N°. 16357 Vrijdag SO .Fimï. A0. 1913. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1b regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incassoeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAÜTj Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I 11 f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post f 1,05. Kohier der Plaatselijke Directe Belasting. Burgemeester en Wethouders van Leidon. Brengen ter algemeene kennis, dat het ko hier der plaatselijke directe belasting, d'ienêb 1913, is goedgekeurd, en ingevolge art. 201 dor Gemeentewet ter lezing is ne- dergelegd. Burgemeester en Wethouders van Leiden: N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Juni 1913. HISBBBWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art, 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij dez© ter algemeen© kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan A- CRAMA en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een rookerij en zouterij van vleeech in het perceel Groene- 8teeg No. 58, Sectie I no. 2114. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarie. Leiden, 19 Juni 1913. HIMOEBWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het verzoek van Th. M. W. BER GERS, om vergunning tot uitbreiding van •ds rookerij en zouterij in de varkensslach terij in het peroeel Korte Mare No. 10, Sectie B. No. 2719, door het plaatsen van een electromotor van 2.^ p.k. tot het in be weging brengen van een vleesohmacihme en een gehaifcma-chine Overwegende, dat het onderzoek ter zake nog niet is geëindigd Gelet op artikel 8 der Hinderwet; Hebben besloten de beslissing op het verzoek te verdagen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Juni 1913. Leiden, 20 Juni. Gisteravond hield de vrijzinnig-demo cratische kiesvereeniging Vooruitgang" een druk bezochte vergadering, mede voor het definitief stellen van candidaten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad. In district één werd, naast de reeds vroe ger voorloopig gestelde aftredende hoeren H. W. Fischer en J. A. van Hamel, gesteld de heer J. Hartevelt Az., die reeds door de andere vrijzinnige kiesvereenigingen werd gesteld, onder voorwaarde evenwel, dat deze kiesvereenigingen den naast de reeds gestelde candidaten in het district drie, door „Vooruitgang'' nog te stellen candidaat of candidaten overnemen. In district twee worden, mede in over eenstemming met de Vrijzinnige en do Unie-lib. Kiesvereeniging gestelde aftre dende heeren D. van Gruting, O. W. van der Pot Bzn. en K. Sïjtsma gesteld. In district drie de heeren H. J. van Kcrkhoff, C. H. Kouw e-n G. van Putten. De R-K. Kiesvereeniging stelde gister avond in het eerste district candidaat dr. J. A. Duffels, arts, en in het derde district de aftredende heeren G. P. Timp en C. J. van Tol. Voor de overige vacaturen zal zij de candidaten, door de xAntirevolution- naire en Chr.-Historische Kiesvereenigin gen te stellen, overnemen. De Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging vergadert hedenavond. In de zitting van den Hoogen Raad op heden werd jhr. mr. P. W. C. van der Goes, secretaris van den Armenraad al hier, beëedigd als advocaat en procureur. Beroepen is bij ds Ger. Gem. (Nieuwe Rijn) alhier do. A. Janse, van Barneveld. Met ingang van l Juli a.s. zijn de agenten tweede klasse G. van Zanten, J. P. Stam, B. Kuiken en J. van der Hey- den door den burgemeester als hoofd der Leidsohe politie aangesteld als agenten van politie eerste klasse alhier. De directie der Marine te Willemsoord heeft aanbesteed de levering van vlaggen doek. Laagste insch rijf ster firma P. Clos Leembruggen te Leiden, voor f5092. Ds. J. H. Jonker, pred. der Gercf. Kerkte Nuiispeet, beroepen naar Voorburg, hoopt op Zondag 13 Juli e.k. afscheid te nemen van zijn gemeente en op Zondag 20 Juli intrede te doen te Voorburg, na beves tigd te zijn door ds. A. Ph. S. Schaafsma, van Lioessens (Fr.). Tot leeraar. in de wiskunde aan het 'Lyceum te 's-Gravenhage is benoemd de heer G. J. van der Harst, te Veendam. Aangesteld is met 1 Juli 1913 tot rijks veldwachter (brigadier-titulair), B. de Koek koek, thans rijksveldwachter-jachtopziener (brigadier-titulair) te Voorburg. Na een onderzoek bij de winkeliers heeft de Raad te Woerden met op één na algemeene stemmen besloten geen ver plichte negenuurswinkelslvifcing in te voeren. De Raad van Spaardam heeft aan het gemeentebestuur van Haarlemmerliede c.a. gevraagd, of deze gemeente kan instemmen met een gedeeltelijóce aimeiatie van de ge meente Haarlemmerliede c.a. Unaniem verklaarde de Raad zich hierte gen. In het uiterste geval zal Haarlemmer- lied© toestaan in een afstand van zijn gebied tot aan de sluis bij Spaarndam, mits haar inwoners aldaar er instemming mede betui gen. A. s. Zaterdag 2al een aantal hout vesters uit Duitschln-od' op Het Loo aanko men ter bezichtiging, .onder geleide van den opperhoutvester van H. M. de Koningin. Z. K. H. de Prins zal bij dit bezoek tegen woordig zijn. Aan de deelnemers wordt een middagontbijt aangeboden in het Aardhuis. Te Zevenhuizen heeft de liberale kies vereeniging „Burgerplicht'^ voor den Raad candidaat gesteld do heeren J. van Dorp en A. Krijgsman. Aftredend zijn de heeren A. Krijgsman (lib.) ©n A. van Rijs (antirev.) Non meldt ons uit Arnhem: Gister morgen srrivesrds Prins Htndrik met gevolg per auto van Het Lso alhier, waar de ver gadering van de Jofcaaniterridders werd go- houden. Do Pi ins stapte af by don Commis saris der Koningin, waar met 12 andero ridders de lunch word gebruikt. Om 3 uren had do vergadering plaats, gsprtsiiserd door don Prins. Na aflssp word sen rijtoer go- maakt naar Doorwwth, waar hot nieuw go- restaurssrdo kastssi en kat daarin govesUgde arti)lorics»uso«utt w«r*U* kcsfehügd Om zsrea uren veroenïgdo* zich do ridders aan bet diner in Maiton De Bruyu. Do zitting van den Rotterdamschen Raad werd gisteren geopend door wethou der Havela-ar, die vooirkaang deed v&n een aan het gemeentebestuur gericht schrijven van het Raadslid Visser, dat mededeelde, cüat hem namens een ingezetene, die onbe kend wenscht te blijven, is verzocht aan de gemeente aan te bieden een levensgroot geschilderd portret van burgemeester Zim merman, uit to voeren door een in overleg met den burgemeeefcer aan te wijzen Ne- derlandsoh kunstenaar. De schenker wil hierdoor uiting geven aan zijn dankbare er kenning, dat do tot-stand'-koming vaa den stadhuisbouw en 't onderhanden nem^u van grootsohe ontworpen voor een groot deel aan het krachtig initiatief van den burge meester is te danken. Aan het geschenk wordt de voorwaarde verbonden, dat het portret een waardige plaats zal vinden in het nieuwe stadhuis, doch. eerst dan ge plaatst zal worden, als de burgemeester zal hebben opgehouden zijn ambt, te Rotterdam te vervullen. In aanmerking nemend de broosheid van het menache-lijk leven, wilde schenker echter niet tot dat tijdstip wach ten aan zijn plan uitvoering te geven, en gaf bovendien de voorkeur den burgemees ter te doen uitbeelden op den leeftijd, waar op hij tot het groote plan medewerkte. De Voorzitter zeide overtuigd te zijn, dat de Raad dit geschenk met grö'ote erkente lijkheid zal" aanvaarden. Nadat de burgemeester ter vergadering was komen bracht deze een woord van hulde terwijl de Raad van zijn zetel oprees, aan de nagedachtenis van den heer Lyoklema A. Nijheholt, die van 18C1 tot 1893 burgemees ter van Rotterdam was. HAARLEMMERMEER. Door nc taais Boerlage, to Heemstede, is in hotel „Do Beurs" publiek geveild: Do „Colorado- hoevo", met diverse perceelen houw. en wei land, gelogen aan den Spieringwog, alhier. Do veiling geschiedde in drio perceelen. Per ceel I: Bouw- en weiland ter grootte van 9 H.A., 87 A. en 20 c.A. Gekocht door N. Nederland, te Uithoorn, voor f 12,200. Per- oeel II. De boerderij, met arbeiderswoningen on bouw. en weiland, groot 9 H. A., 87 A. ©n 20 c.A., gekocht door A. Boot, te Hoofd dorp, voor f13,900. Perceel III. Twee ar beiderswoningen mot 5 H.A., 19 A. en 65 c.A. bouwland. Gekocht dcor J. van Wijk, alhier, voor f 8125. HILLEGOM. Eerlijke vinders zijn geluk kig de wereld nog niet uit. Een werkmah zekere» Griekspoor, vond een bankbiljet van f25 en bezorgde dit gisteravond terug bij den verliezer, den heer F. alhier. Vanavond zal de Hillegomsche Harmo niekapel in a'en tuin van 't Hof een concert geven. Onlangs gaf de gemeenteraad toe stemming om aldaar de muziektent te plaat sen. Het publiek heeft, echter op concert avonden geen toegang tot den tuin, en zal dus van af de Hoofdstraat de muziek moe ten aanhooren. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. De tuin bouwvereeniging „Katwijk en Omstreken" alhier was gisteravond in algemeene verga dering bijeen. Van de bestuurstafel werd mededeeling gedaan van de nieuwe veilings terreinen, nl. den loswal langs het Overrijn vanaf de Trombrug tot de Kwakel, met de in de onmiddellijke nabijheid daarvan ge legen bollenhuia. Gingen de onderhandelin gen hieromtrent met het Gemeentebestuur vlot en naar wensch, niet zoo gemakkelijk was de N. Z. H. Tramwegmaatschappij voor beschikbaarstelling van een dood spoor. Eindelijk heeft de Maatschappij haar medewerking verleend, onder voorwaarde, dat wanneer de veilingen binnen de eerste vijf jaren mochten worden verplaatst, de expeditie op het tegenwoordige terrein blij re, m. a. w. dat het spoor niet wordt opgebroken. Verder stelde de Maatsohap- pij den eisch, dat een zeker bedrag aan vervoer moest worden gegarandeerd, wat het bestuur eveneens heeft aanvaard. Besloten wordt vervolgens om a.s. Maan dag de eerste veiling te houden van aard appelen in balen en mandjes, bloemkool en te veld staande peen. Na langdurige bésprekingen werd even eens vastgesteld, dat do balen franco moe ten worden geleverd aan wagons of boot; voor kooplieden van buitenaf, die hier na- tuulijk geen personeel er op na houden, zou 't transport van vfeilingsplaats naar wa gon of andere gelegenheid bezwaarlijk gaan. Manden en zakken moeten alle ge merkt zijn, anders tal de verkooper zijn recht op statiegeld verliezen, omdat dit door kooplieden voor ongemerkte emba- lage niet wordt gestort. Evenals vorige jaren zullen bij den veiling meester, den heer Jac. Reyer Jr., nieuwe balen tegen kostprijs verkrijgbaar zijn, ter wijl ledige emballage als manden en zak ken door hem nog denzelfden dag aan huis zullen worden be«orgd, waarvoor in dit geval een halve cent per stuk verschul digd is. In verband met een ingekomen schrijven van den Ned. Tuinbouwraad wordt beslo ten tot aansluiting bij die organisatie. Ten slotte, wordt besloten, dat de opbrengst dor verkochte producten n& aftrek van provisie, in het vervolg gratis door of van wege den veilingsmeeeter tegen ontvangbe wijs gratis aan huis zal worden bezorgd, waarna de vergadering wordt gesloten. KATWIJK-AAN-ZEE. De bekende Ylaamsche schilder Edgard Farazijn ver toeft weder alhier. Het plankier van „V. V." voor Pension-Kruyt, dat door de gemeente Kat wijk van „V. Y. V." werd overgenomen, is er sinds het in andere handen over ging op vooruit gegaan., zoowel het houten als het steenen gedeelte is aanmerkelijk ver- b'reèd en daardoor doelmatiger geworden, 't Gaat dan ook nu uit ruimer beurs. KOUDEKERK. De graanhandelaar do heer G. v. d. B., alhier, had gisteren geen vocrdoeligen dag. Door onwil va.n liet paojrd, dat naar het veulen verlangde, geraakte in do Lagowaard de zwaarbeladen wagen met het paard in de diepe wetering, zooiat al leen nog de kop van liet paard zichtbaar was. Met vereende krachten en het stuksnijden van hot tuig is het paard gered, zoodat het ongeluk zich alleen tot materieel© schade bepaalde. NOORDWIJK. De Protestants che Kies ver. eeniging Gemeentobelang" hield gisteravond een drukbezochte vergadering in „De Pool star" („Ons'Huis"), onder leiding van haar voorzitter, Graaf Van Limburg Stirum Noardwijk. De vergadering was belegd ter candidaatsteliing voor don Gemeenteraad. Uit de vergadering kwam het voorstel om bij deze verkiezing mot vier Protestantsche can didaten voor vier zotels uit te komen en daarvan twee zetels ovör to laten aan de A.-R. Kiesvereeniging, welk voorstel geheel overeenstemde mot het voorstel van het be stuur. Dit voorstel werd met op twee na algemeene stemmen goedgekeurd, waarop de door het beet uur voorgestelde candidaten, de heeren C. Wassenaar en P. Admiraal Cz., met zoo goed als algemeene stemmen wer den gestold als candidaten van ^Gemeente belang", terwijl bij acclamatie de beide can didaten dar A.-R. Kiesvereeniging werden '0v£i genomen. Gisteren vergaderde de A.R. Kiesver eeniging „Nederland en Oranje" in de Chr. school. De voorzitter, de heeir D. v. Rijn, opende de vergadering met gebed en het lezen van eon gedeelte uit Gods Woord. Toen weiden do besprekingen geopend over het punt van de agenda: de a.s. verkie zing van den Gemeenteraad. Besloten werd met algemeene stemmen samen te werken met „Gemeentebelang". Vervolgeus werd be sloten als A.-R. kiesvereeniging twee eigen candidaten te stellen, n.l. het aftredend lid, den heer C. P. PasschieT Wz. en den heer G. Kruyswijk. Beiden werden *ia enkele besprekingen bij acclamatie gesteld. Verder werd met algemeene stommen be sloten de beide candidaten van „Gemeente belang" over te nemen. Ds. Koers sluit de vergadering met dank zegging. NOORDWIJKERHOUT. Door de R.-K. Kiesvereeniging werden candidaat gesteld voor leden van den Gemeenteraad de hee ren E. Oostdam Hz., en G. Bouwmeester, (aftredend). RIJNSBURG. De collecte voor den Ge- wapenden Dienst in de Nederlanden heeft opgebracht f 7.S9. SASSENHEIM. Bleef het tot heden stil in onze gemeente, wat betreft de viering van het onafhankelijkheidsfeest, nu begint er eenig leven te komen. De heeren Joh. Speelman, W. Warn aar en L. B. Roozen, zullen ae medewerking van verschillende ingezetenen trachten te verkrijgen, om gc- zaraeüjk plannen te bespreken. VOORHOUT. In café „Boerhaave" verga derde de R.-K. kiesvereeniging „Eensgezind heid", waarhij de oplkomst groot was, on welke vergadering belegd was voor de can- didaatestelling van den gemeenteraad. De voorzitter opende do vergadering op de gebruikelijke wijze, en besprak terloops do verkiezing, do2»s week gehouden, waarna hij wees op hetgeen deze vergadering was vooraf, gegaan: het rondzenden van de circulaires. Wol stond er niets beleedigends of kwetsends in, dooh net ware aangenamer go woest, als niet, zooals nu, met „©enige" en „velo" kie zers ware getcokcod. Onwillekeurig wor den middenstanders verdacht, en deze zouden soms schade in hun zaken daardoor kunnen ondervindon. Spreker keurde dat ten sterkste af. Hij hoopte ook, dat, als do .vergadering eenmaal uitspraak gedaan had, degenen, die hun candidaten niet gekozen zagen, zich bij de uitspraak der vergadering zouden neer leggen. De heer C. van Werkhoven, gaf naar aan leiding vap het gesprokene in overweging, dat punt van de agenda te voeren. Z. i. moest het maar in de gam-cento door de gemeento- inrfcen uitgemaakt worden. Het geeft z. i. aan leiding tot onaangaiaamheden. De voorzitter zegt., dat men er voor bij elkaar gekomen is en do agenda af gewérkt moet worden. De voorzitter 1 ichtbe Jiierop nog toe, hoe gestemd zal worden, waarna er too overge gaan werd. Eerst werd gestemd voor candidaten, waar uit da te stellen candidaat gekozen zou wor den. Het aftredend lid, de heer P. van Rijn, bekwam 65 stemmendo heeren 0. Roozen 27 en W> v. d. Laan 14. Bij do stamming uit dezen werd met 70 stemmen wederom hot aftredend lid als candidaat gekozen. Do lieéren Roozen en v. d. Laan kregen rosp. 27 en 11 stommén. Voor de twoodo vacature, aftredend en her kiesbaar' de héér P. van Rcisen, werden voor candidaten aangewezen de heeren Van Rci sen met 36 stommen, v. d. Laan 32 en Roo zen 30. Bij do stemming daarop bekwamen de hoeren Van Rcisen 45, v. d. Laan 40 ©n Roozen 22 stemmen- Bij de hors temming behaald© daarop do heeren Van Rcisen en v. d. L^an een gelijk aantal stemmen, n.l. ieder 54. De stemming, die hierop volgde, wees den heer v. d. Laan als de candidaat aan van de R.-K. Kicevereeniging met 55 stemmen tegen 53 op het aftredend lid. De voorzitter hoopte, dat iodor lid. zou mod0werken om den ges tolden candidaten de victoria te bezorgen. De lieer F. Angovaare vroeg om steun to verleonen voor het district Beverwijk, f 10, en eon collecte houden, wat wordt goedge vonden. Prof. HollenbeTg bespreekt daarop de ver kiezingen on de onzuivere uitspraak, die bij hot tegenwoordig stelsel wordt verkre gen. Een oud. stokpaardje van hem is de Even redige Vertegenwoordiging, want dan zullen ook de groote minderheden ©enigszins tot hun recht kunnen komen. Hij zou gaarne zien, dat er in de Kies vereenigingen zolf al met dat stelsel van stommen weird aangevangen, opdat de drang naar die regeling meer van onder af uitging. Spreker ontwikkelde het Fransche nicuwo stelsel, dat meer gemakkelijk dan het Bel gische was, doch minder zuivér. Hijzelf zou dat graag in elkaar vereenigd willen zien, en beval nog een ander systeem aan, doch hoopte, dat doze Vereeniging voor stemmin gen deze regeling alvast maar eens wilde in voeren. Nadat de Voorzitter dit had toegezegd, werd .do vergadering met den Chris tel ijken groet gesloten. .WADDINXVEEN. De „Sts..Crt." bevat de statuten van do vereeniging „De .Werk man", alhier. WARMOND. In „Do Zon" vergaderde gis teravond do R..K. Kiesvereeniging, in hoofd zaak ter bespreking van do candidaatsstel- ling voor do Gemeenteraadsverkiezing. Na besprekingen hadden tot resultaat, dat men besloot ,dat de leden in deze vrij gelaten zouden worden, en men eerst na do candi- daatstellïng in een vergadering beslissen zal of nog een candidaat zal worden aanbevo len of gesteund. De verkiezing betreft do tweo nietKatholieke zetels, die men onaan gevochten wenscht te laten, uit het oogpunt der verhouding van dé bevolking. Door den heer C. \nn Stijn werd nog eens gewezen op het feit, dat eau afgevaar digde zonder meer maar vrij mandaat gege ven wordt. De laatste vergadering van do Cent.r. Kies ver. stemden Zoeterwoude en Warmond alleen togen, toen goedgekeurd werd dat hij oen tusschcntijdscho vacature in het district Katwijk, niet een oommis3ic van beslissing hierin te beslissen hebben zou, doch een commissie van advies te adviseereo zal liebbcn. Spreker stond dat tegenstemmen le gen en hij zou aan oen volledige behandeling van zulko zaken in dekiesv. de behandelingen in cl'e Centr. willen doen voorafgaan, vrat beloofd wordt. Ook zal in drukke jaren, zooals doze, verhooging van het bodeloon worden gegeven, waartegen door den bode geen bezwaar gemaakt werd. Begunstigd door prachtig zomeravond- weer gaf „De Harmonie van Warmond," on der directie van den lieer S. Biclen Jr., gisteren, op het terrein van hotel „De Stad Rome", alhier, haar eerste zomcravcndcon- cert. Dc vorige weck vermiste de heer J. Duynhoven in het Stationskoffiehuis, alhier, 'n roeiboot, vermoedelijk in den nacht door on bekenden). medegenomen. Er was door don eigenaar en anderen zooveel mogelijk gezocht, doch te vergeefs. Gisteren mocht het den gem.-vcldwachfccr Beer gelukken, de boot tus- schen hot riot, half onder water, tegen den. Kocdpoldcr to ontdokken. Men had. de boot niet enkel weggenomen, doch ook laten zin ken, om de opsporing te bemoeilijken. Herstemuainigsadviexon Tweede Kamer. Het' bestuur van den Algcm. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Nederland, geeft het volgende adviesHet bestuur, van den Algem. Bond van R.-K. Kiesver eenigingen in Nederland, gezien dc erger-: lijke wijze, waarop de eon cent rat iepart ij© iï de coalitie, in het' bijzonder de katholie ken, hebben bestreden, heeft besloten om voor districten, waar op 25 Juni a. s. in! herstemming komende candidaten der con centratiepartijen met sociaal-democraten; desgevraagd, aan de aangesloten kiesver- eeniging-en te ad viseer en hun kiezers aan,' te raden zich van- stemming te onthoud cm Het hoofdbestuur van de Christelijke! Sociale Partij deelt mede, dat het mot allen.' nadruk aanraadt, bij de herstemmingen itf geen geval op den candidaat der coalitie stem uit te brengen. Het partijbestuur der Christen-Democra^ ten heeft een motie aangenomen van don' volgenden inhoud: Het partijbestuur, enz., gezien den uitslag der stemmingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal die, nu hij kwam ten nadeele van het zit-; tend Kabinet, slechts uitliep zooals de zerzijds werd voorspeld op een voor ons, land beschamende vermeerdering van den' invloed der scciaal-democratên, ten gunste van den door hen gevoerden verderfelijken' klassestrijd, van oordeel, dat de volle verantwoordc'-i lijkheid van de daa uit voortvloeiende, heil-: looze gevolgen, zoo ten-aanzien van dej algemeene politiek als met betrekking tot 'de sociale wetgeving en wat daarmede op; economisch terrein in noodzakélijk ver band staat, behoort te komen ten laste van' hen, die opzettelijk en welbewust op de-i zen toestand hébben aangestuurd en bij de; herstemmingen zullen durven blijven aan-i sturen besluit lo. de partijgenooten en geestverwanten op te roepen ter krachtige bevordering alsnog van een, zij 't dan kléine, rcchtscluj meerderheid, en 2o. hun met den meesten ernst te advri seeren, in alle districten waar vrijzinnigen met soc.-democraten in herstemming ko'-? men, zich volstrekt en onverbid del lijk vaiij stemmen te onthouden. Do Centrale A.-R. en Chr. Hist. kies. vereenigingen in het district Winschoten; besloten omtrent de herstemming" voor dei Tweede Kamer overleg to plegen over del districten Winschoten en Appingcdam met de vrijzinnigen. De A.-R. kiesvereeniging te Winschoten! besloot voor de Kamerherstemming de kio-ï zers vrij te laten. In Haarlem zal de S.-D. A.-P. de candb datuur-Fock voor de Tweede Kamer sten-- nen,- daar mr. Fock de gestelde vragen! tot genoegdoening van het partijbestuur der S.-D. A.-P. heeft beantwoord. Naar lief ;,Hbid." verneemt zal de Ami sterdamsche Concentratie-commissie van! de drie vrijzinnige partijen in de hoofdstad adviseeren om ten aanzien van de aanstaand de herstemmingen voor de Tweede Ka-ï mer den kiezers aan te bevelen in elk geval; links de stemmen. Dit advies komt «dus( hierop neer, dat in district II zal wordenj gesteund mr. Mondeis, in VIII de heef Kleerekoper cn in IX do lieer Vliegen^ De R.-K. Kiesvereeniging ïtRechf! eitf Plicht" te Zaandam heeft met groote' meerderheid besloten bij de herstemming

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1