N°. 16311 Vrijdag 25 April. A0. 1913, <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. Uit de „Staatscourant". PBIJS DEK ADVERTENTIE»: Van 1O regels 1.06. Iedere regel meer f 0.17£. Q-rootere letters naar plaatsruimte. Kleine edyertentiën ran 30 woorden 40 OentB contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. TRIJS DEZER COURANT: Voor Lsiden por week 9 Oante) per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn 1.30. Franco per post 1.65. H1NOJBBWKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij 'eze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan G. M. Dee, en rechtverkrijgen den tot het oprichten. an een benziine-be- waarpÜaats in het peroeel Pieterskerkplein No. 4a., Sectie G. No. 1715. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 24 November 1913. De Voorzitter had boven de agenda dio waarschuwing geplaatst, dat, zoo noodig des avonds te acht uren, de vergadering zou worden voortgezet. Misschien heeft hij gedacht, dat deze mededeeling de leden tot matiging van hun spree klust zon aanspo ren, omdat de ervaring heeft gelieerd, dat velen met avondzittingen niet op hebben. Als over een punt de tongen echter los ko men, zijn de he eren toch niet te houden, al waren er ook tien avondvergaderingen in het verschiet. Maar er waren heel wat meevallersVoor- eerst was het dossier der ingekomen stuk ken bijzonder klein en weinig belangrijke benoemingen hielden den Raad luttel op en de eerste rij punten g'Iipte zonder debat onder den iiamer door. Eerst bij het voorstel tot onbewoonbaar verklaring van eenige peroeeten in de Lom bard- en Schagensteeg, achter de Haarlem merstraat, opende de heer Sijtsma, 'dié"per soonlijk een onderzoek had ingesteld,- bet debat. Hij vond deze waningen op dit oogenblik inderdaad voor menschelijke be woning ongeschikt, doch niet uit oorzaak van de geringe oppervlakte, de hoogte was zelfs zeer voldoende; doch door den schro melijk verwaarloosden toestand, waarin zij verkeerden. Was er nu vooraf overleg met den eigenaar gepleegd voor het aanbren gen van de noodige herstellingen? De heer Pera sloot zich bij dit betoog aaJn en meende, dat zelfs de vochtigheidstoe stand nog niet zoo erg was en meer van tijdelijken aard. De heer Botermans, die er met den in specteur der bouwpolitie een bezoek had gebracht deze ambtenaar kon het wel eens druk krijgen, wanneer hij zich be schikbaar stelt bij dergelijke bezoeken de Raadsleden te vergezellende heer B. bracht een andere noot in het debat. Waar moeten deze menschen been, als men zulke woningen onbewoonbaar verklaart? De ge meente moet eerst goedkoope arbeiders woningen bouwen, waar men deze gezin nen, die anders de woningen van particu liere eigenaren aansteken," zooals hij het noemde, kan brengen. Ziedaar een vraagstuk van groote sociale beteeken is, dat men niet met een vloek en een zucht behandelt. Trouwens, door subsidieering van de Vereeniging tot bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, gaat men reeds 'dezen weg op en de Vereeniging is nu im mers weder met een nieuw bouwblok bezig. Particuliere huiseigenaren hebben deze Vereeniging echter wel eens met een scheel oog aangezien. Men mag echter in af wachting, dat er betere woningen komen,- onhoudbare toestanden, zooals hier inder daad bestaan, niet handhaven. Doch als de gemeente in minnelijk overleg met den eigenaar kan verkrijgen, dat de woningen weder bewoonbaar worden gemaakt, lijkt ons dit dc weg. En wij zijn het met den heer Bosch eens, dat het te ver gaat, wanneer deze eerst uit de courant moet vernemen, wat men met zijn eigendommen voor heeft. Onbewoonbaar verklaard zijn nu de woningen, maar, zooals de voorzit ter opmerkte, de eigenaar, die trouwens eerst nog in beroep kan komen bij Ged. Staten, kan de woningen weer in orde maken en dan kan de onbewoonbaarheid weder worden opgeheven. Het is nu maar de vraag of de huisjes deze kosten waard zijn. Het tweede punt, waarover zwaar ge discussieerd is, was de bekende Witte- Rozenlaan.kwestie. Onze lezers kennen haar. In een onbewaakt oogenblik is de Raad, zooals hij meest doet, zonder eenig verzet meegegaan met het voorstel van B. en Ws., om den eigenaren dezer Laan op te leggen de sloot te dempen. Toen kwam er verzet ran enkele eigenaren en dit vond weerklank bij verscheidene Raadsleden,die wisten te bewerken, dat op een verzoek' van belanghebbenden om revisie van hef genomen besluit praeadvies zou worden uit gebracht. Het was te voorzien, dat dit prae- advies afwijzend zou luiden en inderdaad; stonden B. en Ws. gisteren sterk, door dat ook een lichaam als de Gemeenteraad niet gaarne op een eenmaal genomen be sluit terugkomt. Aan den anderen kant wisten de tegenstanders niet precies wat zij wilden, trokken althans niet één lijn. Enkelen wilden den toestand voorloopig laten zooals hij was, en eens afwachten, totdat belanghebbenden elkander zullen hebben gevonden (Bosch c.s.)anderen wilden de eigenaren bij de demping te ge- moet komen. (H oogenboom, Fokker, Sijtsma). Tegen dit laatste verzette de Voorzitter zich met klem. Dat zou een precedent scheppen, zóó groot, dat er dan voortaan nooit weer op particuliere kosten een sloot zou kunnen worden gedempt. De oud-wet houder Korcvaar en de heer Botermans pleitten cr voor in het belang der weer barstige eigenaars zelf en in het belang der gemeente, terwijl eindelijk de heer Van Gruting een min of meer geleerd betoog hield over het parasitisme, dat malaria en allerlei andere kwalen verwekt, waarvan de niet-medici in den Raad en dat waren, nu dr. Kruimel helaas nog op het appèl ontbrak, allen, echter niets van begrepen, zooals hij zei. Goed en wel, geacht lid der Gezondheidscommissie, zouden wij hem willen toeroepen, maar waarom hebt gij deze sloot nu juist uitgekozen, terwijl er ontegenzeglijk veel meer vervuilde of wel minder reine slooten zijn? Het afwijzend praeadvies is ten slotte met vrij groote meerderheid aangenomen. De eigenaren zullen nu tot demping wor den genoodzaakt, tenzij zij,- die de zaak in handen hebben gesteld van een rechtsge leerd raadsman, nog een anderen weg we ten om er aan te ontkomen. Thans kwam het voorstel tot den bouw van de Hcogere Burgerschool, waarvan de plannen aan den wand hingen." Verlangt daarover iemand het woord? aldus de Voorzitter,of hoofdelijke stemming?" vervolgde hij, langzaam den hamer opheffend. Met een glans van ge noegen, dat deze groote buit zoo spoedig en zoo gemakkelijk zal kunnen gehaald worden, wilde hij" den hamer laten vallen toen de heer Pera aarzelend begon: Mijn heer de Voorzitter Het ijs was gebroken. De heer Botermans, die de derde spreker was, meende, dat er over zulk een groote zaak te weinig werd gesproken. O, hei lige onnoozelheid, van een jong lid, dat nog niet weet, wat er leeft in een dertig tal vroede mannen I. „Spreek, maar op!"... moedigde hem de Voorzitter aan, wetende dat het einde nu toch niet was te voorzien. De heer B. maakte het echter niet lang, doch wie op hem volgden deden het wel. De heer Fokker sprak al den tijd vob dien de heer Roem noodig had om d/e door hem vergeten aanteekeningen van huis te halen en nu kwam do principieele bestrijding van dezen. De heer Roem stelde tegenover de dure plannen van B. en Ws.; die hij niet eens mooi vond en allerminst monumentaal, het plan van de nog niet lang geleden gebouwde. Rijks H. B.-S. te Hoorn, waarvan het grondplan 1300 M2. besloeg tegen 1900 M2. in Leiden en waar van de 'kosten slechts f 135.000 hebben bedragen tegenover de raming van f 245.000 alhier. Dezelfde Rijksautoriteiten hebben ook aan dit plan hun goedkeuring gehecht. Dc Voorzitter meende, dat zulke verge lijkingen niet opgingen en stelde er tegen over de scholen te 's-Gravenliage, Rotter-: dam en Gouda, die nog meer hebben ge kost dan de voorgestelde, school van B. en Ws. Verder meende de Voorzitter terecht, dat over den smaak niet valt te twistern Hij vond het plan der H. B.-S. te Hoorn, door den heer R. met verlof van den Voor zitter naast de andere teekeningen opge hangen, allerminst mooi. De heer R. diende eindelijk een motie in tot uitstel en verbond daaraan iets, wat zeker allerminst door den beugel kan. Hij noodigde daarbij tevens B. en Ws. uit een nieuw plan, goedkooper, meer artistiek en monumentaal, te doen ontwerpen door de jonge kracht, die de gemeente kort geleden aan zich had verbonden. Klaarblijkelijk werd daarmede de onlangs benoemde in genieur van gemeentewerken, de heer Du. dok bedoeld. De heer Koievaar merkte terecht op, dat dit opzettelijk vooi bijgaan van den Di recteur van Gemeentewerken zoo geheel in strijd is met den ^steeds gcyolgden regel- matigen weg, dat dit wel een unicum zou zijn, wanneer de Raad daartoe besloot. Door dit aanhangsel was dan ook de motie veroordeeld. De eenvoudige uitstel motie van den heer Vergouwen daarente gen werd aangenomen. Op zichzelf zal dit uitstel niets kunnen uitwerken. De Raadsleden komen precies gelijk voor de plannen te staan als nu en duur vinden en mooi of minder mooi en B. en Ws. wijken er ook niet van af. Men kan er nog eens over redekavelen, het duur vinden en mooi of minder mooi en ten slotte zal men,- eenmaal gebonden aan het besluit een nieuwe H. B.-S. te stichten en wei op het Raamland, moeten toestemmen. Alleen wanneer de heer Roem met een uitgewerkt plan komt in den geest van den Hoomschen bouw, toch pasklaar gemaakt voor Leiden, en dit aanneemlijk kan maken, zal het uitstel gevolgen kunnen hebben. Men moet echter wel bedenken,- dat een gebouw als dit ook moet kunnen voldoen in de verwijderde toekomst. Onze oude Burgerschool is van 1872. Had men toen een ruimen blik gehad in de toekomst en de grenzen wijder uitgezet, wij hadden nu nog met het oude gebouw, dat immers hecht genoeg is, kunnen volstaan en ons deze kosten kunnen besparen. Het debat over deze kwestie stond over 't algemeen niet hoog en het kreeg soms al te veel het karakter van een discours van twee personen. Wij Hebben meermalen de leiding van den Voorzitter geroem'd, die de teugels niet te strak houdt en ook zelf zich nogal eens de vrijlveid veroorlooft met een opmerking ad rem er tusschen. in te vallen, wat eenige losheid geeft aan het debat en den ernst der behandeling niet schaadt; maar het ging gisteren o.i. web een beetje over de schreef. Een wei nig .meer voet bij stuk had wel wenschelijk geweest. De wijzigingen van de brandweerveror- dening gingen er nu zonder veel discussie door. De heeren verlangden naar huis en waren tevreden, dat de meeste grieven der brandweermannen nu waren opgeheven en voornamelijk, dat voortaan de brand meesters bij voorkomenden brand in hun wijk zelfstandig mogen optreden, ook ai is de commandant of de onder commandant er niet. Dat zal weer rust brengen in de gelederen der brandweer en onder de bur gerij. Doch over de stijfhoofdigheid van B. en Ws., die waarschijnlijk op aanstichting van den commandant deze verandering lan gen tijd tegenhielden, na te pleiten, had nu toch geen zin. Bij dc rondvraag bracht de heer Roem te berde het verschil tusschen de clec- trische klokken en de klok van luet siation.- De Voorzitter merkte op, dat naar hem van deskundige zijde verzekerd was, de schuld lag bij de spoorklok, die wel eens een paar minuten voor of na loopt. De heer Reimeringer gaf, interrumpecren- de, den zeer verstandigen raad om het bij het op veis gaan niet op de laatste minuut te laten aankomen. Eindelijk wilde de heer Van der Eist wel graag eens een kostenberekening van de asphalteei ing van den Stationsweg, wat de Voorzitter niet ten onrechte als monau ken wei k kenschetste. Daar wil de Raad om de hooge kosten toch niet aan. Als wij aan het asphaltceren gaan, dan moet trouwens de Breestraat eerst aan de beurt komen, al zou het alleen maar zijn,- dat de Stadszaal en de Meisjesschool niet langer zouden worden gehinderd door het rumoer van het rollend materieel. Maar daaraan zijn we nog niet toe. Leiden, 2o ftpril. De heer H. J. Kouwenhoven, alhier, is te Haarlem als onderwijzer geslaagd. To 'e-Gravenhage is geslaagd voor on derwijzeres mej. -H. A. Schoenmaker, van hier, leerlinge van het St.-Willebrordus gesticht, Oude Molstraat, Den Haag. De bij het 4de reg. inf. tot kapitei® benoemde 1ste luit. H. C. Bonffaer komt hier in garnizoen. De „Sts.-Crt. "bevat d® «tatuten van de naaml. venn. „Lelie-bioscoop" te Leiden. Doel: het vervaardigen, koopen en ver- koopen, huren en verhuren van alles, Wttfe voor het exploiteeron van biosoopen en lichtbeelden-apparaten noodig is. Duur tot 1 Mei 1942. Kapitaal f 50,000, verdeeld in 250 aan de el en van f 200. Oprichters: W. H. Bogaardt, te Ereda; mr. P. J. M. Aalborse, mr. A. F. L. M. Tepe en A. H. J. Engels, te Leiden, allen bestuursleden van de Kath. Soc. Actie. H. M. de Koningin is gisteravond te 9 uur 13 uit Ober-Ursel met het reeds ge melde doel in Den Haag aangekomen, aan het Staat-s-spoorstation ontvangen door haar hofdame, jonkvrouw Six, en den op perstalmeester, baron Bentinck. H. M. was vergezeld van den groot meester van Hr. Ms. Huis, baron Sirtema van Grovestins en mevrouw Sirtema van Grovestins. De Koningin, die bij aankomst begroet werd door een vrij talrijke menigte, zoo wel op het perron als in de Rijnstraat, reed in gesloten rijtuig allereerst naar het paleie van H. M. de Koningin-Moeder, om deze een bezoek te brengen. H. M. is voornemens hedenavond 7 uur 28 per Staatsspoor naar den Taunus terug te keeren. Mr. W. Thorbecke, landsadvocaat, in Den Haag, werd gisteren op zijn 70sten verjaardag door velen gecomplimenteerd. De Haarlemsche Raad besloot, in af wijking van het voorstel van Ged. Staten, om het salaris van den burgemeester van Haarlem van f 5000 te brengen op f 5500 en dat van den secretaris van f 4000 op f 4500. Gedep. Staten wilden het 6alaris van den burgemeester gesteld zien op f 6000 en dat van don secretaris onveran derd laten. B. en Ws. van Amsterdam dragen voor ter benoeming van onderwijzer aldaar de heeren W. Bijmolt te Woerden; J. Sohroevers te Leiden en J. Groothoff to Boskoop. ,,De Nederlander" opent een hisohrij- ving om het Nederlandsche Jongelingsver bond, dat zijn 100-jarig bestaan viert, een feestgave te schenken. Naar „Het Huisgezin" verneemt, is H. M. de Koningin van plan van 't jaar Breda en 's-Hertogenbo-sch te bezoeken. De Raad van Zaandam had te beslissen op het verzoek van Gedep. Staten, om de salarissen van den burgemeester, den sec rotaria en den gemeente-ontvanger te regelen. Gedep. Staten wenechten voor den burgemeester een Galaris van f 3500 of 500 meer dan thans, voor den secretaris van f 3000 of f 200 meer dan thans en voor den gemeente-ontvanger van f 2400. Deze ge niet f 2350, terwijl het hem toegekende maximum f 2400 bedraagt. Wat laatstgenoemde betreft, achtte men het gewenscht verder te goaD. De salaris- commissie, benoemd door den Raad, ie nog niet gereed met haar arbeid, doch is voor nemens voor den ontvanger betere voor etellen in te dienen. De oppositie gold echte-r in hoofdzaak hot salaris van den burgemeester. De heer Prins begon met de verklaring, dat zoo dui delijk gebleken is, dat. de burgemeester de belangen der gemeente niet naar dén zin van den Raad behartigt, dat liij dezen geen hooger salaris gunde. Ook wees hij er op, dat het tegen het belang der gemeente is, dat de burgemeester te gelijk het ambt van advocaat uitoefent. Yerschilenae heeren vielen den heer Prins bij'; alleen de heer Brinkman verdedigde den burgemeester. De heer Duys dieelde nog mede, dat in het college van B. en Ws. met algemeene stemmen besloten was, niet mede te werken tot verhoogrng van het. salaris van den burgemeester. Het resultaat was, dat het verzoek van Gedep. Staten met 16 togen l stem, die van don heer Brinkman, werd afgestemd.. Ten aanzien van de dit jaar to Deven ter voorgenomen feesten is een betreurens waardige kwestie gerezen. De Raad had aan het comité eon subsidio van f 3000 toegezegd voor de algemeene feestelijkhe den in do stad, onder voorwaarde onder meer, dat het comité daarvoor do helft der subsidie uit haar eigen kas bijdroeg. Overi gens Weef het comité ton aanzien van het afgesloten feestterrein (Oud-Deventer) vrij in haar plannen. De commissie achtte deze voorwaarde te bezwarend en verzocht aan dien Raad haar te laten vervallen. Bij de abemming staakten de stemme-n, zoodat in een vol gende Raadsvergadering de zaak opnieuw aan de orde zou komen. Het comité heeft thans aan den Raad bericht gezonden, dat het, mede wegens dien in de debatten voor het comité onaan- genamen toon, van die gemeente-subeidie wenscht af te zien en de feestelijkheden, izij het in gewijzigd en vorm, zonder subsi die zal laten doorgaan. HAARLEMMER-MEER. Door notaris Hei!nsius) te Hoofddorp, werd geveild: De boerderij „Agricultura", gelegen aan den Aalsmeer der weg, afd. Rijk, en toebehooren. de aan den heer A. Rombout, met schuren, arbeiderswoningen, bouw- en weiland ter grootte van 20 H. A., 6 Are. De veiling ge schiedde in twee perceelen. Na combina ties en afslag in massa werd kooper de heer O. Westerbeek, te Sassenheim, voor i 42,302. Door de afd. Haarlemmermeer van „Het Witte Kruis" is de contributie zoo danig geregeld en onder verschillende cate gorieën gebracht, dat het voor niemand een beletsel meer is om lid te worden. Een zestal personen zijn door het bestuur aan genomen, die de geheele gemeente zullen bowerken met circulaires om het ledsnial uit te breiden. Wanneer deze poging slaagt zal het bestuur voorstellen bij de afd. doen, om „Wijkverpleging" in te stellen. KATWIJK-AAN-ZEE. Twee Katwijk- sche trawlers zijn hier voor den wal ge weest en hebben hun gevangen viseh afge slagen, n.l. de logger „Noordzee IV" der N. V. Noordzeevis6cherij, die f 82 besom- de en de „Holland V" der N. V. Mij. Hol land, die f 80 besomde. Wegens het gunstige weer toch der laatste dagen is het nu mogelijk met een boot de visch aan land te brengen. KOUDEKERK. Het nieuwgebouwde post en telegraafkantoor is heden in gebruik ge nomen. LEIDERDORP. Tob onderwijzer aan da school met den Bijbel alliier, is benoemd ■de heer J. W. Koning J.zoon. te Oud» hoorn. NIEUW-VENNEP. Door notaris Over- meer werd iïi Hotel „De Beurs" publiek geveild: Een burgervoonhuis, met erf in tuin, ter grootte van 14 Aren, staande te Nieuw-Vennep en toebehoorende aan de erven van wijlen P Verkuyl. Gekocht dcor G. J. Tiemens, alhier, voor f 5100. OEGSTGEEST. De Ghr. zangvereeni- ging „Debora" gaf gisteravond een welge slaagde uitvoering in de Chr. School. Hoe wel het seizoen al vergevorderd is voor uit voeringen, was de opkomst flink, mede door den 6choonen lenteavond. Wat een tegenstelling met de vorige uitvoering bij noodweer in 't Groene Kerkje. De plaatst lijkt one ook beter geschikt, al is heb volmaakte nog niet bereikt wat zaal be treft. Met een forsch gezongen Bondslied werd een rij nummers begonnen, die elk hun bijzondere verdienste hadden. Wa hoorden een goede bas soloO, God ver geet mijn Neerland niet, van don heer A. Waraaar. Zorgvuldige oefeningen kunnen deze stem zeker vormen tot een zeer fraaie. Het invallend koor had wat moeite heb p.p. te bewaren. Een paar lieve solos gaf mej. A. Xieu- wenhuizen, verdienstelijk gezongen, even als het „Onze Vader", door mej. P. Luyt, gegeven. In een veel voorkomende fout onzer zangevereenigingen om stukken boven haar kracht te nemen, was „Debora" niet vervallen; het strekt den directeur, den lieer C. Fontein, tot eer. Hij was er in ge slaagd bijv. liet „Zoraeravond-lied" voor vrouwenkoor tot rijn volle recht te doer komen in een uitdrukking vol gevoel, wat ook gezegd kan worden van: „Gebedsure", dat uitmuntte door goeden samenzang. Altijd nieuw en schoon blijft het kunstvol fluitspel van den heer Jok Feitkamp, van Leiden, die met superieure muziek onder acoompagnement van den heer Dirksen, een boeiende afwisseling gaf bij die zang nummers. Gaarne roepen we beiden heeren een tot weerziens toe. De stille aandacht en het spontaan ap plaus getuigden van aller waardoering: „Debora" en haar directeur mogen gecom plimenteerd worden met deze uitvoering. Aan heb slot sprak de voorzitter van liet Suppletiefonds der Herv School, hetwelk deze uitvoering mede ten goede kwam, een wooTd van lof en dank. SASSENHEIM. Het kohier van den hoof del ijken omslag is vastgesteld op een bedrag van f 12,648,86. Het. vermenigvuldi- gingsgetal is 0.77. VALKENBURG. Gisteren slaagde to Haarlem voor de onderwijzersakte de heer J. A. Kool. Gisteravond vergaderde het bestuur van de Openbare Volksbibliotheek in het lokaal van den heer Sen ff, te dier zake daarvoor steeds belangloos beschikbaar ge steld. Bij do opening bleken zeven van de negen lieden aanwezig. Medegedeeld werd eerst, dat in het afgcloopen seizoen in fit zittingen werden uigegeven 1090 boekbn. en dat het grootste aantal op één avond 60 wa-s. Daarna volgde de verantwoording van don penningmeester. De totaal inkomsten met het goed slot van het vorig jaar bedroegen f 60,68i, dat der uitgaven f32.45lr zoodab do kas beschikt over f 28.23, Staande de ver gadering werd dit bedrag door den voorzit ter nog ïnet f 3 vermeerderd. Besloten werd in een latere bijeenkomst vast te stellen 't bedrag, uit te leggen voor nieuwe lectuur, waarna sluiting volgde. Zest ding Mouteuegro. De vier Nederlandsche artsen, de heer <Tr. H. Koppeschaar, mevrouw dr. Koppe- 6chaarv. d. Ven Sauveur en de heeren dr. J. W. Oosterhuis en dr. Ignaz Oljenick, hebben de terugreis uit; Montenegro naar het vaderland aanvaard en zullen Zater dagmiddag om 12 uren 10 m. aan het sta tion Weesperpoort te Amsterdam aanko men. Dr. Koppeschaar is 5 maanden in Monlo negro geweest. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw, mr. R. van Rees, voorzitter van het bestuur van de naamlooze vennoot schap „Het Concertgebouw" te Amster dam; in de orde van Oranje-Nassau: tot officier, mr. H. J. van Ogtrop, lid cn secre taris van genoemd bestuur; tot ridder, O. Dopper, 2de directeur van het orkest van „Het Concertgebouw," en L. J- H. Zim-< mermann, concertmeester van dat orkest,, beiden te Amsterdamen is de eere-me- daille der orde van Oranje-Naesau, in goud» toegekend aan B. P- Smier, geëmployeerde bij „Het Concertgebouw," te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1