N®. 16317 Zaterdag 3 Mei. A®. 1913. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. SCHIPBRE'U K. JOH. WAGENAAR. Stadsgehoorzaal. W oensdag 7 JVXei. Zie Advertentie. Gemengd Nieuws. Be Balkaukwestie. PRIJS DEB ADTERTENTIEN Van 1O regels /1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootere letters near plaatsruimte. - Kleine advertentiën aan 30 woorden 40 Oentecontant; elk tiental woorden meer 10 Oents,-Voor het incaseeeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 0 Oentsi per 3 maanden f no. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1,05. Kieswet. De Burgemeester der-gemeente Leiden; Gelet op artikel 33, 2dle lid der Kieswet; Brengt ter algemeen© kennis, dat de be slissing op de ingediende verzoeken om ver betering van de kiezerslijst voor den dienst 1913—1914 op de Secretarie dezer gemeente 1 ter inzage is nedergelegd en in afschrift, te- i gen betaling der kosten verkrijgbaar ge- •fceld. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 3 Mea 19l3. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door JOHANNES VLASMAN, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend!, om Terlof voor den verkoop va-n uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaat- ve van verkoop, in de benedenvoorlocaliteit Tan het perceel Vliet No. 32. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJ S EL AAR, Burgemeester. Q. J. TERPSTRA, lo. Secretaris. Leiden, 3 Mei 1913. Leiden, 3 De afd. Leiden van 'den Volksbond, iVereeniging tegen misbruik van Sterken firank, die op practisch terrein groote ac tiviteit openbaart, heeft sedert jaren ook jeen wintercursus in huisvlijt, welke in een fcler lokalen van het .Caecilia.gasthuis wordt gehouden. Den afgeloopen winter stond fcleze cursus onder leiding van den heer M. yan Swieten de Blom, onderwijzer aan 'een o.l. school alhier, met bevoegdheid, tot het geven van les in huisvlijt'. Een 16- fcal jongens uit de volksklasse hebben de- ^en winter den cursus gevolgd en het re sultaat van hun werk is nu tentoongesteld la het lokaal, waar de lessen werden ge- nouden. Maandagavond is de tentoonstelling nog geopend. Wij kunnen een bezoek er aan jaaJibevelen. De prestaties in karton, hout- Jwerk, riet vlechten, enz., zijn werkelijk in- Seressant. De heer Van Swieten de Blom Vertelt gaarne van het prettig samenwer- ken, waardoor de jongens van de straat .Werden gehouden en vaardigheid krijgen In werk, dat hen ook later aan huis zal binden en hun veel genot en zelfs voor deel zal kunnen geven. Bij het te Dordrecht gehouden examen afgenomen vanwege de Ned. Vereeniging Voor Gemeentebelangen, ter verkrijging der Èikte van candidaat-gemeentesecretaris, zijn ib.a. voor het schriftelijk gedeelte geslaagd de heeren M. Ort, ambt. ter Secretarie !te Delft; J. van Riemsdijk, volontair ter :Secietarie van Noordwijk en mej. H. Bou- Ipaa Nieuwenhuis, klerk aan het gesticht 5,Endegeest", beiden te Leiden. Dc geslaagden hebben hun opleiding ge- floten van de heeren J. Proper en A. A. jWynnobei, commiezen ter Secretarie (afd. financiën) alhier. In 'de gisteravond gehouden vergade ring van de afd. Leiden van de Vereeni- 'ging tot bevordering van Zondagsrust wer- jden herbenoemd tot bestuursleden de hee- ren H. C. van cler Heyde en C. H. Kouw. fTot afgevaardigden ter algemeene verga dering, op 5 Mei a.s. te Arnhem te hou- fien, werden benoemd de heeren C. H. 'iKouw, G. C. Mingelen en C. A. Simonis. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den lieer C. A. Simonis, ;wees aan een ontvangst van f 112.26, een uitgaaf van f 23.99, zoodat er is een batig saldo van f 88.27. De afdeeling telt 47 leden, terwijl een Werklieden vereeniging de afd. Leiden van het Nederl. Werkliedenverbond bij haar is aangesloten. Door de dircotie der Leidsche Zout keet is ondershands aan de Naaml. Ven nootschap „Werninks Betonfabriek" opge dragen de vervaardiging van acht stuks betonijzeren smeltkuipen, en diverse an dere betonwerken, op haar terreinen aan den Ouden Singel en Koolstraat, alhier. Zaterdagavond 24 Mei en Zondagmor gen 25 Mei zal de Vereeniging van Vrij zinnig-Democratische gemeenteraadsleden in een der zalen van het café-restaurant 7,Hollandais," Groenmarkt, te 's-Graven- hage, de jaarlijksche' vergadering houden, Mr. M. W. F. Treub zal een nader op te geven onderwerp inleidenden dr. K. H. Rombouts, uit Den Haag, zal spreken óverDe taak der gemeentebesturen met betrekking tot de bestrijding van besmet telijke ziekten. Te Utrecht zijn als onderwijzer ge slaagd de heeren S. Koetsier, van Bos- koop, en A. Visser, van Waddinxveen. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Hoogeveen ds.: H. S, Bouma, te Hazers- woude. Dr. G. P. Marang, te Meppel, heeft het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te JJtrecht (vac, dr. Gunning) aangenomen. De „Kerk. Ot." deelt mede, dat van. den particulieren secretaris van H. M. de Koningin het bericht ia ingekomen, dat H. M. wederom gaarne vootr den tijd van vijf jaren een jaarlijksch bedrag van f 300 heeft beschikbaar gesteld voor den arbeid onder de Nederlanders in de Rijnstreek. Evenzoo werd door Z. K. H. den Prins der Nederlanden, gedurende hetzelfde tijd vak, jaarlijks f 50 voor dit doel ter beschik king van de Synodale Commissie gesteld. Ook mocht weder van H. M. de Koningin- Moeder de jaarlijksche bijdrage van f 100 worden ontvangen. Gisteren is per Holl. Spoor in Den Haag gearriveerd het laatste gedeelte deer te Konstantinopel werkzaam geweest zijnde Ned. Roode-Kruis-ambulance, n.l. dr. Ling- beèk de leider der ambulance en mevrouw Lingbeek, de inlandsehe arts Masaks, zus ters Weisz eu Krap en de verplegers De Waart,, semi-arts, en Van Vliet. De ont vangst aan het station was allerhartelijkst. Generaal Quanjer riep dr. Lingbeek en zijn tochtgenooten het welkom in het vaderland toe. Dr. Lingbeek beantwoordde de toe spraak. Ter .gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Cbr. Zangvereniging „Ex Animo" te Heemstede is Donderdag op het landgoed „Boekenrode", bij Aerdenhout, van jhr. mr. P. Teding van Berkhout gehouden een provinciaal zangersfeest. Hoewel een 15- tal Chr. zangverenigingen haai* voornemen te kennen hadden gegeven van deelneming, hieven enkele weg-, ten gevolge van heb minder gunstige weer. Toch waren een 350 zangers aanwezig en bovendien een 500* be langstellenden. De koornumniers werden uit gevoerd onder leiding van den heer J. A. de Zwaan, muzikaal-adviseur van den Bond van Chr. Zangvereenigingen in Nederland, met begeleiding van de muziek van het 10de reg. infanterie. Het openingswoord sprak ds. J. A. Gerth van Wijk, uit Bennebroek. In de pauze hielden ds. P. Groote, uit Amsterdam, en ds. J. W. P. Ie Roy, uit Sloterdijk, een korte rede, terwijl het slotwoord werd ge sproken door ds. J. H. Wolters, uit Heem stede. BO de giiteren gehouden stemming voor een lid van den Raad te Hilversum in district III (vacature Mendels) werden 975 stemmen uitgebracht, waarvan 8 van onwaarde. Daarvan verkregen de heeren L. v. d. Brink (chr.-hist156, P. J. Dam (anti-rev. en R.-K 345, A. Th. Raven (vrüz.) 264 en G. L A. Wagenfeld (soc.-dem203 etemmen, zoodst e«D herstemming plaats moet hebben tusschen de heeren Dam en Raven. Z. H. de Paus heeft benoemd tot proost van het Metropolitaan-kapittel van Utrecht mgr. dr. H. J. Th. Brouwer, vicaris-generaal van het aartsbisdom. Te Amsterdam is overleden mrg. A. C. M. van Cooth, gedurende dertig jaar rector van het Piusgesticht in de Kerkstraat aldaar. Mgr. Van Cooth was eere kamerheer van Z. H. den Paus en ridder in de orde van Oranje- Nassau. In tegenwoordigheid van enkele ge- noodigden is gisteren de Vakschool voor Schoenmakers in Den Haag, aan de Dib- betestraat, bij de De-Oonstant-Rebecque- straat en de Marnixstraat, geopend met eenige plechtigheid door den burgemeester, jhr. mr. dr. Van Karnebeek. Naar ,,,De Fakkel" van welingelichte zijdo verneemt, zijn zeer vele kiezers uit verschillende deelen van ons land toege treden tot den National'en Bond van Pro- testantsche kiezers in Nederland. Onder hen bevinden zioh vele mannen van naam en van positie. Op 6 Mei a. s. hoopt ds. J. C. G. Go- bius du Sart, Ned.-Herv. predikant te Wijk- bij-Heusden zijn 25-jarige ambtsbediening te herdedken. Zijneerw. stond achtereen volgens te Benthuizen en Eemnes-buiten, terwijl hij gedurende circa 15 jaren herder en leeraar der gemeente "Wijk-bij-Heusden is. In den Raad van Delft richtte de heer Van Dijk, naar aanleiding van het artikel in ,,De Wekker'9 betreffende het overlijd® a van zuster Lempertz in het St.-Joris-Gast- huis aldaar en heb verdere in de bladen over dit geval geschicvene, tot B. en We. de vraag, rf het ooilege van B. en We. regenten van het St.-Joris-Gasthuis wilden uitnoodigen rapport over dit geval uit te brengen en dit rapport ter kennis van den Raad te brengen. De burgemeester gaf interpellant de ver zekering dat B. en We. onmiddellijk nadat het artikel in ,,De Wekker" verschenen was, een onderzoek aan regenten hebben opgedragen, op grond van art. 179 litt. der Gemeentewet, en dit ooilege hebben op gedragen B. en Ws. de resultaten van dit onderzoek mede te deelen. Als hoofd der politie gaf de burgemeester den officier van justitie te 's-Gravenhage kennis van het voorgevallene in het St.- Jo- ris-Gasthuis. Bij de te Groningen gehouden herstem ming voor 12 leden van het kiesoollege dier Ned.-Herv. Gem. zijn gekozen 11 ethische candi daten en 1 oonfeotioneele. Heb orgaan van den Alg. Ned. Bond JyVrede door Recht" bevat de agenda voor da jaarlijksche algemeene vergadering van den Bond, op Donderdag 22 Mei in ,,Dili- gentia", te 's-Gravenhage. Aan die orde komen o. m. moties van de afd. 's-Gravenhage om jaarlijks een natio naal Vredescongres te houden en ter zake het plan-Van Vollenhoven, terwijl een be spreking van dit plan mede op de agenda is geplaatst. Inleiders van dit onderwerp zijn prof. Van Vollenhoven, prof. Struycken en prof. J. A. v. Hamel. H. M. de Koningin-Moeder werd bij Haar vertrek naar het buitenland gister avond per Staatsspoortrein van 7.31 aan het station in Den Haag uitgeleide gedaan cl'oor den burgemeester^ jhr. mr. dr. Van Karnebeek, den gouverneur der Residentie, luit.-generaal De Meester, den grootmees ter van Hr. kis. Huis, jhr. Do Ranitz, den uitsohen gezant, den heer von Miiller, den secretaris der Duitsche legatie, den heer von Soharfenberg en mevrouw von Schar- fenberg en den attaché dier legatie, den heer Agath. Mevrouw von Soharfenberg bood H. M. een prachtigen tuil rozen aan. De Koningin-Moeder ïnaakte de reis in het salon-rijtuig der Nederlandsche Cen- traal-spoorweg-Maatseliappij. Gisteren was het 25, jaar geleden, dat mr. W. J. van Weideren baron Rengers te Leeu,warden als Eerste-Kamer-lid voor Friesland werd geïnstalleerd. Vele tele grammen en bloemen werden den grijzen jubilaris gezonden. Men meldt uit 's-Hertogenboseh aan het „Hbl." Onder vele blijken van belangstelling her dacht de heer Van Vlijmen te Sohijndel, lid der Tweede Kamer, zijn zeventdg6ten ge boortedag. Tevens was het 25 jaar geleden, dat hij zitting nam als lid dier Kamer voor het district Veghel. t Do voorzitter van het hoofdbestuur en de voorzitters van de verschillende afdeelin- gen van de R.-K. Kiesvereeniging in dat district kwamen hem pereoonl k geluk- wensohen. De jubilaris ontving vele telgrafische ge- lukwenschen van collega's en vrienden, be nevens een groot aantal bloemgeschenken. De Harmonie" bracht hem een aubade, waarna een maaltijd plaats had. De Minister van Marine a. i. heeft gas- teren in audiëntie ontvangen dlrie afgevaar digden uit de mindere geëmployeerden van het werfpersoneel uit de marine-directiën Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis. 6102 10 HILLEGOM. Met ingang van 1 Mei 1.1. is de heer A. Duval, klerk P. en T. lste klasse aan het postkantoor alhier, bevorderd tot commies- titulair, en wordt met 1 Juni a. e. overge plaatst naar Hulst. Van Hulst naar hier wordt op dien datum overgeplaatst de heer J. A. Hil- kens, klerk P. on T. lste klas. VOORSCHOTEN. De Raad vergadert Maan dag-avond a. s., om acht uren. RIJNSBURG. Veiling van tulpen e. a.. ge wassen vanwege de vereen. „Eensgezind heid", onder directie van do heeren A. do Mooy Jr., alhier, en Homan Zonen, te Noordwijk, heeft, wat. de goede soorten be treft, flinke resultaten gegeven. De min deren soorten bleven laag in prijs. Van enkele soorten la-ten we hier de prijzen volgen, be rekend per bod van 40 regels: Le Mateloa f 9.50; Proserpine f 10; Murillo f 1.60; Grand f2.60; Thomas Moore f 1.30Gele Prins f 1.20Prins v. Oostenrijk f4.25; Scarlet due f 3, La Reine f 0.75Venn. Brillant f 4; Couleur Cardinal f4.50; Rose Luisante f5.50; Roi Gra-moisie f 1.90Tournesol f6; Lucretia f 6.25Darw. Alard Piorson f 6 Darw. Painted Lady f 14Darw. Nymph f 6, enz. TER-A_AR. Ter ledenvergadering van do Ter-Aarsche augurkenveiling deed de kos- eiei|r ekening, waaruit bleek, dat voed f33,000 aan augurken was verkocht. Deze rekening werd goedgekeurd. De aftredende leden werden herkozen en in de plaats van wijlen den heer Mank de heer W. v. d. Hoorn. Machtiging werd verleend tot het aangaan van een rekening-courant, met de Boerenleenbank. Voor afschaffing van het fooienstelsel za-1 een bus op de ledenverga dering geplaatst worden. Een afdeeling voor ongevallen-verzekering werd opgericht. Het batig saldo bedraagt f 800, waarvan f 400 door de onteigening is verkregen. Nadat nog over levering van vruchten was gesproken, werd de vergadering gesloten. Bij de Ned.-Herv. Gem. zijn in het kiescollege herkozen de heeren G. Kiesting en C. Schra-verus on is gekozen in de plaats van den heer A. Vuyk, die zich niet her kiesbaar stelde, de heer Haanvlict. Een politie-agent hield gister- avond aan J S., die langs den Haarlemmer weg alhier, 28 K. G. ongekeurd vloesch zonder vereischt bewijs de gemeente Leiden binnen voerde. Het rundvleesch werd nu naar het Openbaar Slachthuis gebracht, waar het voor menscheljjk gebruik werd afgekeurd. Er is proces verbaal opgemaakt. Men meldt ons uit Den Haag, dat ter zetterij van hot dagblad „De Avond post", aldaar, een staking Is uirgebroken. Te Bussum is Donderdag, juist nadat een schip doorgelaten was, een van de twee kettingen van de basculebrug aan den Bredsiusweg gebroken. De brug kreeg schade en het verkeer werd gestremd. Tusschen Monnikendam en Edam, bij de 2de klapbrug, had Donder dag een treurig ongeval plaats. Op een vol geladen pleizierboot bevond zich een 13- jari gmeieje, dat de onvoorzichtigheid had, een arm buiten boord te houden, juist op het oogenblik, dat men de sluis binnenvoer. De arm raakte bekneld tusschen de sluis en de verschansing en werd nagenoeg geheel verbrijzeld. Nadat in Monnikendam een voorloopig varband was gelegd!, werd het kind naar Amsterdam vervoerden en opgenomen in 't Wi lh elm i na-gasthuis. De redders van de ,,E a s t w e 11." Besloten is voor een belooning uit het Carnegie-heldenfónds in aanmerking te doen komen kapitein J. van der Wielen, de machinist M. Peters en de dekknecht Th. v. d. Put, allen te IJmuiden, in verband met de bekende kranige redding der schip breukelingen van het op een der pieren te IJmuiden verongelukte Engelsche stoom schip „Eastwell." Gisteren was de heer P. Slin- gerland, te Berkenwoude, 100 jaar oud. Hij beschikt nog over alle zintuigen en is goed gezond. De 100-jarige heeft 6 kinderen, die hem een nakroost van 107 kleinkinderen, achter-kleinkinderen, enz. hebben bezorgd. Er worden pogingen gedaan tot oprichting van een „Christelijke bios- cope-Maatschappij voor Nederland." In Wales z ij n rivieren over stroomd. Duizenden morgen aan de oevers van de Dee, Severn, Wye en Clwyd staan onder water. Te New-York i3 weder een rechercheur van politie, een zekere Jerry Mai de, die mededeelingen had gedaan om trent de bende van East Side, dood gescho ten in de Vierenveertigste straat Four, vlak bij de plaats, waar ©enigen tijd geleden Ro senthal werd vermoord. Bij het dorp Höfer, in hetdis- trict Celle, is uit onbekende oorzaak hei- brand uitgebroken. Ten gevolge daarvan zijn 18,000 morgen bosch verbrand. Brand weer en verscheiden compagnies infanterie trachten het vuur van het bosch des konings af te houden. Aangezien de brand ook over den spoorweg, op de lijn HannoverHam burg sloeg, moesten de treinen stilhouden en hadden zij aldus ettelijke uren vertra ging. De rijke wildstand heeft veel. schade geleden. Een reusachtige brand heeft de zakenwijk te Gretna (60 K.M. ten Zuid westen van Winnipeg in Canada) verwoest. De schade beloopt een millioen. Een bedien de vaneenhand1 e 1 s- firma, die bij een bankiersfirma te 's-Gra- venhage zilvergeld en klein bankpapier te gen rroot bankpapier moest inwisselen, is in het Bankgebouw bestolen, vermoedelijk door een tweetal Fransch sprekende per sonen, die zioh tegelijkertijd met hem in het geboum bevonden. Hij had het zilvergeld vóór een der loket ten uitgeteld, nadat hij de bankbiljetten naast zich had neergelegd. Toen hij met het uittellen klaar was, waren de biljetten en de bovenbedoelde Fransch sprekende per sonen verdwenen. Door de Haagsche politie is gearresteerd een rijwielhandelaar, in wien rij den heler meent te zien van verschei dene der vele in den laats ten tijd aldaar gestoten rijwielen. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Zichzelf overreden. Don derdagmiddag heeft een auto-ongeval ié Amsterdam plaats gehad, dat aan dezelfde oorzaak te wijten is als het ongeluk met de auto van Isadora Duncan. Een chauffeur zette den motor van zijn machine in beweging, waarbij hij vergat, het oontact te verbreken. Nauweilijks had hij den motor op gang gebracht, of de aut schoot vooruit en overreed den chauffeur. Do auto reed tegen „Parkzicht" op. Do chauffeur werd in het Wilhelminagasthuis verbonden en vervolgens naar zijn woning vervoerd. Vergiftigd door koffiebon- nen. Op gevaar af allen koffiekransdames den schrik om het hart te doen slaan, maakt ,,De Tijd" melding van een allerzonderling ste vergiftiging. Donderdag nl. heeft zich bij de familie H., in de Kruisstraat te 's-Hertogenbosoh, een vergiftiging voorge daan, ontstaan door het gebruik van on deugdelijke koffieboonen. Bij man en vrouw H. beiden deden zich zeer ernstige verschijn selen voor, zoodat de hulp van twee docto ren moest worden ingeroepen. Toegediende medicijnen hadden onmiddellijk bij den man gunstige uitwerkingen, zoodat hij aan de be tere hand is, doch de vrouw is nog ernstig ongesteld. De koffieboonen zijn in beslag genomen en een onderzoek is ingesteld. In de laatste 14 dagen is er tot driemaal toe ingebroken in het kamp van Zeist. Uit de officiersoantnne en het ambulancegebouw werden een partij mes een en vorken, benevens een geweer, ver mist. Do politie heeft de vermoedelijke da ders opgespoord en die ontvreemde voor werpen in beslag genomen. Vier personen uit een gezin worden verdacht de diefstal len gepleegd te hebben. Men sohrijft uit Hengeloo (G.) aan de„N. R. C." Hier bestaat het eigenaardige, eeuwen oude gebruik van het Hemelvaartsbrood. Op 47 boerenplaatsen in deze gemeente en evenveel in Zelhem rust de verplichting, eiken Hemelvaartsdag aan den Ouden Molen, tuGscheri Hengeloo en Zelheon, een roggebrood van ten minste 11 kilogram te brengen. In tegenwoordigheid van de bur gemeesters en de veldwachters van beide gemeenten wordt het Hemelvaartsbrood door een oud-schoolhoofd uit Hengeloo, die dit nu juist vijftig jaar meemaakte, ontvan gen voor d>e Ned.-Herv. Diaconiën van Hen geloo en Zelheon en de beide R.-K. armbe sturen onder Hengeloo. De veldwachters wegen de brooden. Voor het zwaarste wor den twee fleeschen wijn gegeven, voor bei de opvolgende elk één fleach. Donderdag jl. werd er 1158 kilogram broodl ontvangen, waarvan de armen ongeveer drie weken eten. Het zwaarste woog dit jaar 101, het vorige jaar 118 halve kilo's. Het in ont vangst-nemen geschiedt onder het gebruik van thee en wijn en het rooken van lange pijpen. Veel berichten zijn er over de kwesties inzoke Skoetari gekomen, 't Is een gewel dige warboel. Met geen mogelijkheid is er den juistcn stand van zaken uit op te die pen. D-aarom zullen we zo niet alle geven en ons slechts bepalen tot de belangrijkste, die ten minste nog eenigermate doen zien, hoo de toestand is. De verzonnen berichten, dio dienen mceten om stemming te maken, zullen we ook kalm voorbijgaan. Volgens de „Küln. Ztg." zal de Porto wei nig haast maken met de onderteekening der* voorloopige vredesvoorwaarden. Wegens den toestand in Albanië cn de verwikkelingen met Montenegro acht zij het gewensclit zich nog tot niets tc binden. Toonaangevende Turksche leringen verkla ren, dat het misschien in deze omstandig heden het beste is, zich rechtstreeks met do Balkanstaten tc verstaan, dus zonder be middeling der mogendheden. Oostenrijk is zoo redeneeren zij blijkbaar voornemens nog eens te beproeven, zich een weg te banen naar de Egeïscho Zee, een doel dat het reeds een eeuw lang nastreeft. De vier Balkanstaten hebben er daarentegen belang bij, Oostenrijk" voor altijd dien weg af te snijden. Turkije staatin die aangelegenheid aau hun zijde en het heeft daarom met voldoe ning de houding van Montenegro on van; Essad pasja begroet. Wel is de Porte op aandringen van "cleji Oostenrijkschen gezant Essad pasja officieel afgevallen, maar de grootvizier en het mi nisterie van oorlog staan voortdurend met? hem in verbinding. Essad moet te Alessio door de Servische overheid met veel onderscheiding behandeld worden Montenegro legt- geen vrees aan den da^f voor Oostenrijk. Dit blijkt duidelijk uit een, mededeeling uit Cettinje aan de „Temps".- Daarin wordt gezegd dat in een gesprok met een lid van het diplomatieke corps de ko ning van Montenegro gezegd heeft: AIU( Oostenrijk ons aanvalt, zal het des te erger; voor dat rijk ^elf zijn. Wij zullen versla gen worden maar onze nederlaag zal Oosten,- f ijk duur konten, te staan.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1