N°. 16345 Vrijdag 6 Juni, A0. 1913, §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerst© Blad. Officieel© Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. PltlJS DHR A.DVERTENTIEN Van 1o regels /1.05. IeCere regel meer A 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incaseeeren wordt/'0.05 berekend. PltlJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Inschrijving van leerlingen voor de openbare scholen der le en 2e klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden; gelet op artikel 6 der Verordening van 25 'Januari 1894, regelende de inwendige inrich ting der scholen, de toelating en het ont slag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5 yan dat jaar); brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare scholen der 1ste en 2de klasse nog gelegenheid zal worden gegeven tot en met den 14den Juni e. k., dagelijks (clen Zondag uitgezonderd) van des voormiddage halfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags en wel: voor de Jongensschool 1st© klasse, in bet schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool 1ste klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de klasse, iü het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor do Meisjesschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Breestraat; en voor de scholen 2de klasse voor Jon gens en Meisjes, in de schoolgebouwen aan de Oude Vest en aan de Heerenstraat; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ver toond. Burgemeester pn Wethouders voornoemd, N. C. DE GTJSELAAR, burgemeester. VAN" STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 6den Juni 1913. De behandeling der ingekomen stukken vorderde gisteren niet veel tijd, zoodat de hoeren spoedig aan den slag konden gaan. De wensch, uitgesproken door het Genoot schap ter bevordering der Melkkunde, om voor te gaan tot do oprichting eener Mclk- centrale, zal nog wel niet zoo spoedig in vervulling gaan. Men heeft dit adres ver wezen naar de al dikker wordende porte feuille van adressen in de Leeskamer. Niet beter verging heb een adres van de afd. Leiden der S.-D. A.-P., om teruggave van zaalhuur, verleden jaar betaald voor het gebruik der Stadszaal ter gelegenheid van het jaarlijksch Partijcongres, op grond, 'dat ook aan andere congressen van wetcn- schappelijk karakter de zaal gratis wordt afgestaan. Dit. verzoek kwam wel wat laat. Indien 'de afdeeling inderdaad van meaning was, dat zulk oen partij-congres eigenlijk tot de wetenschappelijke congressen behoort, dan h,ad zij onmiddellijk de zaal kosteloos moeten aanvragen; dan had er over gedebat teerd kunnen worden. Men had zich ook op het standpunt kunnen stellen, dat een con gres, hetyrelk veel mensehen in de stad brengt, als een voordeel voor de gemeento- naren kan worden beschouwd en het houden er van door do gemeente moot worden be vorderd, door het kosteloos beschikbaar stel len van Idealiteit. Daarover ware te debat- teeren. Maar het gaat. niet aan een jaar vergadering eener politieke part-ij op één lijn te stellen met een wetenschappelijk con gres. De Voorzitter stond zeer sterk, toen hij dit deed uitkomen. Wij zijn er van overtuigd, dat de S.-D. A.-P. dan ook geen oogenblik gedacht zal hebben iets anders dan nul op hot rekest te zullen krijgen. Over de adressen inzake do verordening op do -winkelsluiting, nu ingekomon, komen wij lator terug. De stroom gaat door, tot dat liet ontwerp behandeld wordt, hetwelk misschien over drie weken zal geschieden. Eenmaal aan de agenda begonnen, ging het met volle zeilen naar het voorstel-HcKF gero ^Burgerschool, den hoofdschotel voor 'dezen dag. Eerst kwam natuurlijk de stemming weer over de motie-Vergouwen, waarhij B. en Ws. werden uitgenoodigd om een goedkooper plan in te dienen. Mr. Van der Eist, een der voorstemmers in de vorige vergadering, verklaarde nu, na een gesprek met den voorzitbar der Com missie vaj. Toezicht, prof. Zeeman, tot een ander gevoelen tê zijn gekomen. Hij stemde dan ook tegen, zooals later eveneens tegen heb voorstel, door hem mede onderteekend. Had prof Zeeman ook maar eens in den Baad kunnen spreken, wie weet of dan niet meerderen waren bekeerd De Voorzitter kreeg nu den voorsteller der motie to pakken. B. en Ws. wisten bij aan neming der motie 'niet wat te zullen doen. Alleen konden zij zeggen zoo zuinig moge lijk hun plan uit te voeren. Nu wilde de heer Vergouwen de motie wel intrekken, zei hij. Maar dat ging nu niet meer. Er moest nogmaals over worden gestemd. De voorsteller kwam nu in een lastig parket. Hij achtte zijn eigen motie niet meer noodig, doch. het viel hem blijk baar #ok hard zelf haar mee te onthalzen. Zoo stemde hij er, terwijl er een blosje op zijn kaken kwam, toch maar voor. De Raad had pleizier in het geval. Het voorstel-Boem, om niet meer dan f200,000 te besteden, kreeg maar zeven stem men. De heeren Bosch, P. J. Mulder, Perar en Vergouwen, die voor de motie-Vergouwen stemden, lieten dit in den steek, evenals later ook het eenigszins gewijzigd voorstel-Fok- ker c. s. Het voorstel van B. en Ws., een .school, waarvan do kosten zijn geraamd op f245,000, waarop in afwijking met het oorspronkelijk plan, ook aan den Hoogen Rijndijk een be kapping zal worden aangebracht, werd nu aangenomen. Er stemden nog acht leden tegen. Voor zoover deze leden met een ander plan waren gekomen en voor een voorstel hadden ge stemd, dat «een goedkooper school eisclite, had dit tegenstemmen nog eenigen zinvan de anderen is het moeilijker te verklaren; waar men eenmaal tot den houw van een school had besloten, moest men toch iets willen. Wij zullen nu een mooie, geheel naar de eischen' des tijds ingerichte school krijgen; alleen de speelplaats, waarvoor oorspronke lijk 4000 M2. was uitgetrokken, zal nu tot' op de helft worden verminderd. Het was voor B. en Ws. een mooie over winning, to meer door hen te waardeeren, omdat zij eerst na veel strijd werd verkre gen. Wij helpen den Raad nu wenschen, dat de kosten zullen meevallen. Het volgend voorstel, „wijziging van de bepalingen omtrent minimum-loon en maxi mum-arbeidstijd in bestekken van gemeente werken," heeft heel wat discussie veroor zaakt en ten slotto is men er in blijven steken, doordat ook nu weer do stemmen hebben gestaakt, ditmaal over hot voorstel- Sijtsma,, Botermans en Van der Eist. Do minimum-loonen, zeven jaar geleden vastgesteld, gelden op het oogenblik nog, wat natuurlijk nog niet wil zeggen, dat er niet hooger loonen worden uitbetaald. Do aannemer van gemeentewerken heeft niet alleen te rekenen mét bepalingen op papier, maar ook met de practijk. Het vaststellen der ■minimum-loonen heeft dan ook in hoofdzaak ten doel te voorkomen, dat niet een aannemer het werk tegen een laag bedrag zal aan nemen ten koste dor arbeiders, die hij, door welke Omstandigheden dan ook, voor een. kleinen prijs zou kunnen krijgen. Da.armede is het standpunt van den heer Iloogenboom, om de minimum-loonen zeer laag te nemen, veroordeeldmaar eveneens het standpunt van den heer Bosch, die schijnt te wenschen, dat de gemeente boven par ticulieren loonen-zal uitgaan. Ons dunkt: de cijfers moeten de uitdruk king zijn van de normale loonen, die aan een; gemiddeld werkman worden betaald. Over do hoegrootheid daarvan liep nu de kwestie. B. en Ws. waren het laagst; dan volgde do heer Van Tol en eindelijk volgde het voorstel-Sijtsma c. s. Wij kunnen niet weergeven wat daarover pro en contra is aangevoerd. Ieder der par tijen hield haar regeling natuurlijk voor de beste en verdedigde haar met hardnekkig heid. En het ging er nog wel eens warm toe, vooral tusschen de heer Aalberse, die zich tot taaie had. gesteld het voorstel-Van Tol te verdedigen, en den heer Sijtsma. De laatste wierp onder applaus der vergade ring de beschuldiging, als zouden zijn me devoorstellers en hij boven den lieer Van Tol hebben willen uitbïcden, van zich af. Men zal nu in een volgende vergadering opnieuw over het voorstel-Sijtsma c. s. moe ten stemmen. Er stonden nu nog eenige onderwerpen op de agenda, die nog al discussie deden verwachten en die werden uitgesteld. Dat men over het .voorstel tot de inrichting van een vervolgklasse aan een der openbare lagere scholen wilde praten, leek den Voorzitter vreemd toe. Wij gelooven, dat men niet ten onrechte vreest, dat de regeling, zooals B. en Ws. deze willen, onwillekeurig de open bare school voor een deel der ouders, die er, op gesteld zijn na den. 12-jarigen leeftijd hun kinderen zoo spoedig mogelijk aan het werk hebben, minder aantrekkelijk zou kunnen maken. Dit zal de reden geweest* zijn, dat de heer Carpentier Alting het voorstel nog gaarne eens in handen wilde - gesteld zien van de Plaatselijke Schoolcommissie om ad vies. Wij kunnen er hier thans niet nader op ingaan en achten dit, waar de zaak toch opnieuw aan de orde komt, ook niet noodig; doch willen alleen maar zeggen, dat het niet denkbeeldig bezwaar zou kun nen worden opgeheven door een school in te richten met een zelfstandig hoofd, wat natuurlijk wel een klasse-onderwijzer kan zijn en.welke school wel kan worden onder gebracht in een der bestaande scholen. Ten slotte is vastgesteld het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1913, tot een bedrag van f 9,349,360, tegen een be drag van f9,066,420 in 1912. Het belast baar inkomen is dus weder met bijna drie ton vermeerderd, wat voor een groot doel zal te danken zijn aan meer aanleggen der duimsclioeven. Het.te heffen bedragis nu f 115,368 of onge veer f 14,000 meer dan verleden jaar. Dat het heffingspercentago wederom aan dat van 1912 gelijk kan blijven, danken wij weer aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- triciteit. Kon verleden jaar op een bedrag van f 26,000 boven de geraamde wiüst ge rekend worden, ook nu zal er een meevallertje van f 22,000 zijn. Wat moeten wij dankbaar wezen dat onze vaderen de exploitatie der Gas fabriek en hun opvolgers later diender Elec- triciteitsfabriek voor rekening der gemeente hebben genomen Leiden, Juni. In aansluiting aan ons bericht van gis teren over de ongesteldheid van onzen dr. G. M. Kruimel, moeien we nog melden, dat de opneming in do inrichting van dr. Stigter slechts tijdelijk was, daar er oogenblikkelijk geen plaats was in het Gemeenteziekenhuis in Den Haag, alwaar dr. Kruimel zich door dr. Schoemaker wilde laten o pereeren, het geen nu geschied is. De patiënt zat al een paar malen op, doch is nog zeer zwak, wat niet te ver wonderen is na een zoo langdurige ziekte. Gisteravond werd in „Plaats Royal", alhier, een vergadering gehouden van de Ned. Natuurhist. Vereoniging, afd. Leiden. De .voorzitter opende de vergadering en gaf het woord aan den lieer De Jong Saakes, dio iets ter demonstratie had medegebracht, nl. twee kiezen en een wervel met ongeveer H c.M. lang doornuitsbeekscl, gevonden aan den binnen voet van de duinen te Noordwijk, ongeveer .5 Meter diep in liet zand. Nader zal onderzocht worden van welk dier deze zaken afkomstig zijn. De lieer Bergers liet een foto van een wespennest zien en vertelde een en ander omtrent .don houw van zulk een nest. Daarop domonstreerde de heer Van der Lek eenige planten, gevonden op de op 4 Juni gehouden excursie naar Lisse en omgeving. Deze planten gaven een aardig overzicht van wat deze tijd van het jaar doet groeien. Na de pauze doelde de hoer Van der Lek verder nog een en ander mee over verschil lende soorten paddenstoelen, alles aan de hand. van versche en gedroogde exemplaren. Tal van zwammen waren afkomstig van Simalur, oen eilandje bij Sumatra, waar op het'oogenblik de lieer Jacobson, en onze stad genoot, de lieer Van Ileum, wetenschappe lijke verzamelingen aanleggen. Al deze tro pische zwammen waren uitmuntend gecon serveerd en hadden zeer goed de natuurlijke kleur bewaard. Mej. M. de Jong, van Wassenaar, is t8 Zwolle geslaagd voor apotheker-assis tente. Zij werd opgeleid door den heer M. Boekwijt, apotheker alhier. De kapitein B. E. Stöver, wordt 1 No vember a. s. ontheven van zijn detacliee- ring onder de bevelen van den chef van den generalen staf te ^s-Gravenhage en inge deeld bij het 4de rog. infanterie alhier. In de gisteren te Rotterdam gehouden Raadsvergadering werd dr. G. van Eyssel- stèyn, te Groningen, benoemd tot directeur der Rotterdamsche gemeente-ziekenhuizen, en tot bibliothecaris van de gemeente-bi bliotheek en leeszalen dr. J. A. Vor der Hake, van Haarlem. De Raad behandelde in een avondzitting de Stadhuiszaak. Het voorstel luidde, de keuze te vestigen op den inzender van het ontwerp ,,S. P. Q. R-", en B. en Ws. alzoo te machtigen, aan dezen het opmaken van het definitieve ontwerp op te dragen. Er werd nog breedvoerig debat gevoerd, waarbij drie meeningen op den voorgrond traden. Zoo wilde men lo. eerst publiek en pers laten oordeelen vóór do Raad een beslissing nam; 2o. de jury verzoeken, een beslist oordeel uit te spreken, terwijl 3o. sommigen de voorkeur gaven aan het ont werp Groen en Wit". Alle bouwkundigen gingen mede met het voorstel van B. en Ws. Nadat de voorzitter dit breedvoerig had toegelicht en gewezen ni? alleen op het ongewenschte, om eerst het oordeel van het publiek te vragen, maar tevens ook, dat geen jury bereid bevonden sou zijn, als voorop gestaan had, ook het publiek te la ten oordeelen. kwamen de verschillende mo ties in stemming en werden met 3*2 tegen 3 steramen verworpen. Daarna werd het voorstel van B. en Ws. met 28 tegen 7 stemmen aangenomen; die 7 tegenstemmers ga-yen grootendecls de voorkeur aan het ontwerp Groen en Wit". De voorzitter deelde mede, dat de ontwer per ,,S. P. Q. R." was prof. Henri Evers. Op voorstel van den heer Verheul werd dezen een telegram van gelukwenech ge zonden. Ook bracht de heer Verheul hulde aan jury «en Raadhuis-commissie. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland zijn tot leden van Gezondheidscommissïën met ingang van 1 Juli e.k. herbenoemd de op dien datum aftredende leden te Haarlemmermeer: W. C. de Hey; tc Aalsmer: P. Roinders Fol- mer en G. W. Keessen. H. M. de Koningin wordt a.s. Woens dag 11 Juni van Het Loo voor een dag in de Residentie verwacht. H. M. de Koningin-Moeder zal 16 Juni, des avonds, uit het buitenland te Soestdijk aankomen. Men meldt aan „Het Gentrum", dat onder leiding van den spoorwegbond „St.- Paphael" een verzoekschrift is ingediend aan den directeur-generaal der Staatsspoor wegen, voorzien van 1750 handteekeningen, ter bespoediging van de nieuwe loonrege ling voor het Centrale Werkplaatsperso- neel, in welk verzoekschrift drie afgevaar digden werden aangewezen voor een onder houd. Dit onderhoud is toegestaan, met het gunstig gevolg, dat de directeur-generaal mededeelde aan de afgevaardigden, dat m^t ingang van 1 Mei j.l. aan het werkplaats personeel een toelage wordt gegeven va.) 10 cents per dag, totdat de nieuwe loon regeling zal worden ingevoerd. Ter openbare vergadering van ver- eenigingen van ambtenaren en werklieden op 8 Juni te Amsterdam inzake salaris actie voor personeel in rijksdienst ze.l het totaal aantal der deelnemende Bonden be dragen, 23 met ongeveer 10,009 leden. Het Gemeenteblad te Amsterdam be Vestigde een vroeger bericht nopens den bouw van een nieuw (derde) gemeentezie kenhuis aldaar. Een gift van f 1000 is ingekomen bij den penningmeester van het Ziekenhuis der Yereeniging voor Ziekenverpleging te VIaardingen van iemand, die onbekend wenscht te blijven. Men meldt uit Den Helder aau de „N. R. Ct.": Tot secretaris van dien Armenraad alhier is bij Kon. besluit benoemd de heer Rumpf. In bevoegde kringen heeft deze benoeming groofce ontstemming verwekt. De heer Rumpf doet in garen en band en hand we rk- benoodigdhedenvoorts interresseort hij zich voor het Christelijk-Militair Tehuis. Hij schijnt van armenzaken weinig of geen verstand te hebben. Maar hij is „vast in de leer", degelijk Kuyperiaansch. en daar aan dankt hij dit baantje. Ds. Van Griet- huyaen, van Huisduinen, mede sollicitant en met diaconale aangelegenheden goed bekend, kwam niet in aanmerking; die is slechts christslijk-higtorisch. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gcm. te Sijbekarspel ds. F. J. Los, te Laren (Geld.) De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, blijkens van den consul generaal der Nederlanden te Melbourne ontvangen be richt, emigratie, van timmerlieden en met selaars naar Nieuw-Zuid-Wales (Australië) wegens slapte in het bouwvak moet worden ontraden. HOOFDDORP. Door notaris Boerlage, te Heemstede, werd in „Hotel de Beurs" alhier publiek geveild: De boerderij, ge naamd „Buiten Verwachting", met schuur, stalling, erf, boomgaard en eenige percee- len bouw- en weiland, groot 9 H.A., 71 Aren, 10 c.A.,- gelegen aan den Hoofdweg, bij den Vijfhuizerweg. Gekocht door den heer Meijer, te Haarlemmermeer voor f 23.600. KATWIJK-AAN-ZEE. In de Gemeente zaal trad gisteravond voor d'e» Vrijzinnige Kiesvereeniging „Volksbelang" als spreker op de heer H. Groenewoud, van Amster dam. De zaal wae goed bezet. Nadat de heer J. J. Kraal, voorz. der Kiesvereeniging, de aanwezigen hartelijk welkom had geheeben, gaf hij het woord aan den heer Groenewoud. De heer Groenewoud deelde mee, dat hij zou spreken over „Dreigende gevaren voor 's lands welvaren" en dat hij-eerst zou han delen over dreigende materieel© gevaren en door de mogelijke aanneming d'er ver scherpte Tariefwet, daarna over geestelijke gevaren door de in uitzicht gestelde Grond wetswijziging in verband met het onderwijs vraagstuk. In den breede onderwierp spr. daarna aan een critiek het nieuwe ontwerp-Tarief- wet en bracht diaartegen de bekende be zwaren in der Anti-Tariefwet-mannen waar na hij een kort, maar scherp pleidooi voor het openbaar onderwijs hieldvervolgens wektp hij de aanwezigen op, om op 17 Juni a.s. hun stem op den oandidaat der vrijzin nigen uit te brengen. Voor debat gaven zich op de heeren W. van der Akker, hoofd eener bijz. school al hier, en S. Rodriguez de Miranda, lid van den gemeenteraad van Amsterdam en ean- di-daat der S.-D. A.-P. in het district Kat wijk. De eerste debater bracht in 't midden, dat de Tariefwet niet uitsluitend iets van d'e rechterzijde is, want dat bijv. do voor zitter van het Voor-Tariefwet-comité noch rechts noch links is; vorder dat spr. do zaak wel wat opgeblazen had, want dat de voorgestelde Tariefwet slechts een verhoo- gïng van ruim f 1.50 por hoofd bloeide, dat in de gemeente en 10 andere gemeen ten in 't Noorden, Baflo het schoolgeld, op' de openbare scholen betaald, minder op bracht dan de hondenbelasting en dat in 1912 in de gemeente Leiden deel der be lastingen werd gebruikt ten behoeve van het openbaar onderwijs. De heer De Miranda begon met.te zeggen dat spr. over veel zaken had gezwegen, waarover hij in dit vfc-rband had kunnen, spreken. Debater zette uiteen, waarom in het Anti-Tarief wet-comité geen sociaal-de mocraten zitting hebben, n.l. omdat dit comité tegen de Tariefwet ageert, dewijl het kapitaal er dc nadeden van zou on dervinden, de S.-D. A.-P. is er tegen, om dat het den arbeider zou schaden. De libe ralen willen wel aan onrechtvaardige be lastingwetten, als de kapitalisten maar ge spaard blijven, wat blijkt uit de suiker- belasting, die f 4 per hoofd' vraagt .aldus de heer De Miranda. Alle liberalen hebben gestemd tegen het' voorstel van het S.-D. Kamerlid Vlieger' om het successierecht, te verhoogen, omdat de groote kapitalen daardoor zouden wor den getroffen. Debater noemde de Tarief wet een politiek fortuintje voor de concen tratie en was er niet zeker van, dat. als de concentratie-mannen aan het bewind mochten komen, zij in dit opzicht van. wetten zouden vrij blijven. De liberalen hebben verder niet het recht zoo gevoel vol te spreken over de openbare school' als spr. hier gedaan heeft ,want deze school is alleen geliefd bii hen in zooverre do arbeiders er bruikbaar worden gemaakt voor de industrieelen, vervolgde debater., De liberalen hebben hun tijd gehad, zij hebben zooveel wenschen van die arbeiders onvervuld gelaten, dat ik aanraad! noch op hen, noch op dc clericalen uw stem uit te brengen, doch op de mannen der S.-D., A.-P., besloot de heer De Miranda. Beide debaters werden door den heep Groenewoud uitvoerig beantwoord, waarna de vergadering tc ongeveer twaalf ureui uiteenging, LEIDERDORP. Op verzoek is aan M, de Bruijn, alhier, eervol ontslag verleend als buitengewoon veldwachter dezer ge* meente. Door den Commissaris der Koningin is, tot 31 Mei 1914, voor de geheele gemeen te opgeheven het verbod om mollen t0 vangen en te dooden. Met het oog op de toeneming van he# aantal leerlingen heeft het bestuur van do School met den Bijbel besloten, een achtste lokaal bij te bouwen. NIEUW-VENNEP. Bij zijn met pen* sioen verlaten der school, hebben de leer* lingen der openbare school alhier, deni heer Elzinga, die 35 jaar als onderwijzer! aldaar was werkzaam geweest, een cadeau! aangeboden. Ook de oud.leerlingen heb1-* ben van hun belangstelling doen blijken' door geiden bijeen te brengen en daarvooxj den heer Elzinga een paar huishoudelijk^ cadeaux aan te bieden. Ds. D. A. van den Bosch, predikanï bij de Ncd.-Herv. Gcm. alhier, is beroepen! naar de Gemeente van Mijnsheerenlaifd. NOORDWIJK. De heer G. v. d. Niet Gz. heeft met schipper J. v. d. Mark de eerste 15 halve mudden vroege aardappelen (Duo Vork) naar Amsterdam gezonden. Zij wer den gerooid op het land van Jacob do Groot aan -de-n Zeeweg. Dat mag toch' vroeg genoemd worden NOORDWIJK ER H U TWederom telt ons dorp een vereeniging meer. Er is n.l. opgericht een bakkerspatrconsvereenigingi onder voorzitterschap van den hoer G; Wanninkhof. 9 Van de 39 ingeschrevenen voor ddj lichting 1914 der nat. militie zijn er drie; wegens broederdienst vrijgesteld en acht door den keuringsraad ongeschikt ver^ -klaard. Het nieuw opgerichte veilingsgebouw! is zoo goed als gereed. Het ziet er keurig uit en is voorzien van een afmijntoestcl, dat werkt met electrischc drijfkracht. Spoedig hoopt men het gebouw in gebruik te n&j nemen. 1 OEGSTGEEST. Door den heer A. H5 Post, alhier, is aan den H oogevoort weg; halte Endegeest,een zaak in fijnej vleeschwaren, comestibles en aanverwante! artikelen geopend, die er zeer florissant; uitziet en zoowel buiten als binnen eert goeden indruk maakt. De waren werden'; zooals ons werd verzekerd, betrokken van, eerste-klasse-huizen, de vleeschwaren o.a.; van dc welbekende firma Ter Marsch erf Co. te Rotterdam. Oegstgeest "is met deze nieuwe zaak eij weder op vooruit gegaan. RIJNSBURG. De vergadering der afcL Rijnsburg van het II. B.-G. was ditmaal' niet sterk bezocht. De notulen werden on veranderd goedgekeurd, nieuwe leden nie$ voorgesteld. Bij de prijsraming passfecrde'n] alle soorten tulpen, enz., waarbij de leden1 belang hebben, de revue, aan de hand vari^, de vorige prijsraming, en ook in verband^ mej; den stand van het gewas, werden jdfifc'

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1