N°. 16351 Vrijdag 13 Juni. A0. 1913. - <§eze feourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. DEN UITSLAG Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. H>e Ring. P. ASPER. LEIDSCH PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 11> regels A 1.05. Iedere regel moor f 0.17}. Grootere letters naai plaatsruimte. Kleine adrertentiën Tan 30 Toerden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseeren wordt/10.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maandeD f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1,30. Franco per post 1.65. der verkiezingen van heden alhier voor de Provinciale Staten zullen wij op de gewone wijze op de ran)en van ons Bu reau bekend maken. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien de circulaire van den Staatsraad Gouverneur van Zuid-Holland van den Sisten Aug. 1831 (Provinciaal blad No. 110). Brengen ter algemeene kennis, dat ter Voldoening aan het Koninklijk Besluit van den lsten dier maand No. 72, de Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo, ditmaal op Zondag d'en 15en dezer maand, zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Juni 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien het verzoek van de firma JAN ZUURDEEG, ZOON, om vergunning tot uitbreiding van de wollen-dekenfabriek in het perceel Oude Singel no. 174/182, Sec tie B. no. 2817, door plaatsing van een electromotor ven 60 p.k. tot het in bewe ging brengen van vol- en ruwmachines; Overwegende dat het onderzoek ter zake nog niet is geëindigd. Gelet op artikel 8 der Hinderwet; Hebben besloten: 'de beslissing op het verzoek te verdagen. Burgemeester en Wethouders voornc.'md, N. C DE GTJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Juni 1913. Leiden, 83 Juni. Bij Kon. besluit is dr. O. Snouck Hurgronje, hoogleeraar alhier, adviseur voor Indische en'Arabische zaken bij het Dep. van Kol., opnieuw benoemd tob lid van het college van curatoren der Ned'.-Ind. Bestuur academie. Bij de alhier door het College van Regenten over de Werkinriclit'ng voor Vrouwen gehouden aanbesteding van de •levering van het benoodigde roggebrood en aardappelen gedurende het tweede halfjaar 1913. ten behoeve a'er verpleegden in bo vengenoemde Rijkswerkinrichting, was inge schreven als volgt: Voor roggebrood: De Leidsche Broodfabriek fO.10 per K. G.; voor aardappelen Van der Vlist, f 0.038 p. K. G., beiden als eenige inschrijver», t-a Leiden. - Van 17 tot 23 Augustus zal te 's-Gra- venhage het Internationaal Vredescongres worden gehouden. In het comité van voor bereiding hebben o. m. zitting: dr. H. Blink, voorzitter der Zuid-Afrikaansche vereenigjng, privaat-docent aan de Rijks universiteit te Leiden, 's-Gravenhage, jhr. L. P. A. van den Brandeler, oud-lid van het hoofdbestuur van „Vrede en Recht/' Oegstgeest, mej. Th. A. v. Eek, oud-lid van voornoemd, hoofdbestuur, Oegstgeest, prof. mr. H. B. Greven, hoogleeraar in de facul teit der rechtsgeleerdheid, Leiden, mevr. W. van ItallieVan Embd'en, Leiden, prof. dr. L. Knappert, hoogleeraar. in de God geleerdheid, Leiden, J. H. Kramers, voor zitter van het uitvoerend comité voor de Internationale Stud'entenbijeenkomst 1914, Leiden, prof. dr. A. W. Nieuwenhuis, hoog leeraar in de faculteit der letteren, Leiden, A. Staring, rector van het. Leidsch Studen- tenkorps, Leiden, en prof mr. C. van Vol lenhoven, hoogleeraav in de faculteit der rechtsgeleerdheid, Leiden. Het Prov. kerkbestuur van Utrecht heeft tot de evangeliebediening in de Ned.- Herv. Kerk toegelaten den heer W. ten Boom, te Haarlem, cand. aan de universi teit alhier. Bij Kon. besl. van 2 Juni („Sts-bl." No. 199) is omtrent het gesticht „Ende geest, bij Leiden, met intrekking van vroe gere besluiten, bepaald, dat in dit gesticht, bestaande uit 5 paviljoenen voor mannen 5 voor vrouwen en de noodige dienstgebou wen en ziekenpaviljoenen, niet meer dan 524 krankzinnigen, 263 mannen en 261 vrou wen, verpleegd mogen worden. Bovendien mogen gedurende het tijdvak, eindigende 31 December 1914, in elk van twee houten hulppaviljoenen 12 vrouwen worden verpleegd. Den heer Ketelaar, die gisteravond in een openbare vergadeijDg, gehouden in „Café Rondeel" te Amsterdam, voor de kiezers optrad, werd na afloop der verga dering door de „Onafhankelijke Vrijzinnige Kiesveree-|iging Burgerrecht", als blijk van hoogachting, een fraaie lauwerkrans aan geboden. -Gistervoormiddag werd in de kerk van de H. H. Antonius en Lodewijk (Prinsesse- gracht), in Den Haag, waarvan heb altaar de bekleeding droeg van een rouwkapel, waarin zich de lijkbaar op een katafalk on der een baldakijn verhief, een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen ter nagedach tenis van baronesse Michiels van Verduy- nen, geboren baronesse van Brienen van de Groote Lindt. Na afloop der plechtigheid geschiedde de begrafenis vanuit de kerk naar het R.-K. kerkhof te Wassenaar, het familiegraf der Van Brienen's. De heer J. van Reenen, burgemeester van Bergen, (N.-H.) is benoemd tot ridder derde klasse der kroonorde van Pruisen. Aan de hoogere burgerschool te Schie dam zal, naar het „Wkbl. van Gymn. en Middelb. Onderw." meldt, in den volgenden cursus de proef worden genomen, om de wenschen, uitgedrukt in het rapport -der commissie tot bevordering van het verband tusschen geestelijke en lichamelijke opvoe ding, te vervullen. Alle leerlingen en alle klassen zoowel jongens als meisjes krijgen drie uren ver plicht lichamelijke oefeningen. Van deze drie uren zullen twee op elkander volgen, ten einde op een open oefenterrein ver schillende geschikte lichaamsoefeningen en spelen onder leiding van den gymnastiek leraar te doen uitvoeren. Het gemeentebestuur heeft welwillend het aan de gemeente toebehoorende oefen terrein der Schiedamschc Voetbal-Vereeni- ging voor de vier school-middagen daar voor beschikbaar gesteld. Men schrijft aan „De Rott.": Wegens gebrek aan toehoorders, kon Zondag de dienst in de Ned.-Herv. Kerk te Zevenho ven (Z.-H.), waarin haar predikant, ds. G. van. Dorssen Jr., zou optreden, niet door gaan. Ook den voorzanger was absent. Keizer Wilhelm, koning van Pruisen, heeft, zoo meldt de ,,N. Venl. Ct.", het commandeurskruis der Pruisische kroonor de verleend aan kolonel Piepers, de rid derorde van de Pruisische Kroon 9de klas se aan de ritmeesters Van den Heuvel en Maris; die der 4de klasse aan de luitenants Blom, Van Luttervelt en Quarles van Uf- ford, allen van hét tweede regiment huza ren. Aan den trompetter Diepenbeek, den opperwachtmeester-administrateur Tous- saint en den wachtmeester 1ste klasse Bar- geus werden medailles dezer orde verleend. Bovengenoemde militairen hebben het Nederlandsche leger bij de viering van het 100-iarige bestaan van het huzaren regiment te Crefeld vertegenwoordigd. Van Urk zijn ongeveer 200 visscher3, mannen en jongens, vertrokken naar Enk huizen of Emden, Maassluis, Vlaardingen of Katwijk, om deel te nemen aan de ha- ririgvisscherij op de Noordzee. Velen hun ner hadden met meer of minder moeite van de reeders verlof bekomen, om eerst nog een weck of langer de ansjovisvangst om het eiland mee te maken. Onder hen behooren niet weinigen tot het kiezerskorps, zoodat hun afwezigheid allicht van invloed kan zijn op den uitslag der stemming in het district Enkhuizen. Gistermorgen werd aan het stembu reau-Stadhuis te Leeuwarden door de hee- ren I. E. d'e Jong en D. Turksma, namens de Israëlieten in het kiesdistrict Leeuwar den. geprotesteerd tegen de stemming voor de Provinciale Staten, op grond van het feit, dat aan de Israëlieten, door het uit schrijven van de stemming op het Israëlie- tische Pinksterfeest, waarop het aan de Israëlieten strikt verboden is eenigen ar beid te verrichten of te laten verrichten, is belet van hun stemrecht gebruik te maken. Door dezelfde heeren is bij request aan Provinciale Staten op grond van hetzelfde feit- nietigverklaring van de geheele stem ming gevraagd. Door den opperrabijn werd gistermorgen |ln de synagoge in zijn predikatie een krachtige waarsohuwing tot alle Israëlieten gericht, om op dezen dag tot strikt hun godsdienstige voorschriften na te komen. („Leeuw. Ct.") HEEMSTEDE. In den Raad werd aan B. en Ws. een crediet toegestaan van f 8000 voor een feestelijke opening van het van- delbosoh „Groendaal" in Juli a.s. Besloten werd het personeel der vrijwillige brandweer tegen ongevallen te verzekeren bij •oen partnouliere maatschappij en wel 8 man van het kader voor f1300 en 64 brandweer mannen voor f936 per jaar tegen een premie van f 210,912 gedurende 10 jaren. In verband met de vermeerderende ontvang sten der gemeente werd de ze kerheidss tel li n g van den gemeente-ontvanger verhoogd van f 5000 op f 10,000. Verder besloot de Raad een overeenkomst aan te gaan met de ge meente Haarlem voor het doen van onder zoekingen bij het gemeen lel ijk" laboratorium en in de kósten daarvan 8/ii bij te dragen. HILLEGOM. De uitslag van de aanbe steding van het "bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer J. Beukers alhier is als volgt: W. A. Philippo Jzn. f2025, P. Bakker te Nieuw-Vennep f1694, Joh. Kraay Co. f 1795, J. den Ouden, he Nicuw-Ven- nep, f 1690, C. G. v. d. Poll en A. Leli- veld f 1765, A. de Wilde f 1635. Aan den laatste is het gegund. Waar geen wconplaats fis vermeld, is deze hier. In de stampvolle za,al van café „De Beurs", alhiör, hebben gisteren de heeren H. Posthuma, van hier, en S. C. Rodri- ges, van Amsterdam, gedebatteerd over het Marxisme in de S.-D. A.-P. en het onderwijs. De eerste bes treedt het Marxisme en verde digde het bijzonder onderwijsde tweede verdedigde de socdaal-democratie en de open bare sohool. Elk debater was een uur en daarna nogmaals een halfuur ongeveer aan hot woord. De voorzitter van de afd. Hille- gom der S.-D. A.-P. leidde cLe vergadering. HOOFDDORP. Door notaris Wilkens, van Haarlem, werd dn Hotel „Do Beurs", alhier, publiek geveild: 9 EC.A.:, 8 ,Anen en 50 c.A. houw- en weiland, gelegen in deze gemeente, te Vijfhuizen. In massa werd niet hcoger geboden dan f 14,000 waarvoor het door den eigenaar werd opgehouden. Daarna een woonhuis, stal, schuur, onz., werkmanswoning met erven, en eenige per- cJeelen houw- en weiland, ter gezamenlijke grootte van 12 H.A., 89 aren, 70 o.A. In massa kon dit opbrengen f 20,000, waarna hot door den eigenaar werd opgehouden op f 21,000. Er was niet veel belangstelling voor deze verkooping. Do Nationale Tentoonstelling van Gei ten zal worden gehouden op 10 Juli a. s. op het daarvoor uitstekend geschikt marktter rein. Voor deze tentoonstelling heeft zich een eere-comité gevormd, waarvan de burge meester als voorzitter zal optreden. Deze tentoonstelling ondervindt allerwegen veel sympathie, zcodat er a|lle kans bestaat, dat zij uitstekend zal slagen. LISSE. Uitgaande van de „Liberale Ivies- vcreeniging" alhier, trad gisteravond als spreker op.dr. I. H. J. Vos, van Amster dam, mot het onderwerp: „Wat willen de Vrijzinnigen De bovenzaal van het Hotel „De Witte Zwaan", waar de vergadering werd gehou den, was goed bezet. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond werd ter voorziening in de vacature-Js. Bocke het volgende drietal opgemaakt: de heeren H. J. Dcnóe, candidaat t. d. H. D. te Am sterdam; B. R. Knottnerus, predikant te Zuidwolde, en H. van Wesöcl, cand. te 's-Hage. Gisteravond zeer f oostelijke brandden de eleofa lersoljto op. oiis^opp- een r hnvingv. V«;or( het "berst jcho? straatlgntas^ns, ter ecre waaaVkn de ;sEeho der Duindfi" een concert gaf, waarbij ook de verplichte num mers, waarmee op het laatst gehouden con cours te Waddinxveen twee medailles be haald werden, ten geliooro gebracht werden» Een talrijk publiek woonde de uitvoering bij. De heer B. Ter Haar Romeny, van Voorhout, hoeft het eere-voarzitterschap aan vaard, van het bestuur der «„Gemeentewo ning", alhier. WARMOND. Door Z. D. II. den Bis schop van Haarlem is alhier gisteren aan ongeveer honderd kinderen het II. Vormsel toegediend. De 1 uxe-motor-schoopsbo uw werf van de Gehrs. Van Lammeren, alhier, is in andere handen overgegaan. De scheepswerf zal on der een vennootschap een belangrijke uit breiding ondergaan en ingericht worden naar de moderne cfischcn voor den bouw van allo mogclijko motoren e. a. vaartuigen. Ook zal de inrichting werden voorzien van een berg plaats voor luxe-vaartuigen,-welke op zeer gemakkelijke wijze op rails uit het water naar binnen worden gebracht. Z O ETER W O UDE. Bijna algemeen ziet men dezen zomer alhier de landbouwers liet gras groen bij elkaar rijden, zoogenaamd „inmaken", in plaats van hooien. Dit schijnt in hoofdzaak zijn reden te vinden in het natte weer, doch ook wel, omdat veel hooi in den jongsten winter is overgehouden. Als dit goed gaat, wint het voel arbeidskrachten, uit. DU Kon b03luit ls, met ingang van 1 Juli, aan <1ou roserve-kapitsin C. G. A van Opdorp, van de infanterie der landweer in het 40ste landweerdistrict, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een oervol ontslag uit den militairen dienst verleend; is aan don res.-luit. J. van Wely, van het regiment jagers, op hot daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verieend; is met ingang van 16 Juni aan den direc teur van het post- en telegraafkantoor te Aalten, G. Schotman, op zyn verzoek als zoodanig eorvoi ontslag verleend; is by hot personeel van den geneeskun digen dienst van hot leger in Ned.-IndiS benoemd en aangesteld tot officier van ge zondheid 2de kl. de arts J. Wouters. Pensioen is verleend aan It. H. Bos, wod. W. Groot, onderwijzer t>U de Rijksnormaal lessen en by de daaraan verbonden voorbe reidende klasse, van f 164. Een verhaal nit llongarije Nadruk verboden). Slot) „Het zal wel niet noodig zijn, jou den xing te beschrijven", was het antwoord. „Als jij een beetje nadenkt, zul je wel kunnen begrijpen, waarom mij juist aan dezen ring iets gelegen is". „Ik begrijp je niet", riep ik uit. Hij had de kamer verlaten. „Nu zal ik u mijn geschiedenis vertel len", zeicle Tólgy. „Omdat we er tijdens den oorlog niet aan dachten, dat de oorlog zioh zóó ver naar het Noorden zou uitbreiden, had ik fen voorzorgsmaatregelen genomen, om e en goed te verbergen. Het bleek la tr, dat ik onvoorzichtig had gehandeld, ant eens op mijn wandeling bemerkte ik een troep Turksche cavalerie, en haastig moest ik maken, dat ik weg kwam. Niet lang duurde het,, of ik zag ook Keizerlijke troepen. Zij hadden zich in het bosoh ver scholen, hadden de Turken bemerkt, en wachtten nu, tot dezen dichterbij kwamen. De Turken waren op niets verdacht, en vóór zij het wisten, werden zij van alle kan ten aangevallen en neergesabeld. Doch versterking rukte aan. Een tweede bende volgde hen op den voet. Daar zij den ande ren troepen in sterkte en bewapening de baas waren, trokken dezen zich, hoewel ordelijk, terug. Mijn blik werd getroffen door'een eigen aardig beeld. Een der dragonders werd door zijn paard uit den woedenden hoop gebracht, en viel, bij het kreupelhout aan gekómen, uit den zati&l. Onmiddellijk daar na kwam een van zijn vrienden bij hem, knielde naast hem neer, zocht zijn zakken na, en verdween. Toen het gedruisch van de schermutseling verre was, ging ook ik naar hem toe. Het was een jonge, blonde kerel, een officier". Medelijdend zag Tólgy naar de barones, die de handen voor het gelaat hield. „Ik meende te bemerken, dat hij nog leefdeik knielde naast hém neer, hief hem den kop op, en liet hem zitten. Hij ontwaakte; vroeg me, of ik een Hon gaar was. Ik knikte „ja", en vroeg hem, of ik hem kon helpen. Ik verbond hem zoo goed en zoo kwaad het ging met een noodverband de wonde, en legde hem ein delijk, daar hij bewusteloos was geworden, op mijn wagen. Ik voelde me minder pret tig te moede, want de Turken konden ieder oogenblik terugkomen, en dan zouden onze koppen al heel gauw aan de zadels hunner paarden hangen. Langzaam trok ik verder; de gekwetste stond vreeselijke pijnen uit, en onze karren zijn niet op het transport van gewonden berekend. Ik twijfel er niet aan, dat de jonge man, als hij dadelijk goede hulp had getroffen, het leven wel had behouden. Op deze manier was hij na een drie-urigen rit al half .stervend. Ik bracht hem Daar mijn huis. Nauwelijks was hij onder dak, of ik ging naar het dorp, om een dokter te halen, of iemand, die van wonden meer verstand had dan ik. Dit gelukte mij niet. Ik vond in het dorp al leen maar een paar oude mannen en vrou wen, en hoorde ook, dat alle edellieden uit hun kasteelen gevlucht waren. Voor geld en goede woorden kreeg ik het ein delijk van een boer gedaan, dat hij naar de stad zou rijden en een dokter zou halen. Geheel terneergeslagen keerde ik naar huis terug. Mijn gast drukte mij de hand; maar hij meende, dat er aan de zaak wel weinig te veranderen zou zijn. Hij zeide, dat de kogel edele deelen had getroffen, 's Middags vertelde hij me meer. „Je moet niet gelooven", zeide hij, „dat ik mijn rugwond vluchtende heb gekregen. Zoo heeft het zioh afgespeeld: Ik was op den uitersten vleugel, was iets te ver naar voren getrokken, en werd door vier of vijf Turken omsingeld. Terwijl ik me verweerde, zag ik, dat- mijn wachtmeester te paard in mijn richting kwam, en omdat hij een moe dige kerel is, en een handig schermer en schutter bovendien, dacht ik, dat hij me wel hulp zou komen brengen. Ik riep hem toe, dat hij me zou helpen. Plotseling voel ik, dat ik in den rug word getroffen. Ik zie den wachtmeester nog: hij stort zich op den naastbiizijnden vijand. Ik verloor mijn bewustzijn, en eerst, toen u me hielp, heb ik het teruggekregen. Ik vermoed, dat mijn wachtmeester mis-gesohoten heeft, en dat hij, in plaats van een van de Turken, mij heeft getroffen. Ik beklaag den man, als hii ooit hoort wat er gebeurd is, Molnar In mijn borstzak bevindt zich een porte feuille, daarin is een ring, in een envelop pe verborgen, waarop het adres van een dame staat. Als ik mocht sterven, stel haar dan de enveloppe ter hand Hij zweeg on sloot zijn oogen. Ik, on derwijl, zocht naar de portefeuilleik vond niets en zeide hem dit. Vriend! Zie goed toO; er moet een por tefeuille zijn". „Er is niets te vinden. Maar wees gerust. Misschien, dat ik het ding op de plaats vind, waar vi gevallen bent". Zoo sprak ik. In mijn binnenste dacht ik anders. Ik dacht aan den ruiter, die bij den officier was gekomen en hem de zak ken had nagezocht. Hii had hem de porfcë- feuillè ontstolen, en uit duistere motieven, omdat hij hem zijn portemonnaïe en zijn horloge had gelaten. Met den officier wilde ik deze kwestie niet bespreken. Hij was te opgewonden op dat oogenblik, te benauwd 1 Ineens ging er een rilling door zijn liohaam; hij hijgde naar adem; hij was dood. Denzelfden avond nog ging ik naar de plaats, waar ik hem had gevonden. ik vond niets en moest aannemen... dat de wachtmeester zich van den ring had noes- ter gemaakt. Met welk doel? Eerst nu, nu de geschiedenis met den ring er tusschen komt, begrijp ik alles. Nu, mevrouw, weet ik, wie de ring meest krijgen, hoe hij in het bezit van den baron kwam, en welke misdaad bij Molnar hier te wreken is." „Maar, Tólgy, met zachtheid." „Neen l Niet met zachtheid. De baron moet liooren, dat hij een sluipmoordenaar in zijn dienst heeft, en, Molnar, er bestaat nog gerechtigheid hier op aarde." „En de ring?" „Hier is hij. Zie, of hij het is. Ik heb hem in de asch van den haard gevonden". Hij gaf haar het stukje goud. Zij wierp er een enkelen blik op, schok terug. De raaf „Duivel" vloog er ineens kras send heen, greep den ring met zijn ster ken snavel beet. „Het is al laat", zuchtte de barones. Zij stond op, gaf Tólgy de hand, en ging zonder een woord verder te spreken heen. Nauwelijks was hij in het huis terugge keerd, of hij hoorde den naderenden hoef slag van een paard. Hij schudde zijn hoofd, nam voor alle zekerheid een hamer in zijn hand en ging voor de deur staan. Een ruiter naderde. Het was rentmeester Molnar. Goeden avond, Tólgy. Heb je bezoek gebad? Ik zag uit de verte een rijtuig met een dame, als ik me niet vergis". Janos beantwoordde de vraag niet, maar hij stelde de tegenvraag: „Wat heb je bij mij te zoeken!" „Ikïmoest in het dorp zijn en kwam hier voorbij. Heb je al iets van den ring ge hoord „Ik heb hem". „Wil jo hem mij laten ^ien?" Tólgy riep den raaf. „Geef hier, Duivel". De raaf deed, of hij niets hoorde. „Hij wil don ring. .niet ge yen, zooals. je ziet, en als ik Ijgm dwing, verlies ik al zijn vertrouwen. W'^s-ul/^^nij „Kom hier, Duivel P riep hij uit, „ik neem jc op 't oogenblik den ring niet weg „Waar heb je hem gevonden?" „Net of je niet alles begrijpt, schurk", riep Tólgy uit, „een booswicht heeft dül eersten bezitter van den ring van het le- vein beroofd". De twee mannen stonden dreigend tegen over elkaar. „Wrachtmeestcrtje", zeide Janos, terwijl hij den zwaren hamer deed wiegelen in zijn hand, „je rijk heeft hier uitgedaan, en zoo waar ik een eerlijk man beu, ik sla je met dezen hamer de hersens in, als je jo ooit weer in deze streek laat zien, schurk; jij, die je eigen luitenant hebt vermoord, al is dit door niemand te bewijzen Ik heb hier niet9 meer aan toe te voegen, we be grijpen elkander". De wachtmeester siste een vloek tusschen de tanden. Hij gaf zijn paard de sporen en rende in wilden galop weg. Met zijn raaf op den schouder b-^rf zich Janos naar den baron en zijn vrouw Hii legde de beiden alles uit, zonder veel omhaal van woorden. Toen, langzaam, ging hij naar zijn eenzaam huis terug. In het kasteel was het dien avond een groot, stil feest, een feest van liefde, ver giffenis en verzoening...

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1