N®. 16337 Woensdag J28 Mei. A®. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. De Kamerverkiezingen. Aeademienieuws. PRIJS DER ADTERTENTIEN; Van 1b regels 10 5Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentièn van 30 woorden 40 Oente contant; elk tiental woorden meer 10 Cente.-Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Oentsi per 3 maanden l i i i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sija 1.30. Franco per post1,65. Dit nummer, dat morgen verschijnt, "bevat als voorplaat het portret van Van der Duyn van Maasdam, een der grondleggers van de omwenteling tot herstel van het Huis van Oranje in 1813. Komst van Oldonbarne- veldt, genaamd Witte Tullingh, ten huize van Gijsbort Karei van Hogendorp, in 1813. Het Engelsche Koningspaar op weg naar Berlijn, om de huwelijksplechtigheid van Prinses Victoria Louise, met Ernst. Hertog van Cumberland, bij te wonen; met drie foto's. De Nederlandscke aviatour Do Waal, die van Johannisthal naar Soesterberg vloog. Een zeldzame kiek aviateurs in het kamp te Soesterberg. De Nederlandsche Bond voor Lichamelijke Opvoeding in de Wiestduinen achter Houtrust te 's.Graven- hage, met twee foto's. De restauratie van het Muiderslot, met zes foto's. Het gedenkteeken, dat te Leipzig voor Richard Wagner is opgericht. De schitterende in zending onzer Koloniën op de Tentoonstel ling te Gent. Eenige kijkjes in Oud- Vlaanderen op de Tentoonstelling te Gent, met drie foto's. Een drietal interessante kiekjes uit Zeeland. De Internationale Vrouwenraad op de Vrouwententoonstelling te Amsterdam. De Vliegdemonstraties op Houtrust te '6-Gravenhage. Het Enge- sche Koningspaar te Berlijn, met drie foto's. „Een telefoon in den zak". De eerste! Hollandsche haring. Inschrijving; van leerlingen voor de openbare scholen der le en Se klasse. Burgemeester en Wethouders van Leidea; gelet op artikel 6 der Verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige inrich ting der scholen, de toelating en het ont slag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5 van dat jaar); brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare scholen der 1ste en 2e klasse gelegenheid zal worden gegeven van den 2en tot en met den 14en Juni e.k. dagelijks (-den Zondag uitgezonderd) van dee voormiddagö haifnegen tob negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren dies namiddags en wel: voor de Jongensschool 1st© klasse, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool 1ste klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor de Meisjesschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Breestraat; en voor de scholen 2de klasse voor Jon gens en Meisjes, in de schoolgebouwen aan de Oude Vest en aan de Heerenstraat; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ver toond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 28en Mei 19l3. Leiden, 28 Mei. De Vrijzinnige Kiesvereeniging alhier hield gisteravond, onder voorzitterschap van ï>rof. mr. Visser van IJzendoorn, eien ledetn- yelgadering voor het stellen van candidatein! .Voor den Gemeenteraad. Bij acclamatie werden gesteld: in district I de aftredende leden do heeren J. A.: van; Hamel en H. W. Fischer (aftr.) en J. Haï- tevelt Azn. tegenover het aftredend lid den heer W; Pera; in district II de aftredenden, Ide heeren D. van Gruting, mr. O. Wj. van jder Pot Bzn. en K. Sijtsma. In het derde district werden voorloopig gesteld de heeren O. H. Kouw en Hl J.' ;van Kerkhoff, de laatste echter onder voor- Waarde, dat hij in hoofdpunten het concen- ffcra.lie-program onderschrijft. Voor de twee iandcre zetels zal het bestuur trachten over eenstemming te verkrijgen met de ander© ^vrijzinnige kiesvereenigingeïi. In het derde district treden af de heeren 5J. Bosch', A. Mulder, G. P. Timp en C. J. van Tol. De R.-K. Kiesvereeniging alhier can- dideerde gisteravond voor de Provinciale Sta ten de heeren mr. J. O. van der Lip, |Wl •Pera en W'. F. van Wijk Tliz., zoodat ook {voor de Staten overeenstemming is verkre gen tussch'en de drie rechtsche partijen. De eerste vergadering van den Armen raad alhier zal plaats hebben a.s. Woens dagavond te öch,t men ten Raadhui ze. Zondag 1 Juni a.s. h'oopfc de heer J. van Ton deren, commies eerste kl. aan het Postkantoor alhier, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar werd aangesteld bij de Rijks post- en telegrafie. Dit feit, op zichzelf belangrijk genoeg, wordt dit des te meer, doordat de heer Van, Tonderen bijna al die jaren werkzaam was aan het postkantoor alhier. Slechts drie maanden heeft hij elders zijn taak als com mies vervuld. Vele, wij zouden bijna zeggen, alle Lei- denaars kennen hem. Ieder, die met hem aan het kantoor in aanraking kwam, kan getuigen van zijn, groote welwillendheid en accuratesse. De directeur en de mede-ambtenaren ach ten hem hoog en zijn hem zeer genegen; ook het hestellerspersoneel draagt hem een warm hart toe. Op de te Haarlem gehouden planten- keuring van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur werden aan Polygonum sericeüm en Ge urn cocci n eum Nus. Biadshaw getuigschriften van verdienste toe gekend. Beide planten waren ingezonden door don heer W. van Veen, vaste-plantenkwee- ker, alhier. Mej.' G. Parmentier, te Leiderdorp, is te Breda geslaagd als apothekers-assistente. Zij was leerlinge van den heer M. Bbek- wjjt, apotheker, alhier. Bij de gisteren gehouden verkiezing Voor notabelen bij de Ned.-Herv. Ge>m. al hier, zijn herkozen de navolgende heeren: J. Iding, met 560 6temmen, M. J. F. Mei- ners 556, A. Couvée P.Jzn. 553, en P. J. Hartevelb 553, die met 1 Juni a.s. periodiek moesten aftredien en candidaat waren ge steld door de beide kieevereenigingen Geloof en Belijdenis" en ,,De Ned.-Herv. Kerk". Gekozen waren de heeren C. I. van Er- kel, met 396 ©temmen, J. Boehmer 395, A. van Rooyen 392, en A M. van de Ven 389, cand. van eorstgen. Kiesvereeniging. Verder verkregen-de heerenJEI. P.. Veld- huijzen 172, H. van Leeuwen 169, L. H. Brijnen 166 en L. Fontein 166 stemmen als cand). van laatstgen. Kiesvereeniging, en voorts de heeren Lourens Boech 2, H. Mens 2, M. den Os 2, en J. Splinter Sr. 2 stem men en 8 personen ieder één stemterwiil 3 biljetten van onwaarde werden verklaard en 19 biljetten blanco uit de bussen kwa men. De vrijzinnigen namen aan deze verkie zing niet officieel deel. Bij besch. van den Min. van BinnenL Zaken is bepaald, dat de commissie, aan welke wordt opgedragen het examineeren voor de akte M. O. wis- e;i natuurkundige wetenschappen voor 1913, zitting zal houden te 's-Gravenhage. Aan deze commissie ig te vens opgedragen het examineeren voor de akte L. O. wiskunde. Benoemd zijn o. a. tot lid en ondervoor zitter prof. dr. P. Zeeman Gzn. en tot le den prof. dr. J. C. Kluyver, prof. dr. F. A .H. Schreinemakers en prof dr. G. C. J. Vosmaer, allen alhier. In Den Haag is als onderwijzeres ge slaagd mej. G. E. Harten, van Rijswijk. Minister Talma is voornemens in den loop van de volgende maand de Gentsche tentoonstelling te bezoeken. Gisternamiddag werd, in tegenwoor digheid van den Minister van Binnenl. Za ken, mr. Th. Heemskerk, den vertegen woordiger der Koningin, jhr. W. Roel], den Comissaris der Koningin voor de pro vincie Noord-Holland, mr. W. F. van Leeu wen, de tentoonstelling van „Het Muider slot" geopend. Onder veel blijken van belangstelling heeft gisteren de bekende predikant der Ned.-Herv. Gem. dsi J. J. van Noort, den dag herdacht, dat hij 25 jaar werkzaam is in de hoofdstad. Ter gelegenheid van zijn jubileum mocht de jubilaris veel bloemstukken ontvangen terwijl hem ook vele gelukwenschen in den vorm van kaartjes en telegrammen bereik ten. O. a. ontving ds. Van Noort, bloem stukken van de bui tvereenigiging „Frede- rik Hendrik", waarvan de jubilaris eere voorzitter is; van de Nea'. Vereen, voor Israël; van het bestuur van hét Ned. Jon gelingsverbond, van welk bestuur ds. Van Noort het voorzitterschap bekleedt, van de oommsssie uit het Burgerlijk Armbestuur voor de Gasthuizen, van de Mariakrans, van het Diakonessenwerk in iWijk 19, enz. Ten huize van den jubilaris werd een drukbezochte receptie gehouden. Er kwa men oommissie-s uit den Kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. en uit de gemeente zelf ds. Van Noort hun geïukwenschen aanbie den, terwijl voorts vele vrienden en andere belangstellenden hun opwachting maakten. Zaterdag zal ds. Van Noort in de Wester- kerk een gedachtenisrede uitspreken. Wegens zijn bevordering tot majoor en daarmee gepaarde herplaatsing in den actieven dienst van het leger, heeft de 'héér Thomson, opgehouden lid van de Tweede Kamer en lid van den Haagsolien gemeenteraad' te zijn. In de positie van den officier, lid der Tweede Kamer, bij de bevorderingswet ge regeld, in de Gemeentewet is het lid maatschap van den Raad onvereenigbaar verklaard met de betrekking van krijgs man in werkelijken dienst. De heer Thomson is echter in beide func ties verkiesbaar, en nu laat de datum van zijn bevordering (ook wegens promotie in den staatsdienst, zou hij als Kamerlid moe ten aftreden) toe, dat <te vervulling der vaaatures kan samenvallen met de a. s. periodieke Kamer- en Raadsverkiezingen! Wordt de heer Thomson voor beide func tion eventueel herkozen, dan kan hij niet vóór den derden Dinsdag in September, na weder op non-activiteit ~tc zijn gesteld, in Kamer en Raad zitting nemen. Naar men verneemt, heeft het bestuur van het diakonessenhuis „Bronovo", te 's-Gravenhage, thans een terrein voor den bouw van een nieuw ziekenhuis aangekocht, gelegen aan den Waalsdorp er weg, in de on middellijke nabijheid van het Kanaal, ter grootte van ruim 6 H; A. Het bestuur van het Chr. Nat. Vak verbond heeft, naar „De Stand." meldt, aan de aangesloten bonden en veroenigin- gen een rondschrijven verzonden, waarin het besluit wordt medegedeeld, niet mede te doen aan een betooging ter huldiging van het ministerie. Geenszins geschiedde dit, omdat, het Chr. Nat. Vakverbond geen oog zou hebben voor den sociaal-wetgevenden arbeid van hot mi nisterie, maar het wenscht het voorbeeld der sociaal-democraten niet na te volgen, die de vakbeweging in dienst stellen van hun politiek© partij. Naar ,,Het Vad." verneemt, is van hooger hand aan dé betrokkenen een wenk gegeven om zeer cohciliant te zijn bij de uitv.oering van de Steenhouwerswet. Gisteren is te Arnhem het ridderkruis van de M. W. O. 3de kl, uitgereikt aan den kapitein van het Ned.-Indische loger H. F. Sahmidt. Men moldt uit Arnhem: Zooals wij reeds meedeelden, is één num mer van het programma van a'e vieri-ig van het eeuwfeest onzer onafhankelijkheid hier ter stede het doen geven, door Royaard's gezelschap, van Oedipus" op een terrein op „Sonsbeek". Die voorstellingen zullen gegeven wordén 23 en 24 Juli en 2 en 3 Augustus. Verder bestaat het plan, dat 30 Novem ber, den feestelijken herinneringsdag voor Arnhem, de schoolkinderen zullen worden onthaald. HAZERSWOUDE. Mej. M. A. Dellewijn, onderwijzeres aan de Chr. school aan den Rijndijk, is in gelijke betrekking benoemd te 's-Gravenhage. BILLEGOM. De vereeniging „Midden stand" heeft haar jaarvergadering in dé zaal van den heer Ruigrok, alhier, gehou den. Volgens heb j aar verslag had het be stuur veel succes met zijn bemoeiingen in zake de waterleiding-kwestie, den handelscur sus en het verlaagde tarief der bestel goe deren van de H. IJ.-S.-M. Over het afge- loopen jaar bedroegen de ontvangsten f 680.90 de uitgaven f 687.94, en het nadeelig 6aIdo f 7.04. Uit het batig saldo va.n het voorgaan de jaar bedroeg dit nu in totaal f165.4672*- De bespreking van een verleden jaar aan gehouden punt, over het al of niet opheffen der Vereeniging had met Veel animo plaats. Met algemeene stemmen werd besloten haar voort te doen duren. Zij, die de verplichte vergaderingen, tot hoogstens vier, bijwonen, ontvangen in het vervolg telkens 25 cents presentiegeld. Het bestuur werd van 9 tot 7 leden teruggebracht; waardoor do commis sarissen komen te vervallen. De heer S., Bossen, secretaris, periodiek aftredend, werd als bestuurslid herkozen. KATWIJK-AAN-ZEE. De heer C. van Zuilen, van hier, is benoemd tot onderwij zer aan de Chr. school in de Burgerdijkstraat alhier, en heeft deze benoeming aangenomen. Hier is reeds een begin gemaakt met het rooien der tulpenbollen. LEIDERDORP. Van de 22 ingeschreve nen voor de lichting nat. militie 1914, zijn 4 vrijgesteld wegens broederdienst, werden 9 afgekeurd en is één overledenaan de loting kunnen derhalve slechts 8 jongelieden deelnemen. LISSE. Op Maandag- en Dinsdagavond gaf de afd. Lisse van den Ned. R..K. Volksbond feestuitvoeringen, ter gelegenheid van dé herdenking van de uitvaardiging van dof Encycliek „Rerum Novarum." Deze uitvoe ringen waren alleen toegankelijk voor do leden en donateurs met hun dames. NOORDWIJKERHOUT. Veel particulie ren verheugen zich thans in het bezit der èlectrische verlichting, welke uitnemend vol doet. Do volgende week komen de straat lantaarns gereed, en alsdan zal „De Echo der Duinen", ter eere van dit heuglijk feit een concert geven in haar aardige tent, ge heel onder het groen verscholen. RIJPWETERING. Tot onderwijzer alhier is heden benoemd de heer C. W. Caspers van Katwijk. TER-AAR. Het getal leden van de Boe renleenbank Ter-Aar, bedroog op 31 Decem ber 1912: 172; dat der Spaaiboelqesi 417. Spaargelden f 232,332,3179, voorschotten f 160630. In loopende rekening war an 27 le den met een bedrag van f 314,939,08. Debiet bedroeg f77478,37. Crediet f 17526.20. Ont vangsten bedroegen f 1.019620,98 de uitga gaven f 1006701,34, totaal f 2.026329.32, winst f 1268.4972* Reservefonds f 5183.77. Door de Brandwaarborgmaatschappij van Veeren, te Amsterdam, en Montijn, te Gouda, is een gratificatie toegekend, respec tievelijk van f 15 en f 10 voor het flink optreden van de manschappen bij gelegenheid van den plaats gehad hebbenden brand bij P. Verboom op 28 April. VOORHOUT. In het café „Boerhave" hield gisteravond voor de vrijzinnige kiesvereen. „Volksbelang" in het district Katwijk, mr. Ivielstra een lezing over het onderwerp: „de politieke toestand." Een 25 personen waren aanwezig, en nadat spreker zijn ideeën ont wikkeld had, kwam de gelegenheid tot debat. Hiervan werd geen gebruik gemaakt, doch de heer .Van Iterson, van Rijnsburg, wcnsch- le toch nog wel te zeggen, dat het optre den van den spreker hem zeer naar gejnoegen was, daar dit bezadigd optceden, zeor af stak bij het onverdedigbaar optreden van mr. Tideman, in Rotterdam. De voorzitter, de heer G. Kruyff, van, Sassenheam, zeide, dat hij het hier volkomen mede eens waé. WARMOND. Meldden wij, dat door den landbouwer J. v. d. Geest Jacz., aan do Zijl, onder deze gemeente, aangifte wi^rd gedaan van een vermoedelijk geval van mond- en kla.uwzeer onder zijn veestapel, thans bericht men ons, dat van die ziekte geen sprake is. Een geruststelling alzoo! .WOUBRUGGE. De Raad vergadert Vrij dagavond a.s., te zes uren. O.a. zal ter tafel komen: Aanbesteding electrisch gebouw. „liet Groene Krnis." Gisteravond hield de afd. Leiden van de Z.-H. Vereen. „Het Groene Kruis", in het gebouw van het Magazijn van Verplegings- artikelen aan de Pieterskerkgracht haar al gemeene vergadering. Bij afwezigheid van den voorzitter, Ör. J. A. Schreuder, werd de vergadering ge leid door dr. L. Mulder. Het jaarverslag werd uitgebracht door den secretaris, dr. W. J. Taverne. Daaruit bleek, dat de afdeeling in bloeiend-en toe stand verkeert, hoewel door de vele be- noodigdheden en het aanstellen van een eigen pleegzuster, de financiën steeds op een zware proef worden gesteld. In het ver slag werd dan ook hulde gebracht aan den penningmeester, den heer Graf, die het geheim bezit met 'de minst mogelijke kosten het meest mogelijke te verkrijgen. In het geheel werden 361 verplegings- artikelen 491-maal uitgeleend, tegen 375- maal in het vorig jaar. Het aantal leden, fdjat 1 -Mei van het vorig jaar 794 bedroeg, was op 1 Mei van dit jaar tot 930 geklom men. Toch is dit ledental in verhouding der bevolking en het groote nut van „Het Groene Kruis" nog veel te gering. De afdeeling had tot voor eenigen tijd vier particuliere verpleegsters in dienst,' waaronder één katholieke. Deze regeling had echter veel practische bezwaren, mede doordat de verpleegsters, als zij in parti culieren dienst waren, de afdeeling in den steek lieten. Daarin is nu verandering ge komen, doordat de afdeeling door de be noeming van zuster Neeb, waarmede zij een uitstekende keuze deed, sinds 1 Maart in Jiet bezit is van een eigen vaste ver pleegster. Het salaris van mej. Neeb be draagt f 800. De verpleeggelden, die in Maart f 29.25 en in April f 30.95 bedroe gen, komen echter nu ten voordeele van de kas. De begrooting voor 1913 was geraamd op f 1700 of ruim f 300 hooger dan in 1912. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Graf, bleek, dat de inkomsten met inbegrip van het saldo der vorige rekening, bedragen de f 537.197s, hebben bedragen f 2048.43\ waaronder aan contributies f 1152.80. Het saldo bedroeg over 1912 f 796.26. On der de uitgaven vinden wij vermeldsalaris zusters f591.77, bijdrage in de kosten van de tentoonstelling van het Tuberculosc.mu- seum f 106.03; salaris van den magazijn meester f 100. Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn beheer. Tot bestuurslid werd in dc plaats van mej. M. Tieleman benoemd mej. J. Alma. De afgevaardigde naar de algemeene vergadering dr. Schreuder, was niet aan wezig, doch had een schriftelijk verslag in gezonden, dat door dr. De Jong werd voor gelezen. Daaruit bleek o.a., dat het Hoofdbestuur geen principieel bezwaar had, dat ide afdee ling Leiden voor de uitzending van zwakke kinderen,- zich in verbinding stelt niet liet Ccntraal-gcncotschap voor Kinder vacantia kolonies voor kinderen, die zeelucht noodig hebben. De voorzitter doelde nog mede, dat onder; de aangeschafte artikelen ook een zuige, lingenweger behoorde. Dc aanschaffingskosten zijn echter zeer; hoog, zoodat daarvoor f 2.50 statiegeld; moet worden geheven. De Rs-K. Kiesvereeniging te Leiden hoeft gisteravond mr. P. E. Briët ook candidaat ge-steld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, zoodat deze nu de candidaat van alle reohteche partijen is. De christen-socialisten te Leiden zullen geen candidaatstellen. Uit Hillegom wordit ons bericht, dat vanwege do ehrist.sociale partij dr. E. A- Keuchenius, te Scheveningen, candid, vcor de Tweede Kamer in het district Haarlem mermeer zal worden gesteld. De R.-K. kiesvereeniging te Haarlem heeft besloten, do can dictatuur van jhr. mr.: D. E. van Lennep, krachtig te steunen. Eenige ingezetenen van Rijswijk, instem mende met de politieke actie van ds. Van Hoogenhuyze c.s., wenden, zoo wordt aan „De Nieuwe Ct." gemeld, pogingen aan om in het kie>sdistriot Loosduinen een eigen candidaat te stellen, staande tussc'nen de coalitie en die concentratie, ©n opkomende voor de belangen der Ned.-Herv. Kerk. Een groot gedeelte der Chr.-Hist, kies vereeniging te '6-Gravenzande zal, naar „Het Vaderl." verneemt, uit het verband met de Chr.-JIist. Unie treden. De bur gemeester van die gemeente, mr. J. Brunty bedankte reeds als lid der Chr.-Hist. Unie, voor welke partij hij een zetel voor Leiden in de Staten van Zuid-Holland bezette. Slechts een klein gedeelte dier Christ.- Hist, in de gemeente 'e-Gravenzande zal aangesloten blijven bij de Unie. De Chrisfcelijk-Hisborischen in het district Sliedrecht zullen de aftredende antirev. cand'idaten voor. Tweede Kamer en Prov. Staten steunen. De Chr,-Hist, kiesvereeni ging in Alblasserdam, die aanvankelijk acer weinig neiging vertoonde, opnieuw met de coalitiepartijen samen te werken, heeft zich ten slotte naar den wensch van het hoofd bestuur, zooals die den 24en April j.l. te Amsterdam tot uiting kwam, en naar de meerderheid van het districbsbestuur ge schikt, en besloting niet uit de unie te tre den, gelijk aanvankelijk het plan was, doch voor ditmaal nog steun toe te zeggen. („Ned.") De Chr.-Hist. Kiesvereeniging te 's-Gra venhage heeft, naar „De Ned1." meldt, in het district Den Haag II candidaat gesteld den heer J. R. Snocck Ilenkemans, aldaar. Ds. G. Hofstede, te Blokzijl, is thans naar aan „De Rott." wordt gemeld, do candlidaat van de drie rechtscho partijen in het district Emmen. De afd. Vein van de S.-D. A.-P. heeft, naa^r „Het Volk" meldt, in het district Rheden den heer L. M. Hermans, te Arn- hem, candidaat gesteld. Naar „De Tel." meldt, zal de candidaat der rechtsche partijen in Amsterdam I de heer J. N. Hendrix, het R.-K. gemeente* raadslid, zijn. Lei don. Bevorderd is tot doctor in dé rechtswetenschap, op stellingen, dc lieer ,\\L G. F. Borgörlioff Mulder, geb. te Alkmaar. Geslaagd is voor het candidaats.cxamen in do wis- en natuurkunde, dc heer H. Janett. Bij beschikking" van den Minister van Binncnlandsche Zaken is, te rekenen van! 16 Mei 1913, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend aan den lieer A. Massink, a!é assistent voor dc scheikunde aan de rijks universiteit te Leiden, en is, voor heb tijd-, vak van 1 Juni tot cn met 31 Decem ber 1913, benoemd als zoodanig dr. G. II. Leopold, aldaar. Amsterdam. Bevorderd is tot doe- tor in de Ned. letteren op proefschrift: „Dó Codex Trajectinus van de Snorra Edcla", d© heer W. van Eedën Jr., geboren in Den Haag. Utrecht. Bevorderd is tot doctor ia de geneeskunde, op proefschrift: „Onder zoek bij den mensch naar de erfelijkheid van physiologische cn pathologische ken merken van het oog", de heer P. J Waardenburg, geb. te Nijeveen. D© promotie geschiedde met lof.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1