A0. 1913, <§eze tgourant wordt dagelijks, met aitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Kunst, letteren, enz. Kerkelijke Berichten. PRIJS DER ADYEKTENTIEN: Van 1o regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letter» naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woerden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentas per 3 maanden „f l.io. Buiten Leiden, per looper en waar agente», geeestigd rijn 1,30, Franco per post1.65. Leiden, 7 Juni. Bij Kon. besluit is buiten bezwaar van f& Rijks schatkist benoemd, tot tijdelijk ad- i junet-commies bij het Rijkstaroliief te TJtrecht mr .A. Meerkamp van Embden, commies bij het ajchief der gemeente Leiden. Gisternamiddag is te Rotterdam, onge veer 58 jaar oud, vrij plotseling overleden do heer H. E. G. J. Vermeulen, een welbe kende R.-K. persoonlijkheid in die stad. De heer Vermeulen waa gisteren om on geveer één uur op weg naar de Zuidblaak, toen: hij, achter het postkantoor gekomen. uJotseling. dcor een flauwte cretroffen. ineen zakt Voorhijgancrers verleenden liulp en brachten hem in een rijtuig naar zijn woning. Onmiddellijk werd een geneesheer ontboden, die den toestand zeer gevaarlijk inzag en 'adviseerde terstond geestelijke hulp in te roepen. Toen de hoogeerw. deken den zieke de laatste H.H. Sacramenten toediende, was hij nog juist bij kennis; eenige ©ogenblik ken later gaf hij den geest. De heer Henri Vermeulen heeft zich voor de Katholieke zaak te Rotterdam zeer vele verdiensten verworven. Het tuinfeest op „Wykerbrug", onder Voorburg, tegen heden georganiseerd door 'de Vetreeniging voor Vrouwenkiesrecht, ging wegens bijzondere omstandigheden niet door. Omtrent de ontvangst van de leden van het Internationaal Bestuur van het Ivatoen- oongres en van het Bestuur van de Neder- landsche Patroonsvereeniging van Katoen spinners en-Wevers door H. M. de Koningin, bericht men, dat de genoodigden, een 20-tal personen, waarvan 13 leden van het Inter nationaal Bestuur en zeven van het bestuur der Nedcrlandsche Verecniging, beden ochtend to negen uren in een daartoe door H. M. de Koningin ter hunner beschikking gesteld sa lonrijtuig per Hollandscho Spoor via Am sterdam naar Het Loo gingen en vervolgens (na de lunch -op het paleis Het Loo ,te hebben gebruikt, waarbij Z. K. H. de Prins, beschermheer van het Congres, aanzat en door H. M. de Koningin na afloop van het noenmaal in audiëntie .te zijn ontvangen) een rijtoer in een jachtwagen, met vier paar den, bespannen, door het Koninklijk Park zouden maken, om zich daarha weder in liet salonrijtuig van H. M. naar Den Haag te begeven. In het aanvankelijke voornemen van en kele Ministers, om Donderdag 12 Juni een bezoek te brengen aan de tentoonstelling te Gent, is een wijziging gekomen, zoodat het bezoek niet op dien dag, maar op een nader te bepalen datum zal plaats hebben. Koning Albert van België heeft in ge zelschap van den kroonprins, een langdurig bezoek gebracht aan de Hollandsche af dee ling der Gentsche tentoonstelling. •--•De algemeene vergadering van den Zuid-Hollandschen Waterschapsbond wordt Dinsdag 24 Juni a.s. gehóuden te Rotterdam. De dagorder vermeldt o.m. de voorziening in de vacatures in het bestuur, ontstaan -door de periodieke aftreding der hoeren H. van Dijk cn mr. O. W. van der Pot Bzn., en door het bedanken van den heer N. de Kruif. De door het bestuur opgemaakte voordracht ter voorziening in de vacature van den heer Van: Dijk, die als persoonlijk lid van den Bond in het bestuur zitting heeft, besta.at uit de heer en II. van Dijk, te Dordrecht, en J. G. de Zeeuw, te Ridderkerk. De voor dracht voor de vacature van den heer Van der Pot (Rijnland) bestaat uit de heeren mr. C. W. van der Pot Bzn., te Leiden, en mr. H. A. Sijpkens, te Leiden. De voordracht voor de vacature-De Kruif (Groot-water- schap van Woerden) uit de heeren: W. F. Brunt, te Bodegraven, en C. G. van der Lee te Oudewater. Mr. ,C. P. Zaaijer, lid der Provinciale Sta ten .van Zuid-Holland, te 's-Gravenhage, zal een .voordracht houden over het ontwerp alge meen polder-reglement. Bij zijn ouders te Rijswijk is meldt „D^fiLvp." telegrafisch bericht ontvan gen; Van het overlijden in Indië van den heer H. N Hesselaar, 2e luit. der inf. O.-I. legér, op 23-jarigen leeftijd. Velen I sohrijft het blad in het bijzonder de voet balliefhebbers zullen zich den vluggen „Coco", laatst „voorwaarts" van ,,H. B.-S." nog góed-herinneren. Tot apotheker van het Coöperatieve Haagsche Ziekenfonds ,,De Volharding" is, ter vervanging van den heer J. Bleeker, die naar Indië vertrekt, be.-_.cmd de heer Ko ning, apotheker te Winschoten. Bij het te Breda gehouden examen voor assistent-apotheker slaagde de heer C. Blonk van Haarlem. Ds. Beekenkamp, Ned.-Herv. predikant te Delft, heeft f 1000 ontvangen voor de Herv. school op geref. grondslag Huyter- steeg, aldaar. Tweetal bij de Rem. Gem. te Arnhem, (vaoature-Sparnaay) dr. Heering, te Dordrecht en dr. Hooykaas to Vlaardingen. Wijlen mej. B. G. Stolpt weduwe van den heer P. K. Singer, die 27 Mei te Alphen ia overleden heeft aan de Maatschappij van Weldadigheid te Frederiksoord f500 vermaakt en aan de stichting „Rustoord" aldaar eveneens f 500, vrij van successie rechten. Heden is de tramlijn H. IJ.-S.-M. AlkmaarSohoorl in gebruik genomen, ter wijl waarschijnlijk 15 Juli het verdere ge deelte Schoorl Schagen op officieele wijze zal worden geopend. De algemeene vergadering en het con gres van den Middenstandsbond worden 23 en 24 Juli a. s. naar het orgaan meldt, te Middelburg gehouden. In Friesland zijn vele Israëlieten ont stemd, omdat Gcd. Staten de stemming voor leden van de Prov. Staten hebben bepaald op 12 Juni, welke dag s menvalt met den tweeden dag van een algemeene Joodschen feestdag (Wekenfeest) en alsdan vele Jood- sche kiezers niet aan de verkiezing zullen kunnen deelnemen. De directie der marine te Amsterdam heeft aanbesteed: het leveren van versch rundvleesch voor de zeemacht te Amster dam, Willemsoord, Hellevoetsluis en voor de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. Ingekomen waren 9 biljetten. Laagste in schrijver de heer M. D. Spijer, te Amster dam f 75.50 per 100 K. G. Het reusachtige droogdok, bestemd voor Soerabaja, dat buiten de Oranjesluizen te Schellingwoude gebouwd is, en hedenna- middag (bij hoogte van de Zuiderzee), te water zou worden gelaten in tegenwoordig heid van den Minister van Koloniën, is 150 M. lang, 35 M. breed en 14 M. hoog, en moet wegens die groote afmetingen over de Zui derzee naar de plaats van bestemming ver voerd worden. Door het Prov. Kerkbestuur van IToord-Holland. is, aan ds. P. C. van der Horst, na ruim 45-jarige Evan geil iebedie- ning, met ingang van 1 Juni eervol emeri taat verleend. Sedert 27 April 1881 is ds. Van der Horst bij de Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam werkzaam. Ds. Van der Horst is voornemens op 29 Juni afscheid te nemen van die Gemeente. ,,De N. Crt. verneemt, dat de voor- loopige leiders van het Haagsche comité tot het oorichten van een standbeeld voor Jan de Witt ?ioh tot- die van het Dordtsche gewend hebben met het doel om een modus vivendi tot stand te brengen. Dientenge volge zal eerstdaags een bijeenkomst plaats vinden van eenige heeren uit beide comité's B*4ialve de reeds vroeger geno.ro- d-> heeren is intusschen o. a noer tot het Haagsche comité toegetreden dr. Wijnaendts Francken, te Leiden. In de te Rotterdam gehouden vergade ring der Part. Synode van de Geref. Ker ken in Zuid-Holland werd medegedeeld, dat aangaande de Zending op Java ver blijdende berichten waren ontvangen. De medische dienst bloeit. Het hulphcspitaal zal weldra door een stevig gebouwencom plex vervangen worden. Er is oogenblik- kelijk behoefte aan verpleegsters. Het on derwijs is bezig zich langzaam, maar ge stadig te ontwikkelen. Gelukkig behoeft niet over een financieel tekort gehandeld te worden. De Synode wekt de classes op een onder zoek naar de predikantstrakternenten in te stellen en zoo mogelijk zich over een mini mum voor elke plaats uit te speken, zoo als reeds door sommige classis is ter hand genomen. De classis Gorkum zal de volgende Sy node samenroepen. Hedennamiddag had te 'sHertogenbosoh de plechtige opening plaats van de Nat. Tentoonstelling van Oude Kerkelijke Kunst, aldaar. Er werden redevoeringen uitgesproken door mr. R. Tilman, voorz. van het hoofd comité, en door den commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant. To Koog aan de Zaan hebben zich in den laatsten tijd eenige gevallen van d.iphtheritus voorgedaan. Dientengevolge heeft het gemeentebestuur ter voorkoming van uitbreiding de-zer ziekte besloten het personeel en alle leerlingen der openbare school bacteriologisch te doen onderzoe ken en wordt, ten einde de school te kun nen desinfecteeren, het onderwijs voor en kele dagen geschorst. Tot stationschef te Amsterdam (Wees- porpoort) is benoemd de heer L. P. H. Midler, thans stationschef te Rotterdam D.P., en met ingang van 1 September tot stationschef te Rotterdam D.P. de heer L. Henzeveld, adjunct-stationschef te Utrecht. Te Amsterdam is opgericht een „In- dustrieele Club", vereenigingsclub van groot-industrieelen uit het geheele land. De club, opgelicht op initiatief ran den heer H. L. Geveke, bedoelt te vormen een vcreeniging met clubgebouw, waar de groot-industrieelen elkaar kunnen vinden. De club wordt geheel op Engelsche leest geschoeid, met een volmaakte inrichting als deze clubs, ern wordt gevestigd in het nieuw op te richten gebouw Vijgendam, hoek Rokin. De lokalen der club omvatten de bene denverdieping, de eerste, tweede en der de étage. De nieuwbenoemde burgemeester van Koudekerke, de heer H. P. baron van der Borch tot Verwolde, werd gistermid dag als zoodanig geïnstalleerd in een vol tallige zitting" van den Raad. De oudste wethouder, de heer P. de Witte Ez., hield een toespraak, waarin hij zeide, dat de benoeming van den heer Van der Borch tot Verwolde met geraeogdè ge voelens in die gemeente werd ve-mofnen, daar er onder de sollicitanten een .was, dte te Koudekerke is geboren en gespro ten is uit een familie, aan wien Koudeker ke altijd veel te danken had en in wier belangstelling en voortdurenden steun zij zich nog altijd mag verheugen. Nochtans durfde hij den nieuwen burgemeester de verzekering geven van de medewerking van de wethouders, de leden van den Raad en de gemeente-ambtenaren, indien, hij door zijn daden toont, het vertrouwen, door H. M. de Koningin in hem gesteld, waardig te zijn; dan zullen ook de ingeze tenen hem de eer bewijzen, welke een goed burgemeester toekomt, en dan zal ook verzacht worden de teleurstelling, wel ke de benoeming bij zoo velen op het oogenblik verwekt. De heer Van der Borch tot Verwolde hield een toespraak, waarin hij H. M. de Koningin dank bracht voor zijn benoeming. Hij hoopte het vertrouwen te kunnen ver werven van de ingezetenen, den Raad en de ambtenaren, en hij verklaarde alles te zullen doen cm het belang van de gemeen te voor te staan. Hij aanvaardt de- moei lijke taak, rekenende op den steun van God, want hij heeft het vast vertrouwen, dat de Allerhoogste hem tot deze taak heeft geroepen en dat hij in de vervul ling van zijn taak in Hem den noodigen steun zal vinden bij zijn streven. Hij verklaarde ten slotte van de groote ervaring van den secretaris ruimschoots te kunnen profiteeren. AARLANDERVEEN. De ingeschreve ne voor de militie, J. P. Kortmann, van de lichting 1914, heeft bij den militieraad herkeuring aangevraagd. Tegen Woensdag 11 Juni, des voor middags te 10 uren, is een openbare ver gadering van den Raad belegd. B. en Ws. hebben bepaald, dat de stemming ter verkiezing van drie leden van den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van de heeren C. van den Berg, A. van Dam en B. W. Rnape, zal plaats hebben op Dinsdag 1 Juli a. s. en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 8 Juli d. a. v. Het gemeentevischwater is onder hands verpacht aan A. G. L pij ben, voor f 12.50. In den afgeloopen nacht werd de gemeentelijke aanlegsteiger in het Kanaal nabij de watermachine „Neptunus" door een nachtboot aangevaren, waarvan de schade wordt begroot op f 550. BODEGRAVEN. jErjs wel deelneming in den wedstrijd in liet kweeken van plan ten voor de alhier te houden Floralia-ten- toonstelling. De commissie dacht aan 800 planten (ieder deelnemer krijgt 4 planten) genoeg te hebben, doch bij de uitreiking bleek dit getal te gering te zijn. Aan de teleurgestelden, die toen geen planten kon den krijgen,- zijn nu ieder nog 4 planten verstrekt. HILLEGOM. De lieer J. Veldhuyzen van Zanten is gekozen tot diaken der Ger. Kerk alhier, in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer A. L'ugtigheid. Gisterenavond heeft mr. dr. Van de Laar, van Gendringen onder zeer veel be langstelling een rede gehouden over Chris tenplicht en Chrisitenroepmg tegenover, ons volksgeheel, noch coalitie,- noch con centratie, noch soc.-democratie. Ds. Wol- ters heette namens de afd. Hillegom van de Chr.-Soc. Partij den spr. en de talrijke aanwezigen welkom. Door de heeren S. Osinga en S. C. Rodrigues werd gede batteerd. Het was ver na middernacht voor-, dat men huiswaarts ging. Tegen 1 Sept. a~s. is aan de Chrt- Bui ger school voor M. U. I?. O. (hoofd de heer D. Moolhuysen) benoemd mej. J. E. Pott,- thans onderwijzeres aan de leer school der Chr. Kweekschool voor onder wijzeressen 6e Zetten. KATWIJK-AAN-ZEE. Hedenmorgen zijn de militairen uit Gouda en Delft, die hier gedurende 'twee weken gekampeerd zijn geweest, naar hun respectieve garni zoensplaatsen vertrokken. Het kampement behoprt weer tot het verleden. Evenals verleden jaar hoerschte er een goeden geest onder de kampeerende militairen. Een klein gedeelte is achter gebleven om het kampement op te breken. Katwijk is nu een-vaste kampplaats geworden. Op den laatsten dag van het kampement had nog een leelijk ongeluk kunnen ge beuren. Een oppasser, zat het geweer van zijn superieur schoon te maken, niet we tende dat er nog enkele patronen op zaten. Plotseling ging het geweer af en vloog de kogel de tent uit, gelukkig zonder iemand te raken, zoodat de oppasser met den schrik vrij kwam. Voor de gemeente-reiniging zullen nog twee vuilniskarren in gebruik worden genomen naar het nieuwe model, zooals er verleden jaar een is ingevoerd. Twee van Vlaardingen uitzeilende Katwijksche vaartuigen, de „K.W. 28" en k,K.W. 125" kwamen hier vlak voor den wal. Daar het stil veer was. kon een deel der bemanning met' een roeiboot naar den kant komen om nog even van familie en kennissen afscheid te nomen. Verschenen is de nieuwe jaargang der Naamlijst van Nederlandsche Reede- rijen- en Haringschepen (Jagerijboekjek 't Is de honderdste jaargang en daarom ver schijnt het boekje dan ook in jubileum uitgave. De inhoud is, vergeleken bij vo rige jaargangen, bijna verdubbeld. Als in leiding bevat het een artikeltje over hulp bronnen "voor de geschiedenis der haiïng- visscherij, verlucht met een zestiental af beeldingen van haringschepen uit vroeger en later tijd. Verder een groot aantal sta tistieken, betrekking hebbende op de ha ring visscherij. Bij vergelijking van de vaariuigen-sta- tisliek met die van den vorigen jaargang, blijkt, dat het gezamenlijk aantal haring- vaartuigen sedert het vorige jaar gestegen is van 735 op 739. De aantallen vaartuigen van het vorige jaar en nu zijn voor de vol gende plaatsen: Vlaardingen 151155; IJmuiden 2023Maassluis 104104 Am sterdam 11Maasland 31Middelhar- nis 34; Scheveningen 279290; Enk- liuizen 22; Katwijk-aan.Zee 150146; Helder 10; Noordwijlc 63. De vermindering van het aantal vaartui gen te Katwijk-aan.Zee vindt haar oorzaak hierin, dat thans weer negen bomschuiten minder in de vaart worden gedaan, dan in 1912, n.l. 41 tegen 50. Wij hadden hier het eerste kiclschip in 1869, n.l. een van de firma F. E. Meerburg. Dit voldeed» echter niet en werd reeds het volgend jaar verkocht. Het aantal bomschuiten was het .hoogst in 1896. Het bedroeg toen n.l. 74. Na dien tijd is op een enkele uitzondering na een jaarlijksche daling waar te nemen en de tijd zal misschien niet ver m-eer zijn, dat deze soort vaartuigen tot de geschie denis behoort. LISSE. De uitslag van dc gisteravond in hotel ,,De Witte Zwaan", gehouden grasverkooping is als volgt 1. het gras van een perceel Dijk van den Roverbroekpolder f37, J. Homan, te Sassenheim; 2. idem f30, Ch. den Hollan der, te Sassenheim; 3. idem f24, J. Ni- cola, te Sassenheim; 4. idem f41, J. B. Meskers, te Lisse; 5. idem f28, J. Nicola, te Sassenheim; 6. idem, f 18, N. Reigers berg, te Lisse, 7. idem f23, M. Romijn, te Lisse; 8. idem f22, dezelfde; 9. het gras gewas vóór het Kasteel „Keukenhof", f58, J. van der Gevel, te Lisse; 10. het grasge was achter het kasteel „Keukenhof" f28, dezelfde; 11. het grasgewas op de over plaats 7,Zandvliet" f 15, P. J. Felêus, te Lisse; 12. de voorsnee van een perceel weiland in den Lisserbroek-meer en Duin polder aan den Broekweg, groot 1 H.A., f81, opgehouden; 13. de voorsnec van een dito peroeel, 1.63 H.A.,- f112, H. van Haas teren te Lisse; 14. de voorsnee van een dito peroeel, 1.39 H.A.; f65, M. Mosse- veld, te Lisse; 15. de voorsnee van een dito perceel 1.32.20 H.A. f99, opgehou den; 16 de voorsnee van een 'dito perceel, 1.74 H.A.,- f113, opgehouden; 17. de voor snee van een peroeel land, „Dc Kruis- hoom" 0.72.90 H.A. f28, H. van Haas teren, te Lisse; 18. de tweede Póellaan, om tweemaal te hooien, f 17, C. Ruigrok, te Lisse. NOORDWIJKERHOUT. Algemeen wordt hier naar droogte verlangd. Verschil lende tuinders moeten opnieuw boonen leg- daar door de vele regens de gelegde boo nen in den grond verrotten. OUDSHOORN. (Tot poldermeester van den Gnephoekpolder ds benoemd de heer G. de Regt. OEG8TGEEST. De Prot. Kies vcreeniging alhier liield een vergadering tot het stel len yan candidates voor den Gemeenteraad. Met jalgemeene stemmen werd besloten, de aftredende leden, de heeren C. Bakker en J. Schuitemaker, voorloopig alvast candi- daat te stellen, RIJNSBURG. De candidaatstelling voor den Gemeenteraad is bepaald op Dins dag 24 Juni. TEILAAR. Onder leiding van den heer Viruly is een ingelandenvergadering gehou den yan den vereenigden Bloklandsclicn- en Kortera^rschen polder. De (Eatvangsten, wa ren voor afd. 1 en 2 f1013.3972, de uit gaven f 1011.44, saldo f 1.957»; afd. 2 en 3 inkomsten f 2666, uitgaven f 21)55.2072, sal do f 110.7972," aid. 3 en 4 inkomsten f 887.287,. uit.tra.vea f847.57. saldo f43.717,. De rekeninirea werden nagezien en in orde bevonden. Begrooting over 1913: afd. 1 en 2 geraamd inkomsten en uitgaven f 940.077s, afd. 3 en 4 f1004.9272- Lasten respectieve lijk f 5.16 en f 5 per H.A. Begrooting afd. 2 en 3 f 2999.3872- Besloten werd de werk zaamheden .uit te voeren ondèr eigen be heer. Het onweder trof gisteren een bewoon de schuur, staande in den MiddeLpolder, zon der echter brand te veroorzaken. Het gezin van P. Rijnsburger, hetwelk die schuur tijde lijk bewoonde, bevond zich juist op den tuinakkcr. Anders waren er zeer waarschijn lijk jOngelukken gebeurd. Nu werd er alleen schade aan meubelen en broeiramen aan gericht. VOORHOUT. Tot onderwijzeres aan de R.- K. school alhier is benoemd mej. Fr. Ver waaien, van 's-Gravenhage. VALKENBURG. De Raad vergadert a.s. Maandag, 's avonds om halfacht. WARMOND. Als slot van de feesten ter eere yan het 45-jarig bestaan der „Harmo nie ,van Warmond" hoopt het gezelschap mor genavond (een concert tc geven iu den tuin; van café „Het Warmonderhek". Na aflcop van het concert veroenigen zich de werkende leden van muziek- en tooneel-afdoeling met het bestuur tot een gezellig samenzijn, aan geboden door den eigenaar van bovengenoemd café. WOUBRUGGE. Met het oog op dc vacan- tics, alsmede daarop, dat een groot aantaL deelnemers aan den historischen optoeht iii Augustus militaire verplichtingen moet ver vullen, heeft de feestcommissie besloten het onafhankelijkheidsfeest hier te vieren op> Woensdag 30 Juli a.s. De Raad vergadert a.s. Maandagavond te halfzeven. Toen de landbouwer J., alhier, gister middag met vrouw cn zoon van de raarkti huiswaarts keerde, schrikte het paard plot seling van twee in het gras zittende gras maaiers. Vader cn Zoon bleven door een vluggen sprong op het droge, doch moeder dc vrouw zat in minder dan geen tijd in den tocht. Gelukkig kwamen allen e!r g< ei af. Onderscheidingen voor Neder landers. Op de internationale kunsttentoonstelling te München zjjn In de Nederlandsche afdeo- ling groote gouden medailles toegekend aan Gorter en Toorop en kleine gouden medailles aan Bautz, Buisman, mevrouw Bisschop Robertson, Izak Israels, v. d. Maarel, Steelink en Witsen. In de jury hadden voor Nederland zitting de heeren Martens en von Bartels. Do kunstschatten van Mor ga n. De „Daily Tel." meldt uit New-York: Nog voor het begin van het volgende jiar zal donkeiyk de kunstcollectie van Morgan in het Metropolitan theater voor het publiek te zien zijn. De meeste Amerikanen hopen, dat deze collectie, die 4100 stuks telt en een waarde van 60 a 60 millioen dollars heeft, het eigendom der natie zal worden. Er schijnt echter slechts sprake van een tydeiyke ten toonstelling en het verder lot van de collectie it nog onbekend. Leiderdorp. Ned -Herv. Oem Zondag morgen, dr. D. Plooy, van Leiden, 'u Avonds geen dienst. Noordwykerhout. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uren ds. Uuys, van Oegstgeost. Oegstgeeat. Zondagmorgen te tien uren, ds. Van den Broek, Yan 'a Gravonhage. Voorbereiding tot hot H. Avondmaal. Oudewetering. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen te halftien, de heer "Weasel, can- didaat te 's Qravenhage. Avonds te half zeven, de heer Van de Spiegel, van Abbenes. Oudshoorn. Evangeliaatielokaal. Zondag morgen te halftien en 's avonds te halfzeven, da. G. Beens, van Delft. Sassenheim. Ned.-Herv. Gem. Zondag morgen to tien uren, ds. Wüttenkoff, 'a avonde te zes uren, ds. Van Wijngaarden, van Katwijk aan Zee. Valkenburg. Ned.-Herv. Gèm. Zondag morgen te halftien, mr. dr. J. Schokking, van Leiden, 's Avonds geen dienst. Warmond. Zondagmorgen te halftien, ds. Ph. Hoedemaker, uit Doesburg on 's avonde te zes uren, da. Haselager. kialwijk-aan-^ee. Te IJmuiden kwamen binnen: K. W. 174 „Nico" met f 32. K. W. 135 „Margaretha Cornelia" met f 58. K. W. 160 „Handel on Zoevaarl" met f 89. K. W. 154 „Minister Heemskerk" met f 104. K.W. 151 „Vooruit" met f 114. K. W. 50 „Tina" met f 72. K. W« 116 „Johan Reindera" met f 49.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1