zittings periode 19131914, zich niet in e c i voor 't praesidium der Kamer beschikbaar stellen zal. Er zou den bij den heer Cooreman pogingen aan gewend worden, om hem te doen beslui ten in November aanstaande opnieuw het voorzitterschap waar te nemen, waarvan hij, wegens zijn voorzitterschap van de Gentsche tentoonstelling, afgezien had. Toen de Fransche vlieger Brindejonc. die, naar men zich herinnert, van Parijs naar St. Petersburg is gevlogen, daar door eenige bekwame toeren in de lucht het publiek in geestdrift bracht, be gon een muziekkorps de „Marscillai- s e" te spelen. De politie liet de muizek onverwijld staken en schreef de namen van de verantwoordelijke personen op. Zelfs het volkslied van een bevrienden 6taat, een bondgenoot nog wel, kon geen genade vinden bij de Russische politie. Gisteravond hebben de strijdende kiesver- eenigingen nog een laatste opwekking in het openbaar tot de kiezers, die daarin be langstelden, gericht. In de groote Stadszaal hadden de vrij zinnige kiesvereenigingen een vergadering belegd, waar de heer A. Roodhuyzen en mevrouw Yan Riel—Smeenge het woord voerden, en in het gebouw in de Janvos- sensteeg had de anti-revolutionnaire kies- vereeniging genoodigd om te luisteren naar den heer J. R. Snoeck Henkemans. Wanneer het verslag van het gesprokene De Balkanbondgenooten onder elkaar. Kaart van bet gebied, dat aan de bondgonooten is afgestaan. Over het stuk, waarin o. m. Usküb en Xumanova gelegen z\jn, is strjjd ontstaan onder de vroegere vrienden. onder de oogen der kiezers zou komen, heeft de stembus reeds gesproken. Het gesproke ne door de propagandisten ter linker- en rechterzijde zal dan toch geen effect meer kunnen sorteeren en onze abonnés hebben in de laatste weken reeds zooveel over po litiek gelezen, dat de lust daartoe nu wel wat langzamerhand zal zijn vergaan. Wij bepalen ons daarom dan ook slechts tot eenige korte mededeelingen. De Stadszaal was ook nu weer tjokvol. De heer Yan Gruting presideerde. Mevrouw RielSmeenge, die eerst aan het woord kwam. hield een hoogst ernstige rede over de toekomst van het onderwijs bij voortzetting der coalitie-meerderheid, over de beteekenis der tariefwet, over de scheiding, die er wordt gebrcaht tusschen de verschillende deelen der natie, waarna de heer lloodhuyzen meer in het algemeen de politiek der rechterzijde behandelde cn ten slotte op het groote gewicht der stemmin gen w.ees. Beide sprekers vonden veel bijval. Yooral de heer R. deed meermalen de zaal dave ren door toejuichingen. Dr. Knuttel debatteerde en werd zeer ten genoegen der vergadering dóór den heer R. beantwoord. De vergadering ging tegen kwart voor elven kalm uiteen. Op de straat hcerschte echter onder invloed van de voorbereiding voor de herstemming, groote levendigheid. De opgewonden drukte concentreerde zich vooral op de Prinsessekade, hoek Haarlem merstraat, waar de anti-tariefwet-mannen een reclame hadden gemaakt. Propagandisten van rcchtsche zijde hiel den tegendemonstraties. Door den heer Dubbeldeman werd een anonieme brief ontvangen, waarbij hij met den dood werd bedreigd, welke brief in handen der politie werd gesteld. De vergadering in het gebouw „Predi ker", in de Janvossensteeg, mede druk be zocht, werd met gebed en een inleidend woord door den heer J. Bosch, voorzitter van de anti-rev. kiesvereeniging „Neder land en Oranje" geopend. Daarna hield de heer Snoeck Henkemans zijn rede. Hij begon met te zeggen, dat de sprekers voor de coalitie nu niet meer, als voor de eerste stemming wel het geval was, optreden als verdedigers van het ministe rie, maar als aanklagers van hen, die ons dit ministerie willen wegnemen en die ge bruikt hebben onware en oneerlijke midde len om bij de stemming de coalitie den eersten slag toe te brengen. Spr. noemde als die middelen het aan gevoerde tegen het tarief, omtrent het sa- j mengaan met Rome, aangaande het belang J der Ned.-Herv. Kerkom daarna aan te J toonen hoe die slag dreigt te zijn een zeer j noodlottige voor het volk en wel bijzonder I met het oog op defensie, Chr. Zending, in validiteitswet (in verband met Staatspen sioen), een kabinet onder sterken soc.-dem. invloed, het volksonderwijs. Hij wees op de mogelijkheid, dat het mi nisterie alsnog behouden blijft eri wekte evenals de voorzitter op rechts te stem men. Voor het debat gaf zich enkel op de heer Van den Berg (S--D. A.-P.), die door den spr. werd beantwoord. De voorzitter sloot, met dankgebed. De vergadering had een ordelijk verloop en eindigde te halfelf. Uitspraken va» het liantougereclit te LeidcfB. Wegens te snel varen J. W., C G. J., te Leiden; J. W. K., J. ter L., M. K., te Am sterdam; C. B., te Ter-Aar; L. T., tc Woer den, allen tot f3 of 3 d. Wegens stoomen in Rijnlands boezemwa ter L. H., te Katwijk-aan-Zee tot f 2 of 2 d; M.v: E., te Rijnsburg tot f 2 of 2 dA. O., te Alphen tot f'2 of 2 d C. S-, tot f 3 of 2 Wegens het laten liggen van een vaartuig in onbeheerden toestand J. v. d. H., tot f2 of 1 d., te Zoeterwoude. Wegens baggeren in Rijnlands boezemwa ter J. v. d. V., tot f 1 of 1 d; Weger rijden zonder licht F. G. H., tot f2 of 2 d; A. F. tot f2 óf 2 d; I. P., tot f 2 of 2 dJ. A. B. H., tot f2 of 2 dC. G., tot f 2 of 2 d.J. C. L., tot f 2 o£ 2 d. J. D., tot f2 of 2 d; D. C., tot f2 of 2 d. L. J. C tot f 2 of 2 d.allen te Leiden. P. O., tot f 2 of 2 d.G. M. v. P., tot f 2 of 2 d.beiden te Noordwijk; P. K., tot f2 of 2 d.L. v. d. H., tot f2 of 2 d.A. S., tot f 2 of 2 d.allen te Zoeterwouae. C. V., te Alkemade tot f 2 of 2 d.J. L. te Hoogmade tot f2 of 2 d; P. P., te Valkenburg tot f2 of 2d.; J. v. T., te Sassenheim tot 2 ra. f 2 of 2 m. 2 d; M. v. d. B., te 's-GTavenhage tot f 3 of 2 q'. J. S., te Leiderdorp tot f2 of 2 d.J. H., te Katwijk-aan-Zee tot f 2 of 2d; W. v. d. B., tot f2 of 2 d; zonder do micilie. Wegens overtreding politieverordening G L. tot *0.50 of 1 d; J. v. d. W., tot f0.50 of 1 d.J. v. d. W., tot f0.50 of 1 d; P. J. v. H., tot f 0.50 of ld.; allen te Leiden; P. J. tot f0.50 of 1 d. Wegens te Leiden op den openbaren weg deelnemen aan een voetbalspel F. H. F., tot f 1 of 1 maand tuchtschool H. V., tot f 1 of 1 maand tuchtschool. K. I. G. v. d. S., tot f2 of 1 d.Th. v. d. O., tot f 1 of 1 mnd. tucht school, zonder domicilie. Wegens te Leiden op den openbaren, weg personen naschreeuwen A. v. S. de B., tot f 1 of 1 d; Th. M. P. tot f3 of 1 d.; J. V., tot f 1 of 1 d; Wegens zich ten eerste niet onderwerpen aan het bevoegd gezag en ten 2de te Leiden zonder vergunning van B. en Ws. muziek maken A. S., tot een hechtenis van 3 dagen en tot f 2 of 1 d. Wegens te Leiden zonder vergunning van B. en Ws. muziek maken H. de G., tot 11 of 1 d; H. de G., tot f 1 of 1 d; J. B., tot f 1 of ld; Wegens te Leiden niet met de verlichting belast zijnde, een licht voor de openbare verlichting bestemd, uitblusschen B. ter H., tot f 1 of l d Wegens te Leiden voorwerpen in het open baar water werpen, A. L. W. T., tot f0.50 of 1 d.allen te Leiden. Wegens te Rijnsburg in het openbaar wa ter veldvuchten wasschen C. v. D. Dzn., te Rijnsburg tot f 1 of ld; Wegens te Leiden een stier op den open baren weg leiden zonder knieband R. R., te Oude Wetering tot f 1 of 1 d; Wegens te Noordwijk zonder vergunning van B. en Ws. met koopwaren venten D. v. d. L., zonder domicilie tot f 1 of 1 d. Wegens te Leiden te laat als bezoeker aanwezig zijn H. J. v. H. G. H. v. H. ieder tot f 1 of 1 d. Wegens te Leiden te laat bezoekers aan wezig hebben J. P. K. tot f3 of 2 d. Wegens te Leiden als bestuurder van een rijwiel zonder noodzaak op het trottoir rij den J. L. P. tot f 1 of 1 d. A. W. v. R. tot f1 of I d. Wegens te Leiden een rijwiel rijden door een verboden steeg A. G. B. tot f 1 of 1 d. Wegens te Leiden rijden op de Karne- melksbrug Th. R. J. W. tot f 1 of 1 d. I Wegens te Leiden rijden in verboden richting A. v. d. R. tot f 1 of 1 d. Wegens te Leiden een rijwiel berijden in verboden richting J. P. tot f 0.50 of 1 d. Wegens te Leiden met een handwagen rijden in verboden richting A. L. tot f 1 of 1 d. allen te Leiden. Wegens te Leiden een met een hond be spannen wagen Tijden in verboden richting J. H. te Katwijk aan Zee tot f 1 of 1 d. Wegens te Leiden met een vierwielig mo torrijtuig door het Plantsoen rijden (He melvaartsdag 1 Mei) A. W. te Leiden tot f 0.50 of 1 d. Wegens als bestuurder van een motor op meer dan 2 wielen rijden over de Lange Mare (Oostzijde) B. v. d. P. te Utrecht. Wegens te Leiden met een voertuig met 2 paarden bespannen door de Groenesteeg harder dan stapvoets rijden A. J. V. tot f1 of 1 d. Wegens te Leiden op de markt koopwa ren voor marlcttijd aanwezig hebben W. F. de la R. tot f 0 50 of 1 d. Wegens te Leiden zich op een stoep van een huis ophouden J. W. W. tot f 1 of 1 d. allen te Leiden. Wegens te Leiden op den openbaren weg met een ijswagen een standplaats innemen W. H. tot f 1 of 1 d. zonder domicilie. Wegens te Leiden vleesch invoeren J. S. te Leiden tot 4 m. f 3 of 4 m. 2d De kantonrechter sprak vrijJ. van P. W. G. D. van T. W. v H. en J .v. W. allen te Leiderdorp beklaagd van straat schenderij. Teruggegeven werd aan de ouders H. D. te Leiden, beklaagd van een trekdier on beheerd laten staan. De kantonrechter sprak vrij N. J. te Noordwijk beklaagd van overtreding trek- hondenwetA. A. v. D. en P. J. v. d. V. te Sassenheim, beklaagd wegens visschen zonder vergunning van den rechthebbende op het vischrcchtD. O. te Leiden, be klaagd van te Leiden zonder vergunning van B. en Ws. goederen op den openbaren weg hebben. Utrccktsclie liechtlmiik. Diefstal van seringen. P. v. d. N., te Bodegraven, had bij zijn woning een sierlijken seringeboom staan, die op 10 Mei stond te bloeien. De eige naar zag den volgenden morgeó, dat de boom bijna totaal was vernield; de meeste bloemen waren vrerdwenen en verscheidene takken schenen te zijn afgebroken. Vier jongelui hadden zich voor het feit van dezen diefstal te verantwoorden. Er was er maar één verschenen. Deze beken de, en deelde mede, dat zij het plan had den, de bloemen aan een meisje uit het dorp aan te bieden. De officier eischtc tegen elk twee dagen gevangenisstraf Tegen een vijfde, die ge dagvaard was wegens heling, werd even eens twee dagen gevangenisstraf geëischt. Geachte Redactie In Uw Tweede Blad van gisteren komt onder Gemeentezaken: „Benaming van nieuwe straten ten Oosten der Heeren straat" een onjuistheid voor, die ik meen te moeten signaleeren. Pieter de la Court heeft namelijk niet in de zestiende eeuw, doch in de zeventiende eeuw in Leiden geleefd. Het is jammer, dat zulke historische bij zonderheden niet op onze scholen worden onderwezen. Inmiddels Hoogachtend, Uw dw. Dr. FELIX DRIESSEN. Leiden, 24 Juni 1913. (Het stond zoo in het offieieele stuk. Red.) Th. L. EI. Kremer, behanger, te Am sterdam. H. H. Hackmann, koopman in manufac turen, te Hoorn. Geëindigd is het faillissement van P. Haasnoot Nz., reeder, te Katwijk- aan-Zee. De iniNilanil te Uliarlottenburg. Reeds maakte een kort bericht melding van de bloedige scène, die zich in den nacht van Zondag op Maandag in de Gutenber- gerstrasse te Charlottenburg heeft afge speeld en waarbij het 22-jarige dienstmeisje Anna Muller door een revolverschot ge dood werd. Het dienstmeisje werd Zondagavond, toen zij van een wandeling naar huis terugkeer de door een tweetal jongelieden aangespro ken, die haar vervolgens naar de Gutcn- bergerstrasse, waar zij bij een koopman diende, vergezelden. Voor de deur van het huis bleven de drie jongelieden nog gerui- men tijd staan praten. Plotseling hoorde men een schot vallen Een der jongelieden liep terstond weg en de tweede, die eerst het meisje in de armen hield, legde de be- wustelooze op de straat neer cn maakte zich eveneens snel uit de voeten. Haastig kwamen eenige voorbijgangers toegesneld en vonden het meisje levenloos op de stee- nen uitgestrekt, terwijl het bloed uit een wond aan haar hals vloeide. De politie, in de overtuiging, dat hier misdaad in het spel was, stelde onmiddel lijk een uitgebreid onderzoek in. In dien tusschentijd kwamen twee jongelieden, de 18-jarige Albert Gross en zijn vriend Tibor Grunfeld, beiden van Hongaarsche afkomst, zich bij een politiepost aanmelden als de jongelui,-die het meisje naar haar woning gebracht hadden. In de gang had Gross, volgens hun verklaringen, met het meisje een beetje gekheid staan maken en daar bij was ook de revolver voor den dag ge komen, die hij in zijn jaszak bij zich droeg. Niettegenstaande de ernstige waarschuwin gen was het meisje met het wapen de straat opgeloopen om het beter te kunnen bekijken, met het noodlottig gevolg, dat de revolver afging en het meisje doodelijk getroffen werd. Gross beweert terstond weggesneld te zijn om een dokter te ha len. Hij zou aan een politie-agent om het adres van een geneesheer gevraagd heb ben, maar door de groote opwinding, waar in hij verkeerde, vergat hij het adres we der. Grunfeld, die later wegliep, ontmoette Gross een paar straten verder, waarop bei den besloten, zich bii de politie tc gaan aangeven. Daar de beide jongelui vreemdelingen zijn, worden zij voorloopig in arrest gehou den, tot de zaak geheel opgehelderd is. Gross was zeer onder den indruk en ween de voortdurend, toen men hem naar het tooneel van het drama wilde voeren. Voor al beklaagde hij zijn ouders, die hem ter voltooiing van zijn opvoeding naar Berlijn gezonden hadden. Sloti „Maak mij niet dol; zoo, zoo, zoo, lieve schat, mijn klein engeltje; het is leelijk bitter goed, maar het is goed voor Nelly, goed voor moeders kostelijke lievelingetje en zal haar beter maken. Zoo, zoo, leg je kleine hoofdje weer tegen moeders borst en ga weer gauw slapen. O, ik weet wel, dat zij niet leeft tot den ochtendMorti mer, een eetlepel elk halfuur zalO, en ze moet belladonna hebben, ik weet het, en aconiet. Ga het gauw krijgen, Morti mer. Toe, laat mij het nu alles doen zoo als ik wil. Jij weet niets van die dingen af". Wij gingen vervolgens naar bed, na het ledikantje vlak naast mijn vrouws hoofd kussen geplaatst te hebben. Al die d'rukte had mij doodmoe gemaakt en binnen twee minuten was ik meer dan half onder zeil. Mrs. Mc. Williams maakte mij wakker. „Is de schuif open?" „Neen". „Dat dacht ik al. Draai haar alsjeblieft dadelijk open. De kamer is koud". Ik deed de schuif opnieuw open en sliep ■weer spoedig in. Ik werd opnieuw wak ker gemaakt. „Lieve schat, wil je het bedje aan jouw kant brengen? Dat is dichter bij den schoorsteen". Ik deed het, bleef in het kleed haken en maakte het kind wakker. Ik sluimerde weer in, terwijl mijn vrouw het arme lijde resje weer in slaap suste. Maar na een kort poosje drongen deze woorden door den mist van mijn slaperigheid: „Morti mer, als wij maar wat ganzevet hadden, wil je even bellen?" Ik stapte dommelig uit bed en boven op de kat, die dadelijk een protest uitte en een gevoeligen schop zou hebben ge kregen voor die brutaliteit, als een stoel dien niet had opgevangen. „Maar, Mortimer, waarom draai je nu het gas op? Meet het kind weer wakker worden?" „Ik wil toch zien hoe erg ik mij bezeerd heb, Carolina". „Kijk liever naar den stoel. Ik wed, dat die gebroken is. Anne poes, stel je voor, dat zij „Hoor eens, ik ga mij niets voorstellen. Dit zou nooit hebben kunnen gebeuren, als je Marie opgehouden hadt, om al deze boodschappen te doen. Het is haar werk en niet het mijne". „Maar, Mortimer, ik zou toch zeggen, dat je je schamen moest/zoo te spreken. Het is wel ongelukkig, dat je niet even een paar dingen voor mij kunt doen, op zulk een tijd, als deze, nu ons kind „Nou, nou, stil maar, ik zal alles doen wat je verlangt. Maar ik schijn geen ge hoor te krijgen met deze bel. Zij zijn al len naar bed. Waar is dat ganzevet?" „Op den schoorsteenmantel in de kin derkamer. Als je er even heen gaat en aan Marie vraagt of Ik haalde het ganzevet en ging weer liggen. Ik sliep al haast, toen ik weer ge roepen werd. „Mortimer, ik vind het afschuwelijk je zoo ieder oogenblik te plagen, maar de kamer is heusch koud om dit goed aan te wenden. Toe, steek even het vuur aan. Het is geheel klaar en je behoeft er maar een lucifer bij te houden". Ik sleepte mijzelf uit bed cn stak het vuur in den open haard aan. Daarna ging ik op een stoel zitten, vrijwel wanhopig. „Mortimer, blijf daar nu niet zitten om je den dood op het lijf te halen. Kom weer in bed". Terwijl ik het bevel opvolgde, zeide zij: „Wacht nog even en geef het kind nog wat in van het drankje". Ik deed het. Het was een drankje, dat een kind, dat ligt te slapen, zoowat klaar wakker maakt, en mijn vrouw maakte daarvan gebruik om het geheel uit te klee- den en van top tot teen met ganzevet in te smeren. Ik sliep weer spoedig, maar moest er dadelijk weer uit. „Mortimer, ik voel tocht. Ik voel het duidelijk. Er is niets zoo gevaarlijk bij deze ziekte, als tccht. Zet het bedje alsje blieft voor het vuur". Ik deed het, struikelde over het haard kleedje, en schopte het vod in het vuur. Mrs. Mc. Williams sprong op en redde het en wij hadden een kleine woordenwisseling. Ik genoot een paar oogenblikken slaap en moest toen weer op om een lijnzaadpap gereed te maken. Deze werd het kind op het borstje gelegd en moest daar blijven, om haar heelende "werking te verrichten. Een houtvuur is niet altoos durend en ik moest dus elke twintig minuten opstaan om het opnieuw te voorzien. Dit gaf Mrs. Mo. Williams de gelegenheid den tijd van innemen nog tien minuten te bekorten, wat haar zeer veel genoegen deed. Van tijd tot tijd vernieuwde ik de lijnzaadpap en plakte mosterd- en andere trekpleisters op de plaatsjes op het lichaam van het kind, die open bleven. Tegen den morgen was al het hout op gestookt en eischte inijn vrouw, dat ik naar den kelder zou gaan om nieuwen voorraad. Ik zeide: „Beste kind, dat is een heel gesjouw, en het kind zal nu wel warm genoeg zijn met al die extra-kleeren. Als wij nog een laagje pappen legden en dan Ik kon mijn volzin niet voltooien, daar ik in de rede gevallen werd. Ik sleepte dus een poosje met stapels hout van den kelder naar onze kamer, ging toen weer onder de wol en snorkte weldra zoo hard, als alleen een man snorken kan, wiens krachten ten einde zijn en wiens ziel to taal uitgeput is. Juist toen het zoo wat klaar dag was, voelde ik een hevigen ruk aan mijn schou der en ontwaakte. Mijn vrouw keek met een ontsteld gelaat op mij neer en met moeite sprekende bracht zij uit: „Het is gedaan, het is gedaan! Het kind ligt in een bad van zweet. Wat zullen wij begin nen?" „Goede genade! Wat doe je mij schrik ken! Ja, wat zullen wij doen? Misschien, als wij haar geheel gingen afkrabben en weer in den tocht legden „Je bent niet wijs. We moeten geen oogenblik verliezen. Ga den dokter halen? Ga zelf. Zeg, dat hij komen moet, dood of levend". Ik haalde den armen zieken kerel uit zijn bed en bracht hem mee. Hij keek even naar het kind en zeide, dat het niet ster vende was. Dat was een blijde boodschap voor mij, maar het maakte mijn vrouw zoo woedend, alsof hij haar een persoonlijke bcleediging had aangedaan. Vervolgens zeide hij, dat het hoesten van het kina niets anders dan het gevolg was van de eene of andere prikkeling in de keel. Hij zeide, dat hij het kind nu eens flink zou laten doorhoesten, zoodat het vreemde voorwerp loskomen zou. Hij gaf haar dus iets in, wat haar een hevige hoestbui deed krijgen en nu kwam al spoedig een hout- splintertje voor den dag. „Dat kind heeft geen croup", zeide. de dokter, „zij heeft gekloven op oen stukje hout of zoo iets, en heeft een paar vezel tjes in de keel gekregen. Dat zal haal verder geen kwaad doen". „Neen", zeide ik, „dat geloof Ik ook graag. Wat meer zegt: de terpentijn in d'e vezels is zeer heilzaam voor sommige ziek ten, waar kinderen vaak last van hebben. Vraag het maar aan mijn vrouw". Maar deze antwoordde niets. Zij verliet met een blik vol minachting de knmer, en sinds dat oogenblik is er één bladzijde in het boek van ons leven, waar wij noc't weer een blik in werpen. Voor de rest vloeit de stroom van ons huwelijksgeluk rustig en kalm in zijn diepe bedding.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 5