Gemengd Nieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Het rol&klooster Siraopetra, dat tot de kloostergemeenschap vun het schiereiland Atlios behoort. Van dit deel van Turkye willen de groote mogendheden een monniken-republiek" maken, een eoort onafhankelyke kerkeiyke etaat due. LUIDEN, 14 Hei. Thïrmometerstand: Gisteiarond om 8 uren 15 6° C. 59.9° F. hedenmorgen om 8 uren li,0 C. 69° F. 'a middags om 12 uren 18.5° C. 6">.S° F. 'e middags om 4 uren 20° C. 68° F. Door den heer A. L. Verhoog, archi tect te Saefeenheim, iG, na gehouden onders- handsche aanbesteding, het verbouwen van peroeel Nieuwsteeg 3333a tot winkelhuis, voor rekening van den heer A. F. Mulder, alhier, opgedragen, aan den heer P. J. Gijeman, timmerman en aannemer alhier. Op 36 jarigen leeftijd is te Groningen overleden mr. P. G. Bos, archivaris van het Algemeen Rijksarchief te 's-Graven- hage. HILLEGOM.. Onder directie van de heerên Van Zanten Co. en Gebr. van Zanten is Dinsdag alhier een groote vei ling van te velde staande Darwintulpen en enkele late tulpen gehouden. Besteed werd per bed voor Darwintulpen: Pride of Haarlem f7f9,'La Gandeur f8 f 12, Tarncombe Sanders f 17f20, Pain ted Lady f 26, Mad. Krelage f 18, Sieraad van Flora f 26, Electra f 26, Psyche f 32, Prof. Rauwenhoff f 16.50, Rev. Ewbank f26, C: B. Huet f30—f 40, H. J. Alwes f25, Edmée f25, Whistles f24, \V. Pitt f 24; verder werd nog besteed voor en kele late tulpen, oveneens alles per bed: Didieri Alba f6, Caledonia f5, Fairy Queen f S, Darris f 25, Mauréana f 10, Lulea Pallida f20, Coronation Scarlett f20 en Viri di Flora f25. KATWIJK-AAN-ZEE. Door den heer J. Varkevisser is ontslag aangevraagd als ouderling bij de Geref. Gem. Dat ont slag is door den Kerkcraad op eervolle wijze verleend onder dankbetuiging voor de in dat ambt bewezen diensten. Op een "bank aan bet strand alhier vermaakten zich drie kinderen uit een naburige gemeente, van wie de oudste zestien jaar was. Door hun spel be merkten zij eerst niet, dat de zwin, die hun van den vasten wal scheidde we gens den opkomenden vloed al dieper en dieper werd en toen z_i] "dit eindelijk opmerkten, was het te laat en konden zij er niet meer doorwaden. Daar ston den zij nuHoe zouden zij ér afkomen Gelukkig bevond zich C. cl. H. met een hit op 't strand, die met behulp van dit rijdier de kinderen uit hun benarde po sitie verloste. SASSENHEIM. Door den heer D. Rijnsburger Czn,, alhier, is aan den heer J. P. Oudshoorn opgedragen het bouwen van een villa met bijbehoorende werken op een terrein nabij de Beekbrug. De door den heer J. P. Oudshoorn alhier gehouden aanbesteding van het bouwen eener boerderij met bijbehooren- de werken te Rijnzaterwoude, is opge dragen aan den heer Ph. Qualm, aanne mer te Koudekerk. UaiHijlk-aan-£ee. Te IJmuiden kwam binnen K. W. 161 „tfooidzee IV" met f 135. Op de Heerengracht alhier werd giste maraiddag een achttienjarige bekende toevallijder door een toeval ge troffen. Hij werd binnengebracht in een woning aan do Kalvermarkt. Aangezien zijn bewusteloosheid uren duren kan werd hij per politie-brancard naar huis getranspor teerd. Gisteravond is bij de politie alhier gedeponeerd een valsehe rijksdaal der toet den beeldenaar van wijlen Koning Willem den Derden en 't jaartal 1871. Een winkelier hod het geldstuk van een hein onbekende in betaling ontvangen. Door de electrise he tram werd gisteren op het Lange Pad >nder Rijneburg de brik van den fieer G v. d. E. aangereden, inet het gevolg, dat de achterste wielen onder den wagen werden weggeslagen en de hit met het voorste gedeelte er van door ging. Door een passeerenden Leidsehen jongen werd met veel moeite 't verschrikte dier tot staan gebracht. De bestuurder was van den wagen gesprongen precies midden in de sloot, een nat pak verkiezende boven de onzachte aanraking met de tram. Heb ge val, zoo schrijft onze berichtgever, ge- beu rr te natuurlijk weer op het Lange Pad op zijn smalst. In verband mettet gisteren üiedegedlselde omtrent het rijwielverkeer Rjmfcburg k" nnon 1 ook te Katwijk-Binnen een statisticus aan- teekening heeft gehouden van het aantal fietsers, dat Tweeden Pinksterdag do Groote Steeg heeft gepasseerd: van 9 uren v.m. tot 6 uren 'a avonds beliep dit 3364. Neemt men nu in aanmerking, d'at langs "Wassenaarschen weg zoowel als Noordwijk- schen weg ongetwijfeld eveneens zeer velen per fiets zeewaarts gingen, dan blijkt wel, dat het aantal bezoekers van het strand allesbehalve gering is geweeöt. Aan het station Vlodorp ia hedennacht de hulprommer S. door een voorbijkomenden trein overreden en ge dood. In Maart' werd uit Amsterdam gemeld, dat het aldaar de politie was ge lukt de hand te leggen op Jan Bestebroer en Annie Prins, verdacht op 15 Januari 1.1. in de Brusselsche voorstad TJocle de rentenier- ster Claire Belsef -^an het leven te hebben beroofd. Thans wordt ons gemeld, dat beiden heb ben kunnen bewijzen, dat zij de moordenaars niet konden zijn en dat zij wat deze zaak betreft eenige dagen geleden op vrije voeten zijn gesteld, ontslagen van rechtsvervolging. J. B. is echter overgebracht haar de ka zerne te Gouda wegens desertie van een maand opkomen. In de Vossiusstraat te Amster dam bemerkten, in den nacht van Zaterdag op Zondag eenige buurtbewoners en een politieagent, dal er rook opsteeg uit de eerste verdieping van No. 16 daar. Zij waar schuwden de brandweer, dié, daar de be woners, de xamilie von Glahn, afwezig ble ken zij vertoeven gedurende de zomer maanden in Zandvoort zich toegang ver schafte door eon paneel uit de straatdeur te zagen. De brandweer was de vlammen met eenige slangen spoedig meester. Toen de hoofdbrandmeester Fiorani de voorkamer van de gelijkstraatsche verdie ping één étage lager binnentrad, be speurde hij ook daar kleine vlammetjes. Ook trof het, dat er een hoop papier verkoold en een kaars op den grond la gen. Men had nu vermoedens gekregen, on derzocht het huis nauwkeurig, merkte nu ook een sterke gaslucht op en ontdekte de verschillende gaskranen in het huis open ©n op de trap eenige stukken kaars en gemorst kaarsvet. Alles wees er op, dat de brand ge sticht was. Ook sporen van inbraak vielen waar te nemen. Verschillende sloten waren geforceerd en het schrijfbureau van den heer des huizes had men opengebroken, den inhoud er uit gehaald. De uitgebreide na sporingen, die worden gedaan, hebben nog geen enkel resultaat opgeleverd. Het huis staat onder bewaking der politie. Ongeveer een half- jaar ge leden werd bij den watermolenaar De J., te Nieuw-Lekkerland, f 400 ontvreemd. Van den dief wafl geen spoor te ontdekken. Dezer dagen werden bij het omspitten- van grond aan den Kinderdijk twee bank biljetten van 100, afkomstig van dezen diefstal, gevonden. In verband met een en ander is de 17-jarige D. O. B„ te Nieuw- Lekkerland, onder verdenking den diefstal gepleegd en de biljetten daar ter plaatse begraven te hebben, in hechtenis genomen en ter beschikking van de justitie gesteld. Men meldt ons uit Enschede: Den lsten Pinksterdag kwam bij een auto verhuurder t© Tilburg een jongmensch, dat zeide een zoon te zijn van den heer Van Heek, alhier, en een auto wilde huren, daar hij, naar hij voorgaf, spoedig thuis moest zijn wegens een plotselinge ongesteldheid van zijn vader. Een auto werd te zijner be schikking gesteld, v aarmede hij naar En schede tufte. Daar gekomen, stalde hij de auto in het hotel „De Klomp", waarna hij vertrok en tot heden niet terugkwam. Het jongmensch, dat geen Van Heek was, wordt door de politie gezocht. Het onderzoek van d'e stuk ken van het lijk van den zoo gruwelijk vermoorden' Berlijnschen schooljongen Ot to Klaehn heeft uitgewezen, dat hij ge wurgd is. Het pakket, waarin de romp enz. verborgen waren, had al geruimen tijd bij de hoofdtrap van het Postdamsehe station gelegen, voor men den inhoud er van nakeek. Men dacht dat iemand het daar neergelegd had, om het weer spoedig te komen halen. Mevrouw Blume te Posen, die om aan een ongelukkig huwelijk een einde te maken haar eigen man doodschoot, is onder toekenning van verzachtende om standigheden wegens manslag tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. De zaak was, omdat allerlei bijzonderheden uit het sexu- eele leven ter sprake kwamen, met geslo ken deux en behandeld. Volgens de bladen is Ber nard Shaw voor een aanzienlijk bedrag op gelicht. In eén brief verzocht Lawrence, mede-hoofdredacteur van de Votes for Women, hem een dadelijk betaalbare chè- que van 525 te geven, in ruil voor een gekruist© cheque van dat bedrag, die bij den brief was ingesloten. Shaw, die brief en cheque voor eoht hield, voldeed terstond aan het verzoek. Bij nader onderzoek bleek Lawrence niets van den brief af te weten. Shaw heeft de politie, schijnt het, niet in het géval betrokken. Uit Krakau wordt het volgende bericht omtrent een Russisoh-Oostenrïjksch grens-ineident bij het plaatsje Podwolvezys- ka. In den nacht van 9 op 10 Mei wandel den aan de Bussische zijde van de grens drie Russische officieren, die te veel aan Bacchus hadden geofferd. Een dezer ging met de andere een weddingschap aan, dat hij den schildwacht, die aan de Oostenrijksche zijde van een brug stond, zou ontwapenen en over de Bussische grens dragen. Hij wist over de brug te komen zonder dat de schild wacht het merkte, greep dezen aan en trach- te hem het geweer af te nemen. De Oosten rijker echter ging den Russisohen officier te lijf met zijn bajonet en stak hem dood. Omtrent het gebeurde wordt een streng onderzoek ingesteld. De sneltrein uit Duitschland, die gistermiddag 2.56 te 01 denzaal moest ar- riveeren, is te Velpe bij Osnabrück met een snelheid van circa 80 K. M. op een goede rentrein geloopon. Er zijn rijf gewonden, van wie één beide beenen verloor. De mate- rieele schade is groot en de treinenloop zeer gestoord. De reizigers voor Amsterdam die te 5.2 moesten arriveeren, kwamen allen om 9 uur met een extra-trein op de plaats ^an hun bestemming aan. Voor zoover bekend, waren onder de verwonden geen Hollanders. Evelyn Thaw, de eohtgenoote van Harry Thaw, die in Amerika als misda dig krankzinnige opgesloten zit wegens den moord op Stanford White, zeven jaar gele den gepleegd, zal van 31 dezer af te Londen in het Hippodrome in een revue optreden, tegen een honorarium van zeshonderd pond sterling in de week. D e violiste Alice Liebmann heeft gespeeld voor de gevangenen, twaalf honderd in aantal, van de gevangenis van Wormwood Scrubs. Zij speelde op haar Stradivarius het Andantin van Lemaire en het Andante Religioso van Thomé. Naar zij aan een verslaggever mededeelde, was rij zelf ontroerd geworden bij den aanblik van de ontroerde schare ong' lukkigen voor haar. TeVersaillesisdepolitie het huis binnengedrongen van een twee-en- zestigjarigc ongehuwde vtouw, die zich zelf sedert zeven jaar in een donkere ka mer opgesloten gehouden had. Juffrouw Lerat, zoo is haar naam, is vrij gefortu neerd, oen zonderlinge, maar 'volstrekt niet geheel gek en ze is tot haar afzon dering overgegaan na den dood 'van een geliefde* zuster, met wie zij samenwoon de. De politie heeft haar naar een zie kenhuis overgebracht, waar men door achtereenvolgende baden getracht heeft haar te reinigen. De staat, van vervuiling, waarin de twee-en-zestig-jarige en de ka mer, die zij bewoonde,* zijn aangetroffen, was verschrikkelijk. Sinds zeven faar had de juffrouw zich met blikjesgoca ge voed: groenten, visch, vruchten, "die een kruidenier uit de huurt haar door een luikje deed 'toekomen. De léege blikjes, een eerbiedwaaxdigen berg vormend, haa zij in haar karner^ opgestapeld en vele er van gebmikte zij oni haar paperassen te hergen. In een blik, waar doperwten in geweest waren, vond men haar ge boorte-acte, in een sardijnen-busje papie ren van waarde. Twee katten, de lieve lingen der oude juffrouw, hebben in de donkere, vervuilde kamer het leven ge laten. De kadavers zijn drie jaar lang in bet vertrek blijven liggen. En de stank, die er heerschte, toen de politie ex door de vensters binnendrong, deed de politie mannen aanvankelijk ontzet terugdein zen. Eerst toen ze zakdoeken met eau de-cologne voor hun neus en mond -kon den houden waagden zij 'het nogmaals bij juffrouw Lerat naar binnen te gaan. De vreemde oude, die eiken omgang met de buitenwereld had afgebroken," de"brie ven weigerde, die er voor haar kwamen, heeft in het ziekenhuis te Versailles haar voornemen te kennen gegeven, om na haar genezing zij zat vol booze zwe ren gezellig te gaan wonen op een mooi buitentje, dat ze in de buurt van Chesnay bezit. De SSaSkankwestie. Skoetarl. CETTINJE, 13 Mel. (R. 0.). Morgen, na het vertrek van de Montenegr\jn6che troepen uit ökoetari, zullen de bevelhebbers van de inter nationale vloot do-blokkade der kust opheffen. Indien de Montenegrynen niet al het oorlogs materiaal en alle aan Turkye behoorende voor werpen kunnen wegvoeren, zullen zjj het recht hebben een afdeeling troepen achter te laten, om voor later vorvoer zorg te dragen. PARIJS, 14 Mel (R. 0.) De bladen ont vangen uit Skoetari bericht, dat men daar bezorgd Is voor een muitery onder de 7000 Moutenegrynsche soldaten, die zich tegen het bevel om de stad te vorlaten zouden verzetten. En men donkt aan een algemeene slachting. Bulgaarsche verliezon. SOFIA, 13 Mei. (R.0.) Volgens officieele gegevens bedragen de Bulgaarsche verliezen in den oorlog 330 officieren en 29,711 sol daten aan gesneuvelden, 950 officieren en 52,000 soldaten aan gewonden en 3193 ver misten* Vermindering van troepen. WEENEN, 13 Mei. (R.0) Volgens een mededeeling uit Boedapest, zal morgen een conferentie van gemeenscbap'pelyke ministers jyorden gehouden, ter beraadslaging over ver-_ mindering van de strijdmacht, tbansxnogeiyk geworden door verandering van den toestand. De Sobranje. SOFIA, 18 Mel. (R. O.) In de Sobranje deelde minister president Gesjof mede, dat hl), wjjl de toestand niet veranderd was, tot zijn «pyt de toegezegde verklaring over de politiek der Regeering niet kon afleggen. Hy las het besluit voor, waarby de parlemen taire ritting gesloten wordt. Grieken en Bulgaren. ATHENE, 14 Mei. (R. O.) De bijzon dere berichtgever van Havas seint, dat ex nieuwe bijzonderheden zijn omtrent het gevecht op 9 Mei tusschen Grieken en Bulgaren. Het gevecht begon eerst om drie uren en duurde tot den middag on beslist voort. Toen de Grieksche artil lerie zich in den strijd mengde, moesten de Bulgaren vluchten onder het hijschen van de witJte vlag. De Grieken bleven meester van Palolorië, Nicisane en Mor- ta. De Bulgaren kregen 250 dooden en vele honderden gekwetsten. 80 krijgs gevangenen en 2 kanonnen vielen ilcn Grieken in handen. De regeeringsgezinde pers meent, dat zijn alle geschillen langs minnelijken weg te regelen. Koning George naar R u 1 a n d. ST.-PETERSBURG, 14 Mei (Part.) In het eind van Mei (Russische tijdrekening) la een bezoek te wachten van den Engelschen ko ning aan den Tsaar te Peterhof. Koning George zal drie dagen aan het Russische Hof vertoeven. Een dezer dagen zal gewyd zyn aan het by wonen van een groote troe- penrevuo te Tsarehoje Solo. Ia politieke kringen hecht men aan dit bezoek een groote beteekeni», wyi men daarin een ver dere toenadering tusschen Engeland en Bus- land ziet. Spionnage? LONDEN, 14 Mei (Part.) Uit Washington wordt aan de Times" geseind: Gisternamiddag is bekend geworden, dat plannen en geheime documenten tegeiyktydig met andere geheime stukken van zeer groot gewicht uit het Ministerie van Marine z(jn vordwenen. Deze verdwijning was sedert eenige dagen gecon stateerd, doch om het geheime onderzoek tot oen goed einde te brengen had men tot nu toe deze aangelegenheid verzwegen. De papie ren, die verdwenen zyn hebben betrekking op de super-draednought „Peusylvania". Poincaré naar Engeland. LONDEN, 14 Mei (Part.). De .Daily Mali" gelooft te weten, dat het plan bestaat een groote vlootrevue te Spithead te houden ter golegenheid van het bezoek van president Poincaré aan Engeland in Juni a. s. Het Fransche eskader uit Cherbourg, dat Poincaré sal vergezellen zal aan de vlootrevue deelnemen. De Benedlctyners. ROME, 13 Mei. (R. O) Dom Stotzinner, abt van Mariénbach, is gekozen tot primaat-coad jutor van de confederatie dor Benedictynen met het recht van opvolging. Tachtig abten namen deel aan de verkiezing, die plaats had in de abdy San-Anselmo. Een schip in nood. LONDEN, 13 Mei. (R. O.). De .Union Castle Company" heeft gisteravond bekend gemaakt, dat de admiraliteit een oorlogsschip hoeft uit gezonden om hulp te bieden aan een sohip van de maatschappy, dat gestrand is by Kaap Gathablanco aan de Afrikaaneche kust De naam van het schip is nog niet bekend. De bevolking* van Rhodes. ATHENE, .14 Mei. JR. O.). Men verklaart hier, dat de door generaal Ameglio uitge voerde volkstelling op Rhodes geheel onjuist is, en doet opmerken, dat volgens de statis tiek van den Italiaanschen generaleen 6taf het jaantal inwoners van Rhodes 30,000 en niet 13,000 is, zooals door hem was opge geven. Alleen de stad Rhodes telt 5500 Grio- ken, 3500 Muzelmannen en 2000 Jodeh. D© Atheensehe pers komt dan ook heftig tegen de volkstelling op. Inheohtenisnemin g. BERLIJN, 14 Mei. (R. O.). Als .zeer sterk verdacht van den moord op don school- joDgen Klein, word in hechtenis genomen de 30-jarigo Joieeht Joseph Bitter. Naar vaststaat ging hij vaak om met kna pen van den leeftijd van het slachtoffer, en had hij Klein leeren kennen in een zaak in de Lutnostrasse, daar deze wel bood- echapj>en ,deed. Bitter heeft volledig bekend, nadat bij huiszoeking, verscheidene dingen aan het licht gekomen zijn. Hij houdt vol, dat de knaap chantage tegen hem heeft willen plegen en hij hem toen uit angst gewurgd heeft. De moord op Otto Klaehn. BERLIJN, 14 Mei. (Part.),. Onder ver denking den scholier Otto Klaehn te heb- en vermoord is in den afgeloopen nacht de 3ö-ja<rige Jozef Bitter gearresteerd. Volgens de „Berl. Zt. am M." zou hij reeds een bekentenis hebben afgelegd Olympische spelen. ATHENE, 14 Mei. (R. O.) Het comité der Olympische spelen besloot buitenland- sche aviateurs uit te noodigen deel te nemen aan den internationalen vliegwedstrijd bij de Olympische spelen van 1914. Staking geëindigd. ATHENE, 1-1 Mei (R. O.) De kolenwer- kers-8taking aan den Pyraous ia geëindigd. Von J a c o. WEENEN, 14 Mei, (R. O.). De Duiteche minister von Jaco is alhier aangekomen. De geheele pers begroet rijn komst met voldoening. Hoewel dit bezoek in geenerlei politieke, gebeurtenis zijn oorzaak heet te vinden en eenvoudig als gewoonte tusschen beide Rijken is aangenomen, nemen de bla den van deze gelegenheid te baat om de in nigheid van de betrekkingen tusschenbeide landen te doen uitkomen. l>e „propaganda". Geen dag gaat er mesr voorby. dat er geen wandaden van do Engelsche suffragettes te vermelden vallen. Zondag hebben zy o.a. ver moedelijk weder de band gehad in een brand, dia het schuitenhuls van de Nottingham Boat Club in de asch heeft gelegd en waarby een aantal schuiten, ter gezameniyke waardo van 2000 p. st. verbrandden. Dionzelfden dag werl een bom gevonden, dicht b(j een met riet gedekt huis te Oxted, Surrey, in gebruik by de tennis club aldaar. De opzichter ontdekte de bom en wierp ze in oen knip water. Op het tennisveld lag een groot papier met het opschrift: Votes for Women Ken revolntionnairo gemeente. Zooals men weot worden de ooxlogshavena aan de westkust geleidelijk beroofd van het grootste gedeelte van de daar gastation- neerde, groote en kleine, oorlogsbodems. De bevolking van Rochefort-sur-Mer iaj zeer verstoord over de ministerieel© beschik king. waarbij de flottïlje torpedobooten wordt verplaatst naar Duinkerken. Do ver ontwaardiging blijkt zoo groot te zijn, dat men van woorden tot daden dreigt over te gaaneen deputatie uit den gemeenteraad zal naar Parijs gaan om te trachten den minister op zijn besluit te doen terugkoeren.- Gelukt dit niet, dan zullen alle raadsleden ontslag nemen evenals alle andere inwoners, die een staatsbetrekking bekleedcm, terwijl de bevolking zal weigeren varder belasting te betalen. Slechte Pinksterdagen. Manilla is Maandag geteisterd door een buitengewoon hevlgen wervelstorm. 58 inwo ners der stad zyn gedood, tal van hulzen ingestort. In enkele streken van Fraukryk is het met de Pinksterdagen ook bar weer geweest. By Auch, in het departement Gers, heeft een hagelbui alle te veld staande gewassen ver woest. De hagelsteenen waren zoo groot als hazelnoton en lagen enkele centimeters dik. We kunnen dus nog meeo tevreden zyn over het heeriyke weer, waarvan we mochten proffteeren. Zaterdagavondreeddev racht- rijder J. M. met apard ©n kar over den overweg bij wachtpost 48 to 'sHeor- Arendskerkc, toen een snel-goederentrein aankwam. De locomotief greep de kar en reed haar to plotter. Do voerman werd; er uit geslingerd en bleef eenige oogen- blikken bewusteloos ter zijde van den weg liggen. Het bleek later, dat hij en met eenige hoofdwonden afgekomen was. Het paard was ongedeerd. De trein moest stoppen, daar de machine vol stukken hout zat. De wachter van wacht* post 48 is onmiddellijk geschorst. Hoe wel een nauwlettend beambte, had hij hij ditmaal verzuimd 'den overweg ai te sluiten. De man is zeer onder den indruk van het gebeurde. Do laatste huzaren van het 3cte Tegiment, te Rotterdam, die tijdens de sleepersstaking gedetacheerd waren, rijn gistermiddag onder bevel van den lsten luitenant J. A. baron van Heeekeren van Moleca-ten naar Den Haag teruggekeerd). Een gezond oord! TeHeinen- oord vierden 7 echtparen in een kort tijds verloop hun zilveren bruiloft: één waa 40 en één zelfs 50 jaar getrouwd en dat in een dorp van 1700 zielen] Inden.naohtvanZondagop Maan dag is, naar di£ „Haagsche Ct." meldt, in heti horlogemagazijn van den heer Groeneweg in de Kikkerstxaat in Den Haag op brutale manier diefstal gepleegd. De dief moet met een steen een gat geslagen hebben in def groote winkelruit, althans bij onderzoek werd in de straat een groote steen gevonden, waar aan glassplinters werden opgemerkt. Door dit gat eigende de dief zich uit de étalage! alles t-oe, wat maar binnen zijn bereik lag. Zoodoende zijn o. a. ook 25 horloges gestólen. Daar de heer Groeneweg het winkelhuis niet persoonlijk bewoont, was hij niet tegen inbraak verzekerd. De politie heeft eem on derzoek ingesteld, maar tot nu toe zonder; resultaat. Men meldt uit 's-Gravenhage: In de gelagkamer van een volkslogement had iemand zyn medelogeergasten op een avond getrakteerd en daarby meermalen zyn goed gevulde portefeuille laten zien Toen de man langzamerhand onder den invloed van aterken drank was geraakt, lokte een vrouw, dia oveneens in dat logement verblyf bield hem mee en ontroofde liem zijn portefeuille, ruim f 800 aan bankpapier bevattende. Den volgenden dag miste de man zyn geld en deed bjü aangifte by de politie, die de vrouw, nog In het bezit van bijna al het geld, arresteerde. Zy werd ter beschikking van de justitie gesteld. Fietsen kunnen niet m onze Vestibule worden Jo©- gelaten, maar men vindt buiten ons gebouw *fietsrekken met ketting en slot. Bij het binnenkomen waarschuwt -nen den portier en bij het weggaan vraagt men het slot te willen openen- CORRESPONDENTIE. Ingezonden stukken of medodeelingen, waarvan de schrijvers hun naam niet aan d© Redactio bekend maken, worden ongeplaatst ter rijde gelegd*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 3